Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 3. 13:02

Sziasztok! még az esőáztatta Pestünk is milyen szép! A szállóban jól el lehetne tévedni akkora! Nagyon szép belsőt alkottak! Gondolom nem két fillér ott tartózkodni!
amikor nászúton voltunk Miskolcon ott voltunk ilyen szép szállodában! Sajnos nincsenek képek, minden eltünt a nagy költözésekben! Még a fényképező gépem is! :-q
Úgyhogy azokat az élményeket nem tudom már visszahozni, de ez van.

Ildikó nagyon szép az a ház amit hoztál képet. Ki kellene egy kicsit nagyítani, és kitenni a falra, mintegy a múlt egy szeletét! :x ;) :movingflower: :flower1: :littlehearth:

majd jövök..telefon... :x
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 3. 13:20

Kedves Paggy, én majd biztos akkor fogom megnézni a találós kérdéses képeidet, amikor majd meglesz a hozzávaló felirat is. Nem vagyok ismerős ennyire. Győrben, Sopronban és több helyen jártam, de ha nem annyira jellegzetes az épület nem fogom tudni mi hol van. Ahogy én is feltehetnék képeket ismeretlenül, úgy ti sem találnátok ki hol is járok. Mint játék nagyon jó, de sikerélményem nem nagyon lesz.
De így is köszönöm, majd elgyönyörködöm bennük.
Katám, Zalaegerszeg peremkerületében lakom, ahol családi házak vannak. Hát messziről bizony elég picik a házak. Vannak itt nagyobb paloták is. Van pl. híres épületünk, amiben nagy közösségi élet folyt, amíg a covid be nem tette a lábát, mind a világba, az országba, településekbe, és lassan már az emberek lelkébe is. Szóval lassan kisértetjárta lesz a mi világunk. Kirándulás lehetséges, amig nem vagy beteg, de ha igen, akkor csak magadba lehetsz, csak az emberek szeme látszik ki, lehet, hogy fel sem ismer senki sem. Nagyon elszomorító. CSAK meg ne betegedjünk. Ez volt a sirám.

A lábam javult, hála a csontkovácsnak, csak tudjak eljárni, és ő is tudjon jönni. Százas sohasem lesz, már a koromnál fogva sem, de a problémák is behatárolják a mozgást.
Itt nincs semmiféle Tsz, már régen feloszlott, újra nem lett semmijük sem az embereknek. Mi soha nem voltunk tagok, nem is volt semmiféle állatunk, és gépünk amit bevihettünk volna, és soha nem földműveskedtünk. Mindig kicsi kertünk volt. amiben zöldségféléket termesztettünk, saját magunknak. Nekem sincs más állatom, mint a kutya. Lehet, hogy jövőre a zöldséges is el lesz hagyva, mert a derekam nem bírja, a családom nem kertészkedett sohasem. Magam örömére csináltam mindent,néha segítettek megenni, ha volt jó termés.

Az erdő végig húzódik a házak felett a kert végétől, mi egy völgyben vagyunk, legalábbis a mi utcánk, a többi utca magaslaton, illetve elkanyarodva ujra csak a völgyben. Nagyon szaporodik a létszám, mert sokan költöztek már ide, és maradtak is. Eljött az az idő is, amikor nem tudom ki kicsoda. Itt születtem, de 30 évig nem laktunk itt. Egy generáció nőtt fel.

Végeztem a mesével, lehet unalmas volt, de megírtam. Spojler alá kéne tenni, de nem tudom hogyan kell.
Szép délutánt. :flower1:

Felettünk az erdő.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 13:47

Jaj Ildikó!Bocsánat.Csak játéknak szántam, megírom hol jártam.
A
Spoiler: mutasd
Deák térről/Budapest/mentem a Vörösmarty tér felé majd a Vigadó mellé értem ki,amit most felújítanak.Majd megmutatom-Ildikó,lehet,hogy Te még nem tudod,de én évek óta mutatom a gyönyörű szép közös fővárosunkat.Már milliószor írtam,hogy én itt élet egy kis 2 szobás lakásban.Mivel itt élek én csak ezt tudom mutatni.Többször kértem ,hogy Ti meg mutassátok meg a környéketeket.Az állatok miatt alig mozdulok ki Budapestről.Nekem pedig az az élmény.Üdv.Paggy @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 3. 18:28

Drága Paggy mutasd csak meg,nagyon szépek a te fotóid is. Szép tiszták. Én csak mobillal fényképezek. Több éve elromlott a fényképezőgépek, azt is úgy kaptam, már nem új állapotban, így a mobil maradt.
Nyugodtan felteheted kitalálós kérdésekkel is, csak nem tudom megfejteni.
Ez ne riasszon téged vissza, csak írtam, sajna nem tudok benne résztvenni.
Ma szép idő volt nálunk. A falevelek hullása, mint megannyi arany a földön. Munkát ad.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 3. 19:25

Sziasztok!
Paggy, én sem tudnék labdába rugni a képeidnél azt hiszem :-) Viszont mindig élvezettel nézem őket végig!
Tudod, irtam már, hogy amennyit én kimozdulok itthonról, abból nem lesz fotóalbum. Egyszer levezettem az üzletig az utam, többségében ennyi a mozgás. Igaz, holnap festészet lesz.
itthon azt mondták, ha most sem lesz fűtés, akkor forduljak vissza.
Valami megtört bennem az egésszel kapcsolatban azt hiszem. Kellene hozzá már a kinai nyelv ismerete a tanár úr szerint, ha az ember behatóbban akar foglalkozni ezekkel a dolgokkal. Namármost, ha meggebedek sincs energiám rá. Van aki tanulja a csoportból, de neki lehetősége van nagyon-nagyon sokat foglalkozni vele. Na mindegy. Kicsit elment a kedvem az egésztől...
A vendéggel kap csolatban: Nem jött, lemondta, de amikor időpontot kapott, akkor már tudta, hogy a férje teszteltette magát. Na most ok nélkül nem csináltat és fizet az ember 20 ezret szerintem. Nagyon pipa voltam. Ráadásul az egész család templomba jár, tanit is hittant, a fia pap lett, nem sorolom. Nem ő az egyetlen, aki hiába hisz, nálam már nem rug labdába. Mennyit hallgatom amig nálam van, hogy hogy kellene élni és stb. Hát erről megvan a saját véleményem. Na mindegy.
A szállodát lecsekkoltam. Szép. Amikor még nagyban utaztunk és lehetett a netről már foglalni az első az ágy és matrac vastagság megnézése volt, utána a fürdőszobáé.

Kata, a vályog házakat én úgy tudtam nem lehet szigetelni. Itt nem messze tőlünk pedig azt csinálták. nem fog lepenészedni?
Nagyon sok dolgod lett volna odakint a háznál. Hacsak azt nézzük, hogy ott mindent rendbetartani és még nem is beszéltünk a bejárásról. De ezt annak idején megtárgyaltuk.
Beüzemelted a robotgépedet?

Ildikó, tegyél csak fel nyugodtan sok képet, bármiről. A kis ház pici ablakkal, alacsony ajtóval ma már olyan , hogy az ember vagy csodálattal néz rá, vagy szörnyülködik, hogy te jó ég, hogy lehetett ebben élni. Nagyon sok fiatalnak elképzelhetetlen. Már nekünk is, ha pl. nincs viz, vagy áram....

Ma kipróbáltam az előzőekben betett receptemet vacsira.
Csináltam hozzá coleslow salátát https://www.nosalty.hu/recept/coleslaw- ... sztasalata kis változtatással. Fehér káposztát gyalultam le és lilahagymát tettem bele. A fokhagymát elfelejtettem, almaecet helyett citromot facsartam és porcukor helyett mézet tettem bele.
A tésztába zöldhagymát nagyon apróra vágtam snidling helyett és a lepiritott kolozsvári mellé még a húsvétról megmaradt vásárlás után ajándékba kapott kötözött sonkát piritottam le. A serpenyőben sütés vált be, meg a dupla feltét, mert amúgy a szendvicssütőben a hússütés részén nagyon laposra összenyomódott. Na ezt most jól megfogalmaztam. el se olvasom újra. :-)

A fiam azt mondta, ha kiszállitást vállalnék dőlne a pénz. Ez egy dicséret volt tőle :-)
még a páromnak is izlett, pedig ő az ilyen ételeknél jó nagy kritikus. Előtte be is töpörtőzött. :-)


Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 3. 19:39

Mai képek:

Utca, ház előrésze rendben, falevelek összetakaritva, fügefa megmetszve.
Kis belharc árán még a zsákok is el lettek vive a szeméttelepre.

Kép

Kép

Ilyen volt:

Kép

Ennyi füge lett még rajta. Körtével kiegészitve megvolt a reggeli ital. Igaz a körténk most tragédia a hogy kinéz. Úgy volt semmi nem lesz rajta, de öt barackos ládával siekrült megmentenem. göcsörtös, legtöbb csúnya, de kivágom belőle és megy a gépbe.

Kép

Kép

Ez meg amig volt barack addig az volt a reggeli ital, utána meg a cékla-répa kombó az elmaradhatatlan.

A nagy segitségem falevél gyűjtés közben. Mindenáron labdázni akart :-) A kép nem a legjobb, mert totál mozgásban volt, vlee együtt én is :-)

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 3. 19:41

Ma beszéltem egy régi vendéggel, aki Pesten lakik már nagyon régen. A fia Bécsben. Mondta, hogy kijárási tilalom van éjszaka, nem nagyon mernek az emberek az utcára menni.
Mivé fajul ez a világ?
Nem tudom meddig merek dolgozni. Azt látom, hogy vannak felelősségteljes, és totál felelőtlen emberek. Nem nagyon mernék kockáztatni az utóbbiakkal. Túl közel vannak hozzám, mig dolgozom. Na majd még megvitatjuk itthon.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 20:29

Gyorsan mielőtt tüzetesen megnézem Áginak írok: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:
Ha komolyan írnék azt írnám:
I
Spoiler: mutasd
STEN ŐRIZZEN ÁGI,HOGY ABBAHAGYD!!!Most jön majd a lényeg.Évek kellenek mire az ember beleérez.Eddig volt a felszín.Most megint írok mégmeredekebbet.
Ági fontosak a szellemiek.Fontos ,hogy szellemi dologgal is elfoglald magad.nem baj ha múlik az idő.Hová kell sietni,2 év alatt akarsz igazi kínai festő lenni?????mások évekig,sőt egy életen át tanulják.Hány év alatt váltál jó fodrásszá?Nem kell hozzá valami,amitől azzá leszel?Idő ,türelem és belemenni a festménybe!Jó ,szépen festesz,de bele kell menni!A keleti lélek kell hozzá.és megjön,ha odaadod magasd neki.nem jó értelmes emberek között jó dologgal foglalkozni egy ilyen mesterrel mint a tanár úr?
elmesélem Neked-tek,hogy én csak egy gyorstalpalós tanítónő vagyok,de nálam kevés jobb napközis tanító szerintem nem létezett.Imádtam.Nem szerepelni,hanem megtalálni nagyon sok gyerekhez a kulcsot.ott segíteni,ahol kell,kinyitni a szemüket,megtanítani önmagukhoz képest fejlődni.Kb 23 év volt mire jó lettem nagyon-nagyon sokat kaptam és adtam.Ági!A gyerekek kirepülnek,már nem tudunk jókat enni a szexről itt nem beszélünk,szépfiúk már nem jutnak,butulunk.Csak a szellemi fejlődés marad az tágítja az öregedéssel szűkülő világot.anyám utolsó 10 éve is erről szólt.Ezt tapasztaltam és azért írtam le.
Ágika!ISTEN ŐRIZZEN ,HOGY KIOKTATÁSNAK VEDD vagy OKOSKODÁSNAK,hiszen milyen jogon ,meg nem is ismerlek.Csak a saját vbéleményem mondom.
Szeretem a képeidet és várnám hogy egyre jobb legyél!Persze semmi közöm hozzá! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 20:32

Direkt nem javítom amit írtam,mert azt szeretném,ha átmenne Áginak a hév,amivel írtam. :x Még pár mondat Áginak:
Spoiler: mutasd
MIT SZÁMÍT AZ,HOGY MÁS HOL TART??????Magadhoz képest kell jobbnak lenni.Az életed utolsó pillanatáig kell /lehet/ fejlődni.Ha tudnád bizonyos dolgokban mennyire a béka feneke alatt vagyok!Most tanulok dolgokat.

Most pedig részletesen elolvasom ,hogy mit írtatok és megnézem a képeket.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 3. 21:00

sziasztok! Most egy rövid időre jöttem, mert már mindjárt 9 óra és még Samuznom kell :))

Ági! Mindenkinek vannak időszakai amikor elfárad, kicsit kiég, kicsit csalódott, és bizonytalan. Ezen mondjuk nem is csodálkozom, hiszen annyi minden történik és nem történik az ember életében.. :) ;;) .
Vannak dolgok, amik érdekelnek, de ha mind kellemetlenebb akadály kerül az útba, az ember elbizonytalanodik, hogy tényleg akarom e csinálni, vagy csak szükségem van valamiféle más szünetre,
Szerintem most egy kicsit élvezd a természetet, a filmeket, és hagyd, hogy egy kicsit lecsendesedjenek benned a dolgok azokból, amik meghökkentően jönnek le, vagy akár meg is bántanak.Én sem repesnék az örömtől, ha megint nem lenne pl. a teremben fűtés, elvégre az ember nem azért megy hogy megbetegedés garantálva legyen, hanem a közösségért, tanulásért, élményért. durva lenne ha ezt megismételnék.

Arról a kedves ismerősről meg megvan a saját véleményem..vizet prédikál és bort iszik.
Itt a tesók annyira vigyáznak egymásra, hogy aki kijár dolgozni, már ha még kimehet, de imádkozunk itthoni jobb munkalehetőségért..az nem jár össze vissza, hanem otthon is vigyáz az otthoniakra, nagyon takarítanak, ferótlenítés alapos kézmosás stb.

A felesége mégis elkapta és az egyik lány a 3-ból. De már jól vannak mindenki dolgozik, Iskolába jár. Bár lehet az egyetemen is újra onlinen oktatás lesz.

Mindnyájan tegyünk meg mindent a mentális egészségért is, most tényleg sok humorra stb van szükség az már fél gyógyulás..hogy helyt tudjunk állni.
Ági! annyit és azt csinálj amit szeretsz és akarsz. Ami ráér azt meg ne hajtsd.
ami szép, ami lelkileg megérint, amire úgy érzed hogy ez az ezt akarom valahogy megfogni egy ihletben azt csináld...
Nem kell perfekt legyél, az öröm legyen az ami motivál ne a kényszer.

Köszönöm a bájos futbalozást is Ramosszal, édes kis rosszcsont, jó szét van menve már az a labda..a karácsonyi ajándék látom nem kérdés.

Megcsinálom majd a káposztát, igaz vörös nincs itthon csak fehér, de szerintem azzal is tökéletes lesz.
Nem jött át még a szomszédom, így nincs felavatva gépem. Pedig nagyon várom már.
Na mindegy, holnap már muszáj lesz valami normális dolgot is csinálni...fele káposztás rétes lesz...

Puszi mindenkinek, kicsit már égnek a szemeim, úgyhogy pihenőre teszem magam. de előttem még Samu esti gyógyszere! Jó éjszakát!
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 21:05

Elolvastam és megnéztem mindent.
Ildikó!Gyönyörű az erdő!!!Nekem is csak telefonom van ezzel fényképezek.Életemben 5x utaztam át Zalaegerszegen és KÉPZELD csak 1x látta,.nagyon régen.Mitől szép,mitől jó a városod?Meg tudom nézni Neten,mégis személyesebb lesz,ha egy ismerősöd mesél róla.
Ági!Ez a nagyon finom császárkörte?Régen savanyúnak találtam,de mostanában már csorog a nyálam,ha képen meglátom.Jó hidegen ettem fagyi helyett.megértem,megértem,hogy aggasztó a helyzet a munka szempontjából is.Be kell érni, illetve meg kell próbálni,kevesebbel.Ha nem lennének állatok/az szomorú lenne/ sokkal kevesebb pénzből kijönnénk.A NAGYCSARNOK sokkal olcsóbb hely mint minden más.Hiába szól a járvány a változás szükségéről,NEHÉZ ALAPVETŐEN MEGVÁLTOZNI.Nehéz lemondani,a viszonylagos jólétben.A párom mindig panaszkodik.Kérdeztem tőle mi a baja?
Aranyos volt,mert azt mondta SEMMI KOMOLY,csak jól esik kiadni a feszültséget és panaszkodni.IGY TESZEK én is. :(( :(( :(( :((
Köszönöm a sok szép képet.Az ételfotó is igen jól sikerült. \:D/ \:D/ \:D/ Alig valamit ehetek.--Azért ne menj el szakácsnak,mert sok munkával nem sokat keresel.ÁM EGY IGAZÁN JÓL FŐZŐ SZAKÁCS,NAGY KINCS!!!
Hoztam egy kis jövőt.Igazán itt a jövő!!!
https://roadster.hu/francia-repulo-taxi/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 21:07

Kata!Olyan jókat írtál Áginak.Sokkal jobbat mint én!Igazad van.Paggy @};-
ezt a Roadstertől vettem kölcsön.Jó éjszakát!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 3. 21:18

Paggy!
Spoiler: mutasd
Dehogy veszem kioktatásnak!!!
Nagyon igaz, amiket leirtál! Nagyon régóta vártam erre a témára a festészetnél, most ahogy keményedik a helyzet, mert itt már jócskán keményedik, kicsit elveszettnek érzem magam. Tudod Paggy, irtam már, milyen jó néha egy fenékbe billentés! Mennyi idő kellett, mig jó fodrásszá váltam? Nálam ez azt jelenti, hogy amit csinálok, abban nincs lehetetlen, az kb. 10 év volt. De ez nem csak a szakma, hanem mint ember az emberrel szemben az üzletben, az is hozzá tartozik. A festészet három éve tart. Direkt nem mentem jobb agyféltekés tanfolyamra közben, nem mentem másféle festést tanulni, mert nem akartam keverni és nem akartam segitséget, könnyebbséget magamnak az új tudás által. Ami igazán a többieket látva akik jártak másfelé is nem úgy segitette őket, ahogy én gondoltam. Néha úgy érzem, hogy amikor a képeimet megmutatom, mindenki úgy érzi, na ez tökéletes mert minden képe jó. Nem, ez nem igy van! A megmutatás célja a tanár úr felé a tanitás és a hibák feltárása, mert úgy tanul az ember. Kicsit többet kellene foglalkoznom pl. a kalligráfián elhangzottakkal, de én már képtelen vagyok megjegyezni néha mit miért igy és úgy gondolják annál a karakternél. Amikor a pénzügyi-számviteli ügyintéző vizsgát csináltam és magamtól készültem fel és tanultam meg a totál értelmetlen zagyvaságot, utána másfél nap alatt tanultam meg a közel negyven tételt, akkor azt mondtam ezt mégegyszer soha többet. Se idegileg, se szivileg, vérnyomásilag nem birom. Most van egy blokk, talán az is benne van, hogy két új tag csillogtatja a kinai tudását, mig a többiek akik tanultak és szintén tudnak beszélni csendben maradnak. Majd rendeződik ez is bennem. A kinai festők egy életen át tanultak és fejlődtek.
Milyen jó volna, ha mindenki azzal tudna foglalkozni és megadatva lenne számára minden téren, amit szeretne. Mindig másokat tettem előtérbe magammal szemben. A fiam mondta a múltkor: Anya légy önző, úgy csináld, hogy neked jó legyen. Hát sokan meglepődnének akkor azt hiszem :-)
Nem panaszkodásként irom, csak épp forog az agyam.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 3. 21:25

Kata! Köszönöm!! :-)
Paggy, mint már irtam, tőled a pozitiv fenékberugást szeretem, Katától pedig a mélyebb érzelmi töltést. :-)
A másik dolog: nincs púderezés és nincs szépités, az ember azt mondja, ami eszébe jut, mert már annyira ismerjük egymást, hogy nem veszi bántásnak az akiről szó van.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 3. 21:26

Ági! :flower1: \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Pihenj jól és ne hajtsd magad.Muszáj tökéletesnek lenned?Igaza van katának örömködj és hagyd talomban,hogy legyen mihez nyúlni!Nekem iszonyú nagy boldogság,hogy még mindig van olyan,ami csak az enyém.pld a fréziák.Mindenki gyorsabb ügyesebb már nálam,de én komposztálok és azon szép virágok és zöldségek nőnek.Apropó ,nem kell nagy tudomány hozzá.Isteni illata van még közben is.ma áthánytam egy csomót.-most megyek.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 3. 21:32

Paggy, gyönyörű ez a kép!
Akartam már kérdezni, hogy a párod jár dolgozni? Gondolom igen.
Ami meglepett a képeiden, hogy látok maszkos embereket. Szegeden nagyon kevés van aki utcán is hordja. Többségében kinaiak, koreaiak. Bár ma ahogy az utcát takaritottam, jött két nagyon rosszul öltözött ember. Mondhatnám rosszarcú. Aztán el is szégyeltem magam, mert az egyik maszkot viselt. Érdekes, hogy mennyire tud negativan itélkezni az ember kinézet alapján, vagy hallás alapján.
A régi társasházi lakásunk ahol volt - az üzlet mellett-, jár egy lakó hozzám, aki alkoholista volt, rákos, sok magánéleti problémával. Meghallgatom, jókat beszélgetünk. És! Normálisan hordja a maszkot, nem kérdés, hogy mindig van nála, ugyanúgy, mint a másik szomszéd idős nő, akit mindenki kicsit tudálékos okoskának tart. Amikor krizishelyzet van, akkor ismerszik meg az ember igazán, tartja a mondás. Mennyire igaz. Aztán meg akiről azt gondolta eddig, hogy minden rendben vele, ott csak kijönnek a problémák, mikor alkalmazkodni kell a váratlan helyzetekhez.
Ramos foylamatosan ugat....
Na mára már jól tülpörgettem az agyam.

----------------
Paggy, igen, nagy hibám, hogy mindig a tökéletességre törekedtem. :-) Csak már egyre nehezebben megy. Nem saját magam miatt, hanem látva mások reakcióit, hogy mit nem érek el vele.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 4. 7:11

szép reggelt lányok, csak beköszönöm, mert reggeli..stb, és sorozatot töltöttem le már korán reggel..
Úgyhogy jól fog esni egy kis mozgás, Samum is felébredt már ...
Mindenkinek kellemes napot, juszt is a jóra figyelve, hogy ne legyünk rosszkedvűek!
Labor halasztva, de lehet még a héten megyünk. Annyira nem sürgős, a lényeg, hogy megvan a papir hogy elmehessünk!
Gyönyörű a Pesti látkép! Milyen sokáig el lehetne csak úgy időzni, hogy az ember nézi! :D :x :ymhug:

Már nagyon vágyom rá hogy esti képeket is csináljak, de valahogy nem az igazi, innen a 3. -ról meg pláne nem!
Na Indítom a napomat most már rendesen... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :-bd
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 4. 10:43

Sziasztok, csak gyors bejelentkezés, mert nemrég értünk haza a piacról és még főznöm is kell.
Ma találtam egy tejszines égetett kelkápozsta receptet. Juhéjj, na ez menni fog, főleg, ha leülök a gép elé =))
A piacon már ellenőrzés volt a maszk helyes használatát illetően. És még akkor is vannak olyanok, akik azért sem tolják fel az orrukra. Hiába a büntetés emlegetése. Na az ő dolguk. Ugyanez volt a boltba, amikor mentünk az akciós mellhúsért Ramosnak.- kiderült román- Ott is az állán az illetőnek és senki nem szól rá. Az ilyneeknek járna a kinpad koreai, vagy kinai módra, jó nagy lapátokkal a fenekükre. Első adagban csak kettőt. :))
na megyek. gyors piritott tészta leves, meg a páromnak van marhapörkölt galuskával tegnapról, ahhoz tölgysaláta, meg fasirt hagymás krumplival nekünk, meg vacsira még üveges szósz, ahhoz plusz darált hús tésztával. Farkas éhes leszek, mire fél nyolcra hazaérek.
Holnapra mondják a nagy lehülést napközben is. Na majd kiderül
Kata, én is fehér káposztából csináltam a salátát. Sikerült ma venni a húsdiszkontban kötözött sonkához hasonló tarját, igy ismétlés a tudás anyja lesz majd, mikor a fiam barátnője is itt lesz. Csak a tésztába kell kis sót is tennem, mert érződött, hogy sótlan, pedig én nem eszek sósan.
Mindenkinek szép napot, vigyázzatok magatokra !
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 4. 15:08

Egyszerű ebéd után hatalmas alvás, de a fejfájásomat nem vitte ki! Na mindegy, ha már érzem a határt gyorsan bekapok valamit. Most ittam kávét!
Megyek most egy kicsit net barangolni, már muszáj lesz jegyzetelnem mit töltök le és mi van fordítás alatt, és mi az amit nézek is most per pillanat! Nelliékhez is bekukkantok meg a tésztás meg a dodoszosolala stb.Meg itt van még Rita két Ginrésze ami még lemaradt, ugyanis annyira elcsábultam ...

töprengek az ablakpucoláson, most hogy rendesen odafértem odafértem, hááááát...khm. állapot a párkányon, az ablakról nem is beszélve. Azt hiszem ezt még meg tárgyalom magammal!

Vigyázzatok magatokra, szép délutánt! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 4. 15:09

Sziasztok!Még csak 3 óra és hulla fáradt vagyok.de nem baj,mert vissza kell szoknom a "sebeim nyalogatása" helyett a több fizikai munkára.Jó példák vannak előttem,az öreg ember ,kutya ápolására,sőt én is csináltam.Csak sajnos megint felszedtem néhány kg-t.ha bajom vyan rögtön eszek,borzalom.és még csak azt sem tudom mit.Gyerekkori trauma,meg ....... :)) Tehát most egyszerre kell minden fronton teljesítenem.viszont bak -skorpió vagyok,aki szereti a kihívást és nem hátrál meg./Nem osztom a véleményt ,hogy a skorpiók rossz emberek-esetleg nehéz emberek :)) :)) :)) :))
Na ennyi kis vacakolás után elmesélem milyen jó helyen jártam.ez a jó hely a kozmetikusom.Tünde emberek,már írtam róluk,a fodrászommal együtt.
kedvesek,jópofák,sokat dolgoznak,mert munkamániásak.van párjuk,de nincs gyerekük.Szóval olyan,de olyan gyönyörű szemöldökívem lett,hogy csoda!Nem vagyok nagyon hiú,de a jólápoltságot szeretem.Persze sokszor nem vagyok ilyen.Kis dolog,de a jóérzésemhez hozzátartozik.Egy jól levágott,ápolt haj,szép ,ápolt köröm/nem muszáj lakkozni,és a szemöldököd is rendben.Anyu halála előtt 3 héttel még fodrásznál volt.Tartást ad az ápoltság.
Most még van kis üldögélési időm,így keresek a témában valami érdekeset.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 4. 15:18

Aranyos videó a szemöldökformálásról:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 4. 15:20

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 4. 15:22

Paggy, rohanok, mert még hajat száritok tusolás és negyed óra mulva indculnom kellene, ami nem fog menni.
Tehát : szemöldök képet kérünk :-))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 4. 15:24

Ez a tavalyi:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 4. 15:31

:flower1: %%- @};- :flower1: ~O)

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég