Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 28. 17:30

sziasztok Lányok és Elthan! :ymhug: :x
Fél 3 tájban már nem tudtam fenn maradni és másfél órát aludtam .A maradék rizshez tettem tejet, meg vaníliás cukrot, így egy kis tovább főzéssel kész is lett a tejberízs desszertnek.
fáj még a nyakam sajnos, ha nem is annyira de biztosan el kell menjek vele orvoshoz mert ez nem normális.
főleg a alsó jobboldali agyfélteke fáj a tarkótól kifelé a fülemig. De utálom..
Igaz megpróbáltam fájdalomcsillapító nélkül. De estére majd újra bekenem a kettős kombóval. fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő.
Nem tudom hogy sikerül majd holnap a kirándulás, még ha csak egy órát is, ha minden jól meg kimozdulunk.. pontosabban autóval visznek.
A gyülinek lesz egy családi programja! :ymapplause: Remélem az idő is kellemes lesz hozzá!

Megnéztem a képeket, nekem is nagyon tetszenek a portrés virágképek olyan klasszul kiemeli amit láttatni szeretnénk.
Na jó! azért persze hogy nem profi szintű az enyém, de így is örülök neki.
A napnyugtás képeid Rita itt is überelhetetlen a csodálatos zöldön keresztül.
Anyuval nekem is nagyon jó volt a kapcsolatom még ha nem is értettünk mindenben 1oo-osan egyet, akkor is normálisan meg tudtuk egymásnak mondani hogy miben látom másként a megoldást! Pedig szegényemnek nem volt + példa az anyukája, ahogy a mostoha sem...ugyanis belehalt a szülésbe, mert cukorbeteg volt.

Ugrott a ma délutáni kimozdulás de talán holnap ...holnapután meg ha nem szakad az eső többfelé kell menjünk!
szépséges vasárnap estét és kellemes pünkösdöt holnapra mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 28. 21:56

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 29. 9:50

Sziasztok!

Kata, annyira szeretném, ha egy kicsit családi napozhatnátok! Egy órácska is nagyon jó lenne.
Visszajöttem: most olvasom, hogy ugrott a kirándulás. Nem baj, hátha ma, vagy holnap...

A te portrés fotóid is nagyon jók lettek, ezért is kattantam rá én is. A lányom nagyon sokszor így fotózza Lilykét, de amikor
én fényképeztem, mindig elfelejtettem használni. Ezt is ő készítette:

Spoiler: mutasd
Kép


Paggy, köszi a cikket!

Még pár portrémódban készült fotó. Az az izgalmas ebben a módban, hogy amikor készíted a fényképet, nem látod, hogy
milyen lesz a végeredmény, csak ha már elkészült a mű. Ugyanis a telefon kijelzőjén egyáltalán nem olyannak látszik a
kép, amilyen végül lesz. Ez kicsit zavaró is, de ugyanakkor izgalmas is.

Kép

Kép

Kép

Ez a fotó hagyományosan készült. Nagyon tetszik ahogy a bodza virágzatának árnyéka megcsipkézi a leveleit.

Kép

Ezt adom ma az itthoni fiamnak és a menyemnek gyereknapra. Az üvegeket is, és az aszalt gyümölcsöket is a Tescoban vettem.
A gyümölcsök semmivel nincsenek kezelve (ez ritkaság aszalt gyümiknél, mindig el kell olvasni a zacskón az "Összetevők"-et).
Aszalt alma, meggy, banán és eper van bennük.

Kép

Egyszer már írtam egy kis galériáról, aminek a kirakatában megláttam egy festményt, amely a sétálóutca egyik részletét
ábrázolta. Jó poénnak tűnt, hogy magam is megörökítsem azt a részletet. Itt látható a hsz. és a festmény+ a fotó:

Spoiler: mutasd
Egy kis picike galéria kirakatában láttam meg ezt a képet, amely Miskolc egyik részletét, konkrétan a sétáló utca és a
Városház tér találkozását ábrázolja. A villamos túl hamar jött, így a felső fotóm nem annyira pontos, mint az alatta lévő.

Kép

Kép

Kép

Azóta egyre több miskolci festményt tesznek ki a kirakatba, amit továbbra is jó poénnak tartok lefotózni. Érdekes látni, hogy
mennyit változott a hely a festmény elkészítése óta.

Így nézett ki a Cafe Frei, amikor a művész megfestette...

Kép

...és így néz ki most:

Kép

A Déryné utca egy részlete akkor... (egy kicsit "csalt" a festő a perspektívával, azért nem hasonlít annyira a kép és a fotó)

Kép

...és most

Kép

A Földes Ferenc Gimnázium (amit Paggy mézeskalácsháznak nevezett el :D ) akkor...

Kép

...és most:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 29. 19:02

Sziasztok Lányok, ma is ugrott a kirándulás de azért egy jégkrémért lementünk, ami kellemes csalódás volt. mind kinézetre, mind ízre. Mindenesetre kettőnknek elég volt az egy darab. Áfonyásat vettem, s remek választás volt.
persze készítettem virág illetve felhőképeket, de a drágám nem akart tovább menni ,csak irány haza.

Remek képeket hoztál megint, s nagyon tetszett a "párhuzam" és Lilyke, valamint az aszaltgyümölcsös kis üveg is.
Most végeztem a palacsinta sütéssel, kezdek belejönni, hogy mennyi az annyi, bár pont az utolső kanál lisztet nem kellett volna már beletenni, mert így még higítottam s annyival több lett egy kicsit. De persze elfogyott.

Na megyek is vissza, hallgatni az Istentiszteletet... legalább így bekapcsolódom. Mostanában erről is lemaradtam, mert annyira elrabolt egyik másik sorozat hogy nem bírtam letenni.

Most van egy félórám azt kihasználom. Ma már egész nap merevitő és gyógyszer nélkül telt a napom, s persze élveztem is ezt a fajta szabadságot!! :D

Rita, a bodzás levél is nagyon nagyon tetszik.. olyan jó hogy az ember pillanatokat ki tud ragadni, de ahhoz jókor kell jó helyen is lenni. Na meg persze a fényviszonyok! :D :ymhug: i-) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 30. 16:58

Sziasztok! Nem tudtam elmenni a lányomékkal a Csontváry kiállításra.Majd elmegyek egyedül.
Más:Júniusban 2 filmre regisztráltam koreai filmklubba .Itt a 2 film:

https://hungary.korean-culture.org/hu/9 ... d/706/list
És június elsején nyílik a Múzeumok Éjszakája honlapja a programokkal.
Mindjárt elolvasom,hogy mit írtatok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 30. 17:15

Paggy, ezt magam helyett is küldöm neked.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 30. 17:30

Kata:
Örülök,hogy vannak közös élményeink,az olvasás.Igen mi sokat olvastunk és jó volt!!!A lányoméknak sincs Tv-je,rengeteget társasoznak,szgépen néznek közösen filmet,illetve idegen nyelven Lilla rajzfilmet,valamint rengeteget olvas.Turkáltam neki jó könyveket. Boldoggá tesz,hogy legalább ezt megengedik,hogy vigyek neki könyveket,amikor nagy ritkán találkozunk.Itt írom le Rita
Spoiler: mutasd
,hogy nyáron sem találkozhatok vele többször.Még a kutyájukra sem vigyázhatok,arra is ott van a másik nagyi.
Biztos leírtam már,hogy azt mondta,elmesélt minden barátnőjének,hogy mennyi állattal élek.Ismeretlenül azt írták rólam,hogy bolond vagyok.

Köszönöm szépen Rita a szmájlit. :) :flower1:Köszönöm az együttérzést is.Azt hiszem letörlöm amit írtam,mert túl személyes .Bocsánat.Rita,kérlek Te is. ^:)^
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 30. 17:53

Kata:
Milyen nagy szobája van Samunak.Gondolom,tele van játékkal. :!! Mikor mész orvoshoz?Nagyon szép a kenyérke.Hány naponta sütsz?Ma biztosan esett nálatok is.Lementetek sétálni?Vigyázni kell a finom sütikkel,mert egyre nehezebb lesz járni,ha növekszik az ember testsúlya.
Rita:
Kacérkodtam én is a vegán töltött paprikával,de azután mégis húst ettem.Veráé volt finom.Darált borjóhús sajttal töltve.Bár eszem hús,de babaállatot nem,Se borjú,se bárány...Ilyen álszent vagyok. :-??
A párom már jól van.Nagy ritkán hajlandó egészséges étellel "megetetni.Fantasztikusak a ZOOMOS fotóid!!!Megnézem mégegyszer.A TÉNÉ éterlek pedig,olyan változatosak,mint a koreai asztalon 1000 féle kistányérban lévők.Most örömködöm a galériás képeiden.MÁR ÚJRA NÉZEM!!!Mindjárt.
JUJJ,DE JÓÓÓK!!A nagy galériák régi képein szoktam bámulni a tájat.Az akkori fényképek ezek.Mindjárt hozok egy példát
Itt a példa VERMEER képe/ezt a múltkor mutattam/Delft látképe:
Kép
ÉS MA:

Kép
árosképi ábrázolások
A városok topografikus ábrázolása Vermeer idejében vált széles körben elterjedtté. Hendrik Vroomnak volt két ilyen műve, de azok még sokkal archaikusabb formában ábrázolták Delft városát. Hercules Seghers az elsők között használt Galilei-féle távcsövet a művei készítése közben.

Delft látképe a robbanás után

Az a táj, ami ma látható a kép festésének helyén
Vermeer festményén a város látható, de nem oldalsó nézetből, hanem idealizált békességben, a város legfontosabb jellemzőivel. A házak a folyó vízfelületén tükröződnek, az ég felhőkben gazdag. A kép közepén az üresség a delfti lőportár robbanása miatt van, ami 1654. október 12-én semmisült meg. Közelebbről megnézve, a fény tisztaságának ellenére, felfedezhető, hogy esik az eső, és az esőcseppek a vízbe és a tetőkre hullanak.

A Kolk-rév és a Schie-folyó
Vermeer a delfti látképet az új delfti csatorna, a Schie partján álló ház első emeletéről kinézve festette, a Kolk-rév felett átnézve. Kolk a hajók fogadására szolgáló új rév volt Delftben, 1620-ban készült el. Balra a csatorna Schiedam és Rotterdam felé vezet. Jobbra a csatorna a város köré vezet és a Vleittel összefolyva északra, Hága felé vezet.

Sokáig úgy tartották, hogy ez a kép camera obscura segítségével készült, de úgy tűnik, fordított távcső volt a segítségére. Csak ez magyarázhatja meg ugyanis az adott városrész panorámaképének látványát, így csökkentve az elöl látható tárgyak képét a normálisnál kisebbre.

Delft látképe időrendben az utolsó olyan képe volt Vermeernek, melyet a színek kavalkádjával gazdagon kidolgozott.
Lilyke BŰBÁJOS A CICÁVAL!!!!!Remélem ,nagyon fogja szeretni az állatokat és ha nagylány lesz ,lehet majd lesz neki is!
Mondjuk teknősbéka vagy tengerimalacka?Köszönöm szépen a szuper fotókat és a hozzászólásokat.Paggy :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 30. 18:14

Rita! :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 30. 20:03

sziasztok Lányok, ma is kimozdultunk, legalább a városba, de annyira lefoglalt hogy mindent elintézzünk, hogy akkor még nem csináltam képeket, de délután meg mentünk a tescoba és akkor viszont csináltam.
Ma luxus gyanánt vettem fonottkalácsot, ha már elmentünk egy pékség mellett..
egyébként minden téren sikerrel jártunk ami a mai napot illeti.
Orvos nuku, mert addigra meggyógyultam :))

Köszönöm a gyönyörű képeket és a hozzá kapcsolódó szöveget is. Újra fogom nézni, mert olyan érdekes a régi festmény és közben egy új kép ugyanarról a helyről. :D :-bd

Paggy, nem kell törölnöd semmit, ez is te vagy ahogy én is, néha kell hogy az ember lelke megkönnyebbüljön ha elmondhatja ami nyomasztja.
S megértelek. Sajnos tud a család másik fele ilyen önző lenni. Saját példa, nálunk én azért nem nyaralhattam csak életemben kétszer Nemesdéden Apu onnan származik, mert Cseri lány az anyukám! A Cserikhez meg nem mehettünk mert az apám Szabó és paraszt származású! folytassam? Gyakorlatilag semelyik oldalon sem voltunk unokák egyik nagyi részről sem! Sőt!!!

De ugyanezt megkaptam - tuk gyerekkorunkban az iskolai bántalmazásokban mind a gyerekek mind a tanárok részéről.
Mit mondjak kemény volt s még most is összeszorul a szívem. Az meg csak hab volt a tortán, hogy jobb lett volna ha meg sem születtünk volna, bár ezt legtöbbször én kaptam aputól.

De rabszolgának jó voltam egész életemben. Mert az nem volt normális teljesen ahogy mi éltünk.
Valahogy mindig benne volt a pakliban, hogy úgysem élünk sokáig.! De Istennek teljesen más tervei voltak velem,
ezért is mentett meg, és ezért is éltem túl az egész családot.! Végtelenül hálás vagyok a szeretetéért és az irgalmáért,
ahogy a mindennapokban is megsegít, és kimenekít a bajokból.

Egy dologért lehetek végtelenül hálás a szüleimnek, hogy megszülethettem! Bár rendkívűli koraszülött voltam, és nem is gondolták hogy életben maradok, az Úr már akkor megmutatta hogy más utat szán nekem.
Pedig az első 24 órában el sem láttak, csak becsavartak és félretettek.... S mivel másnap még mindig éltem, így kerültem Tatabányára anno mert akkor, 58-ban még csak ott volt koraszülött osztály.

Na mennem kell vacsora, gyógyszer., estimese stb.
Mindenkinek nagyon szép és nyugodalmas éjszakát kívánok.
Ui Paggy, mindenki learatja majd azokat a gyümölcsöket a jókat és rosszakat egyaránt, amellyel cselekedeteiket képviselték. :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 30. 21:18

Kedves Lanyok! A tobbszori panaszkodasom utan veletlenul raakadtam erre a videora, amiben ugy allnak a dolgokhoz, mint amit en tapasztaltam amikor a lanyom elcipelt egy anya- lanya terapiara.Ijeszto volt szamomra, sot idegen.Ma igy allnak a dolgokhoz es ennek fenyeben kell nezni mindent.Megvallom oszinten tenyleg megijedtem.Nem ertettem az egeszet, mert nem ereztem, hogy rossz anya lettem volna.Azt mondta a pszichologusno, hogy kerjek bocsanatot a lanyomtol , mert elete folyaman 5x vagy hatszor kiabaltam vele.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 31. 14:50

sziasztok Lányok! Paggy, rá se ránts az ilyen hülyeségekre! A lányodnak kellene bocsánatot kérnie tőled, hogy idáig hagyja fajulni a dolgokat.
Megyek olvasni, igyekszem majd visszajönni, Samu még alszik, de hamarosan ébred ő is... :x :ymhug: :movingflower: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 31. 15:31

Sziasztok!

Holnap jövök, olvasok, és hozom Kata és a magam fotóit is.

Még május 4-én fotóztam. Én még ennyi és ilyen hatalmas virágokat egy vadgesztenyefán se láttam. Kis fiatal
fácska volt egyébként.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 31. 17:33

Rita, tényleg csodás ez a fa! :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 31. 19:22

Sziasztok!Ismét hoztam egy videót.Több szempontból érintve vagyok a témában.Családilag,muszáj megértenem,azután mint padagógus és legvégül,hogy hol tart most a VILÁGTREND, most nem negatív értelemben .Hiába zárkózom el ezektől az új megközelítésektől,azért hat,Nézzük meg a mai szülők nagy részét, mennyire minden gondolatát lesik a gyerekeiknek!Persze jó , talán közelebb visz a lelkileg egészségesebb emberek felneveléséhez,VISZONT ÚGY LÁTOM, CSAK A FIATALOK SZEMPONTJÁT TARTJÁK ELFOGADHATÓNAK.Nem szeretném leírni,hogy mi hangzik el a 2 videóban.Mint írtam, az előző hozzászólásomban,engem a lányom elcitált egy anya-lánya terápiára.Rosszul éreztem magam ott, hajlandó vagyok mindenről beszélni a lányommal,sőt még pszichológushoz is járok a saját gyerekkori sérüléseim miatt,mégsem értettem ezt az új hozzáállást,amit ott tapasztaltam és itt a videókban láttam.Ellenségesnek érzem.Mindent,de mindent amit a gyerekünk tesz ,a mi agresszivitásunkra adott válasznak értékelnek.Egyáltalán,mi mindenben agresszívak vagyunk?Jó lenne,ha megnéznétek a videókat és leírnátok a benyomásotokat.Semmiképpen nem arra várok,hogy elítéljétek a hallottakat,hanem hogy Ti egyet tudtok -e érteni vele.Most nem az erősen korlátozó szülőről beszélek,hanem az "átlagos",normál szülői magatartásról.Mellékelem az újabbat.Ígérem többet nem hozok.Lehet,hogy csak én nem értem,nagy szégyen lenne,mert pedagógusként nem érzékeltem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 31. 19:31

Még annyit,hogy a környezetemben rengeteg "tökéletes" anya van.Pont ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 1. 5:53

Lanyok!Itt hozok egy kis "csemeget".O a hajnali " felfedezettem".Ki o?A hires, hirhedt Tasnadi Peter.Erdemes belehallgatni !
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 1. 12:46

Sziasztok!

Kata, ha egy jégkrémre is, de lent voltatok, és tudtál fotózni is. Már ennyiért is megérte lemenni.
Már leszedtem a fotókat, mindjárt ki is teszem őket.

Annyira röhögtem a palacsintás példádon. Mintha magamat olvastam volna. Én is hajlamos vagyok valamit túltolni,
ami miatt még pótolni kell például a vizet, aztán többet főzök, mint amennyit akartam eredetileg. Nálam a levesek
lesznek mindig nagyobb adagok, mint amennyit eredetileg szándékomban állt volna főzni. Nem mérgeskedem rajta,
mert szívesen eszem több napig ugyanazt, de ezt már ti is tudjátok.

Írtad, hogy már nem kell a merevítő, és a gyógyszer se. Hát ennek nagyon örülök! #:-s :D

A bodza levél fotózása több percig tartott, mert fújt a szél, és vártam a megfelelő alkalomra. :D

Nálunk hasonló volt a helyzet, de szerencsére csak az egyik nagyszülő részéről, mint nálatok.

Az apai nagyanyám, aki megesett és lányként kellett megszülnie a gyerekét, majd a szüleire hagyva apámat felment
a fővárosba, ahol egy úri háznál lett cseléd, azt kifogásolta huszonakárhány évvel később, hogy a fia, egy bányász lányt
(anyukám apja bányász volt) akar feleségül venni????!!!! Ezen pörgött évtizedekig. Nyolc éves voltam, amikor megismertem,
addig nem volt hajlandó felénk se nézni nagy sértettségében. Az a röhej, hogy később ő is a borsodi szénbányáknál kezdett
el dolgozni, szóval valahol ő is "bányász" lett. :))

Mennyi sebet, fájdalmat, terhet cipel mindenki magával.

Paggy, melyik az a két film, amit meg szeretnél nézni? A linket megnyitva több filmet is látok. Ismét Birivel és Dorinával
mentek?

Még van egy galériás képem és fotóm, csak meg kell keresnem.

Azért csinálok annyiféle ételt, hogy a napi tucatot biztosan megegyem, meg már akkor érzem jól magam, ha nagyon
sokféle és sok színű zöldséget eszem meg egy nap.

Annyira sajnálom, hogy már nagyon ritkán használom a fényképezőgépemet, így a zoomolást is. Falun élve naponta
többször előkaptam, de itt a városban kényelmetlen lenne magammal vinni minden alkalommal, amikor kimozdulok.

Belehallgattam a videóba (A traumatizáló anya) és azért ismerlek már annyira, hogy tudjam, hogy te biztosan nem olyan
anya vagy, amilyenről ott beszélnek.
Most nincs időm teljesen végighallgatni a két videót, mert szeretnék nagyon fordítani, és ilyenkor még azoknak a
csatornáknak az új videóit se tudom mindet meghallgatni, amelyekre fel vagyok iratkozva. De nagyon szeretem a
pszichológiai témájú podcastokat, úgyhogy később visszatérek majd rá.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 1. 12:46

Mindjárt hozom Kata képeit, csak megebédelek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 1. 14:30

Kata fotói:

Annyira klasszak a felhős képek, de nem csak a felhők szépsége miatt, hanem a kék ég és a zöld növényzet kontrasztja
miatt is. Ezt a kontrasztot fejelik meg a pufók habos felhők.

Olyan fantasztikusan sikerültek a virágportrék! Mintha lebegnének a levegőben! Utánanéztem, milyen virág a legalsó,
kiderült, hogy záporvirág. Én azt ismerem egyébként, de ilyen közelről és ilyen csodás színösszeállításban még nem láttam.
A fenyő a legújabb felfedezettem nekem is. Imádom a gyönyörű élénkzöld friss hajtásait.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 1. 14:30

Kata fotói:

Jöjjenek az ételek. De jó, hogy ebéd után vagyok!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 1. 22:14

Most csak hozok,holnap jövök. :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: Irtó élvezetes Pásztor Erzsivel a műsor:

Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 2. 13:22

Sziasztok!

Írtam nektek, hogy mennyire rácuppantam Angliában a figurás teáskannákra. Akkor be is mutattam nektek az
első pár darabomat és a kakasos képemet. Utána még vettem néhány (sok :D ) darabot, meg még két képet, és
hat darab nem teáskannát, de azokhoz illő fali kerámiát. Én is hoztam haza egy adagot, meg a gyerekek is, de
4-5 darab és a kakasos kép még nem érkezett haza. Nem csomagolom ki őket, mert egyszer még költözni fognak,
de nagyjából majdnem mindet meg tudom nektek mutatni, ugyanis, amikor megláttam egyet - akár megvettem,
akár nem - mindig lefotóztam és elküldtem a gyerekeknek, mert ők is szerették nézegetni őket.

Mivel ezután már direkt kerestem ezeket a figurás teáskannákat, és nagyon sokfélét találtam, döntenem kellett
(az első hét ekkor már megvolt), hogy milyen stílusúakra helyezzem a fókuszt. Mivel nagyon szeretem a mesés angol
vidék és a hagyományos középkori kisvárosok stílusát, e kettő mellett döntöttem.

Először azokat mutatom meg, amelyeket megvettem.

A kakasos képig azokat tettem ki, amelyeket már megmutattam nektek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A baloldali barna órát is megvettem a középkori stílusa miatt:

Kép

Megvettem. Vidéki zöldség, gyümölcs és termény üzlet:

Kép

A baloldali szürke tetős istállót vettem meg. A háta mögött a világos szalmatetős már megvolt nekem (fentebb látható),
és a jobboldalt látható vidéki golfklub épületéhez hasonlót is vettem már máshol.

Kép

Itt van az én golfklubom (középen). Még a bal szélső hotelt vettem meg, mert olyanom még nem volt. A többi kisvárosi házacska
is aranyos volt, de nem volt plusz funkciójuk, csak házak voltak. Bár nem látszik, de ezek mind közepes nagyságúak voltak. Az
eredeti darabjaimnál kisebbek.

Kép

Ezt nem tudtam otthagyni, pedig azt kellett volna tennem, mert csak egy újabb lavinát indítottam el vele. Jill Barklem
egeres meséskönyveinek a főszereplői ezek a kis egérkék, ami azonnal a vidéki Angliát juttatja eszembe.
Két könyvének a borítója:

Spoiler: mutasd
Kép Kép

Míg képeket keresgettem, vettem észre, hogy magyarul is meg lehet venni.

Két oldal az egyik könyvből. Imádom ezt a hangulatot.

Kép

Kép

És akkor már itt van egéranyuka is. És ugyanitt a kirakatban volt egy kacsamama is, sajnos azt is megvettem #:-s , de arról nincs
képem. Mondom, hogy elindult a lavina... A kettő együtt nem volt 2 ezer forint. Mindkettő nagy méretű.

Kép

És akkor már direkt szembejöttek velem ezek a cicák... Félig ellent tudtam állni. Csak a baloldalit vettem meg, aki a
mérete miatt (icipici) nem lehet teáskanna, nem is olyan a kiöntője (bal vállán a ruha ujjában van a nyílás), de engem már
nem érdekelt. Akartam és kész. A picisége fogott meg. A párja talán cukortartó lehetett. Átszámítva 1300 forint volt az
ára. A hölgy az üzletben szabadkozott, hogy azért ilyen drága, mert nagyon régi.

Kép

Kép

Ez egy icipici óra. Átszámítva 900 ft volt. Nem olyan szép a kidolgozása, de nem tudtam otthagyni ezt se.

Kép

Holnapra maradt még két kép és a hat fali kerámia bemutatása. És azoknak a képét is kiteszem, amelyeket lefotóztam,
de nem vettem meg. Most megyek ebédelni. Nagyon éhes vagyok!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. június 2. 20:50

Köszönöm a sok sok aranyos képet, megint megérintett Anglia flórája :)) :)) :)) :D
Nem is csodálom, hogy nem tudtad otthagyni őket. Talán az egérről lemondtam volna.. :)) :)) :)) .

Köszönöm a kitett képeimet is, a felhők engem is elvarázsoltak, hihetetlen milyen szépek tudnak lenni.
az az igazság hogy elég nehéz őket jól lekapni, mert ritkán van ilyen és sok külső zavaró, lámpaoszlop stb.

Említetted a virágokat hogy lebegnek, de tényleg így van, az ember akkor szembesül vele mikor már fenn van a neten, de a te külön felrakásod meg hab a tortán.
Paggy, meg annak a művésze, hogy még keretet is talál nekik! :)) :D :ymhug:

Mindenkinek kellemes estét és hétvégét kívánok! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 2. 23:02

Lányok!Bocsánat,de "elizéltem" az időt,csak holnap jövök.Addig is köszönöm a képeket.Paggy

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég