Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 18. 21:12

Kata!Almás sütit sütöttél????Nagyon jól néz ki a sült alma benne!!!Finom lehet.Csak vigyázz a vonalaidra!!!NEKEM CSAK NÉZNI SZABAD.MÁR ELŐRE FÉLEK,MERT A FINOM MOGYORÓ,AMIT A TÉSZTÁBA KELL TENNI+ PORCUKOR+ CITROMHÉJ+......szóval nekem tilos mindegyik!!! :(( VEZEKELEK A BŰNEIMÉRT.SZÓVAL ESTE NE EGYÉL!!!Most megyek kutyát sétáltatni.Szép álmokat!Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 19. 8:00

=)) =)) =)) =)) Jaj =)) =)) =)) Paggy =)) =)) =)) =))
Akkorát nevettem neked =)) =)) =)) Beláttál a konyhába? két ujjnyi maradt az egészből reggelre! :)) Az volt a reggeli! :))

Sziasztok lányok, tegnapelőtt találtam még mirelit szílvát, úgyhogy a változatosság kedvéért abból meg gyümölcslevest fogok csinálni!

Megyek megnézni a Sleppet, mert már nagyon vártam a feliratot, és utána fejest a tennivalókban.
Mellesleg meg megindult végre a Desinger fordítása is, úgyhogy azt is elkezdtem nézni! Már szinte semmire nem marad időm, ha mindent látni akarnék.

Lintkánál is megjött a 3. rész, azt majd délután folyamán. A kettő között meg lesz ami lesz de kimozdulunk!!!
A többi nem fog elfutni elölünk! :-h :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 19. 14:48

Halihó Lányok!Csak egy pillanatra jöttem.Kata!Ugye megmondtam,hogy veszélyben az alakod? :)) SAJÁT TAPASZTALAT!!!!
Lányok!3 dolog miatt jöttem:
'1/Álomszép a kinyílt fréziám.NE IRIGYKEDJETEK :)) :)) :))
Mutatom.Pár éve ez a szín volt,a fotóját először idehoztam.AZ AVATAROMAT NÉZZÉTEK MEG,ott látható a régi kép!
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 19. 15:11

2/Nem túlzok Lányok!Nagyon-nagyon finom lett/próbasütést csináltam,mert holnap sütöm a nagyját/ a szoky-féle barna linzer.Annyira isteni ,hogy a párom melegen befalta.Én is ettem 2-t /CSAK ,HOGY ELLENŐRIZZEM JÓ-E =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) /Ajánlom annak,aki még nem próbálta.Egyszerű nagyon.Dió helyett mandulát,vagy sima nem sós amerikai mogyorót is lehet rakni a tésztájába.Nekem kis szezámmag,napraforgómag és 5 db mandula volt itthon,abból tettem bele.Csak pár db-t csináltam próbasütésként.Ma mentem a piacra mogyorót venni.Csak mandulát kaptam 10dkg/465ft volt/és keverem napraforgóval.Ja és egy kis sót ne felejtsetek ki a tésztájából,mert úgy finom.Holnap lefényképezem.Hajnalban sütöm,mert akarok a lányoknak is vinni a tea mellé.Remélem nem fog esni,így nem mossa el a sétánkat!
3/Olyan boldog vagyok,mert megkaptam a furulyaiskola újabb anyagát,úgy hogy menthetetlenül haladunk Lillával.Teszek be egy számot.Állítólag gitárt is tanítanak.
Kedves Lányok!Senki ne haragudjon rám,hogy sokat "dumálok".Ugyanennyire kíváncsi vagyok RÁTOK is.
Katának jó filmezést,Samukának finom sütiket !Remélem sikerült kimozdulnotok!!!Milyen idő van Győrben?Nem fájt a fejed a melegfront betörésekor?
Levettem a fóliát a kertecskémről.Igaz,hogy az előrejelzés szerint 1 hétig lesz jó idő és utána ismét tél,de bizakodom.A hét végén már mindenképp ültetem a magokat.ÉS ,ha igaz lesz,holnap este hozom az első adag sétaképet.Ágika!Legalább egy szmájlit ránk pazarolhatnál! :littlehearth:
Hozom a furulyaszámot,majd csinálom a fasírtot.JÓ KIS PÁRHUZAM,UGYE??? :flower1: Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 19. 15:15

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 19. 15:20


Ezt is lehet furulyával.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 19. 15:21

És ezt is:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 19. 16:45

köszönöm a dalokat a furulyán...mindegyik nagyon tetszik..
A virágok csodaszépek! micsoda pazar illatok lehetnek nálad!
A süteményen még gondolkodom. Holnapra májat csinálok, vasárnapra meg csirkecombot... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:


hogy egy kis zenét én is hozzak!
Oda vissza vagyok a régi hangszerekért! :D \:D/ :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 19. 21:01

Sziasztok Lánykák!
Most csak beköszönök, remélem több időm lesz majd most már, hogy nem hetente van festészet, mert alig volt időm a megfestendő képek miatt.
Mindig van valami ami miatt éjfél körül kerültem ágyba és utána már elnoymott az álom filmnézés közben.
Lapozgattam gyorsan vissza, de normálisan meg kell majd néznem mindent.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. február 19. 22:12

Ó de örülök neked Ági.
Gyere mesélj, mi történt,jobban vagy-e már?

:littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 19. 22:44

Szia Ildikó!
Aranyos vagy!
Jövök majd, de mostis még az albérlőknek csinálom a számlák feltöltését a drive-ra és már mindjárt 23.00.
Jobban vagyok már, csak a vérnyomásom nem szereti a melegedést, de küzdök ezerrel. :-) Úgyis én győzök. :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 20. 1:16

Kedves Ági!Biztosan nagyon elfoglalt vagy!Azt hiszem igazad van ,hiszen van az embernek elég saját dolga.Nekem is inkább a lakásban kéne tevékenykednem,mert lenne mit,nem pedig kimozdulni, meg idejönni pletykálni.MINEK IS????Csak az a baj,hogy érzem,ha teljesen bezárkózom, bújom a lakást,nem találkozom senkivel még a piacra menet se,akkor komolyan kedélybeteg lennék.A környezetemben sokan búskomorak.És ,aki még dolgozik éjjel-nappal,az nagyon elfárad.Látom a páromat.Sokat dolgozik ,utána csöndben pihennie kell.Tehát Ági!Köszi,hogy jelentkeztél,vigyázz MAGADRA!
Kata!Ezt a videót már ismerem.Tetszik!!! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: Elkészült a gyümölcsleves?Nem írtad,hogy végül kimozdultatok-e.
Lányok!Megkockáztatom,hogy holnap a +12 fokban felmegyek a Várba.Kéne ablakot pucolnom,kéne lépcsőházat felmosnom,pakolnom,.....és én meg ...kimozdulok 2 vagy 3 órára.Hát ilyen elvetemült vagyok!! :)) :)) :)) Aludjatok jól!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 20. 14:46

Sziasztok!
Tegnap esti műsor DÉL-KOREÁRÓL
https://www.klubradio.hu/archivum/a-vil ... 1900-15821
A világ urai
Dél-Korea sikerének titkáról és ellentmondásairól
20/02/2021 12:39| Szerző: Klubrádió/szg
Az ázsiai térség sikeres demokráciája, informatikai és oktatási nagyhatalom – Dél-Korea történetéről, ellentmondásairól és a sikerek titkáról Szénási Sándor Rácz Gábor Ázsia-kutatóval beszélgetett A világ uraiba
2021. február 19.A világ urai (2021. február 19., péntek 19:00)
46:26
Műsorvezetők: Szénási Sándor

A Koreai Köztársaság, hétköznapi nevén Dél-Korea Kelet-Ázsiában, a Koreai-félsziget déli részén található. Egyetlen szárazföldi határa a koreai demilitarizált övezet, amely Észak-Koreával közös. A két Korea 1945. augusztus 15-éig egy államot alkotott. Keleten a Japán-tenger (hivatalos koreai nevén Keleti-tenger), délen a Koreai-szoros és nyugaton a Sárga-tenger határolja. A nagy történelmi múltra visszatekintő Dél-Korea jelenleg a világ egyik vezető gazdasági hatalma, számos nemzetközi szövetség tagja. Fővárosa és legnagyobb városa a 2018-ban 9,67 millió lakosú Szöul, a világ egyik legnagyobb városa. A fővároson kívül még kilenc milliós nagyváros található az országban.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 20. 14:54

Reggel felmentünk gyalog a Várba és megnéztük a Lánchidat felülről.Közben pedig teázgattunk. :) \:D/
Kép
Kép
Balra a KARMELITA UDVAR,Orbán Viktor munkahelye! ,mellette jobbra, a KÖZTÁRSASÁGI ELNÖK PALOTÁJA
Kép
aZ ELNÖKI PALOTA JOBB OLDALÁN VAN a SIKLÓ/AMI LEVISZ A CLARK áDÁM TÉRRE/AMIKOR MŰKÖDIK COVID!!!/,odamegyünk ,hogy lenézzünk.
Kép
Itt a Sikló bejárata.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 20. 15:05

A vári hatalmas turulmadarat renoválják.
Kép
Itt van a renoválás előtt.
https://archivum.mtva.hu/photobank/item ... ZCcnFwQT09
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 20. 15:11

És lenéztünk a SIKLÓ pálya tetejéről a Lánchídra!!!!
Kép
Kép
Hétfőn Ani barátnőmmel átgyalogolunk rajta a lezárás előtt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 20. 15:15

Csináltunk egy képet.Nekem szerencsém volt,mert levettem a szemüvegem,így nem párás .
Spoiler: mutasd
Kép

Kép
És itt a teánk.
Hiába a Lovardát is meg akartam nézni ,de mivel hideg volt és nem volt nyitva WC így igyekeztünk haza.
Nagyon jókat beszélgettünk,vihorásztunk és örömködtünk egymásnak.Szép hétvégét!Paggy %%- @};-
ÉRDEMES VOLT KIMOZDULNI .2,5 órát vett igénybe.Jókedvűen értem haza. :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 20. 16:05

Lányok!Mennem kell lépcsőházat felmosni,de előtte megnéztem ezt.Olyan szép ruhák!!!!!!!
https://www.justfashionnow.com/shop/dre ... gJSB_D_BwE
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 20. 17:41

Sziasztok!

Most olvasom, hogy smile-t kértél Paggy. Küldöm is: :-) :-)
Nekem nagyon tetszik, hogy kimozdulsz otthonról. Nagyon jó a mostani párás szemüveg nélküli képed is!
Sajnálom,hogy nagyon nagyon meg kell nézned mit nem ehetsz.
A furulya tanulásodon meg jót mosolygok, ahogy elképzelem. Mindezt pozitiv értelemben. Olyan jó, hogy feltaláltátok magatokat Lillával igy virtuálisan is.
Nagyon ttszett ahogy a pasas furulyázott és ki voltak irva mit is kell csinálni.
Kicsit jo-jozik a szemem, mert a meleg az ellenségem. Felmegy a vérnyomásom, vagyis ingadozik 120 és 150 között. Most a gépet nem nagyon birom nézni. Néha a micsodám tele magamtól.
Le volt zárva a Lánchid?
Nagyon jó az a kép fentről, ahogy rá lehet látni.
Szépek a virágaid! Nem is kell az embernek kert, meg lehet ezt oldani úgyis ahogy csinálod! Kiváncsi leszek majd a fokhagymádra!
Viszed oda majd ahol magaságyásaitok vannak?

Kata, olvasom, de még nem jutottam oda, hogy mi is lett a leveleddel.
Annyira gyönyörű az a kenyér, hogy valami csuda!
Olvasok majd tovább, mert Samukára is kiváncsi vagyok!

Ildikó! Gyönyörű az az alma! Mintha élne!
Nekem is jobban tetszik az első akvarell papirra készitett festményed, de tudom, mikor az ember gyakorol, persze, hogy nem tökéletes minden. Meg kell tanulni, aztán belejövünk.
Sikerült akkor végül online tanfolyamra beiratkozni. Nekünk is nagyon sokat ad le a tanár úr, vagyis igazán az a sok,hogy hetente van és mindig egy kép. Most visszatérünk majd a két hetes szakaszokra, többet lehet egyből gyakorolni majd.
Sajnos a tájképfestészet amit most veszünk kicsit más papirt követelne meg. Vastagabbat. Ez rizspapirtba darabja oylan 150 grammnak kellene lennie.
Ami van az max. 95 gr. Ajánlotta a tanár úr az akvarellt abból is azt , ami 200 gr.-nál nagyobb.
Idegenkedek még tőle, abból is ki kell tapapsztalni mit tud az egyik és mit a másik.

Rita! Olyan jó volt látni Lilykét! Mekkorát nőtt! Nagyon aranyos! :-)
Én is várom már nagoyn, hogy kint legyél náluk. Repülőn mi újság? Kell a vakcina, vagy lehet anélkül utazni? Vagy csak a negativ teszt kell?
Igazad van abban, ha nyugdijas lennél nagyon begubóznál ott a faluban. Másabb a város, több lehetőséggel. De jó lesz Neked!!!
Csorog a nyálam az ételeid láttán. Nálam a fiúk még a káposztára sem voltak vevők. Bár ezt gondoltam, na mindegy. ha magamnak kellene csak csinálni minden más volna.

Most ennyi lányok, mert ledőlök a székről a szemem miatt.Remélem holnapra már jobb lesz, bár ahgoy néztem az idő marad ilyen " meleg".
Betseszek pár képet amiket most csináltunk. Az eredetit is amiről másoltunk, hogy lássátok, mert megosztóak ezek a kinai tájképek azért :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 20. 18:07

Az eredetieket is beteszem majd spoilerbe, igy látjátok miről ment a munka.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép


Kép
Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép


Kép
Spoiler: mutasd
Kép


Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 20. 18:39

Én most igy utazgatom:

Kirgizisztán:


Vietnám:


Uganda:



Ausztália-Új-Zéland




Van még egy pár fenn a facebookon, gyors most ezeket tettem be.
Nagyon sok online előadás van különböző témákban....
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. február 20. 20:17

Helló, nem vesztem el teljesen, csak egy kicsit. Most sem tudok időzni itt, de egy festészetről szóló cikket és a benne levő videókat talán érdemes lenne megnéznetek. Ide teszem: https://hvg.hu/kultura/20210219_Utaznan ... k_magunkat
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 21. 7:05

Paggy, én olyan vagyok, hogy minden élethelyzetemhez nagyon könnyen és gyorsan alkalmazkodom.
Egyébként még mindig többet (31 év) éltem városon, mint falun (28 év). Imádtam itt lakni, de nyugdíjasként
már nem imádnék. Nagyon jól döntöttem.

Én "nagyika" vagyok Lilykének, a másik nagymama pedig "nana".

Azt olvastam a téné csopiban, ahová hisztaminosok is szoktak írni, hogy először nagyon szigorúan kell venni
a diétát, majd szép lassan, egyesével vissza lehet engedni a kritikus élelmiszereket, de csak kis lépésekben,
és közben figyelni kell a szervezet reakcióját.

Valamikor én is tanultam furulyázni, de már semmire nem emlékszem. Ügyesek vagytok!

Biztosan nagyon szép lesz megint a virágos kertetek. Más lakó nem szól bele, milyen virágot ültessetek?
Nem érdekli őket?

Láttam a fokhagymádat, kíváncsi leszek, mi lesz a vége, majd tudósíts róla. Én megszűntem létezni a növények
számára, vagy ők az én számomra... nem is tudom. Az utazós életmódhoz még a szobanövények se passzolnak.

Sajnos a színházzal épp úgy vagyok, mint a mozival vagy a tévével. Nem tudok csak úgy ülni és nézni. Elaludnék
közben. Ha tudnátok, hogy elálmosodok az értekezletek alatt.... :))

Gyönyörű az a frissen kinyílt lila frézia!

A második várbeli képen a barna fű és az egész kép színezettsége olyan hatást kelt, mintha barna vagy vörös
szűrővel készültek volna a képek. Nagyon tetszik. A télhez illő hangulata van. Milyen szép lett a sikló tetejéről
készült fotó a ködbe vesző látképpel.

Kata!
Nagyon nehéz sors jutott neked, de az a csodálatos benned, hogy soha nem hallunk panaszkodni. A nehézségek
ellenére is, megelégedett ember benyomását kelted. Teszed, amit tenned kell. Az a nagyon jó, hogy megtaláltad
magad számára a vigaszt, a gyülekezet formájában. Azok az emberek, akik nem tudnak vigasztalódni hamar
megkeserednek, mert nem tudják elfogadni a sorsukat. Ezáltal jó nagy teherré tudnak válni a környezetük számára.

Jó ég, Kata! Van még almád? :D Hát ez az adag is jól néz ki.

Ági! Jó, hogy betetted spoilerbe az eredetiket! Így látszik, hogy mennyire ügyes vagy már! Legalább a felénél
jobban tetszik a te munkád, mint amiről másoltad. :-bd De az is látszik, hogy van munka egy-egy képpel. Klasszak!

Ez a melegedés nekem is megfájdította a fejem.

Annyit tudni, hogy a kiutazáshoz kell egy 48 órán belüli negatív teszt, de ennek ellenére tíz nap karanténban kell lennem.
Új dolog, hogy a karantén alatt, a második és a nyolcadik napon is teszteltetni kell majd magam. Ennyit tudok egyelőre.

Szép helyekre utazol! A betettek közül elsőként Vietnámba, de rögtön utána Kirgizisztánba szeretnék elutazni, de igaziból. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 21. 7:22

Nagy kedvencem a sütőben sült, hamis sajtmártással leöntött párolt zöldség. Általában brokkoliból és
karfiolból készítem, de most édeskrumplit biggyesztettem a brokkolik közé (TÉNÉ).
A vegán sajtmártás összetevői: párolt krumpli, répa, növényi joghurt, inaktív sörélesztőpehely, fokhagyma
kevés só, bors és pici víz aprítóban pépesítve.

Kép

Kép

Itt babos-gombás fasírttal (sütőben sült, olaj nélkül), paradicsommal, salátával, kaliforniai paprikával,
lila hagymával ettem (TÉNÉ):

Kép

Itt pedig salátával, gyalult jégcsap retekkel, reszelt zellerrel, és kaliforniai paprikával fogyasztottam (TÉNÉ).
A zellernek is nagyon-nagyon jól áll a mandulajoghurt!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 21. 9:04

Most görögszénamagot csíráztattam. Nagyon kemények a magok, ezért 12 órát áztak befőttesüvegben, csak ezután
tettem át őket a csíráztató tálakba. Három nap múlva már ehetők. Itt a képen pont három naposak. Ez tegnap
volt. Ma már nem öblítettem át őket, hanem jól záródó dobozban a hűtőben várnak sorukra. Ha tovább hagynám őket
kint, megkeserednének a csírák. A magok ehetőre puhulnak a csírázás során, emiatt szokták a nyers vegánok csíráztatva
enni a gabonákat, álgabonákat.

Kép

Tegnap a reggelivel, ma az ebéddel fogom fogyasztani. A tányérban fermentált lilakáposzta, édeskáposzta, cékla-alma-
banán van egy fél előző napról maradt almával és egy nagy naranccsal, meg a csírával.

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég