Van képem hozzá

Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. december 13. 19:26

Paggy! Igen az egész család szereti, csak én vagyok a párja. Szerintem én már nem is élnék, ha nem lenne. Igazán hálás vagyok érte. Ki szokott jönni velem a fürdőszobába, amikor zuhanyzom. Jót tesz a tollának a gőz, pára. Nincs a szobában olyan nedves levegő, direkt viszem magammal néha. Fürödni nem szeret. Nagyon ritkán szoktam fürdetni. Éjjel a kalit tetején alszik. Este magától megy oda, ha le akar feküdni. Néha amikor már túl későig van fent, én hiába teszem oda a kalit szélére, nem megy a z alvóhelyére. Csak amikor úgy dönt, hogy alvásidő. Előtte végig igazgatja atooollait. Szoktam is mondani, hogy veszi a pizsamáját. Reggel a kalit tetején issza meg a melegvizet. 10 kortyot is, de a hideg vízből csak kettőt kortyol. Azután a kezemből eszik magot, mikor mennyire éhes. Gyümölcsöt, főleg banánt. Azt szereti reggelente. Majd tollászkodik én közben szivaccsal lemosom a kalitot kívül belül. Olyan nagy ez a kalit, nem fér be a fürdőszobába. A kicsi kalitját ott szoktam lesikálni régen. Így hogy ne büdösödjön be, naponta áttörlöm. Ahogy járkálok ki szökik néha. Első körben a fürdőajtóra vagy a hűtő tetejére repül. Szoktam is mondani neki, hogy olyan mint a Millenium Falcon. A legkisseb résen is ki tud manőverezni. Aztán elmosom az edényeit és kap friss magot, vizet.Akkor játszunk kicsit, röpködik és együtt szoktunk reggelizni, a zabkásámból néha kieszi a mazsolát. Ha nem akkor mögöttem rágja a fotel takaróját. Meg van neki engedve, hagy foglalja le magát. Aztán megy csak be a kalitba. Amikor tudok rá figyelni, akkor szabadlábon van. Tehát szinte egész délután, illetve este. Ha hosszabb ideig ki kell mennem a szobából akkor teszem csak vissza a kalitba. Mondhatni csak pár órát van bent.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. december 13. 19:34

Gyorsan felteszem még a kamerával készült képet. Így nézek ki, tehát nem olyan kis viszketéske. A bőröm nagyjából 80-90%-a vörös, húzódik, fáj.
Szerencse a fejem nem.
Kép
Kép
Kép
Nincs még a mobilról feltöltve a kép. Csak a gép kamerája. Így csak a kezemet tudom mutatni, lábam rosszabb.
Mennem kell, jó éjt mindenkinek.
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2021. december 13. 20:29

Szia Vidéki Évi

Most olvastam és láttam a kálváriádat.
Volna egy javaslatom és tudom ajánlani, hogy próbáld ki, ez pedig a diólevél főzet.
Vagy a fürdővizedbe öntöd, vagy borogatásként használod.
Én is használom éspedig a fejbőrömre mert borzasztó állapotban volt. Majdnem teljesen kopasz lettem.
Ami az okozója volt az gluténallergia ami vénségemre utolért.
Próbálj meg utána olvasni, szerintem használni fog.
Most jutott eszembe még egy dolog: én például rendszeresen használom az aloe vera natúr gélt.
Ezt is bátran merem ajánlani. Egy próbát megér...
Remélem valamelyik használni fog.

http://bolthely.hu/anikookoboltja/OSI-MAGYAR-GYOGYMODOK
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 13. 21:14

Sziasztok Lányok!

Mennyi minden történt, mig én vikszoltam a lakást. Mondta is a férjem, hogy szép rendet csináltam. :-) Mondtam neki, ha már én megkövetelem a rendet az albérlőktől - és ugye most két pasi van -, akkor nehogy azt lássa, hogy nálunk meg nem :-)
Nem tudom a szir srác volt-e már magyar lakásban..., nem egyetemistáéban, hanem családéban., vagy házban...
Rendes amúgy, érdekes volt hallani amikor mondja a fiam, hogy eljönne, mert egy papirt kell neki aláiratni a bevándorlási hivatalhoz.
Mondjuk az ő érdeke, de eddig mindig mi mentünk. Mondjuk most nem hiányzik, hogy a délelőtti munka után még elbiciklizzek oda....

Évi, bocsánat, de borzalmasan néz ki a kezed! Hogy a bánatba húzzák ezt a gyógyitást már mióta!

Dolores, nagyon jó ötlet a diólevél tea. Azt inni is lehet, de csak egy hónapig.
Viszont aki vérhigitót szed, annak nem szabad.
Az aloe vera is jó ötlet. Nekem volt növényem, vágtam szét és a benne levő anyagot használtam. Csak aztán kipurcant szegény.

RIta, Lilyke olyan gyorsan nő és komolyodik. Jó, nem a szó szoros értelmében, mert a csibészség az látszik ott van benne. A bölcsije valami fantasztikus! Hányan vannak egy csoportban?
Ezek az ablakok! Aki jelentkezett a játékba azok a részvételért kaptak valamit? Értem ezt az ablakos résztvevőkre.
Szerintem is szólj csak bátran a volt férjednek, aktivizálja magát és haladjon az etetőrúd készitésével, mert vége lesz a szezonnak, mire elkészül.
A tengelicek csoportokban szoktak enni. Ha csak egy van kezdetben az etető körül, akkor az még nem jelent hideget.
Tegnap havas eső esett. Úgy gondoltam a madaraim a nagy szélben éhen fognak veszni. Tettem nekik a tuják ágai közé is két flakonnal. Nem fogy belőle semmi, majd kiveszem. Ott szoktak bandázni...

Évi, ez a Dodi szuper madár. :-) Nem is gondolná az ember, de ezt már irtuk, hogy mire képesek a madarak is. Kiváncsi lennék a kalitjára mekkora, hogy nem nagyon tudod mozgatni és ott helyben kell takaritanod.
Biztos élvezi, hogy sokat lehet kint veled.

Paggy, néztem Csokit ahogy lobogott a füle rohangálás közben. Zabálnivaló komolyan :-)
Kobakkal is milyen jól elvan. Jó, rá kell szólnod, de hallgat rád. Hogy fut a párod láttán hozzá. :-)
Jót vigyorgok a mesélőkéjén. :-)
Az hogy az udvarotok olyan, amilyen, én semmi kivetnivalót nem találok benne. Van egy kis vadregényes része a háznak. :-) A pénz meg a tetőre meg másra kell. A sufnik igazán várhatnak. Ha meg úgy maradnak, akkor igy jártak.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. december 13. 22:04

Pihenni akartam már, de leirom a mai sztorimat, mert ritkán találkozik szerintem az ember a mai világban emberséggel és hozzá párosult szaktudással.
TUdjátok a kálváriám a vérnyomással. Küzdök, de nem látom, láttam az alagút végét.
Spoiler: mutasd
Kezdődött ugye évekkel ezelőtt egy napra kiugorva és rosszul léve. - semmit nem tudtak vele kezdeni
Szemnyomás megnőtt, alsó érték a határesetnél, kivizsgálás indult.
Gyógyszer felirva egy vendég orvos ajánlotta énmentalitású orvosnő által
Pfeizer két oltás, felborult mindenem, többek között a vérnyomás is két hétre.
Most hála a három mediterrán ciklonnak, szélnek és hónak ki akartam nyúlni elmúlt kedd óta - ügyelet: ahol az orvos közölte, amit szedek fülgyógyszer
Házidoki olyan orvosságot irt fel, ami mellékhatásként ugyanazt a sziv és nyakdobogást produkálja, mint ami nekem volt.
Visszamenve ma azt mondta biztos beképzeltem - ahan persze-, viszont irt beutalót a kardiológiára és a máj miatt ultrahangra.
- úgy döntöttem, mivel rakat pénzt költöttem már maszek orvosokra , megyek sztk-s rendelésre.-
Máj érték magasabb, de az oltás után négy hónappal szünt meg a puffadás. Nem is csodálom a magas értéket.
Sziv és kardiológia.: Ne tudjátok meg mennyit kerestem, mire telefonáltam, s lőn csoda , oda ahova kellett
Hát covid, úgy szeretlek, ahogy vagy! DE!!! Úgy kikérdeztek aranyosan, kedvesen, mint még soha. Kétszer, mert először nem jegyzetelt az illető =))
Majd közölte beszél az ügyeletes orvossal és viszzahivnak.
Na és itt jön a csoda foyltatása.: Felhiv egy kedves női hang, kikérdez, jegyzetel mégegyszer.
Elmondta, hogy ez a szivritmus kijelzés az inteligens vérnyomásmérőn nem az igazi s zivritmust jelzi, hanem azt, hogy valahol nem jó helyen dobban a sziv. Nem kell megijedni. A tanexum gyógyszer nagyon jó, ő is azt szedi. Elmondta hogy csináljam. Vegyek ilyen teát, mert szerinte úgy gondolja segiteni fog:

https://apatsagitermekek.hu/termek/szivnyugtato-tea/ - végre valaki aki nem csak a gyógyszert akarja belém tömni -

, ha kiugorna 170 fölé elmondta, hogy az ügyeleten felirt gyógyszert el kell rágni, piszok keserű, de ez van
Megkérdezte!!!!, hogy nekem melyik vérnyomásérték a legjobb, mikor érzem jól magam igazán
holnap küld egy sms-t és ad szivultrahangra időpontot
Ha bármi van azon a telefonszámon hivhatom, amin hivott
Ja, és magnerotot este vegyek be, ha akkor magasabb az érték.
Szerinte nagy baj nincs, próbáljak megnyugodni.

Hát lányok, miért nem lehet igy gyógyitani? Miért kell legtöbbször az emberre a frászt ráhozni, vagy éppen figyelembe sem venni mit mond, vagy épp hogy hogy működik a szervezete, mert lehet, hogy nem úgy, mint ahogy a nagykönyvben meg van irva.

A májértéket mivel magasabb a felső határ kétszerese, igy kell az ultrahang. Doki megkérdezi, látta-e sárgának a sz emét? Hát basszus, nem tudja megnézni? Én ne m láttam....

szerdán Pest: akupunktúra és csontkovácsolás. Mágnes ezerrel, Dolores hatására , mivel nem is gondoltam a diólevél teára azt is iszom, úgyhogy hajrá májam. Adok én neki, meg a pfeizernek is.

Ja és azt modnta a kardiológus főorvosnő, mint kiderült az, mikor mondtam neki, hogy az ellenanyag nagyon magas volt, hogy iylen esetben meg ne próbáljam beadatni a 3. oltást.


Ezeket azért irtam le, hogy ha bárkinek lenne belőle valami amit hasznositani tud, akkor megtegye. Ne legyen persze.
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2021. december 13. 22:41

Szia F.Ági

Én évekig magas vérnyomással küzdöttem, amig Maria Treben füveskönyvében fel nem
fedeztem a megoldást , ez pedig a fehér fagyöngy tea .Megcsináltam egy kúrát: 3 hétig
3 csésze, 2 hétig 2 csésze ; 1 hétig 1 csésze fagyöngy tea ( áztatással Készül)
Azóta nem volt RR: 200/100 vérnyomásom , ami pedig rendszeres volt.
Mostanában RR:130-150/70 az átlagos értékem. Egy -egy alkalommal most is iszom ezt a teát.
Ágikám neked is javaslom. Hátha...
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 13. 23:00

Ágika!Megnéztem a virágszimbólumos videót.Nagyon köszönöm. :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :flower1: ^:)^
A tanárúrét holnap fogom.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 14. 8:26

Paggy, Éva! Bocsánat, a sirályt és élőhelyét benéztem. Eddig dombok és erdők környékén éltem, ahol
még véletlenül se fordulnak elő sirályok, ezért nem is gondoltam arra, hogy ettől még máshol fellelhetőek.
A sirály számomra a tengerpartok madara, mert eddig mindig csak ott találkoztam velük.

Paggy, Ági!
Nem tudom én se, hogy miért nincs igénye a játékban résztvevő ablaktulajdonosoknak arra, hogy
adventivé varázsolják az ablakaikat. Azt se tudom, hogy mit mondtak nekik a szervezők. Az is igaz, hogy a
tükröződések miatt sokszor még a nagyobb méretű számokat is alig lehet észrevenni, nemhogy a kisebb méretű
ablakrajzokat vagy díszeket. A 11. ablak büszke tulajdonosa például feltette a fb csoportba, hogy a kislánya
épp rajzol az ablakra. Belülről látszik a sok rajz és apró dísz, kívülről csak a nagyobb fehér papírdíszek látszottak,
és azok se voltak nagyon mutatósak a tükröződés miatt. És ez az első emeleten volt.

Kép

Kép

Kép

Ági, Éva! Lilyke csoportjában kb. 10-12 gyerek van, de nem mindegyik van egyszerre a csoportban. Van, aki
csak délelőtt, vagy délután jár, mert a szülei a nap többi részét meg tudják oldani. Lilyke is csak négy napot
megy egy héten, így is nagyon sokat kell fizetni (átszámítva 432 ezer forint). Minden munkahely próbál nagyon
rugalmas lenni a szülőkkel. A lányom pénteken és szombaton szabadnapos, a vejem meg szombaton és vasárnap.
A havi díjat akkor is ki kell fizetni, ha valamiért nem tud menni a gyerek, ugyanis nem a kajáért, hanem a helyért
fizetnek a szülők. Amikor kimentem áprilisban, már akkor le volt beszélve a bölcsivel, hogy október 2.-án kezdődik
Lilyke beszoktatása, de már hónapokkal előtte beíratták, hogy biztosan legyen helye. Lilyke már beszokott, nagyon
szeret ott lenni.

A múltkor nem a saját oldaluk linkjét tettem be, most pótolom. Ezt tényleg érdemes megnézni. Ha a főoldalon
kicsit lejjebb görgettek, láthattok három képet. A középsőre (Toddler Room) kattintva láthatjátok nagyban
Lilyke csoportját. ha ezt megtettétek, a legfelső kép baloldalán láthatjátok milyen helyiségek vannak a bölcsiben.
A Dance Room a mi tornatermünknek felel meg, ahol sokszor zenére mozgatják a gyerekeket. A Sensory Romban
pedig az érzékelésüket fejlesztik (tapintás, szaglás, látás, hallás...)

http://thewillows.evolution-childcare.co.uk/

Éva, erre a látványra nem számítottam. Alig akarom elhinni, hogy nem tudnak mit kezdeni veled! Ez nem lehet
igaz! Átérzem a szenvedésedet! Nagyon remélem, hogy gyorsan rájönnek, hogy mi a baj, és sikeresen kikezelnek
belőle!

Azért is nagyon jó, hogy mesélsz Dodiról, mert eddig alig tudtam valamit a papagájokról. Álmomban se jutott volna
eszembe, hogy ugyanolyan közel tud kerülni az emberhez, mint egy emlős kis kedvenc. Amióta etetem a madarakat
sokat tanultam róluk, de más kívülállóként figyelni egy állatot, és más együtt élni vele. Ezt azóta tudom, mióta
az utolsó kutyánk, Dundi, együtt élt velünk a lakásban, és igazi családtaggá vált. Dodi is milyen szépen elfoglalta
a helyét a családotokban!

Dolores, Ági! Épp a napokban jött velem szembe egy leírás a diólevélről. Mennyi mindenre jó!

Dolores, nagyon örülök, hogy benéztél! Hímezel még szépeket?

Ági, minden tudás nélkül írom le, hogy mi jutott azonnal eszembe, amikor elolvastam az utolsó hsz.-dat.
Nem lehetséges, hogy túl sok gyógynövényt fogyasztasz, amik már keresztbe zavarnak egymásnak, vagy gyengítik
egymás hatását? Végül is azok is gyógyhatásúak, viselkedhetnek úgy, mint a gyógyszerek, vagy nem?
Bocs, ha lükeséget írtam.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 14. 9:16

Sziasztok Lányok! De jó sokat írtatok és néznivalót hoztatok, lesz mit megnézni! Most csak Csoki videóját néztem meg. A többit is pótolom majd, csak először gyorsan le akarok fürödni, aztán Samut aztán mosógép öblités.

Éva én este Lordestint, reggel Histisynt 5mg szedtem, illetve alkalmanként szedek most is.
Teljesen változó hogy mikor mi üt ki vagy okoz csalászszerű viszketést. Nekem a hátam a combom és a hasam nézett így ki mint a te karod.
Annyira szigorú volt a diétám, hogy csak párolt csirkemellet ehettem bőre nélkül, egy minimális sóval és hámozott almát párolva izesítés nélkül. nagyon sokáig. És fokozatosan lehetett csak egy egy ízt becsempészni, Csak szigorúan fehér kenyér, és minimális cukor, minden mesterséges édesító kizárva, de még a méz is, mert ha a teába tettem azonnal viszkettem. És ahogy átfutott rajtam..és ott is kiütött, hát még űlni is alig bírtam és csak folytak a könnyeim. Ma már ott tartok hogy egy kiskanál mézet meg tudok enni...betéve teába, persze néha torkoskodom. De pl. a Repceméztől majdnem elájultam annyira viszkettem.! Még jó hogy kis üveg volt így is egy év alatt fogyott el nagy nehezen. Nálam csak hársfa és akác jöhet szóba, még gesztenye sem..az is kiüt. nem csak viszketésileg...éppen azért nagy vigasz, ha már krumlit nem ehetek ahogy Samu sem csak mindegyikünknél másként csapódik le..ott van a piros batáta, és az olyan mint a gesztenye!

Behoztam közben a hársfa teámat.

Apatok Levendula krém vált be a legjobban, meg még a Helvétia Patika Aolavera készítményei! Isteniek!

Ha többféle gyógyteát iszik az ember, legalább két négy óra különmségnek kell lenni. Sőt még arra is nagyon kell vigyázni mikor eszel narancsot! Pl A gréfutra is allergiás lettem, a vékonyhéjú narancsra nem annyira, arra beveszem a Histisynt, ha már nem bírok ellenállni, viszont az alma héjával is nagyon kell vigyáznom ahogy az uborkáéra is. Amikor begorombul a testem akkor pihentetem a dolgot..csak nagyon nehéz, pl. a nagyszemű magnélküli szőlőről ki gondolná hogy gondot okozhatna..aztán tessék!
A paradicsom ugyanígy, ááááááááá lehetne folytatni de minek! Ez van.
De az biztos, hogy teljeskörü kivizsgálás kellene nálad is. Allergiára! Ja a legfontosabbat elfelejtettem!
Addig szedtem pontosabban ittam a ecetdiétát míg aztán arra is allergiás lettem, megvan..almaecet..hogy aztán ajándékozhattam el mindenkinek aki fogyni akart! Pdig az elején még jó volt! Besokallt a szervezet valamitől és minden borult!

Most lapozok..
Ma jobb képállással találkoztam, de még mindig minden oldal túl nagy, ha kicsinyítem meg az a baj.
Úgyhogy..

Paggy, szerintem a tető fontosabb mint a sufni! azt apránként is helyre lehetne hozni, pl, belülről hungerocellel kibélelni.
Öröm látni viszont a sok szépet amit hoztok. Ja! kérdezted az ablakokat. Ezek nagy része bérlemény és a felújítások után seki nem mert kipakolni szerelni úgy mint régen. NÁlunk is ugyanígy néz ki minden. Sajnos. Persze képviselője is válogatja!

Ági, te is vigyázz magadra, remélem marad időd pihenni mielőtt a vendég megérkezik!
Legyen mindenkinek szép napja, most ennyire volt időm, s még nem néztem meg Ritát, és még van lemaradásom, de már muszáj nekem is majd rakodnom és takarítani, de csak módjával...még egy napot hagyok magamnak, és aztán visszazökkenünk a normál kerékvágásba!

Jönnek a srácok majd feltenni a képeket is addig nem tudok semmit csinálni a sarokban.Ami a szoba feléig már feltornyozódott! :x :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 14. 9:31

Tudjátok, hogy már három éve a teljes értékű növényi étrendnek (TÉNÉ) megfelelően táplálkozom.
Inkább azt mondom, hogy törekszem rá, hogy legalább 90-95%-ban ennek megfelelően készítsem el
az ételeimet. Soha nem fogom 100%-ban tartani, mert nem akarok a rabjává válni. Nem szeretnék
bűntudatot érezni, ha nyáron elnyalok egy fagyit, vagy ha nagy ritkán étterembe megyünk, és csak
vegetáriánus opció van, vagy ha a füstölt tofut olajjal kikent serpenyőben pirítom meg, vagy ha a
nagy kedvencemet, az aldis thai vörös curry pasztát (olaj és cukor is van benne) használom főzéskor.
A 90-95%-ra viszont igényem van, ugyanis amióta így táplálkozom, azóta érzem magam a legjobban,
és mára már minden nehézség nélkül tudom ezt a szintet tartani.

A múlt héten egy belgyógyász főorvos csatlakozott a Téné csoportba, és egy videót is hozott magával.
A marosvásárhelyi tévében beszélt a teljes értékű növényi étrendről. Megnéztem a videót, és másnap
már egy újabbat dobott fel a yt, ahol egy másik belgyógyász, táplálkozási szakértő beszélt ugyanerről.
Mindketten Erdélyben élnek.

Beteszem mindkettőt, de nem várom el, hogy meg is nézzétek. Közérthetően beszélnek a TÉNÉ-ről,
és a betegségekre gyakorolt pozitív hatásairól.



Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 14. 11:34

Szia Rita! Csak tegyél ki nyugodtan ilyen videót, a jót megtartja az ember, ami nem az meg mellőzve. De tanulni soha nem késő!
Pláne most, hogy már lassan az ember a parízert is félve eszi, nem is jó akármelyik. viszont mikor be van gorombulva az ember eddig kordában tartott gondja..majdnem hogy úgy is kell táplálkozni. Mindenképp meg fogom majd hallgatni, legfeljebb nem egyszerre, ha pl 1 órás, mert ha valami fontos és érdekes jó lenne ki is jegyzetelni!
Mert amilyen malőröm van mostanában sok mindent elfelejtek...aztán hol előjön hol nem..
Mindenkinek szép napot mára, itt napsütés és + 5 fok van.! :x ;;) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 14. 13:47

Kata, mindkét videó 25 perc körüli. Azért mondtam, hogy nem várom el, hogy megnézzétek, mert
én se nézem meg azokat, amik nem érdekelnek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 14. 13:59

Ági, most olvasom, hogy Luca napján nem szabad a nőknek főzni, takarítani. Tegnap Luca nap volt,
és te takarítottál. Kár, hogy nem egy nappal hamarabb vettem észre, tudtalak volna figyelmeztetni.
Lett volna egy pihenőnapod. :)) Azt nem írták, hogy a férfiaknak is tilos lenne... :))
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. december 14. 14:50

Sziasztok Lányok!

Köszönöm mindenkinek az együttérzést és a segíteni akarást.

Dolóres: A férjem teljesen elzárkózik a diólevéltől. Nem hajlandó elolvasni sem Mert, hogy nem marad meg a fa alatt semmi, a bélflórát is ugyanígy lepusztítaná, szerinte. Hajthatatlan. Kinézett nekem https://www.eucerin.hu/termekek/atopico ... gtato-krem -et. Van spray is, csak azt nem kaptunk. A gyógyszerész is SupraDerm krémet ajánlott. Lehet egymás mellett is használni őket. Úgy döntöttünk. hogy nappalra az Eucerint éjszakára meg a SupraDermet használom. A spray kifejezetten viszketés ellen állítólag 1 percen belül hat és 6 órát tart a hatása. Na ez:
https://www.eucerin.hu/termekek/atopico ... itch-spray Ez pont nem volt. Mindegy legalább kipróbáljuk addig a krémet. Be is kentekedtem rögtön. Illetve a hátamat a férjem kente. Azt mondja, hogy olyan mintha pigmenthiány lenne néhány helyen. Akkor jó mondom , mert az épp a z ép bőrfelület és ahol piros az a gyulladt és a barnás a a múlófélben lévő gyulladás.))) Éjszaka a mellem két oldalát vakartam ki nagyon, az fáj is rendesen. Most talán nem feszül annyira a bőröm. Pici könnyebbség.

Rita nem tudtam, hogy nem lehet dolgozni. Éppen tegnap vágtam be durván 12kg káposztát. Napokig halogattam, de csak nem lettem jobban. A taposást cérna plusz gumikesztyűben végeztem este amikor elbúcsúztam.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. december 14. 15:28

Kata: Én még nem jutottam el az allergia tesztre. 6 éve amikor kórházban voltam majdnem így néztem ki, csak nem voltam dudoros. Akkor 2 biopszia után mondták, hogy gluténérzékenység és életfogytig diéta. Előtte 2-3 évvel már voltak ilyen kiütéseim, viszketéseim. Mindig csak kenőcsöt kaptam és azt mondta a doki, hogy lehet, hogy soha ki sem fog derülni, hogy mi okozza. ezzelszemben jött a kórházba egy csaj szerdán, hogy vasárnapra kiütése volt és kiírták neki az allergia tesztet. A másik szintén szombaton foltos lett, hétfőn már kórházban volt. Kérdem én nekem miért kellett ennyit várni a kórházra és megvárni, hogy napi 24 órában vakarózzam? Na a diéta ellenére szinte évente lettek kiütéseim, csak pár hét alatt elmúltak. Most július óta nem múlik csak terjed. Nyár elején amikor elmentem a bőrgyógyászhoz akkor tele volt a kezem hólyagokkal. 1 hét múlva már a talpamon is volt a kenőcs ellenére. Nagyjából 3 hétig nagyon durva volt. Majd a hólyagok elmúltak és a derekamnál, törzsemnél voltak mindig máshol ilyen piros területek. Szeptemberben már reménykedtem, hogy múlóban van, de újra beindult. Először viszketni kezdett, megvakartam és jöttek a dudorok. MAjd ahogy neki ütköztem ott kapartam ki véresre. Na ez terjedt folyamatosan. Ezzel egyidőben lettek egyre nagyobb helyen vörös foltok lenni. Ekkor mentem vissza. Ahol annyit tudott mondani, hogy akkor talán mégsem napérzékenység. Nem is írt diagnózist. Újabb kenőcs, de ez állítólag csak hidratáló volt. Azt mondta, hogy ha újra előjönnek a hólyagok akkor tud elküldeni biopsziára, de azóta sem hólyagosodtam be. Akkor jött a körzeti, hogy menjünk influenze elleni oltásra. Akkor látta hogy nézek ki. Elküldött laborba és immunológiára meg a bőrklinikára. Azt már leírtam. Éjjel rendesen kivakartam a mellemet és a nyakam hátsó része is viszket már. A klinikán azt mondták, hogy január 24-re már tünetmentes leszek, akkor tudnak allergia tesztet csinálni majd. 2 hét alatt elfogyott a kenőcsöm, ami szerinte januárig ki tartott volnaa. Illetve 2x írt ki pluszban a kőrzeti. Aztán az immunológus jött a 4. féle szteroiddal. Na 4 nap után égetett és vörösebb lett, lemostam abbahagytam. 2 nap múlva mente vissza. Vérteszt semmit nem mutatott. Új szteroid és hogy 1 hét múlva megcsinálja a biopsziát. Ez volt múlt héten. Ja és hogy nem használ a szeteroid, ezt rá is írta a lapomra, de azért felírt még belőle 2 tubussal, hogy használjam. Na innentől nem használtam, mert félő, hogy a sok szetoidtól lett rosszabb. Most a legrosszabb a lábam. Feszül és nagy területen vörös. Attól félek, hogy elhalt a bőr vagy az alatta lévő szövetek. Ugyanis a sok szetroid hatása ez lehet. Tehát amíg a testem nagyrésze vörös nem tudják megcsinálni az allergia tesztet. Nincs hol ugyanis.(((
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 14. 15:43

Jelentem meghallgatva a két videó, csak ugye nem néztem meg előre hogy mennyi idő,..így megkönnyebbülve hallgattam bele.
Persze, nem mindennel értettem egyet, de azzal pl maximálisan, ha az ember el akar valamit hagyni, mert változtania kell pl. az egészségügyi állapot miatt, akkor ne egy másik hülyeséggel torpedózza meg azt amit elkezdett...Hús helyett szénsavas üditő meg valami.xdddd
Igaza van. Az embernek utána kell olvasni, körbejárni a témát de nyilván inkább lassabban és tájékozódni, mert csak átrohanni dolgokon megint csak nem sok értelme van... S nagyon kell figyelni ahogy Ági is írta hogy mit mivel.. mikor.. :-bd
Egyébként a Biblia is meghatározza hogy mit lehet enni és mitől tartózkodjunk..amit jó betartani de nem a Tóra és a törvény miatt.
Viszont érdemes tanulni a zsidó konyhából is. :littlehearth:

Éva! Tegnap találkoztam azzal a trükkel, hogy 1 pohár tengeri só egy lavór 4o fokos viz heti 3 alkalommal lábáztatás... Pár hét után egyre másabb lesz a víz amit kiöntesz ... méregteleníti a testet..

Megjött az eredményem...
Aspirin Protect 1x1 javaslata, Menopauza miatti hormonpótlás..?!?
További gyógyszerek szedése, Fogyás, aktív mozgás,
Rendszeres vérnyomás mérés..évente teljes labor , terheléses Ekg Carotis utrahang
32.74 az meg a BMI index. megnéztem első fokú elhízás .. azannya 1o éven belüli fatális ........
Dióhéjban kigyűjtve. :-bd :littlehearth:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. december 14. 15:57

Ági: A kalit 70cm széles 1m hosszú és 105cm magas a lábak nélkül. Lábakkal, kerekekkel nagyjából 155-160 között van. A fürdőszoba ajtó 60cm széles. Pár éve használtan vettük. Kékhomlokú amazon lakása lett volna, de a gazda feleségét mindig támadta, így visszavitték. Olyan varjú nagyságú csak színes. http://www.deakmadar.hu/pages/tenyeszte ... npagaj.htm

Megértem, hogy ekkora csőr csípését nem tolerálta. Dodi is közel 2 hete megcsípett. Amikor aludni megy minden este odamegyek hozzá, megsímogatom a fejét és mondom jóéjszakát, szépet álmodj, kapcsolom a villanyt. És akkor kirohant és elkapta az újjam. Jó darabott kicsípett belőle, dőlt a vér. Soha nem csinálta előtte sem, azóta sem. Talán fájhatott neki valamije.
Most ahogy mértem a kalitot rögtön nekitámadt a piros mérőszalagnak. Le kellett takarnom és úgy visszatennem a helyére, mert mindent támadott, fenyegetett. Biztosan veszélyben érezte magát a nagy piros ellenségtől.(((
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. december 14. 16:07

Kata szia. Azt szódabirkarbónával ismertem. Csináltam is nyáron párszor. Hűsít is a nagy melegben, ahogy átmelegszik a lábad, hűvösebb a környző levegő.

Én is híztam vagy 10kilót biztosan, ahogy nem lehetett kimenni a 2 nyáron. Tavaj a vírus miatt, idén meg a nap miatt. Farmeromat kihíztam, ott vettem észre. Csak a vásárlással 3-4km-t megtettem naponta. Sok az a hiány éves szinten.)))
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. december 14. 16:09

Holnap piacra akarunk menni.Most főzöm a nyaklevest. Megyek bezöldségelem.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 14. 16:09

DRÁGA Éva! Mit mondjak észtveszejtő állapot. Chront nem állapítottak meg? Inzulin rezisztenciát? A fenébe hol olvastam..ha megtalálom a facén elhozom a házipatikában vagy Tudásfájánál olvastam..hogy ilyen dolgokat csinál.. Mindegy ..keresni kell és nem hagyni..juszt se!

https://femina.hu/egeszseg/cukorbetegse ... 31Nw_0DT48

https://sobors.hu/receptek/taplalo-suto ... 0EDbdqgPhw
hogy hozzak közben valami kellemest is..

https://innesbeauty.eu/ayrThu-824762890 ... x6vAgv-TAQ
De jó hogy én nem csinálok ilyen őrültségeket!


tudtam, de hogy ennyire?

https://ujszo.com/egeszseg/ezt-tartsa-s ... JFaScFqwCU
Milyen jó lenne ha nálunk is kitalálnák a kombinációt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. december 14. 16:15

Éva, beszélő papagájt már hallottam, de hogy így tudjon fütyülni! És egyáltalán nem volt hamis...
na jó, a vége egy kicsit. Egészen berekedt a nagy igyekezetben. :D Ez a szám, amit fütyül (Don't Worry)
van már vagy vagy harminc éves.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 14. 16:18

Juj! Éva! Mintha nem lenne elég anélkül is! Megállj Dodi látatlanban el vagy fenekelve!
ezek szerint még időben kiderül, hogy még véletlen se legyen semmi piros a karácsonyfán sem.
Néha olyan jó lenne belelátni a fejükbe,!
Szegény, aztán gondolom ő is megijedt, de hát attól még megtörtént!
Éva én még ennyit sem mozdulok ki mint te, talán egy héten egyszer, mert mire lenne egy rendszer hogy menjünk, mindig de úgy unom hogy mindig történik olyan valami, ami gúzsba köt bennünket! :-w :-? #:-s aztán persze én vagyok legtöbbször aki meghátrálok, mert én még kevésbé bírom a szelet, a párát a maszk alatt, meg könnyek..aztán menjen az ember biztonságosan..
A bevásárlást ha lehet nem én csinálom, mert mindig megbánom nem a költés miatt, mert amit meg kell megveszi az ember, hanem a cipekedés miatt. Bizonyos huzakodás után ........................................
Akkor még a reuma meg a többi nem is beszéltem.
Nem tudom írtam e de a dióra is allergiás lettem...De már az is enyhült,.. az az egy két alkalom..nem számít de iratok fel gyógyszert.

De nem kifogást keresek, de a sokadik után már a Gyülibe is ha elmegyek egy évben 3-szor...

Na nekiállunk a legjobbat kihozni magunkból és aztán lesz ami lesz... :x ;;) :-bd :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 14. 16:25

https://hu.gajoshop.com/nail-laser?utm_ ... blg.Lktc2C
ez is megjött... :)
https://hu.gajoshop.com/manuals/product ... tor-hu.pdf
ez még nincs beüzemelve...de már megvan az elem is hozzá!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. december 14. 21:00

Szép estét!Hű ,mennyi baj és bú!Kedves Éva!Arra nem gondoltál,hogy esetleg a madártól vagy allergiás?A keresztlányomnak tollallergiája volt.
Nagyon sajnálom és borzasztó,hogy mindnyájan hordozzuk a hátunkon ilyen súlyos terhet.Remélem a Lányok,adnak néhány ötlete!Szívesen segítenék,de nincs más gondolatom,mint a madártoll. :-??
Köszönöm szépen,hogy elmesélted az örökbefogadásod történetét.De jó,de jó,hogy szeretetben nőttél fel,micsoda kincs!!!!! :flower1: :flower1: :flower1: Van fotód az anyukádról?Ha nem érzed túl tolakodónak,megmutatnád?Spoilerbe is lehet tenni.Megnéztem a papagájos videót,hát nagyon cuki!!!Kedves Éva!ERősen kívánok NEKED jobbulást,mert el tudom képzelni,hogy örjítő lehet a viszketés.!!!:flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7227
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. december 14. 21:04

Sziasztok! Csak beköszönök jó éjszakát kívánni, remélem mindenkinek nyugodtan fog telni... :x :D i-) :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég