Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 4. 12:36

hozom a képeket, aztán lefekszem, mert úgy jóllaktam mint a duda.. :)) .
Kép
Kép
Kép
Kép

reggeli fények árnyékok..
Kép
Kép
[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/91753809_3099693563408897_8342370357776220160_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=4FW2Xq5BR_8AX_uBNBO&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=7&oh=2875a4931f647e6e28cbc57b8616425f&oe=5EAD7716
[/img]
Kép
Kép
Kép

Tegnapi pogácsa, le sem tagadhatom hogy már több mint egy éve nem sütöttem....

Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 4. 15:10

Halihó!Nem este,hanem most jöttem.Fő az estebédem=holnapi kaja is,addig kicsit és nagyon ,itt vagyok.Megnéztem és elolvastam mindent.Mielőtt belekezdenék:Ágika!Hű milyen szorgalmas voltál!!Ennyi klassz kép !
Kezdem.
Dorina:Emlékszem mi is volt,amit mások nem szoktak,de én héjastól befaltam.Talán a parázstök sülve,mert olyan finom édes a megégett héja is.Kíváncsi vagyok a tapasztalatodra és arra is,mint Ági,hogy olyan citromszerű a belseje?Jó fotókat lehet róla csinálni,közeliket.VÁROM A FOTÓT.Köszönöm . :ymdaydream:
ÁGI!!!!!!!!Ezer dolog:
Megkóstoltad a kutyakaját? :)) :)) :)) Igen ,némelyik,macskakonzervnek is nagyon finom szaga van,de ez csalóka!Egyszer vártam a buszra és egy száraztápdarabkát elrágcsálta,VACAK!!!-Most Harry Potter HÁNYÁS ÍZŰ DRAZSÉJA jutott az eszembe :)) :)) :))
Fruzsi már nem pisil a rongyra,mert nagyon megszidtam szegényt.
Örülök,hogy eteted a madarakat.Milyen csodálatos lehet megfigyelni őket közelről!Nálunk a macskák miatt nem lehet.Egy más világ az ÉG VILÁGA!!!!Nem tudunk róla sokat és a földalatti világról sem.
Az előkert majd csak 2 év múlva lesz szép,mikor kialakul az igazi arculata.Tavasz:jácintok-tulipánok,györgyikék,nyár:dáliák,liliomok,levendulák,kamillák,kakukkfüvek,sz.TÖRPE ŐSZIRÓZSÁK....ÉS EGYEBEK.
nÉZETEM A SZÍNES GYÓGYTEÁKAT ÉS ARRA GONDOLTAM,HOGY VAJON MIVEL TUDSZ HATNI A FÉRJEDRE ÉS A FIADRA,HOGY MEGISSZÁK?NÁLUNK EZ NEM MEG,MEG ÉN nem erőszakoskodom.Ha nem ,hát nem.Mindketten öntörvényűek vagyunk.Egyébként jól néznek ki!!!Biztosan megkóstolnám.Vigyorogtam a mézet-csirkezsírral majdnemre.ÉS NAGYON.NAGYON kedves :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: vagy a hajfestésbemutatóval.Biztosan sok ember szívesen veszi az ötletet.Szép a virágzó ág,kíváncsi leszek mit csináltok kiállítás helyett.Most minden leállt. :( :( :( Nagyon köszönöm a sok Ramos képet és beszámolót.Van saját zsákmánya a labdán kívül is.Esetleg egy jó kis gazdapapucs?--Jaj-jaj mi lesz,ha lefagy a termés.a szívem facsarodik ilyen szép rügyek láttán.Elindult az élet és a KIS GYUFAÁRUSLÁNY- rügyek esetleg meghalnak.Talán egyszer olvastam,hogy füstölni szoktak vagy valami hasonló,de az is lehet ez butaság.Szép délutánt Ágika!
Kedves Kata!Szeretnék valamit írni neked a politikával kapcsolatban-a különböző újságokról:
Gondolkodásom baloldali,de nem pártilag.VILÁGSZEMLÉKLERTEMHEZ közelebb áll a baloldali gondolkodás,mint a tekintélyelvű.Gyermekkorom szigorú, részvétlen szülök között telt.Sokszor megtapasztaltam,hogy a merevség és a félelem áll a tekintélyelvűség mögött.Tisztelem az értékeket, a múltat,de utálom,ha mindenben meg akarják mondani miről hogyan gondolkodjak.Mindig önálló voltam,figyelembe tudom venni mások véleményét.Tehát ,amíg nem egyoldalú /MINDKÉT OLDALRÓL!!!!!!!!/a tájékoztatás elolvasom,megnézem.Hogy miért írtam?Mert tegnap hallgattam egy riportot a rendszerváltás egyik gazdasági tanácsadójával.megdöbbentő!!! Amikor azt mondtuk Antal József miért nem kérte az államadósság elengedését,ez az ember azt mondta:
-HIÁBA KÉRTE,NEM ENGEDTEK,MERT NEKÜNK MAGYAROKNAK NEM VOLT OLYAN LOBBYS CSAPATUNK AMERIKÁBAN---Itt meg,bár nekem nem volt színpatikus a túl úriemberes mivolta miatt-,kár volt leszólni- ebben az ügyben. Kata!Mi közemberek nem ismerjük igazán a dolgok hátterében meghúzódó eseményeket és csak 1-2 szempontból kapunk információt.EZÉRT ÉN NEM TUDOK TELJES SZÍVVEL ÍTÉLKEZNI.Többszereplős világpolitikai játszmák zajlanak és mi meg bosszankodunk,vagy ide vagy oda állunk ÉS GYŰLÖLKÖDÜNK .Mi kis emberek vagyunk a sakkbábúk.Nem okoskodok csak próbálom magam számára értelmezni a világot.Az a nyerő nálam,aki juttat a népnek is anyagiakat,kultúrát és engedi viszonylag!!!!! szabadon élni,
Köszönöm szépen a fotókat a guszta ételekről.Szép napot!
Hozok fotókat mindjárt.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 4. 15:16

Kép
Elkészült a 2. konyharuha-maszk:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 4. 15:21

ma 9-12-ig lehetett a piacon vásásrolni.elmentem egy próbavásárlásra.5 perc múlva kijöttem,mert annyian voltak.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 4. 15:25

Felmentem az üres üzletközpont tetejére fotózni.itt van egy nagy útkereszteződés.az előbbi fotó is onnan készült,ahol a piac távolról látható.
Kép
Kép
Kép
Ez a felénk vivő főút:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 4. 15:29

A használt ruhás turkáló zárva:
Kép
A nagyon barátságos eladós kínai nyitva:

Kép
2 titkos kép az árubőségről.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 4. 15:37

Végül egy kép az éjszaka készített nagyon-nagyon-nagyon finom almáspite maradékról.AKINEK KELL ELKÜLDÖM A RECEPTET:Tényleg szuper finom.!!éLESZTŐS,DE NEM KELL VACAKOLNI VELE ÉS VAJPUHA MARAD SOKÁIG.
Kép
:-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 4. 17:48

Paggy, nyugodtan küld el a receptet, van élesztőm liszt és alma is... :D
Kicsit politika, én is világéletemben baloldalú beállítottságú ember voltam, de látván hogy hova juttatták az országot, egyre jobban megláttam a különbséget a két világnézet között. Fontos nagyon hogy melyik mit képvisel. Van egy könyvsorozat, amelynek címe, hogy mit köszönhetünk a kereszténységnek! El sem hinné sok ember, hogy a mai morális sok sok minden a bibliából eredeztetett, és nem emberi találmány. Pl. a vérfertőzés minden fajtája, a tiszteld apádat és anyádat, még akkor is ha nem értesz vele egyet, egy dologért hálás lehetsz, megszülettél, és van feladatod a földön. Tiszteld a másikat, mint magadat.Ne lopj, ne tégy felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot, ne kívánd a másét...stb...
Imádkozz a felsőbbségekért, mert Istentől adatott minden rang, de sokkal jobban is számon kéretik. Imádkozz a város jólétéért, mert az a te jóléted is. Csak úgy szabadon ami eszembe jutott hirtelen.

az Új főpolgármester ott tesz keresztbe ahol tud. Ilyenkor ritkítani a forgalmat, hogy minél szorosabban legyenek az utasok..a hajléktalanokkal nem foglalkozik, a parkolódíjakat most mellőzni kellene, hogy akik segélyt, segítséget visznek másoknak ne kelljen még ezzel is foglalkozni. Természetesen ezek a feloldások a vírus megállításának megszünésének végéig lenne! Borzasztó fontos lenne az is, hogy a követési távolságok be legyenek tartva.
Sajnos a vírus nem válogat, és nem mindegy hogy az egészségügy és minden más mennyire van leterhelve! Mert ha megroppanna mint Olaszoknál, Spanyoloknál, Franciaország stb. nem tudom mi lenne.

De milyen érdekes hogy a bal oldal mindent kitalál a Orbánnal kapcsolatban, de ugyanez az Olasz- Francia -Osztrák stb tengelynél nem probléma, pedig ott kijárási tilalom van. Tegnap egy szuszra kiolvastam a hetek c újságot, a rengeteg riport miatt, a kint maradt magyarokkal készítetteket. Parkolók vannak átalakítva hullaházzá, mert nem tudják a halottakat eltemetni egy parkolóházba, 9oo koporsó fér el. Vagy a hűtött kamionokban. Úgyhogy az Eu kapjon a fejéhez és csinálja a dolgát és ne kececkedjen. Nagyon bírtam Orbán válaszát is, hogy ő most az ország lakóinak gondjaival van elfoglalva, nincs ideje mondvacsinált problémákkal foglalkozni. Majd ha elhárultak az akadályok majd beszélnek. Jó lenne ha ők is inkább a saját dolgukkal foglalkoznának!

Nagyon tetszik az is, hogy nem azon van hogy kölcsönöket felvenni, hanem azon, hogy amint normalizálódik a helyzet fokozatosan minden visszaálljon a rendes kerékvágásba.! Azt is megmondta, hogy nem fog egyik napról a másikra menni. És még mindig jobb ha elhuzódó a virusprobléma, mintha belobbanna tömegesre!

szóval szorítok mindnyájunknak, hogy minél jobban elkerülje ismerőseinket, családtagjainkat ez a vírus, és minél kevesebb áldozattal járjon. Mert aki meghal, nem lehet visszahozni, akárhány éves . Tehát tegyük meg mi is a magunk részét azzal, hogy otthon maradunk...mert ez nem süket duma, hanem józan felismerés és alkalmazkodás.

Adattassék meg mindnyájunknak az az öröm, hogy még sokáig örvendezhessünk egymásnak, és a viszontlátásnak!
Addig pedig hálát adok Istennek, hogy vannak olyan csodálatos emberek, akik a mindennapokban bátran, és hittel, emberbaráti szeretettel megtesznek mindent Mindnyájunkért!

Jövök majd, addig is szép délutánt és estét! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 4. 18:44

Kelt /de nem igazán kell keleszteni!/ almás vagy meggyes pite:
40 dkg liszt,20 dkg vaj vagy margarin,5dkg cukor,1 cs.van.cukor,3 dkg élesztő,,2 tojás sárgája,0,7 dl langyos tej ,2 csip só
az élesztőt kis tejjel és kis cukiorral 3 percre futtatod,
a vajat elmorzsolod a liszttel,
MINDENT ÖSSZEKEVERSZ ,gyorsan összeállítod-2 gombócot kerekítesz-0,5 órát a hűtőben letakarva pihen.
kb 20X30 as,de mindegy ,mert nem tudom mekkora a tepsim, kisütőpapírozol.
Közben az almát lereszeled,bele citrom, ha nem elég savanykás,cukor és fahéj -kicsit áll-kinyomkodod
A tűzhelyet begyújtod 200fokra állítod.
Lisztezett deszkán kinyújtod tepsinagyságúra az egyik gombócot,a tepsibe simítod,
megkened egy kis tojásfehérjével,
rá a jól kicsavart alma.
Kinyújtod a másik gombócot , az alma tetejére teszed-megszurkálod villával és bekened tojássárgás tejjel/csak pici tej és több tojás/,
villával mintázod/csíkozod a tetejét/.
Beteszed a sütőbe és kb 30 perc múlva megnézed,ekkor én egy picit belekóstolok és megnézem ennek az alját,majd én így szoktam kb 5 percre magasabb kőfokra teszem és kész.Melegen felvágom,de nem veszem ki a tepsiből,csak ha lehűlt.Nagyon finom!!!
Mennyi legyen az alma?Nem szoktam nagyon vastagra csinálni,mert akkor nem sül át rendesen.Kb .4 nagy alma reszelve,de lehet más gyümölcs is.Muszáj lereszelni ,állni hagyni hogy ne legyen túl leves a gyümölcs.
Jó étvágyat!Nem fogeod tudni megállni,hogy le ne edd magad!!! :)) :))
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. április 4. 19:17

Sziasztok Lányok.

Ritának és családjának: %%- :flower1: :littlehearth:

Szeretettel köszöntöm a kis családtagot, és kívánok neki boldog, szép, jó egészséges életet családja körében. Nagymamának boldog időket, amiket együtt töltenek. Nagyon szép kisleány.

Később fogok írni nektek lányok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. április 4. 19:55

Fogok majd jönni egyszer olvasni is, de most még csak képet hozok.

Spoiler: mutasd
Csütörtökön reggel született Lilyke, és már pénteken hazaengedték volna őket, de azt is hozzátették,
hogy ha Zsuzsi még nem akar hazamenni, nem muszáj. A lányom azért döntött úgy, hogy még egy napot
maradnak, mert épp kezdett Lilyke belejönni a szopásba, de még nem mindig sikerült neki úgy rákapni
a cicire, ahogy azt kell. A nővérkék sokat segítettek neki, és ezt a biztonságot nem akarta otthagyni.
Azt mondja, hogy nem bánta meg, mert ma már nem kellett segíteni, minden ment magától.

Ági kérdezte, hogy vajon itthon is ilyen kórházi kiságyak vannak-e, mint ott. Szerintem igen. Nekem úgy
tűnt a képek alapján, hogy ezeket akár inkubátorrá is át lehet alakítani, de lehet, hogy nagy butaságot
beszélek.

Paggy kérdezte a ruhákat. A sapkák, a pulcsi, a takarók, és tipegők egy része kórházi. Ma már a saját
szerkójában volt, de tegnap is felismertem egyet. Láttam már korábban, amikor a lányomék mutogatták,
hogy miket vásároltak.

Onnantól kezdve lehetett bent a lányom párja, amikor burkot repesztettek. Akkor egy külön szobában voltak
ketten. Egészen addig, amíg úgy nem döntöttek, hogy megcsászározzák. Akkor ugye átvitték a műtőbe.
A gerincébe kapta az érzéstelenítést. Mivel olyan mérvű volt a túlhordás, és nem is tágult, ráadásul a
magzatvíz is zavaros volt, ezért nem szülhetett a midwife részlegen. Orvosi kontrollra volt szükség. Azt
mondja, hogy egy műszer állandóan a hasán volt, úgyhogy kádba se mehetett bele, pedig ott is lett volna
rá lehetőség. Utána egy négy ágyas szobába vitték, ahol még ketten voltak rajta kívül, meg azok babái.

Kérdeztem a kaját, azt mondta, hogy rosszabbra számított ismerve az angol konyhát. Meg lehetett enni,
és bőséges volt. Azt is mondta, hogy a szülészeten nyugalom volt, nem beszélt senki a vírusról, az orvosok,
és az ápolók is kedvesek voltak, és nem tűntek zaklatottnak.

Mint már korábban mondtam, Lilyke születése egy fillérbe sem került a lányoméknak. Fizetniük sehol, semmiért
nem kellett. Az a szolgáltatás, azok a vizsgálatok, amiben részük volt, jár minden állampolgárnak, aki fizeti a
biztosítást, ami a mi eü. hozzájárulásunknak felel meg.

37 hetes lehetett Zsuzsi, amikor kiment hozzájuk egy midwife, hogy megnézze, hová érkezik a baba. Ha nincsenek
meg a feltételek, nem engedik haza a kórházból a babát. Megmondják milyen legyen a matrac, a lepedő,
hogy mennyire legyen távol hideg faltól, konnektortól. Nem lehet olyan dolog a közelében, ahonnan a kiságyba
eshetne valami. Elmondták, hogy semmi nem lehet a gyerek feje alatt, még egy pelenka se, nehogy belefulladjon.
Csak hónalj magasságban lehet betakarni a babát, és a kiságyban nem a fejének, hanem a lábának kell az
ágy végéhez közelebb lennie, nehogy esetleg belecsússzon a takaróba, és megfulladjon. Ha a lábánál van az
kiságy vége, nem tud lejjebb csúszni. Ezeket a dolgokat már hamarabb elmondták nekik, most azt jöttek
ellenőrizni, hogy úgy van-e minden, ahogy kérték. Ezt mindenkivel megteszik.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 5. 8:51

sziasztok! Napsütéses reggelre ébredtünk, s ma nem aludtam el annyira, de Samum már javában fenn lehetett, csak hagyott aludni.
Kedves Paggy, köszönöm a receptet, kiírom magamnak, mert így első olvasatra elfelejtem. Minden van hozzá itthon. :D .
Nem írtam az előbb, de nagyon klassz a szájmaszk, te magad varrtad? :D . Minden rosszban van valami jó is, az emberből előhozza a kreatív énjét! :)) .

RiTA! Köszönjük a részletes ismertetőt Zsuzsitól, hogy ott hogy s mint megy a hazatérés, bár csodálom hogy császárral ilyen gyorsan hazaengedték. Kedvese remélem otthon lehet, s esetleg tud is otthonról dolgozni, bár ez természetesen foglalkozás függő!
Csodaszép kislány Lilyke, teljes erőbedobással alszik. Aranyos az otthoni szerkója is! Sok boldogságot, jó egészséget, és pihentető alvásokat kívánok! Zsuzsinak meg gyors gyógyulást. Vigyázzon magára, még ne emeljen semmit, éppen elég a kislány súlya. Haskötőt használjon az első időben, gyorsabban vissza is megy így a hasfal a helyére. Tényleg ezzel kapcsolatban adtak instrukciókat? Milyen sűrűn mennek ott a babához látogatóba? S a vírus miatt is, most milyen megkötések vannak? Na jó befejezem a kérdéseket, mert ha belelendülök...csak összehasonlításként az itthoni körülményekhez.
Sok szeretettel üdvözlöm a kis családot! :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:

Mindenkinek szép vasárnapot! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 5. 10:00

Jó reggelt ,sőt már jó napot Lányok!Érdeklődve olvastam Rita a beszámolót.Milyen más nekem az ennyire odafigyelés.Még otthon is ellenőrzik az állampolgárok jólétét.Vajon miért?Nem bíznak a szülőkben,hogy megértik,vigyázni kell ,meg ne fulladjon a gyerek?Most ezt nem rosszindulatúan írom,hanem kicsit csodálkozom.Persze a nem túl képzett bevándorló tömegeket is szeretnék biztonságba tudni és felemelni az állampolgári szintre és így egyszerűbb?Mi talán ,itt Magyarországon nagyon közel érezzük magunkat az újszölötteinkhez és eléggé figyelünk rájuk.Lehet ,hogy tévedek.Mindenesetre ,bár nagyon gondosnak tűnik minden,de kicsit idegen nekem.Zsuzsi bölcsen döntött,hogy bentmaradt a kórházban.Végül is csak nem csak bábával szült.Hálisten minden rendben volt.Gondolom Rita és esetleg másoknak is nagyon színpatikus az ember jogait ennyire figyelembe vevő rendszer/mosoly,kedvesség még a kritikus időkben is.../nekem az a fontos,hogy minden rendben legyen,ne veszélytessen engem és a babámat.Lilyke nagyon kis karakteres gyerkőcke és édes,kedves,világpolgár lesz,aki majd sokat segít a magasrendű célok elérésében.legalább is ezt kívánom neki! :x
Kata!Szép napot és finom ebédet!Most hétágra süt a nap,a palántáim naponta nőnek 1 cm-t.reggel kiteszem a párkányra ,ahol védve vannak és du. beveszem.A fréziák a belső udvar felőli párkányon délutánoznak/ekkor süt oda a nap/ de.pedig a gangon álldogálnak.Ma tejfölös gombapörkölt lesz,de gondolkoztam a svéd gombasalátán is.Ismeritek?Nagyon finom.majd hozok képet.Üdv M @};- indenkinek.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 5. 10:08

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 5. 11:23

Sitty-sutty ,30 perc alatt kész lett FINCSI!!! \:D/ Konzervgombából is lehet.Annyi újítás,hogy a párolt hagymába 1 kiskanál cukrot tettem karamellizálódni és utána gomba és majd a paradicsom.nekem híg paradicsomom volt,ezért kicsit kevergetve elrotyogtattam a vizet belőle.A gomba ne legyen túl puhára főzve-ÉPPHOGY!!!
Kép
[url=https://postimg.cc/mhYtstkc]Kép

40 dkg gombából egy kis jénaifedőnyi lett.2 ember vacsorája-ebédje kenyérrel.Bár a páromnak ,mivel fizikai munkát végez, egyedül egy étkezésnyire elég.Nem ehetek ,de kóstolgattam és megnyaltam a szájam szélét!!!
Üdv.Paggy @};-
Du.udvarrendezés.SZÉP AZ IDŐ NYISSATOK ABLAKOT! :littlehearth: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 5. 13:53

Guszta!!! :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. április 5. 15:19

Kedves f.ági! Kedves Paggy!
Itt a kép az arany mandarin (금귤) belsejéről. Látni, hogy a gyümölcsnek vastagabb a héja, mellétettem a magot is, hogy látni lehessen, egyébként a kisebb termésnél olyan kicsik a magok, hogy nem is lehet észrevenni. Ezt a nagyobbat is héjastól ettem, finom volt.
Kép

Most már kezdek fordítani, azt hiszem ez a mostani bezártság kissé visszavette a fordítási tempómat is, de megemberelem magam, és a hó végéig mindenképp el szeretnék készülni a mostani filmfelirattal. :flower1: %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 5. 17:07

Ezekben az időkben, mindig jó, egy kis humor, mert meg van írva, hogy a vidám szív a legjobb orvosság.

"Mózes, Jézus és egy szakállas öregember golfozik. Mózes is és Jézus is elvétik a célt. A szakállas öregember jön, hosszan céloz, ám az ütés így is pocsék, és a labda teljesen más irányba száll. Egy ház tetején landol végül, ahonnét az esőcsatornába gurul, majd a sövény mentén bele a tóba egyenest egy tavirózsa-levélre. Történetesen épp egy béka ül ott, aki, hamm, bekapja, ám még ugyanebben a pillanatban őrá is lecsap egy gólya. A béka, már a levegőben, haláltusája közben eltátja a száját, és hopp, a kihulló labda egyenest a lyukba esik. Mózes mindezek után némi rezignációval szól oda Jézusnak: "Mondtam már, hogy utálok apáddal golfozni?!"
Forrás Szabados Nóra
hoztam egy kis humort!
csodás a gyümölcs, Dorina de jó hogy megosztottad köszönöm :x :ymhug:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 5. 21:38

Lányok!ÖRÜLET!!!!!!!A szomszéd azt a gyönyörű fenyőfát,ami a konyhaablakból látszik,sokszor fényképeztem,ki akarja vágni.-Már el is kezdte!!
Spoiler: mutasd
Újabb konfliktus,ordibálás.Higgyétek el ,ez rettenetes,hogy állandóan történik valami.Ellennék a saját kis életemmel,s most zeng a környék! :(( :(( :(( Egy csodálatos fa tele madarakkal,mókussal,s most jött a szomszéd agresszív,állandóan üvöltöző lánya és rávette az apját,hogy balesetveszélyes??????, vágják ki.Ha az, akkor oké,de nézze meg egy szakértő!De nem ,nekiestek és alulról legallyazták,már csak olyan mint egy nagy háromszög a csúcsán.Nagyon-nagyon szörnyű.BE KELL SZÓLJAK AZ ÖNKORMÁNYZATHOZ.NEM VAGYOK EGY FELJELENTGETŐ EMBER.
Üdv:Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 6. 8:10

Paggy írta:Lányok!ÖRÜLET!!!!!!!A szomszéd azt a gyönyörű fenyőfát,ami a konyhaablakból látszik,sokszor fényképeztem,ki akarja vágni.-Már el is kezdte!!
Spoiler: mutasd
Újabb konfliktus,ordibálás.Higgyétek el ,ez rettenetes,hogy állandóan történik valami.Ellennék a saját kis életemmel,s most zeng a környék! :(( :(( :(( Egy csodálatos fa tele madarakkal,mókussal,s most jött a szomszéd agresszív,állandóan üvöltöző lánya és rávette az apját,hogy balesetveszélyes??????, vágják ki.Ha az, akkor oké,de nézze meg egy szakértő!De nem ,nekiestek és alulról legallyazták,már csak olyan mint egy nagy háromszög a csúcsán.Nagyon-nagyon szörnyű.BE KELL SZÓLJAK AZ ÖNKORMÁNYZATHOZ.NEM VAGYOK EGY FELJELENTGETŐ EMBER.
Üdv:Paggy


Már mindjárt az elején kellett volna! Hát hogy micsoda emberek vannak!!!! :(( :(( :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 6. 9:50

Kedves Lányok!Tudom,hogy a világban vannak sokkal,de sokkal súlyosabb problémák,mint a szomszéd fenyőfája!!!!!!!Csak közben a természetnek is fent kell maradnia.Mindenkinek segítsünk,amiben tudunk!
Megint kis dolognak tűnik,de egy állatmenhelynek gyűjtöttem kajára pénzt.Nem sokat,de valamennyi.
AZ UTCÁNK VÉGÉN REMÉLEM HAMAR KIALAKUL A SZERETETLÁDA,AHOVÁ ÉTELT LEHET TENNI.
A BENZINKÚTON,NEM TANKOLÁSKOR,HANEM TELEFONFELTÖLTÉSKOR JÓVAL TÖBBET ADTAM
AZ ALBÉRLŐM NEM FIZET.
SOKKAL TÖBBET KELL MAJD TENNI.IGYEKSZEM MÉG SPÓROLÓSABB LENNI,HOGY HA KELL ,TUDJAK ADNI MÁSOKNAK IS.
Nehéz idők jönnek nagyon,de az optimizmusunkat tartsuk meg,miközben segítünk egymáson! :flower1: :flower1: :flower1:
Más .Lányok! Süt a nap és a palántáim nőnek.
Jó dolog,hogy a lenti szomszédok szóba álltak velem .Megkérdezték kell-e valamit hozni.Hoztak káposztát és tojást.
Nem rólam van szó,hanem az együttműködésről.Remélem, most már, meg lesz.
Lányok!Írjatok,hogy vagytok!Délután visszajövök és várom az írásotokat.Persze csak,ha ráértek.És várom BÁRKIÉT,aki egyedül érzi magát.Sok vacakságon átmentem már,így át tudom érezni.Szép napot!Paggy :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 6. 10:20

Lányok!Mindjárt megyek a gép elől.Találtam egy cikket.
De előbb leírom ,hogy az albérlő sráccal sokat beszélgettünk arról,hogy nem tudják a fővárosiak mennyire jó helyzetben vannak.Lányok!Még nem teljesen,de sejtjük és tanuljuk!
Másrészt senki sem tehet arról,hogy hová született.Ha felfogta,igyekeznie kell viszonylag rendes emberként élni a saját szintjén.Ezt mondtam a srácnak.Ne legyen rosszérzése velünk,hanem örüljön és legyen büszke a saját jótulajdonságaira,mert az irigykedés eltorzítja az embert és elveszi az energiáit!sok ismerősöm töltötte az életét azzal,hogy olyan akart lenni,mint a másik,aki jobb körülmények közé született.Rossz lett a vége,mert a szorgalmával mindent m,egszerzett,de nem tudott leállni És az elmúlt válság idején/2008/tönkrement,megbetegedett,mert nem önmagához képest akart teljesíteni.
Szóval Lányok,nem "bölcselgetek"tovább,hanem beteszek egy linket.Úgy vegyétek ,ahogy van! :)
https://egy.hu/golfaramlat/milyen-volt- ... lni-106868
Most már tényleg megyek mosogatni.Jövök délután.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 6. 12:42

Köszi Paggy, jó volt olvasni... :x
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. április 6. 14:31

Szép napsütéses napot Mindenkinek!
mEGFOgadtam gyorsan irok, mert Ramos a konyhában elterülve az asztal alatt, bár kihúztam a konnektort a falból, de rá kell néznem.
Aztán ahogy rájöttem mennyi elmaradásom van, nem is lesz az olyan gyors, ha nekiállok irni...
Kép

Rita, örülök, hogy Zsuzsi és Lilyke otthon vannak már.
Hogy boldogulnak?

Kata, még mindig nagyon szép az a nagy fa a házatok előtt.
Nem baj, ha nem tetszik a pogácsád, lényeg az, hogy finom és nem kell boltba menni érte. Ebben a pillanatban koppanás a párkányon, hát a meggyvágó vágódott az ablakba. Mire elővettem a gépet elrepült. Francba, de jó lett volna lefényképezni...
Ez a gyümölcscentrifugám van, betesezem a linket, mert itt minden látszik mit tud.
Spoiler: mutasd
https://www.bestmarkt.hu/catler-je-4010-gyumolcscentrifuga-inox-p354227


Nem tudom mennyire látszik,de totálisan kifacsarja a répát, céklát. Gyümölcs ebben nincs, mert ezek lúgositanak, az alma meg savat csinál.

Kép

Dorina, köszönöm a képet! De megkóstolnám! :-) olyan fura, hogy héjastól lehet enni...

Paggy, párod hogy van? Mivel jár doglozni? Eltántorithatatlan még mindig? nme akarlak a kérdéssel bosszantani, de tényleg érdekel.
Az sajnos,hogy a dinyne szomszéd mit csinál a fával, sajnos,ha nem közterület nem tud az ember mit csinálni.
A mi egyik szomszédunk is olyan, hogy irtja a fákat a telkén.
Aranyosak a teknőcök a szabadban. Nagyon szépek a kelendő növényeid. Nekem meg ki kellene már a fűszeresem gazolni, hogy mire a parlagfű elkezdene nőni lássam, hogy gyűjtsem. Mondjuk még messze az evésének ideje...
Köszönöm az almás süti receptet. Megyek majd Ramosnak húsért, ha nem lesznek sokan veszek almát. Meg a cékla-répa salátába i s kellene.
Valahonnan Ramosnak a farháton kivül szinhúst kellene szerezni, de msot húsvét előtt biztos nagyon sokan vannak mindenhol. Van még 19 napra neki, meg ott a száraz, de az utóbbit csak végszükség esetén akarom adni.
A jutalomfalatot amit vettem neki a Tescoba azért kóstoltam meg, mert az pulyka parizer volt, Vagy lehet az Aldiban vettem, nem emlékszem.
Tehát nem kutyakaját ettem :-)
Én is készülök a farhátról leszedett töménytelen hájat kisütni. A töpörtőjét el szoktam vinni a szeretet ládába. Van egy rakattal. Jó, nem olyan sok, kb. négy-öt személynek családnak elég. egyszeri evésre.
Mondjuk most nem tudom a virusos időszakba ki hogy meri majd kivenni onnan.

Csinálom a croassant vacsira. Megőszülök ebbe a kaja készitésbe. Délre ebéd, délutánra meleg vacsora. Még fűszeres vajat kell összetákolnom. Szerencsére a tárkony már kihajtott a kertben.
Lencseleves volt ma virslivel, amit a félegyházi hentesünk csinál disznó és marha húsból. Nincs benne semmi adalék, be is szoktunk vásárolni, aztán teszem a fagyóba. Hozzá meg káposztás tészta, mert holnap akarok húst csinálni. Nincs minden nap, mert most nagyon beosztom a tartalékot.
Jajj, majd elfelejtem. De régen ettem svéd gombasalátát. Hú, de megkivántam. CSak az a baj, ahogy nézem a saját készitett paradicsomaimnak ki kell tartani júniusig és most sokat használok belőle. Volt vagy hatvan üveg körül és 15 van már csak.
De nem felejtem!!!

Megjöttek a sünök is. Van ugatás ezerrel. Általában pont akkor mozognak este hatkor, mikor adnék Ramosnak. Na most ez kihúzódik nyolcra. Igy ha még utána festek éjszakába nyúlik az egész...

Kép

Tegnapi vacsi. Simán elfogy hármunknak. Tegnap épp kiszámoltam, ha én csinálom és nem rendelünk két dobozzal, mert egy nem elég hármunknak, ez a tepsi pedig igen, akkor fele annyiba jön ki. Nekem most egyáltalán amig ez az egész tart semmi bevétel, még szerencse , hogy a páromnak a munka zavartalan. Zoltán is otthon dolgozik, én meg főzök, konyhásnéni lettem. Hulla vagyok estére...

Kép

Nem forditom meg, mert igy is foylamatosan az egyik szemem a konyhában Ramoson, de még alszik az asztal alatt :-) Csak megforditottam, mert borzalmasan nézett ki.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 6. 18:17

Hú Ági és Hú Lányok!Ma szuper volt,mindjárt elmesélem.De előbb.Ági!Milyen irtó guszta a pizza4Jól látom hogy pepperóni is van benne?Megnyugtató amit írtál,a párodnak lesz munkája,a fiad otthonról dolgozik és TE SZAKÁCSDNŐ Lettél :)) \:D/ Átérzem,mert a párom miatt nekem mindig nagylábosban kell főznöm ÉS!!!!!!!Minden azonnal megeszik.Még azt is ,amit 2 napra gondoltam.Igaz,nehéz fizikai munkát végez.Igen,Ági,dolgozik ,2nap- 3 szünet, 3 nap és 2 nap szünet.12-órázik.Át a városon a 4-es metrón hajnal 4-kor vagy du 4 -kor és a késelős ,padlóra kakálós,láb az ülésen 28-as villamossal 8 megállót.EZ VAN!!!!
Ramos gyönyörűűűű!!Várom majd a szép festményeid.Legyél azért szorgalmas,mert kijössz a gyakorlatból!Magamról tudom,hogy annyi teendőm van,hogy a németet hanyagolom.Most tervet készítettem.MUSZÁJlesz beosztanom az időt,mertb úgy eltelik a nap,hogy észre sem veszem.Ezért mondom lányok,hogy csináljatok valamit.Mindegy mit,csak valami régen vágyottat vagy a szekrényt rámolni,vagy szájmaszkot varrni vagy szépséges hímzéseket ÚJ MINTÁVAL Mindjárt keresek valami modernet!!Ágika!Ne bánkódj és adj azért magadnak időt is!!
Kész lett arerggel hozott káposztából a káposztás tészta,nagy fazékkal.Hozom a képet.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég