Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 14. 22:15

Paggy, ugye jól értelmezem, hogy a szomszéd az a házban lakik nálatok?
Valamiért úgy gondoltam neked is voltak a magaságyásban dolgaid. Persze, hogy az erkélyeseket tudtam, csak azt hittem terjeszkedtél. :-)
Az iriszeket meghagyom másnak, köszönöm a lehetőséget. :-)
Kobak hogy van a műtét után?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 14. 22:23

Van házbeli szomszédom,akié a másik kis kert.Az őrültek,akik kivágták a fát azokról nem írok,mert már 1 éve nem beszélünk.Nem is köszönünk-ugyanis így jobb mindkettőnknek.
Kobak jól van,már egerészik.Remélem nem nő vissza a daganat.Nekem nincs magaságyásom,csak mindig megcsodálom a lakótelepit.Azt szoktam lefényképezni.
Kedves Mindenki!Most megyek mosogatni .Szép estét,jó éjszakát NEKTEK!Hozok egy régi számot ,ami anyukám korában volt menő-ezzel köszönök el,ha megtalálom.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 14. 22:26

Amikor kislány voltam ezt hallgattam a rádióban.Anyu nagyon szerette:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 15. 10:54

Sziasztok!itt a jó idő "MEHETNÉNK" fürdeni a magyar tengerben,vagy Horvátországba!! :))
Hogy legyen mit fölvenni,találtam néhány szép fürdőruhát Válasszatok!! :))
https://www.lightinthebox.com/hu/e/fc/0 ... 695476486_
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 15. 11:34

sziasztok! Gyorsan írok, mert most még kigyönyörködtem magam a képeken és olvastalak tovább benneteket.
Ma vagy legkésőbb holnap meg kell csinálni a nagy bevásárlást, mert kicsit húzósabb viharokat igér, de remélem nem lesz
igaz. Viszont Samukám kinőtte a pólókat, úgyhogy vennem kell neki annyit emberesedett! Hosszra nem változott, csak testesebb lett!
Megjött a léghűtőm, ha beüzemelem hozok róla majd képeket! Akciósan! Nagyon vártam már!
Megnézem mit csinál, mert direkt nem kapcsoltam be a Tv-t.
Kaptunk egy nagyon finom süteményt a kínai étteremből. Kis korongok! De már be is kaptam... :))
Na öltözünk, aztán majd meglátjuk merre hány méter.... :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

ui Megnéztem a fürdőruhákat, egyik másik még az utcán is hordható lenne... :))
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 15. 19:25

Sziasztok!
Paggy, gyönyörűek ezek a fürdőruhák! :-)
Mi Ramosnak készülünk venni medencét. :-) Bár megint betojás van az idő miatt.
Kata, énis utánanézek ennek a viharos időnek. Biztos lesz vlaami felénk is, mert kutyajósunk jelez.
Remélem el tudtok menni vásárolni majd.
Nem csináltál képet a kinai sütikéről?
Kiváncsi vagyok a léghűtődre is majd.
Beteszem a tegnap kezdett képem, pusztán önszorgalomból kezdtem hozzá. Hamar megcsináltam az órait, és igy most malmoznék két hétig. Hát nem fogok. Sok még rajta a javitanivaló a készen is, de 3-4 nap és mutathatom tanár úrnak majd. A lap amiről csinálom A4-es fele, amire készül A3-as.
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. június 15. 21:38

Ágikám, nagyon szép, ezek a visszafogott színek gyönyörűek. Na és ennyire felnagyítani is nagyon nehéz, hogy az arányok meglegyenek.
Hogy csinálod, mennyire kell vizezni? Vagy szárazon kell festeni.
A szélét körbe szoktátok-e ragasztani,hogy ne hullámosodjon. /A jó vizes akvarell az hullámosodásra hajlamos,és 300-asra festve is megteszi, ha megül rajta a festék és a víz.
Gyönyörű lett, és a tanár úr remélem úgy értékeli, ahogy látszik, és azért nem várja el a nagy mestermunkát a tanulójától. Ha így lenne nem kellene hozzá járni.
Én most pár hétre, vagy két hónapra kiléptem a festő tanodából,szabad akarok lenni, hadd csapongjak egy kicsit ide-oda, szóval most nem fizettem elő.

Paggy nagyon tetszik a lábravaló ajándékod.
A könyv gyönyörű, de nem tartok rá igényt, nincs annyi íriszem. Most meg pláne, azt sem tudom mi lesz, nem indul be az öntözős szivattyú, kell egyet venni, de annyira tanácstalan vagyok, milyet is, a mostani paramétereit sem tudom. Talán kapok majd segítséget a vételhez. Gondolkodtam, hagyjam-e veszi az eddig elvetettet, amit már többször is ismételtem, mert akkor jövőre nem kell locsolni, nőjön benne fű.

Remélem Samukának rendeződik a vérnyomása, talán kicsit meg kellene mozgatni, akkor feljebb menne, bár így biztos gyengének érzi magát, és semmi kedve egy kis tornához.
Vissza kell olvasnom még egyszer, mert nem tudom még mit akartam.
Szép estét.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. június 16. 15:44

Örülök, hogy néhányotoknak sikerült kacagós perceket szereznem.
Most egy régi kedvencem, Kovács Margit keramikus (1902-1977) egyik alkotásának képét és a művész által hozzáadott sorokat hozom ide.
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 17. 8:15

Sziasztok! Tegnap bent voltunk a városban! Igaz vásárolni, de az is minimalizálva! Ma újra bemegyünk mert még a negyedét sem vettem meg amit akartam, a postáról nem is beszélve!
Ági, csodaszép a kép amit festettél! Szinte elakad az ember lélegzete ahogy a sziklára néz! :littlehearth: :-bd :-bd :ymhug:
ezt tényleg muszáj a tanárodnak szuperlavitoszokban értékelni!
Ildikó!Nem könnyű a búvárszivattyú beszerzése, drukkolok, hogy sikerrel járj. Anno apunak is muszáj volt egyszer cserélni,
de mi akkor még a kertészet miatt is.Méretre nem volt sokkal nagyobb, hiszen adva volt a cső vastagsága amibe ugye az ember leeresztette, de nagyobb teljesítményű. Remélem az új lakónak sincsenek vízgondjai. !
Hozom majd a léghűtő képét, remélem én is beválik majd.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_l ... 19572.html

Innen szereztem be..
Dorina! Kovács Margit kiállításon többször voltam már, De már Samuval nem mernék egy ilyen helyre bemenni, nehogy összetörjön, leverjen valamit!

tegnapi kiruccanás egy pillanata...

Kép
Kép
apuról többnyire ilyen lopott kép készült...
Kép
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=60F13E75
Kép

A végeredmény belülről--
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Muszáj lesz valamit csinálni a hajammal...rémes
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 17. 15:37

Kata!Nem láthatók a képek. :littlehearth: :flower1:
Lányok csak a hétvégén jövök.Köszönöm szépen a GYÖNYÖRŰSÉGES-FANTASZTIKUS !!!!!!!! :-bd festményt,a mindjárt beleharapnék kenyeret,a Kovács Margit kerámiát az idézettel.Részletesen a hétvégén.Hozok kb képet most.Kint voltam 2órát az unokámnál és társasoztunk.Csodás napos-meleg idő volt, a kert szép csendes és békés.Lilla talált a rengeteg társasjátéka között olyant ,amit én is megértek. :)) :)) :)) :-h Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 17. 15:48

A lányomék környéke:
Kép
A kis terasz,ahol társasoztunk:
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 18. 7:45

sziasztok! nem tudom miért így adta be, mindent úgy csináltam mint eddig, de ha jobb klikkel sem jön be..a facéról az emlékekből van. Én sem értem. :x Talán valaki megoldja nekem... :x :D :ymhug: :-bd :flower1: :flower1: :littlehearth:
Lányodék utcafrontja is nagyon tetszik, hát még a terasz... :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 19. 14:41

Sziasztok!Magamutogató,pöffeszkedő és okoskodó énem helyett ,csak szimplán egy kérdés és megállípítás MAGAMNAK,de megosztom VELETEK. :littlehearth: :flower1:
A kérdés:
JÓLÉT?

Kép
1kg eper 1280ft ,1 kis cserép harangvirág ,évelő,a kertben elterjeszteni 1500ft
Kép
2 kg már kissé aszott kápia paprika ,főzelékbe,pörkölthöz-megy a fagyasztóba,2 újhagyma szára./szintén főzelékbe,pörköltbe/a hagyma nem megy a fagyasztóba!
Paprika 390Ftx2 és 120ftx2
20 tojás/20x45ft/és az előbb említett újhagyma
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 19. 14:48

Kép
Ajándékba kapott BOLTOSKÖNYV száradó kutyapaplanon.

[Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 19. 14:56

Egy különleges színű,350ft-ért turkált sál a szekrényben.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 19. 14:58

Nődögélő paradicsomkák....
Kép
Bimbóként kukucskáló fréziák az erkélyen.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 19. 15:06

Végül a szélben lengedező kartonfüggöny.
Kép
És még rengeteg apró öröm... :ymdaydream: :)
JÓLÉT?-IGEN!!!!!!!!!!!!
Lányok jövök nézelődni.Holnap,ha minden jól megy, reggel korán, számomra nagyon élvezetes helyre megyek.Sajnos csak egyszer sikerül,mert szerintem a 2. szuri után,fene tudja mikor jutok el...Majd hozok fotókat.
Most nézelődök és jövök vissza.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 19. 15:41

Kedves Ági!Megint megcsodáltam a vízeséses képed.Nagyon-nagyon ügyes vagy!!Szép a kép!!!Tedd oda ezt a képet az első festett betűidhez,a bambuszokhoz!HÁT NEM ÓRIÁSIT FEJLŐDTÉL!!!Az is igaz,hogy nem a képek mennyisége,hanem a minősége a fontos.Most is emlékszem a madaraidra,a bazsarózsákra.Mikor csinálsz egy otthoni tárlatvezetést nekünk?Pld .karácsonyra???Jó zenével összehozva egy igazi karácsonyi ajándék lenne.Egy magyar nő,aki kínai festészetet tanul. :-bd \:D/
Kata!Egyetlen képet lehet csak megnyit,talán kivi van rajta?Apukádat nem láthatjuk.
Mit sikerült vennetek másodszor a városban?A léghűtőre azt írja ki,már nem lehet kapni.Remélem jól fog szuperálni!Milyen bátor vagy,hogy ennyi mindent rendelsz,persze gondolom a szükség is belejátszik.A kenyér,bár picit megsült,én így szeretem,biztosan nagyom finom lehetett.Már elfogyott?
Várjuk Samuka újtrikós sztárfotóit!Igaz ugyan ,hogy a srácok nem nagyon szeretik,ha fényképezik őket.Jó kis színes cuccok állhatnak neki jól.A múltkori is a rikitózöld overál jó volt. :-bd
Kedves Ildikó!Sajnálom nagyon ,hogy idén nem aratsz sikert a palántáiddal.Itt is tele van tetűvel,csigával.2 naponta fújom fele tej/zsíros tej kell/-fele víz kombinációval a leveleket.
Dorina!Kovács Margitot én is nagyon szerettem.Főleg az ilyen öreges képet és ezt/mindjárt hozom/
Kép


Melyik immár az anya és melyik a gyermek?
Jaj,de jó megjött Rita!!! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: Sziasztok,majd jövök. :-h Paggy %%- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 19. 15:42

Paggy, isten éltesse a lányodat! Ha szombaton volt a szülinapja, akkor II. Erzsébettel ünnepel. :)
Fentebb írtam róla.

A betett képen is látszik, hogy Lilla valóban sokat nőtt, fejlődött. Ez a tíz éves kor amolyan vízválasztó
féle. Egyre korábbra tolódik a serdülőkor, és az azzal együtt járó "már nem vagyok kislány" érzés. Ha
vége lesz ennek a mizériának, fogtok tudni majd jó kis programokat szervezni együtt, ebben biztos vagyok.

Már sokszor írtuk mennyire különlegesen szép haja van a lányodnak és Lillának. Nem mondták még, hogy
Lilla hasonlít rád is egy kicsit? A szája környékén látok hasonlóságot.

Most olvasom, hogy újra együtt voltatok Lillával és játszottatok. Lesztek is még, ne félj! Mennyire laknak
messze tőled?

Nagyon-nagyon tetszenek a zöldség fotók! Evésre csábító formák és színek! Veled együtt várom a paradicsomokat.

Én is megértem az állathóbortodat, és azt is, hogy ahol ennyi állat van, ott bizony nincs makulátlan tisztaság.
Nekünk csak egy benti kutyusunk volt, aki szintén annyit mehetett ki, amennyiszer ő akart, és ő egyedül
is adott bőven munkát. A fiaim összetolták az ágyaikat, hogy köztük alhasson Dundi. Imádták. Egyszer a
kisebbik fiam elmondta az iskolában, hogy a kutyával alszanak. A tanár csak annyi megjegyzést tett rá,
hogy "Szegények!" A gyerek nagyon meglepődött, azt hitte, másnak is természetes, hogy imád az állata
közelében lenni. És egyben azt is megtanulta, hogy nem kell mindenkinek mindent az orrára kötni. Igaza
van Áginak, amíg nektek így jó, addig minden OK.

Az angol és a magyar mesekönyvek között is vannak nagyon jók. Még mindig nem volt időm készíteni Lilyke
kedvenceiről fotókat. A délelőtti alvásidejében mindig főzni szoktam, és általában el is megy rá az idő.

A visszavitt cipőket eladják újra. Ugyanazt csináljuk vele, mint a boltban, felpróbáljuk a gyerek lábára.
Annyi a különbség, hogy több idő van megnézni, hogy hogy járkál benne. Igazából már tapintással el tudtuk
dönteni, hogy melyik nem megy át a rostán, azt fel se húztuk a lábára.

Igen, te Lilla kiskorát éled újra, mert ő a legközelebbi élményed, én meg a 31-32-36 évvel ezelőttieket. :))
Egyébként sorba jönnek elő az elfeledett, és az el nem feledett emlékek, csak néha már nem tudom, hogy a
három gyerek közül melyikhez köthetőek. :D Mondtam a nagyobbik fiamnak és a menyemnek, hogy nagyon
jól fogjuk tudni hasznosítani a most újraéledt, és a frissen szerzett tapasztalataimat. Jöhet a következő
unoka!

Már Ildikónál is akartam kérdezni, hogy nincs hatásos ellenszere a meztelen csigáknak? Nekem nem ártott, mert
nem ültettem semmit, de tavaly például még a ház falán is tanyáztak, főleg eső előtt. Nagyon elszaporodtak.

Ági, mennyit szorgoskodtál a héten! Tészta, borsó, hús Ramosnak... Nagyon jól van tartva a drága, látszik
is rajta. Szép jószág. :D

Waltonban a parkban volt több hársfa, de azok már elvirágoztak.

A szilvafának nincs más baja, minthogy elszaporodtak rajta a tetvek. Nekem a két őszibarackfám volt ilyen
minden évben. Hemzsegtek rajta a hangyák és a különféle katica fajok. A katicának már a lárvája is falja
a tetveket. Én se permeteztem, hanem úgy hagytam. A terméshozamot nem befolyásolta. Mindig rengeteg
barack termett rajtuk.

Szegény kutyusok hogy tudnak félni a vihartól. Írtam már egyszer, hogy a mi Dundink nem félt tőle, mert
kiskorában mindig kivittük a terasz fedett részére, és ott együtt néztük a vihart. Mi is imádtuk nézni, és
ő is. De a dörgésen kívül más zajt nem viselt el. Se petárdát, se tűzijátékot. Akkor ő is bújt mindenhová.

Megint nagyon jól sikerült a festményed, sőt kicsit jobban tetszik, mint az eredeti, már a színe miatt is.
Régebbinek hat. :D

Biztos, hogy lakóépületet építenek felétek? Annyira nem tűnik annak. Vagy nagyon le vagyok maradva...

Én is nagyon sok hasonló játékot vettem annak idején a gyerekeknek. Sokszor műanyagból is lehet kapni
hasonlókat, azokat sem vetem meg, nem muszáj, hogy feltétlenül fából készüljenek a gyerekek játékai.
De itt (és biztosan otthon is) a műanyag játékok nagy része zenél, beszél, csörög csattog, túlzóan nagyok,
és nagyon nehezek. Majd hozok ilyenről is fotót.

A bölcsiben az ott töltött órák alapján kell fizetni. Lilyke fél nyolctól háromig-fél négyig fog ott tartózkodni,
a havidíja 1000 font vagyis 400 000 forint lesz. Sajnos ez van. A rászorulók gyermekei kaphatnak támogatást.
Még egy dolog a lakhatás mellett, ami nagyon drága. Sok család nem engedheti meg, hogy bölcsibe járjon
a gyerek, ott váltott műszakban járnak dolgozni. El lehet képzelni a családi életüket. A felnőttek alig
látják egymást, és a gyerek is alig van a szüleivel hármasban. Az állami iskola ingyenes. Úgy, mint otthon
itt is ingyen van a tankönyv, ezen felül a kezdő tanszercsomag is, ami otthon csak a rászorulóknak jár.

Lilyke egyelőre még nem volt beteg, de biztosan ő is összeszed majd mindent, ha gyerekközösségbe kerül.
De azért nagyon bízunk a jó immunrendszerében. Szerintünk nagyon egészségesen tápláljuk, és most már
tudjuk, hogy az immunitás legalább 70%-ban a belek állapotán múlik. Nem fertőtlenítgetünk semmijét, nem
mossuk állandóan a kezét, nem csinálunk belőle nagy ügyet, ha szájába veszi a kezét, és már régen volt megmosva.
Most, hogy jönnek sorba a rágófogai, el se tudjuk kapni a pillanatot, pedig lehet, hogy épp a hintán vagy a
csúszdán volt előzőleg.

Itt nem írják ki a szülőt, ha beteg a gyerek. Nekünk az a szerencsénk, hogy a vejem kérheti a munkahelyén,
hogy otthonról dolgozzon, és mivel rugalmas a munkaideje, valahogy ki tudják addig bekkelni, amíg a lányom
haza nem ér. A munkahelyek nagy többsége odafigyel a gyerekesekre.

Nem értem, miért nem engedik az ünnepség megtartását, mikor már ballagni is lehet. Úgy emlékszem, hogy
egyszer már tettél ki diplomakiosztós képet. Egyébként gratulálok a Fiacskád újabb diplomájához!

Mivel burkolólapokon, fugák kereszteződéseiben áll a zöld szerkentyű, azt hittem róla, hogy fugatisztító. =))
De látom, nem találtam el. :D Paggy ötletei se rosszak! =)) És még nem is hatásos?!

Jó ég! Nincs könnyű dolgod, hogy ennyit kell nagyítani a festményen! Azt se tudnám, hol kezdjek hozzá.
Szoktál vázlatot csinálni a vászonra halványan ceruzával? Vagy ez túl amatőr kérdés? Már most is nagyon
tetszik!

Kata! Nagyon örülök, hogy kipróbáltad a kovásszal való sütést. Minden kenyérkével tökéletesedik majd a
tudásod, hiszen magadra, a sütődre, az általad használt lisztre, vízre kell szabnod a receptet, ez meg időt
vesz igénybe.

Én is nekiálltam megsütni a jó kis mindenmentes, három-négy lisztes, útifűmaghéjas kenyérkémet, amit otthon
annyira szerettem. Na, itt ehetetlen lett, pedig ugyanúgy csináltam, mint otthon. Vagy az itteni lisztek (hajdina,
barna rizsliszt, tk. tönkölyliszt, kölesliszt) a hibásak, vagy az útifűmaghéj, vagy a víz.... nem tudom. Pedig
jó lenne rájönni, mert akkor tudnék módosítani a recepten. Mindenesetre egy időre elengedtem a kenyértémát
itt Angliában.

Otthon is meg lehet venni ezeket a játékokat, mindet, kivétel nélkül.

Lilyke rákapott a lépcsőzésre a téren, és a csúszdán se akar már lecsúszni, hanem csak fellépeget az akármijén
(nem tudom pontosan mi az, nem lépcső, az biztos, talán rámpa, vagy ilyesmi), megfordul, és már lépeget
is lefelé. Most ez a sláger. És aminek nagyon örülünk, már mindegyik játékra felül, és a gyerekekkel elkezdett
barátkozni is. Ő még nem megy oda másokhoz, de mások már odajöhetnek hozzá. =)) Az egyik kislány
megfogta a kezét, ő meg hiába akarta kihúzni, a kislány szorítása erősebb volt. Azt hittük sírni fog, de nem,
megadóan tűrte, hogy fogják a kezét. Nagy szó! :D

Nem tudtam, mi az a léghűtő. Utánanéztem, és most már tudom. Én ezeket is mindig ventilátornak hívtam. :))
használjátok egészséggel.

Remélem, sikerült Samukának vásárolnod. Már kész férfi, persze, hogy emberesedik. :littlehearth: Közben olvasom,
hogy csak kis vásárlás volt.

Én tudok majd segíteni, hogy látszódjanak a képeid, de először befejezem az olvasást és az írást.

Dorina, igen, a dobozok kiszínezhetőek, és így megújulva újrahasznosulhatnak. Korábban, az első cipőcskénél
ezt a képet tettem a dobozról, és ezt írtam hozzá:

Spoiler: mutasd
A doboza kiszínezhető. Azt írták rá, hogy lehet belőle játékos doboz, kincses doboz vagy akár rovarhotel.
Vagyis újrahasznosításra ösztönöz, ami nagyon dicséretes.

Kép

Megértelek, mikor benne voltam egy fordításban, én se tudtam itt aktívkodni.

Amellett, hogy nagyon jó kis csattanója volt a történetnek, érdemes megemlíteni, mennyire élvezetesen,
szemléletesen ír Lackfi János. Most itt Rejtő Jenőt juttatta eszembe.

Ildikó, nagy a kísértés, hogy abba hagyd a kertművelést, de amikor meg már nem csinálod, hiányozni fog.
Tapasztalatból mondom. Én ellenálltam, nem kezdtem újra, de mindig fájt a szívem az újhagymáért, a salátáért,
meg a petrezselyem zöldért.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 19. 15:45

Most enni fogok, aztán hozok képeket is, de még le kell szednem a telefonomról, és ki kell
válogatnom a jobbakat.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 19. 16:37

sziasztok! Kigyönyörködtem magam Paggy klassz beszerző útján vett finomságokban. A függöny is gyönyörű. és a leskelődő frézia is ott incselkedik. Biztosan nagyon szép lesz kinyílva. :x :-bd :littlehearth:
De jó hogy volt Ritának pár pillanata benézni és írni. Az a cipősdoboz nagyon aranyos ötlet! De jó lenne, ha minden dobozt így ki lehetne használni!
A beszerző körútból nem lett semmi, mert lementem a kisboltba, s visszafelé majdnem sikerült leesnem hátrafelé a lépcsőn. Éppen csak sikerült elkapnom a korlátot. Phűűű melegem is lett egyből. Mindkét kezem tele volt, s nem is egyenletes súlyelosztásban, s a tojásokra is vigyáznom kellett. /nem törött el semmi/ ;;) :-bd
De nemigen vagyok oda az ilyen kalandokért!
33 fok van kint 29 bent...ez szinte már hűvösnek számít. Jó ez a készülék, csak hamar kifogy belőle a víz. Már bánom hogy a kissebbiket vettem meg. Na mindegy. Egy kicsit sűrübben rá kell nézni! Nagyon finom hűst csinál. De most éppen pihentetem is.
Rita, köszönöm hogy megcsinálod a képeket...nem tudom mit rontottam el...csak nézek ki a fejemből.
Kb 4o-5o palacsintát sütöttem, mintegy gyakorolva az állást :)) ...de olyan sebességgel van betermelve hogy csak! Szerencsére sikerült kiküldenem az első 1o palacsinta után. 6-ot én is megettem. A másik stószt majd később.
Előbb akarok adni neki egy kis paradicsom levest , mert már régen csináltam. Nagyon finom lett! Most csak natúr egyszerűt csináltam, nem variáltam a fűszerekkel.
Most megyek, ledőlök egy kicsit, mert filmeztem is és le vagyok fáradva! Este meg Istentisztelet! :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Juszt se iszom meg a maradék kávét!!!!! ~o) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 19. 16:56

Végül is majd csak holnap tudok betenni képeket, de a tiédet, Kata, még megcsinálom, és egy
új hozzászólásba újra beteszem, immár képpel együtt. Neki is látok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 19. 17:06

Most már látszik az összes fotó Katának ebben a korábbi hozzászólásában.

Sziasztok! Tegnap bent voltunk a városban! Igaz vásárolni, de az is minimalizálva! Ma újra bemegyünk mert még a negyedét sem vettem meg amit akartam, a postáról nem is beszélve!
Ági, csodaszép a kép amit festettél! Szinte elakad az ember lélegzete ahogy a sziklára néz! :littlehearth: :-bd :-bd :ymhug:
ezt tényleg muszáj a tanárodnak szuperlavitoszokban értékelni!
Ildikó!Nem könnyű a búvárszivattyú beszerzése, drukkolok, hogy sikerrel járj. Anno apunak is muszáj volt egyszer cserélni,
de mi akkor még a kertészet miatt is.Méretre nem volt sokkal nagyobb, hiszen adva volt a cső vastagsága amibe ugye az ember leeresztette, de nagyobb teljesítményű. Remélem az új lakónak sincsenek vízgondjai. !
Hozom majd a léghűtő képét, remélem én is beválik majd.

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_l ... 19572.html

Innen szereztem be..
Dorina! Kovács Margit kiállításon többször voltam már, De már Samuval nem mernék egy ilyen helyre bemenni, nehogy összetörjön, leverjen valamit!

tegnapi kiruccanás egy pillanata...

Kép

apuról többnyire ilyen lopott kép készült...
Kép
Kép
Kép

A végeredmény belülről--
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Muszáj lesz valamit csinálni a hajammal...rémes
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 19. 17:53

Sziasztok Lánykák!
Jövök én is, csak dolgoztam pénteken, meg ma és ki vagyok nyúlva. Hetente megpróbálok egyszer bemenni, vagy max. kétszer. Ennyi a munka, ami maradt a virus után.
Nézegetem, olvasgatom amiket irtatok. Most csak a gyors megmaradtak, majd utána ismét elolvasom, hogy rögzüljön. :-)

Dorina, amikor láttam amit betettél, rögtön az utána elolvasott irást láttam én is a műben. Nagyon tetszik!

Paggy, picit alacsonyabbak az árak nálatok. Jó a kérdés, amit feltettél! Ha már van mit ennünk, fedél a fejünk felett, picit élvezhetjük a világot is közben, meg egészségesek is vagyunk, már amennyire lehet, igen ez a jólét! Lassan meg kell elégedni azzal, ha nem dőzsöl az ember, de még ha nem is tud mindent megvenni, amit szeretne, tud azok nélkül létezni, mert elfogadja a hiányukat.
Nálunk a nagyobb szemű eper még mindig tartja az árát, 1500 Ft. A kisebb 1300.
A házitojás 50. Ma volt a nénikénél tojás, a rókáknak a vadőr csapdát állit fel azt mondta.
Igy tudok tarhonyát késziteni, mert abból kevés van.
Anyu eltörte a kezét, ott is van mizéria, de neki nem kell tészta, igy annyival kevesebbet kell gyártanom.
Megnézem amit Rita irt a hasonlóságról. :-)

Kata, én sem tudtam mi a léghűtő, meg is néztem, de most tisztult ki, ahogy irtad viz gyűlik benne.
Hát nagyon vigyázz magadra a kintléteknél!!!!
Meleg van, cipekedik az ember, siet és mindjárt megvan a baj. Nem hiányozna egy esés!!!
De azért örülök, hogy a tojások nem törtek össze. :-) Meg te sem!!! :-)
Akkor Samuka még marad új ruhák nélkül..
Kata, hagyd meg igy hosszabban a hajad!!!! Nekem tényleg tetszik!
Nyirasd le egyenesen az alját, és az oldalát meg a tetején vagy hátra, vagy féloldalasan csatold meg.
Nagyon tetszik a kenyérkéd!! Kivül és belül is.!!

Rita az első amit gyors leirok, hogy már majdnem tettem be a kis pirosas bogarakról a képet amik a cseresznyefán tapadókorongoznak a leveleken.
Épp beszéltük tegnap a vendégeimmel, hogy mi a fene lehet az.

https://hobbikert.hu/magazin/ismerd-fel ... vajat.html

Más is mondta, hogy náluk is van. Már az interneten is végigböngésztem a kártevőket, de nem jutottam előbbre. Igy örök hála neked, nem irtom ki őket.
Szép kis összeg a bölcsi, de jó, hogy meg tudják oldani ezt is, és az otthonlétet is vele, ha volna valami az egészségével az ottlét után.
Biztos, hogy a liszttel van a gond odakint, mert régen az egyik vendégem, mig kint éltek ugyanigy járt. Legfeljebb feltankolsz liszttel, mikor legközelebb mész. :-)
Nagyon örülök, hogy Lilyke elkezdett barátkozni!!
Köszönöm a dicséretet a képemre. :-)
A tanár úr úgy tanitja, hogy először a korvonalakat rajzoljuk meg. Na ez nekem sose ment, midnent anélkül csináltam nagyon sokáig. Aztán most a tájképeknél, mivel annyira összetett, elkezdtem alkalmazni. De még mindig nem teljes vázképet csinálok, csak annyit, amennyit először megfestek.
Ez most igy működik.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 19. 18:15

Ma megcsináltam a rózsáim metszését az üzlet előtt a vendgéek után. Két óra volt ebben a melegben. A virus és az üzlet bezárás miatt nem csináltam meg a tavaszi metszést, igy is gyönyörű volt az első virágzás, de kicsit felkopott a szára. Nem érdekelt, lemetszettem figyelve a kezdődő szemekre, jól meglocsoltam, megkapáltam, elment két óra vele. Hulla voltam, mikor hazaértem.
Nálunk 27 fok van bent, ez elviselhető. Kint 31 árnyékban.
Ramosnak a medencéje tökéletesen működik. Napi egyszer megy bele, de annyira elég neki, hgoy nem lihet utána.
Akciósan vettük a Tescoba, megérte az árát, azt a keméyn 1100 Ft.-ot.
Jövő héten megyünk kozmetikushoz vele, kedden kapom meg a második oltást. Az egyik vendégem ma azt mondta, hogy mindenféleképpen mondjam el milyen mellékhatások jöttek elő, mert lehet be sem adják a másodikat. Szerintem meg a kutya nem fog vlee foglalkozni.
Ma szezámmagos zsemlét sütöttem, mert lusta voltam és fáradt kenyeret sütni a délelőtt után.
Kép

Mind a két pasi áradozott róla. A fiam épp most mondja, hogy anya, nagyon finom volt, árulni kellene kétszer annyiért, mint a boltba a zsemlét és vinnék mint a cukrot. :)) Hát hiába, a férfiak szivéhez a gyomrukon keresztül vezet az út.
Pedig mikor csak az illatát érezte, ő, aki nem eszik édességet és süteményt, mindig megkérdezi, hogy anya, sütöttél valamit? :-)
Ma azt hitte gombás pizzát csináltam. na azt meg csinálhatom holnap akkor. :-)

csipetkéjeim a csipetkés levesbe

Kép

a befejezett kép. nem adja vissza az A3-as nagyság miatt, de nagyon szép élőben. Bele voltam szerelmesedve. nagyság 35x45-ös
Tanár úr elmodnta, hogy mire figyeljek. Sziklák és fák párhuzamosak, nem lóghat úgy, mint a képen volt eredetileg és én meg megfestettem.

Kép
Ennek is először a bal odali hegyes részét vázlatoztam fel, aztán a sárgás, zöldes két fát baloldalt alul, majd a jobb oldali sziklákat, vizesést, és utána a másik zöldes, sárgás bokros részt a kis folyó partján. Végül a távolban levő sziklákat a tetején.
Sokszoor rá kell menni a különböző szinekkel egymásra, hogy elég élénk legyen, mert a rizspapirtól függ mennyire issza be a festéket, vagy tust.

Húsdarabolás, és Ramoska szépen várja a kajáját közben. :-)
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég