Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 28. 7:53

Sziasztok Lányok és Elthan! Szép reggelt mindenkinek!

Elthan köszönöm az írásos tömör beszámolót, s amikor lehet majd kérjük a képeket is, lévén soha nem voltam Tanösvényen..
Így első kézből kap az ember ilyenformán is ízelítőt. Előre is köszönet érte!
Mennem kell, kezdődik a reggeli verkli! :D :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. július 28. 13:30

Pedig Győr környékén is sok tanösvény van. Úgy képzeld el, hogy a szakértők, a helyiek segítségével ritka, szép természeti értékeket akarnak bemutatni. Különböző útvonalakat jelölnek ki, kitáblázzák. A táblákon az útvonal, a ritka állatok, növényekről tesznek ki képet, leírják hol láthatsz esetleg az útvonalon, illetve a tájjal kapcsolatban is tesznek ki tájékoztatót, esetleg a történelmi múltról is tájékoztatnak. Általában könnyített utak. Én sok ilyet végigjártam Lilivel. Teszek ide egy linket a Győr környéki tanösvényekről.
https://gyor.kornyeke.hu/latnivalok-pro ... -tanosveny
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. július 28. 15:19

Kedves Lányok!Betennék egy látszólag megosztó videót,AMI AZONBAN, HA VÉGIGHALLGATOD ,NEM A MEGOSZTÓSÁGRÓL SZÓL,HANEM MAGYARÁZZA A MAI MÉDIAVISZONYOKAT.Hiába nem szereted Puzsér Róbertet és hiába vagy bal vagy jobboldali,ÉRDEMES ELŐÍTÉLET NÉLKÜL VÉGIGHALLGATNI!!!
az eligazodást segíti l :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: NEM GYALÁZKODNAK :ymparty: :ymparty: :ymparty:....... Leírom ide,hogy KATA által preferált HIT tv adásainak egy részét meg szoktam nézni,pedig én bal oldali gondolkodású vagyok/nem pártilag/
Sőt,érdekes volt egy régebbi Smidt Mária interjú,amiben Smidt Mária arról vallott ,hogy erősödött meg ,1989 után,a jobb oldal.És főleg MIÉRT vett részt tevékenyen benne.Azt is érdeklődve hallgattam.Nem rólam van szó,csak magyarázom,hogy miért teszem be a videót:

A kommenteket ne olvassátok el,mert az pártos!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. július 28. 15:34

Hogy felkeltsem az érdeklődéseteket :o) ,kiragadtam és ajánlom a 18perc27mp-től-a 27perc 55mp-ig terjedő szakaszt.Hallgassatok bele! :o)
A LÉNYEG:A MEDIÁNAK A TÁRSADALOMHOZ KÉNE TARTOZNIA ÉS NEM A HATALOMHOZ/ellenőrzés.bármilyen oldali párt van hatalmon/
Mégegyszer írom:nézzétek meg,ha van kedvetek! :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. július 28. 22:12

Bocsánat Lányok!Még egy kicsit lógni szeretnék! :ymdaydream: Paggy

Miközben délután feltettem a videót a MÉDIÁRÓL,azt látom,hogy megy az uszítás.Kinek jó az,ha ilyen cikkek jelennek meg?
Spoiler: mutasd
https://index.hu/kulfold/2023/07/28/haboru-oroszorszag-ukrajna-magyarorszag-orban-viktor-karpatalja/

Ki az a hülye ,aki azt hiszi,hogy TRIANONT vissza lehet csinálni?KI AZ A HÜLYE,aki a XXI. században élvezi ,ha a régi sérelmeket felszítja?Hát nem igaza van a Puzsérnak?Bármelyik oldalról csinálja ezt valaki egy GONOSZ EMBER,aki felszakítja a sebeket és vájkál benne.Szégyellje magát,mert ő az aki VISZÁLYT FAKASZT!
Meg is nézem,hogy ki az.Állítólag egy orosz közgazdász.Bármit is mondott Orbán,sokszor direkt kétértelműen,mégse gondolja komolyan,hogy visszakaphatjuk az elszakított területeket.ÓCSKA VIHART KAVAR A POLITIKA A BILIBEN,miközben igazi háború zajlik a szomszédunkban.Fiatal gyerekek halnak meg az idióta,velünk sakkozó,nagyot mondó politikusok és "szakemberek" miatt.BEFOLYASOLNI AKARJÁK A KÖZHANGULATOT,hogy mi ,a nép,erről beszéljünk.
Lányok!Nem szabad bedőlni!
Nem folytatom.POCSÉK DOLOG A MÉDIA!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 28. 22:34

Sziasztok Lányok és Elthan! Mivel már nagyon késő van, Paggy, holnap délelőtt meghallgatom Puzsért is, egyébként időnként tényleg fején találja a szöget :D
Én is szeretem a pártállástól független értelmes és normális beszélgetést, és még ha egy kis humor is megy hozzá, még jobb, hogy elvegye a dolgok élét, méregfogát.

Trianonnal kapcsolatban csak annyi zárójeles megjegyzésem van, hogy sajnos igenis azokat a területeket ellopták Mo-tól, nem magunk adtuk oda. Kétlem hogy visszakapnánk, de legalább az ottani magyar kisebbséggel normálisan bánnának nem is fájna annyira.

Jó éjszakát mindenkinek! :x :-bd :littlehearth: i-)
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. július 29. 20:38

Sziasztok. Ma egy ismerősöm kért tőlem meghívót az ebook torrent oldalhoz. Most néztem elég sok meghívóm van, ha valakinek kell meghívó link, jelezze. Mostanában megint olvasok, filmnézés helyett. Idén veszek másik ebookot is, a régi 10 éves. Még működik, de már nem 1,5 hónap alatt merül, le, hanem 1 hét alatt. A lányom már jelezte, hogy kell neki. Mostanában Lili is sokat olvas. Aminek örülök!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 30. 6:33

Sziasztok Lányok és Elthan!
Már egy ideje fenn vagyok így ide is ideértem korán reggel. Remélem mindenki jól van. Szerencsére most nem dörög és villámlik, így lehet netezni. Nem igen rajongok érte. Csak lesek, hogy országszerte micsoda időjárási animáliák történnek.
Ahogy Erdélyben is.
A tüzekről már nem is beszélve.

Ma még nem találtam ki hogy mit főzzek, de valami egyszerű és laktató dolgot szeretnék csinálni.

Elthan, annyit szeretnék kérdezni, hogy a regisztráció után a letöltésekért nem kell fizetni? és mi van a visszatöltésekkel?
Bármilyen, a legújabb könyvek is letölthetők vele?
Most mennem kell, Samuel felébredt, és folytatom a tegnapi palacsinta sütést... pár darabra való tészta maradt.

További szép napot mindenkinek! :x :ymhug: :D ~o) :-bd :flower1: :littlehearth:
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. július 30. 11:00

Kata nem kell fizetni. Kérik, hogy aki tud fizessen nekik valamennyit. Ismerősöm most 500 Ft-ot átutalt nekik, de nem szükséges. Én kb. 5 évente 1000 Ft-ot szoktam küldeni, de ismerek olyat, aki 10 év alatt semmit nem küldött. Semmi hátránya nincs. A szerver működtetéséhez kell nekik. Valahol bérlik a tárhelyet.
A visszatöltést én úgy oldottam meg, hogy beállítottam a gépet. Amikor a gépet bekapcsolom, a torrent kliens (nálam transmission van) automatikusan indul és ha valaki letöltene, akkor automatikusan visszatölti. Nekem linuxom van, azon egyszerű. Biztosan egyszerű a windowson is, de abban nem tudok segíteni. Utoljára 2006-ban volt windows XP-m, azóta nem láttam windows-t élőben. Lehet windows nélkül élni.
Tegnap pont töltöttem le, James Clavell A Sogun, Jókait, Szombathy Viktortól is, Richard A. Knaak-tól, Nemere István, David Gemmel. 10+ könyvet töltöttem le, pár hónapig elég lesz. Általában este olvasok, tv helyett.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 30. 16:32

Köszönöm az infót.. :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 31. 6:00

Sziasztok!

Lassan értem ide, de itt vagyok végre. A menyemnek és a fiamnak is szülinapja volt, és a nyaralásból is most
értek haza, és hát újra leugrottunk a Tisza-tóhoz is.

Kata, remélem, mindent sikerült elintéznetek!

Nálunk már vége a viharos időszaknak, de szinte naponta esik valamennyit. A telefonomon láttam, hogy Kisvárdán
mennyi jég esett. Hihetetlen látvány volt.

Mindjárt hozom a fotóidat!

Elthan, Zánka kellemes emlékeket idéz fel bennem. Nem gyerekként, hanem felnőttként jártam oda, gyerekeket
táboroztatni.
A fiaidat megértem, amikor gyerekként először voltam cirkuszban, nem éreztem jól magam. Féltem, hogy a vadállatok
átugorják a rozoga fém kerítéseket, és az se tetszett, hogy a hatalmas labdákon tipegő akrobata lányoknak hatalmas
lyukak és felfutások voltak a harisnyájukon. A fehér bohóc is félelmetes volt számomra az arcfestése, a ruházata, meg
a viselkedése miatt. Nem is mentem többet cirkuszba egészen addig, amíg a gyerekeim el nem érték azt a kort, hogy
vinni lehetett őket. Valahogy őket sem fogta meg, mert többször nem mondták, hogy vigyük el őket. Vagy négy éve voltam
a Fővárosi Nagycirkuszban az akkori hatodikos osztályommal. Egészen jól éreztem magam, meg is lepődtem rajta. Várom,
hogy az unokámmal is elmenjek majd.

Kezdetben a diósgyőri váron is az eredetihez hasonló anyagokkal dolgoztak, és csak állagmegőrzési céllal, aztán megláthatták
benne a még nagyobb turisztikai lehetőségeket, és a nagy igyekezetben átestek a ló túloldalára.

Megnéztem, hol van Hegyhátszentjakab és a Vadása tó. Akkor ti az egyik fórumozó társunk, Ildikó közelében pihentetek.
Neki biztosan nem ismeretlenek ezek a nevek.

Sok helyen jártatok, sok képet csináltál, amiből nagyon szívesen megnéznénk egy válogatást. Régebben is tettél fel fotókat,
sikerülni fog. Mi ezt a képfeltöltőt használjuk: [url]postimages.org/[/url]

Paggy, az általad kitett dolgokhoz csak annyit írok, hogy a háborúkban, mindegyikben, az fáj a legjobban, hogy mennyien
halnak meg értelmetlenül, egy vagy több idióta, hatalommániás, beteglelkű, baromarc miatt.
Nem azért nem írok többet, mert nem érdekel semmi, hanem mert szeretném megtartani magamnak a véleményemet.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 31. 6:01

Kata fotói:

Megint mindenféle csodafelhő voltak felétek. A Tisza-tavon én is tudtam végre felhőtornyokat fotózni. Itt Miskolcon
továbbra se jó a felhozatal felhőkből. :D

Trombitafolyondár! Nagyon szeretem! De sokat fotóztam én is.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 31. 6:01

Kata fotói:

Gyönyörű fotók!


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 31. 6:20

Kata, most látom, hogy tettél ki új képeket a fb-ra. Holnap kiteszem őket.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13518
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 31. 7:49

Még a hónap közepén jártam a Miskolci Galériában, amely a sétáló utcán található. Egyszer jártam már itt (azokat
a fotókat nem tettem még ki), aztán amikor újra beugrottam, mondták, hogy pont rosszkor megyek, mert minden
terem üres, épp a múzeumok éjszakájára rendezik be őket, jöjjek vissza később. Visszamentem.

Kép

Dr. Kacsuk Péter magángyűjteménye tetszett a legjobban. A többi teremben látottak közül csak nagyon kevés dolog
fogott meg.

A magángyűjteményből hoztam pár fotót.

Péterfy Ábel: Legelő

Kép

Bukta Imre: GM kukorica

Kép

Prutkay Péter: Jövő, múlt jelen (Tojás)

Kép

Várnai Gyula: Szivárvány

Kép

Kép

Szalay Péter: Maradj otthon

Kép

Gáspár Annamária: Az a bajuk a nőknek 2.

Kép

Metzing Eszter: Equilibrium (bal alsó)
Wahorn András: Fekvő nő telefonnal (felső)
Aatóth Franyó: Hölgy felfújható gyerekkel


Kép

fZámbó István: Ikon fűrésszel

Kép

Gallai Judit Ágnes: Nocturnal Narrative I.

Kép

DrMáriás: Guernica jackpot

Kép

Wahorn András, fZámbó, DrMáriás, Nagy Krisztina Tereskova (az ő képét nem fotóztam le) nevét ismertem már, de
a festészetük szinte ismeretlen számomra. Akinek a nevét és a művészetét is egészen jól ismerem, az Fajgerné Dudás Andrea.

Tilla Propaganda c. műsorában ismertem meg a művésznőt, és annyira megnyert magának, hogy minden vele
kapcsolatos videót, podcastet megnéztem, meghallgattam, és a mai napig is rákeresek időnként. Nagyon kedvelem,
bár a performanszai nem mindig találnak utat hozzám, igaz a másoké se nagyon. A két képet szívesen látnám az otthonomban.

Ebben a videóban Tilla pont ezt a két festményét említi a bevezetőben:



Fajgerné Dudás Andrea: Kompromisszum II.

Kép

A végére hagytam a két kedvenc művemet. Naggyon tetszik mindkettő. Úgy álltam előttük, mint egy igazi műértő.
Sokáig tartott, amíg végigjártattam rajtuk a szemem. Minden részletre kíváncsi voltam. Ezt a két festményt is szívesen
hazahoztam volna.

Ősi László: Zsúr (Életfonák sorozat)
Ősi László: Próbáljuk megszokni (Életfonák sorozat)


Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 31. 11:55

Sziasztok Lányok és Elhtan ! Na ilyen is ritkán fordul elő velem ,délelőtt visszaaludtam fél 12. ig.
De még mindig tudnék aludni.
Tegnap Samu rosszul lett, utánam az özönvíz formájában, szegénykém, valamit nem dolgozott fel jól a gyomra.
De már jól van, evett reggelit, most meg egy kistálka dinnyét adtam neki.

Rita, egyik másik kép nekem is tetszik, a többi számomra túl naturisztikus.
Belehallgattam a Tilla adásába, visszatérek majd hogy meghallgassam végig, mert most csak ennyire futotta a figyelemből nálam.
Nem hiszem el. Pedig nem akarok sem visszafeküdni, sem kávét inni, majd csak 2 óra felé ha kibírom addig.

Kellemes idő van, még sincs kedvem ebben a félkómás állapotban kimozdulni! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. július 31. 14:47

Sziasztok. Én is szoktam galériákat nézni, de ritkán. Múzeumok éjszakáján viszont mindig megyek, viszem Lilit is nagyon élvezi ezeket a közös sétákat, programokat. Képet nem tudnák kirakni, nálam vagy szekrény, vagy könyves polcok vannak a falon, esetleg óra, tükör vagy tv.
Paggy én nem szeretek politizálni, ezért nem szólok hozzá, ilyen témákhoz, mert volt már, hogy régi barátommal vitatkoztam össze, aki másképpen látja a dolgokat, mint én. Azóta nem beszélünk. 30 éves barátságnak vége. Én a tv-ből nem tájékozódom, ott van a legtöbb hazugság. Próbálok független szakértők előadását meghallgatni. Pl. tudom ajánlani Hossó Andrea közgazdász cikkeit, riportjait. Ő szakember, minden mondata alá van támasztva tényekkel, nem politikus, aki össze-vissza beszél utána módosít. Tegnap az ultrahang youtube videócsatornáján volt. Nem kíméletes, szidja a jelenlegi kormányt és az előzőeket is. Közgazdász szempontból magyarázza el, milyen ingatag és kiszolgáltatott a magyar gazdaság.
Ha valakit érdekel tagja vagyok egy e-mail csoportnak, ahol hangjátékokat, hangoskönyveket osztanak meg a tagok egmással. Mostanában nem hallgatok hangoskönyvet, mert bealszom rajta. Ha olvasom, akkor nem. Most a család nagyon beindult, hogy új ebook olvasót veszek, nagyobbik fiam is akar venni, Lili a jelenlegi ebookomra úgy tekint, mint a sajátjára, mivel neki ígértem. Középső fiam a barátnőjének akar venni ebookot. Így most osztogatom a meghívókat is, mert mindegyiknek kell.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 31. 15:10

Az Ultrahangot szeretem hallgatni, minden oldalról hívnak meg gazdasági szakértőket is. Minden napnak megvan a maga témaköre, így nem unalmas, és ha az ember fel van iratkozva, bármikor újrahallgathatja.
Egyébként ez a hétvége és hételeje úgy elrohant, hogy semmit nem hallgattam, mert vagy gondok voltak, vagy a filmezésbe vetettem bele magam... :D Így át tudtam lendíteni magam a nehézségeken.


ennek a hölgynek, Fekete Rita, remek kérdései vannak, sokszor le vagyok döbbenve a tájékozottságán.

Itt Hossó Andreával van.. :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. augusztus 1. 20:09

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. augusztus 2. 10:39

Pagy, imádom az uborkasalit minden formában, de ez a legklasszabb!!! Köszi hogy feltetted, így nem kell visszakeresnem! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. augusztus 2. 13:12

Lanyok! Ma este a furulya oram es a kutyasetaltatas utan jovok.Hetfon talalkoztam Birivel ,megneztunk egy koreai fotokiallitast.Hoztam kepeket, de elotte elolvasok es megnezek mindent!Rita! Jo utat,szerencs es megerkezest!Paggy
Sziasztok!
Még várok a furulya órámra , gyorsan megkerestem/a NETEN!!!/ azt a szépséges,vonzó várost Dél-Koreában,amiről a fotók készültek és itt Budapesten néhányat közülük kiállítottak.Azt hiszem egy óriási falat lesz,ám úgy gondolom,felnőtt emberek számára nem kell megrágott falatokat adni,ezért a sok minden közül ,amit találtam,néhányat ötletszerűen felteszek MAJD!!!!!!! és a további keresgélés izgalmát rátok hagyom .Mindezt este 8 után vagy még később,mert előbb megnézem és elolvasom a feltett dolgaitokat.Úgy láttam,gyorsan átpörgetve,igencsak érdekesek!! \:D/ \:D/ \:D/ Tehát Lányok!Izgi lesz mindkét nézelődés.Most azonban ,visszamegyek a furulyámhoz és a kutyámhoz.Sziasztok :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. augusztus 2. 21:07

Lanyok! Idocsuszasban vagyok.Csak 10 perc mulva tudok jonni.
Atya világ megint először átfutottam.MILYEN KLASSZ,ÉRDEKES FELHŐK és még egy kiállítás is.Köszönöm szépen.
Kb. '1/2 óra múlva kezdem felrakni a képeimet.Most olvasok..
Kata!Nagyon gyönyörűek a felhők!!Majd összerakom őket,mert lenyűgözött a csodálatos égbolt,amit fényképeztél.A nap végén vagy holnap összerakom őket..
Üvegbe zárt virágok/Kata fotója alapján/,mint a borostyán:
Kép
https://ng.24.hu/tudomany/2023/01/15/ez ... art-virag/
.......A Berlini Természettudományi Múzeum, és a Bécsi Egyetem munkatársai végezték azt a kutatást, amelyben a mindeddig legnagyobb, borostyánban fennmaradt virágot mutatták be a Scientific Reports folyóiratban. A virágok, amelyek a megkövült gyantában fennmaradnak, általában néhány milliméteresek, így kisebbek egy centisnél, ez a virág azonban 2,8 centis, vagyis kb. akkora, mint egy mandulavirág. A maradvány egy baltikumi borostyánban várta a felfedezést, mintegy 34-38 millió éve, majd mintegy 150 évet ráhúzott még egy múzeumi gyűjtemény mélyén....
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. augusztus 2. 22:06

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. augusztus 2. 22:23

A kínai gyógyítók keveset beszélnek,csak néznek téged,azután felírnak egy teát,felragasztanak egy tapaszt a test bizonyos pontjára.Ott stimulálja az akupunktúrás pontokat.A tanácsuk:oldd meg a lelki problémád,akkor meggyógyulsz!
Fiúk/Mednyánszky László:Görnyedten ülő fiú,Kata:Samu ,Czigány Dezső:Fiúportré/:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. augusztus 2. 23:07

Kedves Elthán!olvasom,hogy mennyi szép helyen jártatok.Jó lenne,ha tudnál betenni képeket!Megértem Lilikédet,mert az Őrség és környéke igencsak dimbes-dombos.HÁT,nehéz ott biciklizni!
https://www.vadasa.hu/
Rita!Ezt én is visszasírom:
űKép
Fantasztikus volt este kivilágítva.Mint a középkorban.És színházi előadások voltak.Ki találta ki ,hogy körbe vegyék betonfallal?mindjárt utánanézak.
JUJJJJJ!Nagyon érdekes!!!
:ymparty:
https://miskolciszemelvenyek.blog.hu/20 ... rtenetebol
.....Fánchy Borbála a rettegett önkényúrnő



Képzeletben menjünk vissza 1561-be! Magyarország történelmének egyik legzavarosabb időszaka volt ez, háromfelé szakadt az ország, három hűbérúr osztozkodott rajta: a Habsburgok, a királyi Magyarország és a török porta. Miskolc földrajzilag nem is lehetett volna rosszabb helyzetben – mindhárom uralkodónak kellett adóznia; hol ennek, hol annak. Nagyon nehéz helyzetben volt a város, több vármegyebeli településünk is ekkor néptelenedett és pusztult el. Ekkor ért ide a reformáció is; a vallási problémák, a harcok mindennaposak voltak, a legfőképp azért, mert a jobbágyság református, az uradalmi zálogbirtokos pedig katolikus volt. A már akkor is nyakas miskolciak nem viselték el hűbéruruk zsarnokoskodását – aki ekkor még Balassa Zsigmond volt, majd halála után özvegye, Fánchy Borbála vette át a szerepét –, bizony, panaszt tettek ellene a nádornál, aki megegyezésre szólította fel a feleket. Zsigmond még Szapolyai János királytól kapta meg a várat, 1530-ban, az egyik leghűségesebb embereként. Zsigmond azonban 1540-ben, János halála után pártot és vallást váltott. Ferdinánd hűségére esküdött, és 20 000 forintért zálogba vette a diósgyőri uradalmat.
...Gordovai Fánchy Borbála (? - 1563) a bozóki vár kapitányának a lánya volt, aki a férje halála után testvéreivel – Jánossal és Gergellyel – együtt folytatta a jobbágyok sanyargatását. A miskolciak török asszonynak is nevezték a muzulmánokkal való üzérkedései miatt. Már Zsigmond sem volt egy úriember, amíg élt, de korabeli források szerint a neje még rajta is túltett.

Fánchy Borbála 1861. szeptember 2-án határozta el, hogy megleckézteti a miskolciakat és bírójukat, Iskora Mártont. A nemes asszony azt hitte, hogy zálogbirtokosként mindent megtehet. Testvérét, Fánchy Jánost küldte be Mártonért Miskolcra, hogy csalogassa ki a házából, a lovasaival ragadja el és hozza a diósgyőri várba.

Borbála asszonyság leskelődve figyelte az eseményeket a távolból – de valaki észrevette, és miután látták az emberrablást, a fél város utána eredt. Borbála egészen Sajókeresztúrig menekült, majd utána hegyen-völgyön át Sajószentpéter felé, hogy Miskolc elkerülésével érkezhessen Diósgyőrbe.

A ravasz özvegy valahogyan ugyan bejutott a várba, de kijönni már nem tudott – a miskolciak nem engedték. De mivel a miskolciak sem ülhettek a vár alatt örökké – ostromfelszereléseik nem lévén –, Borbála pedig nem akart a várban maradni, így megegyeztek. Borbála 200 hordó bor és 1000 forint ellenében szabadon engedte Mártont – így ért véget a harcias asszonyság és a bírójukért tűzbe menő miskolciak története. A vár úrnője pedig nem sokáig élvezhette összeharácsolt javait, mert két év múlva elhunyt. Utána protestáns birtokosok érkeztek – ez meglehetősen megkönnyítette az uradalom és az alárendeltjeik életét.

Fánchy Borbálát egyik történész sem menti fel, ez a Borbála bizony tényleg nem volt jó ember.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég