Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 25. 19:57

Kép
Ezt a képet sajnos nem sikerült jól lefotóznom.
Azt hizsem Derzsi István a szerző neve.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. szeptember 25. 20:00

Sziasztok. De jókor jöttem, sajnálom, Paggy, hogy nem közelebbről fényképeztél. Jó lett volna látni nekünk is a kiállított képeket. Most látom több is van, mint amit én észrevettem.Nagyon jól fotózol.

Ilyen receptkártyák valahol nekünk is vannak, de hogy hol tartózkodnak, ki tudja, az is lehet, hogy már valahol a szemétben végezték, mert közben volt költözés. Pedig nagyon jók voltak, és nem is mentek tönkre,mert vastag kartonból voltak.
Ágikám, hasznosítsd Paggy által fotózottakat.

Itt ma dörgéssel villámlással, esővel tarkított időjárás van. Most éppen Negrónak vagyok a dadája, mert ilyenkor fél, és bejön hozzám a szobába.
Különösebb nem történt, kicsit javultam az isiászból, csontkovács által. Kéthetente jártam hozzá, most egy hónapot adott, addig remélem nem esek vissza.
Rita édes a kis unokád, bár a legfrissebb képeket nem láttam. Nem tudom tudtál-e dolgozni, vagy még mindig otthon múlatod az időt, és várakozol a teszt eredményre. Nem akartam körülnézni, majd az írás után, /és akkor mindenféle eszembe jut majd, amit most nem említek/ mert elszalad az idő.
Most kezdtem bele általad fordított sorozatba.

Közben festegettem is. Köszönöm Kata,hogy megnézted, Te viszont most is szép képeket csináltál magatokról, és a felhőkről.
Ma én is festettem egyet, nem életem fő műve, még van rajta munka, mert így nem tetszik, ahogy most van. Na itt jön, javítani, vagy teljesen elrontani állapot.
Azt hiszem pár oldalt visszaolvasok.
Hozom a két festeményt, amit sikerült nekem is jóvá hagynom. Mondjuk a hal egy nem éppen nekivaló méretben és papírra készült, de viszonylag jól sikerült, így a fotózása sem éppen a legjobb. Nem hiszem, hogy még egyszer megcsinálom. Az ablakos majdnem jó, megegyeztem magammal.

Kép

Kép

Látom korán írtam, itt vannak a szép fotók Paggytól. A peoniák tetszenek a legjobban.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 25. 20:01

Kép
Kaippel Emilia:
Emlékezés
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. szeptember 25. 20:01

Na nem sikerült a képfeltöltés. Vajon miért?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 25. 20:02

A kiállításból ennyi képet fotóztam le.nagyon szép volt.HÁLÁS KÖSZÖNET A Z ALKOTÓKNAK AZ ÉLMÉNYÉRT!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: ^:)^
Megyünk tovább!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 25. 20:03

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. szeptember 25. 20:05

Kép

Kép

Nézzük meg jó lesz-e? Ha mégsem jó, ti hogy csináljátok?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 25. 20:05

Kép
Szia Ildikó,mindjárt befejezem,örülök,hogy itt vagy!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 25. 20:06

postimage.com-képfeltöltés
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 25. 20:08

Sétálok tovább a Bartókon,de KépEnnyi elég is volt!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 25. 20:45

Sziasztok.Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 26. 6:13

sziasztok! De jó hogy korán ébredtem, így nyugodtan olvashatok, nézelődhetek én is. Ildikó, Paggy, köszönet a képekért! Milyen jó, hogy eljutottatok a kiállításra. :D
Nagyon tetszettek a halas képek, az ablak, Ildikó, mindig mosolygok, hogy olyan keményen kritizálod a képeidet, pedig szerintem mindegyik nagyon szép! :-bd Ha nem tetszik úgyis leírnám...mert pl a két sárkányos nem. De szerencsére vannak más sokkal csodásabb képek. Van amit Ágiéval együtt felismertem, meg is mosolyogtam, mert ő valóban Ági csoporttársa. Mindenesetre milyen jó, hogy a több év, óra befektetése nem veszik kárba, hiszen valamilyen módon mindenki leteszi a "névjegyét'..
Köszönöm mindenkinek az élményt, amiben így is részesülhetek- Remélem az eső nem fogja ezt a napot teljesen elmosni!
Negro remélem már megnyugodott, tényleg vajon Ági kutyusa hogy van, és mindnyájatok családja?
Szép hétvégét mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 26. 7:22

Jó reggelt!Csak bekukkantottam,hogy megnézzem, sikerült-e Ildikónak feltenni a képeit?NEKEM NEM LÁTHATÓK!!Ildikó!A postimage.com oldalt megnyitod,ott a KÉPEK KIVÁLASZTÁSÁRA bal gombbal klikk, ,megjelenik ahonnan fel akarod tölteni,ott megkeresed a képed ballal klikk ekkor kék lesz,amit választottál,majd alul a MEGNYITÁSRA klikk ,majd feltölti a postimage oldalra ott pedig az ADATLAP WEBOLDALRA ballal klikk /kijelöli-kék lesz/,ezután jobb gomb klikk-MÁSOLÁS-bal klikk és ezt hozod el ide,ahová be akarod tenni csak KLIKK és alul ELKÜLD bal klikk és már fent is van.
Szeretném látni a képeidet!! :flower1: :)
Kata!Örülök hogy tetszett a kiállítás.Reménykedem,hogy Ági látja!És abban is,hogy javul a szeme!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1:
Lányok!
"Állatilag zűrös hetem volt:
A lányoméknak vissza kellett adni a tenyésztőnek a border collie kiskutyát,mert folyamatosan hasmenése volt és véres!!,kiderült GIARDIÁJA van.Ez egy fertőző betegség,hónapok alatt lehet meggyógyítani és el kell különíteni.Volt sírás rívás,de muszáj volt visszaadni,mert a másik kutyus is megkaphatta volna.A másik a nyulak nem akarnak rendesen enni,már hetek óta/6 évesek/ma el kell vigyem az állatorvoshoz őket ebben az esőben ,gyalog és villamossal,mert nem akarom a lányoméktól megint elkérni az autót,ugyanis Lizike miatt már a héten többször itt volt.Nem is írom le,mert annyira megijedtem az egyik éjjel egész éjjel mászkált.Alig hogy lefeküdt,máris felkelt.Már a legrosszabbra gondoltam x_x ,így hajnalban írtam a lányoméknak egy sms-t,hogy reggel hozzák az autót,DE HÁLA ISTEN reggelre jobban lett.Én voltam a hülye,mert nehéz ételt adtam neki és valószínűleg bántotta a beleit.Szóval ma a párommal az állatorvoshoz zarándokolunk.
DE,ha minden jól megy este hozok néhány art baseles képet.Most csönd van még a szobámban,hajnalban/4-kor/ettek a macskák,mindenki horkol.Esős,hűvös idő van.Megyek csinálok egy kávét és bár volna még mit mosogatnom,de most megkérem a párom,mert a kezem még mindig sebes.A reszelővel nem egyenletes sérülést lehet okozni az ember kezének.Olyan egyenetlen a széle,így nehezebben gyógyul.Mindez azért,mert kaptam egy csomó kis savanyú almát,ami senkinek sem kellett és gondoltam,ha megcsinálom pitének,oda tudom adni az ismerősöknek.sajnáltam volna kidobni a komposztba.Még 1 bő hete van a kertecském virágainak,mert utána el kell ültetni a tavasszal nyílókat.most megyek Lányok.Szép napot!este jövök és remélem,addig sikerül feltenni Ildikónak a képeket és Ti is ellátogattok ide!Üdv:Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 26. 10:57

Hú Paggy, ezt a kutyabetegséget nem is ismertem...hát mindenkinek van éppen elég baja. :-q x_x
Kapnak másik kutyust, vagy visszakapták az árát? sehogy sem teljesen vigasztaló a helyzet. :-??
Van amikor a win frissités működési zavart okoz., de az újraindítással most legutóbb helyre jött.
Egyet nem tudok, hogy hogyan tudom beállítani, hogy a totalcommenderen mindig kint legyen letöltött anyagnál a lejátszó jele, mindig társítani kell hát elég fárasztó és unalmas!
szép délutánt mindenkinek itt most éppen nem esik az eső de nagyon hűvös van.
Ági, remélem veled is minden rendben... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Gina is régen jelentkezett már be, úgyhogy őérte is izgulok, és utána meg persze a fordítás miatt. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. szeptember 26. 17:27

Sziasztok.
Nagyon sajnálom a beteg állatokat. Gondolom, hogy fáj a szívetek a visszaadott kiskutya miatt.
A mi labradorunk is gyógyszert szed, az epilepsziájára. Most eddig jól volt, nem érte el semmi.

Én eddig mindig a képfeltöltővel szoktam képet feltenni és mindig jó volt, hogy most miért nem üzemel, ki tudja.
Most megpróbálom Paggy tanácsát követni, mert nem tudtam a sorrendet, hogy kell csinálni.

Kata nagyon kedves vagy, én nagyon igyekszem, a halasra nem is gondoltam,hogy jó lesz, és egy hitvány akvarellpapíron próbáltam ki. Mit ad Isten jónak találtam. Képeslapot akartam belőle csinálni egy horgászó rokonnak, /nemsokára jön a névnapja/ de ezt ugye nem lehet elküldeni.
Na most induljunk a képfeltöltéssel.
Kép
eddig megvan,
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. szeptember 26. 17:28

Köszönöm a segítséget. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 26. 17:54

Kedves Ildikó!Nagyon klasszak lettek a képek !Teljesen kínai lett a hal és majdnem kiúszik a képből. :) Az ablak virággal pedig hangulatos,barátságos .Fel is szoktad tewnni a falra?Ezt azért kérdezem,mert én néha fénymásolok néhány fotómat és felteszem a falra.
Ildikó!Nagyon köszönöm a képeket. :movingflower: :movingflower: :movingflower: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 26. 17:57

Kedves Lányok!Ma ebéd után "jártam az ART BASEL-kortárs fotó-és festménykiállításon.Sok érdekes fotó és festmény volt,kiválasztottam néhányat.Ezenkívül szintén felkeretem a budapesti LUMAS galériát,oda is bekukkantunk.
Az első kiválasztott Thomas Ruff német fotóművész.
Az Art Baselen látható képe:
Kép
C PRINT DIASEC FACE technikával készült a fotó
MIT JELENT EZ?
A színes fotónagyításoknak az összefoglaló neve C-print. A szó az angol „chromogenic print” vagy „color print” rövidítése. Jelentheti tehát a nagyközönségnek elérhető, automata nagyítógépekkel készült fotókat is, de a fotográfiai és művészeti szaknyelvben főként a professzionális kivitelű papírképeket jelöli.
akrillapon készült fényképek , A tiszta akril fényáteresztése és fénytörése a normál üveghez képest a színek ragyogóbbak és a kép élesebb, mint a normál üveg esetében a képkeretben. [1] A Diasec tartó általában magas fényű. Mivel a nyomat az akrilüvegre van ragasztva, az eredmény a kép teljesen lapos rögzítése.
A nyomat az ultraibolya (UV) fény ellen is védett. A Diasec egy UV fénygátlót tartalmaz, amely segít megvédeni a képet az UV fénytő
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 26. 18:06

Felteszek még 3 képét,melyek Zürichben a MAL36 Galériában találhatók és ugyanezzel a technikával készültek:
Kép
Kép
A harmadikat nem találom,majd később felteszem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 26. 18:12

A következő kiválasztottam:
Martin Beck
Kép
Virágok a képek címe.
Digitális C PRINT technika
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 26. 18:17

A következő egy festmény.Ehhez rengeteg kiegészítő anyagot hoztam.A festő neve:XIAO YOUNG CAO

Kép
A kép címe:
Fényes és Tiszta
Szén-papír technika
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 26. 18:22

Ehhez hoztam az ONLINE KÍNAI MÚZEUMOT.Nem tudom Nektek lefordítja -e a gép a szöveget.Kérek valakit jelezzen vissza,hogy lehet-e magyarul olvasni,mert akkor másolok néhány mondatot a magyar szövegből!.A KÍNAI TÁJFESTÉS TÖRTÉNETE
https://www.comuseum.com/painting/landscape-painting/
Az első képhez:
Sok kritikus a tájat tartja a kínai festészet legmagasabb formájának. A korai táj először az alakfestés részeként jelent meg, biztosítva a történet elbeszélésének természetes hátterét........
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 26. 18:26

És az utolsó kiválasztottam,aki nagyon izgalmas fotókat készített:
JEAMS CASERBERE
Kép
Ő az építészet alapú fotózással foglalkozik.Kezdetben maketteket fotózott,csak később használta a valódi tereket.Mutatok tőle képeket.
A technika pedig:
ARCHIV PIGMENT PRINT
Mit jelent ez?
A legfinomabb színárnyalatú képeket adja. Nevezték a technikák hercegnőjének is. Felismerni egyenes vonalú gradációs skálájukról lehet őket, aminek következtében a világos és sötét részek ideálisan átrajzoltak.
Használata: 1866-tól árusítottak pigmentpapírt. Az 1860-as évek közepétől az 1940-es évekig általánosan használták. Művészi fotográfiák készítésére az 1900–1920 közti időszakban volt a legnépszerűbb.

Felfedezője: Mungo Ponton 1839-ben fedezte fel a káliumbikromáttal bevont papír fényérzékenységét. W.H. Fox Talbot jött rá, hogy a káliumbikromáttal kezelt szerves anyagok (keményítő, enyv, zselatin, gumi) a fény hatására oldhatatlanná válnak. Az eljárás felfedezőjének Alphonse-Louis Poitevint tartják, tökéletesítői: Adolphe Forgier, Joseph W. Swan, aki 1864-ben dolgozta ki az egyszeres és kétszeres átvitel technikáját.

Anyaga: Bikromáttal érzékenyített zselatinban oldott vagy elkevert porfesték, papíron, de az eljárás során bármely anyagra átvihető. Nevét a festett (színezett) zselatinról (pigmentum – lat.) kapta. Az érzékenyítő oldat: 1000 ccm desztillált víz, 40 gr káliumbikromát, 2 ccm szalmiákszesz (ammónium-hidroxid), 125 ccm alkohol. Az ammóniák némileg csökkenti az érzékenységet, de a keletkező kép tartósabb és könnyebben átvihető lesz. Alkoholra azért van szükség, hogy gyorsabban száradjon. Vigyázat, a káliumbichromát mérgező!

Jellegzetességei: Kromátkolloidos nemeseljárás, a zselatinba kevert festék színétől függően bármilyen színű lehet. A legdivatosabb színek a melegfekete, a barna, a szépia, a krétavörös, a tengerzöld és a kék, de a legszebbek a fekete különböző változatai. A legfinomabb színárnyalatú képeket adja. Nevezték a technikák hercegnőjének is. Felismerni egyenes vonalú gradációs skálájukról lehet őket, aminek következtében a világos és sötét részek ideálisan átrajzoltak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. szeptember 26. 18:32

Hozok tőle képeket.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. szeptember 26. 18:32

Köszönöm a beszámolót és a képeket! Jövök majd, csak ugye szombat este, nemsokára kezdődik a gyülis közvetítés!
szép estét mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég