Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 4. 16:28

Hű de szép vagy Paggy.
Jó,hogy láttalak.
Itt fúj a szél, nincs h ideg, most jöttem be az udvarról, elraktam a nyári kint ülős székeket, és az asztalt.

Ma festettem, próbálok karácsonyos üdvözlőlapokat készíteni, Nemmondom, hogy mind jó lesz, de mivel kicsi, így gyakorlatilag nem pazarolok annyi papírt, és festéket.

Ma tésztát főzetem, túrós tésztának készül, de pörc, sajt és tejföl kerül rá. Ez az unokás túrós tésztája. Ma jön haza Győrből, és ezt nagyon szereti. Kis palacsintát is csinálok, mert holnap és pénteken dolgozik, akkor valami ebédfélét szokott vinni.

Még annyit a régi házakról, hogy valamikor úgy építkeztek, mondjuk ezen nem volt soha zsupp, hogy télen besütött a nap, nyáron mikor magasan jár, akkor a tűző nap a háztető felett sütött. Így volt hűvös nyáron, és télen meleg. Ha nem egyedül lennék, nyáron ellaknék ott, víz villany van, de így egyedül nem vállalom.

Szép estét. kicsit korábban jöttem. Még egyszer vissza kellene olvasni, hogy választ küldhessek. Talán majd este.
Ja és ma van választási lehetőségem mármint sorozatra. Tegnap befejeztem a Bramszos sorozatot. Jun Hurt láttam, de ebben is belenézek, ami most készül.
Sokmindent töltök, már világomat sem tudom mi van nálam. Ebben az életben nem végzek vele.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 4. 17:04

Szia Ildikó!Ez teljesen véletlen,mert itt fiatalabbnak látszom ,mint valójában.Emlékszel Pogány Judit fiatal kori képére?És láttad most idősen?/Nagyon jó színésznő!!!/Rettentően furcsa ,ha egy baba arc öregszik.Na most én is így vagyok:óriási ráncok és.....És persze sosem voltam babaarcú. :)) :)) :)) :)) A fényképemet azért teszem be néha,hogy személyesebb legyen egy városi sétavideó.
Ildikó!Hű akkor hamarosan itt is vacak idő lesz!Ági említette,hogy hideget jósolnak.Jó Neked,mert találkozol az unokáddal!Az én unokám 9 és 1/2 éves,mostanában a vírus miatt csak ritkán látom.Hiányzik nagyon!!!! :ymdaydream: A környéketeken nincs is olyan sok beteg?Sajnos a párom dolgozni jár.Nem lehet lebeszélni róla,így veszélyeztet minket,ami az állatok miatt tragikus.Mi lesz velük,ha megbetegszem?!Félek ezért.Elterelem a figyelmem.Ildikó!Melyik a kedvenc virágod?lehet,hogy már írtad,de nem emlékszem rá.Ja és a lényeg!!!!Ettetek sültgesztenyét az idén?Régen Sopronban éltem egy ideig és ott rengeteg volt.Azt gondolom Zalaegerszeg környékén is terem.Szereted?A dunántúli gesztenyés sütik finomak.Valamelyik nap gondoltam rá,hogy nem emlékszem hogy hívják azt a gesztenyés sütit,aminek téglalap formája van.ÍA hosszabbik oldalán bevagdosták és félkör alakban meghajlították.Ismered?Szép estét Neked és jó filmnézést!Üdv.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 4. 17:36

Hú mit találtam!Nála tanultam korongozni.Érden a szomszéd házban lakott , így ismerkedtünk meg.Sok-sok éven át mutattam a tőle tanult fogásokat az iskolai fazekasszakkörben.Sőt!még tábort is csináltunk a kertjében.Köszönet érte! ^:)^ :flower1:
http://erdikum.erdcenter.hu/public/erdi ... tasai.html
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 4. 17:41

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 4. 18:04

Paggy írta:https://szivboladom.hu/

Nagyon jó! Én meg tegnap adtam oda a Samsung tévémet!
Milyen jó, hogy az meber valamilyen formában tud adni is. Igaz, valamilyen formában én is visszakapom - vagy nem
mikor hogy.
Csak néha nem bánnám ha nem előbb járna a kezem mint az eszem..aztán én vagyok aki megsérül.
Na mindegy, nincs semmi baj, csak eszembe jutott. Viszont ma meg lett javítva egy másik felsőrésszel a csapom!
Kétszer mosott a mosógép dupla centrivel, így fűtés nélkül is gyorsabban száradnak a ruhák!
A régi házakat nézegettem, Még Zsolt falujában is van nádtetős régi ház, belül modernizálva, s csak azért nem venném meg, mert közvetlen a temető mellett van.
Meg oda még mindig van olyan buszjárat, ahova csak átszállással lehetne közlekedni! brrrr.
Az még 2o évvel ezelőtt is rémálom volt!

De az erdő az nagyon vonzana! De úgy hogy az ember egyedül van nem éppen felemelő. De a képek mindig megdobogtatják a szívemet!

Annyira más ott a mikroklíma, hogy egy városi nem is tudja elképzelni.
Rita mostanában nem jelentkezett errefelé, már Ő is hiányzik...Remélem nem beteg.
Mi lehet ott az iskolával?
Megyek vacsit készíteni, éhesek vagyunk, mert megint túrós tészta volt az ebéd s persze a szomszéd sehol.
Na mindegy..szép estét mindenkinek és legfőképp jó egészséget!

ui...régebben én is szemöldököztem, de már nem .... :x i-) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 5. 16:23

Lizike és az egér meghaltak.Jelképesen, velem együtt.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 5. 17:37

Paggy, részvétem, tudom milyen mikor az ember szeretett négylábúját veszíti el, aki sok sok éven át társa volt az embernek. :(( :movingflower:

Az egérért nem kár őrá azt mondom hogy hurrá, mert akkor nem tud kárt csinálni nálad. \:D/
Pihenjél, ma ne a kötelezőkkel foglalkozz, adj időt magadnak a feldolgozásra! Veled érzek.. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 5. 18:47

ÚÚÚristen Paggy! Hát megállt a levegő bennem most! Gondoltam,hogy nagy a baj Lizikével, de nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan ez lesz az belőle!
Sajnálom nagyon az aranyos kis pofájút. Még a fejem teteje is zsibog most.
Részvétem!
Próbálj meg pihenni, hátha tudsz. Fruzsi hogy viseli? A többiek? Megérzik ők a bajt.
Nagyon sajnálom!
Rohangáljon vidáman a kutyamenyországban! Vigyázz magadra!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 5. 23:09

Kedves LÁNYOK!Annyira szomorú vagyok,hogy mozdulni sincs kedvem.Akinek valaha volt állata tudja mi ez.Leültem kicsit a gép elé,hogy eltereljem a figyelmem.Lizikének már teher volt az élet.
Lányok találtam egy fontos hírt:

http://hungary.korean-culture.org/hu/95 ... ead/105263
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 5. 23:13

És hoztam egy nagyon szép számot:

Most megyek vissza a szomorúságomba.Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 5. 23:22

Paggy nagyon sajnállak. Nálunk az előző kutya eltűnt, sehol sem találtuk.
tudjátok felettünk az erdő, oda szokott sétálni, és soha nem jött vissza.
Sokáig kerestem az erdőben is, egyszer láttam egy olyasfélét,mintha ő feküdne ott, annyira rosszul éreztem magam tőle, de nem ő volt, hanem egy korhadt fa /fekete volt az előző kutya is/. Negróért nagyon odalennék, azt hiszem ő is értem.

Nagyon fog neked is hiányozni a kis állatkád.
Jó éjt lányok. Köszönöm a felsorolást a koreai filmesnapokról.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 6. 6:55

sziasztok Lányok! Korán keltünk, túl vagyunk a reggelin, s Samu vissza az ágyba én meg nézelődök olvasok. :)
Paggy, milyen szép zenét hoztál, valamint egy két kivétellel milyen izgalmas témák lesznek a koreai napokon! :D
Örülök, hogy ilyesmivel is el tudod terelni a gondolataidat, legalább a szomorúságról. Neki már könnyebb, nem kell szenvednie, ez meg az ő megváltása. Az biztos, hogy Te csodás gondviselője, gazdija voltál. Ez vigasztaljon. :x :ymhug:

Szép, nyugodalmas hétvégét kívánok mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. november 6. 16:07

Drága Paggy! Valamennyi melegszívű ember tudja, hogy egy szívünkhöz nőtt állatot majdnem olyan fájdalmas elveszíteni, mint egy nekünk kedves embert. Mégis, vigasztalódj meg, már csak a meglevő állataid miatt is! Sajnos, aki kutyát, cicát tart a közelében, élete során többször is kénytelen megtapasztalni ezt a szomorúságot, mivel az ő életük rövidebbre van szabva, mint a gazdájuké. Azt is tudjuk, hogy a néha bekövetkező emberi tragédia nagy szomorúságot és letargiát tud kiváltani a ragaszkodó kutyáknál is.
Sajnos, vannak dolgok, amiket nem kerülhetünk el, de túl kell jutnunk rajta.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. november 6. 16:19

Más: láttam, hogy a képeket valami más módon gondolta Paggy megjeleníteni, de nem tudtam rájönni, hogy miként lehet azt használni. Ezért most még ide tettem az alábbi képet. A be nem pirosodott csilipaprikáim ilyen szépen érnek a radiátoron.
Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. november 6. 16:22

Paggy írta:Lizike és az egér meghaltak.Jelképesen, velem együtt.Paggy

Sziasztok lányok!

Részvétem Paggy! Fogadd együttérzésemet. Nagyon jó gazdája voltál Lizikének és mindent megtettél érte. Nálad nagyon jó dolga van az állatoknak, biztosan szeretett nálatok élni. Igazad van a szívünk egy darabját magukkal viszik, de mi is ott őrizzük őket. Vigyázz magadra és a többiekre.
Éva :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. november 6. 16:45

Vigasztalódni és a jelen járványhelyzetben is kicsit jobb kedvre derülni teszem ide a két régebben megismert és nekem tetsző verset.
Spoiler: mutasd
SZABÓ T. ANNA: LACKFI JÁNOS 40. SZÜLETÉSNAPJÁRA
A férfi, ha negyven, még győzi erővel,
a férfi, ha negyven, a csúcsra kiáll,
a férfi, ha negyven, még jól bír a nővel,
még fess, ha nem alszik, és friss, ha piál.

A férfi, ha negyven, még állja a harcot,
és tiszta az inge, a homloka fény,
és ránca a sármja, ha nézik az arcot,
és lámpa van hű szíve legközepén.

A férfi, ha negyven, az élete rendben,
még nem tökörészik, és nem kapuzár,
nem bízik a földi s az isteni kegyben,
mert veszt, aki áll és veszt, aki vár.

A férfi, ha negyven, már tudja a pályát,
és futja az útját, és hajtja magát,
s csak módjával szidja a más anyukáját,
ha úgy kezelik, mint az automatát.

A férfi, ha negyven, már önmaga szobra,
de érzi, ha vicces a szónoki póz,
és tudja, amit tud, s nem veri dobra,
a semmiben, csendben ringva hajóz.

A férfi, ha negyven, az élete játék,
és tétje a hit meg a hír meg a név,
de tiszta a sor, amíg tiszta a szándék,
a férfi, ha negyven, még fűti a hév.

LACKFI JÁNOS: A NŐCI, HA NEGYVEN…
A nőci, ha negyven, még gondos a sminkje,
a nőci, ha negyven, aligha riszál,
a nőci, ha negyven, már taxikat int le,
és áll körülötte az éjjeli bál.
A nőci, ha negyven, a ráncai szépek,
és lányos a lába, hisz fitneszezik,
ügyel vonalak, színek egyvelegére,
és ötletes öltözetek övezik.

A nőci, ha negyven, még beste a teste,
a lánya kamasz, vele harcol erőst,
még könnyeden ébred, elalszik az este,
s útjára bocsátja a reggeli hőst.

A nőci, ha negyven, beszéde a pajzsa,
és rendezi vígan a környezetét,
már bomlik előtte jövő kusza rajza,
s múltjáról is egyre kitisztul a kép.

A nőci, ha negyven, biztos hely az űrben,
vevő a humorra, de el nem alél,
bár vágyai vannak, nem vágyik el innen,
nem húzza a csőbe a szoknyapecér.

A nőci, ha negyven, savanyíthat uborkát,
hümmögve idézed a gondolatát,
és összedob este egy isteni tortát,
és rendezi újra zilált csapatát.

A nőci, ha negyven, már támasz a bajban,
körötte pörögnek a lét körei,
és úgy megy az utcán, mint penge a vajban,
s nem bánja, ha medve, ki átöleli.

A két vers egy verslavinát indított el, több költőt megihletett a 40 év, ezek később megjelentek verseskötetben is.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 6. 16:46

Kedves Lányok!Köszönöm szépen az együttérző szavakat.Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 6. 19:31

Kedves Paggy remélem már kicsit jobban vagy, bár nagyon tud hiányozni egy kutya, /ami nem csak kutya számunkra, hanem egy érző lélek is, ugyanez a cicuskákkal is./ Sok cicánk elpusztult, egy az utolsó betegségben, a többit sajnos elütötték az autók, mert ők szerették a gyorsasági versenyt az útközepéről a másik oldalra ugrani. Egy hófehér cicát mikor a szomszéd meghozza, hogy úgy látja a miénk, nagyon sajnáltam.

Kimaradt a kommentből az hogy " Ez teljesen véletlen" hogy fiatalabbnak nézel ki. Nem hiszem el. Igaz vannak az embernek jobb rosszabb napjai és az meg is látszik rajta, de zömében az arca a középúton van.

Dorina, ez a vers nekem nagyon tetszik, mindkét féle. Nem tudom szabad-e kérni, hogy elvihessem.
Ma szép nap volt nálunk, sütött a nap, de a szél a hőmérsékletet gyengítette.
Még leszedtem egy csomó fügét, de nem nagyon érett így magában, talán majd lassan sikerül.

Mi történt Ritával, remélem nem beteg, csak elfoglalt.
Szép estét kívánok. :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 6. 20:22

Szia Dorina, Lányok! nagyon klassz a két vers, azt hiszem minden benne van ami fontos! És ma már elérni ezt a kort is, lassan már tudomány!

Egy dolgot nem szabad, hangoztatni, hogy elegem van, mert olyan negatív energiát szabadít fel aminek a végkimenetele végzetes, visszavonhatatlan.

Lányok, én már Ritáért is nagyon aggódom, mert vagy a sulival van túl sok gond, vagy a családdal, vagy az egészséggel.
Mert ha valaki, hát ő aztán tényleg ha mást nem is de annyit szokott jelezni, hogy most egy kicsit sok más dolgom vagy bármi más is van!

Most szólt egy ismerősöm, hogy Győrben annyi a covidos beteg, hogy már Másik megyébe viszik, most nem jut eszembe, hol is van egy nagyobb covidos centrum. Nem Pest! szóval muszáj nagyon észnél lennünk, és a maszkot használni stb.

De lefog ez a dolog is csengeni, és legyen velünk a Mindenható hogy erőt tudjunk nyerni a megpróbáltatások közepette is!


szép estét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 6. 20:49


Fontos nagyon az infó!
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. november 6. 21:12

Ildikó! Nyugodtan mentsd le, és vidd a verseket. Igazából közkincs, Lackfi János költővel kapcsolatos keresésre a teljes "verslavina" is megtalálható a neten. Van köztük ugyancsak olvasásra érdemes, szerintem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 7. 6:58

Kedves Lányok!Miután tegnap késő este meghozták egy cserépkorsóban Lizikét és elfoglalta a helyét a többi eltávozott állatszerettem között a kamra/spájz/ polcán ,kicsit megnyugodtam.Még egy mondat a dologról,s azután nem írok többet róla.Azt gondolom ,így öregedve,hogy egyre kevesebb személyes érintettsége marad az embernek és egyre többen lesznek a másik oldalon,így mire el kell mennie,talán könnyebb lesz !
No de "beszéljünk" az életről!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 7. 7:18

Köszönöm Dorina a 2 jó verset,elmentettem én is. :) :flower1:
Lányok!
Tegnap 2 rossz közül ,választott magának elnököt az amerikai nép.Egy bohóc és egy demens aggastyán állt ki egymással szemben.Micsoda világban élünk!
2 jó hírt hallottam a rádióban:
Azt hiszem,de majd utánanézek a jövő héten lesz a RAJZFILMEK ÜNNEPE.Eddig nem látott díjnyertes és az ismert ,kedvelt rajzfilmek sokaságát lehet online megnézni.
A másik Színháztv? lesz.Szerintem más a neve,a lényeg,hogy élő színházi közvetítéseket lehet nézni online.Ha van kedvetek keressetek rá!
Itt nagyon hűvös idő van,de nem felhős az ég.Igaz nem is olyan tiszta,mint egy nyári vagy tavaszi reggelen.Nemsokára kb 9-kor megyek a szombati piacra a barátnőm lányaival,szigorúan maszkban,távolságot tartva.Karácsonyi ajándékként kapnak minden hozzávalót,szó szerint!!,a karácsonyi angol gyümölcskenyérhez,amit majd SKYPE-on KERESZTÜL!!! :)) ,fogunk együtt megcsinálni.A szó szerint azt értettem,hogy vettem nekik kis kerek tortaformát és barna sütőpapírt,ami a legjobb.A magokat,szárított gyümölcsöt ,narancsot vesszük ma meg.Utóbbiból előre főzünk kis narancslekvárt a díszítéshez.Azt találtam ki,mivel igen-igen finom,mindenki ezt kap karácsonyra.Feldíszítve.
Emlékeztek,ez az?Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 7. 7:21

Mindjárt csinálok 1-2 reggeli képet.s azután uzsgyi,gyerünk,induljon a megmaradt élet!Mindjárt hozom.Szép reggelt!Paggy
Reggeli "háztűznéző":
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 7. 7:33

Paprika az ablakban:
Kép
A párom vett magának/cukros!!! :(( :(( :(( /egy kis édességet.Ne gondoljátok,hogy csak rosszat tudok róla írni!!Ő egy TÜNDE EMBER és egy FAFEJ keveréke :)) :)) :))
Tehát itt a finomság:
Képimghost
Lányok nem fogok ilyen vacak fotókat készíteni,csak még hálóingben flangálok és sietekkAzt szerettem volna,ha vidámabban indul a nap,így gyorsan kattogtattam néhányat.Közelebbről a finom savanyú cukorkák:
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég