Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 20. 10:15

Kata! Közepes barnának tűnik Lilyke új hajacskája, de valóban attól is függ a színe, hogy esik rá a fény.
Még a szeméről sem lehet biztosan látni, hogy barna lesz-e. Minden helyzetben más egy kicsit.

Azért használok ennyi mindent a kásába, hogy a napi tucatot meg tudjam enni. Tehetnék olajos magvakat
a főtt ételembe is, de ott kevésbé szeretem, mint a kásába. Látom magamon az eredményt, ezért
kitartok Gereger ajánlása mellett. Bár nem vagyok teljesen TÉNÉ-s (teljes értékű növényi étrend), de nagyon
igyekszem, mert csak a (nagyon) jó oldalát tapasztalom.

Mit főztél? Mi az a sárgás köret?

Megint jó kis húsos felhők voltak felétek. Nálunk ilyenek csak szürkében vagy feketében láthatóak mostanában.

Sikerült megcsinálni a gépedet? Remélem, igen!!!! Együtt érzek veled! Én nem bírnám már ki internet és laptop
nélkül.

Spoiler: mutasd
Fentről jövő utasítás minden pedagógusnak, hogy év végén nem foghat vastagon a tolla, mert az oktatás se
olyan volt, amihez szokva voltak a gyerekek.

Ági! A mi Dundink ugyanezt csinálta a fagyal sövénnyel és a verebekkel, mint Ramos a tujákkal és a feketerigókkal.
Mi is mindig beengedtük a kutyáinkat, ha dörgött. Már írtam egyszer, hogy Dundit kicsi korától kivittük a
fedett teraszra, amikor villámlott meg dörgött az ég, és együtt néztük az égi háborút, hogy megszokja, és ne féljen
tőle. Nem is félt, épp ellenkezőleg, amikor megérezte, hogy vihar lesz, már állt az ajtóban, hogy menjünk nézelődni.
Ha közvetlen mellénk csapott be a villám, akkor se ijedt meg soha. Bezzeg a tűzijáték, vagy a petárda hangja!!!
Na, ő ekkor pucolt be az asztal alá, vagy az ajtó mögé, vagy a kanapé mögé.

Annyira sajnálom, hogy nem kedveled a fiad barátnőjét. Nem ragozom tovább, csak belegondoltam, mi lesz,
ha együtt maradnak.

Én két gyengülési hullámot vettem észre a hajamon amióta változó korba léptem. Viszont kb. egy hónapja nem
győzöm fogdosni a hajamat, annyira nagy változást veszek észre rajta, pozitív irányban. Szerintem a megváltozott
táplálkozásom miatt van. A bőrömön már decemberben észrevettem, hogy puha és bársonyos tapintású lett.
Fura ilyet mondani, mert nem kisbaba vagyok, de én ezt tapasztaltam. A fermentálós csoportban olvastam,
hogy nagyon jó a hajnak a rizs fermentálása során visszamaradó lé is.

Cuki az a két kutyus. Az egyik bölcs, megfontolt, a másik meg kis pajkos.

Sajnálom édesapádat, de a döntéseket neki kell meghoznia. Ez túl nagy dolog, hogy bele lehessen szólni. De legalább
a bőre alakul már, ahogy írod.

Hű!! Azok a madárkák, meg a levelek! Nagy rajongód vagyok, láttam, milyen fejlődésen mész keresztül, mégis
meglepett, hogy már erre is képes vagy. Csodaszép az a festmény! Kicsit el is halványítja a szőlőt, a lótuszt
meg a bazsarózsát.
Nekem is az a szőlős tetszik a legjobban, amelyik neked (a szemeket tekintve). A levelek azok, amik nem
olyan jól sikerültek még. Talán a fekete tussal készült képen lévők tetszenek a legjobban. A lótuszok mintha
világítanának a sötétben! A bazsarózsás tényleg más, mint az eddig megszokottak. Nagyon tetszik!

Musukáról lerí, hogy ázsiai származású. Milyen kis törékeny Ramoshoz képest. Cukker!

Jaj, de anyka az a cinege! Múlt hétvégén épp kinéztem az ablakomon, amikor egy cinke odarepült az etetőhöz,
jó alaposan szétnézett benne, aztán tovább repült. Biztosan jött emlékezni. :)) :))

Zsike! Csodaszépek a felfuttatott virágaid (is). Élő térelválasztó. Gondolom, milyen finom illatok vannak a
környékükön.

Nálunk rengeteget fekete az ég, azt hisszük, hogy egész nap esni fog, aztán általában nem így van. Öt percre
leszakad az ég, aztán megint csend van, és feketeség. Még a Sajó se öntött ki. De láttam mi volt felétek, meg
a fb-on is láttam pár szörnyű videót. Mikor fogja már abbahagyni? Nem hiányzott ez a vírus után. Jó, hogy te
nagyjából megúsztad a vízfolyamot.

Éva! Úgy látom, Dodi legkedvesebb helye a szárító. Mondjuk jól lehet rajta játszani. Nem csipkedi ki a ruhákat?
Az egyik képen, mintha ezt csinálná.

Most, hogy a tiédet látom jövök rá, hogy milyen régen láttam szivárványt.

A videókat most nincs időm megnézni, mert megint három órát ültem itt, és mennem kell főzni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 20. 10:32

Lilyke betöltötte a 11. hetet. Ez a "szék" most a nagy kedvence neki is, és a lányoméknak is.
Így már lehet együtt teregetni, meg akár zuhanyozni és főzni is. Az én ötletem, és az én ajándékom.
Nekünk is volt egy kevésbé modern, amikor kicsik voltak a gyerekek, és nekem is nagyon jó
szolgálatot tett. Hála istennek ott is kinyitottak a botok, így élőben is meg tudták nézni, és
kiválasztani a nekik leginkább tetszőt. A háttámlát lehet állítani. Ha vennének bele elemet,
ringatná is a gyereket, de ők ezt nem szeretnék.
Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 20. 13:51

Sziaszotok! Kissé kényelmetlen helyzetben írok, ugyanis a kisszobai billentyűzeten írok.úgy,hogy az ölemben van..így viszont rengeteget melléütök... :( .Kezdve egy kicsit a lemaradásomat..Dodyva..mert csak figurákkal jeleztem mert akkor még nem volt lelkierő, ideülni írni is, meg mentünk is be avárosba...egyik nap..de már úgy öszefolynak a napok, hogy csak na....
Újfennt elcsodálkoztam a mozgalmasságán, milyen jó kis szórakozási lehetősége van, és milyen ügyes. Viszont gyönyörű lett a tollazata. ;;) :) ..
Rita, egyre édesebb a kicsi lány, és egyre bájosabb. látszik, mennyire élvezi a helyét :x :littlehearth: :-bd .
A gépenem most két új vin lesz, cirka 5o-ből, és 3x 3 terrás de az egyik a másikra lesz cserélve, mert majdnem kinyírta a gépemet. Na mindegy, most így alakult, ráadásul a frissités is úgy bekavart, hogy még a képernyőt sem hajlandó normál méretben kitölteni, csak úgy mintha megnyújtanád szélességbe, így ami kocka alakunak kellene lennie az is egyhén téglalap és aminek lent téglalap alakunak kellene lennie az adott kockában az jobbra rá van tolódva a játékon belül a jobb margóra.
azócK NO Komment. Ha nem áll vissza minden a rendbetétel után akkor nem is tudom mit fogok csinálni, mert ez így idegesítő.
Na mindegy majd alakulunk...kedd magasságában, legkésőbb csütörtök...
Ja nem tudok avideán semmit nézni mert nem enged belépni, ráadásul valaki használta a facémat adathalászatra, úgyhogy jelszót módosítottam.
Jövök majd, kellemes hétvégét mindenkinek! :x :-bd :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 20. 15:14

HÚÚÚÚ,mennyi minden van mióta nem jártam itt!Mindjárt olvasgatok és nézelődök,de előbb teszek fel néhány jó kis képet.Azután belemerülök AZ ITTENI "FINOMSÁGOKBA" :littlehearth: :) :) :)
MA PIACNAP VOLT.Itt most egy csomó kép jön a parkról,ahol az emberek ide-oda mászkálnak,élvezik a szabadságot,picon vásárolgatnak,tavacskánál pletykálnak,mint mi a nászasszonyommal a bevásárlás után.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 20. 15:21

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 20. 15:25

Kép
Kép
Kép
Itt üldögélünk.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 20. 15:30

A szerzeményeim:
Kép
Kóstolgassunk!290ft/db volt:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 20. 15:35

Fincsi,mindenből egy kicsi:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 20. 15:36

Most pedig megyek nézelődni.
Elolvastam,megnézetem mégegyszer majdnem mindent.A PESTI VADONT ESTE NÉZEM MEG.
Éva!Köszönöm szépen a sok képet és videót.
Nagyon tetszenek,szívemhez közeli képek készültek DODIKÁRÓL,ahogy tépdesni próbálja a ruhát,ahogy tornászik,ahogy simogatásra hajtja a fejét.Aranyos.-------Már írtam,hogy ismerem ezt az érzést és soha -soha nem felejtem el,állattal élni élmény!!-Ma egy 79 éves nénivel jöttem hazafelé a kutyasétából.Könnyes szemmel mondta:-El sem tudja képzelni,milyen kutya nélkül élni?Már semmilyen állatom sem lehet.DE---és ekkor felderült az arca-van egy pók a fürdőszobám sarkában,elneveztem ARTÚRNAK,nagyon vigyázok rá,beszélgetek vele.---TELJESEN MEGÉRTEM ŐT!!!!-----
Éva!Bőgtem egyet a dal alatt ,olyan volt ő ott a képen ,mint egy hegy,egy szikla,egy óriási fa.Láttam a filmen a temetését.Hawaii énekes volt-rákerestem a neten.Köszönöm ,hogy feltetted ezt a sok mindent.ÉRDEKES VOLT: \:D/
Szépséges a szivárvány,de jó hogy tudsz már képeket csinálni!!!A PESTI VADON videót este megnézem.
Rita!Lilyke mekkorát nőtt már megint!Már 11 hetes!!!!Hogy repül az idő!Változik az arcocskája is és úgy néz ki a képen,mint ha barna szeme lenne.
ARANYOS NAGYON!!Picike lábacska-puszilgatni való!!! :littlehearth:
Rita!Elolvastam a spoiler alatti részt .Nem tudom mit írjak.Értem ,megértem,gondolom,hogy úgy van,de sokféle tapasztalat kéne.Biztosan számít az.hogy ki hol él.Talán a városban több a lehetőség .JÓ LENNE,JÓ LENNE,ÉS A FENE EGYE MEG HOGY MIÉRT NEM készítenek mindenre kiterjedő kutatást.Talán azért ,hogy ki ne derüljön mekkora probléma és milyen nehéz kérdés.---
Itt Budapesten sok középosztálybeli,toleráns,liberális ember úgy gondolja van megoldás.DE ALIG VALAKI ADJA FEL AZ ÉLETÉT ÉS KÖLTÖZIK SZEGÉNYSÉG SÚJTOTTA VIDÉKRE.Mindenki csak dumál és örül,hogy nem kell foglalkozni vele.ADAKOZUNK,s ezzel megnyugtatjuk a lelkiismeretünket.
Leírom a magam hasonló dolgát:
A házszomszédokról van szó-tudjátok akivel bajom lett a fa és egyéb miatt.-Nem szeretek mások dolgába komolyan beleavatkozni.de a fa és a kutya/a régebbi/akinek nem adtak elég helyet,rákényszerített a konfliktus felvállalásába.Teljesen más népek.Egyáltalán nem utálok senkit,mert értem hogy másképp vannak"összerakva" mint én.A világ teljesen sokszínű!Hiába próbálom a saját igazamat hajtogatni,de ők más emberek,más családból,más körülmények közül jöttek.Hogy lenne jogom komolyan beleavatkozni az életükbe?Ennek ellenére ,ordibáltam,felháborodtam,ők meg vissza,hogy milyen jogon????De olyan jogon ,hogy állandóan hangosan élnek, ilyenek,nem lehet ablakot nyitni, mindent úgy hallunk ,mint ha mellettünk beszélnének.Tehát maradt a konfliktus. Kivágták a fát . A BUTÁK AZT HISZIK ,most jól kiszúrtak velünk,vagy csak egyszerűen élik az életüket gátlástalanul.Hosszútávon ők fognak ráfázni,mert mert az egész utca mérges rájuk.Isten őrizzen attól,hogy ránkszoruljanak!!!.Bár nem tudnám megtenni,hogy ne segítsek.Igen ,de ők még nem annyira borzasztóak,mint akikről Te írtál.
:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 20. 16:45

Kata!Hát ez rettenetes!Ennyi baj a géppel!Sajnos nem tudok semmit sem tanácsolni,talán valaki hozzáértő kellene!Drukkolok.
Elolvastam ,amit Samukáról írtál-óvoda,fejlesztő.Hú,mennyi mindenen mentetek át!Jó őrzőangyalkád van,mert elég erőt ad . :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1: Gyerekkoromban nálunk is sokkal jobban bántak a szegényemberekkel-igaz,hogy nem volt ennyi jounk,mert amikor a tanító néni tetvesnek találta egyes gyerekek fejét,délután megmosta a fejüket,megszárította-akiknek nem volt fürdőszobájuk és nem csinált belőle nagy ügyet.Most meg berohan a szülő,hogy az ő kis "PINTYŐKÉJÉNEK" hogy lehet már fejtetűje-LILLÁNAK IS VOLT,Sőt a lányomnak.Képzeljétek a hosszú,hullámos hajában a tábor után mászkáltak a tetűk!2 hét kellett,mire kiirtottuk.
Mindenkinek szép hétvégét kívánok!Üdv.P @};- aggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 21. 10:10

Hali!
Igen-igen,így ültettem én is------csak nekem nem madzag,hanem mosogatószivacs került az ásványvizes flakon nyílásába és az ért a vízbe.Nagyon bevált!!!
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. június 21. 10:28

Sziasztok lányok!
Kata! Reménykedek benne, hogy most már sikerül megoldani a géped problémáját. Akkora wincseszternek nem kell külön hűtő? Pár éve van csak netünk. Mégis mennyire hozzá szokunk. Nagyon hiányzik, ha nem működik.

Rita! Annyira szép Lilike. Már egész nagylányos. Nem gondoltam, hogy még csak 11 hetet töltötte, olyan fejlettnek tűnik. Innen már rohan vele az idő. Mindennap valami újat tud csinálni. Nálam legalábbis akkortól indult be a dolog.

Paggy! Olyan aranyos a pici kutya, unokád biztosan nagyon jó gazda lesz. Tőled csak jót láthatott az állatokkal való bánásmódról.

Mindenki félre értette a szárítós képet. A madaraknak nincs kezük. A csőrüket használják sok mindenre. Fognak, tapogatnak vele. Ott a képen nem harapja a ruhát csak megfogja és kapaszkodik vele. Függőleges mászásnál nem lenne elég a láb. Nem fogja erősen, nem sérti meg a ruhákat. Hozzászokik, hogy mit mekkora erővel kell fogni. Szerintem kicsivel kezdi, mert nem akar kárt okozni. A haladás a cél ilyenkor. Így száradás közben nem szokta megrágni ruhákat. Szinte soha. A ruhacsipeszeket rágja meg, azt rögzíti neki a ruha, nem kell közben tartania és a 2 lábával kapaszkodik és közben tudja a csőrével tépkedni. Nagyobb erőt tud kifejteni, nagyobb az egyensúlya. Amikor üres akkor, nem tudja rágni, mert elfordul, tartani kellene, de akkor az egyik lábával csinálná. Nem lenne az ereje elég a kapaszkodás rágás egyensúlyozásra. Azt lehet is látni, hogy némelyik mennyire le van rágva. BAmbusz csipeszt szoktam venni, mert a műanyag csak 1 menetet bír ki. Ha nekikezd már törik is. Meg féltem, hogy benyel belőle. A csőrét meg ugye kell koptatni. A fa mégis csak más.

Kép A napokban készítettem kimbapot. Ennyi lett összesen.
Kép Így néz ki. Tojás, virsli, párolt répa és zöldbab van benne. Most nagyon jól sikerült, elég masszív lett, nem esett szét szeletelés közben.

Férjemnek kell a gép. További szép hétvégét.
Kép Rövidebb lett a bekukkantás, mint gondoltam.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 22. 5:28

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 22. 5:34

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 22. 7:32

Kata, nekem csak egyszer tett be a frissítés, de akkor nagyon. Azóta se tudom a laptopomat elaltatni,
és újra indítani se lehet. Ha újra akarom indítani, akkor ki kell kapcsolnom, és újra bekapcsolni.

Paggy, hű mennyi finomság! Megláttam a fokhagymát, és eszembe jutott, hogy fel kell írnom a listára,
mert tegnap elfőztem az utolsó gerezdet is.

Imádom a narancssárga gyümölcsöket, sárgadinnye is a kedvencem. Családom férfitagjai meg ki nem
állhatják, már a szagát se szeretik. Zsuzsival ketten ettük csak.

Egy srófra járt az agyunk. Én is csináltam érdekes hangulatú fotókat tegnap. Az egyiken a konyhaablakon
visszatükröződő konyharészlet van. Kint sötétedik, bent meg már lámpát kellett gyújtani. A másikon kék
szűrővel készült részlet látható a szobámból. Itt bent van sötét és kint van világos. (Igazából nincs ennyire
sötét a szobában, a szűrő láttatja ilyennek).

Kép

Kép

Éva, visszanéztem a képeidet, és tényleg látszik pár csipeszen, hogy meg van kóstolva. :)) Nálunk
Dundi kutyám húzgálta le a zoknikat, és ha a csipesz is leesett, akkor annak azonnal annyi lett. :))

Csütörtökön megyünk az elmaradt kirándulásunkra a kollégákkal. Fogok csinálni én is szusit, vagy mi a neve.
Vékonyan meg szoktam kenni a rizst pikáns ízesítésű hummusszal, utána rakom rá a pritamin paprika,
uborka és lilahagyma csíkokat. Ez egy korábbi alkotásom.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 22. 7:35

Tegnapi fotó: séta közben.

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 22. 8:05

Lecsós brokkoli (paradicsom, paprika, brokkoli, édeskrumpli, karalábélevél, hagyma, fokhagyma,
újhagyma, füstölt pirospaprika) babos quinoával (qiunoa, répa, krumpli petrezselyemzöld, vesebab)

Kép

A következő ételt a dr. Greger szakácskönyvében található pásztorpite ihlette. Több mindent másképp
készítettem, de a lényeg megmaradt.

Spoiler: mutasd
Kép


Lencsés pásztorpite (alsó réteg: lencse répa, gomba, hagyma, fokhagyma, kakukkfű, füstölt pirospaprika
felső réteg: karfiolos-répás-krumplipüré, sörélesztőpehely, só)

Kép

Kép

Mindig úgy főzök, hogy valamiből másnapra is maradjon, hogy csak kiegészíteni kelljen a maradékot.
A fenti ételnél jóval több répás-gombát készítettem, mint amennyit felhasználtam, hogy másnap
wrapot készíthesek belőle, mert már nagyon fájt rá a fogam. Most lencse helyett csicseriborsót kevertem
bele. Feltekert állapotában elfelejtettem lefotózni, pedig kétszer is ettem belőle.

Gombás-csicseris wrap (répa, gomba, csicseriborsó, hagyma, fokhagyma, kakukkfű, hummusz, bébispenót,
paradicsom)

A tortillára mindig kenek hummuszt, mert az annyira finommá teszi, éppúgy, mint a szusit.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 22. 8:08

HÚÚÚ,de jó Rita!Mindjárt megnézek mindent,csak közben elkészítettem magunknak a reggelit.
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 22. 8:18

Kép
Most reggelizünk,utána megnézek mindent.
Ma vacak időnek néz ki,de nincs hideg.Lent voltam Fruzsival.A mai "nagy"programom LÉPCSŐHÁZ SIKÁLÁS--szó szerint!!!Üdv:paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 22. 10:00

Kisebb trükkel, de megoldottam, hogy legalább írni tudjak.! Az a sij finomság, és Dody csodás portréja..a csendélet képek..mind mind csodás, jó érzés látni őket. :D \:D/ :flower1: :littlehearth:

Tegnap akartam betenni a youtubos képet, de győzött a lustságom, viszont a mondanivaló most elsősorban Ritának szól..
a babahintáztatás létfontosságú leglagább napi fél órát, hogy a hallóidegben levő csontok és egyensúlyfolyadék erősödjön.. pozitív hozadék a konditív fejlődés beszéd, egyensúly mentális viselkedés stb. magyarúl létfontosságú. úgyhogy abba a kis ringatóba tegyetek elemet, és nem kell egész nap mennie, de nem véletlen találták ki..és végre valami normális dolgot.
A séta közben meg ne nagyon legyen szemközelbe semmi, hogy tanuljon messzebb fókuszálni, mert mindezek most alakulnak ki. Bocsi, nem akartam okvetlenkedni..csak legutóbb több kutatás is kimutatta, milyen rossz, hogy a babakocsiba is keresztbe bekötik az a sok kis játékfigurát így a baba csak a közeli dolgokra fókuszál mindig..ami mellesleg még túl közel is van eredmény szemüveg...
Samunál sajnos elkövettem azt a hibát, hogy nem szeretett hintázni hát lemondtam róla...pedig erőltetni kellett volna. Most már késő. :((
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. június 22. 12:29

Sziasztok lányok!

Tegnap gyorsan ki kellett lépnem, bocsi. Nem tudtam annyihoz hozzászólni, mint terveztem.

Ági! Nem tudnék választani a festményeid között. Nekem mindegyik tetszik. Bármelyiket el tudnám nézegetni rendszeresen. Olvastam, hogy a fészkeléshez a madaraknak tesznek ki a fára kutyaszőrt. Olyan hálóban, mint a bolti madáreleség, az a kerek. Nekünk a bernáthegyi is mindig ki akart nézni, ha történt valami az utcán. A kerítésünk tömör téglafal. A kapu is szintén tömör vaskapu. Onnan nem is lehetett belátni. De ahogy ugrált fel a lábával ki ki lökdöste a téglát a tetejéről. Kénytelenek voltunk pár sorral megemelni a magasságot. A szomszédok nem igazán örültek amikor mentek el előttünk és hallottak egy mély öblös kutyaugatást és megjelent egy hatalmas kutyafej. Esetenként tégla kiséretében.((( Nekünk egyik kutyánk sem bántotta a madarakat, sünöket. Az öreg kutyám nem bántott semmit, ezért amikor hazahoztuk 8 hetesen a bernáthegyi kölyköt akkor a 9 kilós kutyám volt a főnök. Élete végéig így is maradt. Akkor is amikor 60-70 kilós lett.

MinGi! Gyönyörűk a rózsák, különösen a ritka lila. Futórózsában még nem is láttam. Nekünk is sok rózsánk volt, de csak bokros, és volt ilyen halvány orgonalila is. Anyu szaporította is őket.

Paggy! Csodaszép az a dupla frézia kollázs. 10 tojásból van a rántotta? Nagyon guszta.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 22. 12:34

Halihó!Megjöttem.Jó sokára,mert ma kezdtem a 45 perces gyors sétát/körbejárom gyors tempóban a környéket/+reggeli+ kutyaséta külön Lizi /totyogás/+ Fruzsi normál séta.Most elfáradtam.A lépcsőház sikálás /ma csak megkezdem/,ma 3-tól-5-ig.Utána kutyaséta és közben főzés/gombás csirke,kapros nokedlivel.És vége lesz a napnak.Most 2 órát lógok.Reggel 5-kor keltem.Megyek nézelődni. :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 22. 14:47

Kedves Lányok!Mindent megnéztem és elolvastam.Megértettem Éva magyarázatát Dodi csőréről,elámultam felémnéző tekintetén az utolsó képen,beleharaptam volna a kimbapba,olyan guszta,megint kaptam tőled Rita jó ötletet a főzéshez és örültem Lilyke újabb fotójának.Köszönöm szépen a feltett dolgokat,MINDENT,szuper volt. \:D/ \:D/ \:D/ :flower1: :flower1: :flower1: Üdv:Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 23. 8:11

JUHHHHÉÉÉÉÉÉ!Lányok!beindult a nagy paradicsomom kifejlődése!!!Nagyon-nagyon örülök!!!!a CSOKIPARADICSOMOM PEDIG GYÖNYÖRŰEN FEJLŐDIK.
Kép
Ezen már ,ha közelről megnézed,látszik a picike paradicsomkezdemény
Kép
Itt pedig a csokiparadicsom.5 helyen van már rajta.Klassz !!! \:D/
Most futnom kell fodrászhoz.Sziasztok.Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 24. 17:41

Holnap reggel érkezik a gépem...Hurrá!
A beállítások más tészta..
a mostani képek pedig....
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :D :flower1: :littlehearth:
Kép :)) :)) :))

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég