Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 13. 15:38

Almadömping az asztalon:
Kép
Juhtúrós halmok-kisültek.Egyet kettévettem:
Kép
Kép
Gyorstempóban készülő halleves nekem a hisztamin intolerancia miatt:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 13. 15:46

És nemsokára felteszem az"útinaplót",csak előtte odaadom az ennivalót a páromnak.
DE ELŐBB EZT NÉZZÉTEK MEG:
https://welovebudapest.com/cikk/2020/11 ... e-8-utan-1
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 13. 17:06

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 13. 17:20

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 13. 18:29

Máris mutatom, nagyon szerettem az előzőt...
13,5-éert nem volt sok, és mindenbe belefér. A mamuszszerű papucsomba is jó..
Kép
Kép
Almadömping...kicsit irigykedem de jó értelemben, milyen jó hogy ilyen sok van..nálam még a pár darab sem marad el tuti a fele megy a kukába..nem tudom hogy tényleg létezik e hogy ennyire ne bírja a panelt!
Már szinte vérlázító!
A halra meg sajnos kicsit allergiás vagyok. De nem baj,én már az illatától is jóllakom.Jut eszembe, hogy a sajtosrúd tésztáját le lehet fagyasztani...és csak akkor elővenni mikor már a sütésen van a hangsúly . egy pár darabbal meg lehet próbálni...
Mert sokan így dolgoznak előre a karácsonyi tésztának! Na azt hiszem én meg leszaladok coláért, már régen ittam , de kipróbálom, mert megveszek a gyomorsavtól! x_x :-q :-ss :x
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 13. 18:48

Csak ülök a gép előtt és nézek ki a fejemből. Vagyis már becsuktam a szemem és úgy gépelek, mert azzal is pihenek. Ha lesznek hibák, akkor ez azért van.
Holnap még berobogok dolgozni tizig, aztán gyors ebéd, és utána megint egy hétig semmi.
Fáradt vagyok.
Kata, nálam ezek a napi tervezések nem működnek. Minden nap mosás van, főzés, ott van Ramos. tornázni , mágnesezni megint nem csináltam már mióta egyiket sem, mert nem fér bele a napba. Festés sem. Jajj, megint nem olvastam a taná rúr könyvét. francba.
Paggy, van könyv is receptekkel az hisztamin intoleranciával kapcsolatban. Hátha online meg lehet valahogy szerezni és volnának jó ötletek benne. Na ennek még utána kell néznem mit is takar. Szita az agyam, lehet volt már róla szó.
Jó sok almátok lett! :-)
Nem lehet azt a sajtosat betenni a fagyóba? Én most tettem valamelyik nap be a hajtogatottból, mert nem fogyott el. Amikor kiveszem kicsit rámelegitek és már esszük is.
Jó, amikor mmeg van szorulva az ember és vágyna valami finomságra.
Nézem a kietlen utcákat pesten is. Ugyanez a helyzet Itt nálunk is. Én is elcsodálkoztam mikor megnéztem a kutyasétáltatós ötszáz méteres kört, hogy mekkora. Meséltem, hogy a mltkor Ramos belelépett egy széttrancsirozott patkányba az úton.? Nagyon figyelni kell rá, és én sem vettem észre a magasabb fűben. Na itthon ment a fertőtlenités, aminek volt olyan hisztije, hogy ihajj.
Megcsináltam a lótuszt, de nincs erőm feltenni. Fürdök, aztán lefekszek filmezni és szerintem simán elalszok az első öt perc után.
Holnap jövök ésmegnézek mindent újra.
Jók legyetek, vigyázzatok magatokra!
jajj, Ildikó csipkebogyójait megint elfelejtettem. Nagyon tetszenek a levelek szinösszefoylásai.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 13. 18:50

Kata! Nagoyn jó gyormorsavra, ha van otthon akácvirágod száritva, vagy fehér árvacsalánlevél, vagy tea. Egy fél óra és érezhető a javulás.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 13. 19:07

Azért mekkora különbség van a két fajta életérzés között amit a tömött Pest, illetve a kiürült Pest mutat...
De valahol meg megnyugtató, hogy az emberek megértik miért van! Sőt talán egy kicsit előbb kellett volna, már a nyári nyaralások után ..

Na ittam colát..de még nem érzem hogy hatna, majd még iszom egy fél pohárral.
azért bosszantó hogy semmi nem indokolja mégis ez a sok sav...brrr.

Míg leszaladtam 3 ember volt csak lent, abból 2 kutyás.
JAH! És megjött a Hetek-em.... :x :D ;) :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 13. 20:02

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 13. 20:19

Lányok, lehet, hogy a cola megold sok gondot, de utána olvtatok már miket csinál odabent?
Régen egy videót láttam, mikor beletették a régi pénzdarabot. Na az elég is volt, bár addig se ittam.

Érdemes végig olvasni:

https://anatur.hu/blog/ez-tortenik-a-sz ... -egy-kolat

Kata, régebben ittam a homoktövis velőt. Gyomorra, bélrendszerre. Nem vettem észre változást, igy abba is hagytam. Viszont igaz az, hogy mindenkinek meg kell találni azt, ami nála hat.
Nekem pl. sokkal kevesebb húst kellene ennem és megoldódnak a problémáim ilyen téren.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 13. 21:18

Lányok!Megszületett az első karácsonyi angol gyümölcskenyerem.Ha kihűlt,megy a fagyasztóba.
Kép
Így néz ki.
Kép
Belül:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 13. 21:22

Ahonnan vettem:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 13. 21:40

Kép
Így készült.
jó éjszakát!Paggy %%- :flower1:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. november 13. 21:45

Hú Paggy!
Nagyon jól néz ki! Ugye ezt kell leönteni és meggyújtani?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 13. 21:51

Igen,de még én nem csináltam.jó kis ajándék lesz,mert nem nehéz elkészíteni,nagyon tömény,de irtó finom.Nem ehetem,de megkóstoltam
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 14. 7:05

sziasztok lányok, szép reggelt, Samu még alszik, úgyhogy olvasok!
Hú Paggy! összefutott a nyál a számban milyen guszta és gyönyörű lett a gyümölcskenyered! :ymapplause: :-bd :flower1: :littlehearth:

Ági, nem veszek ilyent csak érdekességképpen betettem. Szedem kapszulában, így olcsóbb, és Samu szépen beveszi.
Csak kíváncsi voltam mi a véleményetek róla, használ e valaki ilyesmit. ;;) .
Mindenesetre egy másik cégtől vettem mást, de annyira besokalltam magamra, hogy mindenre rá tudnak beszélni hogy csak.
Most már mindegy, veszett fejsze nyele, de legutóbb már sikerült hárítanom. Tavaszig nem kell semmit vennem.

Én még nem döntöttem el mit fogok csinálni, de az idén biztosan csinálok e gy két dolgot, hiszen nem hagyatkozhatom csak az üzletre! Amúgy is az az igazi, ha az ember saját maga csinálja!

Úgy terveztem, hogy belépünk a városba, de lehet, hogy csak a Kodályon teszünk egy kört, közben meg vásárolgatunk.
Banánt mindenhogyan kell. De ha bemegyünk, akkor meg az Arrabonába, mert szeretem a sparos tésztákat. és elég rendesen elfogyott.

Kölest is akarok venni, mert azt hiszem az nincs itthon, de ha van is legalább a sokféleségben megismerem és akkor már ráírom. Annyira kifakultak az írások, e gyik másik zacskón, hogy nem tudom mi van benne.

Nagyon sajnálom hogy az erdélyi kisbolt megszűnt. Ja megpirospaprikát is kell vennem, hogy legyen talonban, mert mindig én vagyok az ügyeletes...aztán amikor nekem kellene, meg nézek ki a fejemből. $-)

Begyűjtöttem a felirataimat, megyek beveszem a gyógyszerem, mert megint falat fogok mászni.! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. november 14. 12:01

Barátnőm sétált egyet a Duna parton
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1103
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. november 14. 18:11

Jó estét.

Lányok és a gyomorsavra nem szoktam colát inni. Akkor préselt rizsszeletet eszem, és az felszívja, persze van rá gyógyszerem is.
Cocacolát csak az elrontott gyomra iszom.
Min Gi nagyon szépek a képek.
Hála az égnek eddig még ma kirívó esemény nem történt, remélem nem is lesz.
Annyi történt még, hogy felszedtem a lehullott fügét és főztem belőle kompótot.
Nagyon finom lett.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 14. 18:21

Sziasztok! Na aludtam egy hatalmasat délután jó két órát!
MinGi de jó hogy a barátnőd képeit hoztad, gyönyörű az a vörösben tobzódó part és a sétányok is.
Most néztem meg Vajandi sorijának a 11. részét, hát döbbenet gyönyörű volt, még szavakat sem találok rá!

Nemsokára kezdődik az Istentisztelet nálunk, a neten a másik szobában fogom majd hallgatni! De előtte még fürdés.
Ebéd után akartam többfelé elmenni de megint keresztbehúztam a számításaimat! Mindegy úgy látszik ez egy ilyen időszak. A holnapi ebédrevaló előkészítve, Mármint ki kell engednie :)) de azt inkább szeretem a hűtőben megejteni, nem a mosogatóban szobahőmérsékleten. Majd egy kicsit úgyis rá kell majd segítsek...

szép estét, és gyönyörű vasárnapot mindenkinek! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
ui: Már vagy 1o éve nem ittam colát és nem is fogok, de most jólesik ez az erős pezsgés is.. :x
Amúgy a gyógyszer is meg se kottyan, úgyhogy sok mindennel próbálkozom. nem lenne lányálom, ha tényleg kilyukadna 3 helyen is a gyomrom..
:-q
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 14. 18:44

https://static.kepfeltolto.com/orig/202 ... 31efa9.jpg
Remélem rákattintva lehet látni!A POSTIMAGE jelenleg nem működik.Ez a mai gyártmányom. :) Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 14. 22:38

Paggy, megint valami igen finomat kreáltál..csak a képek nagyon picik. Mjd ha minden újra jó lesz, megtennéd hogy újra felteszed?
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. november 15. 0:57

Mingi! Nagyon tetszenek a képeid.

Van egy "Francia nyelv" nevű csoport, amit időnként meglátogatok a virtuális térben. Most egy kedves verset tettek fel, fordítsa le, akinek van hozzá kedve. Nálam a fordítás mindig inkább az érzelmi tartalmat követi, soha nem szó szerinti, ebben az esetben is így van. Az fordításomat láthatja, aki kíváncsi rá.
Spoiler: mutasd
Je voudrais que tu sois lá
que tu frappes á lá porte
et tu me dirais c'est moi
Devine ce que j'apporte
Et tu m'apporterais toi.
Boris Vian

Bárcsak te lennél,
ki az ajtómon kopog.
Mondd, kérdeznél,
vajon mit hozok?
Bár lenne önmagad,
mit elhoztál nekem.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. november 15. 0:59

Ja, és végre kész a "Rendkívüli fivérem", feltöltöttem, elérhető.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7235
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. november 15. 6:36

sziasztok! Szép vasárnapot mindenkinek! :ymblushing:
Dorina, gyönyörű az a vers. Köszönöm a filmet is. Ma még nem tudom mit fogok csinálni, de az biztos hogy meg fogom nézni.Be is tehetnéd ide ilyenkor a linkedet is, megkönnyitvén az olyanok dolgát is mint én :)) főleg reggel.
Igaz hogy tejeskávét ittam reggelire, mondván hogy ittam kávét, de ilyenkor még én is félkómás vagyok az álmosságtól. :D

:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. november 15. 11:19

LEGELŐSZÖR HURRÁ,HURRÁ,HURRÁ!!!!Kész a fordításod!!Szuper köszönöm szépen Dorina :flower1: :) \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Azután a verset is: :flower1: :flower1: :flower1:
Végül elhoztam a KODU szgépes játék 1 képétg.Már én tettem oda fát és színeztem a talajt.Alsósok is tudják,ha kéritek elküldöm a linket.Világokat lehet építeni.nekem még minden bonyolult.Ja és nem működik a POSTIMAGE
Kép
Nem tudom miért nem jelenik meg rendesen a kép.Ha látni akarod,rá kell kattintani és ha nagyobban szeretnéd, újra kattints rá!

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég