Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 23. 20:12

Szia Ildikó, de örülök, hogy bejelentkeztél...nagyon szép lesz majd az avatarod, Rita biztosan meg tudja csinálni! :D ;) :x
Mindenkinek szép estét, hála Istennek itt ma nem volt vihar! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. augusztus 24. 6:14

Még mindig marad a visszaolvasás. Csak Ildikónak tettem be a festményét avatarnak. Nagyon tetszik
kicsiben is és nagyban is. Este lusta voltam hajat mosni, ezért most kell pótolnom, aztán gyorsan
elkészítem a reggelimet, csomagolok ebédet, és húzok a suliba.

Legyen szép napunk!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 24. 7:30

Ildikó! milyen aranyos lett a festményed avatarként is, sokkal jobb is ez.ráadásul saját kezed munkájaként! :flower1: :littlehearth:
Mindenkinek szép nyárutót, hetet. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. augusztus 24. 9:16

Jó reggelt. Szép napot nektek.

RITA nagyon szépen köszönöm az avatart. Bocsánat, hogy zavartalak vele. Már azt hiszem egy éve, vagy több is, hogy írtunk a cseréről. Akkor még nem tudtam, hogy mi is legyen, mit szeretnék.
Hálám örökké "üldözni" fog. :littlehearth:

Most akkor hozom a baracklekváros képet, és még pár db-ot.

Kép
Kép
Burkonyaszív, v. szívburgonya
Kép
Várakozás, a kép nem a legjobb, ő egy nagyon türelmes labrador kutya, sajnos epilepsziás, és most gyógyszert kell szednie.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. augusztus 24. 16:27

Sziasztok!

Kata, elfelejtettem irni a srácról és a szétgurult dolgokról. Jó volt olvasni amit irtál. Nagy a közöny általánosságban, pedig csak egy picit kellene odafigyelni a másikra és mekkora örömöt lehet vele okozni.
Ildikó nagyon tetszik a festményed! Mostanában pihentetem a szemem, de ha rendeződik, akkor belevetem magam és újra alkotok. Nem fogod elhinni, a téma ez lesz, mint a Tied. :-) mÁR GYakoroltam, de még csak nagyon az elején járok vele. Ez is majd órai anyag lesz, aztán ki tudja mikor jutunk oda, hogy t udjuk is csinálni élőben a többiekkel.
Nagyon aranyos a kutyus. Sajnálom hogy epilepsziás szegényke!
Nagyon g uszta a barack lekvár. Nekem szerencsére azt nem kellett eltennem ebben az évben. Elég volt a paradicsom.

Holnap irány a belgyógyász, most ajánlottak két orvost, igy remélem mihamarabb megoldódik ez a problémám, mert már kezd nagyon elegem lenni. Tegnap megint bevérzett a szemem. Szerdán Pest akupunktura és csontkovács.
Hűsöl mindenki a lehűtött s zobában. Remélem mihamarabb lemegy a hőmérséklet nekem megfelelőre.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. augusztus 24. 19:50

Köszönöm Ágikám, akkor ti is ilyen virágocskát festetek, vagy akvarell festés lesz? Azt hiszem ezt már mutattam nektek/hajnalka/.
Esetleg nem magasabb a vérnyomásod, és azért vérzik be a szemed?
Csontkovácshoz milyen ügyben mész.
Holnap éppen oda megyek, nagyon fáj a csípőm, és végig a lábam. Gyógyszert is szedek, de nehezen múlik.

Szilvalekvárt is szerettem volna főzni, de azt hiszem a fájdalmak miatt elmarad.

RITA, MÉG EGYSZER NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM AZ AVATÁR ELKÉSZÍTÉSÉT.

SZÉP ESTÉT MINDENKINEK.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. augusztus 24. 23:12

Paggy!!!

Kép

Rita! Nemsokára elseje, újra gyerekekkel. Nem is merem elképzelni mi fog Rád várni.Itt az elsajátitott és el nem sajátitott tudásanyagra gondolok. Remélem simán keződik és folytatódik a szeptember.

Kata, jól vagytok?

Szia Ildikó!
mÉG Mindig nem akvarellel festünk, vagyis nem úgy, mint itthon, hanem kinai vizfestékkel és változatlanul kinai ecset, technika... Figyelem a képed és elképzelem, hogy csinálod :-)
Az akvarell is tudom vizfesték, de a kinai kicsit más. Lágyabb. Tudod, irtam már róla régebben.
Nagoyn szép a képedÍ!!!
Sajnálom, hogy nem jó csipőd! Nálam ha ez van, az sugárzik ki a lábra.
Nekem fél évente muszáj lenne menni Pestre, mert ha halogatom utána nehezebben tudják rendberakni, még ha fél év után nincs is problémám. Aztán ha előjön, utána meg csak szenvedek.
A vérnyomásom ingadozik. Változó kor, aztán gondol egyet és vacakol. Egy napra és utána rendben. Ma este telefonáltak a magán klinikáról, hogy a doktornőnek, akit ajánlott a vendégem , lumbágója van. Na, kifogom én is. Marad jövő hét hétfő. - legalább levágom holnap a füvet :-)
Szerdán úgyis akupunktúra....

Szép álmokat, jó pihenést mindenkinek!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 25. 8:36

Szép reggelt mindenkinek! Tegnap kikapcsolták az áramot minden szó nélkül a szomszédnál, pedig még nem járt le a moratórium, és fizetést is csak ma kapnak! A határidő pedig 27-e. Szóval ez szemétség volt! Úgyhogy minden nálam van a mélyhűtőjükből. na meg egy két normál dolog. Remélem még ma visszakapcsolják! :-bd .

Holnap megyünk kontrollra, kíváncsi leszek..a házi orvos szerint minden rendben, itassam a gyereket gyakrabban. Mondtam neki, hogy ennél többet nem tudok adni neki, és csak két órát voltunk kint és mélyárnyékon és szellős helyen jártunk. No com..a lényeg hogy szombat óta nem csuklott össze megint. pedig a vérnyomása vérlázítóan alacsony. :(( .

Eddig se nagyon mászkáltunk, most erre fel megint dilemma merjek vagy ne elindulni. Már az sem mérvadó, hogy ő akarna menni..szombaton is ez volt.na most is 9o/57 pulzus 95...este1oo/62 pulzus 85 késő délután 1o4/58 pulzus70 délután 84/60 pulzus77
délben 86/57 pulzus79 1o3/49 pulzus 96 1o2/54 pulzus 98 13o/66 pulzus 79 84/45 pulzus 79/itt csuklott össze...
89/52 pulzus95 1o4/62 pulzus 75 csak kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá..ha ez normális megeszem az angol kalapomat! x_x

Ildikó milyen jó, hogy legalább gyógyszerrel lehet korrigálni az állapotát ennek a szépségnek! Csak úgy sugárzik róla az erő! Nem is gondolna az ember betegségre.
A lekvárok csuda guszták, az ember legszívesebben kitenne egy kis "mártogatóst " magának! ...A szívkrumli meg milyen aranyos :)) . Az ember sajnálná megenni... :))

Sajnálom a kutyákat, akik köhögnek, remélem gyógyszerrel meg lehet szüntetni, és nem lesz komolyabb következménye ennek a járványszerű dolognak! az emberek többsége mindent megtesz a kutyájáért, anno én is így voltam, de már nem tudom felvállalni, mert nem tudnám sétáltatni, úgy meg állat kínzás lenne.

Legyen mindenkinek szép napja ma is... :x :ymhug: ~o) :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 14:52

Szép délutánt minden betegeskedőnek/magamra is vonatkozik/! %%- :flower1: %%- @};- @};- %%-
Kedves Lányok!
Bár mindnyájan elég bajjal kínlódunk és sok minden ezek közül igencsak aggasztó/főleg Samuka pulzusa :YMPRAY:/ ,azért megpróbálom az ÉLET NAPOS OLDALÁRA IRÁNYÍTANI A MAGAM és a TI FIGYELMETEKET.
Ma keresek kellemes dolgokat .Körülnézek ,hogy mit találok.Jövök nemsokára.
Közelről indítok:
-Nagyon megszerettem a kuktát.nekem csak 2 személyes van,ezért nagyobb dolgok nem férnek bele.A mélyhűtőmet le kell engedni,így igyekeztem "lefogyasztani".mára már csak egy a szép darab marha leveshús volt benne.Tehát,minden tapasztalattal szemben ,ma kuktában főztem marhahúslevest.JÓÓÓÓÓÓÓÓÓ sűrű lett,de FINOM!!!!!!!!!Az ebédünk marhahúsleves volt + frissen reszelt torma és SAJNOS!!!!a finom ,friss kenyér helyett/nekem :(( /vékony glutén-laktózmentes lap,ami brrrrrr! ám megpirítva elég finom.
Ez nem saját kép,de így nézett ki a kuktában:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 15:09

És akkor jöjjön most egy kis "kellemesség"!Tekerd le, ott a videó!
https://www.origo.hu/tafelspicc/2018101 ... video.html
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 15:12

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 25. 15:12

sziasztok! Belevágok a katogén diétába, megrendeltem a light port..
Délben hatalmasat aludtam..a szomszédban most kötik vissza az áramot. Úgyhogy hurrá! Most megyek én is birtokba venni a konyhát, hogy kész legyen a cukkinis lecsó! Ugyanis végre eldöntöttem hogy mi legyen csinálva! Így abból holnapra is lesz ebéd, ha hazajöttünk majd a kontrollból. Kicsit türelmetlen vagyok, jó lenne ha most gyorsabban telne a nap. Na mindegy, Remélhetőleg holnap is szép idő lesz ,így majd egy kicsit hazafelé majd élvezhetjük a sétát! :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Látom közben meg is jött a videó gyorsan megnézem... :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 15:15

A fenti levesek közül melyiket kóstolnátok meg????
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 15:18

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 25. 15:21

Paggy írta:Haladjunk tovább-téma:A LEVES
https://b1gasztro.blog.hu/2017/05/30/ne ... evesei_818

Lehetne még folytatni a sort, ahogy írják a kommentelők, és igazuk is van, mert kimaradt, az izraeli, , arab, tajvani, kínai stb..levesek főbbje! na mindegy , mégis étvágy csinálónak is éppen jó átolvasni és nézni... :)) :D :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
talán csehországi levesízek állnak legközelebb hozzám... :D ;)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 15:25

És még egy kis videó,azután megyek mosogatni :-h
https://24.hu/elet-stilus/2016/04/26/a- ... zel-kette/
HÚÚÚÚÚÚÚ,EZ ...........!Üdv:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 18:00

Lányok!Ma délután csak átfutottam ,amit írtatok ,este olvasok.Örülök Ildikó,hogy jelentkeztél.Mindent megnézek,most dolgom van.Sziasztok:Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 25. 18:34

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 21:33

Halihó a még ÉBRENLÉVŐKNEK!
sajna ,csak most értem ide,mert pechsorozatom volt.Későn vettem észre,hogy már nincs macskakaja.Azt hittem van elég holnapig,amikor a csarnokba megyek.De nem.este 8óra 15 kor rohanok a boltba:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 21:34

Már ott is vagyok.De jó,még nyitva van!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 21:36

DE NEM TETTEM A TÁSKÁMBA MASZKOT!!!
%%- %%- %%- -re egy férfi kisegített és vett nekem 1 azaz 1 db macskakonzervet.nagyon megköszöntem-reggel hajnalban mennem kell vásárolni!!!
És akkor jutott az eszembe,hogy a nyulak még a konyhában vannak,tehát ma este még ketrectakarítás lesz!!! :(( :(( :((
És most végeztem-ELZÁRTÁK A VIZET--- :(( :(( :(( :)) ma nem lesz tusolás-a lában szutykos és annyi víz van itthon,hogy tudunk inbni valamint a locsolóvízből kicsit mosakodni.
Most jövök nézelődni.Vajon miket raktatok fel????
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. augusztus 25. 22:05

Elolvastam és megnéztem mindent.
Először is kedves Ildikó!De jó,hogy benéztél!Olyan régen voltál!
Nagyon kellemes színű a festményed,jó lett avatarnak.Mennyivel személyesebb,ha a saját munkád látod,amikor belépsz!Finomnak néznek ki a baracklekvárok.1kg gyümölcsköz hány dkg cukrot raksz?Sokat kellett a tűzhely mellett állnod,azért fájdult meg a csípőd,mert az isiász az nem csak a csípőre vonatkozik,hanem nálad mindenre?Sajnálom,hogy fájdalmaid vannak!valaki mondta,ha 60 felett nincsenek fájdalmai az embernek,már nem is él-na fene tudja mennyire igaz ez.Jó lenne ,ha nem!Olyan stabil,szép kutyuskának látszik a tied.Mikor jött elő a betegség?Köszönöm a fotókat és jobbulást kívánok!
Ágika!Köszi a figyelmeztetést a kutyaköhögésről,nem megyünk arra.Írd meg jobban vagy-e!!!!
Kata!izgulok a holnapi nap,hogy mi lesz Samuka eredménye.REMÉNYKEDJÜNK,hogy az ANGYALKÁI SEGÍTENEK és elmúlik a baj!
Kaporleves volt ebédre?A húgom vajas galuskával szokta csinálni-HÚ DE MEGENNÉM MOST!!!
Lányok megjött a víz!!Megyek tusolni Jó éjszakát!Üdv:Paggy @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. augusztus 25. 22:47

Sziasztok!
Csak gyors bekukkantottam éjszaka kicsit :-)

Kata, remélem minden rendben lesz Samukával!! meg azt is, hogy komolyan veszik ezeket a vérnyomás eredményeket!
Bár erről fakadtam ki a vendégemnek, aki az új klinikai részleg egyik vezetője. Nem nézik az embert egészben, csak minden orvos a saját részét.
Nálam ma is ugrált este fel 140-re, nem is voltam jól kb. két órát. Most meg rendben van.
Mióta a hormontartalmú izét használtam, azóta meg a per utáni érték nagyobb kicsit.
Itt meg visitanak a gyerekek a szomszédban, vagy valami buli van. Még jó, hogy minden ablak nyitva.
Kezdek morcos lenni.
Ma Ramos is visszahányta a kaját. Nem szokta, de a múltkor a nem sárga házi farhátat kaptam, pedig nagyon szép húsos volt, de csak szagolgatja. Na ennyit arról, hogy a kutya mit érez és mit nem. Volt eladó, akitől meg is kaptam a beosztásom, hogy mi az, hogy a kutya nem eszi meg. Hát nem eszi.
Paggy, borzalmas, ha ilyenkor nincs viz! Szerencsére megoldódott és le tudsz tusolni. Cicák is kaptak enni, igy kicsit elháritva az akadály holnapig.
De hogy ezek mit ordibálnak az utcán!
Jó éjt mindenkinek!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 26. 7:43

Sziasztok! Én már fenn vagyok, Samukám még alszik, de mindjárt ébresztem, mert 1o-re megyünk nem 11-re. még jó hogy megnéztem.
Paggy, az izgalmakból sosem elég...de legalább sikerrel jártál.
Megjött a ketolight italporom, alig bírtam kibontani, de határozottan finom. viszont mérges vagyok, mert még az olvasó szemüveggel is alig bírtam elolvasni hogy merre hány méter, és nagyobb dobozokra számítottam! Viszont az összetétel alapján egy két itthoni dolgot majd nem kell bevennem mert tartalmazza..nem akarok a ló másik oldalár átesni.
Na megyek, mert még ki kell írjam a vérnyomásokat! Máris mindjárt 8 óra. Szép napot mindenkinek, majd jövök! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd

Na most hívtak, elromlott a EEG gép nem tudták megcsinálni az értékelést, szeptember 24-re kaptunk új időpontot. Elmondtam az eredményeket a vérnyomással kapcsolatban, és eléggé Finoman szólva ki volt akadva, hogy a háziorvos nem küldi EKG-ra mert lehet hogy nem is epilepsziás, hanem a bezuhant vérnyomás okozza a gondot. Alvás közben 8o/41 pulzus 64
ma reggel 11o/65 pulzus 66 még így is alacsony, de ez már elmegy... :flower1: :-bd

De hogy ezek mit ordibálnak az utcán! Itt is.. szerencsére egy árnyalattal feljebb lakom, így nem annyira vészes, de van amikor igen, akkor tuti be vannak drogozva!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. augusztus 26. 16:59

Szia Kata!
Hát ezt nem hiszem el! De még jó, hogy meghallgatták a vérnyomás értékeket és mondtak is rá valamit. Addig is mi a teendő??? Vissza a háziorvoshoz, vagy mit tudtok csinálni ezzel az alacsony vérnyomással??
A diétáról irj majd amikor használod!
Nemrég értünk haza Pestről. Csoda ez a házaspár. Itthon 127/79 a vérnyomás per pill. Jövő héten megyek és remélem alakul a gyógyszer is, amit felirnak rá, mert most elhatároztam, hogy szedni is fogom. A csontkovács elmondta, hogy ő hogy szedi, ha alacsony, kérdezzek rá nyugodtan, ha normális az orvos normálisan fog választ is adni a kérdéseimre. Hát nagyon kiváncsi leszek a hétfőre. Szerdán ismét megyünk Pestre, de most már csak az akupunktúrára.
Olyan kezelést kaptam, hogy ihajj. Normál és lézeres akupunktúra a csontkovácsolás mellé.
A szemem is körbe volt szurkálva, meg lézerrel kezelve. A szokásos magas vérnyomás, mikor orvoshoz megyek. 177/110. Komoylan a saját agyamra megyek.
Hazafele a lajosmizsei Tanyacsárdában szoktunk enni.
Raguleves és kemencében sült csülök pékné módra. A végén csak szomjas voltam, de hülyének nézett a pincér, miután megkérdeztem miből készül a limonádé és mégsem kértem. Szörp, meg a frász tudja mi és cukor szirup. Na passzoltam. Itthon megittam a gyömbér-citrom már kész teámat minden nélkül.
Kép

Kép

Kép

Kép

A sSzegedi Repülőtér, innentől már nem messze lakunk


Kép

Szeretem pESten a Határ úton ezeket az apró házakat, apró kerttel.
Kép

Kata, nem tudom irtam-e utána, hogy miből, mivel és hogy készitem a tarhonyát. Itt a liszt és a reszelő.

Kép

majd lemaradt: Ilyen tányéralátétek voltak a csárdában asztalteritő helyett. Jópofán el is viccelődtünk amikor találgattuk a megoldást. :-)

Kép


megyek, mert a ház ura vajas kiflit akar tejjel vacsizni és megcsinálom neki, hagy örüljön. :-)

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég