Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 22. 8:21

Kedves Paggy, jót vigyorogtam Lilla esetén! :D :)) . Lám mekkora különbség van a két generáció között, ami nekünk vicces, lehet neki nem, mert félreérti, rövidzárlatosnak gondol bennünket! :)) :)) :)) . Ahhoz speciális gyógytornász labda kell, hogy biztonságosan a láb között maradjon, ha olyan gyakorlatot kell fekve csinálni, ahol a lábat összeszorítva és azt fogva kell 18o fokban elfordulni. ;)
egyáltalán nem könnyű gyakorlat. Anno a gyógytornán döbbentem meg, hogy milyen izmok nincsenek megmozgatva a normál életmódban....
Amúgy meg légyszíves hozzál képeket a paradicsomokról! Én még paprikát is akarok legalább egy tövet..nem adom fel! Bár ez így egy kicsit drága paradicsomozás lesz...itt most már csak 3oo Ft kilója.
Voltunk már kint egyszer vásárolni. De majd most már ha nincs brutál szél lemegyünk majd egy kicsit sétálni..és valami könnyűt venni.
hogy ne a cipekedésről szóljon a vásárlás.
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. május 22. 13:42

Ma sikeresen kölcsön vettem a szomszédasszonyom gépét, hoztam pár képet a most nyíló virágaimról
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 22. 19:00

Gyönyörű virágaid vannak MinGi, de jó hogy kölcsönkérted a gépet..és milyen kár hogy nem jönnek át ezek a csodás illatok... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Teszem fel a facera a képeket és hozom mindjárt ide..még mindig nem megy másként...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. május 22. 19:31

Kedves Rita!
Szeretettel köszöntelek névnapod alkalmából, és sok-sok boldogságot kívánok neked.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 23. 7:48

Kata! De jó, hogy kikerültök a lakásfogságból, és tudtok levegőzni, sétálgatni, meg vásárolni is.
Már nálunk is csak kevesen tartanak baromfit.

Nincs szerencséd az ágyaddal, meg a matraccal. Nagyon sajnálom. Remélem, hamar megoldódik
ez a gondod is, és végre kényelmesen tudtok majd aludni.

Olvasom, mit írtál a generációs különbségekről Paggynak. A lányommal elképedve látjuk, hogy ha
Lilyke észreveszi a telefont, amivel a lányom videózza, akkor semmi másra nem figyel, csak a
telefont nézi, le nem veszi róla a szemét.

Milyen aranyos kis bongyori felhők voltak nálatok! Látom, Samuka is élvezi a kintlétet. Örülök
nagyon, hogy jártatok egyet a városban!

Paggy, igazad van, az nagyon jó, hogy kutyákat kell sétáltatni. Menni kell, nem maradhat csak úgy
otthon az ember. És ha már lent vagytok, tudsz beszélgetni a "sorstársakkal".

Szerintem nem fog Katának rosszul esni, hogy láthatja a te paradicsomaidat. Élvezet volt nézni
tavaly is, milyen szép, egészséges növényke lett belőle, annak ellenére, hogy nem szabad földön
élt. Én szívesen néznék paradicsomfotókat az idén is.

Lilla nagyon ügyes kislány, ha egyedül tanul. Sokaktól hallom, hogy most nehezebb rávenni a gyerekeket
a rendszeres tanulásra. Nemsokára gyakrabban is tudtok majd találkozni.

Egyetértek, nem kéne ennyire pánikolni. Egyébként ez a vírus itt marad közöttünk, mint az influenza,
vagy az AIDS vagy az ebola, meg kell tanulnunk együtt élni vele.

Online tesi :)) Mi is gúnyolódtunk kicsit a tesi tanárainkon, mert mi meg papír alapon juttattuk el a
gyerekekhez a tanulnivalókat. Na a papíralapú testnevelés se sokkal jobb. :))

Szegény Lizike!

Köszönöm szépen a köszöntést! Gyönyörű színárnyalatai vannak a frézáidnak! Az üvegvázás-árnyékos
fotó igen különleges lett!

Most értem Kata válaszához. Ő se bánja a paradicsomos fotókat. De jó!

Zsike! Gyönyörűek a virágaid. Azok a cirmos rózsák fantasztikusak! Itt nálunk, a sötét színű pünkösdi
rózsák a legelterjedtebbek, de látni azért rózsaszínűt is. Fehéret csak elvétve.

Ildikó! Köszönöm a köszöntést! Csodaszép ez a virágzó fa! Képeken sokszor láttam már, de a valóságban
még soha.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 23. 7:49

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 23. 9:11

Sziasztok! De szépek itt is a képek! Öröm látni ezeket a csodás szinpompákat. :flower1:
Na kiderült tegnap este több minden...a nagy paradicsomot túlöntöztem..s mivel egy nagy tejfölös pohárban volt a külső borítás így nem vettem észre,.Most minden át van ültetve, és remélem a nagy is majd magához tér.hozok majd róla képeket...

Az ágyat már meg is igazították, kilazult a kötés..de ahhoz tényleg férfikéz kellett megerősíteni. Úgyhogy azzal most minden rendben. Mivel fenyő és szárad ki azért egy kis nyikorgás természetes.../?!?/ na mindegy néha egyáltalán nem csinálja!
Még nem találtam ki mi legyen az ebéd! Most így hirtelen csak ennyi..puszim mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :-bd
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. május 23. 12:14

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 23. 17:33

Köszönet a tárlatért, volt egykét kedvenc kép is, Tiziánótól, jó volt itt viszontlátni...egyből Mersely képei jutottak eszembe..
:x :-h :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 23. 20:55

Kép
Kép
Kép
Kép az túl öntözés eredménye...
Kép
Kép
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. május 25. 16:43

Kata58! A korábbi paradicsomok nagyon szépek. Nekem idén nem sikerült az erkélyen a paradicsom, csak a csilipaprika növekszik.
Van viszont képem a tavaly születésnapi ciklámenről, ami jól érzi magát a balkon árnyékos részén, és kedvelik egymást a snidlinggel.
Kép
Virágzásnak indultak a muskátlik.
Kép
Nincs szép idő itt nálunk, tiszta április, napok óta erős szél fúj.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 25. 22:22

Sziasztok mármint JÓ ESTÉT-ÉJSZAKÁT Lányok!Most jutottam ide.Először is köszönetet szeretnék mondani MinGinek a 3 különleges virtuális barangolásért.Mindegyiket megnéztem.Nagyszerű lehetőség a kkarosszékból múzeumot látogatni!ÉS MICSODA HÍRES-NEVES MÚZEUMOKAT.Mert hát ki jut el az Esztergomi Keresztény Múzeumban a közeljövőben?És ki volt, illetve,kI megy hamarosan Firenzébe?Firenze egy igazi csoda.nem tudom voltatok-e ott?Nekem 19 évesen sikerült egy "bűnös" utazáson résztvennem.Biztosan írtam már,hogy eladtam a családi ezüstöt és az árán 1 hónapra Olaszországon át Párizsba mentünk.MEGÉRTE!!!Fantasztikus volt!!!Ekkor jártam Firenzében,40 fok árnyékban,az egyik szökőkúttól a másikig vánszorogtam,Hiába készültem fél évig az útra,majdnem nem bírtam a városnézést.Mégis a legfantasztikusabb olasz városemlékem.És most MinGi jóvoltából bejutottunk a híres UFFIZI képtárba.Lányok!Ezt értékelni kell!Hát nem élünk jól,ha ez megadatik nekünk?Köszönöm szépen MinGi. :)
Ez az a csodálatos város:
https://www.google.it/search?q=Florence ... A-QQsAQIHQ
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 25. 22:45

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 25. 22:48

A következő nagyszerű dolog Ritával sétálni a földeken:Mi itt a nagyvárosban nem is tudjuk elképzelni,hogy az ember csak úgy nekiiramodik és megy ,megy csak megy .Milyen jó,hogy elvitted a fényképezőgéped.Igaza van Katának,teljesen átélhető,érezni a föld szagát.Nagyon klassz dolog!!!!
Szép a növényfotók a türkiz éggel!Bár tudnék ilyent!De a legjobb a tyúkocska.látjátok Lányok!Ennyit jelent a "személyesség" egy fotón.mindjárt van közöm hozzá,mert rámnéz.Közönséges piros tarajos,de nekem mégis visszaadja a falut,kedves,sőt vicces,aranyos kép.Jókedvem lesz tőle. :) :) :)
Köszönöm Rita. :littlehearth:
Kedves Kata!Rózsaszín bodrocskák borítják be az eget,mint valami szép virág szirmocskái lebegnek az ég kékes-szürkéjében.Jó,hogy samuka is osztozott a kirándulásban.Dejó,de jó,hogy kimentetek.És Kata!Jó egészséget kívánok a paradicsomkáknak!!!De kevés a föld a tartóban,majd kell még tenni bele.Higított kamillateával öntözve megerődsödhet.
Ildikó!Lehet Rita nem vette itt észre a kedves névnapi köszöntésedet a szépséges virágzó ággal.
Kedves Dorina!
Milyen szép virága van a snidlingnek!Le is szoktad vágni a "terményt"?Mi volt a gond a paradicsommal?Köszönöm szépen a képeket.
Kedves Lányok!Idén is elkészül majd a fréziafotó-katalógusom,csak még várok 6 darabra.Most is hoztam képeket.Mindjárt felvarázsolom ide.Szép álmokat!Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 25. 23:07

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 26. 14:25

Lányok,Lányok!Jól vagytok?Éltek és virultok?Sokat sétálgattok,vagy szorgalmasan dolgoztok?Esetleg a gép előtt ültök?Üdv:Pa @};- :-h ggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 26. 16:05

sziasztok! Itt vagyok Paggy, kivételesen nem fekszem...mostanában kettő körül ledölünk Samuval és felváltva elalszunk... ;) vagy csak fekve olvasom a telefonom, a könyv az est része. Köszönöm szép fréziákat. Még mindig sokat melléütök, pedig már kiment a tegnapi migrén a fejemből, talán csak a tarkómon rakoncázik...de majd mindjárt adok neki egy kis meleg hajszárítózást, és kimegy a merevség is.
közben jócskán hozom be a lemaradásomat..itt is ott is., csak ez a fránya viharos szél tett most keresztbe nekünk, ilyenkor aztán pláne nem megyünk ki tegnap meg ezzel együtt az eső..mikor lesz már végre normális idő?!?
Jövök majd, a Generálist folytatom...soká érek a végére. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 26. 20:30

Szép estét!
Sajnos kedves Lányok vesztettem.A szomszéd megkapta,látatlanban,a gyönyörű fa kivágási engedélyét.VÁGJÁK AZ ABLAKOMBÓL LÁTHATÓ FENYŐT.
Le vagyok sújtva.
Minden esetre hoztam néhány fotót.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 26. 20:48

M főztem/5 perc volt/dzsemfix segítségével 1 kis üveg eperlekvárt.Ajánlom mindenkinek a 2:1 arányos feliratút.Nagyon -nagyon finom
Kép
Persze,hogy megkóstoltuk.
Kép
Annyira finom ,mert friss az eper benne és kevés cukrot kell hozzáadni.

Kép
A nászasszonyommal mindig elfelezem , ő sem tud neki ellenállni.Úgy hogy csak kis üveggel csinálok/eddig 2x/de ezután,ha olcsóbb lesz az eper, még 3 -mal fogok,de azt elteszem ,hogy a MIKULÁS tudjon mit hozni. :)
Ja és persze joghurtba is isteni!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 26. 21:06

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 26. 21:10

És vannak JÓPOFA EMBEREK.Látszatra felszínes ez a pasi,de a linkeket megnézed mellette vagy a zsirosdeszka .blogba bekukkantasz, sokat lehet tőle tanulni a FÖLD SZERETETÉRŐL.Ajánlom keressetek meg néhányat!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 26. 21:12

A LÉNYEG!!!!!!! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Kata!felteszem a paradicsomkáim képét.SOKAT-sokat elajándékoztam.ÖRÜLTEK NAGYON NEKI.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 26. 21:14

Saját találmány a CSERÉPLUGAS a folytonnövő paradicsomnak:
Kép
Ez a másik fajta paradicsom:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 26. 21:21

Sziasztok.Paggy @};-
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. május 27. 20:48

Jó estét drága Lányok!
Átnéztem a fotókat, nagyon szépek, nagyon tetszik pl.Rita bodzavirág és a fügelevél fotója. Minek a virága az a szép fehér virágos ág? Bodzából én is csináltam italt, vagy egy kis fácska az erdő alatt abból szedtem.

Kata, szóval meg lehetett javítani a matracot? Talán most már jó helyed lesz rajta. Remélem a paradicsomod észretér, nekem is van, de még nagyon kicsik. Keserűsót adtam nekik a földre szórva, valamint jó büdös csalánlével öntöztem meg. Nálad nem lehetne ilyennel öntözni, mert igazán nem jó illata van, de használ. Délelőtt láttam a pöttyös felhőidet. Délutáni sétám alkalmából elmentem egy szép hófehér felhő után a sötét égbolton. Annyira vadregényes tájon jártam, hogy mire kiértem olyan helyre ahol totálban láthattam volna, addigra már elvitte a szél. Vannak fotóim, igaz nem ilyen szépek mint amit ti itt csináltok, de én élveztem.

MinGi még nem néztem meg a tárlatot, de majd sort kerítek rá. Köszönöm szépen én is.

Dorina szép a snidling virágod, nekem is van, és nagyon örültem, hogy ilyen szép színben láthatom. Ciklámenem sajnos nincs, de a tiéd is elgyönyörködtetett.

Paggy, kaptam választ a köszöntésre, de ha nem lett volna akkor sincs baj,hisz mindenre nem válaszolhatunk, én sem tudok mindent leírni, amit olvasás közben egy pillanatig észben tartok, aztán eltűnik mégis a süllyesztőben a gondolat. Csodálatosak a fréziák, a te cicád ennyire szeret elbújni. Meg tudlak érteni a fenyőfával kapcsolatban. Én a diófát sajnálom ami nálunk lett kivágva, de a törzse megmaradt és kihajtott. A fa törzsét lekezeltem, és minden nap biztatom, hogy csak így tovább, hátha még ülhetünk a lombja alatt.
Szép estét.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég