Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 9. 7:44

Ezek itt a már látott ,nagyon dússá vált futó- és egyéb növények:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 9. 7:45

Ez pedig a komposzton nevelkedő paprika:
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 9. 7:50

Kedves Paggy, hozom majd a városi képeimet, lehet egy két ismerős is lesz, de végre úgy mozdultunk ki hazulról, hogy nem volt semmi a kezemben, viszont Samu meg nem volt a helyzet magaslatán. Na mindegy.
Gyönyörű a komposzton növő paprikapalánta, szerintem abból télire éppen termők lesznek. vagy talán előbb is. :D :-bd
A szobanövények is nagyon szépek! :-bd :movingflower:
Szép napot mindenkinek! :x :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 9. 12:14

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
tegnapi kiruccanás..Samu nem volt a helyzet magaslatán--
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 10. 19:48

Kedves Kata!Nagyon-nagyon köszönöm a képeket.Olyan szépségesek a virágok és hangulatosak a városrészletek.Az erkélyre emlékszem!!!!Kata!Egyre jobb fotókat csinálsz.Őszintén örülök,hogy kimozdultok és bár Samukáról azt írtad,hogy nem volt a helyzet magaslatán,de azért a jólevegő ,a napsütés esetleg javítja a kedélyállapotát.Menjetek ki,amíg lehet!Milyen gyümölcsöket esztek?
Képzeld nekem megállapították,hogy hisztamin intolarenciám van.Jesszus!!Futnom kell ,mert leégettem a levest.Majd jövök......
Leégettem a gulyáslevest és a lábast.Most gyorsan főznöm kell valamit.Egy szó mint 100 Kata!nagyon ügyi vagy és várom a jó képeket,persze majd ha lehetőséged lesz rá!Üdv:Paggy
Egy papírra kiírtam mit ehetek,sajnooos a kedvenc gyümölcseimet NNNNNNNNEEEEMMM!pld narancs. :(( :(( :(( :(( :(( :((
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 10. 20:09

Sziasztok! Kedves Paggy, hát nem semmi már csak ez a hisztamindolog nem hiányzott. Remélem adnak rá nagyon jó gyógyszert, ami segít a tüneteket enyhíteni..nekem majd két évem ráment mire rendbe jöttem. :-ss

Ma nem sikerült kimozdulni csak kenyérért jöttem le, tegnap mentünk volna bútorboltba, de nem volt hajlandó odáig elmenni csak az Aldiba, legalább a kaját meg tudtuk venni. Talán a holnapi nap sikeresebb lesz. Itt nagyon hideg szeles levegő volt, lehet ezt éreztük meg.
Legyen szép estétek, és jobbulást neked is.. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 11. 10:55

Sziasztok Kislányok!

Spoiler: mutasd
Az egyik kollégám koronavírusos lett, és én mellette ülök a tanáriban, úgyhogy másik három
kolléganővel együtt ma hazaküldtek az iskolából. Nekem semmi bajom, meg nekik se, csak épp
a közelében ülünk, ha egyáltalán bent vagyunk a tanáriban. A férfikollégákkal minden nap le is
kezelt, de úgy látszik, ez nem számít.
Azt mondta az ÁNTSZ (tudom, hogy már nem ez a neve, de nem tudom az újabbat), hogy két
negatív teszt után mehetek vissza dolgozni. Azt még nem tudom, hogy mikor lesz az első
teszt, állítólag írnak e-mailt a karanténnal kapcsolatban. Eddig még nem kaptam semmit.

Ma reggeli ébredés. Lilyke már hason is nagyon szeret aludni. Háton teszik le, és hason ébred. :D

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 11. 16:38

Hú Rita, nem semmi ahogy durvul a járvány, remélem nem lesz semmi gond és a 2. is negatív lesz.
Kolléganődnek jobbulást ismeretlenül is. Nem is az a gond, hogy átesik rajta az ember, ha szerencsés szinte észre sem veszi, hanem a hosszútávú mellékhatások, amik annak a következményei mert több is van. De reméljük legjobbakat!
Most akkor otthonról tanítasz mint tavasszal? Akkor most a karantén alatt úgymond nem is mehetsz emberek közé- Még jó, hogy van a kis udvar ha nagyon ki akarnál ülni pl. :-o :-?? @};-

Lilike csoda szép és egyre ügyesebb, látszik rajta, hogy mennyire élvezi hogy hason fekve tud már kukucskálni :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. szeptember 13. 9:23

Rita írta:
Spoiler: mutasd
Kép

Kép


Rita! Mire elolvastam valószínűleg túl leszel a teszten és akkor már csak az eredményre kell várni. A járványügyben logikát nem kell keresni,úgyse találsz ;) , feltételezik, hogy kézfogás után a kollégák alaposan kezet mosnak ( na ezt azért megnézném), Ti meg nem tartottátok be a távolságot :) .


Lilyke gyorsan nő, fedezi fel a világot. Öröm lehet látni nap mint nap. Mi is szeretnénk gyakrabban látni !!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 13. 10:38

Kedves Kata és Zsike!

Spoiler: mutasd
Szerda óta tudják, hogy a kollégám (fiatal, 30 éves férfi) koronavírusos, és azóta tudják, hogy kikkel
érintkezett szorosabban (nemcsak négyünkkel, de mindegy is, valóban nem kell logikát keresnünk
ebben a helyzetben). Mi, akiket megnevezett, csütörtök reggeltől tudjuk, hogy karantén vár ránk
(odaszóltak az iskolába), de csak pénteken hajtottak haza a munkahelyünkről. Azóta csak annyi
történt, hogy péntek délután kaptam egy e-mailt, hogy 09. 11.-től karantén alá helyeznek, és hogy
mik a kötelességeim, és hogy mennyit kell majd fizetnem, ha megszegem, és hogy a házi orvosom
fogja megrendelni a tesztet, és két negatív teszt után feloldják a karantént. Azóta csak annyi történt,
hogy tegnap délelőtt fél 11-kor felhívott egy rendőr, hogy mindjárt a házamhoz érnek, legyek szíves
integetni nekik, ha meglátom a rendőrségi autót. Kimentem az udvarra, onnan intettem neki, ők
meg visszaintegettek.
Azóta hivatalos ember nem volt kíváncsi rám. Az egyik kolléganőmet tegnap már letesztelték, és neki
azt mondták, hogy hétfőre lesz meg az eredmény, ha az negatív, akkor lehet - de csak lehet - hogy
megcsinálják neki a másodikat is, és akkor talán csütörtökön már mehet is dolgozni. Ebből kiindulva,
ha nekem ma megcsinálnák (amiről még nem kaptam értesítést), és negatív, akkor talán már pénteken
én is visszamehetek a suliba. Egyelőre ez a helyzet, többet én se tudok. Itthon ülök egészségesen,
és nem mehetek sehová. A volt férjem vásárolt be nekem, hogy a nagyobbik fiamnak ne kelljen
csak ezért Miskolcról ideautóznia.

Lilyke Kristóf fiam ölében és séta közben:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 13. 11:28

Drága Rita, azért örülök, hogy látszólag nincs semmi gond, jobb így. Azért jó hogy nem vagy annyira magadra hagyva..nem kell éhen halnod sem :)) bár amilyennek ismerlek neked nehéz is lenne, annyira találékony vagy :(( :littlehearth:

S néha valóban nem kell logikát keresni mindenben, van egy adott helyzet és passz. Mondjuk városon sokkal szigorúbb a helyzet, legalábbis úgy tűnik.
Nálunk a drogos, részeges emberekkel van sok gond! Lassan tényleg kostolót kapunk a végidőkről, ami a részegséget illeti, mert már a drog is messze más mint anno, sokkal veszélyesebb.

Édes a kis Lylike apuka karjában, látni milyen gyorsan nől ez a kis picurka! :ymhug: :flower1: :littlehearth: :x

Mindenkinek kellemes vasárnap délutánt kívánok, és mindenek felett jó egészséget! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 16:18

Sziasztok!Kedves Rita!Atya világ,most olvasom,hogy karanténban vagy!Nagyon-nagyon drukkolok,hogy ne legyen pozitív a teszt.Talán nem esik le az embereknek időben a tantusz,mert megrémülnek és így a többi embert sem figyelmeztetik.Tényleg szinte el sem lehet hinni,amíg a közelünkbe nem csap a mennykő.Sok-sok szerencsét %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- !Mivel töltöd az idődet?Készülsz az órákra?Tudnak helyettesíteni?vajon milyen félév lesz ez?Mit mondanak az osztályodban a gyerekek?Veled izgulok.
Lilike nagyon tündérke.Kristóf fiad kire hasonlít?Ő a keresztapa?Nehéz félév jön mindenkinek.Köszönöm szépen a képeket.
Lányok!Ezt gondolom Rita is átélte.
Spoiler: mutasd
A LÁNYOMÉK TELJESEN KÜLÖN CSALÁD és butának fogok tűnni a szemetekben,de most esett csak le,MÁR CSAK MAGAMHOZ TARTOZOM.Persze a páromhoz is ,sőt ,amíg élnek ,az állatokhoz is.Ők/a lányomék/ igazán kirepültek-mint a fecskék és persze hazalátogatnak.Így van rendjén,de azért.....Hogy én hol éltem eddig,hogy csak most esett le??????Ez a megállapítás szomorú és felszabadító is egyben és nem érdemes rajta búsongani.Csak megérintett , mint egy fuvallat és huss,már el is hesegettem.

Másik.KÉPZELJÉTEK :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: ÓRIÁSI FELFEDEZÉST TETTEM A FRÉZIÁKKAL KAPCSOLATBAN:
Vettem több csomag fréziahagymát,hogy bebizonyítsam magamnak,miszerint a kereskledő cégek augusztusban megveszik a hagymaelőállítóktól az egészséges hagymákat ,mert ez így olcsóbb ÉS!!!!!!!több hónapig valamilyen fűtött vagy nem fűtött,de vizes helységben tárolják,majd februárban az akkorra már kiszáradt vagy begombásodott hagymákat piacra dobják.Mindenhonnan vettem,ahol csak kapni lehetett , ÉPEK,SZÉPEK ,EGÉSZSÉGESEK.Na most ebből mi következik?
Most kell megvenni és októberben elültetni.Igen ám,de a hobbykertésznek nincs üvegháza,ahol a hőmérsékletet,páratartalmat,a fényt szabályozhatná ,így....
Mindegy jelenleg 50db dupla fréziahagymám van és idén a gangom/beüvegezett/lesz az üvegház .Majd meglátjuk mi is lesz.van remény ,mert már eléggé kiműveltem magam.Ezek szerint,ha sikerül ,kb február végén-március elején ,nyílni fognak.Izgalmas lesz.
Lányok!Egyelőre itt is mindenki fél a vírustól.Viszont mi nyugdíjasok sokat gyalogolunk a buszozás helyyett, így könnyebb elviselni a korlátozásokat.
Ma nagyon-nagyon finom krumplis tésztát csináltam a páromnak.Ajánlom nektek is.A ledarált pritamin paprikából is került bele és mennyei lett.mindjárt lefényképezem,bár az nem adja vissza az ízét.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 16:30

Itt a finomság:
Kép
Kép
Szörnyűűűűűű,mert a kutyák is szeretik! :(( :(( :(( ,így kinézik a számból...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 16:36

és még egy hír .
a lányoméknak lesz még egy kutyájuk.Most utaztak le BÉKÉSCSABÁRA érte---BORDER COLLIE.
Hát,remélem nem lesz sok nekik a jóból,mert ŐK NEM ÉN VAGYOK,aki a földön alszik az öreg kutyával,mert nem tud felugrani .Igaz, a másik kutyát is nagyon szeretik és igazán szépen,szeretettel bánnak vele.Jól ledorongoltak,amikor kétségeim voltak abban,hogy pont egy juhászkutya kell-e.No,de ebbe én már nem szólhatok bele.

Na sziasztok,megyek filmezni.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 17:22

Állandóan foglalkoztatni kell ezt a fajtát.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 13. 18:53

De jó híreket hoztál Paggy, a fréziákkal kapcsolatban. biztosan sikerülni fog!
A krumplis tészta is nagyon guszta! :-bd ~o)
A border colli rendkívűl intelligens és nagyon nagyon sokat kell foglalkozni velük, többet mint egy németjuhásszal, mert annyira munkaigényesek, hiszen arra lettek kitenyésztve! Csodás volt a verseny! Köszi az élményt hogy megosztottad!

Igen, a dolgokra való ráeszmélés, másként látás időnként igencsak fejbe tudja csapni az embert! De valahol ez az élet rendje.
Most nem hoztam képeket, viszont voltunk sétálni a Baross úton, és egy volt zenekari dolgozó nyugdíjas olyan csodálatos zenéket játszott, hogy odafelé és visszafelé is adakoztam, mert olyan szép volt hogy libabőr lettem tőle.Vivaldi, Chopin, stb darabokat játszott, egy kicsit le is tudtam ülni, visszafelére már mert banánért mentünk vásárolni a Széchenyi térre!
A héten még feltétlen megyek arra! ezt hallgatni kell! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 21:48

"KÖZÖSSÉGI ÉLET"---esti turkálás lomtalanításkor-a fréziák miatt virágállványvadászat:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 21:53

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 21:57

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 22:02

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 22:05

A zsákból ezek kerültek elő-a ZSÁKMÁNYAIM:

Kép
A sok száz receptkártyából ennyit hoztam haza:
Kép
Főleg aprósütemények/SZUPER lesz karácsonyi ajándékként!!!/levesek és a karaj elkészítésének 50-féle módja
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 22:23

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 13. 22:24

Belevaló zsákmány! Lehet kalandozni az új receptek között! :D :)) i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 22:24

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 13. 22:26


Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég