Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 4. 13:07

Marcsi! Igen! Megjött LMH és annyi új regisztráló lett, hogy alig győztem aktiválni őket. Már több, mint
2100 regisztrált tagja van a fórumnak. És haladunk a 40 ezer hozzászólás felé. :D

Ági! Most értem hozzád. Szomorúan olvasom, mi van édesapáddal. Mit lehet ilyenkor mondani? Okosat
semmiképp. De bizakodni lehet. Bízzunk benne, hogy kevés fájdalommal és szenvedéssel tudja átvészelni
ezeket a kezeléseket.

De jó, hogy újra festesz! Várom, hogy odaérjek!

Ramos sünis viselkedését félreértelmezted? Ő csak válaszolt neked, hogy "igen, nagyon aranyos ez a sünike". =))

Na, jönnek a festmények! Az első bambuszos képen a bambusz szárakat fantasztikusan festetted meg! A virágos
képek szépek, mint mindig. Az utolsó előtti képen, a piros liliomok(?) melletti sziklák tisztára olyanok, mint az eredeti
kínai festményeken! Hihetetlen!

Nemcsak süni, gyík is??!!

Most jutottam a szőlőhöz és a madárkához. Lehet, hogy még kezdő vagy a szőlőfestésben, de nekem már most is
nagyon tetszik, a madárkával egyetemben.

Zsike! De gyönyörű város Esztergom is! Olyan régen jártam arra.

Ahogy fentebb írtam, Lilyke leszokott az oldalra fordulásról, de takarólerúgásban továbbra is világbajnok. :D

Ildikó! Tegnap meg is jött az új sorozatom! Kimerültem, kiégtem. Hét éven keresztül megállás nélkül ontottam
magamból a fordításokat. 75 sorozat hét év alatt! És egy csomó film is! Alapvetően már nem érzek késztetést
a fordításra, de ha találok egy olyat, ami nagyon tetszik, és nem hosszú (max. 24 rész), akkor annak nekidurálom
magam.

Festegessél, kutyázzál, legalább kellemesen telik az idő. Na, és persze sorozatozzál is. Nem akarom reklámozni,
megtettem a saját oldalán, de az új sorozatomon nagyon sokat lehet nevetni. Jól kikapcsol.

Ha van kedved, mutasd meg, mit festettél!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 4. 13:10

Még egy pár barackvirág:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 4. 13:50

Kép

Egy héten egyszer, szombaton reggel megyek vásárolni. Akkor veszem meg a heti zöldségadagomat.
Mivel mindig veszek brokkoli vagy karfiolt (vagy mind a kettőt) karalábét és retket is a levelével
együtt, minden héten eszem a leveleiket meg a torzsáikat és a levélnyeleket. Erről már írtam, nagyon
szeretem. Most megint kaprosan vegánföllel készítettem el. A krumplis-céklás lepénykéket ettem
mellé. Krumpli, tönkölyliszt, főtt cékla, só és egy csipet szódabikarbóna van benne. Sütőben is
sütöttem egy párat a sütőben és egy párat kiolajozott serpenyőben. Mindkettő nagyon fincsi volt.
A mintákat almareszelővel és egy pici habverővel készítettem rájuk.

Kép

Kép

Kép
bearbear

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: bearbear » 2020. május 4. 13:55

Nagyon szépek lettek a lepények.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 4. 14:07

Húsvétkor csináltam magamnak egy minden mentes, sütés nélküli vegán sütit.

Kép

Az alja: különféle olajos magvakat (kesu, dió, mogyoró, mandula) aprítóban elég alaposan
összetörtem, majd ugyanebbe az aprítóba meleg vízbe áztatott mazsolát, datolyát és aszalt
szilvát tettem és őket is összeaprítottam. Aztán hozzájuk öntöttem az összetört magvakat,
és együtt is egy kicsit megforgattam az aprítóban. A masszát egy sütőformába egyengettem.

Krém: két érett avokádót, két kisebb érett banánt és kakaóport rúdmixerrel kikavartam.
(Én direkt kissé darabosra hagytam.) Rákentem az alapra, és a hűtőben hagytam vagy két
órát összeérni az ízeket. Nagyon meg voltam elégedve vele! Egy kis rumaroma elfért volna
a krémbe, de így is nagyon ízlett. Darált mogyoróval (tudjátok, amit akciósan vettem a
Dm-ben) díszítettem a tetejét.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 4. 14:09

Köszi, Nelli! Finomak is voltak, és a szódabikarbóna nagyon jót tett nekik. Milyen érdekes, hogy
a nyers tésztában még érvényesült a cékla színe, viszont kisülve már nem nagyon.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 4. 14:26

Sima egyszerű lecsó tofukockákkal és szárított paradicsomos, petrezselymes puliszkával.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 4. 16:01

Hajdinafasírt sült zöldségekkel

Kép

A brokkolit és a céklát megpároltam a kuktában, majd az édesburgonya szeletekkel együtt a szokásos
keverékemmel (balzsamecet, szójaszósz, pár csepp olaj és egy gerezd reszelt fokhagyma) megkenegettem
őket. Ugyanezzel kentem meg nyers édes krumpli szeleteket is. Volt egy romlásnak indult almám, amit
hámozva és karikára vágva (már amennyire sikerült a rossz rész kifaragása után :)) ) szintén a tepsibe tettem.
Maradék hajdinából friss petrezselyemmel fasírtot készítettem, amit tönkölykorpába forgatva szintén a
sütőben sütöttem meg. Az almának nem volt ideje a tányérra kerülni, mert még melegen megettem. :D

A brokkolira oregánót és bazsalikomot, az édes krumplira kakukkfüvet morzsoltam, a céklát pedig egy
kevés őrölt köménnyel szórtam meg.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 4. 16:50

sziasztok! Elkészült a szomszéd mosógépe, úgyhogy ma csak egyet mostam nekik! Megjött Olaszországból az alkatrész..Hát nagy az öröm, ugye mondanom sem kell. Palacsintát sütöttem, most ettünk, de miközben nézegettem és olvastam az oldaladon, az utolsó ételképektől újra tudnék enni :)) :)) :)) .
Lilyke milyen sokat nőtt egy hónap alatt, s örömmel olvasom, hogy egyre jobban felfedezi a maga kis világát. A huncutság megtestesítője szerintem, és csupa mosoly kislány. Milyen jó hogy apa is otthonról tud dolgozni, elkel a kis besegítés az anyukának! Az is biztos, hogy nagyon nagyon jó lesz a kapcsolat apa lánya között! Lesz itt még rivarizálás :)) :)) :littlehearth:

Ági, olyan csodásak a képeid, a madaras és a szőlős viszi most nálam a prímet...kíváncsi leszek milyen az amit megálmodtál, hogy úgy érzed még mindig nem az igazi...

Paggy kis csendéletei virágokkal palántákkal olyan kívánós, hogy legszívesebben én is legalább lemennék egy sétára, de még nem merek.majd felhívom a labort, hogy esetleg mehetnénk e már vérvételre..mert amig nem mondják hogy igen addig nem szívesen megyek le..egy két lépcsőházon kint van a szalag, szóval nem kockáztatok, ezt a pár napot már valahogy kibírjuk.
vagy 5o palacsintát sütöttem, de ügyes voltam mert két serpenyőben csináltam..igaz az egyik kicsi lett de annyi baj, Samu simán becsókolta az egészet szinte alig hagyott a kicsikből, s persze most jut eszembe, hogy nem is csináltam képeket..paff---

[img]na%20https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/95762002_3172427532802166_6900360183638130688_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=WUJAw2T-negAX9vq4La&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=7&oh=504ca630d4ada51dcb43b0e395cd32b1&oe=5ED710CFés%20itt%20a%20meglepetés%20fotó...[/img]

Kép

Kép

Kép

Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
bearbear

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: bearbear » 2020. május 4. 18:31

Emlékszem arra a süteményre, amit húsvétkor sütöttél. Még most is jól néz ki.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 4. 18:46

Pedig már egy hónapos! =)) =)) =))
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. május 4. 21:52

Jó estét Lányok!
Remélem szép Anyáknapjátok volt. Így egyben magyartalanul, de biztos értitek. Itt nálunk hideg éjszakák vannak, és ma reggel még dér is volt.
Pedig én is kiültettem a magam által vetett paradicsom palántákat. Igaz nem olyan szép mint Paggyé, de hát az enyém.
Rita Lilyke szépen fejlődik már ilyen dolgokat tud? Köszönöm a fordítást, még nem töltöttem le. Mostanában mindenfélével el vagyok foglalva, és húsvéti ünnepektől fogva valahogy kifáradtam. Éppen tegnap mondta a a lányomnak "szabadságot" veszek ki, :x

F.ági nagyon szépen a festményeid. Igazán büszke lehetsz magadra. A madárka nagyon tetszik. A szőlő is nagyon jó, nagyon nehéz egy színnel megcsinálni. Akvarellhez hasonló a technika, ott is festettünk egy színnel árnyalatokra bontva. Nem tudom a rizspapíron hogyan viselkedik a festék. Az enyém nem lett olyan szép mint a tiéd, de megpróbálom feltenni. Sokfélébe fogtam már állandóan kísérletezek. Tegnap akvarellt csináltam egy régi képeslap adott ihletet hozzá, de a magam módján kicsit átalakítottam.

Kép

pasztellkréta a kisrókákkal
Kép

A mai akvarell 2.
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 5. 7:19

Kata! Ezek a paradicsompalánták, meg a termő paradicsom a tiéd? Szép erősek, egészségesek.

Én meg palacsintára kaptam kedvet, de nem azt fogok csinálni, hanem müzliszeletet. Egyszer
már betettem ide a receptjét, meg a képét. Az is mindenmentes, mint a húsvéti süti. Felszeletelve
lefagyasztom, és amikor megkívánom, csak kiveszek belőle két-három szeletet.

Ildikó! Nagyon tetszenek az alkotásaid! Nem mondanám meg róluk, hogy egy ember készítette
őket. A virágos ág művészi munka, a falusi életkép meg olyan, mintha egy naiv festő keze alól
került volna ki.

Neked is van pecséted, mint Áginak?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 5. 7:20

Pár kép Lilykéről:

Spoiler: mutasd
Lilyke épp ott tart, hogy büfiztetés közben, vissza lecsúszik az anyja mellére, és akár ruhástul is
rácsap a cicire. Ha tehetné, örökké ott csüngene. :D

Pont az egy hónapos szülinapján kezdett el feltűnően nézni és a szemével követni dolgokat. Addig
is meg-meg akadt a szeme bizonyos dolgokon, például az ablakon, vagy a mozgó függönyön, de
most már tartósan képes rögzíteni a szemét a kiszemelt célpontra. A játszószőnyegen párszor meg
is érintett egy játékot. Szóval itt tartunk most. Ja, meg mosolyog ezerrel.

Nehezen akart megnyugodni, az anyja testén rögtön elaludt:

Kép

Nagyon szeret a játszószőnyegen lenni. Minden játék más-más hangot ad ki, Zsuzsiék szokták
csipogtatni, zörgetni őket, ő meg hallgatja, figyeli a hangokat. Meg ahogy írtam, nézegeti és próbálja
megérinteni a hozzá legközelebb lévőket. Néha el is alszik rajta.

Kép

Kép

Büfizés közben, beájulva.

Kép

A kiságyának az oldalát leengedték, és hozzárögzítették a nagy ágyhoz. Így közel vannak egymáshoz.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 5. 7:49

Ma hajnalban: fényképezővel készült, ez az eredeti szín

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. május 5. 8:31

Jó reggelt.
Láttam a csodálatos Lilykét. Az az alvós kép a legszebb talán. Édesek a kisbabák alvás közben.

Sajnos az akvarell itt valahogy szétesett, már máskor is észrevettem, hogy más lesz.
Lehet, hogy kisebbet kell feltenni, nincsen egy határozott vonal sem. Szinte kivehetetlen az ábra.

Letöltöttem a filmrészeket, köszönöm szépen Rita.
Itt készülődik az eső, felhők jönnek. Nemrég volt eső, most kicsit nem kellene.
Szép napot.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 5. 8:43

szép reggelt lányok, kicsit eltévelyedtem a sok nézni és olvasni gyűjteni valók között, mert rájöttem ha megfeszülök se tudok mindenhol ott lenni. :) ;) . Ritka kivétel hogy Samu még alszik, de lehet mire befejezem az írást itt már addigra megébred! ;)
Ildikó, milyen jó hogy ide is hoztál a remek képeidből végre! Nagyon tetszik, és klassz hogy olyan sokfélében otthon vagy! Bár nem vagyok minden nap a facen azért ha látlak megyek oda is... :ymhug: :x

Rita! Milyen édes az kis csendélet anya vállán, meg a játszószőnyegen..teljes elánnal tudnak aludni ezek a picik! Annyira meghatóak, hogy tudják , jó helyen a legjobb helyen vannak! :littlehearth:
Csodás a napkeltéd, pazar árnyalata van..ezt is soha nem lehet megunni, ahogy az ételeidet sem! :D :x :-bd

Bepróbálkozom az itthoni paradicsomozással, de aztán rájöttem hogy kész csoda lesz ha lesz ebből valami, mármint a kirakásról, mert itt nagyon huzatos, és ha szél van márpedig ritka ha nem , többször van legalább 3o vagy azt meghaladó + a széllökések...de majd meglátjuk. Hozatni akarok tőzeget, hogy azt tegyek a műanyag láda aljába! meg még valamilyen tápoldatot is kell vennem mert a sima víztől nem várható tartós hozam.
:-h :x :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 5. 13:24

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 6. 8:42

Ildikó, te ismered a festményedet, és ha te azt mondod, hogy szétesett, akkor biztosan úgy is van,
de nekem így is tetszik. Nagyon kedves hangulatot áraszt. Ha elküldöd nekem a fotót, újra beteszem
neked kisebb méretben.

Kata! Próba szerencse! Hátha kibírják a paradicsomjaid a nagy szeleket is.

Írtam a múltkor, hogy 99%-ban magam menetelek, ezért csak jól belátható, nem bokros, nem erdős terepen
járok. Ilyen hely a szántóföldek közti földút, ami a mezőgazdasági gépeknek lett meghagyva. Mivel a múlt
héten az egyik nap a kolléganőm, megunva a sok otthonlétet, is elkísért, mehettünk vadregényesebb utakon.
Egyébként jobb, ha magam megyek. Nem kell panaszáradatokat végighallgatnom. Brrrr...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 6. 8:44

Egy gyönyörű kardoslepke. Telefonnal készült. A fenti képek is.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 6. 9:22

A szokott utamról készült képek még április 22.-én készültek. Épp menet közben hívott a lányom,
és videóztunk egy kicsit. Ő etetett, és meg mentem, közben beszélgettünk. Szépen sütött a nap,
de nagy szél volt, ami különlegessé fújkálta szét a felhőket. Ezeket is fotózgattam neki. Láthatjátok,
hogy ez a vidék sokkal jobban belátható. Itt szívesen megyek egymagam is. A képek telcsivel, kék
szűrővel készültek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Spoiler: mutasd
Már írtam, hogy a karantén ideje alatt döntöttem el, hogy nem festetem be többet a hajam. Az utolsó
képet azért tettem be, hogy lássátok, április 22.-én ennyire volt lenőve a hajam. Azóta már jóval nagyobb
az ősz rész. Még kétszer elmegyek a fodrászhoz és le lesz nyírva az összes festett rész. :D

Kép

Kép


Na, szedem is a sátorfámat és indulok. Már 16 fok van (9:20 van most épp), de nagyon fúj megint a szél.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. május 6. 9:53

Sziasztok.

Rita jó volt látni téged. Szép vagy. Jó színe van a hajadnak. De biztos meguntad már a festést. Én is így jártam, most ősz vagyok, Igaz, amikor lenőtt, akkor mindenki azt hitte befestettem, jókat kuncogtam rajta. Most sem tiszta fehér, olyan mintha sötét hajból őszültem volna, de igazán szőke voltam. Egyszer megunták magukat a hajszálak, és elkezdtek hullani, hála a fodrásznak valahogy megállítottuk. Akkor megijedtem, mi bajom lehet.
Rita köszönöm a segítséget, de azt hiszem fő baj a fotózás, régi már a telefonom, azzal szoktam csinálni, ha vége lesz a karanténnak majd kell egy másik. Addig nem vásárolok.
Tegnap gyakorlós nap volt, festettem egy nyírfás képet, festőleckés volt, ez is akvarell, hát ezt nagyon kell tanulni. A múltnapi alakos parasztházas a második akvarell volt, vagy lehet, hogy a 3. de ilyen alakosat még nem csináltam.
Nagyon szép helyen jársz, és a fotók csodásak, a színek is.
A kis paradicsomokat kiültettem, most majd megnézem mit csinált vele a tegnapi hideg eső, és a szél. Ma sokáig aludtam. Már nagyon kellett nekem.

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. május 6. 9:56

Ezt a tanodában csináltuk, bár én megcsináltam rózsaszín virágokkal is.
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 6. 15:49

Ildikó! Nem elég, hogy a képek fantasztikusak, még a hátterüket is szuperül megválasztottad. A tájképekért
nem vagyok oda (ettől függetlenül tudom értékelni, ami szép), de a városrészletet elfogadnám. A piros virágosat
választanám. :D

Már huszonéves koromban megjelentek az ősz hajszálak a hajamban, de elől volt egy tincs, ami sokkal gyorsabban
őszült, mint a többi. Unom már a festést, ez az igazság. Ha egy kicsit lenőtt már csúnya volt, azonnal meglátszott.
Így meg nem lesz vele gond. Jövőre, ha nyugdíjba megyek megnövesztem félhosszúra, hogy össze tudjam fogni,
ha kell. Most erre vágyom.

Tegnapi pitypang:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 6. 17:03

Százszorszépek:

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég