Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 9:13

Sziasztok!Itt esik nagyon.Ági!Sikerült elkapnod a pillanatot Ramosnál.Benne van a képben a lényeg,az elszántság:ÉN IDE BEMEGYEK!HOL A FENÉBEN VANNAK???
Ennek hatására próbáltam én is egy két érdekes képet készíteni.Most meglátjátok,hogy mennyire sikerült.
Először e reggeli időjárásjelentés képben:
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 25. 9:16

A képeket jövök vissza majd megnézni, mert most csak átfutottam, én is meghökkentem a víz előtti szalagon :))
Ramos milyen ügyesen oson befelé... :x a buksijára.
olyan na jó nem ugatok, de akkor meg bejövök.. :)) :))


hoztam egy járvány videót...nagyon bírom a józan érveléseit, és az élete egy nyitott könyv.. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 9:19

Most mutatok hurkapálcika-erdőt:
Kép
Növekedő hajtások:
Képimage storage
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 9:23

És most jöjjenek a "kis érdekesek"!Mi van a képen?
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 9:28

Kata!Szép napot!Hamarosan belenézek a videódba,most futok a konyhába.Paggy @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 25. 9:47

Sziasztok!
Én is csak bekukkantottam, robogok főzni, mert vásárolni voltam.
Videó megnézése később, a képek kitalálása később. Viszont, hogy Paggy jó napod legyen, az utolsó kép egy sün!!! :-)
Na mentem feltenni a levest.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 25. 11:14


ez is milyen érdekes... :D
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 18:54

Kedves Mindenki!Úgy mint Kata,én is szeretnék egy műsort ajánlani.Ahhoz,hogy jobban tájékozódhassunk,fontos ilyen-olyan,itt nem az elemzés színvonalára utalok,hanem ilyen -olyan szempontból megvizsgált történelmi időszakot megismernünk.A rádióműsor a baloldalhoz inkább közelálló rádió a Klub Rádió egy adása,viszont a MŰSOR elsősorban történelmi korszak egymásutáni eseményeinek ismertetése által próbál választ találni a mai helyzetre MÉGPEDIG,hogy KIK IRÁNYÍTJÁK A VILÁGOT.
A műsor címe:A VILÁG URAI
Az elmúlt adás OROSZORSZÁG GORBACSOV ELŐTTI, ALATTI , JELCIN ideje alatti ,egészen Putyin megjelenéséig tartó szakaszáról szóltAzt gondolom,ha csak picit is nem felszínesen akarunk tájékozódni,érdemes egy ilyen-olyan műsort meghallgatni.Semennyire sem szeretnék politizálni,csak egy érdekes adásra felhívni a figyelmet.A műsor vendége SzBíró Zoltán OROSZORSZÁGKUTATÓ TÖRTÉNÉSZ
Beteszem a linket mindjárt ,majd belenézek Kata videójába,bár már rengeteg ajánlást hallottam az oltásbeadásról.Egy orvoslátogató/gyógyszerajánló/ kutyás ismerősöm mondta,hogy ő drága pénzen 4 komponensű oltóanyagot szerzett be magának NAGY NEHEZEN!!!!!! külföldről.
https://www.klubradio.hu/archivum/a-vil ... 1900-13482
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 19:19

Köszi Kata,meghallgattam.Üdv.Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 25. 20:25

szia Paggy, a találós kérdés készül a kávéd, aztán egy kifordított pulóver, egy ülőkehuzat, a sünire gondoltam hogy állat lehet de nem találtam volna el mert én még a szálkás tacsira gondoltam.
szépen bújogatnak a fréziák, először nem értettem a hurkapálcika dolgot, de aztán leesett a tantusz. :))
Ma nálunk csak szemerkélt, de végig enyhén ködös idő volt, egy csepp kedvem sem volt kimozdulni, viszont finom lecsós csirkepörköltet csináltam meg túrós tésztát!
Kép most nincs...
A történelmi ismereteinket meg igenis bővíteni kell, mert a szocializmusban annyi hamisítás történt, hogy brutális.
Lásd Trianon esetét és még sok mindent. Pl a a honfoglalást! Ki akarták írtani belőlünk a hazaszeretetet , látván a Momentum dolgait sajnos jó sok agymosott van, akik azért vannak Brüsszelben, hogy minden vonalon a kormány ellen a magyar emberek ellen tegyenek. Ez most egy olyan zárójeles mondat lett volna.

A magyarság nélkül Ausztria sem ott lenne de még Németország sem De Franciaország sem ahol. Viszont mi nem vagyunk gyarmatosító ország, de mégis elvárnák hogy ész nélkül mindenkit beengedjünk.
Lásd a megengedő politikát most aktuálisan a Francia történelem tanár esetét, aki a szólásszabadságról tanított aznap.
Majd hozok erről is videót, mármint az értékelésről.

Na és hol van a rengeteg tüntető a tanár mellett?!?

Jövök még majd, remélem mindenkinek szép estéje lesz... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 20:59

Kedves Kata!Azt hiszem folyamatosan hibát hibára halmozok,mert mindig nem ide illő cikkeket,rádióműsorokat hozok.Gondolom Rita nem szeretné,ha ez a fórum nem a képekről szólna.Sajnos,ahogy öregszem egyre felelőtlenebb vagyok.Szörnyű!!!Most egy darabig csak képeket hozok.
Az utolsó kép kivételével eltaláltad . \:D/ \:D/ \:D/ Az utolsó képen Kitty cicám szőre látható.Igen ,hasonlít egy sündisznóra.
Most pedig egy darabig nem fogok szövegelni,csak képcímeket írok,mert haragszom a lepcses számra.Üdv.Paggy @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 25. 21:04

Sziasztok Lánykák!
Gyors leszek, mint a villám, mert leragadtam a gép előtt, meg rokon telefon is volt ami elhúzódott, igy kicsit megcsúsztam az esti dolgaimmal.
Paggy, a kávédba tejszin került?A második képről nekem egy konyharuha jut eszembe, mert a mintázata olyan. Most lehet, hogy jól mellélövök. :-)
A következő nem sál, mert látszik, hogy mintha hajtott része lenne, tehát pulcsiszerűség?
A hurkapálcák támasztékok? Nekem még nem esett le a tantusz, mint Katának. :-)
A védőoltás részemről tárgytalan. Az influenza elleni sem az az évi, honnan tudják hogy mutálódott. Ha meg ugye azt modnják az a jó, ha valami gyenge reakciót kivált, akkor abban az esetben, ha valakinél az alapbetegsége miatt ez a gyenge reakció nem igazán gyenge, akkor mi van? Bocs, nála nem jött össze. Nálam a pajzsmirigy autoimmun betegség miatt biztos felejtős a covid ellenivel együtt. Egy vegyész orvos ismerős is megerősitett benne.

Paggy, tudod már sokszor megbeszéltük, nincs gond az ilyenekből, amire most hivatkozol. Feldobsz egy témát és vagy lesz belőle beszélgetés, vagy nem. Mi van azokkal, mint most én is többször, akik nem hoznak képet. Hozzászólunk és kész. Ilyennek is kell lenni. Legalább valaki közülünk mozog és biztatja a jónépet egy kis együttműködésre! :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 21:16

Kedves Ági!Azt gondolom tényleg helyesebb,ha még véletlenül sem kerül be ide politika,óhatatlanul kellemetlenül érezzük majd magunkat.EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM és mégis én vagyok,aki folyton a Klub Rádióból hozok műsorokat.Mentségemül szolgáljon,hogy nem politikai,hanem ismeretbővítő adásokat.Nemrég hallottam egy pszihológus ismerősömtől,hogy mindenképpen meg kell egyezni alapvető dolgokban az embereknek egymással,hogy tudjanak együttélni.Ha az alapcető megvan,akkor a többi lehet különböző.Nekem az alapvető a másik ember joga ahhoz,hogy másképp gondolja mint én.Ezt tiszteletben kell tartani.Ha azt gondolom,hogy Ő TÉVEJEG ÉS ÉN TUDOM JÓL,AKKOR NEM FOGADOM EL,hogy atermészetben van fű,virág és kő,víz és egyebek.mindegyik egyformásn értékes.Ezért gondolom,hogy folyamatosan hibázok. :littlehearth: Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 25. 21:33

Na, viszsalépve a tusolóból :-)
Paggy, a pszichológusok, pszichiáterek világa egy más világ.Tudom, mert volt közeli barátom ennek a " szép " szakmának a művelője. Mindenre van magyarázat, csak ne nekik keljen úgy élni. Persze, tisztelet a kivételnek.
Én is úgy gondolom, persze, hogy nem egyezik nagyon sok témában az emberek véleménye. Rossz is volna, ha nem igy volna. Viszont, ha az ember képes megindokolni a saját véleményét abban a dologban, amiről úgy gondolja, hogy neki van igaza, az már fél siker. Az meg a másik siker, ha mégis rájön: téved, el tudja fogadni.
Azt irod: " Ha azt gondolom,hogy Ő TÉVEJEG ÉS ÉN TUDOM JÓL,AKKOR NEM FOGADOM EL,hogy atermészetben van fű,virág és kő,víz..." Na ezt nem igy látom. Attól, hogy Te nem úgy gondolod, mint ő a véleményed elmondása után, attól még nem leszel mindent tagadó. Vannak akik hatalmas erővel és akarattal ragaszkodnak a saját elképzelésükhöz, és semmivel nem lehet kimozditani őket belőle. Ettől még lehet az embernek igaza, főleg, ha sok témában tájékozott, vagy lehetősége van belelátni nagyon sokféle dologba.
Engem pl. a politika a párom miatt, aki megrögzött tudója, hidegen hagy. nem érdekel, meghagyom azoknak, akik naponta követik az eseményeket.
Lehet struccpolitika, ez van. Megvagyok nélküle.
Olyan nincs, hogy az ember mindenben tájékozott legyen. Mondjuk ugye az igazság fáj a legjobban, amit még az embereknek meg kell tanulni elfogadni és feldolgozni, hogy hogy éljék meg.
Ha valakit meggyőző érvekkel nem tud az ember jobb belátásra birni, akkor hagyni kell. Ezt naponta gyakoroltam mostanában az üzletben. Attól az ember nem kevesebb, mert tájékozottabb. Persze nem összetévesztendő a tudálékoskodással és okoskodással.
A politika pedig egy nagyon kinos dolog. Megosztja, egymás ellen forditja még a családtagokat is.
Irod: "mindenképpen meg kell egyezni alapvető dolgokban az embereknek egymással,hogy tudjanak együttélni."
Persze ez igy van a párkapcsolatban, barátságban. Mert hogy is működne, ha mindent másként lát az ember. De mindenki nem lehet jóbarát és társ.
A többiekre meg nem érvényes ez, amit nem értek a szabályokra amit azért be kell-lene tartani, legyen az bármi az élet különböző területein.
Hiába vannak és maradnak eltérő vélemények, ha az ember tisztel és nagyrabecsül bármit is a másik személyében, attól az ilyen " konfliktusok" még nem lesznek annyira drasztikusak, hogy megszakitsák a kapcsolatot.
Na ezt most nem olvasom vissza, mert lehet a sok zagyvaságból törölnék sok mindent. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 21:46

Jó,jó értem,amit írtál. :) Ne is ragozzuk tovább,azért visszafogom magam. :ymdaydream: Szép álmokat!Paggy @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 25. 21:47

Paggy, még egy mondat csupán lezárásként:
Ha visszafogod magad, akkor az már nem az a Paggy, akit megismertünk! :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 25. 21:50

Igy jár az, akinek a kutyája imád a mágnesre feküdni vacsora után.
Megelőztem és felháborodva akart kitúrni. A közelharc eredménye ez az elrendeződés :-)

Kép

Az ebzet mozgásban van, dúródik, azért rossz a képe. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 21:50

Ó,jaj Ági!Hajd ha legközelebb erre jársz,Te nem úgy látod hogy mindenkinek lehet igaza,ha az elefánt másik felénél áll és állítja:
AZ ELEFÁNT EGY ORMÁNY,a fenekénél álló szerint az ELEFÁNT EGY NAGY POPÓ ,ha az oldalánál,akkor pedig AZ ELEFÁNT EGY TÉGLATEST? :)) :)) :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 21:51

Tündi ez a kutya!%!!!!!! :)) :)) :)) :)) :littlehearth: :-h
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 25. 21:53

Paggy, én most nem az ilyen egyértelmű dolgokról beszéltem! :)) :)) :))
Hanem amikor a fától nem látja valaki az erdőt, vagy egyszerűen csak nem tduja elviselni, ha valaki másnak igaza van. :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 25. 21:53

Paggy írta:Tündi ez a kutya!%!!!!!! :)) :)) :)) :)) :littlehearth: :-h


és ne tudd meg mekkora ereje van, mikor le akar túrni onnan =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 25. 21:55

Ági!Lizike nagyon-nagyon-nagyon romos.Teljesen zizi,de nagyon szeretem.Most pld.kint imbolyog a konyhában étel után kutatva,amit bnem eszik meg csak megnyaldossa.keveset eszik.Azért még naponta 1x lemászunk sétálni,a többi a rongyra megy.olyan vagyok mint az ÁGNES ASSZONY a versből,aki a "ruháját mossa,mossa"
Megyek a konyhába utána és mosogatnom is kell.Szia.Paggy :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 25. 21:59

Tudod, imádom Lizikét is meg a többieket is.
Mennyit mostam és fertőtlenitettem én is Ödönre! Úgyhogy totál megértelek! De jó, hogy vannak még igy is!
Jó éjt, megyek tusolni. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 26. 7:52

Kedves Lányok!Még ezt muszáj megírnom.Ne utálkozzon senki ,hogy vannak emberek,akik egy kutyát ennyire szeretne!Sokan mondják,hogy miért nem az emberek,miért nem az emberek felé fordulnak az ilyen nagy állatbarátok?
Azt szeretném válaszolni,hogy részint mert nem zárja ki egymást a két dolog,másrészt a teljesen önzetlen szeretetet itt lehet megélni.Anyukám nem szerette,sőt irtózott az állatoktól.Valószínűleg az érintés okozott neki problémát.Azt el tudom fogadni,ha valakinek nem fontos,nem központi téma az állatok élete,tartása,azt viszont nem,ha bántja őket. Nekem is visszatetsző néhány ember,aki ott mutyorog,cukiskodik a kutyájával és az emberekhez viszont önző,szívtelen .,de hát nem tisztem a megítélés.Üdv.P :movingflower: aggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 26. 7:59

https://www.delmagyar.hu/szeged-es-korn ... en-761824/
A cikkben említett rózsakert:
https://www.davidaustinroses.co.uk/page ... se-gardens
https://www.facebook.com/davidaustinroses/
Ági!Jól gondoltad:
1.kép tejet önök a kávéba,
2. kép konyharuha,3.kép a pulcsim, a 4. kép NA EZ NEM JÓ,mert Kitty szőrét fényképeztem le.Köszönöm,hogy válaszoltál.Üdv:Paggy
Katának is köszönet a válaszért,de azt hiszem már írtam,hogy eltaláltad. :flower1:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég