Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. október 15. 16:39

Sziasztok LÁnyok, remélem mindenki jobban van, akinek gondjai voltak az egészséggel. :ymhug: :x
Rita, köszönöm a képeket, örülök, hogy szívesen szörfözöl a régi képek között.
Most csinálom a félbarna kenyeret, még sosem sütöttem. Már egy órája kel, úgyhogy lassan megyek majd meggyúrni még egyszer, aztán kis pihenő után megy majd a sütőbe!
Ma felszabadítottuk a radiátor előtti területet, hogy ha majd lesz fűtés, akkor ne az anyagokat hanem a levegőt fűtse.
Már jobban van a lábam, a bokámat leszámítva, de már lila folt a vádlin nincs.
Nekem is fáj a torkom, de nem érdekel, megyek kezelésre, mert ha lemondom ez miatt, megint fél év mire sorra kerülök.

Remélem Ildikó is eljutott a színházba. Már nem is emlékszem mikor voltam utoljára!

Lilyke milyen feszülten figyel a nagymamára. Biztosan nagyon várod már, hogy ott lehessél. Remélem minden nyugodtan fog lezajlani, mármint utazásilag.

Mi újság a bicikli terén? Mennyit tekersz rajta? Én még nem döntöttem el hogy megveszem e, egyenlőre helyem van a legkevesebb.

Na megyek is a kenyérkénkhez. Legyen szép vasárnapotok, eső ide vagy oda! :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. október 15. 19:56

Rita:Hany eves Lilyke masik nagymamaja?Jo neki, mert kozel lakik a kisunokahoz.Egyebkent most mi a fo jateka a kislanynak?
Kata!Borzasztoan csunya a labad.Fogalmam sincs, hogy mit kene csinalni a szedulessel+ Samu+busz fekezes.Irtad, hogy mar jobb.Remelem!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1105
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. október 15. 20:12

Jó estét,
Paggy Indul a bakterház. Láttam a filmet, csak úgy érdekel milyen a színházban. Majd 28-án játsszák.
Cicát nem szeretnék, és semmilyen állatot sem, nem akarok vele vesződni. Negróval sokat dolgoztam, egyrészt a mozgáskorlátozottsága, a fájdalmai a betegsége miatt. Egész nap vele voltam, sokat beszélgettünk, jött, mindig elkísért amerre mentem. Bence barátnőjének van kutyája egyelőre sokszor itt van, de nem kell etetnem, foglalkozni sem kell vele. Szeret bennünket, mi is. Husky-németjuhász keverék. Én már nem futkosok sehova sem vele, Negrótól még vásárolni is nehéz volt elmenni.
Még nem gyógyultam meg, a friss levegőtől sem. Nem a nénitől kaptam el, de tény, hogy valahol csk összeszedtem.
Kép

Kép

Jó éjszakát, le kell feküdnöm.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. október 16. 8:13

Sziasztok Lányok, szép reggelt mindenkinek!
Napsütésre ébredtem, persze fél 8-ig elaludtunk, de nem sokat aludtunk az éjjel, mert Samu majdnem egész éjjel csuklott.
Reggelre abbamaradt, de mikor írom e sorokat, már újra csuklik!
Ildikó gyönyörűek a képek. Látod én is csak boltban voltam Samuval a múlthéten egyik nap, s mégis összeszedtem akkora torokfájást, hogy ihaj.
Én sem akarok kisállatot, nincs hozzá már idegzetem, legfőképpen azért nem mert amikor gondok vannak nincs kire bizzam.
arról már nem is beszélve, mit váltana ki belőlem, ha ráugrana a billentyüzetre és valamit tönkretenne.
Mint az egyik korházban, ahol megbénította a korházi inforendszert! Éppen beletrafált, hogy melyikre nem lenne szabad rálépni!

Mennem is kell, hamarosan öltözünk és indulunk! :x :ymhug: ~o) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 17. 7:37

Sziasztok Kislányok!

Paggy, mennyire passzol a Csontváry részlet Kata fotójához! Párhuzamokat keresni a te "szakterületed". :D

A másik nagymama 76 éves, de régóta betegeskedik, emiatt szerintem sokkal idősebbnek is néz ki. Már nem is nagyon
megy ki a házból. Én sokkal gyakrabban és többet találkozom Lilykével személyesen, mint ő, ami nem csoda, hisz jóval
fiatalabb vagyok. Kb. három és fél-négy óráig tart az út, amikor látogatóba mennek, és ugyanennyi vissza.

Még mindig a szerepjáték a legfőbb játéka Lilykének. Állandó téma az óvoda. Minden nap berendezi a nappalit és vagy ebédet
oszt, vagy foglalkozást tart, vagy pár mondat kíséretében adja át a gyerekeket a szülőknek, akik jönnek a gyerekükért, vagy
takarítja az asztalokat, székeket... Mindent eljátszik, amit lát az óvodában. Általában mi vagyunk a gyerekek, ő a tanár
(ott így hívják az ilyen kicsikkel foglalkozókat is), de szokott szülő is lenni. Ha nincs felnőtt partner a játékhoz, akkor a babái a
gyerekek. De szokott babázni is, ilyenkor ő az anyuka, de szeret kisbabásat is játszani, ahol ő a baba. Szeret festeni, gyurmázni,
és vannak már aranyos neki való társasjátékai is, amikkel egy-egy partit szívesen játszik, de kettőt már nem. Otthagy minket, és
megy a maga elképzeléseit megvalósítani. Nagyon szeret táncolni, énekelni, zenét hallgatni (ezek angol és magyar gyerekdalok).

Kata, épp most szedtem le a friss fotóidat, nagyon jól néz ki a félbarna kenyér. Az íze is megfelelő lett?

Örömmel olvasom, hogy már csak a bokádon van lila folt. Szerencsésen megúsztad ezt a nagy fékezést. %%-

Tegnap elkezdődött a kezelés. Drukkolok, hogy nagyon hatásos legyen!

Én is nagyon várom már a szombatot. Szokásunkhoz híven elkezdtük a visszaszámlálást. Ma már azt fogjuk mondani, hogy
csak négyet kell aludni és már ott is leszek.

A biciklizés úgy áll most nálam, hogy amikor hazajövök a gyaloglásból, kihasználva, hogy jól be vagyok melegedve,
átöltözöm, és máris ülök rá a bicajra, és tekerek négy kilométert. A végére folyik az arcomon az izzadság. Amikor végzek,
nyújtok egy kicsit. Legközelebb a délután folyamán ülök rá, és újabb négy kilométert megyek. Kicsit bemelegítek előtte.
Egyelőre nem tekerek háromszor, mert sok volt a fenekemnek. Szoknom kell a bicikli ülését. :)) Egy héten ötször ülök rá kb.

Tegnap itt is nagyon szép idő volt. Egy vékony nadrágban, vékony felsőben és ujjatlan mellényben mentem utamra, és így
is melegem volt.

Szegény Samu! Mi okozhatta nála ezt a hosszan tartó csuklást?

Ildikó! 28.-a még messze van, addig biztosan meggyógyulsz, és el tudsz majd menni a színházba. Szívből kívánom, hogy így legyen!

Mindkét alkotásod nagyon tetszik! A felső kép azt juttatta eszembe, hogy "pár ecsetvonással, tollvonással" is milyen klassz
tájképet lehet alkotni. Persze a művészet lényege abban rejlik, hogy nagyon is tudni kell, hogy hová tegyük azt a pár
ecsetvonást... te jól tudod. Nekem hiába adnának papírt, festéket, eszközöket.
A felső képen látható szerszámmal szoktad húzni azokat a vékony vonalkákat?

Kata fotói:

Félbarna kenyérke, és késő délutáni szép felhők:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. október 17. 16:17

Sziasztok Lányok, köszönöm Rita, hogy tettél ki képeket. Majd a régiekről is légyszíves, lehet hogy már nincs kint az oldaladon valamikor tudod elkeztek eltünni ha én tettem ki.
Bicikliülés , nem vettél rá zselés ülést?

Finom lett a kenyér nagyon bár kicsit tömörebb lett a kelletténél. Viszont öregtésztát remekül lehet vele csinálni!
Ez most a nagymama féle félbarna lisztből lett. 1O dkg fehér lisztet is tettem hozzá! nehogy keserű legyen! :-bd
Viszont a sütőm tényleg rakoncátlankodik! Alul nemigen akarja megsütni a dolgokat!

Azért bár most kellemes az idő leszámítva a reggeli hideget, de hét végére megint 2o fok feletti napok jönnek, lehet ez is okozza a nagy szédüléseket nálam . Mindenesetre elég ijesztő, egy esést itthon megusztam, mert el tudtam magam lökni a faltól és az ágyra esni, zuppanni.
A városban már elég ijesztő volt, de szerencsére nem estem el, csak keringtem a Samu körül, szegényem megért visszatartani.
brrrr.
A vérnyomásom oké! 134-135 volt ma a legmagasabb érték, a többi is mint a nagykönyvben.

Megnéztem az időképet, látom Zalában megint volt eső meg Pest felett.
Megyek elindítom a mosógépet, nehogy úgy járjak mint tegnap. /későn, de már 1o kor azért már ágyban voltunk../

Szép estét mindenkinek! :x :D :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 17. 16:23

Augusztus 24.-én ünnepelte a Miskolci Nemzeti Színház fennállásának a 200 éves jubileumát.

A Wikipéiából másolok be egy szakaszt:

A cikkből kiderül, hogy az első leégett színház helyébe tervezett másodikhoz a városban megforduló társulatok is hozzájárultak,
felajánlva a bevételük egy részét. Arra is fény derül, mi köze van Miskolcnak a Latabár dinasztiához, Jókaihoz és feleségéhez
Laborfalvi Rózához, és hogy végül is miért nem vett részt Ferenc József az új színház megnyitójára rendezett díszelőadáson,
holott már megérkezett a városba.

Spoiler: mutasd
"A Miskolci Nemzeti Színház a köztudatban az ország első kőszínházaként él, de ez csak az ország mai területére igaz, mivel az első a kolozsvári volt. Talán nem is véletlen, de az első Miskolcra érkezett színtársulat is kolozsvári vándortársulat volt. Az 1815-ben, Benke József vezetésével érkező társulat – tagjaként Déryné Széppataki Rózával – annyira megszerettette a város polgáraival a színjátszást, hogy úgy határoztak, állandó színházat építenek. Az első miskolci színházépület építését 1819-ben kezdték el az akkori Boldogasszony utcában (ma Déryné utca), és 1823. augusztus 24-én, két évvel a kolozsvári után nyitották meg Kisfaludy Károly A tatárok Magyarországban című darabjával.

Miskolc első színházépülete 1843. július 19-én tűz martalékává vált. Szinte azonnal elhatározták a színház újjáépítését. Anyagi alapját részben a biztosítótársaság által kifizetett kártérítés és közadakozás fedezte, de még a városban megfordult társulatok is nyújtottak támogatást bevételük egy részéből. A vármegye a régi szomszédságában új telket adományozott egy új színház megépítésére (a telken egy, a tűzvészben szintén leégett katonai szállásépület volt). Szemere Bertalan, a miskolci kaszinó elnöke részvénykibocsátást kezdeményezett, mert az addig meglévő pénzösszeg messze nem fedezte volna az építkezés költségeit. A tervek elkészítésére három építész vállalkozott: a megye Hild Józsefet, Szemere Cassanó Józsefet támogatta, a harmadik Miks Ferenc volt. Cassanó terve 1847. május 13-án már kész volt, s az építkezés ezek alapján indult meg. Az ünnepélyes alapkőletétel 1847. szeptember 3-án történt meg, amelyen jelen volt István főherceg és Szemere Bertalan. Cassanó Miskolcra költözött, később itt nősült meg, de sajátos tény, hogy a színház építését nem felügyelte. Az építkezés az ezt követő két évben részben a forradalom, részben pénzhiány miatt lelassult, csak az 1850-es évek elején gyorsult fel ismét, részben annak is köszönhetően, hogy 1857-re várták Ferenc József látogatását a városba. 1857-ben újabb részvényeket bocsátottak ki, s Szathmáry Király Pál minden követ megmozgatott a határidő tartására, s valóban, el is készült a külső, a látványos belső tér, a színpad és az öltözők. Az új színházépületet az építkezés megkezdésének 10. évfordulóján, 1857. szeptember 3-án nyitották meg Vörösmarty Marót bán című darabjával. A vendégek közt ott volt Jókai Mór és felesége, a miskolci születésű Laborfalvi Róza is, de a pesti színészet színe-java is megjelent. Ekkor már Miskolcon tartózkodott Ferenc József is, de végül nem vett részt a megnyitón, mert az őt a megyehatáron váró Szirmai István gróf az izgalmaktól gutaütést kapott, és a kórházban meghalt. A király kijelentette, hogy hű szolgája halálának napján nem képes színházba menni. Az uralkodót a színházban István főherceg képviselte.
Az új színház első igazgatója Latabár Endre volt, a híres Latabár-színészdinasztiából."


Az 1990-es években, új elképzelések szerint nagyszabású átalakításokat hajtottak végre. A nagy rekonstrukció megvalósulása révén Miskolcon
Közép-Európa egyik legösszetettebb színházi együttese jött létre. A megújult Miskolci Nemzeti Színház összterülete az eredeti méret kétszeresére, 15 074 négyzetméterre növekedett.

Kép

Ebben a komplexumban található:
- Nagyszínház
- Kamaraszínház
- Játékszín
- Nyári színház és kerthelyiség
- Díszletszerelő csarnok, próba- és szabadtéri színpad
- Színészmúzeum és vendéglátó egység
- Irodaház
- Díszletkészítő műhelyek
- Jegypénztár
- Színészlakások, vendéglátó egység

A Budapesti Nemzeti Színház után másodikként vezették be a jeltolmácsok alkalmazását az előadásokon.
2013. április 28-án, a tánc világnapjához kapcsolódóan megalakult a színház keretein belül működő Miskolci Balett.

Ahogy a spoiler alatt olvasható, kétszáz évvel ezelőtt, augusztus 24-én délután 17 órakor Kisfaludy Károly Tatárok
Magyarországban című művével nyitotta meg kapuit a miskolci színház.
Idén az alapítók emléke előtt tisztelegve 2023. augusztus 24-én 17 órakor ugyanezt a művet adták elő. Csaknem az
egész prózai társulat, a zenekar, az énekkar és a Miskolci Balett is részt vett az előadásban.
A tradicionális mongol zenei hangzást a morin khuur vagyis a lófejes hegedű biztosította. A kifejezetten erre az adásra
Mongóliában készíttetett hangszert Mongólia magyarországi nagykövete adta át a színház vezetésének.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 17. 19:02

Még szeptemberben jártam a miskolci Színészmúzeumban. Nekem nagyon tetszett, szívesen nézelődtem benne.
Egyedül voltam, nem volt utamban senki, és én se zavartam másokat. Jó volt!


Kép

Három nagynevű színésznőnknek is köze volt a Miskolci Nemzeti Színházhoz:

Kép

Kép

Kép

Kép

Be lehetett volna öltözni a jelmezekbe, és fotózkodni bennük, de én nem éltem a lehetőséggel.

Kép

Örökös tagok:

Kép

Kép

Erre az esetre emlékszem, nagy port vert fel annak idején. Ezt írta az édesanyja:

Spoiler: mutasd
"Még nem volt 25 éves sem. Halála a felelőtlen orvosok lelkén szárad. Megölték azzal, hogy nem nyújtottak neki azonnal segítséget a hirtelen rátörő óriási fejfájására - pénteken. Nem foglalkoztak Vele. "Jöjjön vissza beutalóval hétfőn! " Anett a szombat esti előadás közben ájulta magát a halálba. Nem azonnal, 5 napot még adtak neki. Voltak történések, de... A mulasztók mintha mi sem történt volna, már el is felejtették! Ők nem tehetnek róla. Veleszületett rendellenesség. Talán, de mi nem hisszük. A mulasztók mossák kezeiket, mert lelkiismeretük nincs - ezért azt nem moshatják. Majd akkor megtudják hogy lehet ezt elviselni, ha velük is megtörténik ugyanez."


Kép

Régi színházi székek:

Kép

Kép

Jelmeztervek:

Csajkovszkij: Csipkerózsika (Juhász Katalin)

Kép

Mozart: Don Juan (Máger Ágnes vázlat)

Kép

Leonvavallo: Bajazzók (laczó Henriette)

Kép

Csajkovszkij: Diótörő (Zeke Edit)

Kép

Dajka Margit öltözőasztala:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 17. 19:07

Ruttkai Éva és Latinovits Zoltán:

Kép

A Rómeó és Júlia 1961-es előadásának díszlete:

Kép

Régi ügyelőpult:

Kép

Kép

Kép

Kép

Agárdi Gábor testvérének a fia, Agárdi Károly, rajztanárom volt az általános iskolában. Alkoholproblémái voltak,
az iskolában is éreztem rajta az italszagot, de soha nem volt részeg. Aztán egyszer nem jött dolgozni. Kiderült,
hogy felakasztotta magát. Agárdi Gábor is tehetségesen festett. Súgólyuk tervet is készített a színháznak.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 17. 19:12

A kommunizmus évei:

Kép

Kép

Már nagyon nem nem aktuális, de ha kíváncsiak vagytok, mi az a legyezőnyelv, megmutatom.

Kép

Kép

Kép

Kép

A látcső, messzelátó és a gukker szavakat ismertem, a többit nem hallottam még.

Kép

A tűzvész után újjáépített színház első igazgatójának, Latabár Endrének az utazóládája, felesége, és családfája:

Kép

Kép

Kép

Kép

1917. január 27. és február 02. közötti héten Pintér Bözske volt a legnépszerűbb színésznő.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. október 17. 20:03

Köszönöm Rita ezt a remek kis utazást a múltba, rengeteg ismerősre leltem!
Vissza fogok jönni és áttanulmányozom, mert most csak átfutottam. A legyezős rész is nagyon tetszett! :x :ymhug: ;;) :-bd :movingflower: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. október 18. 15:04

Kép Csak próbaképpen... vajon idővel ez is eltűnik?
Tavalyi kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 19. 8:34

Sziasztok!

Kata, ha a fb-ról hoztad a fotót, akkor szerintem el fog tűnni pár nap múlva... de hátha mégse. Jó lenne,
ha maradna!

Pár fotó, amit "csak úgy" készítettem. Csak mert érdekes volt, csak mert valamiért megtetszett, csak mert...

Itt az esernyő mintája keltette fel a figyelmemet:

Kép

Most először láttam üzletben ezt a mikrózható sütőtököt (szerintem a többi is mikrózható). Pici és nagyon drága...talán finom is.

Kép

Megfigyeltem, hogy Miskolcon rengeteg ikerház van. Ritka, de néha találkozom olyan példányokkal, mint ez is. Az egyik fele
rendben van, míg a másik...

Kép

Október 13-án csak barikat lehetett látni az égen:

Kép

Kép

Kép

Elfelejtettem megmutatni, hogy Paggy, milyen szép kis borítékba rejtette az üdvözletét, amikor a hűtőmágnest elküldte:

Kép

Kép

Egyelőre még csak így tudok napkeltét fotózni. Télre fordul úgy a Föld, hogy szabadon fogom látni a Napot.

Kép

Mindig irigyeltem Ágitól az őszapót, végre én is megkaptam. Mindig a kanapén van a fényképezőgépem, hogy azonnal
felkaphassam, ha a szemben lévő fenyőfán fotóalanyokat vennék észre. Ezt a kis őszapót is a kanapén ülve pillantottam
meg. Ilyenkor gyorsan és észrevétlenül kell cselekedni, mert a legapróbb mozgást is észreveszik a madarak és elrepülnek.

Sokáig azt hittem, hogy az őszapók a cinegék rokonai, de nem, velük csak együtt bandáznak. Igazából a verébfélékhez
tartozik.

Kép

Egy szép napos reggelen tettem-vettem a lakásban, amikor a fentebb emlegetett fenyőfa törzsén megpillantottam az
újonnan vett (és nagyon lassan olvasott) Frida Kahlo könyvem borítóját. Gyorsan fényképezőgépet ragadtam, mert
annyira magával ragadott a látvány. A szobába bejutó napsugarak, és az erkélyajtó üvege volt a ludas a dologban.

Kép

Kép

Kép

Amikor egy esőcseppes fenyőágat akarsz lefotózni, amelyre épp rásüt a korai napocska, de nem sikerül jól a fókuszálás.
A második fotón már jól sikerült, mégis az elsőn látszik igazán az esőcseppek ragyogása a tűleveleken. A harmadikon is
jó a fókusz, de az esőcseppek itt is a háttérben lévő elmosódott ágakon csillognak igazán. Olyan érdekes!

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. október 19. 8:55

Sziasztok, mindenkinek szép reggelt. :ymhug: ~o) :-bd
Most telefonáltam, hogy lemondjam a kezelést, majd visszahívnak új időpontra. ^:)^ Így nem veszik el a beutalóm. viszont majd csak jövőre lesz! Annyira be vannak táblázva. x_x :-?? De majd jelzem az új időpontot, már csak az érdekesség kedvéért is! :-bd

Rita, nagyon hiányoztak a reggeli napsütéses képeid, most egy kicsit a régi házra gondoltam. :) (~~) .
Nagyon tetszik nekem is az esernyő mintája. ahogy az esőcseppek is.
Tündéri az az őszapóka! :littlehearth: A könyved fotója jól megnevettetett!!! :)) :-bd . Micsoda pazar pillanatkép! :)) :littlehearth: :-bd .

Mindenkinek kellemes napot, bár egy kicsit olyan az ember mintha be lenne rúgva.. semmi kifogásom a kellemes idő ellen, de ez már egy icipicit mintha sok lenne a jóból a héten.

Majd elfelejtettem megdicsérni Paggy csodaszép borítóját! Igazán szívmelengető ! @};- ~o) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 20. 7:48

Sziasztok!

Kata, miért kellett lemondani a kezelést? Félek, hogy télen rosszabb lesz eljárni.

Én se értem ezt az időjárást! Ma 23 fok lesz állítólag és zápor. Tegnap egész nap szitált az eső. Nem esett rendesen,
csak "permetezett".

Hozom a fotóidat!

Kata fotói:

Ez a kenyér nagyobb lett a szokásosnál, igaz? Nálunk is hasonló az égbolt pár napja.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kata régebbi fotói:

Nagyon emlékszem ezekre a fotóidra. Az ősz színei és a tükörképük is csodálatosak! Emlékszem arra is,
hogy szépeket írtál a néniről és a bácsiról.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. október 20. 9:05

:ymhug: Lanyok! Majd jovok, faj a fejem.Hasra estem a zebran.Ugy nezek ki mint egy vampir taplalkozas utan. x_x :((
A vicces resze:Hopp, jo erosen. Koppanta homlokom a kovon!Oldalrol lattam hogy ulnek az autoban az emberek es turelmetlenkednek amiert ez a no nem mozdul.kb 2 perc mulva valaki odajott es felhuzott.
Csak az orrombol omlott a ver ,a fejem es a terdem fajt.Nem kertem mentot.Megis arra emlekszem, hogy milyen mokas volt annak a kocsiban ulo nonek az arca, aki merges volt ram.
Szoval Lanyok nem kell futkosni es emelni kell a labakat!!!
Aranyos volt a kisfiu, akire vigyazni soktam:
Nagyon haragszom rad, mert mindig csinalsz valami galibat! :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. október 20. 9:47

Sziasztok Lányok! Paggy, megirigyelted az állapotomat? Mondjuk szerencsére nem az úttesten hanem a két ház között hasaltam el nem is egyszer. Azért jó lett volna ha csinálnak egy CT-t a fejbeverődés nem vicc. Valószinűleg egy pillanatra kihagytál te is.
Pont azért nem engedett a doki a kezelésre, sőt meg is szidott, hogy mertem úgy az utcára kimenni a szédülés hullámokkal.
Kellett nekem elmondani hogy a Baross uti Rossmanba kis keringővel tudtam csak belépni. Samuba kellett kapaszkodnom.
Amúgy itt sem segített senki, pedig csak meg kellett volna egy pillanatra tartani, amíg visszaszerzem az egyensúlyomat.
A boltban csak úgy vásároltam hogy ami szemmagasságban volt, az őrt kértem meg hogy segítsen valamit megkeresni és persze hogy alul volt .

Betaserc 24mg-ot kaptam 2x1-et. Most egy picit jobb, de ettől a borzalmas széltől azért van egy pici zsibbadásom és szédülésem . De nem vészes...

Most a konyhában kell majd rakodnom. Hozzák az árut, 35. de így is vagy 11 tételt meg visszamondtam, különben 4o felett lett volna a kifizetendőm. Remélem be is hozzák!

Lesz nekem is gondosórám.!
Rita, gondolom már ezerrel odagondolod magad Lilyke mellé, már tényleg csak órák vannak az érkezésedig.
Paggy, jobbulást, és jelezd az orvosodnak az esést, nehogy Te is kikapj az orvosodtól.

Ma meg mindenki különösen vigyázzon magára, és tényleg csak a nagyon muszáj dolgokat megcsinálni, vagy annak is csak a felét.
Rita, köszönöm a képkitételt. Képzeld, itt nagyon erős a szél, és még nem sárgulnak a falevelek! :D :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth: ~o)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 20. 15:06

Sziasztok!

Paggy, nagyon rossz volt olvasni, amit írtál! Nem volt szerencséd. Ha egy kicsi is lett volna, fenékre huppantál volna.
Arcra esni szörnyű lehet! A legrosszabb! Azért jó is történt, nem tört el semmid. Hála istennek! Vigyázz magadra,
pihenj sokat, és gyógyulj meg nagyon-nagyon gyorsan!

Kata, mikor volt ez a szédülésed? Mostanában? Szegény anyósom mondása volt (egyébként nem beszélt csúnyán),
hogy "Mindig b@szik a kutya valamit." Most ezt mondom én is. Elég volt!

Ezennel megparancsolom, hogy körünkből minden ártó szellem, akarat, gondolat takarodjon el örökre! Uff én beszéltem!

Nálunk is fúj a szél, de nem viharosan. Az előbb néztem meg a kinti hőmérőt. 21 fok van. A szél is jó meleg.

Este becsomagolok, és reggel 9-kor visz a fiam Kassára. November 12-én vasárnap jövök majd haza. Jó lesz nagyon!

Mindjárt teszek ki pár fotót.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 20. 15:07

Az első fotó mai, a második pár nappal ezelőtti napkelte. A nap még nem látszik, de a fénye szerencsére igen.

Kép

Kép

Írtam reggel, hogy tegnap végig csak permetezett, szitált valami esőféle. A képeken látható leveleket makró módban
fotóztam, így nagynak látszanak, valójában nagyon picikék (a hóbogyó levelei), aprócska vízcseppekkel.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. október 20. 16:21

A kínai kelből készített kimchim utolsó adagjából készítettem ezt a kimchis rizst. Vokban összeforgattam a
kimcsit és a főtt rizst. Tálalás előtt nyers uborkát és kápia paprikát vágtam rá.


Kép

Tökfőzelék, utólag belekevert főtt vesebabbal, párolt brokkolival, édeskrumplival, quinoás hajdinával

Kép

Szójaszószos zöldséges teljes kiőrlésű tészta párolt párolt brokkolival és édeskrumplival

Kép

Indiai ízesítésű zöldségek csicseriborsóval és zöldséges rizzsel

Kép

Mediterrán ízesítésű paradicsomos zöldségek tofukockákkal. Bulgurral fogyasztottam.

Kép

Hoztak a lányomék három üveg nasi goreng pasztát, ami nem téné, de nem tudom nem enni, annyira finom.
A nasi goreng indonéz étel, sült rizs zöldségekkel és hússal. Én hús nélkül ettem természetesen, és csicseriborsót
is tettem bele.


Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1105
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. október 20. 17:03

Sziasztok.
Valami rémületes esések vannak. Lányok, én Apukámtól tudom,hogy másfelé tekingetni, mint amerre tartok életveszélyes. Ő ilyenkor mindig megállt. Nagyon nem szerettem, mert udvarokba is így szokott benézni, és az részemről valami nem szép dolog volt. DE már tudom, nagyon hasznos, és nem lépünk egyet sem, mert a fejforgatás is előidézhet szédülést. Na szóval állj, ha "bámészkodsz". /néha elfelejtem, de van amikor észre sem veszek dolgokat, mert az útra figyelek. Nagyon gyorst gyógyulást, és fekete nadálytő krémet használni.
Én lebetegedtem, fene tudja mi történt, a gyomrom is odalett a köptető miatt. De már jobb. Gyönyörködtem a finom kajákban, most nagyon kivántam egy kis Ritafőzte ételt. A szépséges fotók is nagyon lefoglaltak. A tegnapiak közül az áttörő napfény annyira megihletett, hogy megpróbáltam lefesteni. A mai vízcseppes is nagyon szép, de az nagyon nehéz lehet.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1105
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. október 20. 18:02

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. október 21. 12:19

Sziasztok Lányok, remélem mindenki a javulás útján! Mióta szedem a gyógyszert, sokkal jobb, bár még az előrehajolgatást még mindig nem szeretem.
Rita talán már lassan meg is érkezik Angliába. Remélem az úton nincs semmi galiba!
Még nem találtam ki hogy mit főzzek. Kenyeret is kell süssek. Pillanatnyilag semmihez sincs különösebben kedvem, úgyhogy kicsit lassítok, aztán majd kialakul a mai nap is!
Legyen mindenkinek szép napja! :D :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Ildikó, megint gyönyörű a kitett képed.

Csirkemájat csinálok krumplival! :D ~o)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1105
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. október 21. 14:10

Kata köszönöm, Rita fotóját koppintottam, persze a fotót meg sem közelíti, de szerettem.
Ebéd, ma zöldséges leves, és töki pompos, ami most kelt meg. Mindjárt indul a sütőbe, remélem finom lesz. Annyira bekötött nyakam, hogy biccenteni elég nehéz, már kicsit tornáztattam, de még nem az igazi. Vigyázzatok magatokra. Várom Paggyt, hogy írja, "kicsit javultam". Rita szép találkozást. Kata jó sütést neked, mindig szépséges és gondolom finom a sütted.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. október 22. 20:45

Sziasztok!Jobban vagyok, mar nem nagyon veres a szemem.Holnap jovok olvasni.Addig is beteszem a batyam kepeit:
https://online.anyflip.com/ymkwt/tdcl/mobile/

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég