Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 2. 18:16

Sziasztok!Sajnos Lányok,még mindig vakaródzom.Nincs türelmem egy helyben ülni.Majd jövök.Üdv.Paggy
Tegnapi videó:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 2. 18:28

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 2. 18:33

:) :flower1: :)) %%-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 2. 20:58

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. július 2. 21:56

Sziasztok!

Paggy, sajnálom, hogy még midnig vakaródzol. Fenistil? Kalciumusc ampulla??
Köszi a képeket, videót. Nem is vagytok nyanyák! Nagyon jó szerintem az a két kép.

Mai képem:

Kép

Régóta terveztem, hogy megcsinálom:

Kép

Tegnapi jó hir: Indul a festészet! Ujjé! Jövő hét szombat az elmaradt óra, 10.00-16.00, aztán vasárnap ugyanigy egy workshop.
Ramosról egy kép:


Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 2. 23:22

Ági!Nagyon szép a 2. virágos kép.Az első kicsit komor nekem.És persze RAMOS CSÚCS!!Köszönöm,hogy hoztál rőla.Nagy dolog,hogy ebben a melegben képes addig ülni,míg fotózod.Örülök a jó hírnek,hogy kezdődik a festés nemcsak a festményeid miatt,hanem így mi is részese lehetünk egy kicsit az oktatásnak.
Vakaródzás-csak csendben kenegetem.MinGi ajánlotta a zinkes kenőcsöt,holnap veszek.
Megy a ventilátor,csak így lehet aludni.
Nőnek a paradicsomaim,majd hozok képet és főleg elolvasom,amit írtatok.Jó éjt!Paggy @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 3. 7:38

Kata! A felhőhenger csak látványnak volt csúnya, de nem járt vele orkánszerű szél. Égi háború
volt előtte, meg zuhogott.

Sajnálom, hogy nem tudok segíteni a számítógépes problémáidban. Az elküldött képeiden azt se
tudom, mit kell néznem, mi a gond, mert én nem használom a Total Commandert. Fent van a
gépemen, de csak videók szétvágására és összeillesztésére használtam, másra nem.

A videára is sok panasz van mostanában, tegnap is kaptam emilt ez ügyben, de nekem működik,
amikor ránézek. A karantén idején esténként volt, hogy nehezebben töltött be, de azóta működik.

Ági! Én is fogytam négy kilót a karanténban. Egyet azóta már vissza is szedtem, mert a sok eső
miatt nem tudtam megjáratni magam, csak itthon leledzettem.

Spoiler: mutasd
Örülök, ha már jobban érzed magad a saját bőrödben. Mindig akkor eszmél rá az ember, hogy
valamit nem tesz jól, amikor elkezdi azt érezni, hogy ez így nem mehet tovább.
Én a rossz házasságomban voltam rossz egészségi állapotban. Visszagondolva, szinte végig, évek
hosszú soráig. Ilyenkor minden sz@rt összeeszik az ember, csak hogy boldogabbá tegye magát.
Ekkor öltött túlzó méreteket az édességzabálásom is. Tele voltam vízzel. Nyáron dagadt a bokám,
de nagyon, püffedtek az ujjaim, püffedt a hasam. De csak akkor tértem észhez, amikor ugyanez
bekövetkezett télen is. Jött a csizmaszezon, és nem tudtam a csizmámon felhúzni a cipzárt. De
egy kicsit se! Na, ekkor már nem kerülhettem el, hogy szembenézzek magammal, és elgondolkodjak
komolyan azon, hogy változtatnom kell. Addig is tudtam, de kényelmesebb volt homokba dugni a
fejem. Akkor mondtam le a cukorról és a fehér lisztről, és csökkentettem a krumpli és a tészta
fogyasztásomat is, de mozogni még nem kezdtem el. Ez 15 kiló feleslegtől szabadított meg.
A leglátványosabb apadás a hasamon ment végbe. A "kúra" kezdetén éjjel többször felébredtem
pisilni. Később olvastam, hogy a sok szénhidrát megköti a szövetekben a vizet, ezt a sok vizet
pisiltem ki pár nap alatt. Sok liter lehetett. Aztán megállt a súlycsökkenés, a püffedés, vizesedés
nem jött vissza. Már ennyitől is sokkal energikusabb, aktívabb lettem, és egy nagy megkönnyebbülés
volt rajtam.

Az állati eredetű élelmiszerek elhagyása nálam még tovább fokozta a jólétemet, de ezt nem ragozom
tovább, írtam már róla eleget, nem szeretnék térítőnek látszani. Mindenki másban hisz, az a lényeg,
hogy bízzon abban, hogy jó úton jár ahhoz, hogy még egészségesebb legyen. A te utad is működik
nálad, mert hiszel benne.

A TÉNÉ csoport mellett még két vegán csoportban vagyok benne. Az egyikből épp készülök kilépni.
Mást se csinálnak, mint vegán kész kajákat reklámoznak. Sajnos a gyártók rátették a kezüket a
növényi alapon táplálkozókra, és gyártják nekik az adalékanyagokkal teli sz@rokat. Akik csak ezeken
élnek, épp olyan egészségtelenül táplálkoznak, mint akik a nem vegán feldolgozott élelmiszereket
fogyasztják. Ezért szeretem nagyon a TÉNÉ szerinti táplálkozást, mert ott ez nem megengedett.
Ami lehet, az a tofu, a vízben hőkezeléssel, minden mentesen eltett konzerv hüvelyesek és paradicsom,
a mindenmentes magvajak (mogyoróvaj például, vagy a szezámmagból készült vaj, amit tahininak
hívnak), a teljeskiőrlésű lisztekből, vagy hüvelyesekből, vagy álgabonákból tojás nélkül készült tészták,
szójaszósz, balzsamecet, néhányféle kenyér (például az Aldiban kapható mindenmentes savanyú kovászos
kenyér). Most hirtelen ennyi jut eszembe. A többi dolgot maguknak állítják elő, beleértve a növényi
tejeket, joghurtokat, sajtokat is.

Lilyke tegnap volt három hónapos, és mintegy varázsütésre, hatalmasat nagyosodott. Már nem picibaba
többé. Aktívan figyeli a környezetét, szemmel tartja a szüleit, ki, mit csinál. Mindent megfog, megérint.
Rázza a csörgőt, már nem esik ki lépten-nyomon a kezéből. Mindent a szájába akar tenni, és már nagyon
pontos a célzása, egyből be tudja kapni a rágókákat. Tegnap majdnem levette a kapucnit a fejéről.
Minden percben érezteti, hogy teljesen tudatában van, hogy mi történik körülötte. Nagyokat nevet, dumcsizik,
sikongat. Felfedezte a hangját, és nagyon élvezi, hogy hallathatja. Nagyon jó baba. A fürdés előtti időszak
a nehéz, akkor ölből-ölbe jár, nem nagyon lehet másként lekötni, de mondtam Zsuzsinak, hogy náluk is ez a
késő délutáni időszak volt a legnehezebb, amikor ilyen idősek voltak.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

A Konfuciusz napnak nagyon örülök, érdekes volt a tavalyit is látni a fotóidon keresztül, és tudom, hogy te
is nagyon jól érezted ott magad. De jó, hogy vége a karanténos időnek!

Hű, de jól sikerült a két új festményed is! Nagyon izgalmas a második kép. Nem kínais, de ettől még nagyon
nagyon tetszik!

Én is hurrázok, hogy indul a festészet óra. Már várom, mi lesz az új téma. Ramos igazi sármos fiúka!

Paggy! Most értem hozzád. Basszus, mi lehet az a viszkető akármi? Nálam minden ablak kisebbik szárnyán
van szúnyogháló, anélkül nem bírnék létezni. Itt falun sokkal több a rovar, mint városban. A hálókat le lehet
venni, mert saját keretük van, így ha elszakadoznának, könnyű csináltatni beléjük másikat. A műanyag
ablakokkal együtt rendeltem annak idején, de utólag is lehet az ablakosoknál ilyet csináltatni. Én még télen is
fent hagyom, mert szellőztetéskor képesek az egerek felfutni a falon, és bejönni lakásba. Ez főleg ősszel
van, amikor védett helyet keresnek maguknak. Én még nem jártam így, mert nekem mindig van/volt háló
az ablakon, de másoktól hallottam, hogy csinálnak ilyet.

Olvasom, hogy még mindig viszketsz. Nem lehet, hogy allergia valamire? Remélem valamelyik kenőcs enyhülést
hoz. Ebben nem tudok jó tanácsokat adni, mert még nem jártam így.

A Duna vize meg van emelkedve? Nálunk a Sajó már a kiöntés szélén állt a sok esőtől. Szerencsére kibírta
keddig. Akkor mentünk utoljára.

Most látom a videó utáni képeket, hogy nem túl magas a vízállás.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 3. 7:55

Most megyek vásárolni a városba, aztán hozok képeket is. El vagyok maradva a ballagás,
a kirándulás, és a kaják terén is.

Elfelejtettem betenni az aldis minden mentes (TÉNÉ-be illeszthető) kovászos kenyér képét,
ami háromféle variációban kapható. Az egyik (ami a képen van) mag nélküli, a másik kettő
magvas.

Kép

Ez pedig a Lidl-ben kapható minden mentes (TÉNÉ-be illeszthető) kenyér:

Kép

Még nem kóstoltam őket, de állítólag pirítósként a legjobb az ízük. Az biztos, hogy nem a megszokott
ízviláguk van. Savanyúak a kovász miatt, de cserébe egészségesek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 3. 18:26

sziasztok! Úgy megörültem a sok olvasni és nézni valónak, Paggy, te örökmozgó vagy! :)) Köszönöm a videót, nagyon tetszett, a paprikásat majd később! :D
Lilyke milyen eleven vidám kislány lesz! Nagyon átjön a hangulat a képen, látszik, hogy nagyon boldog! :littlehearth: :D
Még nem mentem azokba a csoportokba amikről beszéltél, de készülök rá, most azon variálok, hogy minél kevesebb húst együnk, de mégis jóllakjunk. Legnagyobb szégyenemre két uborkát meg egy felet ki kellett dobjak, mert már megfogni is alig lehetett őket, sajnos rápakoltam..a többit el lehet képzelni....
A paradicsom már lassan virágokat hoz, úgyhogy lesz talán termés is..a másik cserepes az konyec-re végezte!
most teljesen véletlenül szembe jött velem egy csodás videó, ezt muszáj megosztanom veletek!
Ágim itt is gratula a gyönyörű képekért és hogy újrakezdődik a festészet. De azért olyan fertőtlenítő amit nem kell lemosni legyen nálad...
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... PA83NHnk68

Valami fantasztikus harmónia van a képi a hangzás és a vers között... :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 4. 8:19

Kata, Lilyke valóban nagyon jó kedélyű kislány. Kialakult egy napi rutinja, és mivel tudja,
hogy minden időre érkezik az életébe (nem mereven kezelve), nem nyűgösködik, nem sír.
A késő délutánokat kimaxolja a szülőknél, de fürdés és vacsora után szépen megy aludni,
és reggelig egyszer se ébred fel. Ötkor szokta a lányom ébresztgetni, mert hét óránál többet
még nem meri evés nélkül hagyni. Csukott szemmel eszik, és még visszaalszik nyolcig.
Napközben mindig vidám, jó kedélyű. Még elég sokat alszik, de ha ébren van megy a közös
játék (mindig egy kis fejlesztő célzattal). Ahogy írtam, a hason fekvést utálja csak, de azt
nagyon. Azért azt is gyakorolják, amíg nem kezd el tiltakozni. A hason fekvést segítő párnán
jobban elvan. Néha ráteszik egy nagy fitnes labdára, és lassan gurítgatják előre meg hátra.
Ezt is elviseli egy darabig. A képek két és fél hete készültek.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Gyönyörű képek vannak a videóban! És a vers is nagyon tetszett.

Továbbra is drukkolok a paradicsomaitoknak!

Tegnapi napfelkelte:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 4. 8:38

Megcsináltam az olaj nélküli változatát is a banános palacsintának. Csak egy olyan serpenyő
kell hozzá, amiben olaj nélkül is lehet sütni. Az enyém sima teflonbevonatú, de olvastam,
hogy a márványbevonatosak is nagyon jók erre a célra. A kerámia bevonatosban leragadt.
Most máktölteléket tettem bele. Mivel a töltelék is mindenmentes, megfelel a TÉNÉ előírásainak.

Máktöltelék (két adag, vagyis 8 db palacsintára elég)
fél bögre kesudió
fél bögre darált mák
7-8 szem puha datolya
fél citrom reszelt héja és leve
pici víz az állag beállításához

Előbb a kesut apróra őrlöm az aprítóban, majd hozzáteszem a darált mákot, a datolyákat a
citrom levét és héját meg egy kevéske (kb. két evőkanál vizet) és összeturmixolom őket.
Nem fogja könnyen vinni az aprító, többször meg kell állítani és egy kanállal visszasegíteni
a falára kicsapódott masszát. Ha kell, lehet még vizet tenni hozzá.

A diótölteléket ugyanígy készítettem, de a datolya mellett, pár szem aszalt szilvát is tettem bele.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 4. 8:54

Barackos-gombás curry

Gomba, édeskrumpli, brokkoli, koktélparadicsom, nektarin, hagyma, fokhagyma, kurkuma, őrölt curry,
kevés kesujoghurt. A brokkolit külön pároltam. A nektarint és a koktélparadicsomokat nyersen kevertem
a currybe.

Répás párolt árpával ettem. A petrezselyemzöldet itt is nyersen adtam hozzá.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. július 4. 9:19

Most másként csináltam a lencsefasírtot, és még finomabb lett az eddigieknél, szóval
ennél maradok egyelőre. Csak a lencse volt főtt (konzerv, mindenmentes), a lilahagyma,
a fokhagyma, a reszelt répa, a zabpehely és a petrezselyemzöld nyersen került bele.
Csak sóval fűszereztem.

Az összetevők alapján és mivel olaj nélkül sütöttem, és korpában sem forgattam meg,
megfelel a TÉNÉ elvárásainak. Jobb is lett, mint amikor valamiben meghempergettem,
úgyhogy ezt is elhagyom mostantól.

Kép

Kelkáposzta főzelékkel, és tökfőzelékkel ettem.

Kép

Tegnap délre még maradt tökfőzelék, de a fasírt már elfogyott. Brokkolit és répát pároltam
hozzá. Meglepően fincsik voltak együtt! A brokkoli már a spenóttal is bizonyított. Bevallom,
a fényképezés után még jócskán pakoltam a tányérra a párolt finomságokból. :)) A főzelékbe
kapor mellett petrezselyem is volt.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 4. 17:32

Na végre lányok,megjöttem!annyi minden volt az elmúlt napokban,meg a meleg ÉS A BORZALMAS VISZKETÉS
Spoiler: mutasd
.Nem csak a szúnyogoktól,hanem még mindig kínlódok egy csomó testi-lelki nyavalyával.Rita írt spoilerben hasonló dolgokról.Képzeljétek felül az agyamban nagyjából rendben van minden,de az alapban régen történt dolgok miatt sok dologban rendezettlen vagyok,azért időnként elszalad velem a ló, hol erre,hol arra és akkor vissza kell magamat ráncigálni.Idő-energia-lelkierő kérdése.Tehát nem egyenes az utam,hanem kacskaringós.magyarul néha olyan kupi van itthon ,hogy útjelző tábla kell,mert minden új dolog kipróbálása 5x annyi idő,mire az megfelelő lesz .Úgy felizgat, hogy jól csináljam.Tudjátok gyermekkorban a szülök asszisztálnak a gyerkőcnek a próbálkozáskor,na nekem mindent magamnak kellett kitalálnom.ÉS EZ AZ ŐSRÉGI DOKOG még majdnem 65 évesen is itt van velem.

Most pedig elolvastam,megnéztem és meghallgattam mindent.Már írom is a gondolataimat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 4. 17:45

Rita!Szerintem,ha kajafórumot/bocsánat/ÉTELFÓrumot csinálsz külön,askkor azt kevesebben fogják olvasni és így kevesebb emberre lesz jótékony hatással.Magam részéről kifejezetten üdítőnek,esztétikusnak és figyelemfelkeltőnek találom a berakott fotókat.Rám igencsak hatással van,de ha külön fórum lesz,nem biztos,hogy mindig,mindet végignézem.
Most a brokkolis gombás keltette fel az érdeklődésemet.És gyönyörűek az ételek. \:D/ \:D/ \:D/ :)
A gyaloglásomról_a kutyákkal ,bár 5x vagyok lent az utcának,csak azt lehet mondani,hogy totyogás Lizike miatt/ez 2 séta/ Fruzsival sem lehet gyorsan menni.Egyébként ez az ő sétájuk,tehát alkalmazkodnom kell.És bár "UTCALÁNY" lettem ,azaz sokáig tart 1-32 utca végigtotyogása lettem/5x/semmiut serm javít a mozgásomon.Külön kell szaporán szednem a lábam.Rengeteg idő és főzés és vásásrlás,és takarítás és......Jól elmegy a napom,de örömmel teszem,mert vannak kedves "társaim".Erről még szeretnék írni a végén.
Rita!Gratulálok a várbafeljutáshoz!Kell a kihívás,klassz csaj vagy minden szempontból! :-bd
A paradicsomaimról hoztam fotókat a végén lesz.
Lllyke szopizás:Először is édes baba!!!Azután pedig egy ismerősöm babájának 5 hónaposan 2 foga volt.Az íny előbb duzzad meg jóval,mutatja,hogy a mélyben készülődik valami.Köszönöm szépen az összes szép fotót és mindent egyebet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 4. 18:08

Kata!Szuper,hogy lesz paradicsomod!!!! \:D/ \:D/ \:D/
Kicsit tényleg aggasztó,ha a laborleleten keresztek vannak.Majd írjál róla,hogyan alakultak a dolgok.Végül sikerült kimozdulnotok Samukával?
Eltűntek a jó kis ételfotóid!!Mostanában csak hideget esztek? :)) :)) :)) :) Most hozok ,a hatásodra!!!!!!felhős képeket.Köszönöm szépen TANÍTÓ NÉNI :littlehearth:
Ágika!Le sem merem írni,hogy igen szutykos a lépcsőház,mert senki,raJTAM KÍVÜL, NEM CSINÁL SEMMIT,HIÁBA ÁLLAPODTUNK MEG ÉS A FÖLDSZINTEN MOST NEM LAKIK SENKI.tEHÁT ÉN IS ELKANÁSZODTAM.HAGYTAM .Most már megint kezdek rendes lenni,azaz lefütyülöm,hogy másoknak kéne,ha zavar ,megcsinálom.Lányok!1/ lustább lettem mint voltam2/ meleg van és vakarództam 3/"a fenébe m,mindent nekem kell csinálni!!! 4/és még sok minden
De majd hamarosan teljesen megjavulok.
Az állatokról:öregszünk,de szeretetben élünk.Nyuszkóknak külön ventilátort működtet a párom.Cicák csavarognak és a kertben szunyókálnak,teknősök többször úszkálnak a nagy kásban és a kutyák:
Ma nagy tortúra volt mert el kellett menni körömvágásra.Ezt én otthon nem tudom,mert vastag a körmük.Tehet 35 fok meleg,nem látó-halló kutya-ák,elkérni az autót a lányoméktól-autóba tuszkolás /persze mindent egyedül,mert könnyebb így mint a mindenen idegeskedő,de aranyszívű párommal.Lizike sipítva került be a hátsó ülére/amit csúszkálós pléd fedett,Fruzsi beugrott ez elsőre,de a vezető lábához,azaza hozzám akart ülni.Egyxébként ő a legokosabb kutya volt,de már egy kicsit ő is demens lett.Szóval halk ordíbálás,csúnya szavak közepette sikerült betuszkolnom őket.Óvatosan mentem,hogy Lizi le ne csusszanjon az ülések közé-masjd kihúzgáltam őket az orvosnál,fel a kezelőágyra egyseével,közben a másik elvándorolt a rendelő más bentfekvő állataihoz,szájbekötés a melegben,mert nehogy félelmükben odakapjanak,ugye nem látnak,majd vérzőn vágták le a körmüket,nem gonoszságból csak nehéz pontosan vágni,majs lézeres sebgyógyítás,ezután bűzmirigy stb... és ugyanez hazafelé.El akartam ma még vinni a macskákat is oltatni,de majd 1 hét múlva,mert kimerültem. :(( :)) :)) :littlehearth:
Ágika!Szokjál hozzá a menyedhez,még ha nem könnyű is.Lehet,hogy írtam már:
Anyukám az utolsó 5 évében teljesen békés volt,bezzeg annak előtte mindenben kritizált.És tudjátok miért?
Egyszer annyira feldühödött,hogy azt mondta:_Többé nem mondom el a véleményemet.-HÁT EZ OLYAN JÓ VOLT?HOGY DERŰS LETT A KAPCSOLATUNk-Annyira nem aggasztott,hogy belül mi fortyogott benne. :)) Ha mérges vagyok a lányomra eszembe jut ez és megbékélek 80%-ban =))
Most pedig kedves Lányok,hozom a képeket.Az említett keservemet az elidegenedésről,majd máskor írom le.
Vigyázz magadra ebben a nagy melegben!!Várom a festő tanfolyamot!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 4. 18:15

Kép
Kép
Direkt van kevés levél rajtuk!
Kép
Ez normál koktél a csoki a bal oldali lesz
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 4. 18:32

Tegnap esti képek:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 4. 18:34

Elkészült a CÉLJÁTVESZTETT LOVARDA A VÁRBAN:
Kép
Kép
Majd valamikor felmegyek és megmutatom nektek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 4. 18:38

NEM POLITIZÁLÁS,CSAK TÁJÉKOZTATÁS LÁNYOK!
https://444.hu/2020/02/12/a-kormany-meg ... a-a-varban
Üdv Mindenkinek:Paggy @};-
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. július 4. 21:19

Sziasztok lányok! Remélem mindenki jól van! Bírja a viharokat, meleget.

Kata! Műxik rendesen a géped? Én illetve mi is jól megszívjuk mindig ezeket a frissítéseket. Olyan szinten utálom ezt a vindózt, hogy ki nem lehet mondani. Legutóbb talán 1 hétig nem indult el egyáltalán a startlap játékok. Maga az oldal sem, mert valami idő túllépésre hivatkozott. Majd bejött az oldal, de a játék nem indult el, nem töltött be. Talán 1,5 hét is kellett, mire el lehetett indítani. Nekem pár napig szintén ez az idő túllépés miatt sem a port sem a nőklapja café nem indult el. Azóta sem lehet nyomtatni. Én PDF-be szoktam elmenteni a recepteket, mióta gluténmentesen kell főzni. Így könnyebb keresni, egy helyen van. Most bármit csinálok valami számkód van hibának kiírva. Az előző Windowsok mind jók voltak, de ez botrányos.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. július 4. 21:36

Paggy! Nekem nagyon tetszik a lovarda épülete. Illik is a környezetbe. De a céltalan pénzszórás felháborít. Felépítik csilliárdokból, és nem használják egyenlőre semmire, mert mégsem lehet arra használni ami miatt építették. Komolyan agyrém.(((
Pont olyan, mint itt a ligetbe a félbehagyott biodóm. Minden este látom a fényeit, és áll az építkezés. A rengeteg pénz beleölve és a lebontáson gondolkodnak? Normálisak ezek? A lebontás is rengeteg pénz, idő, ember, munka. Akkor miért nem fejezik be minél előbb, hogy hozza a bevételt? Biztosan kevesebb a befejezés, mint a visszabontás, anyag veszteség, helyreállítás. Na sikerült kibosszankodnom magam. Bocs.

Nagyon ígértes a paradicsomod, szép a mini dáliád. Ennyi elfoglaltság mellett van időd pihenni is? Komolyan duracellnyuszi vagy. Mintha nem is 24 órából állna a napod. A kutyáid akkor már csak szaglással tájékozódnak? Félelmetes lehet már nekik a világ.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. július 4. 22:05

Szia Éva!A biodomról,
Spoiler: mutasd
az a baj,hogy hiába épül fel rengeteg pénzbe kerül a működtetése.Nagyon-nagyon-nagyon szeretném tudniés most teljesen jószándékú vagyok,hogy ki,mikor és miért és főleg milyen körültekintően tervezett meg egy ilyesmit?Lefütyülöm a vágyálmokat,kilóg a fenekünk a nadrágból és minden kell.Kongresszusok,ami minket reklámoz,stadionok ,amikben nincs futbal,sportcentrumok,amit anyagilag nem lehet működtetni.ÉN MOST AZT MONDOM ÁLLJON ELÉNK AZ AKI EZT AKARJA,VÉDJE MEG ,SZÁMOKKAL BIZONYÍTSA BE ÉS NE VÁGYAKKAL BIZONYÍTSA BE és a végén legyen elszámoltatható-felelősségre vonható-ŐSZINTÉN HINNI FOGOK NEKI ÉS ELFOGADOM,ha megteszi.Haragszom,haragszom és haragszom,hogy feleslegesnek tűnő dolgokra költjük a pénzt VAGY HA NEM,TESSÉK BIZONYÍTANI!!!!!!ez nem saját pénz,hanem a mi adónk.

A kutyáknak a szaglás éppoly fontos érzékszerv ,mint a másik kettő.
Kedves Éva!Örülök,hogy itt vagy.Üdv:Paggy
Még egy dolog az előzőekhez.Nagyon sok ember TELJESEN ELSZAKAD A VALÓSÁGTÓL?HA MAGASABB POZICIÓBA JUT.Pld.egy közeli ismerősöm,aki fiatalon nem volt nagyon jómódú és mikor felvitte az isten a dolgát 6-7 szobás házat akart,3 télikert 3 fürdőszoba,2 kocsi-snassz volt a tömegközlekedés,......S azután rosszul döntött valamiben..ÉS A VÉGÉN TÖNKRE MENT,de ez nem fontos,csak az,hogy teljesen elszakadt a környezetétől,vágyálmokat kergetett,s azután jól lehuppant.Csak az a különbség,hogy csak ő huppant le és nem több millió ember.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. július 4. 22:08

Paggy! A viszketés lehet allergia is. Nekem évente legább 2x jöttek olyan csalánkiütés szerű foltok. Én sem tudtam megmondani, hogy mit ettem, mert minden a szokásos volt. Néha a szám vagy a szemem is bedagadt, sajnos nem küldtek el allergia tesztre. A 4. évben amikor már napi 24-ben vakaróztam beküldtek a Máv kórházba. 2,5 hétig voltam ott. De először ott is csak viszgálgattak, a 2. héten kaptam csak szteroid injekciót. Na onnantól picit könnyebb lett. Mindenesetre akkor állapították meg, hogy nem cölikáliás glutén érzékeny vagyok, tehát vérvizsgálattal nem mutatható ki, de gluténmentes diétát kell tartani. Azután legalább fél év kellett, hogy nagyjából rendben legyek. De, ha egy kicsit glutén szennyezés ér, rögtön jönnek a karomon, lábamon a pici viszkető hólyagok. Úgyhogy szerintem menj el bőrgyógyászatra. Ők tudnak csinálni többféle tesztet, amit csak felragasztanak a karra vagy hátra. Nem érdemes házilag kisérletezni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. július 4. 22:14

sziasztok lányok! Most csak röviden mert késő van, és bár aludtam délben mert egyszerúen a 4 kávé sem tudott ébren tartani...de nem akarok a ló másik oldalára sem kerülni, hogy megint sokáig netezek, és reggel meg ne tudjak felébredni, mert az sem jó a 8 felé ébredek, mert seperc alatt elmegy a délelőtt.
Rita édes az a kis leányka, s látszik mennyire élvez mindent, még a pihenés is hason élvezet..jó hogy van az a párna, ami által olyan kényelmes. A labda nekünk is sokáig volt, nem kaptuk vissza sajnos ez van., majd veszek másikat, de előbb kikérem egy gyógytornász véleményét..egyébként pl filmnézésnél is nagyon hasznos mert azalatt is dolgozik az izom és a gerinc.
bár jól vagyok lakva, két szendvics után két zsemle 2 szelet parizer / szóval nem vagyok éhes de ezektől az ételfotóktól mindig beindul a pavlovi reflexem, aztán csak nyeldeklek... :)) :))
Éva, most már nagyjából jó a gép, sokat javult, de éppen olvasom, hogy most egy darabig nem lesz frissités.
Ja írtad a nyomtatót...az is a frissités oka..nem a gép hibás..Ha belép a pc fórumba, ott találsz tippet mit kell állítani..de egyszerűbb az előző állapotot visszaállítani, csak akkor az egész friss dolgokat el kell menteni.
Paggy, irtó klasszak a felhőképeid, még montázsként is kirakható a falra! A növénykéid is szépen nőnek és érni kezdenek. az állatkáid meg szegénykék veled együtt ebben a nagy melegben, viharban ahogy olvasom látom Pestnek az idén ugyancsak kijutott.
Mostanában nem de egyébként én is szoktam az emeletünket mosni, ha nagyon olyannak látom..
Az elidegenedés..pár ember van akik nagyon örülnek már a puszta látványnak hogy élünk és megvagyunk, de vannak akiknek kitörne a nyelve ha köszönne...megjegyzem miután én már köszöntem! Jó kis bizonyitvány mondhatom egynémely embernek!
Azt hiszem sokan még úgy lehetnek, hogy annyira félnek hogy még megszólalni sem mernek, nehogy....
Amúgy a zárttéri maszk használat és a buszon is elég jól betartják..Izraelben is többek között nagyon komoly büntetés van aki nem használja, ugyanis ott is 2. hullám van, valamint Szerbia egyes helyein, hétfőn, kedden dől el hogy visszaállnak a teljes szigoításra vagy sem. Hát jó lenne elkerülni! Ugyanez Romániában is. szóval még mindig nálunk van a legjobb helyzet, de azt hiszem ez most a magyarok fegyelmezettségén is múlik! S Maradjon is így!
Most megyek, mindenkinek jó éjszakát és szép vasárnapot! :x :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég