Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 10. 17:27

Spoiler: mutasd
Kép


Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 10. 17:32

Neki lesz.Itt a képen viszonylag nagynak tűnik a mostani ketrece,de nem lehet benne repkedni és a nászasszonyom meg nem engedi ki,mert fél,hogy nem tudja megfogni,meg mindent összekakil.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 10. 17:37

Remélem jó lesz neki és viszonylag elviselhető lesz így a ketrecélet!A lányom szerint:
-Miért kell mások életébe beleavatkoznod Mama?--Tudom, egyrészt igaza van,de nálam az állatok,gyerekek felülírják az illemet.Meg tényleg ilyen minden lében kanál vagyok sokszor.Most megyek főzni .Üdv:Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 10. 20:01

:flower1: :littlehearth:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 10. 20:09

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:flower1: :littlehearth: :-bd

szép nagy a kalitka, nagyon tetszik, remélem a ajándékozott is örült! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: Megyek beadni a gyógyszereket Samunak!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 11. 16:05

Na, kezdem az olvasást. Szerencsére nem kell túl sok oldalt végig böngésznem. (Három órát olvastam,
és írtam....húúú)

Zsike, nekem is az a kis katicás ruhácskája tetszik a legjobban. Már majdnem kicsi rá, de vettünk neki
újakat. Nem maradhat kis ruhácska nélkül. :D

A vírus miatt fogalmam sincs, mikor mehetek majd legközelebb. Szerintem akkor fogok tudni menni, ha
elkezdem a felmentésemet, március közepétől.

Kata! De jó lett a méhecskés-napraforgós meg a chilis képed! A barackokról jut eszembe, hogy arra
jöttem haza, hogy letört egy nagy ága az egyik barackfámnak, tele barackkal. Tavaly a másiknak tört le,
most ennek. :(

De drágák a gyümölcsök! Jó ég! Mennyi paradicsomod lesz! És mennyi virág van még rajta! Örülök, hogy
jó ízű lett! Egy képpel felette írta Paggy, hogy csalódás volt a nagy paradicsomának az íze.

Most olvasom, hogy mi lett Samukával! De jó, hogy nem mutatott ki semmit a CT!!! Drukkolok, hogy a
másik vizsgálaton is az derüljön ki, hogy minden rendben van! Nem lehet, hogy csak megszédült a
melegben Samuka? Rendes szomszédaid vannak.

Július 31.-ig itthon is ingyenes volt a teszt mindenkinek, a külföldieknek is, mint ahogy külföldön is az
a magyar állampolgároknak is. Aztán egyik napról a másikra 40 ezer forint lett. A teszt kérvényezéséhez
még 4 ezer forintos illetéket is kell fizetni.

Paggy, nem is tudtam, hogy a nyulaknak is kell oltás. Még szerencse, hogy Lilla jól elvan a táborokban.
Remélem csak rutin vizsgálatokra jársz. Semmi komoly.

De gyönyörűek azok a sárga menyecskeszemek! Az idén ne sok büdöskét láttam, örülök, hogy fotóztál
egy jó nagy adagot belőlük!

Aranyosak a zöld paradicsom csoportok. Na, és azok a hatalmasak! Közben olvasom, hogy nem volt finom,
amit megkóstoltál. Nem tudom, hogy miért, ez a típus már féléretten is fincsi szokott lenni. Később
lett jobb tapasztalatod vele kapcsolatban?

Épp az avataros hozzászólásodnál tartok. Ide tedd fel azt a képet, amit avatarodnak szánsz, és én meg
beteszem neked.

Nagyon mutatósak a dísznapraforgók, és a kis virágágyásod is! A komposzt milyen hasznos lesz majd
jövőre a növénykéidnek.

Én csak 2%-os sós vízben teszem el az uborkákat. Így is tökéletes "kovászos" uborka lesz belőle. Ízre
pont olyan, mint a kovászos változat. Három üveg a hűtőben húzta ki, amíg Angliában voltam. Kicsit
markánsabb lett az íze, de az ubik roppanósak maradtak. Ha kint hagytam volna a melegben, tovább
fermentálódott volna, és szétmálló nagyon savanyú uborkák vártak volna itthon.

Most olvasom, hogy milyen fotókat szeretnél látni tőlünk. Én mindig azt fotózom, ami épp megragadja
a fantáziámat vagy a szememet, és érdekesnek találom. Felteszem ide, és aki akarja megnézi. Engem
nem bánt, ha senki nem ír róla egy szót se. Őszintén megmondom, hogy nem szeretnék olyasmit fotózni,
ami engem nem érdekel. És ez nem csak a fotózásra igaz. Régebben a virágok, növények közeli képei
izgattak, manapság az ételeimet szeretem lefotózni. Mindegyikünk más helyen él, más élethelyzetben
van. Nem tudunk ugyanolyan képeket hozni. Az én kis falumban nincsenek érdekes erkélyek, de a bp.-i
házak gyönyörűségeit szívesen megnézem. Amit te fotóztál. A te képeidet meg a saját rövidebb videóidat
mindig szívesen megnézem.

A póknak azt hiszem, hogy "karolópók" a neve.

Én pecsenyezsíros kenyérrel szerettem a paradicsomot, de a paprikát még jobban. Zsuzsi és a nagyobbik
fiam, meg a volt férjem volt a nagy paradicsomos nálunk.

Éva! Olyan jó, hogy van egy "madaras" is köztünk! Sok érdekes dolgot tudsz mesélni. Korábban nem
gondoltam volna, hogy egy madárnál is mennyi mindenre kell figyelni, és hogy épp annyi örömet tudnak
okozni, mint az emlősök. Milyen jó lenne, ha arra a játszótérre egy nagy madárröptét is építettek volna.

Azok a virágok nem hortenziák?

Ahogy Zsikének írtam, nekem is a katicás rucika volt a kedvencem, de már nem nagyon jó rá. Amíg
kint voltam is nagyon sokat nőtt. Több holmiját is kinőtte. :D

tegnap, amikor már megint csak videón keresztül láttam, esett le a tantusz hogy megint csak így fogok
vele találkozni. Nincs érintés, nem vehetem ölbe, nem puszilhatom meg, nem játszhatok vele... de nem
kesergek, mert nemsokára már szabad leszek, mint a madár! Ezt a tanévet már nem csinálom végig!!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 11. 16:26

Ezeket még itthon, Ferihegyen fotóztam. Innen az ablakból mindig rengeteg repülőt látni.

Kép

Kép

A repülőn foghíjasok voltak a sorok. A mellettem lévő két ülésen se ült senki, ezért az ablakhoz
ültem.

Kép

Kép

Amint látszik, a velem párhuzamos sorban sem ült egy ember se. Hazafelé nagyjából ugyanez
volt a helyzet.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 11. 16:57

Kedves Rita!Végre itthon!
Ennyire széplelkű és szabad nem vagyok mint Te.Majd meglátjuk..... :) :-bd Üdv.Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 11. 17:00

Pár fotó a magasból.

Kép

Kép

Az a sok kék színű alakzat, mind tó. Nem tudtam elképzelni, hogy hogyan kerül oda ennyi.
Aztán később a fb-on valaki pont kiposztolta, hogy ezek a kavicsbányászat után otthagyott
üregek, amik maguktól feltöltődnek talajvízzel. Csak az a baj, hogy miattuk kritikusra apadt
a környék talajvízszintje.

Kép

A Balaton a Tihanyi-félszigettel:

Kép

Sokféle felhőképződményeket láttam:

"Pamacsos":

Kép

"Pamacsos-füstös":

Kép

"Racka juhos":

Kép

"Füstös-pamacsos-racka juhos":

Kép

"Hósivatagos":

Kép

"Túrós":

Kép

"Túrós lepényes" - ez már Anglia felett volt. hamarosan leszálltunk:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 11. 17:03

Én csak egy vagyok, aki ide kiteszi a fotóit, és kíváncsian megnézi a másokét is.
Spoiler: mutasd
Smucig irigynek nevezni minket, többieket, kicsit talán túlzás volt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 11. 17:12

Ezeket a képeket már én készíthettem Lilykéről.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 11. 20:39

drága Rita! De örülök, hogy végre jelentkeztél...kezdem a végénél,talán mert este van, és én is már szinte félálomban... :D
Nagyon édes, bájos Lilyke majdnem elalszok, és a alvás fázisai, valami tündéri ... :x :littlehearth: :ymhug: gondolatban kapott egy pár puszit a kis kezére...annyira édes, mint aki még valamin erősen gondolkodik alvás közben aztán feladja, és átengedi magát a gondtalan alvásnak! :x ;)
Jót nevettem, és persze közben kiélveztem a repülős képeidet, és nagyon örültem a reptérieknek is, mert egyik éven kértem tőled, de valami miatt nem lehetett fényképeket csinálni. El sem hiszem, hogy én is anno18-2o éves koromban ültem repülőn... ;;) .
Nagyon tetszett a balatoni távkép, és persze, ahogy elkeresztelted a felhőket is, nagyon élveztem! :D
Köszönöm ezt a sok sok képélményt..biztos hogy sokszor megnézem majd.
Leírnád nekem a kovászos uborkádat...hogy is jön ki a két % de Ától szettig, de ha tudod hova tetted már ki és ideírod az oldalszámot nekem az is jó, amíg még van uborka..mert nem mindegy milyen fajtával csinálná az ember.!
Előre is köszönöm..sajnos olyan lökött voltam, hogy elfelejtettem kiírni hogy majd úgysem felejtem el aztán tessék!
viszont mindenképp meg szeretném csinálni. Nálunk holnap kapormártás lesz, mert nem akarom hogy tönkre menjen olyan szép csokor van itthon
Mindenkinek szép estét! Jó éjszakát! ui: Remélem sehol sem kezdte ki a vihar a háztetőt! mert azért nem semmi volt ha letört a barackfa ága! vigyázz magadra... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 11. 21:02

Szia Kata!
Még fogok kitenni képeket, de ennyire volt most időm.

Az uborkát gyorsan leírom.
Az alaposan megmosott ubiknak levágod a két végét, és hosszában négyfelé bevágod őket.
Szorosan befőttes üvegbe rakod, majd annyi sós vizet öntesz rá, hogy az uborkákat ellepje.
Az a legjobb, ha majdnem kicsordulásig öntöd. Aztán szorosan rázárod a kupakot, és kint
hagyod legalább négy napra a meleg konyhában. Tegyél alá tálat, mert másnapra már nyomni
fogja ki magából a levet. Az első eresztés még sós lesz, de nyugodtan meg lehet inni. A második
savanykásabb lesz. Azt is megihatod, már vannak benne tejsav bacik (a tejhez semmi közük,
csak névrokonok :)) ) Negyed napra már készen is van, lehet enni. Ami nem fogy el, az az
üvegben lezárva tartva a hűtőben sokáig eláll. Ha nem teszed a hűtőbe, tovább savanyodik
a melegben, de gyorsabban is puhul az uborka.

A sós levet úgy szoktam elkészíteni, hogy felfőzök egy nagyobb adag vizet (négy üvegre kb. két
litert számolva) aztán hagyom szoba hőmérsékletűre visszahűlni. Majd literenként egy csapott
evőkanálnyi sót (tehát a két literhez két csapott evőkanálnyit) alaposan elkeverek benne, és
az uborkákra öntöm. A só nem lehet jódozott, mert az akadályozza a fermentációt.

Én semmi mást nem teszek bele, de persze kerülhet az üvegbe kapor, vagy más fűszer, de akár
fokhagyma is.

Szerintem először próbáld ki minden nélkül, meglátod, milyen finom lesz úgyis.

Amikor tudom, hogy uborkát fogok fermentálni, már reggel felforralom a vizet, hogy mire kell,
visszahűljön. Ne nekem kelljen hűtögetni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 11. 21:06

Kislányok! Azt elfelejtettem írni, pedig azzal akartam kezdeni, hogy megköszönjem a
szíves "hazavárást", és a sok nagyon kedves megjegyzést amit Lilykére tettetek.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 12. 6:25

Köszönöm szépen a receptet...úgy tervezem, hogy ma de legkésőbb holnap megyünk a piacra..is, a kontroll után.! Feltéve hogy nem fog éppen szakadni az eső! A tegnapi beígért itt elmaradt szerencsére..most Komárom úszott szó szerint.. :(
Csodaszép az a hortenzia! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Paggy, hogy tetszik a kismadárnak a kalitka? :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Bocsi, Rita, akkor parajdi vagy himalája só az rendben van? Úgy tudom azok nem tartalmaznak hozzáadott jódot..:x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 12. 7:31

Igen, mindkettő jó! Mindenmentesek. A són kívül semmi adalékanyag nincs bennük.

Kívánom, hogy minden rendben legyen, és még a piacra is el tudjatok menni!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 12. 15:13

Rita írta:Igen, mindkettő jó! Mindenmentesek. A són kívül semmi adalékanyag nincs bennük.

Kívánom, hogy minden rendben legyen, és még a piacra is el tudjatok menni!

:x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 14. 6:52

A mostani angliai utam nem a régi szokások szerint zajlott, hiszen most nemcsak a gyermekeimet
mentem meglátogatni, hanem elsősorban Lilyke-nézőben voltam. A hülye vírus is "bejött" a képbe,
szóval nem úgy teltek a kinti napjaim, ahogy előtte évekig. De most ennek volt itt az ideje.

A hozott fotóim mind a városban készültek. Amikor megérkeztem, ott még majdhogynem karanténban
voltak az emberek. Akkoriban kezdtek engedményeket tenni. Pont aznap, amikor mentem törölték el
a karanténkötelezettséget (igaz, hogy pár nap múlva meg Magyarország vezette be). Még nem voltak
nyitva a fodrászatok, bizonyos üzletek, az edzőtermek. A pubok, a kávézók épp megnyitottak, de csak
szabadtéren lehetett leülni, és fogyasztani. Sokkal kevesebben jártak az utcákon, mint itthon. Aztán
ahogy teltek a napok, az engedmények hatására, egyre több ember ment sétálni, vásárolni, nézelődni.

Kezdetben nagyon hideg volt az itthoni időjáráshoz képest, aztán ott is jött a meleg, ami még most is
tart. Hasonló fokok vannak, mint nálunk, de ott ez még melegebbnek tűnik a magasabb páratartalom
miatt.

Séta a városban (ez az első napi sétánk, még alig látni embert az utcákon):

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 14. 6:53

Több éve építik át ezt a teret. Parkolóház, több termes mozi, fedett piac, meg több kulturális
intézmény kapott itt helyett. A nyitás után közvetlenül még voltak a gyerekek a moziban, aztán
jött a vírus, és egy hónapi nyitvatartás után már tönkre is ment. Szörnyű belegondolni is, hogy
mennyi pénzt fektetett bele a tulajdonosa.

A parkolóház:

Kép

A mozi:

Kép

A piac (a többit nem tudom):

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 14. 9:22

Most csak arra van időm, , hogy beköszönjek, megyünk EEG re.. ;;) :D :x :ymhug:
Amint megjöttem megyek élvezkedni az angliai képeket is.. :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 14. 11:35

Remélem, nagyon jó eredményeket kaptok! :ympray: %%- @};-

Még teszek ki képeket, de amikor folytatni akartam, egy kollégám is hívott,
aztán meg Zsuzsi is, és el is ment az idő. Szaladnom kellett a buszhoz.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 14. 13:07

túl vagyunk rajta, eredmény két hét múlva, de csak most tudtam meg hogy van egy minimális kamramegnagyobbodása :( .
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
hát nem tengett túl aranyom a jókedvtől... :( :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 14. 16:58

hoztam egy két régi képet...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. augusztus 14. 18:34

Drága Lánykák!
Azt hiszem talán kezdem látni az alagút végét az orvoshoz járás után. Az életkedvem elment mindentől ezidő alatt, nem is jelentkeztem, mert használhatatlan voltam.
Rita utazásáról is Szegeden Marcsitól értesültem. Szégyeltem magam is érte, de aztán csak elmaradtam továbbra is.
Katának olvastam a kórházas sztoriját Samukával, de nyolc oldal lemaradásom van, igy remélem utólag értesülök róla és remélem arról is, hogy minden rendben ment.
Paggyra is kiváncsi vagyok! Még a viszketésnél maradtam el. Állatseregre, Lillára, mindenre kiváncsi leszek!
MinGire, Ildikóra, Szilviára, Gabócira, Marcsira.....

Irtam valamikor, hogy a történetem a szemüveg csináltatásnál kezdtődött,
Spoiler: mutasd
ahol az optomerista magas szemnyomást mért. Ezután szemészet a klinikán. Aztán háziorvos vérvétel beutaló, EKG, aki közölte öt év után nem fogok látni, mivel ha orvoshoz megyek a vérnyomásom az egekben. - erről mesélhetnék- Egy rakat gyógyszert irt ki, amit én balga ki is váltottam, miután elolvastam a mellékhatásait, ott van azóta is az előszobában a fogason.
EZután vérvétel, ultrahang, nőgy. rákszűrés, belgyógyász-kardiológus, szivultrahang, ismét szemészet. Ez eddig potom egy százas volt. Az árat csak szörnyülködés miatt irom le. Komolyan mondom rémisztő az egész. A lényeg szerintem, hogy minden marad ennyiben, mert a változókor miatti egy-két napos vérnyomás emelkedést nem fogják tudni orvosolni. Vagyis orvosolnák , mert rámsütik hogy magas vérnyomásban szenvedek, mert senki nem hiszi el, hogy csak az orvosnál ugrik ki mint legutóbb 200 fölötti / 120 fölötti értékre. :)) N em mesélek tovább, mert nincs értelme. Most a vérnyomásom mérem öt napig, mert a Holtert nem voltam hajlandó feltetetni. Ebben a dög melegben, főleg a dokinál mért magas vérnyomás után senki nem mossa le rólam, hogy nem ennyi a vérnyomásom, ha rajtam van és idegesit, meg folyik a viz rólam. Inkább most mérem, de ez se fog a dokinak tetszeni, mert rendben van . Nem untatlak benneteket vele, volt még más is, de azt már nem irom le. Olyan valami, aminek a mellékhatása mellrák és petefészekrák. Én meg a hülye vagyok, ha hazsnálom, főleg mivel az első használata után - amit a változókorra kaptam-, felment az egekbe a vérnyomásom annyira rosszul lettem, hogy még a nyelvem is akadozott.- Na, tényleg befejezem.


Jövök majd, sok minden történt ezen az agymenésen kivül is, kezdek lehiggadni és lassan normális időm is lesz már jelentkezni Nálatok is. Hatalmas ölelés mindenkinek, örülök, hogy vagytok! :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 14. 18:59

Szia Ági! Nagyon-nagyon nem volt jó olvasni, amit írtál! Nem is tudok mit mondani,
semmi nagy okosság nem jut az eszembe. Légy erős, és minden nap mantrázd, hogy
"Napról napra minden szempontból egyre jobban és jobban érzem magam". Miközben
mondod, érezd is, hogy valóban egyre jobban érzed magad. És mélyen hidd is el,
hogy jobban vagy!

Spoiler: mutasd
Én két képzeletbeli kisemberkével szoktam gondolatban megméretni a vérnyomásomat.
Lehunyom a szemem, és megkérem őket, hogy tegyék a karomra az a felfúvódó akármit,
és kezdjék el a mérést. Hallom, és látom, ahogy benyomják a gombot, és megpróbálom
érezni azt a kellemetlen szorító érzést, amit ez a karizé tud okozni. Aztán elkezdődik
a megkönnyebbülés, ahogy a szorítás egyre jobban enged. Aztán látom, hogy a kis emberkék,
(akiket kis Szuper Márióként képzelek el), elkezdenek örömtáncot járni, és azt kiabálják,
hogy "Tökéletes a vérnyomásod! 120/80!" Ekkor megkérem őket, hogy mutassák meg a
kijelzőt, és akkor látom magam előtt a piros színű ledekből álló 120/80-t. Én is kimondom
jó hangosan, nagy örömmel a szívemben, hogy "Megint tökéletes a vérnyomásom!
Megint 120/80!" Összepacsizunk a kis emberkéimmel, együtt örülünk egy darabig, aztán
vége. Nekem egy évben egyszer mérik meg a vérnyomásomat, a munkaalkalmassági
vizsgálaton, általában 120/80 körüli az érték. Tavaly 120/65 volt, három éve kicsit több,
de még a határon belül. Nagyon szeretem az agykontroll technikáit.

Olyan pozitív, jó gondolkodású nő vagy, hogy ezen a nehéz időszakon is át fogod tudni
lendíteni magad. Nagyon drukkolok!

Ne csinálj nagy ügyet a lemaradásodból!!!! Csak olvass, ha van időd rá, és ne válaszolj, csak
ha nagyon kikívánkozik valami belőled. Olyan frusztráló a lemaradásokat pótolni, én is mindig
húzom, halasztom, mert órákig tart, és a saját hozományomat már nincs is idő kitenni.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég