Van képem hozzá

Hesu
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2021. május 19. 8:28

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Hesu » 2023. február 4. 0:20

Hali lánykák és Elthan!
Végre ideértem.

Hú annyit, de annyit írtatok?!
Hát jó rég voltam itt, egész pontosan 2022.05.05-én 10:40-kor. Hát igen ......az nem most volt.

Ildikó
Igen csinos hölgy vagy és az a sok séta igazán jót tesz az egészségednek is. Csak azért vigyázz!

Horribilis árak vannak. Hogyan fognak így megélni az emberek?
Pedig már sokan azon gondolkodnak, hogy a számlákat fizesse vagy egyen.
Gyönyörű egy helyzet.
A tisztelt okosoknak a zsebeit de megkönnyíteném egy jó pár millióval. Kiváncsi lennék arra, hogy ők egy átlag ember fizetéséből hogyan jönnének ki!
Mindent a háborúra kennek. Akkor más országokban miért nincs ez a drasztikus emelés és drágulás?
Na meg ez, hogy Főispán, ispán, vármegye. Teljesen megváltoztatják már lassan az oktatás eme érintett területét. Te szent Isten.
Sokan jól mondják, hogy viszzakellesz térni a földműveléshez, hogy az ember ne halljon éhen. Már most látom, hogy sokan, akik eddig csak füvesítették kertjeiket, művelik. Éppen a papa (88éves lesz az idén) mondta, ma: Lehet, hogy lassan elérjük azt az időt ismét, hogy a saját termény egy részét le kellesz adni, mint az ő idejében volt.

Rita
Lilike csodszép és sokat nőtt. Látom ismét voltál kint Angliában. A család? Minden rendben velük?

Kata
A házi kenyereid fantasztikusan néznek ki, nem hiába gyakorlat teszi a mestert.
A kevert almást én is gyakran megsütöm egy kis dióval a tetjén.
Meggyógyultál már? És Samu? Vele mizu?

Elthan
Látom te is megérkeztél és, hogy egy újabb műtéten estél át. A képen?.... mintha apu vállát látnám.
És a feleséged? Jobban van már?

Már úgy írom, hogy a 841. oldal a csajokról a kép szuper és az aranyos kutyus is. Csoki igaz? Előre is bocsika, ha tévednék.

Paggy
A kínai szerzeményeid nagyon tetszenek.

Az általatok készült ételek nyálcsorgatóak. Ha lenne rá lehetőség, hogy most rögtön ki lehetne emelni a laptopon keresztül. Hát.... :ymdaydream:

S legvégül a Nellivel történt eset megrendítő mindenki számára.
Legyen könnyű neki a föld.

Ez az idő tiszta vicc, odakinn szakad a hó, reggel seperhetem és lapátolhatom el.
A két fiú megy be a suliba ugyan ezt elvégezni.
A fűtéssel már kivan a ....., a fene ott eszi meg, de muszáj, a papa nem fagyhat bele a házba és mi sem. A gyógyszer meg rettenetesen drága lenne. Főzöm nekik állandóan a teát és a gyümitálat is esténként. Kell a vitamin.

Sajnos a sógórom menyasszonyánál leukémiát és limfómát diagnosztizáltal. Most éppen folyamatos vérellátásra szorul. De már szépen javul az állapota.
Nem mondható ez el az uncsinővéremről, aki már több, mint két hete kómában van. Szívinfarktust kapott, sajnos nagyon rossz helyen érte. Van olyan orvos, aki reményt ad és van olyan orvos is, aki ezt el is veszi másnap. Az ingerek megvannak, csak a tudata nincs. A fájdalmakat érzi, grimaszol, mocorog, vonogatja a vállát, sóhajt, könnyezik a szeme, mintha sírna vagy nyitogatja a szemét, majd zárja és utána semmi. Ezen felül
tüdőgyulladásba esett. Levették a lélegeztetőről, mert már tudja magától venni a levegőt. Gégemetszést végeztek nála, hála Istennek komplikáció
nem lépett fel nála, sem szövődmény. Reméljük ez így is marad. Az intenzíven tegnap este még azt mondták, hogy másfél-két hét múlva vagy
hazaviszik vagy viszik az utó kezelőbe (Krónikus Belgyógyászat). Erre reggel jön a hír, hogy lekerült az utó kezelőbe. Nem akartunk hinni a
fülünknek. Azzal indokolták, hogy már nincs tüdőgyulladása. 3-4 nap alatt kigyógyult belőle? Keresztanyám betelefonált - merthogy látogatás, csak délután fél 4-től 5 óráig van - érdeklődni az állapota felől és arról is információt kért, hogy mi lenne "ha" az idő múlásával arról lenne szó, hogy hazavinné a család. Erre az orvos még ma visszavitette az intenzív osztályra az uncsimat, hogy egy kicsit feljavítja az állapotát, mert csaaak tüdőgyulladása van. Magyarán szólva elértette az orvos, ami ma tisztázódott is. Kérdezem én. Ha történetesen nem telefonált volna be keresztanyám, akkor is rohantak volna vissza vele az intenzív osztályra? Az a baj, hogy ahány orvos, annyiféleképpen beszélnek. A kezelőorvosa jó, ha vagy 2-3* látta, a többi mindig más volt.
Most találtunk egy olyan intézményt (Kóma Centrum), ahol kifejezetten kómás-agysérüléses betegeket kezelnek. Hátha az segítene rajta és hogy a kezelő- vagy osztályvezető főorvos mit szólna hozzá. Magánklinika havi 400 000 Ft-ért teljesen kikészítené a családot. A család sem befogadóképes most a jelen helyzetben (főleg, hogy már kétszer epilepsziás rohamot is kapott), emellett ez nem egy embert igényel és keresztanyám hozzá rettentő kevés, keresztapám beteg, a gyermekek külföldön dolgoznak, a férje sem lehet mindig otthon, hiszen valakinek dolgozni is kell, továbbá nem is biztos, hogy találnánk olyan helybéli illetve környékbeli szakembert, aki ebben tudna segíteni, a gondozó ide kevés, végül az elfekvőben sem szeretnék tartani, mert az egyenlő lenne a halállal. Maradt még ez az egyetlen reménysugár, hátha lenne hely számára és át tudnák szállítani oda és persze az főorvos véleménye is fontos.
Tömören ennyi. Bár lenne még mit írni.

Apu is beteg, de ez már megint egy másik történet.

Milliárd bocsánat, hogy túl hosszú voltam, de jól esett kiírni magamból.
Édes álmokat lánykák és Elthan.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 4. 10:04

sziasztok Lányok és Elthan. Hihetetlen milyen idődre ébredtünk, kivételesen a monitor alján is piros a figyelmeztető 3szög a szél miatt.. Tegnap meg nem is tudott leszállni a repülőgép Debrecenben. De jó hogy a mieink mindenki itthon van.!

Ildikó, nagyon guszta a tál kínálata amit csináltál. Tegnap olyan béna voltam az Auchaben, hogy az eladó segítségét kellett kérjem a zöldségeknél. A Spárban és a Tescoban nincsenek ilyen gondjaim. :-q x_x gondolom úgy érezte hogy a marsról jöttem le tegnap. :)) :-o x_x .

Na mindegy, Samuka szépen megevett közben egy kiflit, de szerencsére nem volt konfliktusom az őrrel sem, szépen rámosolyogtam, s mondtam hogy így szoktuk, egyet eszünk, kettőt meg fizetünk. Mert mire a pénztárhoz érünk a kifli persze se híre se hamva...így egy zacskóban mindig ott a másik és szólok a pénztárnál, hogy kettőt legyen kedves számolni!
Meglepően olcsó volt a tojás, mindjárt vettem kettőt is. Itt a kisboltban duplája, a CBA-ban is 2o Ft.al drágább darabja.

De ahogy elnézem az időt, milyen jó hogy nem holnapra halasztottam a dolgokat. Narancs, tojás, fejeskáposzta, tejföl, sárgarépa és fehérrépa már van itthon. Pont 7ooo valamennyi volt, és pont annyi volt + ban a kártyámon.
Viszont a gyógyszertárban is ott kellett hagyjak 47oo.at, ezentúl oda kell menjek ezért az egyért!
Máshol már 5ooo. felett van. S mivel havi két doboz..
Erre ma jött az sms, hogy levonják a 12ooo . mobilköltséget, így megint jócskán minuszba leszek mire ideér a nyugdíj.

Úgyhogy elhatároztam, hogy mindent felélünk ami itthon van, aztán csinálok majd egy nagy bevásárlást.

Rita, annyira aranyos Lilyke a maga kis foglalatosságával. Szemet gyönyörködtető látvány. Sajnos Samu már semmi ilyennel nem foglalkozik.
Mire bejön a jó idő, ha törik ha szakad szerzek neki jó cipőt és napi kis túrákat csinálunk.
Tegnap olyan aranyosan jött mellettem a szakadó esőben. Rendesen el is áztunk, de a rosszabb az hogy Samu mindig annyira
leizzad, hogy szörnyű!

Hesu, nagyon örülök hogy itt vagy és voltál, a hireiddel kapcsolatban igencsak rátett az élethelyzetetekre a családban a próbatétel.
Még ha személyesen nem is érintett benne a dolog, családilag mindenkit megvisel. Hiába, az ember nem tudja többfelé szétszakítani magát. Per pillanat éppen elég neked is az itthoni ellátás, tényleg csak az imatámogatás marad, hogy jobbra forduljanak a dolgok. Kitartást és erőt kívánok minden szerettednek! :-bd ^:)^ :x :flower1: :littlehearth: :ympray:

Mennem kell még körülnézni a hűtőben, és kivenni valami húsfélét egyrészt levesnek másrészt meg köret mellé.
Tegnapról még maradt maradék, elég Samunak, és a tegnapi kenyérsütés olyan jól sikerült, hogy oda vissza vagyok vele, ahhoz meg majd halat eszünk!
Mindenkinek kellemes hétvégét és balesetmenteset! :ymhug: :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 4. 10:27

Spoiler: mutasd
Kedves Pongrácz Zsoltné!





Örömmel értesítjük, hogy a HETEK Országos Közéleti Hetilap 2023. január 26-án közjegyző jelenlétében megtartott előfizetői nyereménysorsolásán az Ön nevét is kisorsoltuk!



Nyereménye:



5 000 Ft értékű FrissHázikenyér vásárlási utalvány

Kérjük, hogy a mellékelt adatlapot olvashatóan kitöltve a HETEK Szerkesztőségébe visszaküldeni szíveskedjen. Az adatlap visszaküldése után, személyes átvétel esetén keresni fogjuk Önt, az ajándék kézhezvételével kapcsolatban.



Nyereményéhez szívből gratulálunk!



Budapest, 2023. február 3.



Üdvözlettel:

HETEK ELŐFIZETŐI CSOPORT

[email protected]

cid:[email protected]


közben meg ilyen öröm ért! :-bd :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 4. 10:30

Sziasztok!Most csak bejelentkezem.Mindent elolvastam.Jonehany gondolatom van, de majd este...
A kutyafuttatoba " bekoltozott" a Balaton.90km/h -as szel fujt,meg engem is majdnem felkapott.Szoval szoval este jovok, sziasztok:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 4. 10:32

Szuper!!!!Gra
Tulalok Kata. \:D/
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. február 4. 10:52

Mindent olvastam, itt is nagy szél van, már eternit lemezeket is felkapott és átdobta a szomszédba.
Egyszer már áramkimaradás is volt.
Szeretném, ha csillapodna kicsit.
Kata micsoda nyereményed lett, te aki mester vagy a kenyérsütésben, kiváncsi vagyok mit ajánlanak milyen kenyeret. Már arra is gondolok lehet, hogy kamu az egész. Vigyázz kit engedsz be a lakásba.
Múlt nap engem is lerohant két férfi a posta előtt, hogy adnak egy naptárt, pont ilyen van nekem, a legolcsóbb, kezembe nyomva támogassam a beteg gyerekeket /persze a polgármesteri hivatal bizta meg a két embert..... szerintük./ 1000 Ft lesz. Nem kértem,nem adtam. Akkor nem is ajánlok fel semmit?Akkor néztem meg jobban két sötétebb bőrű volt mindkettő. Meg sem kellett volna állnom. Elkövettem azt a hibát, hogy szóba álltam velük.
Légy gyanakvó.
Ha engedi a vihar még jövök.
Hesu
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2021. május 19. 8:28

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Hesu » 2023. február 4. 11:25

Hesu írta:Kép
Olvadásnak indult.
Igaz, hogy reggel kellett volna fotózni, de a telefonom töltőn volt.

Zeusz, a nyüves, mindent szétszed az udvaron, ennek ellenére imádjuk és emellett kiváló házőrző lett belőle.
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
A fentebbi 3 képet hogyan lehet törölni?
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. február 4. 11:48

Sziasztok!
Elolvastam a lemaradásaim pár napja. Irni most van időm csak, ami megmaradt - lehet nem sok :-) - arra reagálok majd. RObogás van, főznöm kell, látom megint van mit olvasnom. Hesu is megjött, örülök neki :-)
Kata, gratulálok a nyereményedhez!
Rita kék kabátos képe elbújt előlem. :-)
Megyek, mert nem lesz ebéd. Borzalmas szél van.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 4. 13:13

nildiko írta:Mindent olvastam, itt is nagy szél van, már eternit lemezeket is felkapott és átdobta a szomszédba.
Egyszer már áramkimaradás is volt.
Szeretném, ha csillapodna kicsit.
Kata micsoda nyereményed lett, te aki mester vagy a kenyérsütésben, kiváncsi vagyok mit ajánlanak milyen kenyeret. Már arra is gondolok lehet, hogy kamu az egész. Vigyázz kit engedsz be a lakásba.
Múlt nap engem is lerohant két férfi a posta előtt, hogy adnak egy naptárt, pont ilyen van nekem, a legolcsóbb, kezembe nyomva támogassam a beteg gyerekeket /persze a polgármesteri hivatal bizta meg a két embert..... szerintük./ 1000 Ft lesz. Nem kértem,nem adtam. Akkor nem is ajánlok fel semmit?Akkor néztem meg jobban két sötétebb bőrű volt mindkettő. Meg sem kellett volna állnom. Elkövettem azt a hibát, hogy szóba álltam velük.
Légy gyanakvó.
Ha engedi a vihar még jövök.

Szia Ildikó! Nem átverés a nyeremény, már 93 óta lelkes olvasójuk vagyok!
Le is tudod ellenőrizni az eredeti helyet. Nagyon sok remek cikkük és videójuk van.
A karácsonyi szám pedig Samu kedvence benne a mesével. Lényege, mindenki úgy jó ahogy van! Nem kell mássá válni ahhoz hogy elfogadható legyél./rejtett üzenet, nem kell a mássági fősodorral tartanod, csak legyél önmagad!/ Így vagy szerethető!

Mivel a postai jelenettel én is többször szoktam találkozni, én mindig kérem a megbizói igazolványt. Amikor kampány van, akkor mindig többen gyakorolják ezt a fajta adománygyűjtést.
S örülök, ha romák is bevállalják. Természetesen nem árt az óvatosság.
Ilyenkor mindig előveszem a tartalék 1ooo-emet, nem a pénztárcát veszem elő.
Egyébként több mindent támogatok, bár lehet hogy néha lemaradok az adományokkal, de vannak rendszeresek is.

S már sajnos 5ooo. Ft. a legkevesebb amit elfogadnak! De mivel úgymond évek óta kapcsolatban vagyunk, így negyedévente szoktam adakozni. Plusz a mentős és kutyás ... :D :ymblushing: :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 4. 13:16

Hesu írta:Kép
Kép
Kép

Hesu, de aranyos a kis kópé!! S a jelek szerint a kedvtelésének nem hagyott alább a gyakorlása! :)) :)) :))

Milyen kellemes a tágas udvar látványa, hogy van egy kis lélegzetvételi távolság! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 4. 13:19

f.ági írta:Sziasztok!
Elolvastam a lemaradásaim pár napja. Irni most van időm csak, ami megmaradt - lehet nem sok :-) - arra reagálok majd. RObogás van, főznöm kell, látom megint van mit olvasnom. Hesu is megjött, örülök neki :-)
Kata, gratulálok a nyereményedhez!
Rita kék kabátos képe elbújt előlem. :-)
Megyek, mert nem lesz ebéd. Borzalmas szél van.

Ági a szél itt sem csillapodik, de olyan gyorsan mennek a felhők, hogy éppen ki is sütött végre a nap.
Megyek én is melegíteni a tegnapi maradékot, aztán ebéd.
Le is fekszem utána, mert sok volt az itt ülésből.

Paggynak is remélem nem esik semmi baja ebben a cudar szélviharban. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Hesu
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2021. május 19. 8:28

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Hesu » 2023. február 5. 1:31

Hali lánykák és Elthan!

Kata
Gratulálok a nyereményhez és további sok szerencsét %%- .
Paggy
Remélem nem hűltél még ebben az ítéletidőben? Az egészség aranyat ér!

Erre egész nap olyan szél volt, hogy rettenet. Zeusz ki sem bújt a jó meleg házából. A fiúk jól kibélelték szalmával, hogy ne fázzon.
Délután aludtam egy kicsit, mert a pulzusom újfent megint az egekbe volt, a cukrom a béka segge alatt és fájt a fejem is. Lehet, hogy az idő miatt van.

Holnap, bocsánat azaz ma ebédre húsleves lesz cérnametélttel, rántott hús rizzsel és almás terveztem még. Aztán ebéd után megyek apuhoz, hogy milyen egészségnek örvend (vérnyomás mérés, cukor mérés, láz mérés és hogy meggyógyult-e már), mert csak ezek fenyében viszem hétfőn a kórházba gyomortükrözésre. Ha nem, muszáj vagyok kérni egy újabb időpontot. Remélem hogy a márciusi Hasi CT időpontját nem zavarja meg semmi.

Mostmár ideje mennem aludni, hogy reggel felbírjak korán kelni.
Édes álmokat mindenkinek!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 5. 5:16

Sziasztok!Az este ruhastol elaludtam es csak most ebredtem fel.
Hesu nagyon szep kutya Zeusz.Biztosan szelid is.Szegeny Te, ennyi sulyos beteg van a csaladodban.Ismeretlenul is kivanok nekik mielobbi jobban levest es ezutan gyogyulast! %%-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 5. 5:23

Allandoan elszall a telefonomrol ,amit irok.
Reggel folytatom.Itt hideg a hajnal.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 5. 7:58

Sziasztok!

Megnéztem, hogy honnantól nem olvastam el a hsz.-kat, és észrevettem, hogy senki nem akarta megfejteni a
titokzatos fadobozok rejtélyét. Mivel kedvem van egy kicsit játszani még egyszer ideteszem, de természetesen
később meg fogom mondani mire valók.

Ezt írtam fentebb róluk:

Spoiler: mutasd
Kitaláljátok-e, hogy mire valók ezek az 5000 forintot érő dobozok? Nekem nem sikerült, meg kellett néznem
az árcéduláján (kiretusáltam, hogy ti ne kukucskálhassatok). De hogy mi kerül ezekben 5000 forintba????

Kép


Hesu, üdv újra köztünk. Nem volt jó olvasni az egészségügyi kálváriátokat. Milőbbi jobbulást és gyógyulást kívánok
a beteg hozzátartozóidnak.

Nagyon jó kiállású a kutyusotok, de nagyon bosszantó lehet a rombolása. A mi Dundinkat arról nem tudtuk leszoktatni,
hogy ne lopdossa le a facsipeszeket a szárítóról. Mivel a műanyagokat nem bántotta, lecseréltük őket. :))

Kata, muszáj váltanod szolgáltatót? Úgy vannak ezek a csomagok meg akármik megcsinálva, hogy nem tudsz sokkal
jobban járni, legalábbis nekem ez a tapasztalatom, de lehet, hogy újabban már más a helyzet. Már régóta nem
kísérem figyelemmel a kínálatukat.

Nálunk is hatalmas szél volt tegnap. Olyan érzésem volt, mintha a lakást is átfújta volna. Hajnalban is nagy szél volt
még, most viszont szinte teljes szélcsend van. Hogy csinálja? De így legalább kimegyek megnézni a régiségvásárt. Szokás
szerint nem veszek semmit, csak nézelődök és közben megyek is.

Köszi! Lilyke tényleg nagyon aranyosan alakítja a gondozónéni szerepét. Azt is el szokta játszani, ahogy a gondozónők
adják át a gyerekeket a szülőknek. Ilyenkor mindig elmondják, hogy mennyit és mit evett a gyerek reggel és délben,
volt-e kaki a pelusban vagy a biliben, mennyit aludt, vagy aludt-e egyáltalán és egyéb észrevételt, ha fontos. Amikor
ezeket előadja, dőlünk a nevetéstől (persze úgy, hogy ő ne vegye észre). A Paige nevű gondozónőt utánozhatja, mert
ráismerünk a mozdulataira. :))

Gratulálok a nyereményedhez!!!! Szerintem ez az utalvány a FrissHázikenyér.hu oldalon lesz beváltható.

https://www.frisshazikenyer.hu/

Van fb csoportjuk is:

https://www.facebook.com/groups/kenyersutes.egyszeruen.otthon

Ildikó, az egyik hozzászólásodban (két hete lehetett) írtad, hogy az unokád végez a mesterfokon. Most jutott eszembe,
hogy nem reagáltam még erre a jó hírre. Azóta már túl van rajta. Gratulálok és sok sikert kívánok neki az életben!

Mivel szeretek fotókat hozni, esemény meg nem mindig van, ezért direkt keresem a lükeségeket, furcsaságokat,
érdekességeket, amiket megmutathatok nektek is. Már nem is kell nagyon keresni. Annyira ráállt a szemem, hogy
maguktól jönnek a telefonom elé. :))

Ha marad kenyered, szeletelve fagyaszd le. Fogyasztás előtt egy órával vegyél ki annyit, amennyi kell, és hagyd, hogy
magától kiengedjen. Kenyérpirítóban melegítsd fel. Nagyon fincsi lesz. A mikró nem a legjobb erre a célra, a kiengedésre
meg főleg.

Egy közeli pékségben lehet kapni 30 dekás teljes kiőrlésű rozskenyeret. Még ott a boltban felszeleteltetem, és addig
eszem, amíg el nem fogy. Csak vacsorára fogyasztok belőle, így nem úszom meg a fagyasztást. Jól megpirítva szeretem
a legjobban. Ezt a kenyeret szoktam csereberélni a DM-ben kapható extrudált ropogós téné rozs- és tönkölykenyérrel.

Spoiler: mutasd
Kép


Ez nagyon klassz hozzáállás: "nem mondom, hogy nagyon szeretem, de meg fogokm enni, mivel nagyon hasznos". Így
kezdődött nálam is a dolog. Már régen megvolt az elhatározás, mire eljutottam a megvalósításig, és én is pont
ezekkel a szavakkal raktam a számba például a brokkolit. Ki nem állhattam az ízét, ma meg hatalmas kedvencem.

A köleshez egy jó tanács. Nagyon alaposan, bő vízben kell átmosni, legalább háromszor. Így biztosan nem lesz
kesernyés az íze.

Ez a zöldséges kölesétel egy tökéletes téné étel. A napi tucatból máris kipipálhattál hatot: hüvelyes, gabona/álgabona,
keresztesvirágú zöldség (brokkoli, kelbimbó), egyéb zöldségféle, olajos mag (tahini), fűszer. Még hat maradt a tucatból,
ez a víz (biztosan ittál), gyümölcs, bogyós gyümölcs, zöldlevelesek (ezt részben pótolhatja a kelbimbó, a brokkoli),
mozgás, őrölt lenmag/chiamag/kendermag.

A tahinit is lehet ízesíteni. Én még nem próbáltam, de látom, hogy nagyon sokan úgy használják salátaöntetként, hogy
citromlevet, fokhagymát (fokhagymapor), és vizet tesznek hozzá, majd jól kikeverik és a salátára vagy a zöldségekre öntik.

Milyen egyszerű "összedobni" egy nagyszerű, egészséges ételt! Gratulálok!

Ez a naptáros dolog ugyanígy megy itt Miskolcon is, ugyanilyen emberekkel. Nagy ívben kerülöm ki őket. Úgy látszik, ez
egy országos hálózat már, ugyanez volt a "lomizás" is.

Paggy, megint vacakol a fórum szervere. Jobb gépről írni, mert muszáj elmenteni a hsz.-t elküldés előtt.

jaj, nagyon el lehettél fáradva! Én fél négykor már kukorékoltam, ötre készen is voltam a főzéssel. =))

Ági, spoilerbe vagyok téve. Egy régi mustársárga dzsekimben vagy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 5. 8:07

Kata fotói:

Ez biztos, hogy tökéletes lett! Látszik a büszke kiállásán.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 5. 8:15

Kata fotói:

Nagyon klassz fotók! A felhők és maga az égbolt is, örök kedvenceim.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. február 5. 9:05

Régebben főztem még ezt a "tejfölös" zöldséges-gombás ételt.

A karikára vágott hagymát és az apróra vágott fokhagymát olaj nélkül, kevés sóval megpirítottam,
majd őrölt füstölt paprikát, szórtam rá, és felengedtem kevés vízzel. Beleöntöttem a brokkolit,
az édeskrumplit és a gombát, sóztam, borsoztam, majd felengedtem vízzel. Amikor félig kész volt,
hozzátettem a már főtt babot és egy csokor újhagyma karikára vágott "fejét". A zöldjét akkor adtam
hozzá, mielőtt szójajoghurttal behabartam volna. Direkt hagyom levesesre. Az állás során a bab és
az édeskrumpli úgyis sűrít még rajta.

Kép

Kép

Kép

Kép

A szokásos borsóval, répával és zöldbabbal főztem ki hozzá a teljes kiőrlésű masnitésztát. A tésztát a DM-ben
vettem meglepően jó áron, de jóval hosszabb ideig főtt, mint a tk. csavart tészta vagy a penne, úgyhogy nem
veszek többet.

Kép

Nem tudom megunni, újra és újra csinálnom kell ezt a rakott finomságot. Ismerős lehet nektek, mert már
többször tettem ki róla fotót. Most bulgurral készült az alja, de szoktam hajdinával is, a lányom rizzsel
szereti elkészíteni.

Előbb a kuktában megpároltam egy fej brokkolit és egy fej karfiolt a torzsájával és a leveleivel együtt.

Kép

Kép

Mikor lejárt az idő kiszedtem őket, és amíg hűltek, szintén a kuktában elkészítettem a zöldséges bulgurt.

Hagyma, fokhagyma, répa, zöldbab, borsó, gomba, őrölt paprika, pici paradicsompüré, só, bors, víz.

A felső képen még nyersen, az alsó képen már készen:

Kép

Kép

A kuktából egyenesen egy sütőtálba öntöttem a kész bulgurt, majd rápakoltam a brokkolit és a karfiolt. Nem
fért rá az összes levél és torzsa a tetejére, a maradékot apróra vágtam, tettem hozzá babot és szójajoghurtot,
így ettem meg. Az utolsó képen láthatjátok a tányéron.

Kép

Kép

A karfiolt és a brokkolit kicsit megsóztam, mielőtt az öntetet rájuk tettem.

Öntet: szójajoghurt, hummusz, sörélesztőpehely

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 5. 9:17

Sziasztok Lányok és Elthan! Végre alábbhagyott a szél, s remélem semminek és senkinek nem esett baja ebben a cudar időben.
Most majd a minuszokkal kell majd reggelente főleg megbírkózni, az előrejelzések szerint.
Itt most -1 van, és süt a nap.

Rita gyönyörűek az ételképek s bár éppen most reggeliztünk, de azért szívesen belekóstolnék.
Én meg most készítem az újabb kenyeret.
Legyen mindenkinek szép napja. Köszönöm a kitett képeket is! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 5. 9:42

Sziasztok!Most ertunk haza Csokival a fagyos setabol.A parom installalja a szgepem, mert vacakol.Most probalok olvasgatni a felig megfagyott allapotomban.Sut a nap es kb -3 van, de elszoktunk a hidegtol.Olvasgatom, amit irtatok.Juhhhhe!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 5. 10:26

Gyorsan leirom a hozzaszolasomat es 2 mondatonkent elkuldom.A rendes gepem meg nem jo.
Rita: Obiba jaras- telen a legjobb hangulatjavito nrzrgetni a voragos novenyeket! :-bd
Ildiko:
Tavaly fotoztal sajat lakasos enterioroket.Nagyon tetszettek nekem.
Lilyke fotoi es a rolaszolo hirek feldobja a napomat. :)
Rita!Nalunk meg ejfelkor is maszkalnak emberek az utcan, igy kb ejfelig nem tul veszelyrs.
Nagyon szeretem a szep festmenyeket, grafikakat, igy orommel veszem , ha kiallitast mutattok be.A batyam sok festonek szervez bemutatkozast, o is amator festo.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 5. 10:39

Hulyeseg ennyi nyulat arulni, viszont Rita, jo neveket adomanyoztal nekik.Rettento giccs a viragzo szarvas!#!
Kata!Ma ne menjetek ki, mert hideg van!!!Rita!Szerettem volna irni neked par mondatot az eves elvezeterol, mert azt irtad fontos hogy egeszseges legyen es masodlagos hpgy elegge finom - e.Biztos igazad van . de ..... =))
Lanyok!A parom itt szenved a gepem javitasaval es nagyokat karomkodik.
Ebben a pillanatban telefonalt a baratnom, hogy nincs-e kedvem du talalkozni az Etele Plazaban?Dehogynem!!!!Itt van a kozelunkben es Szilvi volt a legeslegjobb kolleganom- kesobb baratnom lett.Szoval Lanyok plazacicaskodni fogok.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 5. 10:51

A fenebe, megint elszallt, amit irtam!!!! :(( Szep napit Lanyok!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. február 5. 11:22

parentmood.com honlapon olvastam egy tortenetet a vilagon elso hetesikrekrol, akik eletben maradtak es felnottek.
A gepem meg mindig rossz
Na talán mégis sikerült a javítás!!!
Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=18eD26hfDGk

EGY JÓ KERTÉSZVIDEÓ!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. február 5. 13:43

Sziasztok! Itt is süt a nap, de már olyan álmos vagyok muszáj kicsit ledőlnöm.
Addig is küldöm a facéra a mai ételeimet! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Paggy, én is szeretek ilyen virágos helyekre járni, csak Samu megy mint a tank és elkeveredik. Úgyhogy ha egyedül vagyok felejtős. :-o :-bd :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég