Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 28. 7:23

Kata! Jól néznek ki a palántáid! Szerintem ezek már megmaradnak és bő terméssel fognak
ellátni.

Nálunk is vacak idő van, de ha kisüt a nap jó meleget áraszt. Kell is, mert én már nem vagyok hajlandó
befűteni. Nagyon fel kell öltöznöm itthon, de akkor se...

Örülök, hogy megoldódni látszik az ágy gondod. Most már tényleg viselkedjen! =))

Dorina, a snidlingnek a virága is ehető. Még nem kóstoltam, de láttam már tányéron. Külön a szirmát
is szokták enni, de az egész virágfejet is.

Paggy! Ha jól látom, sárga frézia még mindig nem nyílt. Van még esély rá? Van olyan virágod, ami még
nem nyílt ki?

Te vagy a mestere a különleges megvilágítással készült fotóknak. Hangulatos képeket tudsz így készíteni.

A kék eges fotó az épp virágzó jezsámen bokromról úgy készült, hogy egyszerűen aláálltam. :D

Észrevettem Ildikó köszöntését és gyönyörű fotóját, meg is köszöntem neki az előző hsz.-ban.

Lehet, hogy lemaradtam, de miért akarja a szomszéd kivágatni a fenyőt? Mi baja van vele?

Nagyon jó ötlet a cseréplugas! Lopom, bár még nem tudom felhasználni. De majd egyszer...

Ildikó, az nem füge, hanem juharlevél. Mint ahogy sok mindent vagy a szél, vagy a madarak hozták el
hozzám. Belenőtt a szomszédom kerítésébe, de hozzám is áthajlik.

A fehér virágú bokor, jezsámen. A kapum előtt nyílik. Van az udvaromon is, de az mindig két héttel le van
maradva, pedig csak két méterre vannak egymástól. Más fajta lehet. Csodás illata van és ontják a virágokat.
Nem én ültettem őket, már itt voltak, amikor megvettem a házat.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 28. 7:38

Pár fotó a tegnapi utamról:

Nagyon fújt a szél, ezért csak remélni mertem, hogy lesz néhány használható is a pipacsos fotóimból.
Lett! Egészen "drámaira" sikeredtek. Semmi sárga szín nem volt a szirmukban, de a vörös színre
így reagált a telefonom. Egyébként a fényképezőm is ilyet csinált volna. Korábban már tapasztaltam.

Szóval nagy szél volt, az én hajam is azért áll úgy, ahogy... csak a lenövésem kedvéért tettem be. Mindegyik
fotó kék szűrővel készült, kivéve, amin én vagyok. Látszik is a különbség. Szerintem szebbek a szűrős képek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép


A hátam mögött napraforgó látható. Nagyon sokat nőtt attól a kevés esőtől is, ami esett a hétvégén:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 28. 7:45

Áginak üzenem szeretettel, hogy ne törődjön vele, hogy hány oldal lemaradása van! Ne olvassa el,
és ne reagáljon rá! Vagy olvassa el, de ne válaszoljon, csak ha nagyon akar valamelyikre. Tudom,
mekkora visszatartó erő, a sok-sok oldal látványa, amit fel kéne dolgozni. Elmegy tőle az ember
kedve, mert tudja, hogy órákat kell rászánnia.

Szóval csak gyere, és hozzál szép új képeket!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 28. 12:52

Sziasztok!Majd jövök,viszont hoztam egy érdekes cikket.Üdv:Paggy @};-
https://agroforum.hu/agrarhirek/agrarko ... varjakkal/
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 28. 14:21

sziasztok, majd hozok képeket, de most mennem kell, eddig hajtottam magam a Generálissal :))
Rita Köszönöm a fotókat, a spoilereset is...nagyon tetszik.
A szél itt éppen csak csitult valamennyire! hol süt a nap hol meg beborul..mintha nem tudná eldönteni milyen idő is legyen...
Paggy, elfelejtetted megírni, hogy a kamillás vizzel öntözöl, vagy lespricceled a palántákat? Na megyek mert nem sokára vendég jön Biztosítós..
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 28. 16:35

Kata!A talajra higított ,/1kamilla:3víz/teával.Vagy simán a filteres kamillateával,mert az enyhe.2 naponta ,4 alkalommal.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 28. 19:25

LÁNYOK,LÁNYOK!MinGi küldött egy csomó online elérhető színházi előadást.
AJÁNLOM FIGYELMETEKBE,mert IMÁDOM!!!!!!!!!!!!!Sulyok Máriával és Bulla Elmával láttam,DE Pogány Judittal és Molnár Piroskával is biztosan SZENZÁCIÓS LESZ
ÖRKÉNY ISTVÁN:Macskajáték c.darabját.Aki nem látta,ne hagyja ki,mert SZUPER.Hálás köszönet MinGinek
Mi, emberek, csak egyféleképpen tudunk szenvedni és örülni, akár az élet elején, akár a végén tartunk” – írja Örkény István a Macskajáték című tragikomédiája elé. Ha előveszünk egy fiatalkori fényképünket, úgy tűnik az életünk egy önfeledt pillanatban megragadható és bár múlnak az évek, szenvedélyeik és szenvedéseink ugyanolyan elevenen élnek bennünk, mint hajdanán. Örkény így folytatja: „E groteszk történet főhőse özvegy Orbán Béláné, s a darab valójában az ő véget nem érő vitája, szájaskodó, alakoskodó, még a hazugságtól sem visszariadó pörlekedése mindenkivel, aki körülveszi: a lányával, a szomszédnőjével, Paulával s legfőképpen az ő München közelében élő nénjével, Gizával. Körömszakadtáig harcol, hogy zűrzavaros, értelmetlen és reménytelen szerelmét ráerőszakolja a világra. Megvan benne minden, amire az ember képes: egy piaci kofa nagyszájúsága és egy görög tragika fensége. Mit is tehetne mást? Orbánné a természet törvényei ellen harcol, mert semmibe veszi az öregséget, és hadat üzen a halálnak.”
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 29. 10:44

Lányok!Itt egy részlet a régi előadásból:

Spoiler: mutasd
Bár nagyon kedvelem Pogány Juditot,de a régi előadás jobban tetszett nekem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 29. 10:46

Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. május 29. 11:14

Ha valakit még érdekelnek a Paggy által említett linkek azokat csak emailben tudom küldeni . Írjatok és küldöm.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 29. 11:28

Ez lesz az ebéd-ugyanígy készítve:

Nézd meg van egy nagyon jópofa trükk benne a szalonnasütésről!
Üdv.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 29. 11:35

Esetleg ez is lehet.Majd meglátjuk!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 29. 13:24

HÚÚÚÚÚÚÚ!Ez nagyon finom.Könnyű,nem nagy és finom!!!!Az első videón látottat csináltam meg.
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 29. 15:03

sziasztok! megint megéheztem ezeknek a videóknak képeknek köszönhetően....szép hosszú hétvégét mindenkinek! ;;) :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 29. 16:07

Kép
Ez a szimpla virágú frézia.
Ez pedig a dupla virágú.MOST NYÍLIK PÁR DB! :)
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 29. 16:11

Rita!Indulnak a sárgák!!! :))
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 29. 16:13

Paradicsomok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. május 29. 22:41

Jó estét, vagy mindjárt jó éjszakát.
Megjött a kis telefonom, most próbálgatom a fényképezést-
borzaska virág
Kép

bazsarózsa
Kép

muskátli
Kép

fára festett kígyóm
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 30. 10:42

Hát kezdem azzal, hogy húúú... :)) .Egyrészt Paggy, csodás fréziái miatt, csodaszépek a színek, és most úgy látszik a sárga a dömping. :D
N.Ildikó nagyon örülök a fényképezőgépednek..mármint amit a telcsid tud! Fantasztikus. Ilyenre vágyok mindig, de sehogy nem jön össze. Megírnád hogy milyen telefon pontosan?
Komolyan, mintha egy szuper fényképezőgép lenne.! Az alsó kép meg nem is hittem el hogy festmény, annyira szép élethű :flower1: :littlehearth:
Paggy, a palántáim úgy döntöttek, hogy fehéredni kezdenek, mintha beszórtam volna egy kis liszttel...mi lesz itt......
Na megyek kávét darálni, mert ma a barátnőm egy két dolgot megvett amit tegnap nem tudtam.
Kellemes hosszú hétvégét kívánok mindenkinek! :x :ymhug: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 31. 8:09

Jó reggelt!Kata,hamarosan utánanézek.Nálunk is a kerti virágokon szürkés nagyon finom bevonat van.Lefújtam őket csalán-fokhagyma teával.Most megyek kutyát sétáltatni,de a délelőtt folyamán megnézem.ADDIG ,HA VALAKI TUD VALAMIT ERRŐL,írja meg legyen szíves!Most gyorsan beteszek 1 képet a kinyílt sárga fréziáról és a fehér dupláról.Itt nagyon hűvös idő van.Üdv:Paggy
ILDIKÓ GRATULÁLOK A TELEFONODHOZ \:D/ ,JÖVÖK HAMAROSAN és MEGNÉZEM A SZÉP KÉPEKET!
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. május 31. 8:30

Most futnom kell ,mert Lizi felébredt és mindjárt bepisil.Kata-erre kattintottam,de nem olvastam el.Megyek.
https://www.viragok-szobanovenyek.hu/li ... vedekezes/
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 31. 8:40

Paggy, városban még nem láttam dolmányos varjút, de az iskolaudvaron, a hatalmas, és nagyon öreg
gesztenyefákon minden évben költ pár család. Nyilván a gyerekzsivaj miatt nem nagyon mutatkoznak,
de óra közben, amikor nincsenek gyerekek az udvaron, gyakran látni őket kirepülni a fészekből, illetve
a fűben is szoktak élelmet keresgélni.

A falu határában lévő trafóállomás nagy villanyoszlopain is fészkel pár varjú (nem dolmányos). Amikor
odaérek a sétámban, mindig előjön egy-kettő, és nagyon hangos károgással repülnek el, vagy köröznek
a fejem felett. Ha többen lennének, félelmetes lenne, de így nem tartok tőlük. Meg szerintem már meg
is szoktak.

Nagyon guszták a lángosaid! Én is nagyon szerettem, és mikor még nagy volt a család, sokat sütöttem is.

Na, jól van! Kezd teljes lenni a paletta! Sárga és telt virágú frézia is nyílik már. Megnyugodtam. =))
Nagyon szép mindegyik, mint ahogy a paradicsomok is. Életerős példányok. Jó sok termés lesz rajtuk.

Kata! Itt nálunk nagyon vacak idő van. Sajnálom azokat, akik a hosszú hétvégén ki akartak egy kicsit
ruccanni valahová. Hideg van, és bár nincs nagy zuhé, időnként eseget az eső. Savanyú idő van, na.

Drukkolok, hogy ne menjenek tönkre a palántáid! Lehet, hogy érdemesebb, magról ültetni és saját
paradicsomot nevelni. A készen vettek hozhatnak magukkal betegségeket az üvegházból.

Zsike, köszönjük a lehetőséget. Őszintén szólva, én most nem vagyok színháznézős kedvemben. Szoktam
írni, hogy nem szeretek csak úgy ülni és nézni valamit. Hogy miért van ez nem tudom, de ez a helyzet.

Ildikó! Jó időtöltést kívánok az új telcsidhez! Használd egészséggel. Nagyon szép fotókat készítettél vele!
Tudtad, hogy a borzaskata fekete termése a feketekömény, amelyet az indiai konyhában rendszeresen
használnak, de itt nálunk szinte ismeretlen? Pedig évezredek óta használják fűszerként, és gyógynövényként.
Akkor kerestem rá, amikor pár éve az indiai vegán videókat fordítottam.
https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszseges/11447/az-egeszseg-titka--a-feketekomeny

Nagyon tetszik a fakígyód! Lopom az ötletet. Egyszer majd felhasználom, talán Lilykével, ha nagyobb lesz.
De az a festett locsoló se kutya! Szóval nemcsak a vásznat használod "játszóteredül". Klassz!

A képek telcsivel, kék szűrővel készültek:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. május 31. 9:03

sziasztok szép reggelt, remélem mindenki jól van, még ha egy kicsit álmosan is az álmosító idő miatt..itt igen be van borulva, és eseget, amiből akár nagy zuhé is lehet.
Paggy, köszönöm a linket, meg is néztem. Vennem kell permetszert is, még ha a legkisebb kiszerelésű is..hát nem vagyok elragadtatva, de úgy látszik nem úszom meg. Barátnőm hoz majd citromfát. Vannak a piacon termesztők, és 15oo.é ért már lehet kapni, amin van már citrom is. Az OBI-ban ugyanez 8ooo.-ért hát nem mindegy.!
Paggy, csodaszép a fréziád, mindig hozzáképzelem az illatot is, úgyhogy elhatároztam hogy amint ki tudok menni, veszek magamnak a vázámba pár szálat, hadd legyen ha csak rövid időre is itt az illata és a szépsége is. :D ;) :ymblushing:

Rita, gyönyörű képeket hoztál, milyen érdekes a fényszűrős változat is..ugyanolyan szépséges. :D :x
szép napot mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 31. 9:59

Rakott egyveleg

Kép

Kép

Alul párolt brokkoli és pár rózsa maradék karfiol, felül idei kelkáposzta, a kettő közt hagymás
fokhagymás gomba, és árpa keveréke. Az árpát a kuktában főztem meg fél órára állítva az órát,
nem teljesen dupla mennyiségű vízzel felöntve. Ezek a nem finomított, nem fehérített, gabonák,
álgabonák, soha nem szívnak annyi vizet magukba, mint a kezelt társaik.

A tetejére saját gyártású tofumártás került. Nagyon kevés vízzel összeturmixoltam egy aldis puha
natúr tofut, amit egy kevés eritrittel, és pici mustárral, és zúzott fokhagymával ízesítettem. A natúr
tofu íztelen, ezért nagyon jól lehet, fűszerezni, attól függően, milyen mártást szeretnénk belőle
készíteni. Édesen még nem próbáltam, de keresem az alkalmat és az ételt, ami illene hozzá.

Kép

Cukkinimentés eredménye, egy csupacukkini ebéd:

Kép

Két cukkinim volt, amit meg kellett enni, ha nem akartam kidobni. Az egyiknek majdnem a felét már így is
ki kellett dobnom, mert már nem tetszett az állaga, de a többi még bőven menthető volt.

A fasírtban reszelt cukkini, reszelt répa, reszelt krumpli, fokhagyma, só, bors, petrezselyemzöld, chia mag
(a keletkezett lé megkötésére szolgál tojás helyett)és kevés hajdina liszt van. Búzakorpában hengergettem
meg a fasirtkákat, és olaj nélkül a sütőben sütöttem ki őket.

A mellette lévő ételben hagyma, fokhagyma, kockára vágott cukkini, paradicsom, édesburgonya (ez is maradék
volt), csíkokra szelt pritaminpaprika, és a fenti rakott kajából kimaradt, kelkáposztalevelek vannak, amiket
szintén csíkokra vágtam. Csak sóval és borssal fűszereztem, hogy a kissé lecsós ízét ne nyomjam el.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. május 31. 10:07

Sziasztok lányok. Kellemes ünnepeket mindenkinek! Annyi új fordító és fórumozó van. Elnézést, hogy csak így összevontan köszönök be. Érezzétek jól magatokat.
Ritkán járok erre mostanában. De szoktam nézni a képeket. Csak lassan tudok gépelni, ezért nagyon sokáig tart a válaszok megírása. Elnézést de mostanában csak olvasni szoktam.

Rita csodaszép az unokád. Jó egészséget kívánok neki és hosszú boldog életet. Remélem hamarosan meg is tudod ölelni. Az ételeidet mindig megnézem. Annyira büszke vagyok rád ezért a sikeres életmód váltásért. Örülök, hogy ennyire ízlik és élvezed a készítést és az eredményét is. A fotók is, mint mindig csodásak. Imádom a jázmint és az illatát.

Paggy fantasztikusak a fréziáid. Mindig megcsodálom. Igazán irigylésre méltó a vitalitásod és élet szereteted ami átsüt az írásaidon és képeiden.

Kata58 remélem sikeres lesz az ablak kertészeted. Samuka jól viselte a bezártságot? Nagyon jó, hogy ki tudtatok már mozdulni.

Ági és N.Ildikó annyira szépek a képeitek. Picit irigykedem is titokban a tehetségetek miatt. De nagyon büszke is vagyok, hogy így virtuálisan megismerhettelek titeket és a munkátokban gyönyörködhetek. Én csak hímezni és kötni tudok.

Elnézést, ha kihagytam valakit. Nem volt szándékos. Mindenkinek jó hosszú hétvégét.
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég