Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 29. 19:13

bár most ettünk uzsonnát a szomszéd hozott piskótaalapot, de nehogy elromoljon gyorsan 3 részre törtem..na szóval azzal együtt is újra éhes lettem az ételkölteményedtől. :ymblushing: :)) 8-| , elképesztő milyen hatással van rám a kép és a hozzá írt dolgok.

Lilyke nem sieti el a dolgokat, de ha már itt az idő jó lenne túl lenni rajta...nagyon drukkolok mindkettejüknek.. :ympray: :littlehearth:
Megyek a soron következő teáért, Samu megitta most az én 2. adagomat a piskótához..én meg örültem hogy kért teát, nem tejet.
szép vasárnap estét kívánok mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 29. 19:17

Krumplipogácsák, "maradékmentés"-sel

Ehhez hasonló pogácsákat csináltam már krumpliból és sütőtökből, de ebben most sütőtök helyett
édesburgonya van. Zabpehelyliszttel, sóval és mediterrán fűszerekkel gyúrtam össze. Nagyon fincsi
lett ez is. Sütőben, olaj nélkül sütöttem.

A maradékmentésben kevés karfiol, kaliforniai paprika, pár szem barna csiperke, és petrezselyem
és édesburgonya van. Ja, meg kesujoghurt.

Kép

Kép

Egy keveset kihagytam a pogácsa tésztájából, mert itt is eszembe jutott valami. Nudlikat sodortam
belőle, és főzés nélkül, beledobtam őket, egy olajjal vékonyan kikent forró serpenyőbe. Így is működött.
Annyira finom lett, hogy azt a pár darabot a fotózás után azonnal be is faltam.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 29. 19:50

Ez a mai ebédem volt. A jobb oldali "negyedben" édesburgonyás barnarizs látható. Írtam egyszer, hogy egy
ajurvédikus vegán étteremben dolgozó séf írta, hogy mindig érdemes egy kevéske krumplit együtt főzni a
rizzsel, illetve bármelyik gabonával, álgabonával (hajdina, köles, quinoa), mert selymesebbé teszi az ételt.
Azóta így főzöm őket, mert valóban jobban ízlenek. Igaz, nincs többé pergős rizs, de valahogy ez a kásás
állag jobban fekszik nekem. Most édesburgonyát használtam.

Alsó negyedben ismét maradékok, illetve majdnem romlásnak induló zöldségek vannak. Cukkini, hónapos
retek, egy nagyon picit szottyadt paradicsom, ráncos bőrű kaliforniai paprika, egy lilahagyma, és pár gerezd
fokhagyma. Csicserit is tettem hozzá, ami egy napig ázott sima vízben, utána pedig kuktában megfőztem.
Mikor készen lett jött a szokásos petrezselyemzöld. Erőspistán és són kívül nem volt más fűszer benne.

Már többször használtam retket főzéshez, de mindig elcsodálkozom rajta. Mindenben megállja a helyét. Az
íze semleges, de ennek ellenére nagyon kellemes érzés ráharapni. Nem szoktam szétfőzni, így kellemesen
roppanós marad az ételben.

Harmadik harmad, egy napig füstölt piros paprikás fokhagymás pácban érlelt natúr tofu. A reszelt fokhagymát
pici vizen megpároltam, majd hozzátettem a pirospaprikát. Leheletnyi vízzel felengedtem, majd viszaforraltam.
Meghempergettem benne a tofukockákat, és letakarva a hűtőbe tettem. Ez lett a hét meglepetése. Én eddig
nem kedveltem a natúr tofut, de ez olyan állagú és ízű lett, mintha mozarella sajtot ettem volna. Hű, nagyon
finom lett! A Tescoban vettem a tofut.

A felső negyedben, egy negyed édes káposzta mentése történt. Kimaradt a fermentálásból, és ma már muszáj
volt feldolgozni. Karikára vágott hagymával, fokhagymával és három színű kaliforniai paprika csíkokkal pároltam
össze. Só, római kömény, és kurkuma volt a fűszer.

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. március 29. 20:16

Kata nagyon szépek a virágzuhatagok.
Rita, a fotóid olyanok mint egy festmény, ami nagyon-nagyon jól sikerült. Az ízvilága? Biztos nagyon jó. El vagyok maradva, nem tudom hogy, v agy miért változtattad meg az étkezési szokásaidat. Az egészséges táplálkozás miatt, vagy valami más dolog miatt. Szívesen megkóstolnám én is. Mindent be tudsz szerezni az ételeidhez? Hajdinát már régen vettem, mostanában nem jártam a bioboltban.
A havazás témában eléggé rosszul fogalmaztam.



Most mennék, Romantik doki vár engem, én is nagyon vártam, hogy végre lássam az utolsó részt.
Majd holnap találkozunk.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 29. 20:28

Most nézem, hogy a 483. oldalt még nem olvastam el! Holnap ott folytatom!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 30. 13:44

Sziasztok, egy rövid beköszönésre jöttem csak, mert dugig laktam a túrós tésztával... :))
_Rita, az ételkölteményeid röviden "pazar" még jóllakva is meg meg kóstolnám egyik másikat..!
gyönyörű a sárga nárcisz is.. Mindenkinek üdv az oldalon.
Most megyek, mert el kell olvassam a híreket, mi van a polgármesterünkkel... :(( . Remélem kigyógyul, ... :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2020. március 30. 15:48

Lányok! Nem kis teljesítmény csak elolvasni amiket írtok, reagálni nincs időm. Elvileg kéne lenni, de most megváltotzott minden. Eddig a nagyobb bevásárlásokat a gyerekeim intézték, én csak a kisboltba mentem le + egy kis sétával kiegészítve. A lakásban pakolok, rendezgetek, szöszmötölök, eltelik az idő. Pénzügyileg is rengeteg dolognak kell utána nézni.

Rita! Egy hete minden nap használom a kuktát, és máris szeretem. Igyekszem mindig valami újat kipróbálni, persze csak a hagyományos ételeket, mert a párom azt mondta, nem szereti ha kisérletezgetek. Eddig minden ízlett neki. Pannának rendszeresen készítek zakuszkát. Most 4 kis üvegbe raktam, és tartósítottam, magyarul kidunsztoltam. Szeretném a kenyérsütést is kipróbálni. ;;)

Spoiler: mutasd
Kép


Szerencsére a természetet nem érdekli a koronavírus, teszi a dolgát.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 30. 17:51

Gabóci,de jó,hogy jelentkeztél!Igen ,mi nyugdíjasok nagyon sok mindent csinálunk és nincs időnk semmire.Persze most jöttem rá,hogy választani kell a fontos és a még fontosabb dolgok között .Szépek a képek,amit beraktál.Jó egészséget kívánok!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 31. 8:57

Jó reggelt illetve jó napot Lányok!
Remélem mindenki jól van és Ritától is hamarosan jó hírt hallunk!
Egy kis beszámoló:
Ma reggel kicsit később keltem ,hát mit látok,szegény kis LIZIKÉMNEK le van téve egy rongy,amit állandóan cserélek és fertőtlenítek,hogy ha éjszaka pisilnie kell ,a köves folyosó végén ,oda mehet,HÁT KÉPZELJÉTEK!!!A kis szenya FRUZSI,nem vette észre ,hogy látom,hát nem odament pisilni!!! :(( :(( :(( s utána lefeküdt a helyére horkolni.SOHA,de SOHA NEM PISILT BE EDDIG.Még éjszaka is felkeltett,ha véletlenül mennie kellett,erre a kis furmány :(( :(( :(( ,jó kényelmesen ,ő is, Úgy gondolta -a FENE MEGY LE A HAJNALI HIDEGBEN,HA ITT ILYEN SZUPER LEHETŐSÉG VAN.--Most figyelni fogom!!!!Na megállj csak FRUZSIKA!!!! [-x [-x [-x :littlehearth: Tehát muszáj jó korán kelnem.!!!!
A másik:levittem a kutyákat és az "élet jeleit kutattam" az utcán,KÉPZELJÉTEK, NEM LEMERÜLT A TELEFONOM!!! :(( :(( ,így csak 1-2 képet hoztam.No nem baj,majd délután!!!
Kedves Lányok!Most van igazán szükség,hogy ne hagyjuk el magunkat!Van egy kedves kutyás barátom ,igen maga alatt van.Telefonon beszéltem vele , azt mondtam,hogy az "éj leple alatt, elzarándokolok az erkélye alá és mindenképpen jöjjön ki legalább pár mondatra.Nem lakik messze,egy kb 5 perc.Úgy hogy lányok,esti fotókat hozok ,majd a kirándulásomról.Biztonságos hely,este már nem járnak az utcán.Egy kis kirándulás lesz maszkban. Tegnap voltam vásárolni /HETI 1X/ az öreglányok számára fenntartott időben.Nagyon rendes volt mindenki,3-an vásároltunk az üzletben.Egy fiatal pasi próbált bejönni túróstáskát venni,de nem engedték.Felajánlottam neki,hogy nejlonnal megfogva, megveszem és kiadom.Köszönte,de nem kellett .Lányok!Igyekszem sokkal ,de sokkal kedvesebb lenni mindenkihez és próbálom az ellenszenvet lekűzdeni az engem kiközösítő szomszédokkal szemben.Szegények ,annyira félnek,hogy még ablakon keresztül sem mernek integetni.
Spoiler: mutasd
Tudjátok gyerek koromban sok ilyen ember hagyta,hogy apám verjen , nem emelte fel a szavát .Sőt még a nagyszüleim is azt mondták ,apámnak biztosan igaza van vagy, ők sem tudnak mit csinálni.Muszáj volt nekem megoldani a helyzetet ,visszaszöknöm anyámhoz.Innen van bennem az ellenszenv a nemtörőröm emberekkel szemben .DE HOL VAN MÁR A GYEREKKOR?????? ÉS ÉN MÉG MINDIG EZÉRT SAJNÁLOM MAGAM :(( :(( :(( ---Hülyeség. :)) :)) :)) Már jó minden :x

Lányok,mindjárt hozom a képeket és este a "kirándulási" fotókat.LEGYETEK JÓK ÉS VIDÁMAK!SEMMIKÉPPEN NE SAJNÁLJÁTOK MAGATOKAT,HANEM ARRA KONCENTRÁLJATOK,AMI JÓ!!!Üdv:Paggy @};- %%- ~o)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 31. 9:14

Kép
Azért vannak,akik mennek dolgozni.
Kép
Hoztam egy kis napfényt is.
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 31. 9:25

Szép napot mindenkinek,...végre sikerült emberi időben felébrednem, fél 8-kor, úgyhogy túl vagyunk a turmixos reggelin, és most itt vagyok, hogy körbenézzek, de a facéra nem mert az minimum 2 óra.
s nem azért mert nem nézek be rendszeresen, hanem a sok téma miatt. :) ;;)
viszont a you tubról meg hallgatom a hit rádiót, és az elhangzott tanításokat, vagy töltögetek lefelé sorikat..stb. az is sok idő.

Tegnap bevásároltak nekem, úgyhogy a héten csak zsemle kell hétvégén, addig semmi, azzal főzök ami már be van tankolva...
Mindenkinek jó egészséget, és sok humort, meg kell látni az apróságokban is a szépet, az örömöt, és igen..meg kell tanulni ezt az új életformát és a legjobbat kihozni belőle. Még akkor is ha nem is olyan könnyű. Nekem pl. most Samu mehetnékje gond, mindig mutatom, hogy nézzed drágám senki sincs az utcán. #:-s .
Hiányzik neki a buszozás. Egy kicsit meg is vagyok fázva, úgyhogy felrúgtam mindent amit akartam, és amikor fenn tudok lenni itt vagyok, ha fekhetnékem van lefekszem és kész. Így remélhetőleg hamar túljutok rajta...

Paggy, milyen furfangos lett Lizyke...xddd de végül is igaza van, miért is ne élne a lehetőséggel? Aranyosak a lenti képek is róla ,a maga kis komótosságával... :D ;) . Itt is üres egyébként minden, most a kutyások is kartávolságnyira sétálnak egymástól, bár néha egymáshoz csapódnak, nehéz úgy beszélgetni..főleg, ha a másik egy kicsit rosszabbul hall.Vagy a másik elnyeli a szavakat. :(

Gabóci, csak most vettem észre a szép tavaszi képeket...nagyon tetszik mindegyik, remélem ezek a késői hidegek amik megint bejöttek nem viszi el a termést mint tavaly. Használd ki a kimenős lehetőséget, de szigorúan napsütésben...bár nekem így is sikerült megfáznom, úgyhogy lehet nem érte meg lemennem a zsemléért és a sajtért. Na mindegy késő bánat. Megyek is csinálni a hársfateámat... :ymhug: :flower1: :-bd ~o)

Vigyázzatok magatokra, és nagyon várom a jó híreket Ritától is.... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 31. 13:37

Visszajöttem picit.Lemondok az éjszakai mászkálásról,mert ma még egyszer ki kellett menjek.Nem kísértem a sorsot.Viszont megírom milyen finomat főzök az este hazaérkező páromnak :(( :(( :(( .
Húsgombócos zöldbableves lesz és tejberizs,mivel a tej lejáróban van.Hoztam még képeket.Mi mindent édesítővel készítünk évek óta.már megszoktuk a folyékony édesítőt.Hoznom kellett a kis dália-őszirózsa palántáimnak virágföldet,mert kinőtték a mostani helyeket és csak májusban lehet kiültetni a jácintok után.Lányok!Megkóstoltam a készülő tejberizs felforrt vaniliás tejét,s bár egyébként utálom a sima meleg tejet,de mivel tiltott gyümölcs ,finom.Kiadtam magamnak,hogy csak mokkástányérnyit ehetek,de a levesből már egy egész tányérral.Főzzetek valami finomat,mert jót tesz a léleknek egy gusztusos tányér étel!Most hozom a képeket,s azután IHAJ,GYERÜNK TEREGETNI,RENDEZGETNI,POLCOT TAKARÍTANI,NÉMETET TANULNI,szgéppel kártyázni,ma nem kertészkedek,mert hideg van,DE HOLNAP LE AZ UDVARBA.A nászasszonyomnak mondtam,hogy hajnalban lehetne egy háztömbnyit sétálni,ha nem bírja a bezártságot.Persze azt mondta,amitől a rádiót hallgatva is idegbajt kapok:
NEM SZOKTAM KORÁN KELNI-ilyen hülyeség,AKKOR MOST SZOKJÁL,HOGY A LELKED RENDBEN LEGYEN,ne csak másokat kárhoztass!Változz picit!Sok nyugdíjas panaszkodik a9-12 ig boltnyitvatartásért.GYORSAN KIKAPCSDOLOM ilyenkor a rádiót,mert annyira mérges leszek hogy....Nem értik meg,hogy szükségállapot van?Talán a világ bekopogtat hozzá,hogy szeretné?Vagy egész élete során soha sem kellett változnia?Nem a nagy betegekről írok.Na mindegy, megyek megnézem a tejberizst és hozom a képeket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 31. 13:47

Kép
Ez már a földön feküdt,úgy hogy leszedtem.

Kép
Spoiler: mutasd
Kép

Készl a leves.
Kép
Itt a bűnös a készlő tejberizs.
Kép
Most már tényleg megyek.Szép napot!Paggy @};- :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 31. 14:00

LÁNYOK!+Mennyei finom lett a leves!!!!
Kép
Fényképezzétek,amit főztetek és hozzátok el ide,hagy "kóstoljuk "meg mi is! \:D/
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 31. 14:44

Sziasztok Lánykák!

Először is Rita! Lilykével mi újság??? Letelt a határidő , nagyon várom a fejleményeket! :-)
Változatlanul szeretem az ételeid. Mit nem adnék, ha a fiúk is megennék.
Annyiszor akartam már kérdezni,hogy hogy működik nálatok a távtanitás?

Gabóci! A virágok a lányod kertjében voltak? A teknőcről gondoltam, meg a békáról. Annyira szép volt a béka mellett az a virág!

Kata, Pihenj, amennyit tudsz, az is gyógyit!. Samuka megérti, hogy nem mentek ki?
A párom is a Kalmopyrinre esküszik amiko rmeg van fázva.

Paggy, a nyuszik által kreált hadiállapot azért tetszik, mert bevállalod. :-)
Feltakaritasz utána és kész.
Fekete morcoska még mindig a kedvenc, de a másik nyuszkó is nagyon szép. A teknőcök mikor szoktak kint lenni?
Jót mosolyogtam a ruhára pisilésen. Hát ha az egyiknek lehet, a másiknak miért nem? Gondolta :-)
Viszont leleményes, mert megfigyelte hova lehet! Ügyes!!
Kihalt felétek is minden.
Szomorú,hogy a szomszédok hozzáállása a tevékenységeidhez olyan, amilyen. Ez van, ezt kell elfogadni. Szerencsére nem vagyunk egyformák.


Lehet, hogy nem tartotok normálisnak, de én élvezem az itthon létet. Komolyan. Nyugi van, csend van....
Tegnap este fél tizkor arra lettem figyelmes csukott ajtón keresztül, hogy a tőlünk nem messze lévő külső körutat fertőtlenitő kocsik járják.
Ma reggel vettem észre, hogy megint egy vendég kersett, most sms-ben. Természetesen mikor dolgozom. Az egyenes hajából kellett volna kb 3 cm-t levágni.
Most komolyan! Bennem van a hiba, vgy tényleg be kellene mennem dolgozni és nem foglalkozni semmivel?
Aztán eszembe jutott, ahogy a legutólső műtétem után ami jó pár éve volt, kaptam egy hörgő görcsöt és rám kapcsolták az oxigént, fel is adtam ezirányú gondolataim.
A szivemre is vigyáznom kell, a párom is féltem, úgyhogy nem fogok bemenni. Elmúlt héten hétfőn még dolgoztam...
A férjem tegnap volt Pesten, mindent lefertőtlenitettem a kocsiban előtte, ott volt a kézfertőtlenitő is, pogácsát is kapott, ne álljon meg kaját venni, mert nem lehetett tudni mikor ér haza.... Két szájmaszk is bekészitve, hogy tudja cserélni...
Zoltán nemsokára irja a zh-t a nappaliból :-) Meg közben dolgozik több helyen is otthon.
A férjem is fent az emeleten gyártja a rolókat.
Az üzlet is el lesz adva, ha vége ennek az egésznek és a fürdőszoba lesz megcsinálva, hogy tudjak dolgozni.
HOzom a képeim mindjárt ...
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 31. 14:46

Kép
A kedvenc tálkám..krémleves, puding részére... :D :))
Kép
Most visszamegyek olvasni, kíváncsi leszek megint tele leszek e 2o% jellel a szavak között, mert emiatt törölnöm kellett a szöveget reggel...csak egy mondat volt normális.. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 31. 14:58

Az előbb elküdtem, de bevillant a 2o% megint, de aztán úgy döntött anélkül küldi el, hát megpróbálok változtatni.
először Ági...igenis maradj otthon! !!!!!!!
Udvariasan mond meg, hogy sajnos fokozottan veszélyeztetett vagy . ennyi nem kell túlragozni. Ha valaki nem érti, hát sajnálom..nagy ivbe......Én is azért nem megyek ki, látod megpróbáltam aztán most pátyolhatom magamat :D ;) . Samukám végtelenül türelmes ...lehet holnap őt fogom megenni ebédre..akkor még főznöm sem kell. Amikor lehet odaállítom az ablakhoz, mondván egy kicsit napozhatsz. Apja bőre, hamar barnul..bezzeg én...na hagyjuk.

Izgalmas lehet otthonról megírni a zhkat...szorítok, hogy minden ékes rendben sikerüljön, semmi leállás és villany meg a többi...
Pesti barátnőméknél már rendszeres Pesten. Talán már ott is megcsinálták..

Paggy, gyönyörűségesek a tavasz virágai, a jácint és a többi is nagyon tudnak illatozni. De a színkavalkád külön felemelő! :D :littlehearth: :littlehearth:

Nagyon finomat főztél, tényleg szem szájnak ingere! :D ;) .
Remélem mindenki jól van, majd még benézek...

Ritának és Zsuzsinak meg szorítok, nagyon várom a jó híreket... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 31. 15:04

Paggy, lemaradt, hogy nagyon guszta a levesed!
biztos örül a párod, amikor hazaér és várja otthon a finom étel.

Ramosról egy videó, amint a méhecskéket kergeti. Ami él és mozog, az nem áll meg előtte.
szidom ilyenkor a szomszédba telepitett kaptárokat. Mi a fenéért nem lehet lakott területen kivül felállitani, ráadásul nem is a sajátjuké, hanem ismerősé.
Tudom, mennyi hasznot hoznak a méhek, de ha a sorozatos csipések miatt allergiás lesz rá és bedurran a szája, vagy a gégéje, kihez menjek? Arthurunk járt igy, azóta van otthon kalciumusc, hiába mondják, hogy nem ér semmit. Neki használt, ennyi...



Gyors leirom, mert ez is elmaradt. Két napja megjelent egy megyváró a még kint levő cinkegolyókon. Nem tudtam olyan szép képet csinálni a szúnyogháló miatt, mint Rita, de ez a madár valami csuda. Nagy a többihez képest, és oylan csőre van, hogy ihajj.
Kint hagytam a cinkegolyót, mert hidegek vannak reggel.
Olyan jó volt most kint, fújt a hideg szél, sütött a meleg napocska én meg bebugyolálva a meleg sálba.
Nem is tudom Paggy, miért nem pakolja el a hajléktalan a takarót. talán azt hiszi nem neki lett odarakva?

Stiriai metélt, amire a drága gyermekem azt modnta, hogy legközelebb cukorral fogja enni. Aztán helyesbitett, hogy porcukrot is szór a tetejére.
Mézzel csinálom, cukor száműzve, mert kiakad a gyomrom, májam tőle.

Kép

Ez volt két napja, tegnap meg kora reggel a páromnak sütöttem a tejfölös pogit, hogy nehogy éhen vesszen az úton.

Kép

A lustaság fél egészség: Fekve inni, mert a vizes tál épp ott van.

Kép
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. március 31. 15:45

Hoztam pár képet a kertből. Az első kettő a fenyőfa kivágása után. Rendes szomszédaim vannak vasárnap kivágták a beteg fenyőt (félelmetes tempóban hullott) el is vitték az ágakat,tobozokat-az unoka 200.-nál feladta a számolás. Már csak a törmelékeket kell kitakarítani.
Most virágzik az ibolya, a jácint , a nefelejcs,az árvácska, a primula és a hunyor.
Kép Kép
Kép Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 31. 17:02

Hú Ági..mindig van mit izgulni...Ramos majd a saját kárán talán megtanulja hogy békén hagyni...
Éppen a napokban gondoltam a stíriai metéltre, hogy csinálni kellene..én mazsolát is szoktam bele tenni, Úgy kevesebb cukorral mégis édesebb. Mióta áttértem a stevia elirtrit édesítésre, sokkal jobban izlenek amiket csinálok..de azért ritkábban de használok cukrot is.

MinGi, milyen nagy munka lehetett a fenyő kivágása, de jobb hogy most, míg nem csinált balesetet... viszont csodaszép tavasz van már nálad is a virágokkal...győrgyike, porcsinrózsa lesz? vagy csak én nem vettem észre,
Na hozom a mai felhőképeket....
Kép
[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/91648483_3090455484332705_5825273210240761856_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=nzhLDweTIZIAX8CX5PO&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=d75582c0a8d401af348a50ddf00425d3&oe=[img]
Kép
Kép
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/91796694_3090456204332633_5316786951121010688_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=oMkmHIvS3hwAX84H_PL&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=7&oh=0c5c19ea2bff4dc110c962e9e91931ec&oe=5EAA095F
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 31. 17:33

Közben ez is elkészült..
Kép
;) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 31. 19:35

Kedves Lányok!Nagyon öregszem,mert mikor gyorsan átpörgettem,amit feltettetek és hirtelen elém jött Kata széles felhőképe,könnyezni kezdtemOlyan JÓISTENES ÉGBOLT VOLT.MIndjárt elolvasom és megnézem mégegyszer,mert borzasztóan örülök NEKTEK.
Ja ,képzeljétek a kutyás barátnőm eljött a közösségi kertbe és ott 5-6 méterre egymástól tudtunk beszélgetni kicsitJól esett mindkettőnknek.
A párom hazaért és köhécsel a másik szobában.Egy frászban vagyok,de ez van!!! x_x
Ágika!Nagyon-nagyon gusztusos a pogácsa- és a stíriai metéltfotó.Az a stíriai metélt egy különlegesen finom étel,csak sokat kell vacakolni vele.Ugyanilyen a VARGABÉLES,amit már régen csináltam,mert a párom az édes túrót nem annyira szereti./////Most egy darabig "büntetésből"nem fogok róla írni. :(( :(( :(( ////Isten őrizzen Ági,hogy bemenj!!Vágja le a haját saját maga!Hidd el kényszer helyzetben menni fog!De azért vissza fog térni hozzád.Ezt az én példám igazolja.Ha tele lesz a hócipőm,mert megnőtt a hajam,levágok belőle.szegény,jótündér fodrásznőm,mindig némi éllel megjegyzi,hogy látja kontárkodtam egy kicsit.Nagyon kedveljül egymást,kutyás,ezért elnézi nekem,sd én is nagyon díjazom és birom őt.Ő meg a kozmetikusnő a környék óriási kedvence.NAGYON JÓL ,nem túl drágán,rettentő szorgalmasan,jó humorral kezelve minket dolgoznak.Késő estig ég a villany,mert még akkor is van vendég.Jó érzés arra sétáltatni a kutyát,mert otthonos az egész.SZUPER-SZUPER MINDKETTŐ :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: \:D/ Férfi-női vendége van a fodrásznőnek.a pasik is vidáman vihognak,pletykálnak.Ja és azt mondja az utcai 2-vel arrébb házszomszédom,hogy megy hozzájuk terápiára,mert a pasik együtt ülnek ott sorukra várva a nőkkel,velünk öreg nyanyákkal is,mi pedig mindenféle terápiát ajánlunk a bajaikra. :)) :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 31. 20:35

Ramosnál a frász jönne rám,hogy bedagad a torka.Fruzsi is próbálta.JUJJJJJJJJJJ!Nagyon gyönyörű kutya :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: !
A hajléktalant betakartam,tehár tudja,hogy neki lett odatéve,de levette magáról.Azóta ott van összehajtva,a méz,a kenyér,a vaj ,a tea pedig a szemetesbe lett téve.Nem baj,mert a szándék a fontos,azt már ő dönti el, mit tesz vele.
Ágika és Lányok!Ma többen jajongtak,hogy mi lesz velük,ha nem lesz munkájuk.MOST MINDENKINEK ÖSSZE KELL FOGNI.Talán élelmiszerbankot kéne csinálni.Az állatmenhelyekben sincs étel.Most gyors segítség kellene oda is.ha minimálisan stabilizálódik a helyzetem,megpróbálok segíteni.
Kedves MinGi!Milyen szépséges virágaid vannak és a kertből ami látszik,az nagyon rendezettnek tűnik.Hú,de szeretnék egyszer én is ilyen lenni!
Köszönöm,hogy hoztál képeket.
Kata!Már írtam,hogy mennyire hiányoznak az égboltos fotóid.Hát most megjöttek. \:D/ \:D/ Szépek és nagy távlatokat nyitnak a szemnek.Nagyon együttérzek veled ,mert nehéz lehet Samukát meggyőzni az utcastopról.Finomnak tűnik a krémleves.Nekem a zeller ízlik a legjobban.Ez miből készült?
Kedves Lányok!Mindenkinek szép álmokat!Ritának sok-sok-örömet előre is! %%- %%- %%- %%- :littlehearth: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 31. 20:43

Megint hoztam valami különlegest !!!!!!!!!
Egy francia társulat előadásában a:
https://www.operadeparis.fr/en/magazine ... ake-replay
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 31. 21:41

fokhagyma krémleves, és szigorúan vajjal és 5 gerezd fokhagymával...főzőtejszin, kicsi tejföl.. olyan krémes lett...persze só bors, kicsi petrezselyem a végére...Ja két közepes kanál liszttel habartam be...Fantasztikusan finom lett. Ja és e leveskocából csináltam a felöntőlevet...de most erőleves kockával. Nagyon megérte megcsinálni, annyira finom lett.!

Pár pillanat volt az a felhőköltemény, szerencsére éppen jókor néztem ki, csak azt sajnáltam hogy az ágakról nem jött át az a fényesség, ami volt rajta, olyan volt mintha minden ágat kilakkoztak volna.... :D

Nekünk most egyenlőre marad az ablakban napozás..nézegetés felváltva, addig nem igazán merek még egyszer kimenni.
Samum meg persze csak néz rám...menne apuhoz, Örkénybe...városba. Most ami eszébe jut mondja..még azokat a neveket is, akik régen vigyáztak rá amikor Istentiszteletre jártam.

De jó hogy a szomszéddal tudtál kicsit beszélgetni..kell ez az ember állapotának, hogy még jobb kedvre derülhessen..
szép álmokat mindenkinek!
:x :ymhug: i-) :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég