Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 1. 19:36

Sikerült,köszönöm.Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 1. 19:36

Sziasztok Lányok, csak nemrég értem ide megnéztem olvastam stb. a sülttojásnézésnél már lezsibbadtam, nálam marad a rántotta =)) =))
Ma egy keveset filmeztem aztán fekvés filmezés, ebéd, alvás, filmezés fekvés...no com!
mellkastól a vállamig egy abroncs szorítás, de legalább már a fejfájás elmúlt.
Na mindegy lesz ez jobb is. A szomszéd néni fszt.i Marika néni..hozott egy nagy tányér kocsonyát! Ketten jóllaktunk vele, nagyon finom volt. 8o éves, olyan kis aranyos kis vidám anyóka típus. Ha megyünk boltba, be szoktam szólni, hogy kell e valami mert ide és oda megyünk... :D
Itt is ment a petárdázás, és éppen olvastam egy főcimet, hogy egy válogatott focista kezében felrobbant a petárda nocom.
sajnálom, mert biztos komolyan megsérült, mert csak a címet olvastam el és valami csoda folytán el is tünt az éterben.
Nem is bántam, ennyi is éppen elég volt.
Nagyon komoly volt az Istentisztelet tegnap, de szégyen, nem tudtam fennmaradni és kikapcsoltam . Majd holnap meghallgatom! Néha ez is előfordul! Nem azért mert unalmas lett volna, hanem annyira ki voltam merülve, legfőképp az időjárás mellékhatásától.
Remélem azért a folytatás sokkal kellemesebb lesz, és lesz erőnk az akadályokat venni! És Győzni! Elvégre ki szeret veszíteni? Senki! De sok múlik rajtunk is!
Mindenkinek békességes szép évet, hogy ne a rossz hírek, hanem a jók kerekedjenek felül!
Ági! Nagy nagy szeretettel ölellek! ez most a Te bátorításodra, és erősítésedre küldöm! :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 1. 20:19

Őrület Lányok!Most hallgattam egy műsort az E.U.versenyképességéről Kínával szemben.Egy ezer fejlettségű

világot magába is nehezen tömörítő konglomerátum,hogyan lehetne versenyképes egy erőszakosan terjeszkedő,központi hatalommal,ázsiai szemlélettel rendelkező ,gyors reagálású világhatalommal szemben?
ÉS KOMOLYAN AZT GONDOLJÁK ,HOGY MI LABDÁBA RÚGHATUNK VALAMIKOR,VALAHOL MAJD?Erről ábrándoznak komoly tudósok.
Pár hónappal ezelőtt hallgattam egy Kínát nagyon ismerő gazdasági szakembert.Azt hiszem erről akkor írtam.HÁT.......Ja és mi magyarok azt hisszük,hogy nem csak kihasználnak a kínaik minket,hanem üzletet kötnek velünk.Itt nem a kis kínai vendéglősökre gondolok.Mindenhová bekúsznak és fejlesztenek,de a saját munkásaik dolgoznak ott.De tudunk-e úgy és annyiért dolgozni,mint a kínai munkások?Viszont nekünk európaiaknak jogaink vannak,megvitatunk mindent és addig,amíg dumálunk és vitázunk és felmagasztaljuk magunkat a hősi múltra hivatkozva ,nem vesszük észre már csak rossz minőségű rabszolgák leszünk.Remélem nem igazából ,csak elvben.Tehát Lányok!Bár idősebbek vagyunk ,nézzünk utána a gazdasági folyamatoknak,ne csak a szájunkba adott,kényelmes lelki békét tálcán kínáló információt vegyük.Nem arról van szó,hogy gyűlölködő,egérkeként magunkat elefántnak képzelő lények legyünk,HANEM PRÓBÁLJUK MEGLÁTNI A REALITÁST.Miért?Mert érdekes,fontos,hogy értsük a világunkat.Paggy %%- @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. január 1. 20:29

Paggy, nagyon sokat beszélgettünk kalligráfián a Tanár úrral a kínai gondolkodásról, " terjeszkedésről"
A Szegedi Konf. Int. igazgatója társszerzője egy könyvnek, ennek bemutatója is volt már a maszkos időben.



Itt csak ő beszél.

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 1. 20:54

Köszönöm Ági,hallgatom.Azt érezni,hogy a szerző elfogult Kínával szemben.Az persze megítélés kérdése,hogy a jövőnk/E.U./ kilátásai alátámasztják-e ezt az elfogultságot.Természetesen tisztelet jár egy önmagát ,a hajánál fogva, vesztett helyzetből kihúzó népnek.Hallgatom tovább.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. január 1. 21:03

Paggy! Az igazgató úr kint élt Kínában sokáig. Nagy tudású, nagyon jó humorú ember.
Néha bejön az órák elejére, vagy kint volt a Lótusz napokon is pl, a kislányát tanitottam festeni. Hát élmény volt. :-)
Megyek hajat mosni, mert holnap be kell mennem dolgozni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 1. 21:12

sajnos elveszett a mit írtam,pedig fontos volt.A közösségi érték előrehelyezéséről szólt,Kínában.Szerintem csak az önmagára ébredt ember tud lemondani a saját érdekről.Ha ki sem próbálod magad,akkor hosszútávon veszélyes.Előbb utóbb ki fogja próbálni és akkor borul a világa és jön a fékentartó erőszak.
Példám:
Ösközösség eleje.Az egyén nem tudott hatékonyan vadászni,összeállt a többiekkel.megosztotta a feladatot,megosztották a zsákmányt.Saját tapasztalat,hogy egyedül nem megy,de megpróbálta..Ellentmondások vannak az előadásában.
Azt mondja a kínaiak rugalmasak,mert alkalmazkodni tudnak az idegen országokban ,s közben ha Kínában üzletet akarsz kötni fontos ,hogy tudd a mennyire meghatározó mindenben a hagyomány.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. január 1. 21:24

Paggy, nem hiába mondják, hogy Kelet más világ. Mások az értékrendek, szokások. Aki közüllünk , értem ezt a festészetre, vagy a Konfúciusz Intézet dolgozóira kint voltak valahol Keleten, nem csak Kinában, mindenki visszavágyik. Aztán van olyan is, akit vasvillával nem lehet ne elkergetni oda.
Élni más kérdés európaiként pl. Kinában. Ezt a munkával együtt értem. De Japánra is ez vonatkozik. Nem biztos, hogy sokan hosszú távon birnák.
Nagyon szisztematikusan " terjeszkedik " Kina. Egyszer csak azt vesszük észre, hogy hopp, mi is történt?
Na megyek mert még mindig nem mostam hajat. :-)
Most olvastam mit irtál még.

Ez az alkalmazkodás nem biztos, hogy az üzletre értendő. Ezért is irta többedmagával a könyvet, mert sok üzlet nem köttetik meg bizonyos okok miatt, amiről az európai nem tud. Nem hallgattam meg az egész előadást, mert sosem volt rá időm, de mivel nagyon sokat hallunk erről, és az ottani, itteni életről az ő oldalukról nézve, ezért irom ezt. Nem elfogultság, hanem olyan emberek beszédére alapozva, akik ismerik a kinaiakat mint nemzetet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 1. 21:30

Semmi tudással nem igazán tudok komolyan véleményt alkotni .Köszönöm neki és neked Ági,hogy hallhatom.Szép estét!Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. január 1. 21:35

Záró gondolatként:
Visszatérve erre a terjeszkedésre, hát nem biztos, hogy nagyon szeretnénk, ha beleszólnának dolgokba. Hallani, olvasni, látni más, mint az embernek a saját bőrén tapasztalni majd valamikor 100 év múlva. persze ez az én magán véleményem.
Valaki mossa meg a haját helyettem!!!! :-) :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 1. 21:52

Ági!Aranyos vagy. :)) :)) :)) ÉN MÁR REGGEL MOSTAM HAJAT.
Nagyon hasznos ez az előadás. :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: Ajánlom Mindenkinek!Köszönöm még egyszer..Mennem kell,mert Fruzsinak pisilni kell.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 1. 22:29

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. január 1. 23:33

Paggy, köszi a linkeket.
A netflixeset nem tudom megnyitni, a többit elolvastam.
EZekről mind beszélgettünk már órán is. Mao-ról, a kulturális forradalomról, Hongkong helyzetéről. Meg kell hallgatnom az igazgató úr videóját, mert a könyvébe eddig csak belelapozgattam.
nagyon összetettek ezek a dolgok, ezért is mondtam, hogy ott élni már más tészta, mint kivülről nézni a fejleményeket.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 2. 10:11

Sziasztok Lányok, végig olvastalak így most egy szuszra benneteket, ki gondolta volna hogy ilyen komoly témával
foglalkoztok már az első napon :-o ;;) .
tudjátok, hogy nagyon szeretem a kínai sorozatokat, zenét, de a terjeszkedést, az erőszakot nem sem pro sem kontra oldalról.
Egy dolog biztos, hogy sokszor nem tartják be a szavukat, csak addig hitegetnek, amíg sikerül valahova betenni a lábukat!
Egy más megközelítés. Pl vallás és hit konfliktusa! Csak azokat a keresztény kultúrákat tűrik meg maguk között, melyek alávetik magukat az állam által diktált feltételekbe, a bibliát meghamisítva, bizonyos tételek megtiltva taníthatók.
Az igazi egyház üldözve, bebörtönözve van, az egyházi épületeiket lerombolják vagy kisajátítják. Ez a tragédiája ennek a népnek hosszú távon.
Csak addig és azt engedélyezik, ami nekik nem veszélyezteti a kommunista Kína "alapjait".
Minden más azonnali megtorlással jár, majdnem /bár Hongkong esetében már igen/ majdnem északkoreai módszerrel.

Nem tűrik, hogy bizonyos népcsoportok szuverenitást élvezzenek, csak egy bizonyos pontig, és ott is csak az lehet érvényben amit ők akarnak. Sajnos a Hongkongi elit egy része lefeküdt Kínának, mert az igért fűt fát, de persze esze ágában sincs azt betartani! Azonnal börtönbe vettette azokat a képviselőket, akik ellenvéleményen voltak.
Még a békés demonstrálás is ezért torkollik véresbe, mert még azt sem engedélyezett, mert arra a bizonyos napra emlékezteti őket! Tehát csírájában kell elfojtani szerintük. De ha egy nép túl sokat szenved, előbb utóbb abból is nagy konfliktus lesz.

az EU meg jobban tenné, ha a saját háza táján csinálna rendet, és nem a rengeteg bajt, betegséget, stb konverzálná! és én sem akarom az egyesült európai államokat , mert az nem arról szólna, amiről papolnak, hanem arról, hogy milyen jogosítványok maradhatnának meg nekünk! Toll a fülükbe!

:-h :ymhug: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 2. 12:07

Kedves Lányok!A mai délelőtti/lépcsőházfelmosás között hallgatott/másik műsorban egy agykutató beszélt.Ennek első 10 perce a társadalmi változásokról szólt.Nagyon érdekesnek és ránk vonatkozónak tartom,ezért beteszem majd a linket,fókuszálok az agykutatóval készült riport kezdetére,másrészt készítek ebből a 10 percből este egy összefoglalót.A rádió bal oldali,DE MINT ÍRTAM GONDOLKODÁSBAN!!!!!!!!!bal oldali vagyok,de nem pártilag.Egyetlen párttal sem tudok teljesen azonosulni,mert nem képviselik a társadalom leszakadóbb rétegét.Most okoskodokkkkkk!!!! :( :( :( ,ezért ide sohasem hozok valamilyen oldali kiállást,így merem ajánlani az egyes műsorok részeit.Azonkívül, nem képzelem magam okosnak,vagy komolyan műveltnek,ha tehát felhozok valamilyen témát,a véleményetekre vagyok kíváncsi,mert akkor több oldalról megvilágítjuk a témát a MI SZINTÜNKÖN.Persze csak és akkor,amikor van kedvetek hozzá.Most megyek fürdőszobát takarítani.A műsor linkjét csak pár óra múlva tudom betenni,mert akkor kerül fel a honlapjukra.Üdv:Paggy %%- %%- %%- /kedden megyek az onkológiára kontrollra,kell egy kis szerencse!!!!!/ @};- @};- @};- /és tripla virág a lelkemnek/ =)) =)) =)) =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 2. 15:25

Kedves Lányok!Végeztem a munkámmal és így van időm leülni a gép elé.
Azt hiszem ,mégsem teszem be annak a rádióműsornak a linkjét,mert ahogy picit utánaolvastam a témájával kapcsolatban ,érinteni kell a politikát,azt meg nem szeretném.Kár,pedig értelmes dolog volt és összefügg a tegnapi témánkkal!Na mindegy,keresek magamnak valami érdekeset,amin ámulni lehet.Majd jövök.
Ó,persze,elmaradtam az olvasással és nézelődéssel itt.Most akkor a nyugiban végre megejtem.Paggy %%- %%- %%- @};- @};- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 2. 16:22

Szörnyű!!Megint elszállt ,amit írtam emiatt az állandó bejelentkezés miatt,amit 2-3 perc után kér.!
Kata!Szilveszteri üdvözletedben írtad,hogy örülsz,hogy nem hagytunk magadra.DE EZ KÖLCSÖNÖS!!!! :littlehearth: :flower1: Pont Te vagy az,aki mindent megválaszolsz,figyelsz arra hogy más hozzászólása se árválkodjon egyedül.Gondos "fórummama" vagy,akire lehet számítani és SOHA NEM ODAVETETT,VAGY CSAK UDVARIAS A VÁLASZOD,HOZZÁSZÓLÁSOD .Köszönöm én is NEKED. :flower1:
Dorina!A rengeteg "roppant fontos" írnivalóm közben elkerülte a figyelmem a feltett animációs filmet.Letöltöttem köszönöm.Hamarosan megnézem.A kórust is meghallgattam.Egy kedves közös ismerősünk/B-betűvel kezdődik a neve :)) / jelezte,hogy ő is kórustag volt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 2. 16:45

Ági!Nem emlékszem,hogy írtad volna:Nincs szaloncukor a szép fenyőtökön.Csak nem a férfiak miatt?Vagy esetleg Ramos dézsmál?Szép a tájkép fotódon a két szín találkozása.Micsoda hihetetlen zöld!!!Egyáltalán nem értem,hogy miért nem sikerült a piskóta.AZ A FONTOS?HOGY INKÁBB KICSIT TOVÁBB KELL SÜTNI IDŐBEN MINT KEVESEBBET.Úgy látod már kész,akkor egy kötőtűt kell beleszúrni.de előtte tedd rá a tenyeded és nagyon picit nyomd meg,érezni fogod,hogy túl puha-e vagy már masszív.Akkor még legalább 5 percig sütöm és nem veszem ki a rendes nagy tortalapot,hanem a résnyire nyitott sütőben hagyom langyosra hűlni.Ezután kezdődik a kiborítás,sütőpapír leszedés stb.A piskóta tekercshez is hagyni kell kicsit kihűlni és langyosan ,vizes leszadni a sütőpapírt.Biztosan nem sült meg rendesen és azért esett össze EZ '100%!!!.És sütés közben nem szabad nyitogatni az ajtót.A kerek piskóta sülési ideje 45-50 perc!!!175 fokon./megint nem tudom a fokjelet :(( :(( :(( :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 2. 16:48

Dorina !Köszönöm a latin videót.És megtaláltam az infót az énekesnőről.Hirtelen összekevertem MAKRON feleségével,aki jóval idősebb nála.Mindjárt eszembe jutott a Someting.....
Carla Gilberta Bruni Tedeschi,[3] ismert nevén Carla Bruni (Torino, 1967. december 23. –) olasz származású, francia állampolgárságot nyert manöken, énekes-dalszerző,[4] a volt francia köztársasági elnök, Nicolas Sarkozy felesége.[5] Házasságkötése után hivatalosan a Carla Bruni-Sarkozy, illetve a Carla Sarkozy nevet használja, azonban művészi tevékenységéhez továbbra is megtartotta a Carla Bruni nevet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 2. 16:51

Ildikó!Nagyon szép a szilveszteri rózsa.Köszönöm szépen.
Lányok!Sikerült a koreai drónvideót megnéznetek???4 órás,de érdemes beletekerni.Milyen jó,hogy elhoztam ide a linket,mert már nem látom az Ázsián.
Most megyek és komolyan tanulmányozom Rita retekpalántáit.Olyan szépek voltak!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 2. 17:13

Kedves Rita!Sajnálom,hogy tönkrement a laptopod.Mikor tudsz újat venni?Annak a lilás retekpalántának milyen néven kapható a magja a boltban?Szívesen megpróbálnám én is a nevelését!
BÚÉK Neked is kedves Rita!Nagyon sok szerencsét és örömöt 2021-re!!!!! %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ PAGGY @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 2. 19:06

sziasztok Lányok,! jól megtréfált ma az időérzékem, de ma már végre főztem, pontosabban sütöttem is, elkészítettem Szoky két finomságát egyik a lencsefőzelék, a másik pedig ugyan csánk az eredeti, de én csirkecombbal csináltam meg ugyanazt, és fantasztikusan finom lett, és lilahagymával. A lényeg, hogy még most is alig tudunk mozogni a jóllakottságtól!
Délután meg hatalmasat aludtam megint 2 órát! DE már sokkal jobban vagyok, bár még ma nem mertem takarítani, de legalább főztem!
Jövök majd újra, de már megy az Istentisztelet, és Samunak vacsora, igaz csak tej, meg ha kér esetleg vajaskenyér,
aztán a másik szobában bekapcsolom a youtobot, és akkor Samu is hallgatja, amikor már ágyban vagyunk is!
Egyébként itt most éppen Yoyce Meyer tanításait hallgatom, és komolyan annyira jó dolgokat mond teljesen meglep egyik másik mondanivaló...nem szabad hagyni, hogy megkeményedjen a szívünk. Kell hogy legyen ereje, ha valamire a szavunkat adjuk, még akkor is ha kárát valljuk. A többit hagyjuk Istenre! Huh...
Mi kell hogy történjen ahhoz, hogy vissza kelljen térni Istenhez. Országos szinteken!

Paggy, biztosan minden rendben lesz a vizsgálatokkal! Ne izgulj, mindent megtettél amit tehettél magadért és másokért is, innentől meg már nincs is miért stresszelned!

Inkább csak élvezd a megérdemelt nyugdíjas éveidet, az ingyenes utazással. együtt! várjuk majd az örömteli szép képeket!
:-bd :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth: i-)

ui: A koreai drónvideót nagyon jó hogy áttetted ide, ugyanis ma még nem fért bele az időmbe, de ha megébredek éjjel, akkor nem is kell várnom, hogy megnézhessem Lehet hogy több részletben, hogy mindent jobban megfigyelhessek! :x
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. január 2. 19:58

Paggy, küldöm a virágokat szeretettel. Jó lesz minden!

Kép
Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. január 2. 20:01

Paggy, van a fán szaloncukor, barna és arany :-)
A piskóta megsült, tűpróba volt. Csak ahogy kész volt kivettem a sütőből , bár ha bent hagyom ugyanaz a helyzet.
Nekem nem megy a piskóta sütés, ez van. De attól tölteni még jó. A vizes piskóta viszont gyönyörű, csak az meg nem olyan finom.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. január 3. 8:10

Na, végre megint itt vagyok. A guta üt meg, mert végre lett volna időm minden nap itt lenni, erre
egyik baj követte a másikat. Nem hinném el, ha nem velem történt volna. Sajnos megint lemaradtam
négy oldallal. Reggeli után elolvasom.

Szóval ott tartottam, hogy az újabbik gépem javíthatatlannak bizonyult. Másnap visszamentem Józsihoz
ezzel a régivel, hogy tegye használhatóvá. A tönkrementből áttette az SSD-t, ami arra szolgál, hogy
gyorsabb legyen a laptop és ebben a régebbiben még nem volt, meg a winchestert, hogy a dolgaimat
visszakapjam (képek, lementett videók, dokumentumok...), és feltette a win10-t. Arra már nem volt ideje,
hogy a gépet kitisztítsa, amire nagy szükség lett volna, mert így nagyon gyorsan felmelegszik (emiatt
vettem annak idején másik laptopot), de megbeszéltük, hogy januárban azt is megcsinálja. Boldogan
jöttem haza, erre kiderül, hogy a felturbózott gépem, ami még jó gyors volt Józsinál, tök lassú. Kiderült,
hogy nem vele van a baj, hanem az internettel. December 31-e volt éppen, marhára örültem, gondolhatjátok.
Az oldalak nem töltöttek be rendesen. Nem tudtam a gyerekekkel videózni, mert mindig megszakadt.
A képek meg nem töltődtek be a messengerben. Másnap arra ébredtem, hogy a helyzet semmit nem
változott. Felhívtam a szolgáltatót, ahol csak telefonon lehetett bejelenteni a hibát, hiszen ünnepnap volt.
Legnagyobb meglepetésemre visszahívtak, és megkérdezték, hogy jó-e nekem, ha még ma kiküldenek
egy szerelőt, mert ők is látják, hogy nagy baj van nálam. Nagyon megörültem. Ki is jött egy fiatal srác, aki
kiderítette, hogy az oszlopon a kábellel, vagy mit tudom én mivel van a gond (mondtam neki, hogy volt
már egyszer ilyen, ki is cseréltek ott valamit). na, most ugyanaz volt a baj. Újra gyors lett a net, de azt
mondta, hogy a biztonság kedvéért, felmegy a padlásra is, és ott is ellenőrzi az akármit. Felment, és
hát jól tette, mert azt találta, hogy vagy egér, vagy menyét, ami sűrűn előfordul mifelénk, megrágta egy
darabon a kábelt. Azt is kicserélte. Most már csak a melegedéssel küzdök. A fb, a messenger és a youtube
az, ami a legjobban forrósítja a gépet. Időnként kikapcsolom, hogy hűljön, nem várom meg, hogy magától
tegye meg. Jövő héten viszem vissza, és utána már úgy fogok tudni netezni, mint eddig. Három hónapot
kell kibírnia, azelőtt akarok újat venni, mielőtt kimennék Angliába. Ott majd a fiam mindent rátesz az
újra, amit én szeretek, és használok. Négy éve is így volt.

Tegnap meg elmentünk Debrecenbe. A Fórumban voltunk, vásároltunk. Nagy leárazások vannak, mint ahogy
máshol is, gondolom.

Na, eszem, olvasok, és majd jövök.

Nagyon szépek voltak a Fórumban a dekorációk. A fotók nem adják vissza. A megrágott vezeték és a reggelim,
ami fermentál lilakáposzta, narancs és alma:

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég