Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 16. 21:44

Egy kis éppen nem alvó Lizike:
Kép
Egy kép a szomszéd kutyáról az erkélyről fényképezve:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 16. 21:48

ajándékcsokor a könyvelőnek,ami arról nevezetes,hogy 10 napja ilyen szép/képet küldött róla/:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 16. 21:49

Mai képek.
Kihalt kórházi váró/mammográfiára vártam/:
Kép
Egy nyanyus,szeme alatt karikákkal,SZEHEREZÁDÉNAK álcázva:
Spoiler: mutasd
Kép
NEM,inkább valamilyen nagy rovar: :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 16. 21:54

Végül az utolsó őszirózsák egyike:
Kép
Hú, el ne felejtsem a jégakkut kicserélni a frézákon!Megyek is,szép álmokat!Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 17. 6:20

Sziasztok! Szép Reggelt mindenkinek! :ymhug: ~o) :flower1:
Remélem mindenki jól van, s nem fog az időjárás senkinek a napjába keresztbe tenni.
Paggy, még mindig csodálatos a kerted, és milyen klassz, hogy a komposztáló ilyen remekül bevált!
Rendbe fogsz jönni, kb 1 év mire mindent újra ehetsz ihatsz majd. Viszont sokáig semminek a héját nem!Nekem anno mikor elkezdődött, csak a párolt csirkemell és a párolt alma lehetett héja nélkül, még fahéj sem../amit megszegtem, vállalva a viszketést is, de sikerült leredukálnom../ Úgy fél évig, és utána kezdhettem szép lassan egy egy falattal más ételeket is. A fehérbor ecettel megbírkóztam, de a normálissal nem . Néha a kávé is kiüt, viszket, de nem minden főzet és adag, mai napig nem értem hogy miért mint éppen ebben a pillanatban is..grrr. Ilyenkor vakaródzhatok mint a bolhás kutya...mert hol itt hol ott csíp belém, hogy már szinte fáj! Persze, mert megint átléptem a határt a tejpor pótlóval. Na megyek vizet inni rá! ~o)
Egy egy tik-tak mentacukorka jól elleplezi az éhségérzetet. Most már tudok zöld teát inni, de még az is meg volt tiltva!
Szóval tudom hogy min mész keresztül! Gyors gyógyulást, szabadulást a tiltólistából.
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Rita, tegnap olvastam, hogy olyan sok a tesztelni való hogy 3-4 nap a csúszás! Voltak már nálad?! :x :ymhug: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 17. 15:46

Halihó!Csak úgy délután,azaz most leültem a gép elé .Ha vannak igazi Tanítók,akkor Pál Feri atya ilyen.Vicces,bohóskodós,színészkedős ruhában járó IGAZI TANÍTÓ.Nem a papi része,hanem a mentálhigénés oldala.Annyira mélyen tud mindent a lélekről,a belsőnkről és közben ő is egy nehézmuiltú ember.Sok előadását meghallgattam.érdekes,akinek említem,mivel csak belehallgat,azt mondja :Á NEM,NEKEM TÚL SZÍNPADIAS.-
Pedig,ha érteni akarod magad ,érdemes tovább hallgatni45
Rengeteg a téma és minden témán belül sok előadás.Beteszek egyet,amit pld legutóbb hallgattam:
Ez nem az ,amit a legutóbb hallgattam,hanem csak egy kis ízelítő.Szeretettel ajánlom az előadásokat.Ki tudja mindenki a neki tettsző témát keresni.

Nem vájkál,hanem a mélyére megy.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 17. 17:55

sziasztok! Na a mai nap is olyan amilyen :ympray: :-bd .
Felhívtak a kórházból, elkészült a gép, de sajnos Samu adatai eltüntek, így új EEG kell csinálni, mennénk e hétfőn, mire én nem mehetnénk e ma...megnézte, és mondta hogy menjünk..2o perc múlva ott voltunk..lázmérés adatok stb hova megyünk...szerencsére egyikünknek sem volt hőemelkedése, sőt az enyém volt annyira alacsony amennyire Samué szokott, és az övé volt annyi amennyi az enyém szokott lenni, de a lényeg, hogy tartományon belül :D .
Kis hősöm megint nagyon türelmes volt! :ymblushing: jövő hét csütörtökön megyünk az értékelésre! Ja és képzelhetitek a sok beteget, akiknek újra kell csinálni! x_x .

Úgyhogy nem irigylem szegény asszisztenst, mindenkit felhívni és egyeztetni időpontot...

Paggy, az atya előadásába feltétlen bele fogok hallgatni, én szeretem az értelmes normális kibontakozási lehetőségeket, az önismeretet és az inspirációt. sok minden másként lenne, ha az emberek vennék a fáradtságot, és átgondolnák mi miért merre, hány méter, vajon mi az amit nem jól csinálnak stb...miből lehet még hátrány ellenére is valami jót kihozni! De sajnos annyira önzőek az emberek egy része, hogy valami elképesztő!
Pedig így még jobb lehetne mindenkinek az élete! Mert találna kiutat a helyzetéből, mert néha nem is az anyagiak, hanem a tenni akarás az ami hiányzik! De az irigykedés stb az megy...ezerrel! meg a lázadás hőzöngés, de normális párbeszéd alig.

Rita, Van e már valami fejlemény? :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 17. 19:19

Sziasztok!Még ezt ideírom és nem hivatkozási alapként írom,hogy pálferi így kisbetűvel és PÁLFERI nagybetűvel PRIMAPRIMISSZIMA DÍJAT kapott évekkel ezelőtt a mentálhigénés tevékenységéért.
pálferi.hu you tube
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 17. 19:47

:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 18. 7:10

Sziasztok Kislányok!

Spoiler: mutasd
Pontosan ma egy hete kerültem karanténba, és mivel már a pénteket is egészben itthon töltöttem,
ezért ez már a nyolcadik napom bezárva. Az előző hét nap alatt annyi történt, hogy EGY DARAB
TESZTET CSINÁLTAK VELEM, aminek még nincs meg az eredménye. Nem csak én nem kaptam róla
e-mailt, de a háziorvosom se. A rendőrök szorgalmasan látogatnak, naponta egyszer, délelőttönként.
Tegnap felhívott egy nő, hogyha nincs tünetem, akkor be kell mennem Miskolcra háromnegyed
kettőre, hogy megcsinálják a második tesztet. KARANTÉN ALATT UTAZGATNI??? Közölte velem, hogy
csak autóval mehetek be, tömegközlekedési eszközt nem használhatok. Mondtam neki, hogy nincs
autóm és egyedül élek. Azt válaszolta, hogy oldjam meg, de azt is választhatom, hogy teszt nélkül
karanténban maradok, vagy saját pénzen valamilyen cégtől megrendelem a tesztelést, akik majd
kijönnek hozzám!!!!????
Elkezdtem gondolkodni, hogy kit kérhetnék meg ebben a helyzetemben, hogy furikázzon Miskolcra,
és vajon vállalja-e, hogy engem, egy karanténost beültet a kocsijába. De akik eszembe jutottak, azok
mind dolgoznak háromnegyed kettőkor, és nem várhatom el, hogy miattam szabadságot vegyenek ki.

Aztán eszembe jutott a polgármesterünk, aki még az első napon felhívott, és kérte, hogy szóljak, ha
valamiben segíthetnek, például bevásárlás, ügyintézés, stb. Felhívtam, hogy most tudnának nekem
segíteni. Meg is beszéltük, hogy a falugondnok a falu egyik autójával bevisz Miskolcra.

A falunak van két mikrobusza, és egy személyautója. Az idősebbeket szokták orvoshoz, kórházba
kezelésekre vinni. Egy pár házzal arrébb lakó nénit Debrecenbe is elvittek kontrollvizsgálatra. Olyat
is szoktak csinálni, hogy időseket, akik magukban élnek, időnként elvisznek nagy bevásárlásra, vagy
jelképes összegért gyógyvizes fürdőzésre. Van olyan kisfiú is a faluban, aki magatehetetlen és a
szüleinek nincs autója, őket is szokták vinni orvoshoz Pestre. Kevesen lakunk itt, mindenki ismer
mindenkit, itt tényleg személyre tudják szabni a segítséget. Ez nagyon jó dolog!

100%-os táppénzen vagyunk, szóval nem dolgozunk. Szegény kollégák járnak helyettünk úgy, hogy
össze vannak vonva az osztályok, mert nem engedik bezárni az iskolát még pár napra se. Öten vagyunk
karanténban, de pénteken még két kolléga hiányzott, mert nagyon lázas lett a gyerekük. Eleve kevesen
vagyunk 20-an 300 gyerekre (mindenkinek túlmunkája van), de így, hogy 13-an maradtak, ez már
emberfeletti terhelést jelent összevont osztályokkal (a mi gyerekeinkkel...)

Olyan képmutató ez az egész. Szeptemberben még megkaptuk az ukázt, hogy a HELYZET miatt egy padba
csak egy gyerek ülhet (nem lehet 100%-ban megvalósítani, mert több a gyerek, mint a pad, de mindegy)
, osztályok nem keveredhetnek, az étkezőben sem, a folyosón sem... és hogy mennyire szigorúan be
kell tartani az intézkedéseket, aztán most meg úgy oldották meg a problémánkat, hogy engedélyezték
az évfolyamok összevonását. Nevetséges, színjáték ez az egész!
Bezzeg a fiam minden szombaton ott van a miskolci focicsapat, a Diósgyőr meccsén. Direkt nekem
levideózta, hogy úgy állnak, ülnek a lelátókon, mint a heringek, maszk és távolságtartás nélkül. Ezt lehet.

Kata! Nagyon kíváncsi vagyok az új gépedre! Nekem egy nagyon erős, több funkciós gép van betervezve,
de még válogatok a sok lehetőség közül. Olyat akarok venni, aminek minden tartozékát ki tudom használni.
Spoiler: mutasd
Ezek a fehér színű homloklázmérők nagyon pontatlanok. Mikor Lilyke megszületett, a lányomék is pont
ilyet rendeltek, és hát én is tudom bizonyítani, hogy egyik pillanatban ezt méri, a másikban meg azt.
Rajtam is kipróbálták. De az iskolákba is megjött már ez a fajta lázmérő (október elsejétől kötelező minden
gyereknek lázat mérni az iskolába érkezésekor) és a kollégák kipróbálták, és ugyanazon az emberen egy percen
belül is más eredményt mutatott, nem kis eltéréssel.

Paggy, hát nagyon szörnyű lehet ennyi mindent nem enni! Nagyon sok betegségre megoldás a finomított
élelmiszerek, és az állati eredetű ételek elhagyása, de ezt csak megemlítem, és te máris olvass tovább.
Spoiler: mutasd
Szerencsére a fiatalabb orvos generáció már vevő a teljes értékű növényi táplálkozás élettani hatásaira,
sőt maguk is áttérnek, hogy hitelesebben tudjanak majd tanácsokat adni a pácienseknek.
Bár a következő hozzászólást a fermentálós csoportban olvastam, de szó van a TÉNÉ-ről is benne. Egyébként
is a fermentált zöldségek, gyümölcsök is megfelelnek a teljes értékű növényi étrend kritériumainak, és a
jótékony hatásuk ősidők óta bizonyítottak (savanyúkáposzta, kimcsi...)

Egy fiatal orvostanhallgató írta. Annyira tetszett, hogy kifotózgattam magamnak. Ne lepődjetek meg, én
feketére állítottam a facebookot, így jobb a szememnek. A kovászhoz csak annyit, hogy az is fermentációval
készül, ezért egészségesebb, mint az élesztőgombás kelesztés. A kovászos kenyereket hosszan kelesztik,
ezalatt a jó baciknak van idejük előemészteni a gabonákat, amiért aztán nagyon hálás az emésztőcsatornánk.

Kép
Kép
Kép
Kép

Feri atyát ismerem. Bár még nem sok előadását hallottam, de nagyra értékelem a tevékenységét. Amikor feldob
valamit tőle a yt mindig meghallgatom, most lehet, hogy fel is iratkozom rá, akkor még többet fog felkínálni.

Szépek a dáliák, szeretem őket is a sokféleségük miatt. A szomszéd nem jól teszi, hogy eteti a madarakat.
Csak októbertől április elejéig szabad. Egyébként az ő természetes táplálékukat kell enniük, és a kicsinyeiket is
azzal kell táplálniuk. Ezt olvastam, mert én se tudtam, hogy meddig etethetem őket.

Még Angliában készítettem ezt a curryt, ami a TÉNÉ-be illeszthető. Olaj nélkül készült. A hagymát, fokhagymát
és a fűszert (őrölt curry) nyeletnyi vízek hozzáadásával pároltam meg. Ami még van benne: paradicsom, kockára
vágott édeskrumpli, csicseriborsó (konzerv, csak vízben eltéve), és bébispenót, a végén belekavarva a forró ételbe.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 18. 9:44

Sziasztok! megvallom őszintén akkora ez a masina és annyi tartozéka van, hogy inkább visszaküldöm.! Én tuti nem fogok ezzel boldogulni! Nem vagyok egy gyáva ember, de ez kifogott rajtam, már a csomagoláskor elrémültem! Egyébként a Top shop magazin ban is meg lehet nézni...
https://www.topshop.hu/delimano-multifr ... -turmixgep

Igaz, hogy nagyon sokoldalú...
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 18. 10:08

Kata! Ne bánkódj! Sokkal jobb, ha nem megisszuk, hanem megesszük a gyümölcsöket, ugyanis turmixolva
sokkal gyorsabban felszívódik, így hirtelen megemelheti a vércukorszintet. Akinek nincs cukorproblémája,
annak nem kell teljes mértékben hanyagolni a turmixot, de egészségesebb a gyümölcsöket egészben
fogyasztani.
Spoiler: mutasd
A TÉNÉ-ben azért részesítik előnyben a finomítatlan élelmiszereket, mert azok sokkal lassabban szívódnak
fel, mint a finomítottak.
Például a fehér liszt olyan gabonából készül, amit előtte megfosztanak a korpától, a csírától, így gyorsabban
szívódik fel, és sok problémát okoz ezzel a tápcsatornában. Ilyen a fehér rizs, és a cukor is. Ezért édesítünk
mi mindent jó minőségű datolyával. A zabkásához használt zabpehely is lassabban szívódik fel, ha estétől
reggelig hagyjuk dagadni a vízben vagy a növényi tejben, mintha megfőzzük.

Egyébként a leggyorsabban a kicentrifugázott gyümölcslevek szívódnak fel, mert ott a gyümölcsöt teljesen
megfosztják a rostoktól. Ezért ezek nagyon gyorsan meg tudják emelni a vércukorszintet.

Az olajok helyett olajos magvakban kerül be a szervezetünkbe az olaj, így ez nem rakódik le az érfalra.
Például egy marék dióbél és egy evőkanál őrölt lenmag megoldja a napi olajszükségletet.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 18. 10:23

Ráadásul, ha tényleg gyümölcslevest szeretnék enni, én szeretem, ha kicsit darabos, hiszen így nem felejtünk el rágni, vagy intenzívebben érezni az ízeket!
Azért az is milyen érdekes, hogy pl. a bőrgyógyászom eltiltott a korpás, stb lisztektől, és csak fehér kenyeret ehetek de nem azzal jóllakva! Viszont ha megszegem a szabályt, sajnos hozzá kell nyúlnom az allergia gyógyszerhez, pedig ha tudnád mennyire kedvelem a rozsos kenyeret!
De most vettem teljes kiőrlésű lisztet, még nem döntöttem el mire fogom felhasználni, de itthon most elég képlékeny minden!
Na megfájdult a fejem, úgy látszik mégiscsak fel zaklatódtam egy kicsit...na mindegy, megyek törölgetni, elindítom a mosógépet stb, elterelem a gondolataimat erről az egészről!
;) :( :flower1: :littlehearth:
De nagyon hálás vagyok a gyors válaszodért! Ugyanis megerősítettél! :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. szeptember 18. 10:40

Én nem kaptam értesítést, de a háziorvosom igen. Negatív lett az első tesztem. Most várom a fél
egyet, hogy induljunk a második tesztelésre.

Kata, azért nem bírja a rostokat a szervezeted, mert nincsenek meg a lebontásukhoz szükséges
bélbaktériumok, mivel nem túl rostdúsan étkezik az emberek nagy része. Ha szép lassan elkezded
enni a teljes kiőrlésű lisztet (palacsintához is jó például), akkor lassan visszatelepülnek a bacik is.
Egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy már nincs bajod tőle. A lényeg a fokozatosság.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 18. 11:05

Köszönöm Rita, és örülök a negatív tesztnek is! :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 18. 17:01

Sziasztok!Hat a sok rémisztgetés és a valóság ,így mindenki nagyon tart a vírustól.úgy hogy elmarad a holnapi családi találkozó/csak a lányomék meg mi a 2 nagyi/Sajnos a párom bőszen jár dolgozni!!!Eltántoríthatatlan. :((
Ma én is bűnöztem,mert gondolva az eljövendő hónapok komoly karanténére,találkoztunk az egyik kedves barátnőmmel a Várhegy aljában,szabad téren, maszkban .Egy padon ücsörögtünk 1,5 méterre egymástól,majd kis gyaloglás után kiültünk egy kis hangulatos cukrászda teraszára kávézni.Készítettem fotókat,amit 1-2 óra múlva felteszek.Utólag meggondolva,lehet,hogy nem kellett volna elmennem tegnap a kórházba mammográfiára/maszkban/de úgy benne van az emberben a kötelességtudat.Mindenki maszkban volt,még a nővér is,betartottuk a távolságot,de a röntgengépnép fél cm-re voltunk egymástól az asszisztensnővel.Hát remélem.....Megyek kutyát sétáltatni,ha visszajöttem olvasgatok.Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 18. 17:52


Érdekesség képpen... :x
Paggy, nem lesz semmi baj...mi is voltunk vizsgálaton tegnap a Samuval... :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 18. 18:05

Megjöttem és mindenek előtt felteszek néhány mostani ,finom délutáni napsugarat,azután olvasgatok újra,mert egyszer már elolvastam,majd a végén jönnek a délelőtti képek.
Délutáni napfénykék kutyaséta közben "mostról":
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 18. 18:11

Kép
Kép
[url=https://postimg.cc/Fk1H79qp]Kép[/url)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 18. 18:15

Mire hazaértünk a kertem maradványa már árnyékban volt:
Kép
Kép
Most olvasgatok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 18. 18:17

Paggy, aranyosak a csendélet képek, a kis kerted is szó szerint virít! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 18. 19:02

Kedves Rita és Kata és kedves Lányok/ha itt vagytok/!
Olvasom Rita a rengeteg iskolai problémát.El sem tudom képzelni,hogyan lehet ezt megoldani!Mi történt tavasz óta?Mit mondtak az államtitkárok,hogy hogyan oldjátok meg?Tudom ilyen súlyos problémát nem lehet ukk-mukk-fukk megoldani,de voltak egyeztetések?Kérdeztetek Titeket,vagy ajánlottak segítséget?Egyáltalán Ti az iskolában milyen tervet szőttetek?HIÁNYOLOM A KÖZNÉP TELJESKÖRŰ TÁJÉKOZTATÁSÁT AZ egyes témákban kompetens ILLETÉKESEKTŐL,Ezt én komolyan gondolom!!!!!!!Nem tudom mit higgyek.A kormányerők ezt mondják,az ellenzék meghazudtolja,CSAK REÁLIS KÉP nem mutatkozik.Pedig ÉN /és TI IS PERSZE/ ÁLLAMPOLGÁR VAGYOK,aki eltartja az állam hivatalnokait.Tudni szeretnék /legalább a lényeges dolgokról/! :-W
Rita!Fermentált dolgokat sajnos nem ehetek,sem teljes kiőrlésűt+ még sok mindent. :((
Örülök,hogy negatív lett az első teszted.Hú,de rendes az önkormányzat! :) :) :) Melegíti a szívemet a törődés.Nagyon szeretem a barátságos közeget,ahol figyelnek egymásra,de nem megfigyelik egymást.---Most hívott a lányom,hogy azért eljönnek és maszkban sétálunk a környéken egymástól távol.Ez azért szuper,mert bár beszélünk telefonon,jól esik látni őket. \:D/ -Rita!Csinálj majd képet légyszíves ,ha kiszabadulsz arról a szép sétautadról!És mi van a macskákkal a faluban,mi lett a sok kicsi múlt évi szépséggel?Lylíkéről is hozzál mindig képet!
Kedves Kata!Milyen bátor voltál,hogy egy bonyolult szerkentyűt megrendeltél!Nincs olyan,amelyiknek kevesebb a funkciója?Egyáltalán mit szeretnél,hogy mit csináljon?Talán lesz megoldás!Nem "vernek" meg,ha visszaküldöd?Érnek még a paradicsomok?Nálam már vége a szezonnak-pár zöld van,de az már nem fog beérni.Október 1-én leszedek mindent.
Gondolom jól megijedtél,amikor lement a hőmérsékleted?Nálunk Lilla és
Spoiler: mutasd
főleg a lányomék
a nagy betegségtudatosak.Állandóan rosszat sejtenek a dolgok mögött.ha egy kis horzsolás van,már majdnem rohamkocsival mennek orvoshoz.Ez picit rosszindulatú tőlem,de hát tényleg ilyenek.A tanítványaim is,akik egykorúak a lányommal.Biztosan több a bizonytalanság ebben a világban .A hőmérsékletről jutott az eszembe,mert a homloklázmérő,amiről Rita is írt Lillának 35,8-t mutatott, aggódva kérdezte:
-Nagyi,akkor már én kihűltem?-
Samukád jól van?Még az is jó,ha csak a boltig is el tudtok menni!Menjetek,amíg jó az idő.
Bocsánat a hasonlatért,de Lizikével én is "túrázom",PONT EGY SAROKNYIT TUDUNK SÉTÁLNI cirka 40 perc alatt.De mindegy,fontos,hogy kijöttünk,éri a levegő és valamennyire mozog.Kata!milyen finomságot főztél a gulyásleves után?
Holnapra őszibarackos pitét sütök Lillának és egészségtelen dologként vettem a családnak/nekik/ egy nagy MILKA csokit.egyébként nem nassolnal,de azért legyen otthon egy kis édesség néha.A pitém mindig nagyon-nagyon-nagyon finom szokott lenni és találtam egy teljesen új közepes tepsit dobozban lomtalanításkor.egy asztalra volt téve egy csodálatosan új bazsarózsás selyemkárpitozású heverő mellé.Olyan szépséges dolgokat tesznek ki néhányan,hogy csak na!tehát holnap közepese tepsis őszibarackos/élesztős vajastésztás/ őszibarackos pite lesz nekik.
most pedig felteszem a délelőtti képeim.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 18. 19:18

Lányok!Nem nagy számok a képek!Az Erzsébet híd alatt átjön a villamos és a Döbrentei térnél le kell szállni , felsétálsz a Vár tornyához.A lépcsők helyett oldalt mentünk fel a lankán , nem magasra.Ilyen a kilátás onnan:
Képshare images
Kép
A VÁRKERT BAZÁR felett üldögéltünk egy padon.
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 18. 19:23

Paggy, azt tudom, ha Samunak nagyon lemegy a hője, akkor megfázott! Ilyenkor jó meleg fürdő, s a dolog elintézve!
Nem jó betegségtudatosnak lenni, mert az ember azt kapja amit vár! Illetve nem vár, de ha sokat "tökölünk rajta csak bejön" Ez majdnem olyan mint ráolvasás! brrr. szóval inkább vitaminok, amikkel felturbózom az immunrendszerünket...a Szemem miatt külön szemvitamin, mindig nagy csomagot veszek, hogy így olcsóbb legyen és ne kelljen gyakran venni!
C D B E mindig ! Cink Szelén minden nap szintén...azt hiszem nem hagytam ki semmit! A Cink már csak azért is, mert erősíti a C vit. hatását és gyorsabb a gyógyulás vele!
Mi nyugodtan beszélgetünk egymással a házban, nincs para, igaz ölelkezés sem, de ennyi elég is. Ja és fontos a kézmosás természetesen, már csak azért is, mert az ember hajlamos az arcához, szeméhez hozzáérni!

Na megyek is egy kis frissítésre magamra, mert kicsit meglökött a kávé, s most szakad rólam a víz. Nem akartam, hogy a barátnőm egyedül kávézzon, és talán még szimpla se volt, de már átléptem vele a jelek szerint a határomat!

a géppel kapcsolatban, ha meglett volna még a kertem ott indokolt lett volna, de így nem. tényleg ijesztő, pláne az hogy nem tudod hogyan tárold a az apró dolgokat még akkor is ha mindennap használnád!
Amúgy ha nem lenne turmixgépem már két féle akkor megtartanám de így minek 3 féle?

Na mindegy...a tepsis kalandodnak örülök, jó sütést benne, ilyen van nekem is és szerettem benne sütni.
A paradicsomom nálam is az utolsókat rúgja...nem szép tőle, de ez van.

Ma totálisan nekem nem volt kedvem sehova menni, és komolyan 'unatkoztam' ami ugye nem jellemző. Még jó hogy már este van, hamarosan tehetjük magunkat vízszintbe!! Megjött a Hetek újságom is, úgyhogy olvasnivaló is van friss! :))

Szép estét mindenkinek és kellemes hétvégét! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 18. 19:25

Paggy írta:Lányok!Nem nagy számok a képek!Az Erzsébet híd alatt átjön a villamos és a Döbrentei térnél le kell szállni , felsétálsz a Vár tornyához.A lépcsők helyett oldalt mentünk fel a lankán , nem magasra.Ilyen a kilátás onnan:
Képshare images
Kép
A VÁRKERT BAZÁR felett üldögéltünk egy padon.
Kép

Paggy, nagyon szép a kilátás, de jó hogy nem a megszokott útról is ilyen remek ez a környék! Köszönöm hogy kitetted! :x

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 9 vendég