Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 23. 9:07

sziasztok LÁnyok és Elthan!
Máris elvarázsolódtam Paggy régiségi betett linkjétől, a régiség tárgyakat nagyon szerettem, még a mérleget, a darálókat is!
Emlékszem milyen nagy élmény volt, ha nagypapa vagy valamelyik nagybátyám kint a konyhában tekerte a kávédarálót, hogy a felnőttek kávézhassanak! Még az illata is előjön a emlékeimben. :D ;) Végre valami kellemes emlék a múltból.

A citromfa nálunk kipusztulna! De a hagymavideó annyira tetszett tegnap amit láttam!!! :)) Az a baj, hogy mindennek
hely kellene, és nálam abból van a legkevesebb!

Ramosnak milyen terüljasztalkám van, nem semmi étvággyal. A madáretetős kép is csodás! Milyen jó lehet ilyesmit szemlélgetni!

Feladtam magamnak a leckét, hogy boltba menjek, vagy kenyeret süssek előbb!! Mindegyik időigényes. Viszont boltba is muszáj lesz mennem mert a szomszédom igéret ellenére nem ment el vásárolni... :(( .

Ha tudom akkor még 4 óra tájban elmehettünk volna a Tescoba! Sötétedésre éppen fordultunk volna! :-q
Majd ha jön lekapom a 1o körméről. Mert annyit mondhatott volna hogy nem érnek haza!
Na mentem kimérem a dolgokat... :-bd :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 23. 9:55

Kata, messze van a Tesco tőletek? Busszal mentek?
Hát igen, mondjuk igazán szólhattak volna, hogy nem érnek haza és fuccs a vásárlásnak...
Holnapra még hidegebbet irnak, meg keddre is...
Nagyon jól néz ki az a kenyérke amit sütöttél múltkor is, gondolom ugyanazt csinálod most is. Legalább felmelegszik kicsit az idő mire kész van, ha mennetek kell.
Szép napot mindenkinek.
Ma megpróbálok festeni. Úgy döntöttem nem csinálom meg az eddigieket a mostani előtt, hanem majd szépen behozom. Ha meg valami nehézség van a képpel, mert mostmár aránylag teljes képet festünk, azt úgyis elmodnja tanár úr. Kiváncsi leszek mennyire birja a szemem. A pirosság kezd szépen elmúlni. Jóval többet próbálok inni, ahogy a doktor úr mondta, hogy kipisilje az ember ami nem kell, mert ahogy a gyógyteák nagy részét elhagytam a gyógyszerek miatt, meg most a kinai bogyók miatt, lecsökkent az innivaló is, igy napi két liter volt csak. Ezt most felviszem háromra.

Ma is mentem volna reggel boltba, de mivel még mindig nincs a fék megcsinálva, igy maradtam a fenekemen.
Mondjuk van minden itthon, csak ha már fogyóban van nem szeretem kinullázni magam semmiből.

Éva, kiváncsi vagyok a javulásra!!! Ha van időd jelentkezz!! :-)

Paggy, akartam már kérdezni Csoki mentora mennyi időt szokott nálatok tölteni?
Ma át kell ültetnem, vagyis el kell ültetnem a kigyökeresedett fügefát, mert kinyúlik. Lehet már az sem segit rajta. Hát ezért nem tudnék én olyan szinten növényekkkel foglalkozni, mint Te. :-)

Elthan remélem már kicsit jobban érzed magad és talán otthon is vagy.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 23. 9:59

Csak visszajöttem gyors, igy aztán nem készül el az ebéd. :-)
A beagle fajtamentésnél irták. Olyan megható, beteszem, hogy olvassátok ti is.
Miylen csodásak az állatok, nem is gondolná az ember, hogy mire képesek..., vagyis mi tudjuk, de mégis....
"Újra egy szerelmes párt kaptunk.♥️
Ez a két kutyus péntek este érkezett a gondozásunkba.
Kopét balesett érte december végén, komoly sérüléseket szenvedett és elvesztette az egyik szemét is. Ella vigyázott rá, míg valaki nem vette őket észre.
Mindkét kutyus kistermetű.
Kopénál tegnap azt vettük észre, hogy mintha nem hallana. Amikor hívtuk nem reagált és azt figyeltük meg, hogy ha a nevét mondjuk Ella odaszalad hozzá és gyengéden megérinti az orrával, hogy jöjjön.
Jövö héten megnézi őket a mi dokink is. "
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 23. 11:29

Sziasztok !Ági, mivel véletlen elvétettem a folyadékot, így végül is egy jó kilós kenyér lesz belőle.!
Az ebéd majdnem kész! A tésztának még kell egy kis kelés! aztán megy a sütőbe, de úgy csinálom mintha jénais kenyér lenne,
de a nagy jénaiban fogom kisütni. Most nem macerálom sokat a tésztát, viszont fele - fele alapon kenyérliszttel készül.
Ugyanis addig hezitáltam hogy a vietnami bagettet csináljam e meg, vagy a másik kenyeret, míg aztán valahol a kettő közötti
területen kötöttem ki :)) :)) :)) .

De már mindegy, csak a végeredmény legyen finom és ehető. Rohanok vissza a konyhába!
Nincs messze a Tesco, nálunk kicsinek hívjuk, mert nem a nagyba megyek vele, abban azt hiszem még én is eltévednék, mi óta apu nincs, talán ha kétszer voltunk ott.

Ez van! :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 23. 11:33

Lányok!Elolvastam mindent.mindjárt reagálok.Előbb felteszem a mai desszert képeit.
a CSIRKEGULYÁS MELLÉ PÖTTÖMNYI SZILVALEKVÁROS GOMBÓCOK KÉSZÜLTEK.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 23. 11:44

Gyorsan írok,amíg fő a 2. adag krumpli az újabb gombócnak,mert 1 perccel ezelőtt írt a lányom,hogy jönnek fél 3-ra a futtatóra a kutyákkal.Nekik is csinálok,mert a felesleget elosztogattam a szomszédainknak.Örültek.Most felteszem a krumplit és jövök vissza.
Bundásalma lesz inkább,mert az gyorsabb,így van 1 órám írni.
Újra elolvastam mindent.Időrendben írok.
Köszönöm szépen Ildikó a vidám rajzot,tényleg elmosolyodtam rajta.Kedves kislány,ahogy öleli a szívet.------Lányok!Emlékeztek,régen milyen nagy divat volt a két kis lófarkocska két oldalt?Ti hogy hordtátok a hajatok??Tegyetek be képet,ha tudtok.Estére én is keresek.érdekes lenne látni.------
Kata!érti Samu a humoros rajzfilmeket?Mert van néhány szöveg nélküli,amit nagyon birok.Régen tettem is be.
Most nem találom,de hoztam egy másik fajtát:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 23. 12:59

Éva!Tényleg gyakrabban írhatnál!!! :) :) :) :flower1: :flower1: :flower1:
Elthán:
Mint írtam már nagyon nagy HŐs vagy.Minden tisztelet a Tiéd,mert elviseled a rengeteg nehézsége ^:)^ :flower1: t.Remélem már nem fáj annyira.Tényleg Veled érzünk.Hiába,hogy csak most írok,de rögtön olvastam,amikor jelentkeztél és küldtem egy őszinte együttérzést a fájdalmad elviseléséért.
Hasu!Hogy sikerül Atának a Himnusz elszavalása?És mi az a locsolós cipő?Ezt nem értem?Húsvéti locsolós?Köszönöm a havas fotókat.jó nehéz lehet nálatok télen.Egyáltalán milyen cipőben mászkálsz?Van olyan ,ami nem csúszik???
Ági:
Cipő kérdés.Megértem a fiadat,hogy a szeretett cipőjét végelgyengülésig hordja.Régen az ALFÖLDI CIPŐK voltak a tartósak.Most nem ismerem az elfogadható árú és jó minőségű cipőket MERT!!!!1.sajnálom az állatokat/álszent vagyok!!hiszen húst eszek/a bőrcipő kilőve 2.nem tudok 20000 forintot adni egy cipőért.Nekem 3 pár kéne egyszerre.Megértem,hogy meg kell fizetni a márkát,de NE TÚLFIZETNI!!Szóval vacak kínait hordok és évente eljárok egyet.Talán most már törődni fogok magammal is és utánajárok .
Telefonélesség: Koszos volt a kamera lencséje/a zsebemben van a jutalomfalat is és biztos hozzáért valahogy,másrészt, újabban hülyén,vaktában fényképezek,mert a másik kezemben a póráz van.
Ildikó és Ági!Várom a szép képeket,ha lesznek!!Ági!Tudom a szemed,de ha lesz,hozd ide a festményt!! :-bd :-bd :-bd :-bd
Lányok!Köszönöm szépen a fotókat és a kommenteket.Mennem kell sütni a bundásalmát.Szép napot!Itt hideg van.
Éva!Drukkolunk,hogy minél előbb eljuss végre az orvoshoz!!!Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 23. 13:01

Kata!Nem néztem meg a rajzfilmet,csak rápillantottam.Remélem nem horror!!! :ympray:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 23. 13:07

Paggy, köszönöm ezt a kis játékfilmet, 1o percig bírt figyelni, de szerintem nagyon álmos, visszament a kutyájával a kisszobába.
Megyek most mellé, én is kifáradtam. Nagyon finomat készítettél, nekem is elkészült a kenyér, remélem ízre is majd finom lesz
most forró várom hogy kihüljön. Majdnem nem bírtam kiszedni a jénaiből, pfüüü

a fcéra addig is felteszem a képeket... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. január 23. 13:17

Sziasztok.
Itt is hó volt már tegnapra és ma reggelre is. Én nem annyira szeretem, többre tartom a szép nyári időt, ami még nem forróság. De hát nem kívánhatom, mert nem teljesül.
Nem festettem most képet, csak keretet. Rá kellene hangolódnom, de még nincs meg az idő erre. Majd, ha lesz hozom. A nekikészülődés is nagy macera, mert nincs külön helyem a festésre, a szobában csinálom.
Jobbulást Samunak és Elthannak is.
Képkeretet azt festettem, nem biztos, hogy jó, de most ez van. Tegnap képet lakkoztam, mert nem teszek üveget a képre, legalábbis mai gondolatom szerint.
Ági neked írnám, de bárkinek jó. Én a szememre, ha nagyon fáradt, vagy piros, akkor egy szelet nyers krumplit teszek. Szép vékony, hogy rásimuljon, de lehet, hogy reszelt is jó. Nagyon megnyugtatja és csökkenti a gyulladást. Nem fog ártani,. legfeljebb nem használ. Többször meg kell tenni.

Filmeztem a mostani időkben. Letöltöttem Biri legújabb fordítását is. Majd valamikor megnézem.
Majd később még jövök.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 23. 14:51

Mai kreálmányom
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:-bd ~o) :ymhug: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. január 23. 15:27

Kata, nagyon jól néz ki a kenyér. Megkóstolnám.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 23. 15:42

köszönöm Ildikó, De ugye látod, a facén teljesen jók a képek, itt meg ilyen hatalmasra jönnek át nem értem.... :(
Egyébként most megyek felszelni, remélem finom lesz valóságosan.

Kicsivel több lisztet kellett hozzátegyek mert sok lett a folyadék.... ~o) :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Ilyen belülről....
a lényeg hogy sikerült!
Kép

Kép

finom lett!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. január 23. 16:03

Kép

Kata, lementettem a képedet innét, és betettem. Nézzük meg mekkora lesz.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 23. 16:11

szuperügyes vagy! Köszönöm! Pedig mindig így teszem be és nem értem.... :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 23. 16:21

Kedves ildikó!Köszönöm a szemnyugtató krumplireceptet.Sokszor használom gyógyításra a nyers zöldségeket,csodát művelnek.-Hiába nem szeretjük már így idősödve a telet,viszont kell a kártevők miatt.De Te ezt biztosan jobban érted mint én, innen az erkélyről. :)) Ildikó!Ha nem is festesz,néha egy szép "kertvégi" képet szívesen fogadnék,de ne vedd unszolásnak!
Kata!Jól néz ki a kenyér.És finom is???Biztosan 1000 recepted van,de ha nem tökéletes,akkor a két háznyira tőlünk lévő kutyás ismerősöm mennyei kenyeret süt,szívesen odaadja a receptet.A lisztek fajtáján múlik.Hozott már nekem kifliket-pillanatok alatt befaltuk.
Hoztam néhány kutyás képet.Most jöttünk haza Csokival a találkozóról/lányomék/Ágika!A mentor hetente 1x jön 1 órára.A múltkor vírusos lett,de holnap jön.Ramos nagyon fincsit eszik,legalábbis gondolom,hogy ízlik neki.A lányomék lazacos+krumplis táppal etetik a kutyáikat.A tenyésztő mondta.Mi itthon főzünk húslevest Csokinak és a macskák vagy nyerset kapnak vagy főtt húst + tápot.

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 23. 16:29

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 23. 16:32

Mennek haza a lányomék,elkísérjük őket a kocsiig.Lilla vezeti Csokit.
Kép
Kép
Kép[/url)
Megérkeztünk,beszállás--DE NEM CSOKINAK!!! :( :( :(
[url=https://postimg.cc/xqQYfqSW]Kép

HJA,SAJNOS HAZAMENNEK A JÁTSZÓTÁRSAK!!!
Kép
Mi még néztünk utánuk egy darabig.Nem akart eljönni,csak kb 5 perc után."HÁTHA VISSZAJÖNNEK""
Szép estét Mindenkienk!Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 23. 16:56

Paggy, de klasszak lettek a képek, + örömteli a beszámoló! S milyen aranyosak ahogy figyelnek az intő szóra! :))
Minden recept nagyon jó tud lenni, és örömmel veszem a másét is.
az az igazság, hogy bagettet akartam sütni, aztán zsemlét, végül kenyér lett!
Ebben van 50%-nyi teljes kiőrlésű liszt.. a másik fele sima liszt.
amúgy egyszer csináltam 100%al de nem izlett, a rozsossal is befaragtam az olyan lett mint a beton! Ha kidobtam volna az utcára szerintem az aszfalt összetörött volna alatta! :)) :)) :)) Azóta nem csinálok semmit 100-osan más liszttel. maxc 50
De ez is elbírta volna a 30 %-os arányt, sokkal finomabb lett volna!

Mindegy az ember kisérletezik :)) :)) :)) :x :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Holnap ha az ég leszakad is muszáj lesz majd elmennünk hazulról, csak legfeljebb bemegyünk a városba, mert az ottani gyógyszertárakban rugalmasabbak! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 23. 17:31

kata!Szabi a pék oktató videóit használta a kenyérsütő ismerősöm.Nagyon meg van vele elégedve.A péksüteményei is kiválóak-mondta.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 23. 19:39

köszönöm Paggy, ő is remek pék valóban..ki is próbálok majd nála is több mindent! :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Élvezetes a videója :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. január 24. 13:05

Térülök-fordulok ,hát mit látok???????
Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 24. 14:31

Sziasztok!
Most jöttem meg az akupunktúráról és mit látok???
Hát Csoki kutyát partizánkodni. :) :)
Segitett is, vagy túl korán érkeztél??? :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. január 24. 15:47

Csokit meg kell zabálni!!!! :)) :)) :)) :)) :)) :))
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. január 24. 19:39

Paggy, újra megnéztem Csoki széken ülős képét! Vigyorog a képem megint rajta. A második fényképen mintha azt mondaná: Francba, rajtakaptak. :))
Néztem Lilláék képét is. Hát látszik Csokin, hogy nagyon jól érezte magát. Ahogy nézett utánuk!! Viszont olyan jó, hogy jönnek Lilláék és tudtok találkozni! Nagyon tetszik a ruhácskája az a szürke amit először látok. Aztán meg ahogy a lányodra figyelnek együtt, tanul is ugye jól látom a többiektől?
Nagyon guszták a gombóckáid is. Sajnos nálam a lekvárok nem ilyen kemények, igy nem tudok ilyen kis formás gombócokat csinálni. Nincs idegzetem eg ynapig kevergetni, igy folyósabb, de működik igy is, csak rafináltan kell vele bánni pl. gombócnál, meg buktánál is. :-)

Ildikó, köszönöm a krumplis szemnyugtatós irásod. Ki fogom próbálni mindenképp!

Paggy, Hesu nem jött még a locsolós cipő megfejtésével, de mifelénk ez azt jelenti, hogy ünnepnapokon, jelenésekkor, iskolai rendezvényekkor fekete élire vasalt nadrághoz és fehér inghez ez dukált. :-)

Kata, az az igazság, hogy sose mertem jénait az előmelegitett sütőbe tenni. Egyszer egy zseni - nem a fiújaim- szétdurrantotta a gáztüzhelyen a legszebb jénaim, azóta nagyon figyeltem ezekre a dolgokra.
Nagyon szép lett a kenyérkéd, és ugye előmelegitett sütőbe tetted be??

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég