Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. április 9. 17:10

Sziasztok Lánykák és Elthan!
Hú, lehet meg sem ismertek már :-)
Kicsit olvasgattam két hete, de csak nagy vonalakban láttam Ritát, hogy talán megint világvándor lett. El is csodálkoztam, hogy most jött haza, aztán olvasva, tényleg ismét kint van és milyen jó!!! :-)
Ildikó, olvastam, mintha Negro beteg lenne? Meg a kerted készitését a veteményezésre. Láttam képedet, de újra kell mindent olvasnom, mert csak átfutottamm, de időm nem volt irni akkor.
Kata, na Titeket át kell bogarásszalak, hogy mi is van Veletek? A vérkép eredményeid olvastam, meg a kenyérkéjeid, sütiket láttam, de ez nem elég.
Nagyon okosabb nem lettem, csak nem tudok sokat most a gép előtt ülni.
Paggy, olvastam a fagyasztós kálváriád, meg hogy Lilla mit kért húsvétra. De jó, akkor találkoztok!

Próbálom nagyon leröviditve irni a dolgaim.
Túl vagyok a kardiológiás beavatkozáson az abláción. Katéter felvezetése a combhajlatból és megkeresése annak, mi a fene okozza ezeket az ütéseket,ami a jóindulatú szivritmus zavart okozza.
Két Holteren túl, vérvétel előtte, aztán befekvés 28.-án. Két nap várakozás, mert nem fértem bele a programba, bár még a műtőasztalon kiteritve sem jött a doki, aki ki volt irva, de a végére minden megoldódott. Igaz, közben majdnem elájultam, mert a nyugtató és frász tudja mi adása ilyen hatással volt rám. Másnap haza is jöhettem. Sztorik voltak közben, összességében - ez Szeged legújabb klinikája - minden jó volt, minden szép volt, mindenki rendes volt, le a kalappal az osztály előtt. Nem birok annyit, mint eddig, hamar elfáradok, bár már dolgoztam pénteken és szombaton, bácsikánál is voltam a piacon. Szegény nem tudta mi vvan velem. Még egy hétig nem ülhetek biciklire. A hasbaszuritól szédültem ezerrel, de szerencsére már nem kell szúrni, majd kiürül. Remélem. Vérnyomás a szokásos legkisebb hatóanyagú tablettának a negyedével jól van, köszöni szépen. Próbálom szép folyamatosan elhagyni, hátha sikerül. Mindenki ki volt akadva, hogy csak ezt a gyógyszert szedi? Igen! Mi a fene a meglepő ebben.
Az EKG-m rendben volt hazabocsájtáskor, nagyon remélem igy is marad, bár okosórát még nem mertem hazsnálni. :-)
Vérképen is totál rendben volt, a trombózispanel is, úgyhogy happy voltam, mikor megkaptam bevonulás előtt.
Pedig a hasam megint felpüffedve, bár nem annyira, mint az oltások után. Azóta ugye vagy jól van, vagy nincs jól.
Mondjuk az is biztos , hogy én még egy oltást legyen az bármilyen járvány fel nem veszek. Elég volt ezt a kettőt, anélkül semmi baja nem lett volna a szivemnek.
Ildikó gondoltam Rád sokat közben.

Ülni is kvesebbet tudok, de festenem kellene, mert nagoyn elmaradtam.
Hideg van Szegeden, bár most sütött már a nap.

Mennem kell Ramost etetni, mert itt nyarvilkol nekem, hogy még nem kapott.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 9. 19:27

Szia Ágika!%!
Lányok !Nagyon izgalmas,jó film volt Dorina fordítása az Alkudozás.Nézzétek meg!Hyun Bin a főszereplő \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 9. 19:27

Majd,teszek ide képeket.Paggy :flower1:
Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2023. április 10. 9:33

Kellemes húsvéti ünnepet kívánok!

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 10. 18:34

Sziasztok!évi !Köszönöm szépen a szép tojásokat.Működik a telefonod fényképező része?Hogy telt a HÚSVÉT?Várunk ide,amikor csak kedved tartja!
Lányok!Hoztam 2 fotóm.mindkettő tetszik nekem:
Spoiler: mutasd
Kép

A fények miatt,tetszik , nem jó kép,de tetszik.Lekicsinyítettem,nézzétek meg,hogy jobb lett-e,mint az eredeti!
Spoiler: mutasd
Kép

Sziluettet szerettem volna fotózni,zavaró az erős ellenfény.Rita!Nem próbálnál nekem egy hasonlót készíteni,úgy hogy sziluett legyen és ne zavarjon a fény?És persze az arányok sem jók!De olyan barátságos vagy milyen is a hangulata.Mindjárt utána nézek,van egy kis időm,hogy milyen ellenfényben embert fotózni.A második jobb lenne az enteriőr miatt,de az ellenfény miatt vacak.
DE ELŐBB ELOLVASOM,amit Ági írt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 10. 18:52

Jaj,elfelejtettem a 2. képet!Ez sem jobb,mert mit is akartam lefotózni?
Kép
Na miért nem jó Lányok?Szépek a tulipánok,de a kerítésdarabok,a ház előtt rész..??? x_x .Mi lenne a címe a fotónak?Az előbbi képemnek van értelme,de ennek???Viszont szépek a tulipánok.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 10. 18:59

Lányok!Olvasok,írok,keresgélek fotókat a témában,majd hozom,amit találtam.Nehéz betenni a hozzászólást,de ne riadjatok vissza!!! :-??
Kata!Szívet facsaró,amit írtál,hogy 3 év óta most volt először sonkátok.Azt is rettentően sajnálom,hogy ellopták a bevásárolt élelmiszert!!!Szörnyű!!de talán másnak nincs mit enni!Vagy gonoszságból?Kedves tőled,hogy bőkezű vagy.Már a múltkor is írtad,hogy adakozol a rászorulóknak. ^:)^ :)
ldikó!Milyen volt a mai vendégség?És a finomságok?????? :) :) :) :) :)
Ildikó!Nem emlékszem ,hogy milyen magokat küldtem.A fahéj illatú bazsalikom fényre kel és nem szereti a hideget,azt pohárkában kell nevelgetni a fagyos szentek utánig.Köszönöm a cukorbeteg lábra vonatkozó jótanácsot.
Szia,szia Ágika!Örülök,hogy bejelentkeztél.Tudom mennyire elfoglalt vagy,de azért várunk ,legalább néha-néha! :) :) :)Őrült nagy tortúrán mentél keresztül ! x_x ahogy írtad,nekem is Ildikó jutott az eszembe,amikor be kellett feküdnie.Hála istennek, most nála nincs erről szó!Vigyázz magadra ,gyere,amikor tudsz! :ympray: %%- %%- %%- %%- :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 10. 19:30

Megyek cikket keresni a fénnyel szemben fotózásról.
https://muvelodes.net/szabadido/fenykep ... lenfenyben
...A képzőművészek már évszázadok óta – bár ritkán – alkottak ellenfény hatású festményeket, de a fényképészek csak a 19 század vége és a 20. század eleje óta „haraptak rá” az ellenfényes képek készítésére....
...Ellenfényes fényképnek nevezzük akkor is, ha a téma árnyékban van, de a háttér erősen megvilágított.”...
...Minden fény közül a visszavert fény a leglágyabb, a legszebb hatású, mindig lágyabb, mint a közvetlen megvilágítás. Nagy belső terek fényképezésekor gyakran az ellenfény a fő fényforrás. Az amúgy is gyenge megvilágítást feltétlen derítőfénnyel kell pótolni....
...Az ellenfényben való fotózás a tájfényképezés egyik legszebb műfaja, hiszen ilyenkor nyílik igazán lehetőség különleges hangulatú képek készítésére...
...Az ellenfényes felvételek egyik érdekes változatai a sziluett képek. ...Ezeknek a készítésekor a háttér megvilágítottságára mérjünk fényt, de az élességet a tárgyra állítsuk ...csak olyasmit fényképezz, amiről biztosan tudod, hogy körvonala alapján egyértelműen felismerhető”

...A portrék ellenfényben való fényképezésekor vagy sziluett kép készíthető, vagy ha az arc (vagy tárgy) árnyékos oldalának részletei fontosak, akkor derítőfényt kell használni (vaku, reflektor, derítőlapok stb.). Az optimális képhatás eléréséhez a főfénynek a derítéssel bizonyos arányban kell állnia. Szemünk „belelát” az árnyékba, még a mély árnyékokban is sok részletet fedezhetünk fel. Miután lefényképezzük őket, a mély árnyékok részleteket nem tartalmazó „szurkos” foltokká olvadnak össze a képen (ez a sziluett kép).
A mobiltelefonok fényképezőgépével is készíthetünk bizonyos ellenfényes felvételeket, azonban kevés dologra kevésbé alkalmas egy mobilkamera, mint erős ellenfényes helyzetek korrekt megoldására. ...
Keressünk rá példákat!!!
JUJJJJJJUJJJU!Ezt nézd meg!!!
https://www.miklostassi.com/sziluettportre
BORSOS AZ ÁRA,DE NAGYON KLASSZ!Tetszik nektek is????
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 10. 19:59

Megtaláltam!! :o) :ymparty:

Klikkelj a You Tube szóra!!!
...A kép fő motívuma olyan legyen,ami szép,jóformájú,érdekes......
Mára ennyi Lányok!MNajd jövök és hozok képeket az üresen hagyott helyre.Sziasztok!Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 11. 8:32

Paggy írta:Ennyi volt mára a képekből!! :)
Most pedig elolvasom,hogy mit írtatok. :ymdaydream:
Kata:
BAUKNECHT a hűtő márkája
Kép

Sziasztok Lányok és Elthan!

Paggy, feltétlen regisztráljatok be a megadott címre, hogy tényleg érvényes legyen a 1o év jótállás!!!
Én egyébként 1o éve vettem ennyiért a Samsungomat, és akkor is akciósan! Azt is nagyon szeretem!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 11. 15:41

sziasztok Lányok és Elthan!
De örülök Ági bejelentkezésének, ezek szerint már otthon erősödsz. Csak szép lassan nyugodtan, nem fut el előled semmi.
Én még a te tortúrád nélkül is feszegetem a belső határaimat. Nem tudom miért, de persze ráfoghatnám az időjárásra, de ha azt mondom minden porcikám érzékeli az időjárást, akkor finoman fogalmaztam.

Az jutott eszembe a hasproblémára, hogy ilyen vesemelegítő szerű valamid nincs, amivel körbekeríthetnéd magad, és támaszt adna... egy árnyalattal jobb lenne a közérzet.
Most ittam magneziumot, még nem érzem a hatását, de mire megfő a krumpli remélem jobb lesz.
Egy pár darabos almás palacsintát sütöttem, még most is el vagyok telve, s nem jó értelemben.
Lehet egy kicsit túltoltam a fahéjat is az ízesítésnél.

Paggy, mindkét kép nagyon tetszik, mindegyiknek megvan a maga előnye. Itt ugyanis a kérdés a kiemelés fontossága.
Melyiket részesíted előnyben.
Olvasgattam amit megosztottál linkben. Na az egy külön világ. Sajnálom hogy nincsenek meg a fényképezőgépek de még a sok kép sem amit csináltam.

Esik az eső.
Legyen szép napotok..
Ági, elképzelem mennyire örülhetett a bácsi a megjelenésednek!
Na és persze a család és Ramos is. :x ;;)
Paggy, csak annyit a rosszindulatról, hogy ma egy főtt festett tojás volt a lábtörlőmön összetörve!............................
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 12. 6:42


Kattints a YouTube-ra!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 12. 6:54

Frederic Chopin lengyel szarmazasu zeneszerzo, zongoravirtuoz.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... to-licence
Az egyetlen fenykep rola.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 12. 7:06

sziasztok Lányok, és Elthan, szép reggelt,! Samu még alszik, ilyenkor csak olvasgatni tudom a dolgokat, nehogy felébresszem.
Jövök majd amint tudok.
Paggy, Chopint nagyon szerettem zongorázni anno.... :) :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 12. 7:08

Kata!Reggeli zene volt.Szep napot!Paggy
Van zongorad?Ha igen, nem szeretnel ujra?
Nekem nagy orom a furulyazas, pedig iszonyu bena vagyok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 12. 14:14

Sziasztok! Holnap jövök, olvasok és írok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 12. 15:44

Ma gyönyörű idő lett végre, ki is mozdultunk, de persze megint a váratlan. Úgyhogy előbb hazajöttünk, azonnal elaludt, s nem rég ébredt fel.
Addig meg csináltam egy remek rakottkrumplit egy kis improvizálással! :)) ;) :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1:
Még egy szobabicikli sem fér el, nehogy egy zongora sajnos... :-o :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 13. 16:02

Sziasztok!

Ági hozzászólása az utolsó, amit eddig sikerült elolvasnom, és írnom rá. Holnap folytatom, és teszek fel képeket is,
a Katáéit is, ha vannak (még nem mentem fel a fb-ra szétnézni).

Kata, valamikor nagyon sok élesztőt használtam, és csak nagyon ritkán történt meg, hogy nem akart megkelni a tészta.
Most itt a lányoméknál az ittlétem alatt kétszer fordult már elő, de a novemberi-decemberi ittlétemkor is volt egy
kudarcos pizza próbálkozásom. Ebből kettőnél szárított élesztőt használtam, egynél meg rendes élőt, amit a magyar
boltban vettünk. valami megváltozott, amióta utoljára "kelttésztáztam". De ugyanezt éreztem, amikor a krémet főztem
a tortába. Az elsőt ki kellett dobni. Igaz, az angol alapanyagból volt. A magyar boltból származó lisztből és margarinból
már jobbat tudtam főzni.

Most olvasom, hogy az élesztő volt a ludas.

Sajnos manapság már semmit nem lehet csak úgy az ajtó elé letenni s otthagyni, ehhez egy olyan pici falu kell, amilyenben
én éltem, ahol mindenki ismerte a másikat. Azt írod, hogy a tesód hozott nektek tejet. Úgy tudtam eddig, hogy csak
egy testvéred volt.

Jó ég! Hogy lehet egy liftet kiakasztani? Még jó, hogy csak a harmadikon laktok.

Örülök, hogy Samunak legalább a vérnyomása jobb most. Időnként le szoktam írni, hogy szerencséje van Samunak, hogy
te vagy az anyukája. Nagyon nehéz a helyzetetek, de te rendíthetetlenül teszed, amit rád mért a sors. Nagyon nagy
dolog ez.

Miért nem volt három évig sonkád? Sok lett volna egy darab kettőtöknek?

Paggy, mennyi virágod van a folyosón! Eddig csak a fréziákat ismertük onnan. Látszik, hogy jól érzik magukat.

Az a domb a három bikával már mindig rád fog emlékeztetni. Rákerestem a szoborra - Monda a címe - de talán a domb
keletkezésének története még érdekesebb. A te fotódon ott van a három szimbólum a bikák szarva közt, de mint megtudtam,
ez nincs mindig így. Eltűnnek, pótolják, eltűnnek...

https://www.kozterkep.hu/1920/monda#

Jó kis szabadtéri piac! Ez innen a környékről teljesen hiányzik. Lehet, hogy azon a részen, ahol mezőgazdasági termelés,
állattartás folyik van piac, de ez egy iparvidék, itt nincs ilyen. Egy fedett piac van a városban, egyetlen apró zöldséges
résszel, az is elég drága. Lefotóztam, később kiteszem.

Az én mikróm is jóval olcsóbb volt egy kis horpadás miatt. Mivel fehér, alig látszik. Tegyetek oda pár hűtőmágnest, ha
bántaná a szemeteket. Használjátok egészséggel!

A húslevesbe én is ilyen nagyobb csankokra vágtam a répát, mint te. Nem eszem már húst, de nem taszít egy guszta
húsleves látványa. Biztosan nagyon fincsi volt.

Szeretek képeket betenni, és azon keresztül elmondani, mi a véleményem a körülöttem lévő világról, ezért szeretném, ha
sokáig lenne témám.

Nagyon szeretem a csöndet, de csak akkor vagyok teljes csöndben, ha fordítok vagy odakint mászkálok. Főzés és házimunka
közben, meg azon kívül is, a yt-on csüngök vagy videózok az unokámmal. De most megint nagy az elhatározás bennem, hogy
olvassak. Vágyom rá, de lehet, hogy megint dugába dől a tervem.

Egyébként a yt-ot szándékosan nagyon halkan hallgatom, így még tudok figyelni a saját gondolataimra. Nem töröm semmin
a fejem, csak hagyom szabadon áramlani az agyam. Nem véletlen, hogy amióta sok csend vesz körül, azóta sokkal jobb az
életem. Ugyanis maguktól eszembe jutnak a megoldások a felmerülő gondjaimra. Ezt nem azonnal figyeltem meg, pár éve
esett le a tantusz. Azóta nem aggódom nagyon semmin, tudom, hogy úgyis meglesz a megoldás rá. Egyszer csak beugrik a
fejembe, valahogy ott terem. A másik dolog, hogy a csendben meghallom/érzem/felfogom/megértem a testem jelzéseit.
Az is csak úgy beugrott a fejembe, hogy milyen irányban változtassak az étkezésemen és az életmódomon, és elindultam az
úton. Onnantól meg már egyik dolog hozta magával a másikat.

Én hiszek abban, amit írtál. Rám is nagyon igaz a Mérleg jegy jellemzői.

Hát igen, a serdülőkor! 8-| Túl kell élni, nincs mese. De ilyenkor, három évesen döbben rá a szülő először arra, hogy azért
intézte úgy a Jóisten, hogy imádja a gyerekét, mert másként nehezen lenne tolerálható a hiszti, a rapli, a makacskodás,
az önfejűség, az ellenkezés. Nálunk az a jelszó, hogy "Lily ügyes!". Ez azt jelenti, hogy egyedül akar valamit csinálni. Ezt
naponta ötvenszer halljuk legalább... #:-s 8-| #-O A gond akkor van, ha a feléről kiderül, hogy nem a korának megfelelő
dolgot akar segítség nélkül csinálni.

Volt a gyerekkoromnak egy szakasza, amikor mindig csörögefánkot akartam enni. Anyukám már unta sütni hétvégente.
Egyszer nagyon beteg lettem, nagyon magas, negyven feletti lázam volt. Csak ittam, étvágyam nem volt. A nagynéném épp
nálunk volt, kérdezte, mit főzzön, mit ennék meg szívesen. Csörögét kértem. Le akartak beszélni róla, valami táplálóbbat
akartak belém tömni, de én tudtam, hogy csak a csörögét fogom tudni megenni, mást nem. :))

Jól sikerült a házimozizás?

Ildikó, akkor mozgalmasan teltek az ünnepek. Az jó jel, ha neked is tetszik az unokád barátnője. Lehet, hogy hamarosan
dédi leszel! Én későn lettem nagymama, de biztos vagyok benne, hogy még a dédunokámat is fogom szeretgetni. Gyúrok rá! =))
Igen, még csak egy unokám van még. Három gyermekem van, csak lesz még több is. %%-

22-én, jövő héten szombaton fogok hazarepülni.

Jó lesz a sori, amit fordítok, bár a lányom szerint lesz benne kilenc rész, ami elég szörnyű lesz (én még nem láttam ezeket),
de utána örülhetünk majd. Ez az:



Ági, de jó, hogy írtál és milyen jó, hogy túl vagy a vizsgálatokon és a beavatkozáson. Azt kívánom, hogy amire rámondtad, hogy
"remélem, így marad" (EKG, vérkép, trombózispanel), az úgy is maradjon örökre! Ha a vérnyomásod normálisan működik
ennyi gyógyszerrel, ezt ki lehet bírni. Remélem, ez is így marad, de ha azt szeretnéd, hogy elhagyhasd, akkor ezt kívánom neked!

Igen, kijöttem, mert májusig nagyon hosszúnak tűnt az idő. Május 13-án jönnek haza a gyerekek. A lányom talált egy olcsó
jegyet és megkérdezte, hogy nem mennék-e ki. Úgy volt, hogy csak egy hónapra megyek, aztán a húsvét miatt rettentően megdrágultak
a jegyek. Az első nagyon olcsó (mindennel együtt 12 ezer forint) 22.-re szólt, ezért maradtam ilyen hosszú ideig itt. :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 14. 8:37

Sziasztok szép reggelt lányok és Elthan!
Kicsit szomorú az idő, enyhén esik, megnézve az időképet mi még hálát adhatunk hogy csak ennyire.
azt hiszem Zalában és Somogyban is most igencsak kijut! Kissé sokallom az égi áldást!
Milyen csodás dolog, hogy az ember figyelheti, ha kell segítheti az unokát. Napról napra ügyesedeik.
Bori fiú unokája is lassan egy éves lesz, és az anyukája még nem tudott egy éjszakát sem végig aludni, rendkivűl keveset alszik.
Már felállt és megy néha már kapaszkodás nélkül. Ha szerencsénk van, nyáron találkozunk! :ymblushing: :-bd :movingflower:

Apu vonaláról van egy két testvér, de nem ismerem őket személyesen. Nem foglalkozunk egymással.
A Gyülekezeti tesóra gondoltam, akinek a feleségével nagyon jóban vagyunk. Lassan már az ő gyerekeik is férjhez mennek,
3 kislány van a családba, igazi nőuralom :)) :)) :)) :)) :flower1: :littlehearth:

Mikor hajadonok voltunk rengeteget segítettünk egymásnak! Hálás vagyok Istennek, hogy az ismerőseim között lehetnek, szinte családtagként.

Délfelé készülünk az árkádba bemenni, nem tudom lesz e belőle valami.
Most megyek, mert kelesztem a kenyeret, és hajtogatni kell. elfogyott az utolsó falat a reggelivel! :-bd :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 14. 13:47

Kata fotói:

A kenyerek közül az utoljára betett a kedvencem, annak is az utolsó darabja. Művészi a mintázata, gyönyörködteti
a szememet. A héja kicsit sötét, ahogy én szeretem. :D

Hogy sikerült a második kenyered, amit hideg sütőben kezdtél sütni?

Ha jól látom rakott krumpli van a kajás képeken, de van benne csavar is, igaz? Mi az a zöld benne? Fincsi volt?
Nagyon jól néz ki!

Kép

Kép

Kép

Hideg sütőben kezdett sülni:

Kép

Kép

Kép

Kép

De gyönyörű!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 14. 15:18

Hétfőn nálunk járt a lányom magyar barátnője a férjével és a kisfiával. Manchesterben élnek, és gyakran járnak a
repülőtér mellett lévő pubba, ahol akár fogyasztás nélkül is lehet nézni a reptérre leszálló járatokat. Mi is elmentünk,
és nagyon élveztük. Még Lilyke is, pedig féltünk tőle, hogy a nagy zaj miatt ijesztő lesz neki. Szerencsére nem így volt.
Nagyon sűrűn jöttek a repülők. Még le se szállt az egyik, már lehetett látni, hogy jön a következő.

A fehér épületben csak azok lehettek, akik ettek valamit. A jobb oldalon lévő üveges építményben kávézni lehetett
meg üdítőket inni. Abban a pillanatban, ahogy odaértünk elkezdett esni. Nagyon szomorúak voltunk. Fél óráig az üveges
helyiségből néztük a repülőket, aztán abbamaradt az eső és ki tudtunk menni a szabadba.

A videók csak pár másodpercesek.

Kép

Kép







Május 6-án lesz III. Károly koronázási ünnepsége. A húsvét elmúltával megjelentek a partikellékek az üzletekben, és a
kirakatokat is kezdik brit színekbe - piros, kék, fehér - öltöztetni. Minden ünnepen, ahol a királyi családé a főszerep,
partikat tartanak a családok. Ha jó az idő kiülnek a házaik elé (nem a kertbe), és egymással beszélgetve, egymáshoz
átjárkálva ünnepelnek. Ehhez kellenek a nemzeti színű partikellékek.

Itt a kellékek mellé már rágcsálnivalókat meg italokat is pakoltak.

Kép

Szintén partikellékek:

Kép

Felpróbáltam, nagyon zavaró az a sok kis lyuk...

Kép

A kirakatokat szokásos ilyenkor kék-fehér-pirosba öltöztetni.

Kép

Kép

Újságokban tippeket lehet olvasni, hogy hogyan díszítsék fel a parti asztalokat.

Kép

Emléktárgyak:

Kép

Kép

Kirakók, könyvek, játékok, szókeresők, keresztrejtvények koronázási témában:

Kép

Kép

Kép

Kép

Aki akar, köthet is korona mintájú sapkát a gyerekének. :-o

Kép

Ennek a kirakatnak csak a fele szól a koronázásról, a másik fele már a júniusi apák napjáé. :))

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 14. 15:19

Holnap jövök még.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 14. 17:17

sziasztok Lányok és Elthan!
Köszönöm a kitett képeket, a csavar az újhagyma szára és a kétféle sajt. Amúgy egy evésre bepakoltuk az egészet! nesze neked fogyókúra.

Köszönöm a repülős képeket és a hangot is, milyen izgalmas és egyben félelmetes is lehet valahol egy ilyen élmény!
Látom tényleg gőzerővel meg a koronázási ünnepi készülődés.

A botrányokat nem irigylem, nem tudom az elhunyt királynő mit szólna ha élne! Ezt nem lehet már elsinkófálni.
Ezek szerint viszont hamarosan jössz haza. Gyorsan eltelik a hosszított napok száma is, de Lilyke és kis családja is biztosan élveznek minden percet amit veled töltenek.

Legyenek addig is szép napjaitok, várom a holnapi beszámolót is.. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. április 14. 22:43

Sziasztok.
Itt jártam, tetszettek a repülős képek, a kenyerek, /ma én is sütöttem, most csak fehér lisztből.
Majd holnap jövök.
Jó éjszakát. :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 15. 6:13

Szep reggelt!Lanyok!Jovok, de csak este.Addig is :movingflower:
Kedves Lányok!Hoztam képeket a "születő" fréziákról és elolvasom,hogy mit írtatok.
A fréziáról csak annyit,hogy 2,5 hónap alatt jutottunk idáig.Még nem látjuk a színét,az majd kb 8 nappal jön azután,hogy előbújtak a virágkezdemények.
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 22 vendég