Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 25. 8:13

Miskolcon a Népkert egyik részén télen-nyáron találkozni hókupacokkal. Itt van ugyanis a Miskolci Jégcsarnok.
Miskolcnak van egy férfi és egy női jégkorong csapata is. A férfiaké a DVTK Jegesmedvék, a nőké a Miskolci Démonok,
amely a férfiakéval ellentétben, egy amatőr csapat.

Kép

Kép

Lehet, hogy csak az én szememet zavarja, hogy így tették vissza a csatorna fedelet? Úgy megigazítanám!

Kép

Egy jópofa névtábla.

Kép

A Búza tér környékén rendszeresen látok kiképzőket és vak embereket együtt vakvezető kutyákkal. Valahol itt lehet
a kiképző központ. Az első hölgy kiképző, az úr nem lát. Épp a kutyával való összeszoktatás folyik, legalábbis a nő
magyarázataiból erre következtettem.

Kép

Egy késő délutáni kép. A lemenni készülő nap, ilyen érdekesen világítja meg az ablakommal szemben lévő fákat.

Kép

Virágporos méhecske

Kép

A velem szemben lévő fenyőn gyakran feltűnik egy mókuska. Megtaláljátok? Épp fenyőtobozt fog a mancsában. Nem
tudom, hogy a még zöld tobozt eszi-e, vagy csak a magokat belőle.

Kép

Eső után:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 25. 8:21

Rita!Fogadalmat tettem hogy nem leszek hutlen a koreaiakhoz neha megnezek egy tortenelmi kinait.Nagyon merevek leszunk oreg korunkra.csak ahhoz ragaszkodunk amit megszoktunk.Minden porcikammal ez ellen vagyok.Aktiv szellemi elet tart frissen es ugy erzed reszese maradsz a vilagnak.Ha nem tettem volna fogadalmat, elsokent a forditasaidat neznem meg.Nagyra becsulom a forditast.Egyebkent meg Rita annyi hely van ahol azt mondjak csak maradj nyugton meg se mozdulj ne tegy semmit magadwrt Te szegeny szegeny ugy sajnallak.Az en felfogasom pedig az hogy elvezd az eletet annyira amennyire lehet szeresd de ne sajnald magad.Szeretettel udvozol:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 25. 10:27

Meg azt szeretnem irni Rita, hogy a vejem is csak a sajat foztjet eszi meg.Marmint irod, hogy csak azt nezed meg amit forditasz.Igaz irtad hogy nincs turelmed leulni.hosszu ideig egy film ele.O meg csak azt eszi meg, amit foz.Illetve latom az arcan hogy idegenkedik masetol.Bocs az anyukajaet megeszia lanyomnak igy nem kell foznie:)) a
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 25. 10:33

Retteneten butak az uj altalanos iskolai tankonyvek.Mintha az sem olvasta volna el oket aki irta.Pld.a tortenelem otodikesbol kimaradt az oskor rogton Egyiptom kovetkezik zanzasitva .Meg kellett veteni sok gyerekkel a regit es az uj tankonyveket csak gyorsan elolvassak es felre teszik.Bugyuta embereket kepeznek.
Teljesen es mindenkeppen tisztelem a vallast de ne a korszeru tudas helyett hanem valaszthatoan mellette.Az etika?Nem dumalni kell rola hanem peldat mutatni!!!!Ram is vonatkozik!!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 25. 12:59

sziasztok Lányok, megint elolvasva minden, amíg a leves és a pörkölt elkészül olvasok.
Sajnos Paggy, a történelmet illetően sok lemaradásunk van. Igazából már óvodás korban el lehetne szépen kezdeni...Toldival, Mátyás királlyal, stb. játékosan, szinezéssel, kapcsolódó zenével, mármint korhű.. stb.

Már értem hogy miért nem jelennek meg a képeim, pedig jó az email címed, s el is küldtem vagy 5o-et, az eddig meg nem jelentekkel együtt, csak pár nap és egy két emlék!

Megpróbálom mégegyszer.. Itt már esik az eső! Tegnap meghozta a tejen kívül amit megrendeltem. Azokat a képeket is elküldtem. legalábbis a facéra...xddd

Megyek is ellenőrizni a dolgokat, na meg még tésztát kell kifőznöm a pörkölthöz, mert egymás után 3x nincs kedvem rizst enni.
Jó étvágyat mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 25. 16:01

Sziasztok.
Ömlik az eső, nem lehet kint lenni, be kell kicsit fűteni, mert fázom.
Ma jól elaludtam 9-ig. 8-kor kell a kutya gyógyszerét beadni. Kicsit ráaludtam. Tegnapi találkozó jól sikerült ahhoz képest, hogy nem igazán jól kezdődött - még itthon. A cipőm sarkáról elveszett a gumiréteg. Már régen, nem most, csak ugye nem hordtam. Magas sarkút már rég nem viselek. Így másképp kellett felöltözni. Sportosan.

Paggy, én mindig benézek Birihez, nem kell az erőszak hozzá. Most máshonnan nézek sorozatot. Mindig azt, amihez kedvem van. Most egy harcosat nézek, mire vége lesz arra nagyon kell nekem Rita vidám sorozata. Nem kapkodok bele. Sokfélét, és mindig nézek valamit. Többet egyszerre nem vállalhatok, mert van munkám is itthon, és itt a festészet. is. A többi- másra csak ezek után van időm.
Hozom a képeket, felhős egy része, mert most annyira szépek jöttek a magasságos égre, hogy nem bírtam kihagyni.
Ez a kakukktojás...... az egyik ajándék a tegnapi talira.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 25. 16:17

Rita, most néztem meg a képeidet. Nagyon szépek.
A méhecskés nagyon szép, ezek a színek nagyon tetszenek.

Paggy drágám mindenkinek más-más az élete, és ő maga választja meg mi az ami boldogságot, békességet, vidámságot, és minden jót hoz az életébe. Ezt nem lehet csak úgy más ember javaslatára csinálni. Te azt választottad, amit csinálsz, és ez okoz neked örömöt. Van ami a másik embert nem érdekli, mást részesít előnybe. Hiába mondanám neked, hogy valamelyik kedvenc időtöltésed helyett fessél, nem tennéd. Mert nem érdekel.
Ezt el kell fogadni. Meghallgatjuk, elolvassuk a javaslatokat, aztán választunk. Ezt el kell fogadni. Nálam nem vezet semmi jóra, ha én beleásom magam a történelembe.
A tankönyvek nagyon rosszak, már régóta nem hitelesek. Mikor még dolgoztam pedig már régen volt, sok tankönyvet nyomtatott a cég. Hogy melyiket használják azt egy versennyel döntötték el, aki nyert, akiét arra érdemesnek találták, azét használták a tanításhoz.Nem biztos, hogy szakértő csoport döntése jó volt. Ezt Rita és TE biztos jobban tudjátok mint én. Az arra érdemest, nem biztos hogy jól ítélték meg. Sőt. Szóval így működik most is, aki máshogy látja a leírt részt, azt szépen kihúzza, megy anélkül. HÁT így van. /a hát ki is húzható, mert ezzel nem kezdünk mondatot./ Azért is jelennek meg bolond versek már az 1-2 osztály olvasókönyvében.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 25. 17:54

Sziasztok!Megint félreértettük egymást.Nem erőszakoskodom azzal,csak viccből írtam,hogy ugye milyen erőszakos vagyok.Csak ajánlottam egy -két filmet.
Szépek a festmények gratulálok.Senki nem akar semmire rávenni TITEKET.Legalábbis én biztos nem.Nem értem.Nézzetek azt és annyit,amennyit akartok!ISTEN ŐRIZZEN,HOGY VALAHA IS ÍRJAK IDE BÁRMILYEN AJÁNLÁST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem is rengeteg dolgom van és rengeteg felelősségteljes ügyet viszek.Egyáltalán nem bántanátok meg vele,ha azt írnátok,hogy nem volna-e kedvem festeni,mert az milyen csoda dolog.Nyugodtan megírnám,hogy DE,csak nincs időm és köszönöm az ajánlást.
Mindegy .Nagyon mások vagyunk.Szeretettel gondolok rátok-Üdv.Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 25. 18:44

Írásban nagyon sokszor félreérthetőbb minden, mint szóban, ezt már nagyon sokszor tapasztaltam, amióta
a virtuális világban írogatok, vagy olvasok. Én is bántottam meg már másokat, úgy, hogy szerintem félreértettek,
és én is értettem már félre többeket. Sajnos írásban nincsenek hangsúlyok, cinkos összekacsintások, félmosolyok,
amikből értenénk, hogy mennyire kell komolyan venni a másik szavait. :( :) :littlehearth:

Holnap jövök kajákkal.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 25. 19:05

Igen Rita teljesen igazad van.
Ezért a jövőben lehet hogy már csak az időjárásról írok, talán az még egy biztos, sértetlen téma lesz. /Nem tudom eldönteni mi a komoly, és mi a vicces, mi a félig vicces./
Na most kezdem. Még mindig szakad az eső. Már azt gondolom sohasem áll el.
Ma nagyon unom magam, most kínait nézek, szeretem, de a mai napra már sok.
A tegnapi szép mozgalmas nap után, ezt nem annyira szeretem. Már aludtam is egy kicsit délután, de nem használt. Játszottam is egyet azt sem nyerő. Semmit és mindent csinálnék.
Voltatok már így?
Kata, sajnálom, hogy nem tudsz képet feltölteni. Ha magadnak letöltenéd egy mappába onnan könnyű felpakolni.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. szeptember 25. 19:15

Kata képe a FB-ról.Igaz előtte letöltöttem

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. szeptember 25. 19:35

Rita!Mint irtad csak azt nezed meg amit forditasz.Kepzeld nalunk a vejem csak a sajat vagy az anyukaja foztjet eszi meg.Igy a lanyomnak nem kell foznie. =))
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. szeptember 25. 21:07

Sziasztok Lánykák!
Gyors átnéztem, egyenlőre még csak felületesen amit irtatok. Nem irok konkrét dolgokat, csak párat, még egyszer vissza kell néznem mindent, hogy jobban képben legyek.
Kicsit lemerit testileg, lelkileg a vérnyomásomra kapott gyógyszer mellékhatása és nem volt már este erőm még olvasni sem a fórumon.

Kata, olvastam ezt a különleges vizsgálatot amin voltatok és hogy nem a legjobbak az eredményeid, Samué viszont jó. Hálistennek, legalább érte nem kell izgulni! Mondtak valamit, hogy hogy lehet ezeket az eredményeket jobbá tenni? Vagy valamiféle vizsgálatokat kell-e még csinálni?

Ildikó, lemeredtem az esernyődön, annyira gyönyörű volt és olyan hirtelen jött a kép, hogy totál elámultam! Az utána jövő is tetszett, de meg fogom nézni tü zetesebben őket.
A térdfájdalomra amit nálam szerintem valahogy a gyógyszer okozhatott, mert olyan szinten egyik pillanatról a másikra bedurrant, hogy lépcsőt sem tudtam mászni én sok mindent kipróbáltam. Nem akartam orvoshoz menni, mert nem vagyok hajlandó még erre is gyógyzsert szedni, aztán meg majd annak a mellékhatásaira amit majd a goymrommal fog csinálni.
Léyneg, hogy kezeltem minden kütyümmel, de jelentős javulás a térd feletti duzzanatra ami az esés következménye lett, miután nem birtam ráállni és én őrült felálltam a székre elfelejtve ezt. Na tethát a kezelések nem igazán hoztak eredményt, se a mágnes, se az orgonterápiás készülék. Aztán elkezdtem olvasgatni a mágnes programjait és a nyáktömlő gyulladás már segitett, biztonság esetére egy cisztát is csináltam utána.
Kiegészitettem levendula testgyertyával ahol fájt, most meg biotron lámpával kezelem. Először itt a zöld szinnel csináltam ami gyulladáscsökkentő, most meg a kékkel ami sérülésre, de viszérre is jó. Már be tudom hajlitani, igaz nem teljesen, de már érzem a térdkalácsom a kezemmel. Tudok lépcsőzni jobban és biciklit is tekerni. Nem tökéletes még, de sokkal jobb.
Rita már leirta mi volt a videón és a magyar feliratot hogy kell rávarázsolni. Az-rt tettem be, mert irtad, hogy gyűrődött a festmény.

Rita azt nem felejtettem el ovlasás után, hogy november elején mész ki, a madáretetőnél kicsit megsajdult a szivem. A mókus és az őszapó az ott volt a mostani lakásod előtt??
Nagyon készülök, spájzolom be a napraforgót, mert riogatnak hogy nem lehet majd kapni, meg horror ára lezs. Most jó pár kilót hazahordozgattam már, fertőtlenitem majd kia madáretetőt, hordatom a fiammal haza a haveri találkozó után a flakonokat. :-)
Nézem majd az ételeket is. Nálam egy ideje egyszerűen nem megy le még az ebéd sem vacsorára a torkomon. Régen ezzel nem volt gondom....
Lilyke nagyon aranyos. Mindig megnézem a spoiler alatt amikor felteszed.

Paggy, hiányolom Csokiról és a többiekről , a kertről a képeid.
Sok dolgod lehet a gyerekek tanitásával, felügyelésével, de tudom, hogy szereted csinálni.
Lilla iskolába menését a busszal is olvastam. Bátor dolog a családtól a mai világban. De ne fessük az ördögöt a falra.

Dorina szép képeit is megnéztem, de nézem és olvasom azt is újra.

Hozok majd képeket is, csak ma már fáradt vagyok.
Festészet sem indult még el, bár nem voltam valami nagyon termelékeny képeket illetően a nyáron.
Dolgozom itthon a kialakitott kis birodalmamban.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 26. 10:51

Kata, letöltöttem a fotóidat, amit elküldtél, de nem volt könnyű, mert csak a telefonomon láttam, a laptopon nem.
És a telefonon se találtam többé, miután ellenőrizni akartam, hogy mindet letöltöttem-e. Úgyhogy legközelebb
emailben küldd el légyszi, onnan könnyebb dolgom lesz leszedni. Ha sok a fotó, és nem akarja elküldeni, több emailben
küldd át. (Sok lett a szóismétlés, de már nem javítom ki.) Ha befejeztem ezt a hsz.-t, azonnal kiteszem őket.

Látom, megajándékoztátok magatokat egy kis édességgel. Mindkét szelet jól néz ki. Falnám!

Paggy, sosincs nyugalom a tankönyvek körül. Régen is variáltak vele, meg most is. Egyre mélyebb szintekre süllyed
a népbutítás. Negyven év alatt volt időm megfigyelni. A tankönyvlobbi a gyógyszer- és az élelmiszerlobbi szintjén van.
Hatalmas üzlet van benne egyeseknek.

Jó dolga van a lányodnak, mennyi konyhai időtől megszabadítja a párja. Csak azért nem irigylem, mert szeretek főzni.

Ildikó, én még bírom a fűtetetlen lakást, még volt mit magamra vennem. Itt is esik. Szomorú, sötét idő van. Várom,
hogy abbahagyja, hogy tudjak menni.

Az a pipacsos kép annyira gyönyörű! Nagyon jólesik a szememet legeltetni rajta. Párhuzamot vonnék Áginak azzal
a lótuszvirág festményével, amit a Lótusz Napokra készített. Az keltette bennem ugyanezt az érzést.

A felhők habos-babos-harapnivalóak. Az ég kékjével nagyon szépek! Az árnyképedet elnézve, hátizsák és válltáska is
volt rajtad? Sok csomagod van.

Szerintem az időjárás is befolyásolja a hangulatunkat. Számomra most jönnek a nemszeretem időszakok. Az őszt csak
akkor élvezem, ha süt a nap. A taknyos, ködös, ködszitálós részét messzire kerülném. A karácsony környékét élvezem,
de ami utána jön... azt megint csak akkor tudom élvezni, ha süt a nap. Áprilistól éledek én is, mint a természet.

Ági, igen, november 5-én megyek ki, és január 7-én jövök haza. Már megvettük a jegyeket. Milyen jó, hogy nem vagyok
időhöz kötve, így ki tudtunk fogni két nagyon olcsót. Nagy kincs ez manapság. Nagyon megemelték az árakat.

Igen, itt Miskolcon, az előttem lévő nagy fenyőfán szaladgál a mókus, és az őszapót is itt láttam.

Persze, mindenki más. Ismerek olyat, aki csak frissen eszi meg a kaját, melegítve már nem. Olyat is, akinek mindegy,
hogy hidegen vagy melegen eszi- e a főtt ételt. Nálam az első nem számít, a második igen. Csak akkor enném meg
hűtőhidegen a főtt kaját, ha nem lenne lehetőség megmelegíteni.

Kezdenek visszajönni a vendégeid? Szerintem már nem kell kovidos intézkedésektől tartani, ami újra megnyirbálná a
számukat.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 26. 11:10

Kata fotói:

Kép

Kép

Kép

Kenyérke 1:

Kép

Kenyérke 2:

Kép

Kenyérke 3:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 26. 11:19

Hűha, nem tudtam, hogy ekkorák lesznek a fotók, a következőket kisebb méretben teszem be:

Kenyérke 4:

Kép

Kép

Kép

Kenyérke 5:

Kép

Kép

Kép

Smarni:

Kép

Kép

Vásárlás:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 26. 11:22

Kata, ha valami lemaradt, küldd el még egyszer, de az email címemre!

Annyira guszták a kenyerek! Nekem a legelső tetszik a legjobban a rusztikus külseje miatt, de belül
mindegyik ugyanolyan fincsi lehetett.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 27. 8:05

Sziasztok Lányok! Nagy nagy köszönet Rita, a képek kitételéért! Most vettem észre, hogy az egyik felhőkép madármozdulata is látszódik, nagyon klassz!
Nem értettem én sem a felállást a fotóknál, de azért a lényeg ezek szerint átment!
Hú de gyorsan itt lesz a november, s egész télen kint leszel.. egyik szemem sír a másik nevet.

Az a mágneses készülék olyan 5oo ezer lett volna amire fizettem 1oo ezret, s a bankos ismerősöm hívott fel, hogy vigyázzak, mert nem valós a cím..azonnal küldjem el a szerződést.. Másnap bementem és megfogalmazott egy lemondást a rendelésről.
S képzeljétek, még olyan is van a mondatok között hogy sem az emailes se ma telefonos lemondást nem fogadják el, csak a levélben ajánlottan feladott visszamondást! S erre a szerződés kötésétől van 15 napod.. Még pont benne voltam.!
Már vissza is kaptam... :-bd

Ildikó a pipacsod itt még szebb, mert nagyobb, jobban látszik! :flower1: :littlehearth:
A tankönyvekről, az a véleményem, hogy nem sok olyan ember van mint volt dr Tenk Béla, aki annyira szerette a történelmet, hogy mindig tudott hozzá megfelelő régi könyveket ajánlani! Életemben nem olvastam annyit, mint anno, mikor esti gimis voltam.
Jövök majd folytatni ,de Samu már a cipőt és a sapkát is felvette!!! :)) :)) :)) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 27. 12:28

:x :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 27. 15:00

Tegnap két nagyszerű dolog is történt velünk. Az egyik, hogy a "kinti" fiam elnyert egy olyan állást, amire sokan
pályáztak, a másik, hogy a lányoméknak sikerült megvenniük egy olyan házat, amire szintén sokan pályáztak.

Spoiler: mutasd
Egyik dolog se egyszerű odakint. Házat csak ügynökségen keresztül lehet eladni, illetve vásárolni. Van egy kikiáltási
ár, ami alá nem lehet alkudni, csak felé, ha azt akarod, hogy a tiéd legyen. Minden házra sok jelentkező van, és
nem tudhatod, hogy ki mennyit ígért már rá a kikiáltási árra. Két éve szeretnének már Zsuzsiék házat venni, de
eddig nem jött össze nekik. Mindig volt(ak) valaki(k), aki többet ígértek náluk. Nem tudni mennyien, és azt se, hogy
mennyivel. Most nagyon nagy szerencséjük volt. Boldogok nagyon. Nem mennek nagyon messze a mostani lakásuktól,
még a város belsejében maradnak, de egy csendes, parkos kis utcácskában fognak majd élni. Lesz egy kis kertjük,
aminek Lilyke is nagyon fog örülni, és a kertbe az előző tulaj egy garázst is építtetett, aminek szintén nagyon
örülnek (bár emiatt kisebb, az amúgy se nagy kert, de ez legyen a legnagyobb baj). Így csak a lányom kicsi kocsijának
kell majd kint állnia a ház előtt. Egy sorház egyik házáról van szó. Az ikerházak nagyon drágák, a szóló házak meg ritkák,
mint a fehér holló, és megfizethetetlenek.


Kata, tudom, hogy volt már róla szó, de tényleg igaz, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy honnan rendel az ember. Nagyon
észnél kell lenni.

Hűha, Samu kikívánkozott? Ez nagy szó, igaz? Többször írtad már, hogy nem mindig van kedve a kimenetelhez.

Itt folyamatosan be van borulva az ég, de nem mondanám, hogy nagyon hideg van. A hőmérőm még 20 fokot mutat idebent,
úgyhogy még nem kapcsolom be a fűtést.

Ági
, írtad, hogy majd képet is fogsz betenni. Tudom, hogy már megemlítettem, de még egyszer beteszem, hogy erre az
oldalra 40 MB nagyságig tudsz képeket feltölteni, szóval nem kell időt pazarolnod a fotóid átméretezésére.

https://kepkuldes.com/

Ha feltöltötted a fotót, akkor alatta a bal alsó sarokban ráklikkelsz a "Beillesztő kódok" fülre. A BBCode-ok jók a fórumba.
A "Full image" BBCode-ját bemásolva nagy, a "Medium images"-ét közepes, a "Thumbnail"-ét kis képet fog megjeleníteni
a fórumban.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 27. 16:34

Misopasztás leves:

Sima vízben minden nélkül olyan zöldségeket főzünk meg, amiket szívesen megeszünk a levesben. Ha minden
zöldség megfőtt, jöhet egy csokor felkarikázott újhagyma. Ezt már csak két percig főzöm a levesben. Ezután
öntöm hozzá a felkockázott füstölt tofut és a leves forró vizével felhígított misopasztát és ki is kapcsolom a gázt.
Tálaláskor felcsíkozott Nori lapot (szárított algalap) is tehetünk bele, de ez annyira drága lett, hogy amióta
elfogyott, nem vettem újat, anélkül is finom a leves. A miso paszta sós, nem kell külön sózni a levest.

A tegnapi főzetben karalábé, zellergumó, répa, borsó, krumpli volt. Itt még az újhagyma, a tofu és a miso nélkül.

Kép

Kép

Egyszerre kb. 20 deka hüvelyest szoktam megfőzni a kuktában. Ennyit biztosan megeszek három nap alatt a többi
étel mellett, vagy belekeverve. Alaposan megmosom, egy napig áztatom (menet közben legalább egyszer cserélem
az áztató vizet), majd vagy magában vagy babérlevéllel és fokhagymával és egy csipet szódabikarbónával megfőzöm.

Kép

Zöldséges paprikás krumpli:

Hagyma, fokhagyma, paprika, paradicsom, só, őrölt füstölt pirospaprika felhasználásával finom alapot készítek.
Amikor készen van, beleteszem a krumplit, a zöldbabot, a karfiolt, a karfiol apróra vágott levelét, a főtt vesebabot
(nem fog szétfőni), felöntöm vízzel és a kuktában készre főzöm. Mivel zabnokedlit fogok beleszaggatni, és az
sokat fel fog szívni a levéből, elég levesesre készítem a paprikás krumplit.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kávédarálóban zabpelyhet darálok úgy, hogy darabos maradjon a "liszt". Sót, petrezselyemzöldet és vizet teszek bele.
Akkor jó, ha nem folyik le a massza a kanálról. Azonnal szaggatom. Ha hamarabb elkészítem, felhasználás előtt
még egy kevés vizet teszek hozzá, mert az állás során a zab magába szívja a vizet és nagyon besűrűsödhet.

Kép

Kép

Kép

Thai vörös curry zöldséges rizzsel:

Még bőven van a tavaly bespájzolt thai vörös curry pasztából. A pasztán kívül csak zöldségek, víz és egy pici só (a paszta sós)
kell ehhez a finomsághoz.

Kelkáposzta, édeskrumpli, cukkini, kápiapaprika, lilahagyma, és főtt fehérbab került a legutóbbi adagba.

Kép

Kép

Kép

Kép

A múltkor ezekkel a zöldségekkel és feketelencsével készítettem. A feketelencse fagyasztott volt, azért néz ki
olyan furán a zöldségkupac tetején. Érdekesség, hogy a lencse az áztatás során elveszíti fekete színét.


Karfiol, karfiollevél, torzsa, levélnyél, brokkoli, lilahagyma, lilakáposzta, édeskrumpli, feketelencse

Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. szeptember 27. 20:46

Sziasztok!
Igér az ember, aztán közbezsólnak dolgok, de azért jöttem pár mondat erejéig.
Kata, merre mentetek Samuval?
Szépek a kenyérkéid. Megnézem majd ez a kenyérsütést is. A vajra is kiváncsi vagyok.
Itt elsejétől 7000 lesz kilója a házivajnak. Agyrém.
De boltit én már nem veszek. Csináltam egy ideig, de nem olyan volt, amit a srác árul a piacon, ezért is lezsek kiváncsi arra amit betettél.

RIta, viszem a receptjeid, örülök neki! :-)
Jajj, annak meg külön, hogy a gyerekeidnek sikerültek a dolgaik. Azt tudtam, hogy nagyon drága a lakás kint. A jó munkát meg az angolok simán megkapják, igy akik nem törzsgyökeresek, azoknak nehéz dolguk van.

Kicsit zakkanat az élet tegnap óta nálunk, a szivem romokban. Ma dokinál is voltam végre jó pár hónap múltán a térdreesésem miatt, meg a szokásos éves vérvétel, meg röntgenre kaptam beutalót, pajzsmirigyre is. Úgy döntöttem sose vettem igénybe, csak fizettem, na majd most. A többi úgyis maszek orvos lesz.

A szomszédunk azt mondta a férjemnek - még jó, hogy nem voltam ott-, hogy lapáttal kétszer oldalbavágná Ramost és biztos nem ugatna utána. Hát vágom én nyakon lapáttal úgy, hogy a saját tengelye körül forog meg, és nem biztos, hogy sokszor.
Úgyhogy ment a levél a Fajtamentésnek, akik megadták a jogászuk - aki nagy állatvédő szakjogász- telefonszámát, beszéltem vele, kérdezett, válaszoltam, mondta mit csináljak.
Lekeritettük a tujákat úgy, hogy nem tud menni a kerités és a tuja közé. Eddig 140-be van a szomszéd emiatt. Valamit csinált, amit Ramos nem tolerált és azóta ugatja, ha meglátja. A kutya nem hülye és nem felejt. Nekem meg elég volt az áprilisi eset után amit hallottam a tuják előtt a kertben, mert ú ugye nem látta, hogy én ott vagyok.
A hab a tortán az volt ma a tegnapi után, hogy a volt szomszéd felhiv délután, akiktől megvették a házat lassan öt éve, hogy felhivta őt és közölte a dolgait felháborodottan, hogy nem mondták, hogy kutya van a szomszédban, mikor megvették.
Érdekes, Ramos két évre rá került oda és kb. egy éve történt valami, ami kiváltja nála ezt.
Most hogy ott a zöld drtótkerités a tuja előtt az udvar felől, nem tud bemenni, fura neki, de nyugisabb. Érdekes a másik oldalnál ezt nem csinálja. Négy kisgyerek van és fel se merül, hogy megharapja őket, mint ennél a baromnál, hogy majd a két éves unokáját megharapja. Hát ne engedje felügyelet nélkül ki. Én az enyémet idegen helyen biztos nem engedném, főleg, ha német juhász van a szomszédban. Sose lehet tudni.
Hát felborzolta a s zivemet rendesen.
Viszont a volt szomszéd nagyon rendes volt, kutyás is ráadásul, mondta bármiben segitség kell, csak szóljak neki.
Na meg ott a Fajtamentés. Ha valamit csinál Ramossal kinyúvasztom az biztos. De igy legalább kisebb az esélye, hogy valamit átdob neki. Légpuskájával is di csekedett. Na ekkor már elkönyveltem magamban a helyét a sorban.

Úgyhogy lányok egyenlőre kép nincs, de lesz.
Jajj, Kata, olvasom a mágneses sztorid. Sajnálom, hogy nem mondtad venni akarsz, ajánlottam volna a mifélénket.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. szeptember 28. 8:29

Sziasztok LÁnyok! Jó korán ébredtem, s egyik öröm a másik után!
Megjöttek a feliratok amiket nagyon vártam úgyhogy ma duplázok filmileg, Elindult a fűtés, bár már mindegy , mert bármennyire voltunk felöltözve, sikerült már megfázni! /nagyon nem hiányzott!/
A másik, hogy olyan remekek Rita ételfotói, meg az örömteli hírek kintről, hogy gratulálok már itt a sikeres vételért!
Azt tudom Angliáról, hogy ott már szinte csak felfelé lehet terjeszkedni. Ezért is csodás ez a siker, meg a munkahelyi is.

Ezek szerint Lilykének csak a lakhelyváltozás lesz majd újdonság, a többi marad.! S milyen jó, hogy éppen novemberben mész ki, ezek szerint éppen be tudsz segíteni majd a költözésbe is. Vagy addigra már át is települnek az új házba?
Micsoda izgalmak!!

Ági, nyugodtan írd meg a mágnes matracot amit ajánlani akartál volna! hátha lesz majd rá keretem ha nem is most rögtön.
Úgy elszaladtak az árak , hogy még kezdveménnyel is otthagytam a zöldségesnél 5600 Ft.ot. Bár a múltkor 12 volt, ..

Viszont jó érzés hogy az embernek van mihez nyúlnia és variálnia az ételek alapanyagai között!
Csak az a baj, hogy a panelben nem bírják sokáig a tárolást, hideg helyiségem meg nincs!
Ma megcsinálom a cukkini, sárgarépa, zeller, hagyma kombót, remélem sikerül majd. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Közben visszaolvasva látom nem reagáltam Ramos - szomszéd balhéjára! khm... Mindenesetre te csak a megelőzésre koncentrálj, s hidd el, vissza fog szállni a fejére mindaza gonoszság amit kíván és készít nektek! Nem szeretnék a bőrében lenni.
Aki kutyával - hoz így tud csak viszonyulni, az alapból egy mélységesen aljas ember! Szerencse hogy nem voltam ott én is!
Bár első reakciómmal biztosan én is csak olaj lettem volna a tűzre!

Képzelheted én hogy éreztem magam, mikor a már előjegyzett gazdis kis kölykömet valaki megmérgezte patkányméreggel.
5 hetesen! A Magyar, de Franciaországban dolgozó egyik külügyminiszter vette volna meg.
Add hozzá, hogy el kellett mondanom az egész helyzetet. Vitt helyette másikat, de az már nem ugyanaz, de még vele is díjat nyert A világkiállításon anno...
Úgyhogy ha valaki ilyen dolgokra akar vetemedni.. vele etetném meg.! Persze gondolatban, de mégis.. az ember nehezen tudja ilyen gonoszság miatt visszafogni magát! Sajnos nem derült ki ki volt a tettes! S mivel akkor még nem létezett a kutyákra biztosítás így a kárt még anyagilag sem lehetett mérsékelni. Mert a fájdalom az mindig megmarad, még akkor is ha enyhül..
:x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 30. 8:58

Kislányok sziasztok!

Azt hittem, hogy nem fogok kimozdulni ma a lakásból olyan szaporán esett, de most abbahagyta,
és ki is derült az ég, úgyhogy gyorsan letudom a menőkémet, aztán jövök.

Addig is egy másodvirágzását élő hatalmas almafa fotója. A lépcsőház ablakából fotóztam tegnap.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. szeptember 30. 14:37

Sziasztok Kislányok!

Ági,


Spoiler: mutasd
nagyon nehéz megállni, hogy ne "okoskodjak", amikor a betegségeitekről olvasok, hiszen itt vagyok én
élő példának, hogy minden testi bajt vissza lehet fordítani, és gyógyszerek meg fájdalom nélkül élni, pedig
már a negyvenes éveimben nagyon sok problémám volt.

Tiszta szívemből drukkolok, hogy rátalálj a gyógyulásod útjára. Magunknak kell kijárnunk, kitapasztalnunk,
hogy mi hat és mi nem. Nem várhatjuk passzívan, hogy majd az orvos megmondja, mi a jó nekünk, főleg
úgy nem, hogy a tudása elavult, évtizedekre le van maradva a modern kutatások eredményeitől.

Ami most jön, csak olvasd el, aztán ne írj semmit rá. A TÉNÉ az én mániám, én ezt a gyógymódot találtam
magamnak, de isten bizony, nem akarok senkit "megtéríteni".

A legelső TÉNÉ csoport, ahová beléptem, az akkor még csak épp hogy megalakult, és azt hiszem 1500 körüli
taggal rendelkező (ma 32 700) "Teljes Értékű Növényi Étrend - Whole Food Plant Based Diet" volt, ahol az
alapító és az adminok is orvosok voltak (és most is azok), akik később elvégeztek egy olyan képzést, amit
jelenleg csak az USA-ban lehet megtenni, és életmódorvosok is lettek. A csoport alapítója, Dr. Tőzsér Berta
tegnap kitett egy posztot, amiben egy monori egészségnapot reklámoz, ahol különféle szűréseken lehet részt
venni. Ezt írta felé (tudom, kicsit élesebb a stílusa, de már neki is tele van a töke az egészségügy - aminek
ő is szereplője háziorvosként - és az arra befolyással lévők töketlenkedése miatt).

Kép

Kép

Az ilyen emberek, mint a szomszédod, nem csak az állatokkal, mindenkivel, még a családtagjaikkal is
tuskók, erőszakosak, baromarcok. Nagy-nagy baj lehet a lelkében, ha van neki egyáltalán olyan. Jól tettétek,
hogy nem engeditek Ramost a közelébe, és nem csak a kutyus biztonsága miatt, hanem a ti lelki békétek
miatt is. Egy konfliktussal kevesebb az életetekben. Okos enged, szamár szenved. Hogy bosszanthatja, hogy
nem tud többet acsarkodni. Pukkadjon meg! :))

Kata, tudod szabályozni a fűtést a lakásban?

Igen, drága a föld, így minden háznak kicsi az alapterülete, és felfelé terjeszkednek. Az emeleten mindig
kicsik a szobák, mert a lépcső és a folyosó (amiből a szobák nyílnak) is helyet foglal. Úgy tudom, hogy a
földterületet, amire a házak épülnek nem veheted meg, csak az épület kerül a nevedre a vásárlás után.

Még nem tudom, hogy mikor költöznek, mert a bentlakóknak is házat kell találniuk még maguknak. Jó lenne,
ha addig le tudnák bonyolítani, amíg ott vagyok, de ha nem, akkor sincs baj, mert bármikor ki tudok utazni.

Lilyke ugyanabba a bölcsibe fog járni továbbra is. Szeret oda járni, és Zsuzsiék is meg vannak vele elégedve.

Mi készült a cukkini, sárgarépa, zeller, hagyma kombóból? Ízlett?

Írod, hogy megmérgeztél a kiskutyátokat. Apukám szomszédjában élt egy idős megkeseredett és meggonoszodott
férfi, akinek az volt a szokása, hogy apró szögekkel teletűzdelt kolbászdarabokat szórt szét az utcában a kutyák
és a macskák részére. Azért nem mérget, mert így tovább szenvedtek az állatok. Valójában nem látta őket agonizálni,
de már az is élvezetet okozott neki, hogy elképzelte. Utált mindent és mindenkit.

Ági, Kata! A következő dolgokat a lányomtól tudom. Lehet, hogy egyszer még jól jön ez a tudás nektek is,
és érdekességnek se rossz.

Spoiler: mutasd
Egy jó környéken lévő sorházban lévő lakás nem olcsó, de nem is megfizethetetlen, csak a rendszer olyan,
hogy nem tudsz semmit a többi vevőről, és nem tudod, hogy mennyit ajánlj rá a kikiáltási összegre. Most az volt,
hogy az ügynökség felhívta a lányomékat, hogy páran vannak, akik hasonló összeget ajánlottak, ha komoly a szándékuk
még tegyenek rá valamennyit. Ők még egyszer ugyanannyival fejelték meg, mint az első alkalommal. Szerencsére ez
elég volt, hogy övék lehessen a ház. Illetve még ez se garancia rá. Addig, amíg meg nem kötik a szerződést, mindkét
fél következmények nélkül elállhat a szándékától. Nincs foglaló meg előleg. Más a rendszer, mint itthon. Ráadásul
az eladók még nem találták meg a nekik megfelelő házat, még az is lehet, hogy végül elállnak az eladástól. A bank,
akivel már másnap felvették a kapcsolatot fél évig szavatolja, hogy azzal a feltétellel ad nekik kölcsönt, ahogy
megbeszélték. Jó lenne, ha addig történne valami.
Több dolog miatt van szerencséjük ezzel a házzal Zsuzsiéknak:
1. Jó környéken van. Angliában minden utcát minősítenek. Mindenki szabadon megnézheti, hogy az a környék, ahová
költözni akar, hány pontszámot kapott, milyen a bűnözési statisztikája, milyen a lakosság összetétele, milyen minősítéssel
rendelkeznek a környék iskolái. Ez azért nagyon fontos, mert csak a körzetileg illetékes iskolák valamelyikébe írathatod
be a gyerekedet. Nincs szabad iskolaválasztás, így azt kell nagyon megfontolni, hogy hová menj lakni egy hamarosan
iskolába járó gyerekkel (Lilyke 2 év múlva, 4,5 évesen kezdi az iskolát).
2. Csendes, zömében sorházas, parkos környék
3. A szokásostól nagyobb méretű a ház. 100 négyzetméteres, így az emeleten lévő picike szobák se annyira picik. De nem
is ez a lényeg, ide úgyis csak aludni jönnek, hanem az, hogy az alsó szinten lévő nappali, étkező, konyha kellemes méretűek,
egybenyithatóak, így Lilyke jól szemmel tartható, ha a lányom főz például. A kert a konyhából nyílik, ott is lehet felügyelet
nélkül, ha főzés van.
4. 110 éve épült a ház. Ez sokkal fontosabb, mint gondolnátok. Ezek a házak még normális építőanyagból épültek, mert
még nem találták fel a könnyűszerkezetes, percek alatt felhúzható házakat. A fiatal könnyűszerkezetes épületek,
recsegnek-ropognak, átfúj rajtuk a szél, könnyen kihűlnek és gyorsan felforrósodnak, a beépített bútorokat, például
konyhabútor nem teheted máshová... A régi házak iránt nagyobb a kereslet, drágábbak is.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég