Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 4. 14:37

Sziasztok Lányok! Paggy, köszönöm a csodálatos képeidet, s rögtön z jutott eszembe, hogy ebből még pazlet is érdemes csinálni, olyan jól lencsevégre kaptál olyan részeket, amiket még én sem láttam egyszer sem! Pedig éltem egy évet Pesten!
Nem érdemes idegeskedni! Amennyire az ember tud, betartja a szabályokat, a lázítókkal meg nem kell foglalkozni!
Egyszer csak meglesz az áttörés, de az tény, hogy ahhoz nagyon nagy fokú átoltottság kell, s még úgy sem lehet igazán lazítani, pont a mutánsok miatt! Ha csak simán a covid lenne, már túl lennénk a nehezén! DE felháborít egyébként engem is, hogy valaki orvos létére elmegy afrikába, majd miután azt gondolta hogy már immunis simán elmegy dolgozni karantén helyett.! Persze hogy behozta a vírust, mert az hogy ő maga nem lett beteg, attól még hordozó!!! Na ilyenkor mondom azt hogy ennyi esze legyen valakinek!!!!!!!!!

Na mindegy ezen nem tudok én sem segíteni! :-q x_x
A hőemelkedés jön megy már nálam is. Orvost elérni..mint tevének a tű fokán átmenni!
Csak a fülem ne fájna annyira! Na mindegy nem panaszkodom! Megyek, s juszt is pihenek egy kicsit, majd után porszívozom ki a lakást nagyjából! xdddd
Samu is jön megy, hogy menjek a kisszobába hozzá! Azt hiszem nagyon álmos és szeretne egy kicsit aludni! :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. március 4. 17:46

Sziasztok!
Kedves Paggy jól megfogalmaztad, egyedül ez a terelgetés szó, nem tetszik, az birkáknak való, ilyenkor a pulit sem szeretem. Én is makacs vagyok, vagy talán nem is makacs, hanem nagyon szeretném az igazságot! Többre becsülöm az igazság kimondását, mint azt, hogy körbeírva a dolgokat sehova sem jutunk, és csak beszéd van, de értelmét nem látom, és megtévesztések vannak.

Újra csak írom, olyan a híd teteje, mint a csipke. Annyiszor megnéztem, ja és a lámpák, hát csodaszépek. Ilyen szépségek vannak, és még sok-sok csoda a hazánkban, az országunkban, és most ez a vírusháború mindent átír.inkább az érzésekre gondolok. Látom a fiatalokat, már nagyon türelmetlenek, sok a tiltás, és a parancs, pedig ők aztán igazán szabadnak születtek.

Rita bírd ki ezt a pár napot, ki is fogod bírni. Mikor én nyugdíjas lettem, /még rádolgoztam egy évet, meghalt a férjem és nem akartam otthon maradni/ én is vártam, és sajnáltam is, hogy vége lett. Sokáig bejártam a kollégákhoz, munkatársaimhoz. Nagyon hiányoztak.

A fát "vittem", amit fényképeztél, nem egészen ugyanaz, de nagyon megfogott. Kétféle a festemény, egy lapon, maszkolóval elválasztva, és kis tűfilccel megerősítve itt-ott. A faágakat festettem.

Nemsokára itt a Nőnap. Ki tartja? Bár most éppen akkor kezdődik a megszigorítás.
Dorina várom az új fordításodat. Előre is köszönöm.
Sajnos a postimages visszautasított, nem tudom feltenni a képet. Nálatok működik? Majd később megpróbálom még.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. március 4. 18:49

Most mégis jó lett.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 4. 21:07

Sziasztok!Benéztem,mert lelkiismeret- furdalásom van.Annyira kiakadtam ma ,hogy rátok öntöttem a felháborodásom.Elnézést kérek. ^:)^ :flower1:
Kedves Ildikó!Milyen jó képet tudsz festeni!!!!! :ymdaydream: Egyébként honnan a tehetség???Nagymama,nagypapa vagy a szüleid örökítették ?Vagy,már az iskolában is jól rajzoltál és valaki bátorított?Biztosan volt előzménye!Lehet,hogy olvastad,a bátyám fiatal kora óta fest.Az amatőr festők klubjának a tagja.Nagyon jól működik az a közösség.Rengeteg tábort tartottak,ahol mesterek oktatták őket.Tudom,hogy most vírus van,de gondoltál már arra,hogy esetleg csatlakozol egy ilyen csapathoz?Köszönöm szépen mindkét képet.Mindegyiknek más a hangulata. :flower1: Szép estét!Paggy @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. március 4. 21:47

Sziasztok Lánykák!
Végre itt vagyok, bár megint olyan fáradt, mindjárt ugye tiz óra, de csak irok pár mondatot.
Kata, feküdj rá a telefonra, hátha sikerül végre elérni a dokit. Én, mivel hivatalosan a legkisebb adagú vérnyomáscsökkentő felét kell szednem ugyanigy tettem. Aztána 11. csak sikerült. A doki nagy lelkesen megkérdezte: Más nem kell? Mint a közértben. Nem, bőven elég ez a ..... is, már bocsánat, mert semmit nem ér, de becsületesen beszedem. Éljünk stresszmentesen aztán minden rendben.

Paggy, nálunk mikor a párom elkezd politizálni a fiam betesz neki egy videót és mindjárt csendben van :-) Legalábbis bennünket nem boldogit. Ma ahogy hazaértem a munkából vártam én, hogy mit hoznak újra ki a nagy házban, de el is felejtettem. A fiam mondja, hogy na anya, bezárhatsz, nem kell dolgozni. Megint azt az érzést élem meg, amit tavaly március végén, bár talán nincs annyira világvége hangulatom. - ami nem ver le, meg szeretek is itthon, de mégis úgy éltem meg-
Nem egyszerű végighallgatni a másik értekezését a világ nagy dolgairól, de neki is jobb, ha elmondja, mintha magába folytja. Mondjuk engem is jól felidegesit a himnemű vele itthon, ott is hagyom olyankor. Ugyanezt el szokta játszani mikor kocsival megyünk valahova.
Ma pl. egy idős vendégem majdnem sirva búcsúzott, hogy ő holnap megy beadatni a vakcinát és akkor most mi lesz. Sikerült szrencsére megnyugtatni. A másik utána szintén majdnem sirva hiv, hogy időpontot kérjen, mert hogy akkor most mi lesz. Aztán ezek mellett ott van a másik fajta, aki veszi le és lebegteti a maszkját az üzletben, merthogy belement a haj. Nem irom le mit csinálnék vele.
Bolond ez a világ, de most sajnos ez van. Az emberekből most jön ki az a feszültség már, ami egy éve ott lapul a mélyben.
A párom megkapta a kinai vakcinát, mi meg regisztráltunk a fiammal. Sok, sőt mondhatom nagyon sok a beteg a klinikákon.
Fogorvosnál voltam a héten, mert a csontvesztés miatt igy is kimaradt az előző féléves beavatkozás, volt is egy ciszta, ami miatt a legjobban mozgót ki kellett venni. A fogorvosunk egy szuper orvos, mind szakmailag, mind emberileg. Végül is ő beszélt rá és győzött meg a vakcináról, mesélt a klinikai helyzetről mi van odabent.
Anyut is a kinaival oltották be.

RIta! Annyira, de annyira várom már, hogy igazi nyugdijas legyél!!!!
Aztán, hogy repülj a szépséges picurkához messzihonba! Tünemény ez a kislány!
A fekete fás képed meg fogom festeni, csak legyen egy kis idő! Lelki szemeimmel láttam a távoli párát hogy kell megcsinálnom, hogy keverem a tust a távolabbi fának....
Jó volt látni Ildikó képét is ezzel kapcsolatban! :-)
Ildikó, a tornacipőről amit festettél azt hittem vetted és feltetted megmutatni! :-) Nagyon tetszett.
Most volt az első óránk a szines tájképes festészetet kezdtük. na ne gondoljatok nagy szinekre! :-) Ez is olyan megosztó lesz majd, mint amit előtte feltettem.

Megyek fürdés, mert fáradt vagyok. Az albérlőknél bemondta a négy éves mosógép a szolgálatot. Marad a viz a dobban. Még jó, hogy ötéves kiterjesztett garancia van rajta. Viszont amit ennek intézésével kell csinálni, az agybaj. Ma telefonáltak végre a szervizből, hogy elviszik holnap, meg is csinálják, de 22.-e előtt nem hozzák vissza.
Holnap még Ramosnak kell az éléstárát feltölteni, mert akciós a csirke felsőcomb., Szombaton dolgozom még, aki s.o.s-be akar jönni. Na ne m lesz tumultus, két ember. Ettől lassan falramászhat tényleg az ember. Kiváncsi leszek majd a kompenzálásra amit igérnek most a bezárások alatt.
Az aszfaltos járdánkat is bontják a napokban, mert nagyfeszültségű vezetéket vezetnek a föld alatt. Nem örülök neki, bár a párom azt mondta nem sugároz. Meg helyre állitják. Hát azt megnézem, mert hogy nem lesz olyan amilyen eredetileg volt, az is biztos.

Ramoskánk is jól van, ha be akar jönni, akkor semmi nem állitja meg, de ha nem akar, akkor semmi nem hozza be. Lassan éledeznek a sünök, reszkessünk, oda az éjszakai alvás.

Vigyázzon mindenki magára, jó éjt a fentlevőknek. :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 5. 8:55

Sziasztok! Örömmel látom, hogy milyen sok írni, mondanivalótok volt, van! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Barátnőm most vásárolt be, még pluszban leszaladt nekem ide a kisboltba! :-bd :movingflower:
Mosta meg sikerült felhívnom az egyik tesót, ami még kell megveszi nekem! messeengerre kérte a listát, hogy nehogy valami kimaradjon! :-bd :movingflower:

Mindkettőnknek nagyon enyhe hőemelkedése van, de nem örülök neki! Persze háziorvost elérni mint az ötös lottót! kb.
Remélem legalább a biopron lámpa addig is használ majd a fülemnek, ugyanis elővettem! Előbb is eszembe juthatott volna, de persze ez vagyok én , kínlódok, ahelyett, hogy mindjárt elkezdtem volna használni!

Annyira fáj a fülem, hogy hihetetlen! grrrr.
Ági, a fogorvosi mizéria rémes, engem azóta se látott a fogorvosom, igaz annyi minden történt azóta!
Jó lenne már túl lenni az oltáson, bár az óvintézkedések még utána is sokáig kellenek, de aztán már lehet rövidíteni!

Nagyszerű műsorok, beszélgetések vannak a Hit rádió műsoraiban, igazán élvezetes, komolytól a könnyűig! :D :-bd
Néha amikor nem érek rá egyszerűen letöltöm hogy meglegyen! :movingflower:

Ildikó, nagyon klassz lett a két kép amit hoztál, és igen, én is egyetértek, hogy Paggy, pesti fotói csodásak lettek! MOndhatni, a zárásnak is megvannak a maga pozitív hozadékai, mert a forgalom most nem zavart be a kép készítésébe!

Nem lehet elégszer gyönyörködni a Híd csipkéiben! Címereiben, nem is tudtam pl. hogy fent van!
Hát az idei tavasz elég visszás lesz, de mintha még az időjárás is meg akarna tréfálni bennünket!
Séta snuku, marad az ablaknyitogatás.

Ramosnak izgalmasak lesznek a sünvonulások miatt az éjszakái! Mosógéphiba sem éppen hiányzott nektek! Még jó hogy van kiterjesztett garancia! De mintha nem is olyan régen vettétek volna a gépet! Na mindegy, a lényeg hogy megcsinálják! Addig meg mossanak mosodában!

Vagy kézzel, elvégre most úgyis ők is ráérnek majd! nehogy te mossál rájuk!
A kedves vendéget meg én is elküldtem volna melegebb éghajlatra! GRRR...

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok, jó és örömteli hírekkel! Hogy ne csak a rosszak jussanak el hozzánk! :D ;) megyek is levadászni az éppen aktuális sorozataim feliratait! Ja és a lista mindenekelőtt! Majdnem elfelejtettem! :-o :D ;) :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 5. 15:42

Halihó Lányok! megjött a kedvem,mert rengeteg mindenre rájöttem a"NAGY ELMÉLKEDÉSEM" közepette.Ez úgy néz ki,hogy újra meghallgattam PÁL FERI atyát.Aki nem ismeri,az ne gondoljon vallási műsorra,hanem ő egy mentálhygénés szakember.Nagy bohóc,DE VÉGTELENÜL MÉLYEN LÁTÓ,NAGY SEGÍTSÉG LELKI GUBANCOK/nem kicsik ,hanem igazi nagyok/KIOLDÁSÁHOZ.Rita is ismeri.Felteszek néhány részt belőle.Persze,akinek a lelke,egészsége 100%-os annak nincs szüksége rá,ezért csak 1-t teszek ki a többit spoilerben.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 5. 15:47

Kedves Lányok!Még ,ha nem is értitek az elején,hallgassatok bele,mert szerintem fontos és érdekes!
palferi.hu you tube
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 5. 16:03

Lányok!Kerestem mégis egy másodikat,ami rövid,de mégis ízelítőt ad.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 5. 16:15

Azután Lányok!Szingli hétvégém lesz,úgy hogy a párom 2 napig reggel 4ó20tól este 7-ig nem lesz itthon,így a kupi tetején ülve, lesz kis időm gépezni :)) :)) :)) :)) ,azaz be tudom osztani a szabadidőm.Hozok néhény dolgot,MAJD!!!!No nem túl sokat,mert nagyon korlátozni kell magam mindenben.Járok egy pszichológushoz a hisztamin intolerencia miatt,mert azt mondják ,főként lelki eredetű. Jókat beszélgetünk a kedves terapeotával.Sok mindent tudok és sok embernek segítettem,de azért nekem is kell a segítség,hogy kívülről lássam magam.NANÁ!!!!!!Tehát Lányok!Csak módjával,de jövök.Úgy örülök,ha látom,Ti is szívesen jártok erre!
Mert Lányok!Szerintetek nem jó ötlet értelmes emberekkel "dumcsizni"?Jó,jó van családunk,van barátunk,van szomszédunk és ott vagyunk MAGUNKNAK,DE mégis jó messzebbre nézni ,résztvenni egy tágabb eszmecserében.Mi a véleményetek?,Nincs igazam???Most futok,mert megjelent a párom ezzel:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 5. 16:28

Kedves Lányok!Hétfőn NŐNAP és még nyitva lesznek a boltok,de ha nem, akkor még holnap is.Tehát Lányok!Akár van körülöttetek férfiember ,akár nincs, vegyetek,szedjetek MAGATOKNAK virágot!Ünnepeljük magunkat bárhol is élünk.Mikor vettetek CSAK MAGATOKNAK VALAMIT?????Itt az alkalom.Nekem gáláns párom van,de ez nem mindig volt így.Most jó nekem/igaz rettenetesen sokat kínlódtunk egymással,amíg jó lett,de nem ez a lényeg./A lényeg az,hogy itt az ALKALOM EGY SZÉP VIRÁGRA.Tudom,van aki nehéz körülmények között él,nincs kedve,beteg.Mindent megértek,de kérlek TITEKET,egy kis örömködés belefér.A SPÁRBAN,TESCOBAN is lehet virágot kapni.Már van illatuk!!
A fentebb kitett jácint,jól fel van turbózva ,szegényke ,mint a bady bildinges pasik.De köszönöm szépen a páromnak,.Majd átültetem rendes virágföldbe,hagy éljen egy kicsit normálisan.Lányok!Hajrá!!!!Most megyek főzni.Majd jövök.Addig küldök művirágokat. :ymparty: :)) @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- Üdv:Paggy %%- @};- :ymparty:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 5. 16:49

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 5. 17:03

Sziasztok! Végeztem a rámolással, már ami a vásárolt és hozott dolgokat illeti! Utána meg jól megdolgoztattam a lábam masszírozóval...még most is berezonálok =)) =)) =)) =)) kicsit zsibbadok, de jólesik! :))

Itt sajnos most az idő romlott el, de most már minden itthon van, lehet mosni, teregetni, főzni, sütni..sőt olvasni is, ugyanis megjött a Hetek folyóiratom! Még nem olvastam el a fő címeket, de már a főcím is nagyon jó, nagyon vártam hogy a Fidesz ezt meglépje! Végre!

Na megyek, mert Samunak uzsonna, mosógépet ellenőrizni kell s kitalálni mi legyen..talán lágytojás vagy valami más melegebb a mákos tésztától nem laktunk túl jól, de a tegnapi darázstésztát mikor csináltam megszaladt a vízbe a tészta, így dupla mennyiség lett belőle. Így csak melegíteni kellett a kétfelé osztott tészta másik felét, mert a Darástészta meg olyan finom lett hogy egy ültünkbe bevágtuk! Megyek feliratokat is levadászni! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :flower1: :movingflower: :flower1: :movingflower: @};- %%-
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. március 5. 18:03

"Dorina várom az új fordításodat. Előre is köszönöm." írta Ildikó.
Kedves Ildikó! Tudom, hogy régóta nem készült új feliratom, de előbb-utóbb elkészül a "The Classified file"/ Nyomozás szigorú titokban c.
film magyarítása. Elkezdtem, és talán a jövő hónap elejére teljesen kész lesz. Irgalmatlan lassan haladok vele, ha nem lenne koreai feliratom hozzá, egyáltalán nem vállalkoztam volna rá. Angolul annyira nem tudok - inkább azt lehet mondani, keveset tudok -, hogy abból fordítsam le. Mellesleg, angolból fordítva sokszor elveszik a valóságos hangulat, mivel angolra az angol nyelvhasználatnak megfelelően fordítják. Abból visszaforgatva magyarra sokszor elveszik az eredeti érzésvilág. Sok esetben lehet találkozni a koreai nyelv és a magyar nyelv kifejezéseinek hasonlóságával, rokonságával. Példa: szó szerint ugyanúgy használják a nagy fájdalomra a "Csillagokat láttam a fájdalomtól." kifejezést, mint mi. Sorolhatnék még, de nem akarok regényt írni ide.
A szinkront itt kevéssé használom, mert szinte végig csollai nyelvjárásban beszélnek, az eset Puszánban történik meg 1978-ban, utóbbi miatt 78-as szlenggel van tele. Hozzáteszem, a koreai felirat leképezi a film nyelvjárását, a koreaiak biztos megértik ezt is, én kevésbé.
Egy a lényeg, nagyon sok mindennek kell utánanéznem nem csak szótárban, hanem anyanyelvűek magyarázata és a koreai enciklopédiák böngészésével is. Ez nem teher számomra, inkább érdekesség, de az időt nagyon rabolja.
Csak az érdekesség kedvéért 2 példa. Az egyik, amit már rögtön felismerek a nyelvjárási eltérésben, az a feltételes mód kifejezése, ez a hivatalos nyelvben "mjan"-nak hangzó szóvégződés, a csollai "mün" végződésként használja. Ebben az idegennek az is megtévesztő, hogy az "ün" végződés valamilyen tulajdonság jelzős alakjának felel meg.
A másik példa egy, csak a hazájában érthető megnevezés, ami "podováng"-nak hallatszik, azt jelenti "szőlőkirály". Nem ismerem a kifejezés keletkezését, de időszakonként jutalmazzák azt a rendőrt, aki a legtöbb esetet megoldotta, ő a "szőlőkirály".
Nem nyújtom tovább, a film két vezéralakja két nagyszerű színész, 김윤석/kiejtés: Kim Junszak, angol formában Kim Yoon-seok és 유해진/kiejtés: Ju Hedzsin, angol formában Yoo Hae-jin. A film szerintem jó, persze különben hozzá sem fogtam volna.
Most pedig megyek fordítani.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 5. 18:23

Hétvégi ajándék a Cervantes Intézettől: /A budapesti Cervantes Intézet a spanyol nyelvet és kultúrát hivatott terjeszteni Magyarországon. Spanyol nyelvtanfolyamok, kulturális programok, könyvtár. Cím:Bp.VI.Vörösmarty u 32.

A Cervantes Intézet (Instituto Cervantes) a Spanyol Királyság által működtetett kulturális intézet és nemzetközi spanyol nyelviskola. Évente több mint 80 ezres tanulóforgalmával a spanyol nyelv oktatásának legnagyobb intézménye a világon, amely 2005-ben Asztúria Hercege-díjat (Premio Príncipe de Asturias) is nyert „Kommunikáció és humán tudományok” (Comunicación y Humanidades) kategóriában. Központja Madridban és Alcalá de Henaresben, Miguel de Cervantes szülőhelyén található.
:-h Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 6. 8:28

Szép reggelt,délelőttöt!Így túlléve az őrületen,ami abból állt,hogy a pánikbeteg cicámat/KITTY/ be kellett fogni a szemének kezelése miatt.Szörnyű,mert szerintem egyre jobban menekül mindenki elől.Nem lenne probléma,ha én nem félnék attól,hogy egyszer majd tőlem is,mint most is néha ha a lépcsőházban találkozunk.Tehát mi lesz,ha egyszer orvoshoz kell majd vinnem és nem tudom megfogni?.Másnak ez semmiségnek tűnik,de én úgy vagyok összerakva,hogy különösen érzékeny vagyok az ilyen dolgokra.MINDENKINEK MÁS A DOLGA A VILÁGBAN,úgy néz ki nekem /és sokan másoknak/ ez.Nem lázadozom ellene ,csak szorongást okoz.Évekig tartott míg valamit sikerült javítanom a szomszéd kutya helyzetén.A CSÚNYA SZÓ KÖVETKEZIK BOCSÁNAT-barom szomszédok,akik kivágnak egy fiatal ,gyönyörű fenyőt,akik kis helyre bezárva tartanak egy nagy testű kutyát,akik este későn is harsognak az udvaron és üvöltetik a rádiót,akiknek nincs csengőjük és a postásnak telefonon kell felhívni őket,ha a nyugdíjat át akarja adni ÉS AKIK NEM SZÓLNAK BE A VÍZMŰVEKNEK HA CSŐTÖRÉS MIATT HÖMPÖLYÖG A VÍZ AZ UTCÁN,MERT NEM AZ Ő DOLGUK.Szóval a kutya érdekében jóban voltam velük,mert hátha rá tudom venni őket/érdekből/,hogy jobban bánjanak vele.Na ez engem kiborít.Sokan mondják,hogy az emberekkel kell foglalkozni .Ez hülyeség!!AZ EMBEREKKEL,AZ ÁLLATOKKAL és a NÖVÉNYEKKEL IS.Képzeljétek a nászasszonyom azt mondta uisten őrizzen,hogy pár napra is segítsek egy rigónak,mert súlyos fertőzéseket szedhetek össze. :(( :(( :(( :(( és sorolhatnám ..TUDOM,hogy mint írtam mindenkinek más a dolga.
Amiért a gyógytea szürcsölés közben a gép elé jöttem azaz ,hogy Lányok!Budapest hasonlít a kapott JÁCINTHOZ,amit most pont ezért újra lefotóztam.
Budapest egy nagyon látványos,különösen szép ,erős illatú,felturbózott jácint.Az ország bármely szegletében lehet találni szépségeket.SZEM és SZÍV kérdése a dolog.Néha szégyellem magam,mintha egy "mutogatós néni" lennék,hogy itt hozom a képeket a városról.De azután felmentem magam,mert nem erőszakoskodhatok tovább,hogy hozzatok képeket a környéketekről.Tehát erről a témáról többet nem írok.Viszont újra lefényképeztem és a virág iránti tisztelettel megmutatom NEKTEK szombat reggel a jácintok királyát vagy királynőjét.ÍME:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 6. 8:47

Sajnos az illatot nem tudom küldeni!
Viszont küldök még valamit.
Kép
Ez nem más mint JAPÁN SZAMÓCCAMÁLNA,mégpedig az én "tulajdonom".1 hete kaptam meg a még karácsonykor megrendelt különlegességet.A története pedig:
A lányoméktól 2 szamócapalántát kértem a születésnapomra.megrendelték és most szállították.De nem nézték meg jól,csak a szó elejét,hogy SZAMÓCA ,így ezt kaptam.Mondta is a lányom,hogy nagyon vigyázzak rá,m,ertr nem volt olcsó.Még csodálkoztam is,hiszen 2 szamócapalánta miért kerülne sokba.Hát ezért.Mellékelem a tudnivalót róla.A képen az erkélyemen landolt különlegesség látható.Fokhagymát ültettem mellé.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 6. 8:58

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 6. 11:43

Kedves Paggy, köszönet a beszámolóért és a képekért! Néha kell hogy az ember kiírhassa magából ami foglalkoztatja, és képekkel emlékezzen! Ilyenkor persze az ember egyik szeme sír, a másik nevet, s néha már csak a hála marad az ember szívében hogy megszülethettünk, élhetünk! :flower1: :flower1: :littlehearth:

Csodás a jácint is igazán nagyon szép nagy.! Igen, néha tényleg hiányoznak az illatok, hogy a látvány végett csak elképzelni tudjuk! Mikor virágkereskedő voltam néha megszédültem, mert a gyönyörű tavaszi virágok olyan illatarzenállal borítottak el, hogy csak! Egyedül a gyöngyvirágtól fájt néha a fejem, de szerencsére hamar elkapkodták! :))

Dorina, biztosan izgalmas lesz a film is amit fordítasz! S milyen jó lehet belemerülni az adott időszak szóhasználatába!
Most le kell feküdjek, mert kicsit korábban ebédeltünk, de valahogy kiver a víz, s majd leszakad a tarkóm. huh de utálom.

Olvasok majd egy kicsit, ha tudok alszom is, aztán majd jövök!
Mindenkinek szép hétvégét! :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: :ymhug: :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 6. 11:45



hoppá! ebbe most futottam bele, majd a telómról meghallgatom! :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 7. 6:53

Ildikó! Már ezt a pár napot se kell kibírnom! Kaptam három napot ajándékba! Így nem szerda, hanem már
péntek délutántól tekintem magam "nyugdíjasnak" - ami majd csak augusztus végétől leszek hivatalosan,
de mindenesetre olyan szabad vagyok, mintha az lennék már. Még fel kell dolgoznom. Az eszemmel tudom,
hogy nem megyek többet az iskolába, de még időnként elfelejtem, emlékeztetnem kell rá magam. :))

Nagyon jók lettek a fák! De jó, hogy életemben először ihletadó múzsa lehettem! :D :D Ráadásul kétszeres,
mert ugye Ági meg fogja festeni.

Ági, jókat mosolyogtam magamban, hogy máris látod magad előtt, mit, hogy fogsz megcsinálni a képen. Én
voltam így a fonalakkal. Csak azt vettem meg, amelyikbe azonnal beleláttam, hogy mi lesz belőle. Nem is
szerettem, ha fonalat kaptam ajándékba, mert ha nem jött az ihlet, soha nem lett felhasználva.

Április 16-ra van repülőjegyem. Nagyon remélem, hogy gond nélkül el tudok utazni Angliába.

Nagyon várom a színes tájképeket! Hirtelen nem is tudom, hogy láttam-e már színeset eredetiben, most csak
a fekete tájképek vannak a lelki szemeim előtt. Nem is keresek rá a neten, legyen meglepetés.

Kata, használt a bioptron lámpa a fülednek? Apukámnak közepes méretű volt, ő sokat használta és szerette.

Paggy, nagyon érdekes ez a szamócamálna! Még nem is hallottam róla. Apukámnak volt jostája, ami a büszke
(köszméte) és a fekete ribizli keresztezéséből jött létre. Ki fogod majd ültetni a kertbe? Vagy cserépben is
maradhat?

Dorina, jó munkálkodást az új filmeddel!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 7. 7:13

Ez az utolsó előtti kenyérkém. Most is nagyon jól sikerült. Teljes kiőrlésű tönkölybúza lisztet, barna
rizslisztet, hajdina- és köleslisztet használtam fel hozzá. A tegnapi kenyerem még lazább, levegősebb
lett, ahhoz a fentieken kívül kávédarálóban lisztté őrölt zabpehelyhet is adtam. Egyszer már csináltam
ilyet, és akkor is azt figyeltem meg, hogy lazább szerkezetű lett a kenyér, szóval biztos, hogy az őrölt
zabpehely okozza. Akkor ez bele is kerül a végleges receptbe.

Az utolsó előtti. Próbából két kisebb zsömlét is készítettem a tésztájából, hogy megnézzem, milyen lesz.
Gömbölyűre formáztam őket, aztán az egyik körte alakú lett.... :-o :)) Nagyon fincsik lettek!

Kép

Kép

Kép

Hamburgerként ettem meg őket az előző napról maradt gombás babfasírttal és pirított tofuval:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 7. 7:21

És ez a tegnapi ötlisztes kenyerem. Takarítás közben, az új konyhámban eszegettem. Tányért elfelejtettem vinni,
és a csíra is lemaradt a képről. Mindent hajnalban készítettem. A kenyérrel együtt sültek a zöldségek (kétféle
kaliforniai paprika, édeskrumpli, lilahagyma, gomba, szójaszószos, balzsamecetes, fokhagymás, kakukkfüves
mártással nyakonöntve). Amíg ezek sültek, összeállítottam a muffint, és a fentiek után mehetett is a sütőbe.
A kék tárolóban pedig babkrém van, amit szintén hajnalban csináltam.

Ebbe a kenyérbe került bele a fentebb említett őrölt zabpehely.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 7. 7:33

Utolsó előtti osztályfőnöki óránkon. Csak ötüknek volt kedvük fotózkodni. Láthatjátok, hogy az egyik
kislány kezében ott a cigaretta. A szülők már az alsós gyerekeknek is megengedik a dohányzást, mi
nem tudtunk ez ellen semmit tenni. Itt nem az iskola területén vagyunk. Átjöttünk a Sajón, és a falu
határában lévő focipályán idétlenkedtünk, játszottunk, beszélgettünk. Az osztályomba járó 19 gyerek
közül csak három nem dohányzott. :(

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 7. 7:50

Imádom, hogy ez a látvány fogad, amikor kilépek az erkélyre, vagy csak kinézek az ajtaján.
Nem is lesz elhúzva itt se a függöny az ablakokon. Minden ablak erre a fás, füves területre
néz. A rózsaszínű épület valamikor bölcsőde volt, ma már irodaépület. Kutyásokat, kocogókat
láttam, ha épp az ablak közelében jártam.

A képek sorrendben: ha kilépek az erkélyre, ha jobbra nézek, és ha balra

Kép

Kép

Kép

Megérint a természet...ja, nem...én őt... :)) De jó! Elérem az egyik ágat.

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég