Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 2. 6:37

Szeretek , jo ertelemben, provokalni, ezert is hozok kicsit , a kozizlestol eltero kepeket.Nekem tetszenek es nem felek toluk. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 2. 6:57

Paggy, minden festő képe ugyanazokat az érzelmeket váltja ki az emberekben: az utálattól a csodálatig mindent.
Ha látnád milyen képet vettem az egyik jótékonysági boltban!
Még én magam is azt mondanám rá, hogy ócska semmit nem érő fércmű. Mégis megvettem. Hogy miért?
Elmondom, de előtte leírok egy történetet. Minden évben jött az iskolába a Műcsarnoktól egy férfi képeket
hozott, részletre is meg lehetett vásárolni. Egyszer az egyik kolléganőm egy nem túl szép, kicsit közönségesnek
tűnő, elég nagy méretű napraforgós képet választott ki. Mindannyian meglepődtünk, egyikőnknek se tetszett
az a harsány festmény. Meg is mondtuk neki, de ő ragaszkodott hozzá, és csak azt hajtogatta, hogy nyugodjunk
már meg, ő tudja, hogy hová fogja tenni, és higgyük el, hogy ez a kép ott tökéletesen fog mutatni. Eltelt pár
hónap. Valamiért elmentem a kolléganőmhöz, és ahogy beléptem az egyik szobába azonnal megláttam a festményt
a falon. És igaza volt a kolléganőmnek! Az a kép ott, abban a miliőben nem volt közönséges, nem volt harsány,
mert ott volt a helye. Nélküle a szobarészlet kevesebb lett volna, de a kép is hozzászelídült a környezetéhez.
Szuper élmény volt.
Visszatérve az én újonnan vásárolt képemre. Tudom, hogy hová fogom tenni, mik lesznek a környezetében, ezért
tökéletesnek látom. Majd ha egymagam leszek itthon (legközelebb kedden), tartok egy bemutatót, mert a
"környezet" is itt van nálam, azt is itt vásároltam.

Nekem is van egy sor képem, amit még nem válogattam ki, ezért még késik a kitételük. Otthon voltam egy galériában,
ahol szinte csak rézkarcok voltak, több alkotótól. Volt, amelyiket azonnal hazavittem volna, volt, amelyikre rá
sem bírtam nézni. Nagyon szeretem egyébként a rézkarcot, az egyik kedvenc technikám.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 2. 9:58

Sziasztok LÁnyok és Elthan! Remélem mindenki jól van!
Itt Győrben szitál az eső! Végigolvastam amit azóta írtatok. :D ~o)

Csak annyit, a kiállításról, hogy nagyon átüt a foglalkozás, sőt már szinte kárára! Mert olyan szinten hozza a szkizofrén beütéseket, látomásokat hogy félelmetes. Van egy könyv, regény, önéletrajz, ami szintén erről a területről szól.
Most nem jut eszembe a neve, de nagyon szerettem olvasni, generációról generációra orvosok családja.

Azóta egy kicsit másként látom én is a pszihós betegeket, persze nem mindegyikkel tudnék bármit kezdeni ha valami folytán belekeverednék egy adott helyzetbe közöttük.
Sajnos nagyon kevés az igazán értékes orvos ápoló közösség, a körülményekről nem is beszélve. Apu anno képes volt elintézni, hogy anyu villanykezelést kapjon hogy mindent elfelejtsen.

Attól hogy az ember gyerek volt, de nem hülye.. és nem mindegy mi hogyan csapódik le.

Képek.. visszatérve a lényegre, talán ezért is nem szeretem én sem most hadd fogalmazzak így abraszkt ábrázolást.
De ha hozzáférek majd régi festős könyveimhez, hozok majd belőlük párat! Mármint képeket.

Ildikó, jót mosolyogtam magamon, hogy így benéztem a virágot! De tényleg nagyon szép. Hallani hallottam róla hogy létezik, de nem tudtam elképzelni!

Még nem tudom mi lesz az ebéd.! Remélem Paggynak most már a sok finom mindenfélét sikerült elrendezni a hűtőben!
annyira örülök neki!

Ma smarni lesz az ebéd meg krumlileves. aztán majd később megcsinálom a húst, mert már kezd kiolvadni, így nem tudom visszatenni a mélyhűtőbe! Na meg kenyeret is kell sütnöm! Most még semminek nem álltam neki, a reggelin és a gyógyszereken már túl vagyunk, s megnéztem egy új sorozat első részét!

További szép vasárnapot mindenkinek! :x :D :ymhug: :movingflower: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 2. 17:32

Gyorsan teszek fel képeket, amíg Lilyke alszik.
Találtunk még magasabb nárciszokat az egyik parkban. Azt a tíz centit, amennyivel magasabb az ágyás a gyereknél
számítsátok le.
Spoiler: mutasd
[spoiler]Kép

Kép

Kép


A kacsaetetés se maradhat el:

Kép

Nagyon érdekes nárciszokat is láttunk. Egy száron több apró virág is van.

Kép

Kép

Még több nárcisz:

Kép

Kép

A lányomék vettek egy növényi tej, krémleves, smoothie, püré, kása készítő gépet. Sok növényi tejet fogyasztanak, érdemes
volt beruházni egyre. Pár perc alatt készen van 1,5 liter (nem)tej. Önmagát tisztítja.

Kép

Húsvéti ugrókötelek. :))

Kép

Kockás fülű nyuszi helyett kockás szarvú boci:

Kép

Még pár vödrös növény:

Kép

Kép

Kép

A kék táblás épületben rendel a gyerekek háziorvosa:

Kép

Hogy sikerült így megállni?

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 2. 17:34

Közben felébredt Lilyke. Megyek, mert ünneplünk. Ma három éves a drágám. Holnap hozok még fotókat.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 2. 20:50

Köszönöm a gyönyörű képeket, s a hároméves kis hercegnőnek Boldog születésnapot! :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. április 2. 22:18

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT LILYKE
Képimage ru
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 3. 14:01

Kata, Ildikó! Köszönöm a jókívánságokat!

Ha már kiállításról és festményekről volt szó, beteszem Lilyke négy "absztraktját". =)) Most délelőtt festette.
Az utolsó kép kézzel és ecsettel készült. Bekente az egész tenyerét festékkel úgy, ahogy a bölcsiben szokták.
Mivel elfogult vagyok az unokámmal, nekem tetszenek. A legvastagabb ecsetet választotta ki magának. Egész
érdekesek ezek a "szálas" ecsetvonások.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép


Majd jövök még, csak megebédelünk.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. április 3. 14:49

Hajfonatok, látni a hajszálakat, remek színek.
Víz nélkül csinálta?
Az első tetszik a legjobban. Kapjon keretet. Még a végén megszereted az absztrakt festményeket Rita. Kéz és ujjnyomot nem láttam. Még egyszer meg kell néznem.
:littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 3. 16:00

Nalám! kiüt a művészi véna a kisasszonyon! :)) :)) :)) :))
Cukorfalat! Micsoda bátor húzások! Na ezt tuti senki nem fogja tudni kupirozni!!! Annyira aranyos.. :x :ymhug: :movingflower: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 3. 16:01

nildiko írta:Hajfonatok, látni a hajszálakat, remek színek.
Víz nélkül csinálta?
Az első tetszik a legjobban. Kapjon keretet. Még a végén megszereted az absztrakt festményeket Rita. Kéz és ujjnyomot nem láttam. Még egyszer meg kell néznem.
:littlehearth:

Rá lett dolgozva! :)) :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 3. 16:11

Szia Ildikó! Ha festeni van kedve Lilykének, kiteszik neki az ecseteket, különféle színű festékeket egy több "csészés" festéktartóba,
szivacsból készült pamacsokat (nem tudom, mi a nevük), meg vizet, aztán úgy fest, ahogy ő szeretne, nem szokták irányítani,
vagy tanítgatni. Most valóban csak a festékekbe mártogatta bele az ecsetet, a vízbe nem. Az utolsó képen baloldalt látszanak a
kék színű ujjai, ahogy rányomta a papírra, én látok lila ujjakat is, aztán bepacsmagolta az egészet ecsettel, majd az ujjaival
beleszántott itt-ott a a papíron lévő festékbe. Én levest főztem, de ezt pont láttam. Amikor vékony ecsetet ragad és vízbe is
mártja nemcsak festékbe, nem ilyen mutatósak a képei. :))

Kata fotói:


De jó, hogy sok képet tudtál készíteni! Jó volt nézni, milyen lengén vagytok öltözve a buszon. Itt még ezt nem lehetett megtenni
eddig. Ma viszont olyan erővel süt a nap, hogy lekerülhetett a kabát rólunk is.

A smarnit vagy ahogy én ismerem a császármorzsát barack lekvárral én is nagyon szerettem.

Mit szöszözött össze az a fránya zokni?

Lassan újra tavaszi ruhát öltenek a környék fái. Azokról mindig nagyon szép fotókat szoktál hozni.

Azok a felhős képek!!! Fantasztikusak!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 3. 16:11

Kata fotói:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 3. 16:15

Kata fotói:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 3. 16:53

Tavaly írtam, hogy itt Angliában nagy hagyománya van a gyerekek között a húsvéti kalap díszítésnek. A húsvéti szünet előtti
napon úgy mennek iskolába (bölcsibe is), hogy ez a kalap van a fejükön. Sok helyen kalap szépségversenyt is rendeznek.

A díszes kalap eredete a régebbi időkre nyúlik vissza. Ugyanis húsvétkor a hölgyek díszes fejfedőkben mentek a templomba.

Ezt írtam tavaly:

"Itt is nagy felhajtás van az üzletekben húsvétkor. Itt is a nyuszi, a tojás, a csibe, a bárány, a kalács az ünnep
jelképei. Ami különbség, hogy itt nem locsolkodnak, és a jelképek között szerepel az úgynevezett "easter
bonnet" (húsvéti kalap) is. Ilyenkor a gyerekek a húsvét jelképeivel feldíszített kalapokban mennek iskolába,
óvodába, bölcsibe.

Kép Kép Kép Kép Kép

A boltokban mindent meg lehet venni, és otthon elkészíteni. Lilyke az anyjával együtt díszítette ki a sajátját.

A bölcsiben mindenki felvonult a kalapkájában. Erről oklevelet is kaptak a gyerekek.

Mi az Aldiban vettük meg a hozzávalókat. Lilyke kezében a kalap."
Spoiler: mutasd
Kép

Feldíszitve (egy két éves kezemunkájával :D )

Kép

Az oklevél:

Kép


Az idén szintén sárga kalapot vettünk neki. Együtt díszítettük fel. Csak el ne felejtsük kedden magunkkal vinni a bölcsibe.

Kép

Kép

Emeletes buszok. Nagyon gyakoriak. nagyjából minden második busz emeletes.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 3. 16:53

Sokat mászkálok napközben a városban. Egy modell vasutakat és terepasztal kiegészítőket árusító üzlet kirakatában
láttam meg ezt a zöld emeletes valamit. Azt hittem, hogy emeletes vonat is van Angliában. Itthon utána néztem,
és kiderült, hogy egy közeli városban, Blackpoolnak emeletes villamosa van.

Kép

Kép Kép

Kép Kép

A szülinap pár képben. Végül csak négyen ünnepeltünk, mert a lányom barátnőjének a kisfiát pénteken ügyeletre
kellett vinni olyan magas láza volt, így nem tudtak jönni. A fiam meg dolgozott délután, délelőtt köszöntötte fel
Lilykét.

A tortát mi sütöttük. Nem téné de vegán, szóval nincs állati eredetű dolog benne. Nagyon finom lett. Lilyke nem
eszik cukros dolgokat (mi se sűrűn), szokatlan volt neki az édes íz. Pár falatot evett azért belőle.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Az egyik üdvözlőlapot nézegeti. Természetesen az angol rokonok mindegyikétől kapott egyet. Tudjátok, írtam már, hogy
itt ez elmaradhatatlan kelléke az ünnepeknek.

Kép

Kép

Ezt kapta a másik nagymamától. Írtam korábban, hogy ő a nana, én meg a nagyi.

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. április 3. 16:58

Rita, mint írtam, visszamentem, és láttam az ujjacskákat.
Nekem nagyon tetszik. Van egy ismerősöm, akinek a gyermekei festenek, maguktól, amit akarnak, és nagyon szépen alakul minden.
Én csak nézem, nem értek különösen hozzá,de nagyon kellemes a szemnek. Vili jövőre iskolás lesz, a kislány még nem, pár év vissza van. Nyáron itt voltak a mamánál. Zenélni is tanulnak, apja anyja citerázik, bőgőzik, és tangóharmonikázik a férj.
Ők is pengetnek már a maguk módján.
Nagyon gratulálok a 3 éves Lilykének. Hozzál ilyen szép mesterműveket. A festék is valami jó minőségű lehet.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 3. 18:18

Köszi, Ildikó! Azért tettem be ezeket a képeket, mert ezek az elsők, amik az én szememnek is nagyon tetszettek.
Jó, hogy nem mártotta be az ecsetet a vízbe, mert akkor inkább csak eláztatja a papírokat a nagy pacákkal. Most
először figyeltem meg, hogy válogatott a színek között, mintha egy kis tudatosság lett volna a választásaiban.

Régebben gyakrabban akart festeni, manapság a babázás és bölcsis szerepjátékok töltik ki minden idejét. Ez érdekli
e legjobban. Hol ő a gondozó néni és etet, altat, tisztába tesz, vagy ő a gyerek, és mi vagyunk a gondozó nénik.
Ja, meg ő az anyuka, aki viszi a gyereket a bölcsibe, de előtte megreggelizteti, felöltözteti, csereruhákat tesz a
hátizsákjába, pont úgy, ahogy mi szoktuk itthon. :D Azt mondják, hogy a bölcsiben is a babákkal játszik a legtöbbet.

A szüleitől hajas babát kapott két szett ruhával meg cipővel. Ez az első ilyen komoly babája, nagyon oda van érte.

Novemberben kezdtem el fordítani egy 45 részes sorozatot, amit majd csak akkor kezdek el kitenni, ha legalább
35 résszel készen vagyok, és biztos, hogy nem utazom el közben. Úgy nincs értelme, hogy két hónapot itt vagyok,
aztán kettőt otthon, majd megint kettőt itt... Szóval egyszer majd eljön az ő ideje is...
Én magam a 25. részig láttam, mert addig fordítottam le eddig, de a lányom már végignézte, és mindkettőnkben
nyomott hagyott a chilis szójapaszta, amit gyakran használnak a főzéskor. Ja, azt elfelejtettem írni, hogy kínai a sori,
de a század eleji Malajziában és Szingapúrban játszódik a történet. Szóval mikor megláttuk az egyik boltban ezt a
pasztát, amire ugyan az van írva, hogy indonéz, de ugyanilyen nevű kaja van a sorozatban is, azonnal megvettük,
és ki is próbáltuk. Imádtuk! Elsőre egy kisebb adagot csináltam, másnap egy nagyobbat is kellett. Itthon is rendelhető
online.

Kép

Első nap ezek a zöldségek voltak benne:

Brokkoli, lilahagyma, sárga kaliforniai paprika, egy csomag nagyfejű újhagyma, gomba.

Kép

Nagyon pici sóval (sós a paszta is) megpároltam a zöldségeket, majd összekevertem egy púpos evőkanál pasztával...

Kép

Kép

...ezután belevertem a rizst is. Nagggyon finom volt!

Kép

Másnap több brokkoli, gomba, lilahagyma, piros kaliforniai paprika és két csomag kis fejű újhagyma volt benne,
és a rizs is kétszer annyi volt.

Kép

Ugyanekkor a miso paszta egy rokonát, katsu pasztát is vettünk kipróbálásra. Ennek is erjesztett szója az alapja,
amihez még fűszereket és zöldségeket is tesznek. Zöldséges (borsó, répa, zöldbab) bulgurt csináltam hozzá. Ezt is
gyorsan befaltuk. :D

Kép

Brokkoli, karfiol, krumpli, répa, gomba, újhagyma, fehérbab:

Kép

Miután megpárolódtak a zöldségek, rátettem egy púpos evőkanál pasztát, és kb. 2 dl szójatejszínt.

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 4. 0:55

Boldog születésnapot Lilyke!!!
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 4. 9:12

Sziasztok Lányok és Elthan! Remélem mindenki jól van, szinte téli hideg, és napsütés van pillanatnyilag és erős északi szél.
Nagyon nem hiányzott. Úgyhogy egyenlőre nem megyünk ki sehova.
Barátnőm is megfázott, mert tegnap nem vett fel sapkát a fejére!
Úgy látom nagyrészt onlinen leszek kénytelen vásárolni! Csütörtökre meg nem akarom hagyni, mert őrültekháza lesz az üzletekben.

Csak arra vigyázok, hogy alap dolgok + elem és égő biztosan legyen itthon, mert ezek mindig megtréfálják az embert.
Éppen tegnap kellett a faliórában is cserélni az elemet. Én meg csodálkoztam milyen lassan telik az idő, mire végleg leállt, s nekem meg leesett a tantusz! =))
Csodaszépek a kis kalapok nagyon jól állnak Lilykének a vidám színek. Mennyi szép dolgot kapott.
Nagyon kreatív kislány, öröm látni a fejlődését.
S jó más ismerősnél is ilyen csodás dolgokat olvasni, látni, hallani. :D :movingflower: :-bd

Szépek az emeletes buszok, és milyen jó ötlet az emeletes villamos is. Mennyi érdekesség van arrafelé, de mondjuk rá is vannak kényszerülve. DE ezzel együtt örülök a látványnak!
Izgatottan várom a sorozatot majd! :D :-bd :flower1:

Köszönöm a képeket amiket kitettél. Mit szólsz a lepedőhöz, így kikészíti a zoknijával s két óra mosás után így néz ki.
alig lehet egy egy szemet letépni róla. S ugye mondanom sem kell nem csak 1 ezer forintos lepedőről beszélünk.

Mennem kell vérnyomásmérés stb. indul a délelőtti futam. Tegnapról maradt ebéd így egy kicsit 'lazsálhatok' :D

Legyen szép napotok!
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2023. április 4. 12:22

Nagyon boldog szülinapot Lilikének!

https://www.bing.com/videos/search?q=ha ... &FORM=VIRE
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2023. április 4. 13:10

Sziasztok Lányok és Elthan!

A fiam kedvencei a madarak, főleg a pingvin. Hiába múlt 30, én mióta megjelent ez a film, azóta minden évben elküldöm neki a szülinapjára.

A betegeknek mielőbbi gyógyulást kívánok!

Paggy! A cukorbetegség minket is érintett anyósom, anyám , majd a férjem is sajnos. Nekem lett előbb, de az enyém gyógyszerrel kezelhető. Férjemnek mire észrevettük 22 volt a vércukra. Azonnal inzulinra fogták. Ö sem volt hajlandó elmenni az orvoshoz, hiába könyörögtem neki. Nála úgy jelentkezett, hogy rengeteget ivott. Teát, tejet többnyire de néha üdítőt is napi 6-7l simán megivott. Hiába mondtam neki, hogy ez már nem normális. Másnap engem is behívtak és meg kellett tanulni a diétás főzést, adagok kimérését. Akkor vettünk grammos mérleget. 3 hétig iszonyúan szenvedett, hogy a régihez képes alig ehetett valamit. Aztán előjött a versengő énje és magával versengett és le is győzte magát. 3 hónap alatt lejött az inzulinról. Ehhez kellett egy jó doki is. Szerencsére új dokihoz ment, aki látta az igyekezetét és elhitte neki, hogy nyakig gépolajosan 3 műszakban elég nehéz örökösen kimosakodni, mérni, szúrni, kimosakodni enni. Így amikor jó lett az eredménye felírta neki a gyógyszert. Itt csak 1 év múlva szoktak visszaállni a gyógyszerre, ha jó az eredmény. Azóta is jó az eredmény. Már nem mérjük az adagokat, beállt a mennyiségre, hogy mikor miből mennyit ehet. Viszont neuropátiás érzékkiesés lett a lábában. Azóta nagyon sokat fáj neki és éjszaka is soxor felébred a fájdalomra.

Az anyu meg nem szedte rendesen a gyógyszert. Nagyon sok gyógyszert kellett szednie és a markába tette és hanyagul behajította a szájába, ha betalált, jó, ha nem annyi baj legyen. Nem lehetett beszélni vele. Ugye akkor még nem volt net, honnan tudtam volna, hogy cukros rosszulléte volt és nem ivott. Volt egy alkoholista unokatesóm az soxor járt hozzánk. Én meg azt hittem, hogy vele iszogat. Na elveszetette a látását. Megműtöttékj a szemét, de tönkrementek a szemfenéken az erek, így megvakult. 3 évig ápoltam, mert járókerettel nem lehet tapogatni.

Nem ijesztegetésből írtam, csak azt akartam, hogy valahogy el kellene juttatni az orvoshoz a párodat.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2023. április 4. 13:42

Ildikó!

Nagyon tetszenek a festményeid. Ügyes vagy, irigykedem. Egészségem nekem sincs rendben. A viszketésem megszűnt, szerencsére, de ha valahol viszket, egyből elkap a pánik, hogy nehogy megint elkezdődjön. Most alig bírok menni. A bal bokám és pár hete a jobb térdemtől bokáig fáj a lábam. Annyira, hogy alig vonszolom magam. Az ülésből felállni is kézzel kell segítenem. Bal lábon sarkantyú és ugye a régi érszűkület. Csak nem szedhettem a gyógyszereket és mire újra bejutottam a rendelésre, így jártam. Másra kaptam izomlazítót, az most jót tett a lábammal, picit könnyebben megyek. Nem feszül annyira. Az érsebész biztat, hogy jobb lesz, ha szedem a gyógyszert újra. Kompressziós harisnyát is kaptam. A hónap végére van időpontom a sarkantyúra a röntgen sugár kezelésre, ez talán 60-75% javulást jelent egyeseknél, de van hogy hatástalan. Ez nem túl biztató. Én optimista vagyok, reménykedem, hogy pont nálam fog bevállni.

Sárga pipacsot nem is láttam eddig.
Kép
Kép
Ezek a kedvenc pipacsos képeim.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2023. április 4. 14:00

Kata!

Most is szépek a felhőképek. A kenyereid csodásak. Én újabban laposkenyeret sütök a sütőben. Férjemnek is ízlik. Néha naan kenyérnek sütjük serpenyőben, ha kell a kicsit füstös íz. Smarnit sohasem csináltam. Én régebben szinte csak kelt tésztákat sütöttem és persze kenyereket. Amióta gluténmentesen kell enni főleg kevert sütit csinálok. Most örülünk, hogy sikerült ehető laposkenyeret gyártani. Ma fogyott ki a savanyított káposztám, töltött káposzta lett belőle. Évek óta savanyítom, de ebben az idényben annyi leve lett, még soha nem volt ilyen. Az íze teljesen rendben van, illetve volt. Jól áll a hajad, nem hosszú, szerintem. Az enyém fülig érő, ha lenő vállig akkor vágom rövidebbre. Ha fiús akkor állandóan elfexem. Ezért maradtam a félhosszúnál pár éve már.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2023. április 4. 14:16

Amikor Rita fordította a tésztás sorozatot, akkor sokat beszéltünk a tésztákról. Itt van a szódabikarbónás tészta. Én nagyon kipróbálnám.
http://szellemafazekban.blogspot.com/20 ... zilag.html

Kutyásoknak a napokban találtam: https://www.azenkutyam.hu/oktatas/kisma ... nyvajanlo/

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 24 vendég