Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 10. 8:11

A Szinva-teraszon az egyik híd mindkét korlátja tele van szerelem lakatokkal. Ezekből készítettem
egy kis válogatást.


Kép

Kép

Vannak puccos gravírozottak....

Kép

Kép

...és kevésbé puccos, saját kézzel karcolt, festett, firkált...

Kép

Kép

Kép

Vannak becenevek...

Kép

Kép

Kép

...és hivatalos, anyakönyvi nevek is (melyik szerelmes pár szólítja így egymást?)

Kép

Van fényesen ragyogó... (nyolc éve nem kopott meg a fénye, szabályosan kiragyogott a többi közül)

Kép

Nemcsak párok, triók is vannak...

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 10. 8:11

Vannak külföldiek...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

...és "külföldieskedők"... (a Lídiát y-nal írja, de kiteszi felé az ékezetet, jelezve, hogy í lenne, ha nem
nagyzolna... vonyítottam rajta)


Kép

Vannak formabontók...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

...és őszinték... (a "hülye kurva, meg a másik", megnéztem a lakat másik oldalát, nem volt
rajta semmi, tehát valaki így jellemezte saját magát és a párját)


Kép


A legnagyobb lakatba a "Szeretem Miskolcot" szöveget gravírozták, lehet, hogy az önkormányzat
csináltatta.


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 10. 8:11

Két érdekesség még a teraszról.

Nemcsak sima padok, hanem ilyen kis aranyosak is találhatók a teraszon. A beszélgető partnerek
kényelmesen, szemben tudnak ülni egymással. Szerintem szerelmes pároknak is ideális. :D

Kép

És egy aranyos szoborcsoport:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 10. 8:50

szép reggelt mindenkinek! Rita, jókat derültem némely szerelem lakaton én is. :)) :)) :)) .
Nem tudtam hogy itthon is divat :)) .
Kellemes hétvégét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 11. 18:33

Szia Kata! Igen, divat, már több helyen is láttam.

Valamelyik nap voltál eszemben egy kirakat kapcsán, ma meg egy épület kapcsán. Ezt a kirakatot
akkor fotóztam, amikor a Deszkatemplomot mentem meglátogatni. Tőled hallottam először a Varga
gyógygombáról és a C-peptidről. Fantasztikus videókat is láttam azóta a gyógyhatásaikról.

Kép

Minden nap elmegyek emellett az épület mellett. Kb. 300 méterre van a házunktól. Közelebb van,
mint a fiamék. Most épült, már a tereprendezésnél tartanak. Pár nap alatt nagyon szépen elegyengették
a földet, és tujákat, meg más növényeket ültettek bele. A nagy üvegfelületei miatt, azt hittem, hogy
autószalon lesz, de kiderült, hogy nagyon messze jártam az igazságtól. Ma kérdeztem meg az egyik
ott lakót, és ő mondta, hogy a HIT gyülekezet temploma... ha így nevezik egyáltalán.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 11. 18:46

Lecsós barnabulgur hamis sajtszószos brokkolival és édeskrumplival (TÉNÉ)

Kép

Addig jár a korsó a kútra, amíg nem talál valahol thai vörös curry pasztát, ami nagy-nagy
kedvencem. Amikor a Sparban felfedeztem, még ott helyben vettem hozzá mirelit zöldbabot
meg zöldségkeveréket (brokkoli, karfiol, répa). Hazamentem, és azonnal nekiláttam az
elkészítésének. Két napig ettem. Ahogy elfogyott, újra nekiálltam, és újabb két napig ettem.
Itt hajdinával látható, a második adagot bulgurral ettem.

Kép

Jó szaftos újhagymás gombapörkölt teljes kiőrlésű durumbúza tésztával.

Kép

Kép

Indiai fűszerezésű vöröslencse-édeskrumpli főzelék vízen párolt szójaszószos-balzsamecetes
lilahagymával. Ezt a főzeléket is gyakran csinálom, mert hihetetlenül finom. (TÉNÉ)

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 11. 19:10

Kedves Lányok!Lélekben VELETEK vagyok,de "szabadságon".ÁM GRATULÁLOK AZ ÉLVEZETES VÁROSNÉZÉSHEZ.Annyira jó Rita! :littlehearth: :-bd :flower1: Már kezdem megkedvelni Miskolcot.Főleg azután,hogy milyen szép a belvárosa,mennyi színház van.Hogy tudott eltartani a város ennyi színházat?Ne hagyd abba ezt a jóhangulatú városbemutatást.Az ételeke csak megnézem,mert ahogy most állok,még a nézés is tilos
Kata!Örülök,ha teszel be képeket.MINDIG MINDENT MEGNÉZEK ÉS ELOLVASOK. :flower1:
Lányok!Majd jövök és majd csatlakozok,isten őrizzen hogy "lekopjak" :)) Egyelőre teljes szabadságot adtam magamnak és rengeteget takarítok és kertészkedek.Amíg nem jövök helyre ,nem kaphatok oltást.Illetve lehet,hogy valami gyengét igen az viszont ,mint sajnos beismerték a kínaiak,csak keveset ér.Pedig azt szerettem volna.Sajnos a nászasszonyom kapott egy új madarat,mert a régi elhalálozott.Lányok!Olyan hülye vagyok,már minden ilyen felizgat.Olyan undorom lett,hogy hánytam.Nem tőle,hanem hogy kellett megint egy rab,amit nézegethet és beillik a szobának egy kis zugába.És képzeljétek, a lányomék vették meg neki a szülinapra.Biztosan bolond vagyok,mert semmi közöm mások dolgaihoz,de olyan tehetetlennek érzem magam és olyan mintha méreggel leöntöttek volna.Mintha vakok lennének az emberek más lények kínjaira.Csak a haszon számít!Ami NEKEM !!!!!!! hasznos-pld.nem vagyok egyedül,vagy ugat ha valaki be akar jönni stb.AzT hogy normális körülményeket teremtsünk neki ,azt már nem!!Most nem az én állattartásomat eröltetném rá bárkire is!!!Szóval kiakadtam a lányomékon is nagyon.AZT A HÜLYESÉGET SZAJKÓZZÁK,HOGY ELSŐ AZ EMBER ÉS NEM AZ ÁLLAT-akkor inkább barátkozzon a házbéliekkel!Na mindegy.!!! :(( :(( :(( Biztosan ti is voltatok úgy,hogy a gyereketek bizonyos tulajdonságokban nagyon más mint TI.Természetes,csak bosszantó! :(( :(( :)) :)) :)) és állatügyben tragikus nekem.
Ennyi lepcselés után megye vissza a konyhámba.Köszönöm a képeket. :-bd :movingflower: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 11. 19:16

Jövőre sűrűbbre ültetem a tulipánokat az előkertben.

Kép
Szamócamálna fóliasátor alatt az éjszakai hideg ellen.
Kép
Még néhány sütőtököcske is kibújt a magjából.
Kép
Kaptam néhány szamócapalántát a templomi közösségi kertből.
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 11. 19:29

Az itteni első csíráim: lencse és napraforgó
A napraforgót üvegben és csíráztató tálcán is kipróbáltam. Nem volt nagy eltérés a kettő közt.

Egy napig üvegben ázott egy evőkanál lencse és napraforgómag.

Kép

Másnap leöntöttem róluk az áztatóvizet, és ezután naponta kétszer átmostam őket. Az üveget
teleengedtem vízzel, jól megforgattam benne a magokat, majd kiöntöttem a lyukacsos anyagon
keresztül a vizet.

Kép

Két naposan már jól láthatók voltak az apró csírakezdemények:

Kép

Kép

Sajnos nem csináltam több fotót róluk. A lencse a szokásos négy nap múlva már ehető volt, a
napraforgónak hat nap kellett.

A tálcán lévő két evőkanál magot nem áztattam, hanem a tálca alatt lévő tálkát teleengedtem
vízzel úgy, hogy kicsit benne álljanak a magok. Minden nap többször megspriccoltam őket vízzel,
hogy felül se száradjanak ki. Letakarva, sötétben tartottam a magokat két napig.

Kép

Kép

Mivel nem láttam rajtuk azt a változást, amit az üvegben lévő kétnapos magoknál, őket is beraktam
üvegbe és két nap után visszaöntöttem őket a tálcára. Na, ekkor kaptak erőre. Ők még most is a tálcán
vannak, kicsit vízben állva, de már kitakarva.

Négy naposan, és hatnaposan. Nagyon-nagyon finomak!!

Kép

Kép

Kép

Régen újonnan vásárolt titokzoknit tettem az üvegek tetejére, de túl rugalmas volt, és vizesen nagyon
meg tudott nyúlni. Büszke vagyok magamra, mert saját kútfőből jött a megoldás. A Sparban vettem
pékáruknak szánt zsákocskákat (kettő volt egy tasakban). Egyik oldalának a negyede elég volt egy
üvegre, vagyis egy zacskóból nyolc üvegre való telik ki.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 11. 19:32

A konyhaablakban 3 db régen vágyott KLERY/CLERY/-fajta szamócapalánta.
Kép
A gangon is várják a növények a kiültetést.
[Képuploading pictures
Ismét működik a komplex növénynevelő lámpa.Most palántákat "babusgat".
Kép
Végül Kitty cica egy takarón trónol.A jövő héten kihúzzák 2 fogát.Fruzsival szívultrahangra kell mennem.Holnap a nászasszonyom ,a hétvégén a vejem szülinapja.Ajándékok:a nászaszz:porcukrozó bögre/amivel rászórod,hogy egyenletes legyen,bazsalikom+záporvirág kaspóban és sáfrányos szeklice a piacon vásároltam kis celofán zacskóban.Ezt kért a húsleveséhez.Isteni leveseket főz!!! \:D/ /Vejem:turkált szakácskönyv/erről már szóltam régebben,3 fűszernövénypalánta összeültetve és nagyon finom praliné.
Kép
Most megyek filmezni .Sziasztok.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 11. 19:46

ÓÓÓÓ!Rita!De gyönyörű képek a lencséről és a napraforgóról!!! :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 11. 19:46

Paggy, ne bosszankodj semmin, ha nem tudsz rajta változtatni. Én egyszer már félve írtam,
hogy ha szenvedő állatot látok sokkal mélyebben érint, mintha szenvedő embert. Szerencsére
senki nem harapta le érte a fejem. És én tényleg így érzek, hiába én is egy vagyok az emberek
közül. A bosszankodás, mérgelődés nem tesz jót a betegségednek. A kertészkedés viszont annál
inkább! A növények és az állatok annyi, de annyi pozitív energiát adnak. Törődj sokat velük.
Gyógyulj meg minél hamarabb, hogy kaphasd az oltást.

Milyen szép színesek a tulipánok! Nekem így is tetszenek. Hová fogod ültetni a tököket? A hátsó
kertbe? Még csak virít, de csorog a nyálam a szamócáért! Fincsi lesz! Szegény Kitty cica, meg
Fruzsi! Nem irigylem őket se, meg téged se.

Egyelőre csütörtökig minden nap tudok jönni, de utána még nem tudom, hogy lesz időm, energiám.

Te meg a kutyusokat sétáltató gazdikról jutsz eszembe. Újabb fotóalanyok bukkantak fel:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 11. 20:04

Rita!nagyon jók a kutyás képek is.Olyan tacskóm volt,DÖMÖTÖR :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: ,mint az utolsó képen.Sajog a szívem érte.És persze Lányok!Tudjátok nem csak az állatokat szeretem.Pld .Lilla unokámért is odavagyok és persze nagyon-nagyon szeretem a lányom/igaz ,hogy mióta férjhez ment állandóan megharagszunk egymásra valamiért,de azért :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: .Nagyon kedves a vejem is, a párom egy baromi rendes ember :littlehearth: ,jó humorú :) viszont kibírhatatlan :(( ember ,mióta öregszik :))Sorolhatnám még a sokmindenkit.Természetesen azt is szeretem ,aki ELVISEL ENGEM =)) ^:)^ ,mert nem vagyok könnyű eset.
Rita!Vigyázz MAGADRA ott a messzi távolban!Mi elleszünk és várunk vissza.,DE INKÁBB MOST unokázz Lilykével!!! :littlehearth: :flower1: :movingflower: :ymdaydream: \:D/Igaz,örömmel veszem majd az angliai képeket,tekintve,hogy nem tudok utazni.
Tényleg,most reggel olvasom Kata írását.Biztos,hogy utazhatsz oltás nélkül?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 11. 22:31

SZIASZTOK! Hát nekem jól elment a napom, bevallom a kötelező tevékenység mellett a filmezés volt soron, szerintem maximálisan túlzásba vittem.! ;) :D :-bd
Kétórát meg aludtam ebéd után. Samu meg semmit! Lehet mire megyek a másik szobába, már aludni fog. Bár ez is ritkán fordul elő, mert általában megvár, és én is időben le szoktam újabban feküdni! Nem volt kedvem kimozdulni. De ehhez hozzájárult a tegnapelőtti nagy fejfájásom és a mai nagy szél. De már jól vagyok... :)
Fekete szappannal mostam hajat, mert a sampon elfogyott. Általában 3 féle van itthon, de a nagy bezártságban nem vettem észre, hogy a dolgok közben ugyanúgy fogynak! De sebaj, majd legalább kiderül, hogy érdemes volt e ennyit költeni rá!/nem írok árat.../ De van egy olyan érzésem hogy nem veszek mégegyszer. ;;) .

Nagyon örültem a sok sok képes beszámolóknak az ételeknek éppúgy mint a sétáknak, és a látnivalóknak! Jaj de szép lesz majd a Gyülekezeti Házunk ott is!!!!. Ezért is érdemes adakozni, segíteni, mert megvan az eredménye! :flower1: :littlehearth:
Örülök, hogy ott is van a Varga gomba üzlete.. :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Megcsináltam a keverttésztás joghurtos almást, nagyon szép és finom lett. De majd csak holnap vagy holnapután osztom meg és hozom ide is, mert már vagy két hete nem voltam a facen, csak ha olvasok valami izgalmasat, megosztom.

Rita, ki kell jegyzetelnem egyik másik ételedet, mert mindig elfelejtem melyik milyen összetevős. De annyira guszták, hogy jóllakva is képes lennék olyan miniadagokat végigkóstolni. :)) aztán csodálkozik az ember hogy majdnem elgurul.

Itt nem volt akkora szinte semmi hó sem, de milyen érdekesen megoszlott! De jó lett volna karácsonykor!
Jövő héttől már nem lesz fagy többet, hacsak az időjárás meg nem tréfál bennünket, mert az előrejelzés szerint nem .
Jövő héten ezek szerint már utazol! Oltás nélkül? Nagyon izgulok, hogy nehogy az legyen anélkül nem mehetsz a repülöre. De ne legyen igazam. De jó lesz a kis Lilykéről friss képeket látni, ha nem is gyakran, azért heti egy alkalommal csak sikerül majd belesni ide a fórumba!

Paggy, nem érdemes felzaklatnod magadat, vagy ha sikerül is, tereld el a gondolataidat az olyan dolgokról, melyek tőled kívűl esnek és úgysem tudsz változtatni rajta! Nem éri meg. Értem én hogy aggódsz az állatért, de tudod onnantól hogy nem te vagy a gazdája, /tudom nem fog jól esni, anno mikor tenyésztő voltam Nem Szaporító én is nagyon megnéztem kinek adom el a kölyköt, és ha a kölyöknek nem volt szimpatikus az uriember, egyszerűen nem adtam oda neki. vagy volt hogy visszavettem!/ szóval én is ki lettem osztva, hogy semmi közöm hozzá, onnantól hogy nála van.! De engem sem olyan fából faragtak,.. ha kellett inkább segítettem valahogy megoldani a helyzetet. DE nem lehetett mindig! Volt olyan kölyök, amit kicsinek kénytelen voltam elaltatni, mert ahogy megfogtad már morgott, és a szomszéd nevetett, s addig évelődött vele, míg totál durván megharapta. Pár hetesen! Milyen felnőtt lett volna belőle? Kockáztassak? minek? kinek okozzak kárt? Fájt a szívem, mert egy gyönyörű kan volt, de a biztonság és a hírnevem mint tenyésztő előbbre való volt mint egy kétesélyes lehetőség!

S minden fájdalom ellenére ez volt a lejobb. Soha egyetlen egy kölyöknél aztán felnőttkorára se nem volt ilyen jellegű probléma! Vittek tőlem Franciaországba, osztrákokhoz, itteni nagykövetségre is kölyköket! Akkor még a TERVUEREN
kutyafajta nem volt nagyon elterjedve!

Ha legalább 3o évvel fiatalabb lennék, újra belevágnék de így nem!
Olvasom cicódat, hogy megint orvoslátogatás lesz s foghúzással. Hát lehet én jobban félnék mint cickó! De hát ha muszáj, akkor muszáj. x_x :movingflower:

Kijut majd megint az izgalomból.
A palánták és a tulipánok is csodaszépek! Mennyire más egy olyan lakóközösség mint ami itt van. S ráadásul a tűzoltóság szerint is semmi virágféle nem lehet a folyosón, mondván, hogy nehezíti az esetleges mentési műveleteket!

Ezzel a legmesszebbremenőkig nem értek egyet, de ez van. Kívűl belül kopár minden, hiába van kifestve!

Na megyek is most már igen késő van, kezdek rendesen álmos lenni! Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 12. 7:18

Kedves Kata!csak bekukkantottam,mert éjjelre nyitva maradt a gép ,most akarom lezárni.Elaludtam.Gondoltam picit ledőlök ruhástul és úgymaradtam.Ma nem érek rá.Elolvastam ,amit írtál.Nagyon érdekes lehetett kutyatenyésztőnek lenni.Biztosan jó lett volna,ha folytatod,de a sors másképp rendelkezett.Samuka hogy van?Mi lett a hőemelkedéssel?És az oltásod?Kívánok NEKED sok finom ételt és ételfotót :)) ,szép felhőket az égen,kis sétát a kellemes időben/ahol biztonságos!!!/Minél előbb megvett paradicsom és esetleg más palántát!/Lillának szombaton vettem kaspóból lelógó folytonérő szamócát.3500ft volt.A szülinapjára lesz.Tavaly egész szeptemberig szüreteltek róla.Sajnos nem elég gondosak,így idén az eldobható,de mivel Lilla nagyon szereti a szamócát,hát veszek még egyet.Tehát Kata,már lehet kapni palántákat.Sajnos meg kell nézni hol veszed a virágföldet.A GAZDABOLTI jó,ugyanis az OBI-nál vásárolt összesben TŐZEGLÉGGYEL fertőzött,az pedig elrágja a gyökeret.Olyan mint egy muslinca .A lárvája a kártevő.Most megyek,mert jön haza a párom a munkából/éjszakás volt/ reggelit kell adjak neki.Nem KELL,hanem csak én adok. :) :littlehearth: TEHÁT-TEHÁT LÁNYOK!Rita MEGY,TI pedig gyertek,ha lesz kedvetek.Most én "szabadságon" leszek egy ideig,azaz ritkábban jövök,de jövök mindenképpen!!!!!Olyan jó,ha itt ezen a TALÁLKAHELYEN,harsog az élet!!!Most futok,mert pongyolában,törülközőben üldögélek. :)) Sziasztok.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 12. 8:07

Szép reggelt mindenkinek! Itt most süt a nap, és már 11 fok van! Nagyon kellemes a mai reggel, holnapra már nem ígérnek ilyen jó időt. Tele a hócipőm ezzel a télies tavasszal. Jövök hamarosan! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 12. 9:59

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 13. 14:00

Paggy, Kata! Igen, tudok utazni, elég a negatív teszt. Alaposan utánajártunk, és a lányom benne van egy angliai
magyarokat tömörítő fb csoportban is, akik okosítják egymást. De nemcsak egy 72 órán belüli negatív teszteredmény
kell az utazáshoz. Ki kell töltenem egy hivatalos angol nyelvű online űrlapot, ami a személyes adataimon túl tartalmazza
a címet, ahol a karantén ideje alatt tartózkodni fogok. Aztán szükségem lesz egy igazolásra, hogy megrendeltük a
kinti két tesztet. Szóval ez a három dolog szükséges ahhoz, hogy utazhassak.

Paggy, emlékszem Dömötörre. :littlehearth: Én is szeretem az embereket is, ezzel nincs gondom, de ha szenvedő
állatot látok (főleg, ha azt a szenvedést ember okozta), az mélyebben érint, mintha szenvedő embert.

A készüljetek fel, a karantén alatt jobb híján kajafotókkal foglak benneteket elárasztani. =)) Igyekszem majd jönni.

Kata, nagyon jól néz ki a sütid! És az a kék tányér! Nagyon tetszik. Paggy kérdése juttatta eszembe a hőemelkedést.
Végül megoldódott magától?
Egész olcsón láttam epret a Sparban, de nem voltak olyan szép pirosak, mint a tieid, ezért nem vettem,
de már nagyon jólesne.

Eddig nagyjából a színházig mutattam meg nektek a sétáló utcát (Széchenyi utca), de az még jóval tovább is tart,
mégpedig a Városház térig. Miközben el szerettem volna jutni addig a pontig, séta közben meg kellett állnom az Erzsébet
térnél. Amennyire picike az egész, annyira nagyon szép. Sajnos a naptól alig tudtam fotózni, ezért az internetről is
szedtem le képeket.


Az első a sajátom, az alatta lévők pedig a netről vannak.

Kép

Kép

Kép

Kép

A háttérben látható a kilátó, és Miskolc legrégebbi temploma, az avasi református templom. Emiatt a templom miatt
módosítottam a terveimen, mert muszáj volt közelebbről is megnéznem. Nagyon jól tettem, mert életem egyik
legszebb temetőjét láthattam körülötte. Tudom, hogy nem illenek a következő szavak egy temetőre, mégis ezt kell
írnom: ez egy cuki, romantikus, légyottokra, andalgásra csábító mesevilágszerű hely. Egy szép kövecses erdei út
keresztbe szeli. A kirándulóidő, na meg a hétvége miatt sokan sétáltak át rajta. Erről a temetőről és a templomról
majd később írok.

A képeken látható kék kupolás épület az Erzsébet fürdő. Egykor fürdő volt és uszoda, ma gyógyászati központ.
Először úgy volt, hogy ide jövök teszteltetni, de végül a Medicovernél kötöttem ki, mert ők biztosra ígérték, hogy
az utazásomig meglesz az eredmény.

A Medicoverhez a Szinva terasz mellett vezet el az út. Előbb a barokk stílusú Mindszenti templomhoz érkezünk.
Vele szemben van az ITC székház és kicsit arrébb a Medicover. Ma reggel nyolcra volt időpontom. Túl vagyok rajta.
Csak a torkomban kotorásztak, az orromban nem, szerencsére.

Kép

Kép

Kép

A Medicoverrel szemben a város szívében van Miskolc egyik legnagyobb temetője, amely két részre oszlik, katolikusra
és evangélikusra.

Olyan fura volt látni ezt a kis régi kápolnát a tízemeletes házak között.

Kép

Bementem, bár már elég késő volt. A bejárattal szemben máris megláttam Munkácsy Mihály szüleinek a sírját.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 13. 14:18

Sziasztok! Két napot vártam hogy még érjenek az eprek és nagyon finomak voltak! Már éppen kezdtek volna romlani úgyhogy gyorsan befaltuk kétszerre!
Úgy néz ki a hőemelkedés elmúlt egy egy kósza pillanatra van! néha napokig nincs . viszont a vérnyomása 9o/5o és a pulzus ritkán van 9o alatt..

Munkácsi nagy kedvenc ahogy életének története is Dallos Sándor kétkötetes regénye által.
utólag írom be az Aranyecset..ez a címe..
Hát festőnek sem volt sosem könnyű élete, s ráadásul ő is habzsolta..ha lehet ilyen finoman fogalmazni....

Csodaszép képeket hoztál! A toronyba már nem fogsz gondolom feljutni, mert csak úgy érdemes, ha szép az idő! Majd ha hazajöttél.! Izgulok nagyon és sikeres utat kívánok neked! Legyen kellemes a kint léted!

Kisunoka hogy fogja kibírni, hogy még + két hetet ki kell bírni, de az már tényleg gyorsan lepereg.! Izgatottan várom majd a beszámolókat, amikor időd, energiád és kedved lesz hozzá! :x :ymhug: :littlehearth:

Paggy, hogy vagytok? Mi van cicókával? :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 15:57

Sziasztok!Jöttem.Hát gyorsan végigpörgettem és kb 5 perc múlva "nagyon elolvasom".
Lányok!Spoilerben panaszkodni fogok/csak kicsit/ÍGY,AKI NEM AKAR ROSSZ DOLGOKRÓL OLVASNI,AZ NEHOGY FELNYISSA!!!
Spoiler: mutasd
MÉG MINDIG NEM VAGYOK TÚL JÓL,PERSZE SOKSZOR MAGAMNAK KÖSZÖNHETEM.Lányok!Olyan durva lelki folyamatokon megyek át a múltam feldolgozásakor,hogy eléggé megvisel,de muszáj,hogy an testemben tárolt szomorúságoktól megszabaduljak.S párhuzamosan kell a lelki nyavaják-kényszerevés-által okozott bajoktól is megszabadulni.Feri atya mondta,hogy ezek a dolgok évekbe telnek-No ,de én meggyorsítom,mert tudatos vagyok."Előkapom,megnézem ,megértem és messzire hajítom.Van olyan dolog,amit nem lehet,mert az énem egy részét is ki kéne dobni,akkor meg hát...... :-?? A lényeg,hogy ,még nem regisztráltam oltásra hiszen tele vagyok még nyavajákkal.Erre a lányom,aki állandóan,szeretettel és nem kis erőszakossággal nyaggat,tegnap felhívott,hogy neki is félelmei vannak a vírussal kapcsolatban/nem részletezem/és azonnal regisztráljak.Általában nem hat rám az erőszakosság,de most mivel róla is szó volt ,muszáj volt.Most fene tudfja mi lesz,ha be akarnak oltani és még jócskán vacakul van az immunrendszerem.Valamint a lányoméknak próbáltam tegnap "lepattanó=megmaradó vakcinát keresni.Fűt-fát -bokrot megmozgattam,de nem ment.A gyerekünk bajai jobban feldúlnak mint a sajátunk.Már abban a korban és helyzetben vagyok,hogy mindenen nem tudok segíteni.NEM VAGYOK MÁR/ :)) /MINDENHATÓ ANYUKA.Igaz önállóságra neveltem és az is lett HŰ DE NAGYON.Akkora az szája és az egója néha,hogy elsodorna,ha nem kapaszkodnék meg.De büszke vagyok rá és egy bizonyos részt bírom is ,hogy mindent olyan klasszul intéz,kivéve,ha engem akar terelgetni,mint egy harcias puli. :)) :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 16:15

Tegnap vendégségben voltam a nászasszonyomnál/születésnap/ és a kanárija úgy énekelt mint egy lakásrisztó.Ahogy elkezdtünk beszélgetni, ő "beleűvöltött".Sokat nevettünk rajta.Nagyon karakán kis madár.Most a kaltkáról nem szólok.Nálam még otthon megvan a nagyobb,amit vettem az előző madarának.Ez van.Mindjárt hozom a képét.Most beteszek egy kanárivideót,ez nem ő,csak a hangot mutatom.Az itt hallhatónál 3x hangosabban """"""énekelt,,,!!!""""""

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 16:20

Itt van "Ő" azaz Pityu,semmi Pityuka,mert ez a becézés nem illik rá.Vagány,belevaló kis fickó. =)) :)) :) :-w [-x \:D/ \:D/ \:D/ :-bd :littlehearth: :flower1:
Kép
Hoztam még 2 képet.Nem nagy számok!!4
Az első egy úttörőnyakkendős maszk és akit eltakar az.......?????Hát én vagyok tegnap a nászasszonyomhoz menet. :)) :)) :))
Látszik milyen zilált vagyok,még a trikóm pántjs is kilóg.Délre el kellett készülnöm mindennel,mert akkorra igérkeztem.Pogácsa,fűszeres rántott hús,virág az ajándék része+ az állatokat el kellett látnom,ebéd a páromnak...stb...magamra hánytam a cuccokat :(
Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 16:29

A villamosmegálló melletti tulipánok.Képekből ennyi.Most megyek "nagyon elolvasni" és megnézni,amit betettetek. :littlehearth: :-bd
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 13. 16:34

Kata, akkor lehet, hogy én is vehettem volna az eperből. Na, már csak odakint.

Örülök, hogy már csak néha megy feljebb Samuka láza. Legalább emiatt nem kell izgulni.

A lányoméknál leszek karanténban, mert szoknunk kell egymást Lilykével. Ugyanis a 14 nap
letelte után a lányom megy is vissza dolgozni. Három olyan napunk lesz csak, amikor én is
szabad leszek már, meg ő se dolgozik még.

Nekünk is megvolt a Nap szerelmese meg az Aranyecset, de nem olvastam. Valamiért nem
szeretem az életrajzi regényeket. Csak egy kivétel van ez alól, Szabó Magda Régimódi története.
Háromszor is elolvastam.

Paggy kérdezte, hogy milyen előadások vannak a Nemzeti Színházban. Lefotóztam neki:

Kép

Azt is kérdezte, hogy hogy tud eltartani egy város ennyi színházat. Fogalmam sincs, de kiderült, hogy van egy
bábszínháza is, a Csodamalom Bábszínház. "A nagyszámú, több mint ötven repertoárdarabon felül évente két-három
bemutatót is tartanak, melyek általában klasszikus mesék és magyar írók művei alapján készülnek. Felnőtteknek is
állítanak színre előadásokat, klasszikus zeneművekre épülő bábpantomimokat is bemutattak, például Muszorgszkij,
Ravel és Orff darabjaira. A zene kapcsolja őket majdnem minden évben a Bartók+ Nemzetközi Opreafesztiválhoz."

Megnéztem hol található, hát kiderült, hogy a Nemzeti Színház melletti utcában. Szóval már megint a Hősök terén
találtam magam, csak most nem a meghosszabbításában lévő Déryné utcába mentem be, hanem a következőbe,
a Kossuth utcába.

Egy szép fehér templommal kezdődik a Kossuth utca. Ez a Belvárosi református templom, vagy népszerű nevén
Kakas-templom (a tetején lévő kakas után). Természetesen ez is nagyon megrongálódott az 1843-as tűzvész idején.
A felújításkor került torony a tetejére, mert addig nem volt neki. Jellegzetessége a több magasságban megjelenő
obeliszkdíszítés.


Az én képem az első, de mivel ez is sötét lett, beteszek egyet a netről is:

Kép

Kép

Kép

A tetején lévő kakas restaurálása. Gondolnátok, hogy 185 cm a magassága. Lentről nem tűnt annyinak. :D

Kép

A templomtól számított harmadik épület volt a Csodamalom Bábszínház.


Kép

Kép

A templomtól számított első épület egy református gyermek és ifjúsági missziós központ.

Kép

Mindkét épület jól néz ki, szépen fel vannak újítva, karban vannak tartva. És vajon mi az az ütött-kopott ház
kettejük közt? Soha nem találtam volna ki. Spoilerbe teszem, hogy lassabban lepődjetek meg. Szégyen!


Kép

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 13. 16:49

Paggy, az a kalitka tényleg nagyon kicsi! Mondjuk egy madárnak egy 200 négyzetméteres is kicsi lenne,
mert abban se tudna szabadon repülni oda, ahová ő szeretne. Szegény, mást se csinál egész életében
csak ücsörög. Nagyon sajnálom.

Ha nem vagy biztos benne, hogy be szabad-e adatnod az oltást, konzultálj a háziorvosoddal, és akkor
már jobban el tudod dönteni, mit tegyél. Ráadásul a lányodnak is érvként tudod felhozni, ha esetleg
azt javasolná a doki, hogy még várj vele.

Tényleg emlékeztet a maszk színe az úttörő nyakkendőére! :D

Olyan jó, hogy még itthon láthatom a díszfák és díszcserjék virágzását. Szerintem Angliában már
elvirítottak, de ha nem, a két hét karantén után már egyet se fogok látni belőlük.

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég