Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 1. 18:17

Kata, ha avas, az nem tesz jót a madaraknak sem sajnos.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 1. 18:38

f.ági írta:Kata, ha avas, az nem tesz jót a madaraknak sem sajnos.

óóóóóóóóóó akkor inkább szemét, mert vegyes... :-q :((
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 1. 19:56

Jó estét. Most ez egy próba lesz, hátha sikerül, mert ugye elfelejtettem a képfeltöltést. Régen csináltam.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 1. 20:03

Kata! Sajnálom!
Ildikó! Gyönyörű ez a virág!!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 1. 20:17

A virágot nektek hoztam. ÉSSSSSS sikerült.
Olvastalak benneteket, de nem tudok mindre válaszolni, és a véleményezni, mert sok a hátramaradt anyag, amit még kijegyzetelni is sok.
Sajnálatos dolog az egér ügy. Én is veszek egérmérget, azt a kis rózsaszín párnácskát, amit nagyon szeretnek, és elpusztulnak tőle. De ez igazán akkor jó, ha olyan helyen van az egér, ami pld egy pince. Na oda szoktam venni ilyet. Biztos hogy elpusztul, de ugye hol. Ha cica lenne a lakásban akkor az kiszaglászná.
Fügefánk nekünk is van, de ő kint marad télre is. Már nagyon hullatja a levelét, még van rajta termés, de már nem fog beérni. El lehet tenni kompótnak, és ecetesen is mint a szilvát.

Köszönöm a zenei anyagot, Ravel boreróját nagyon szeretem. Most éppen egy zenés, vagy inkább zenével kapcsolatos sorozatot nézek, igaz még csak a 8. résznél vagyok, de nagyon tetszik.
fági szép a festményed ami legutóbb láttam, igazán nagyon ügyes, tehetséges vagy. Ritát régen láttam, Biztos sokat nőtt már Lilyke. Kata ti sokat sétáltok, téged látlak, bár néha Paggy nevével is találkozom. Sokat főztök, és finomakat, pár receptet elmentettem.

Én is tettem mostanában sétákat, kicsit javított rajtam a csontkovács. l/Mostanában havi egyszer megyek, de ez lehet, hogy nem elég./
Igazán mászkálni a városban nem nagyon szeretek. Boltba menni sem, mert a maszkot annyira utálom, alig várom, hogy haza érjek, igaz közben van egy buszozás is.

Kép

Kép
festményem, 50*70 cm. feszített vászon, akril festék.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 1. 20:40

Ildikó, kezdem az utolsó gondolatommal!
Hát az a festmény egyszerűen gyönyörűűű, fantasztikus! Ráadásul hatalmas! Nézem a szineket közben és beleveszek a szépségébe. :-) Szép nyugis helyen laksz Te is!
Én pénteken próbáltam először a KN95-ös maszkot. Nagyon meg vagyok vele elégedve 4 órás viselet után. Szemüveggel is hordható.
Muszáj most már ezt felvennem, mert a legutóbbi vendég bejelentkezés kicsit morcossá tett. Mikor tudja, hogy a férje tesztet csináltat és bejelentkezik. Teljesen mindegy, hogy pozitiv, vagy negativ lett - jelen esetben pozitiv, amit sajnálok -, de legalább várt volna vele addig, mig ki nem derül.
Ki sem mozdulnék itthonról, ha ne m lenne muszáj.

Ekkora a fügefánk, de minden évben nagyon visszavágom.

Kép

Most csak azért nem metszettem meg, és jól tettem, mert nagyon sok termés volt még rajta. Sose hagytam ilyen sokáig még, de ma is szedtem eg y fél tányérral róla.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 1. 21:00

De jó hogy benéztem...nIldikó, olyan szép helyen laksz te is. El lehet szemlélődni a környezetedben. :) :D .
S milyen jó hogy végre bejelentkeztél, legalább tudja az ember hogy jól vagy. A maszkot mi sem szeretjük, de majd holnap felavatjuk az újat! Fekete, tiszta Zorrók leszünk benne... :))
Megyünk influenza oltásra.
Nekem is az utolsó kép most nagyon tetszik, mert olyan felemelő színkavalkádja van, szinte hivogat a szépség meglátására, hogy levegyük a szemünket a körülöttünk levő gondokról, helyzetről! :flower1: :littlehearth: :-bd

Jó lenne viszont látni egy kiállításon!

Ági! Milyen szép a fügefád, majdnem bokrot írtam...Mindenesetre ahogy elnézegettem a dolgokat ezen a téren rengeteg mindent lehet csinálni még a leveléből is.
Mindig tanul az ember valamit!
Szép estét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 1. 21:02

nildiko írta:Jó estét. Most ez egy próba lesz, hátha sikerül, mert ugye elfelejtettem a képfeltöltést. Régen csináltam.
Kép

Csodaszép! IIyen színben még nem is láttam! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 2. 19:10

túl vagyunk az oltáson! ;) :D
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 2. 20:47

Kedves Lányok!
Ahol a fotók készültek nem ott lakom. Az a hely a hegynek nevezett hely, ahova én nagyon szeretek menni. Van ott egy kis házikó, 3 részes, ami a nagyszülőké volt. Az én nagyszüleimé, vagyis ott lakott az Apám. De Anyukám a szomszédban lakott. Így én megörököltem az épületet.
A másik hegyhátra fényképeztem, és nem is tőlünk. A 3. szomszéd meghívott fügeszüretre, vagyis ehetek, vihetek. Nekünk is van,csak a Z-é sokkal többet terem, és nem is olyan, mint a miénk. A kereszt is az odavezető úton található. Ma is voltam, majd hozom a képeket.

Kata ezt a festeményt már egyszer feltettem a FB-ra, de annyira hiányzott róla valami, hogy "átszabtam", vagyis átfestettem kicsit, tettem még bele színt is, és hiányzott belőle az árnyék. Szeretem a színes dolgokat. Igaz ruhában nem annyira.

Én az erdő alatt lakom.Az is nagyon színesedik. Több fotó a telefonomban van, és még nem töltöttem fel a gépre.

Ilyennel is találkozom a hegyi utam során. Nagyon sajnálom, hogy ennyire tönkrement, pedig gyermek koromban még játszottam is abban a házban.
Képfree screenshot

Ilyen alakos festéssel most kezdtem, vannak hibák, és ugye 6-os akvarel festékkel festettem, /mult héten vettem egy 24-est.
Képgreenshot screen capture
festettem még egy "öregembert, majd legközelebb hozom, még van rajta munkám, de lehet, hogy úgy járok vele, hogy elrontom egészen.
Ezt a lófejet már régen festettem, Afremov után szabadon jó nagy már nem tudom a méretét, akrillal festve. Az akvarellek kisebbek.
Majd holnapra készülök a fotókkal.
Imádom az ételeket, gyönyörű virágokat, az ültetvényeiteket, a kutyákat cicákat, jaj cicákkal is találkoztam az úton, gyülekező volt az egyik háznál.
A hegyen általában nem lakik senki, csak átmenetileg.
Tegnapi megemlékezésre sokat sütöttem főztem. Együtt voltunk a szeretteinknél, bár most nagyon szó szerint kihalt volt a temető, senki sem akart csoportosulni. Pedig olyankor szoktunk találkozni régi ismerősökkel, régi gyermekkori barátokkal.
Jó éjt lányok, elmegyek filmezni egyet a Bramszos nagyon érdekel.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 2. 20:49

Képapplication screenshot

A ló meg lemaradt. Fiamnál van.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 3. 6:25

Sziasztok lányok, szép reggelt! Jó korán megébredtem, így olvasok nézegetek, letöltök stb.
Ildikó, apu háza régen ilyen volt, és úgy mentette meg, hogy itong téglával kívül belül megcsináltatta, mikor az egyik részét átalakíttatta! Csak annyit változtatott rajta, hogy a két lakást egybenyittatta! meg még a fészert is.
Hatalmas előnye lett a dolognak, ugyanis nyáron hűvös, télen meleg házat kapott.! Meg lehetne ezt a házat is menteni!

Vályog fal ma kincset ér! Azért is bánom hogy eladtam, de nem tudtam volna fenntartani kijárni stb. Ahhoz kölcsönt kellett volna felvennem hogy a fűtést megoldjam- Ugyanis Gábor szétbarmoltatta a fűtésrendszert!
Úgyhogy áprilisban majd megfagytam mikor kimentem rendezni a dolgokat! Na mindegy hagyjuk, ezen már kár siránkozni.

A lovas képed is nagyon klassz, nem is csodálom hogy fiadnál van, biztos egy fantasztikus hangulatot csinál a lakásban!
várom majd a képeket a kirándulásról, bármiről. Én sem mentem a temetőbe, majd anyu születésnapi idejében megyek ki, előbb nem. Én meg az álszent rokonsággal nem óhajtok találkozni! Akik esetenként a halottal többet foglalkoznak mint az élőkkel, hát.........
Na mindegy, ezzel sem érdemes foglalkozni. Csak megszomorodik az ember.
Megyek is valami vidámabb dologgal foglalkozni! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 3. 6:50

Szép jó reggel!
Na, huss, hogy én leüljek és irjak normálisna.
Ramos keltette a fiamat hatkor, igy behoztuk, hogy tudjon aludni. Annyit nyüszögött várta a meleg levesét, hogy felkeltem.
Ma metszem le a fügét, meg még a faleveleket, de a kuka totál tele, igy el kell vinni a hulladék udvarba, csak még azt nem tudom , hogy adom be a ház urának.
Ramosnak is kezd elfogyni a hús, a Lidlben még nem akciós az egész combfilé, igy menni kell a drágábbat venni a diszkonba. Mondjuk az mellfilé, annyira nem szereti.
Főzni is kellene, festeni is.
Úgyhogy robogás.
Itt esett reggel az eső, pedig vártam,hogy a falevelek szikkadnak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 11:14

Sziasztok!Töltöm a telefonom,addig megnézem a képeket és olvasok,majd hoztam egy kis meglepetést.
Szeretnék egy új rovatot indítani itt a VAN KÉPEM HOZZÁ-n belül.A címe az lenne:
ITT ÉS MOST.Ebben csak képek és videók lennének és max. 1 mondatos képaláírás.Úgy gondolom, így tudom majd magam korlátozni,mert állandóan elragad a dolog és hosszú ,tartalmakat teszek fel.Viszont ez érdekes is lesz,mert ki lehet találni merre járok.Nem írom meg csak 1/2 nap múlva ,hogy hol sétáltam.Persze lesz ráutaló kép.pld jellegzetes épület.Sokat kell sétálnom.Tehát most megyek és nézelődök.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 3. 11:35

Szép napot, a reggelnek már vége.
Gyógyszertárban jártam, tegnap rendeltem meg a recepteket. Ki kellett váltanom, mert egyrészt az egyik fogyóban van. Nem került kevésbe az egészségem szinten tartása, vagy rontása. Mindkettő lehetséges.
Hoztak egy kávét nektek is, kint egy farönkön szervíroztam,míg Negró kicsit szaglászik, és ha nem nagyon lusta akkor fut is egyet, addig én kávézom.

Kép

Kinyilt az azálea, ez egy benti cserepes növény volt. Mit csináljak vele, bevegyem, vagy hagyjam kint? Talán ti jobban tudjátok.
Kép

Kata, ez a hegyi ház, de ez örökké renoválásra szorul, mindig karban kellene tartani, most már megint ráférne. Ez nem az idei felvétel. Nagyon sokba került volna neked is, ha megtartod.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 11:52

Kedves Ildikó!Végre-végre hoztál fotót a környéketekről,a régebbire is még emlékszem.Kellemes,szép környék.Mi mindent termesztenek nálatok?Van még olyan mint a TSZ volt vagy mindenki birtokos?Írtad,hogy az erdő alatt laksz.Próbáltam meglesni,hátha a távolban látható picike házak egyikében lakhatsz.Nehéz lehet fájó térddel sétálni,de muszáj,mert az ember egyre kevésbé tud majd mozogni.Szép a kép,amit festettél és a lány is.Modellről festetted?A gyönyörű a virágod, honnan van?Magról kel?Ildikó!Lehet,hogy túl sok minden olvasni-néznivaló kerül a fórumra, én is ludas vagyok benne.Éppen ezért igyekszem majd korlátozni magam.Köszönöm szépen a fotókat.Gyere minél többször és mindenképpen hozd a képeket,amit festettél. \:D/ :flower1: !
Ági!Mi a fene,volt képe a nőnek eljönni ,úgy hogy esetleg a férje vírusos?Végül eljött?Biztosan nem fogadnám többször,ha ennyire önző.Igaz,tudom,kellenek a vendégek,de nem tudnék hozzáérni,mert annyira utálnám.Gusztusosak a fügék a tálon.DE!!!!!!!mindennél "gusztusosabb",hogy hoztál képeket.Gratulálok a fotózáshoz!!!EZ ILDIKÓRA IS VONATKOZIK,mármint a gratuláció. :) Főzzél finomakat és fessél jó sokat.
Sem az egérügyről,sem Lizi állapotáról nem szeretnék írni.Majd....Minden esetre eléggé romosan nézünk ki,viszont rávett a több takarításra.
Kata!Változatlanul örülök,hogy kimozdultok!Milyen oltást kaptál?Gondolom influenza.Minden rendben,nem betegedtél meg tőle?
Kedves Lányok!Összevissza fogok jelentkezni,mert sok dolgom van,de mindig felbukkanok majd,mert öröm idejönni nézelődni,olvasgatni és mutogatni saját képeket.
Most felrakom a meglepetést.Et már az ITT és MOST jegyében.Viszont a videóban elkottyantom, hogy merre járok.Most felteszem,kis időbe telik.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 12:00

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 12:04

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 12:08

Kép
Kép
Ez nem egy óriási víztározó,hanem....
Kép
Hát itt a megfejtés:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 12:14

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 12:19

Kép
Innen jöttem:
Kép
Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 12:27

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 12:34

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 12:39

Kukucs,a Váci utcába!
Kép
Kép
Utolsó pillantás a Vörösmarty térre
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 12:42

Kép
Kép
Kép
Kép
Kiértünk ide,de HOVA??????Aki tudja,írja meg! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: \:D/ \:D/ \:D/
És itt elfogyott a hely a telefonomon.
Sziasztok,szép napot!Paggy @};-

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég