Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 15:16

Odafele fölfelé mászol:
Kép
Kép
Kép
Kép
Végre megérkezel.Most jön a FRÁSZ,vajon......?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 15:23

És hála a MAGASSÁGOSNAk :ympray: és a JÓ SZERVEZÉSNEK ^:)^ ,összesen 3-n voltunk a rendelőben és 10 perc után behívtak:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 15:24

Visszafelé őszinte hálával a szívemben /a doktornő iránt :littlehearth: :(( :(( ,aki még és most spoilerezek
Spoiler: mutasd
Képzeljétek,amikor először voltam teljesen megrémültem,mert bugyira kellett vetkőzni és MINDENT!!!!!!! :)) :)) :)) megnézett rajtam :)) :)) :)) :)) Egy kb 35éves fiatal szép doktornő mindenhová bekukucskál.Hát én se vagyok nudli,mert már mindent csináltam.pld.kakit kentem táptalajra környezetszűréskor a KÖJÁL-Járványügyi hiv-DE nem semmi a munkája.Egész nap csak daganatos embereket bámulni. :littlehearth: :flower1: :flower1:
jöttem a kijárat felé.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 15:31

Most pedig,hogy felszabadultam kicsit,menjünk nézelődni,úgy is sokat kell mozognom.A kijáratnál balra,végig még mindig, a Kék Golyó utcán
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 15:35

Most mindjárt ,mert videót hozok.A you tube-ra felteszem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 15:45

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 15:46

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 15:51

A távolban 1945-ös emlékmű látható:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 15:57

Így néz ki tavasszal a VÉRMEZŐ:
Kép
Ilyenkor kopár:
Kép
Láttam ROVARHOTELT.Tudjátok mi az?
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 16:01

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 16:05

Babits Mihály emlékműve a Vérmezőn:
https://www.google.com/maps/place/V%C3% ... 1!1BCgIgAQ
Ez a szobor és mellette az emlékmű.Néhány ismert ember Babits idézet választott és az került fel a kőlapra/márvány?/
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 16:15

Szigorú szabályok mellett/kakiszedés és nem veszélyeztethetnek másokat/a kutyások is használhatják:
Kép
Nagyszerű a játszótér is:
Kép
Biciklizni is lehet:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 16:20

Megyek tovább.Nem messze lakik a barátnőm.Megbeszéltük lejön a kapuba egy kicsit dumcsizni. A Vár környékén lévő utcákról itt lehet autóval lejönni:
Kép
Átmegyek a zebrán:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 16:25

A zebra másik oldalán lévő házban lakott egy igazán híres ember a NYUGAT c.folyóiratot újságírója:
[url=https://postimg.cc/9Rz5hSWB]Kép[/url)
https://hu.wikipedia.org/wiki/Sch%C3%B6 ... lad%C3%A1r
:flower1: Jelentős része volt Ady Endre, Móricz Zsigmond és mások elismertetésében :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 16:30

Hamarosan az ALAGÚTHOZ érek/ami a Vár alatt van/ az alagút másik oldalán már a Duna a LÁNCHÍDDAL
Mielőtt balra néznék,az ALAGÚT felé,ott magasodik a híres,nevezetes OTP HÁZ:
Kép
Kép
http://uj.lechnerkozpont.hu/cikk/magany ... tp-lakohaz
Részlet a cikkből:
A krisztinavárosi Alagút utca és Pauler utca sarka az 1890-es évektől neves helyszín volt – a napjainkban ismert 14 emelet magas OTP lakóház helyett akkoriban egy háromemeletes, historizáló épület állt ott, amelyben évtizedeken át Buda egyik híres kávéháza, a Philadelphia működött. A Horváth-kertre néző vendéglátóhelyen egykor pezsgő irodalmi és társasági élet folyt, erről azonban már csak emléktábla tanúskodik, amely a toronyház falán olvasható: „E helyen állott a hajdani Philadelphia Kávéház, amelynek legnevesebb vendége Szabó Dezső, a nagy magyar író volt.” A kávéház 1935-ben válságos időket élt meg, majd nem sokkal később – sokak bánatára – végleg bezárt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 16:41

Balra pedig ott az ALAGÚT,amit a Lánchíddal együtt fel kellene újítani:
Kép
https://hu.wikipedia.org/wiki/Budai_V%C3%A1ralag%C3%BAt
A képen az ALAGÚT LÁNCHÍD FELőLI OLDALA LÁTHATÓ:
Ez egy nagyon szép kép innen a WIKIPÉDIÁBÓL:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 16:51

Most pedig a Horvát -kert/a Krisztina krt és az Attila út közötti sávban/mellett elhaladva mindjárt a barátnőmék kapujában leszek:
Kép
Itt is egy emléktábla:
Kép
https://hu.wikipedia.org/wiki/Bajcsy-Zsilinszky_Endre
És végül itt vagyunk mi a barátnőmmel.SziasztokPaggy %%- @};-
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 5. 16:54

Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=MvMhTBjPWOY&ab_channel=HitR%C3%A1di%C3%B3

egy érdekes műsor!
Örülök Paggy, hogy minden oké lett és köszönöm a pesti sétát! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. január 5. 18:09

Paggy! Remek hír és jó képek, a videók meg igazán kellemes helyre vittek minket. Miután, ha Bp-re megyek, a Délibe menő vonatokat választom mindig, sokszor megfordultam a Vérmezőn. Gyakran megyek oda, ha várnom kell a vonatindulásra, ezért ismerem. Azonban nem volt mindig ez a budai rész annyira kellemes. Ha jól emlékszem, itt végeztek ki több halálraítéltet. Úgy rémlik, hogy az első magyar miniszterelnök, gr. Batthyány Lajos is itt lelte halálát, golyó általi kivégzése során. Viszont a Vérmező név, azt hiszem valamilyen csata emlékét őrzi. Lehet persze, hogy rosszul emlékszem.

Mindenesetre az a legjobb, hogy veled minden rendben van.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 5. 18:14

Kedves Dorina!Először,megnéztem a videó,amit fordítottál.Köszönöm szépen.Az egyik betett videón/amit nem én készítettem/pont erről van szó.Mitől Vérmező a Vérmező?VÉR !!!Harmadszor meg :) :flower1: Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 5. 22:02

Paggy, nagyon aranyosak vagytok a barátnőddel. Ismeretlenül is üdvözlöm. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. január 5. 22:33

Paggy, örülök hogy rendben van minden!!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. január 6. 6:07

Kata, hétfőn elvittem pasztázni és kitisztíttatni a régi laptopot (ez még váratott magára),
és tegnap végre visszakaptam. Most már nem melegszik, úgyhogy gond nélkül tudom használni.
Több, mint nyolc éves a drágám, de most nagyon jó szolgálatot tesz addig, amíg nem veszek
újat.

Lehet, hogy használt volna a laptophűtő, ha nem ennyire forrósodott volna a gépem. Sőt az is
lehet, hogy a hűtő nélkül használni se tudtam volna. Nem tudom, nem próbáltam.

Sok oldalról lemaradtam, ezért nem tudom, hogy mi a gond az ágyatokkal. Megírnád megint?

A mikrozöldekkel csak akkor kezdtem el foglalkozni, miután utána olvastam a nevelésüknek.
Először minden ismeretlen félelmetesnek tűnik, de ha tanulmányozza az ember, akkor rájön,
hogy marha egyszerű az egész. Ha egyszer mégis ráveszed magad, nagyon szívesen segítek.
Ezek kis tálcák, nem kell nekik sok hely az ablak közelében.

Paggy, örülök nagyon, hogy minden rendben van! A képeid olyanok, mint amikor én szűrőt használok.
Nekem tetszenek.

A te saját két videódat megnéztem. Mennyire nem szép a természet ilyen időben. Szürke és
jellegtelen, de a város, az épületek ugyanolyan szépek, mint tavasszal vagy nyáron vagy ősszel.

Dorina, azt mondja a videód, hogy leküzdöttük a nehézségekkel teli 2020-t. De jó lenne, ha így
lenne. De sajnos még mindig ott tartunk, hogy nem tudom, márciusban ki tudok-e utazni Angliába.
Tavaly a tavaszi szünetben nem sikerült, nem nézhettem meg az újszülött unokámat, és most
megint nem biztos, hogy március végén kijutok hozzájuk. Február közepéig lezárták Angliát.

Még ősszel fotóztam ezt a "kamasz" imádkozó sáskát. Eléggé vékony dongájú volt.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. január 6. 10:23

Rita! De örülök, hogy jó már a laptopod!! \:D/ :littlehearth:
Az van csak az ággyal, hogy elfelejtettem az ágy hosszához hozzáadni a külső méretet, és így nagyon szűkös lett a hely! És úgy néz ki hogy a heveder részét évente meg kell húzni mert ereszt egy kicsit, amit ugye a súlyom is siettet.
De amúgy jókat alszunk rajta! Valahol olvastam, hogy nem mindegy a matrac jótállásához, hogy milyen rácsozatot használ az ember! Ha valami beválik, jobb ahhoz ragaszkodni!
Mennem kell ma paradicsomos káposzta lesz, természetesen a szoky - féle, annyira finom volt a múltkor is! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. január 7. 8:50

Sziasztok Lányok!Rita!Nagyon különleges ilyen közelről látni egy sáskát.Hogy hogy nem ugrott el?A mikró zöldségeid pedig szépek.Nem csodálom,hogy kedvet kaptál az elfogyasztásukhoz.Írtad,hogy az ismeretlen mindig ijesztő.Szerintem is.Még most is be vagyok rezelve a fréziák miatt,mert még a könyvek sem írnak le mindent,rá kell gyere a titkukra.Örülök,hogy végre van laptopod és nem vagy"magányos".Naponta többször is tudsz beszélni a lányoddal?Izgulok,hogy márciusban végre ki tudj menni és élvezhesd az együttlétet, valamint elkezdheted végre a nyugdíjas éveidet.Szép napot kívánok!Paggy %%- @};-

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég