Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 3. 20:26

Levendula cica az ölembe kapaszkodik.LETÖRÖLTEM A TÖBBI PANASZKODÁSOM :)) :)) :)) :)) :))
LÁNYOK,MOST LEFEKSZEM.Köszönöm a képeket és a beszámolókat
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 3. 20:28

Most csak beköszönök, hosszú volt ez a nap, a barátnőm nem jött, így nem mentünk sehova! /de nem is szólt ide /
Mindegy, majd holnap!
Örülök Paggy, hogy elindultál a gyógyulás útján. Lehet csinálni a levendula és vöröshagyma teákat felváltva!
A pizsit majd felteszem.
Mostanában olyan rossz szagok vannak a túrik területén, hogy olyan mintha orrba rúgnának úgy fáj tőle az orrom ha be találok tévedni ilyenbe!
Ez sok sok csapolás és arcüreggyulladás miatt alakult ki. Még a lázszagot is megérzem, de ettől függetlenül használom persze a lázmérőt, hiszen nem mondhatom a dokinak hogy lázszagot érzek. Bár volt hogy mondtam... :)) :)) :)) :))
Lehetett hallani a telefonban, hogy kihagyott a lélegzete :)) :)) :)) :)) de aztán folytattam, hogy a biztonság kedvéért meg is mértem... :-bd .
Szóval vannak ilyen vicces helyzetek is.
Most megyek, mert eddig itt voltunk a nagyszobában, a Ceglédi Istentiszteletet hallgatni!
Áldott adventet mindenkinek továbbra is! :ymhug: :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 3. 20:29

Paggy írta:Félek,mi lesz ha a párom hazajön.Tegnap is telefonon ébresztgettem és mérges volt.Utána meg hálás,mert kifolyt a kanül mellett az infúzió.

Látom zajlik az élet így is!!! :x :D :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Azt hallgattam egyik nap, hogy ne aggodalmaskodjunk előre, minden napnak megvan a maga baja! :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 3. 21:10

Sziasztok Lányok!
Már be sem merek jelentkezni, olyan régen voltam.
Azt hittem öröm és vidámság fogad, hát erre nem számitottam. Hátulról o.lvastam csak pár oldalt, de folytatom holnap, mig meg nem találom kinél mi is van és hogy kezdődött.
Rita ugye te jól vagy? Amikor mentél ki Angliába, vagy készültél, akkor maradtam le. Az nem most volt.
Paggy, elhűltem, hogy a párod kórházban! Te jó ég! Te is beteg vagy.
Kata, és Samu. Samut még nem ovlastam., csak a kaktuszt. Hát nagyon nagyon gyógyuljon mindenki!!!!
Mi jól vagyunk. Munka kevés, festeni nincs időm, mert mindig van vlaami.
Egy pályázatot adtunk be Kinába, most meg az ELTE-hez.
Sok minden történt, fáradt voltam, a sok festés kikészitette a szemem, este már nem volt erőm géphez ülni. Azt hiszem szeptember elejétől tart ez. Nem panaszkodom, mert a ti dolgaitokhoz képest az én ezsement napjaim semmik.
Hideg van felénk, de Ritánál még hidegebb szerintem. Vagy lehet még Ildikónál is hidegebb van.
Nagyon sok madárkám van az etetőn.
Rá kell jönnöm hogy kell képet betenni, mert szerintem kapásból elfelejtettem.

Ezzel a képpel indultunk a kinai versenyen. Öten egy csoportban, ebből hárman festettünk aktivan. A többiek mást csináltak.
Kép

Kép

Kép
Lányok, puszilok mindenkit, küldöm a sok pozitiv energiát.!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 4. 8:10

Na végre Ági!!! És a végén a csupamosoly remek kép!! Szuperül áll az a kabát!!!!
:x :-bd :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Sziasztok Lányok és Elthan! Viszonlag jól átaludtuk az éjszakát! Nálunk most -7 fok van, minden deres! A beharangozott hóból meg nem lett semmi! Itt legalábbis!
Ausztria meg hogy megszívta! Azért szerintem ekkorára és követkeményeire nem számítottak! Szegények! Remélem a villanyt azóta helyrehozták!

Itthon is nyílnak a sípályák. Kivételesen "nagyon irigy vagyok' persze jó értelemben, elvégre a tél arról kellene hogy szóljon, hogy tudnak az emberek síelni, szánkózni. Majd egy generáció nőtt fel igazi téli kalandok nélkül. :-??

Paggy, remélem egy árnyalattal megint jobban vagy.. elképzelem a sétát ebben a hidegben, mert ugye Csokinak meg muszáj mozognia! brrr.
Remélem párodat nem kora reggel happolják haza, és ott a korházban minden gyógyszert ki tudtok váltani, hogy ne kelljen 23 helyről összeszedni amire szükségetek van.
Sok sok pihenést és gyógyulást , türelmet mindkettőtőknek! :x :ymhug: :-bd ~o)
A herbáriából szerezzetek be fehér teát!

Ildikónál biztosan minden csupa fehér már, remélem lesz kedve és energiája küldeni képeket. S remélem jobban is van már Ő is. :x :ymhug: :D :-bd :flower1: :littlehearth:

Ági! Csodaszépek a képek, látszik rajta, hogy mennyi munkátok van benne! Milyen alkalomból pályáztatok?
Ramos meg igazi "férfiszépség" :littlehearth:

A kabát meg változatlanul tetszik, annyira klassz piros, ebben biztosan nem fázol. Nekem nincs most télikabátom, mert odaadtam a szomszédasszonynak! Egy számmal kellene nagyobb!! De most nincs kedvem 4o-5o ezer forintot kiadni!

Bizonytalanra meg nem akarok kiadni pénzt netes vásárlásra!
Mennem is kell, már biztosan megfőtt a virsli és lejárt a fél óra a reggeli gyógyszerszünetre! :x :ymhug: :D :-bd :flower1: :littlehearth: ~o)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 4. 13:39

Sziasztok! Hát a végén még mindig csak három oldalig visszamenőleg jutottam.
Pizsamák: Hát ez az amit szerencsére én nem hordok. Mást sem. Akkor szembesültem az árakkal, amikor be kellett feküdnöm a szivem miatt a klinikára. Ami akkor meglepett, hogy a triumphban sem kaptam szépet. Csak egysezrű izéket. A legszebbet viszont a C&A-ban vettem.
Rita, a selyemhernyó tenyésztés meglepett. Nem is gondoltam volna, hogy Magyarországon is volt ilyen. Emlékszem mamámnál és nálunk is volt eperfa. Nálunk fekete, mamámnál mindkét fajta. Imádtuk. Itt tőlünk nem messze van egy fehér az utcán. Úúúgy ettem volna belőle, de a benzingőz miatt nem tettem. A szomszédban is van, nem tudom van-e rajta termés.
Na most hivott egy vendég, mennem kell a fűtést felkapcsolni az emeleten, és utána munka. Pedig a bácsikának is akartam vinni meleg ételt. Ennyit az irásomról most.
Ez volt reggel fél nyolckor, vendég megcsinálva, utána telefonok intézve, Ramosnak acana kutyakját keresni égen –földön, ebéd, msot még gyors irok egy pár sort, és kezdek el festeni, mert szerdán óra és ez az utolsó a hat alkalomból, érdemi képet nem csináltam. Min. 10-et kellene, az előző kurzusból meg kettőt. Ennyit arról, hogy még a festésre sem szoritom ki az időt.
Tehát ebéd után irok még, olvasok kicsit.
Most jutottam az ózongenerátorhoz Katánál, meg Paggynál ahhoz a részhezm, hogy a párja bent ül és várjátok a vizsgálatokat. 11 óra? Te jó ég!
Rita! Egy kérdés a céklával kapcsolatban: tudsz rá magyarázatot miért ilyen fehér cirmos belül? Én amikor turmixolok és ilyen ki szoktam dobni, mert más az ize. Most vakargatom a fejem, hogy akkor mi is van?
Úristen! A párod nem elég, hogy magas a cukra és covidos is. Nagoyn sajnálom. Meg még te is! Nagyon nagyon sokat gondolok rátok, hogy minden rendben legyen és jobban legyetek!
Most mára ennyi, mennem kell, a konyha romokban.
Vigyázzatok magatokra!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 4. 19:54

Sziasztok Lányok! Szerencsére reggel itt ültem a gép előtt, erre felugrik az ablak hogy 1o órakor kontroll Samunka 4.én ...
Nézem a gépet, hogy hányadika is van és hány óra! 15 perc alatt összekaptunk magunkat, és taxi!!!
A lényeg, hogy szerencsére odaértünk, és nem is kellett sokat várni! Samunak kicsit emelték az epilepszia adagot, most már reggel és este is 75mg. Lamolap.

Visszafelé vettem ma két pizsamát, a hétvégi Triumpos mellé a kettő volt 11 ezer, ez így még el is fogadható volt.
A barátnőmnek adtam az egyik nadrágját mert az kicsi lett volna nekem, viszont a felsője meg jó!
Mondtam neki hogy fehér pólóval tökéletes lesz, én meg fekete cicanadrággal fogom használni!
Csináltam képeket róla, Ritának elküldtem emailba, majd ha hozzájut, biztosan kiteszi!

Elrohant velem is ma az idő ismét, de a kiruccanásnak volt még egy pozitív hozadéka, hogy be tudtam kapcsolni az ózon masinát!

Mire hazaértünk csak a biztonság kedvéért csináltam egy kereszthuzatos szellőztetést!
Úgy veszem észre, ő is élvezi a friss tisztaillatú lakásba való betérést! :D Türelmesen leül a kisszékre amikor belépek érte és kiteszem a folyosóra.

Ma az ultrahangot hallgattam Castellel és Somkutival néha kicsit voltak zavarok az éterben, de nagyon jók voltak a hallgatók kérdései is!
Na lassan megyek is , még van tennivaló a konyhában is . Paradicsommártás volt fött krumplival és virsli meg kovászos kenyérke.
Úgy elteltem hogy még most sem vagyok éhes! A maradékot el kell tennem holnapra a hűtőbe!
Jó éjszakát mindenkinek! :ymhug: :x i-) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 5. 13:39

Sziasztok Kislányok!

Kata, a fasírthoz való lencsének már főttnek kell lennie. A zöldségek közül szinte csak a gomba enged levet, és csak
addig tart a párolás, amíg az el nem fő. Ez az idő kevés ahhoz, hogy a nyers lencse megpuhuljon.

Lázszag??? Mik vannak! De miért is ne lehetne?

A kínai boltokban egész normális áron lehet kabátokat, dzsekiket venni. A minőségükkel sincs semmi gond. Évekig
bírják a strapát.

Mindjárt kiteszem az új pizsamákat!

Nem olvastam utána. Pontosan mire való az ózongenerátor?

Paggy, hogy a csudába bírtál elmenni a kórházba? Ment veled valaki? Tömegközlekedtél, vagy elvitt legalább valaki?

Amíg élt drága anyósom, minden évben volt egy új bolti pizsamám. Ez része volt a karácsonyi ajándéknak. Amióta
ő nincs, és kikoptam a készletből, csak turis pizsamáim vannak. Hálóinget nem hordok. Nem bírom elviselni, hogy
felcsúszik, meg rám tekeredik.

A tescos pizsamák clubcarddal 20%-kal olcsóbbak voltak. Ráadásul keddenként a nyugdíjasoknak amúgy is van 5%
kedvezményük, így még olcsóbban jutottam hozzájuk.

NEM VAGY MENTHETETLEN!!!

Kata egyik hsz.-ban idézett egy olyan hozzászólásodból, amit már törölhettél, mert nem látom. De arra a kis részletre
reagálok. Természetes, hogy félsz, hogy mi lesz, ha a párod hazajön. Én is félnék, hogy plusz gondok, bajok, terhek,
bosszúságok jönnek vele haza. De egy kicsit abban is reménykedem, hogy ha rendbe teszik a cukrát, jobban fogja érezni
magát, és nyugodtabb, kiegyensúlyozottabbá válik. Jut eszembe, ma van kedd! Drukkolok, hogy minden jól menjen!

Ági, csak gyere, amikor tudsz! Nagyon hiányoztál! Alig akartam hinni a szememnek, amikor megláttam, hogy írtál.
A múltkor is mondtam neked, hogy ha kevés az időd, ne sokat olvass vissza, nehogy kedvedet szegje az a sok oldal, ami
olvasásra vár. Inkább kérdezz, és mi válaszolunk. Vagy olvass vissza, ha kíváncsi vagy, de ne érezd kötelességednek,
hogy reagálj, mert órák tudnak elmenni vele. Nem okoskodok tovább, csináld úgy, ahogy jólesik, csak hozz hírt magadról
is!

Jól vagyok, igen. Továbbra is Anglia és Miskolc között telnek a napjaim. Szeptembertől az angliai iskolai szünetekben
járok majd vigyázni Lilykére. Novemberben voltam három hetet (ebből egy hét volt a szünet), a karácsonyi szünetet
megoldják a szülei. legközelebb februárban fogok menni.

Itt elég hideg van, hó is esett többször, de nem maradt meg.

Jaj, de kár, hogy a festmények fotói olyan kicsik! Nem tudod nagyobb méretben kitenni őket? Így inkább csak a színei
ragadnak meg. Kékes-barnás-zöldes színeket már láttam a festményeiden, de azt a királykék szerű kéket még soha.
Hatásos, nem mondom! A képekre a "fenséges" jelző jut először eszembe. Szerintem a két középső képet ugyanaz festette,
míg a két szélsőt két másik ember.

Én is megkérdezem, amit Kata, hogy milyen pályázatokra készültetek?

Látom, Ramosod jól van. Nem csodálom, úri kényelemben, a jó melegben a gazdikkal. :D

Képzeld, én is le tudtam végre fotózni egy őszapót. A lakással szemben lévő fenyőfán repkedett egyik ágról a másikra.
Nagyon gyors volt, de sikerült elkapnom. Azóta se láttam többet. Megkeresem.

Spoiler: mutasd
Kép


Remekül nézel ki! A piros a te színed! Mondjuk a libazöld dzseki se állt rosszul. :D Szegeden is vannak Kolodko szobrok,
vagy Pesten jártadban láttad?

Utánanéztem most - pontosabban csak beleolvasgattam a találatokba - és kiderült, hogy háromszáz évre nyúlik vissza
Mo.-n a selyemhernyó tenyésztés. Mindig megszüntették, majd újraélesztették. Legutóbb az 1990-es években akartak
újra foglalkozni vele, de nem volt rá felvevőpiac.

Nagyon különleges céklafajták vannak. Véletlenül vettem cirmosat. Először fordult velem elő, de nem lepődtem meg,
mert tudtam, hogy ilyen is van. Azért nálam a legsötétebb a nyerő.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 5. 13:48

Kata fotói:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 5. 15:24

Hazajottunk.Nem akar enni es inni es nem akar inzulint.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 5. 15:51

Paggy!

Spoiler: mutasd
Nagyon szomorú vagyok.... miattad! Nagyon sajnállak! El kell viselned egy felnőtt ember gyerekes viselkedését.
Nagyon csúnya dolog a másik részéről! Tudja, hogy te sem vagy egészséges.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 5. 16:46

Rita írta:Paggy!

Spoiler: mutasd
Nagyon szomorú vagyok.... miattad! Nagyon sajnállak! El kell viselned egy felnőtt ember gyerekes viselkedését.
Nagyon csúnya dolog a másik részéről! Tudja, hogy te sem vagy egészséges.

Azta! Micsoda hírek! Na ezért kár volt hazajönnie, nyugodtan üdülhetett volna ott még két - három napot, hogy Te is kigyógyulj ebből a nyavajából.
Na igen! Ez is férfisajátosság, ha besértődnek, de mire fel?
Remélem ez a dackorszak rövid lesz és minden zökkenőmentessé válik! Csak az evés ivás inzulin sem várathat magára a végtelenségig!
Paggy, nagy nagy ölelés!! :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 5. 17:23

Lanyok!Annyira felmergesedtem , hogy kiabaltam vele.Most evett, ivott es mar tusol is a furdoben.Meg ebbol hogy lesz dieta es inzulin, azt nem tudom.Most csecsi szalonnat kert 10 katonat.Azt kechuppel. Es kis darab kenyerrel megette.Per pillanat csinalom az agyat.Sziasztok
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 5. 22:22

Szép estét Mindenkinek!
Most csak Paggynak egy gyorsat, mert nemrég végeztem mindennel, holnap meg Pest. Fáradt vagyok.
Paggy, elhűlve olvastam, hogy mi van nálatok.
Ez az időskori dac mindenkit utolér, aki pasiból van? Hát komolyan! Tudjátok a cukrát mérni? FOgja hagyni? Kell egyáltalán mérnie?
Nagoyn nem használ neked most a stressz. Gyógyulnod kellene, az is elég lenne most, hogy elkészitsd neki a gyógyszereket, figyelj rá, nem hogy még harcolni mindehhez. Bocsánat, ez volt az első gondolatom.
Kata, nagyon tetszenek a pizsamáid. Az utolsó a legjobban.
Rita, tudom régen mondtad, hogy mivel fényképezel, de elfelejtettem. Gyönyörűséges az őszapód! Nálam sajnos a szúnyogháló bekavar, nem lehet normális képet csinálni.
Ásitozok ezerrel. Feküdnöm kell lefelé.
Vigyázzatok magatokra és pihenjetek jól éjszaka!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 6. 10:18

Nem eszik barmivel fenyegetem.Nem engedi a cukormerest, nem kell az inzulin
Lanyok!ElunkEszi a kovaszos uborkat, mas nem kell, :-bd mert a " gonoszak" a korhazban tonkrevagtak a gyogyszerekkel a gyomrat."A sok hulyinek , jobb dolga nincs mint izelgetik a betegeket.pld ejszaka vercukor meres.Egye meg a fene oket." :)) Na igy allunk.Majd jovok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 6. 19:08

Kitartás Paggy!!!! :D :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 6. 22:28

Jajj Paggy! Nagyon remélem, hogy észheztér és könnyebb dolgod lesz vele!
Ma Pesten votlunk, utána kalligráfia és festészet. Utolsó pillanatban értem be az órára. Esik a hó nálunk is.
A festmények a Chinese Bridge versenyre mentek. Vagyis egy festmény az egész, négybe bontva. Várjuk mikor teszik szavazhatóvá a képeket, bár bennünket mondhatnám hidegen hagy, mert szakmai dijra pályázunk.

https://videa.hu/videok/mediaworks-b2b/ ... A03_XMhli0

Itt tartott a fiam is 4,5 perces előadást, a képet is megmutatták a végén.

Fáradt vagoyk megyek t usolni, aztán filmezés és közben elalszok.
Rita, egysezrcsak oda jutok, hogy a gyógynövényes sorozatodat meg fogom nézni!!
Falmászás volt ma a fiam részéről. Ez az egyik fal.


Kép


Jó pihenés mindenkinek!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 7. 3:34

Mar feltettem, de most ujra.Ezt hallgatom:

Ajanlom.Annyira erdekes es tanulsagos, hogy nem tudok aludni, hallgatom.Dobbenet!!!!
Vegighallgattam ajanlom nagyon
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 7. 8:21

Sziasztok LÁnyok és Elthan! Ma már kb 4. szerre ébredtem meg, ami azt jelenti hogy csak szakaszos alvásom volt részben Samu miatt is, mert ő is 3 szor megébredt.
Túl vagyunk a reggelin és a gyógyszereken. A tegnapi hóesésből sajnos havaseső lett!Úgyhogy nyomokban látszik hogy volt hó, legalábbis itt Adyvárosban!

Ági, annyira örültem a minibeszámolódnak! Tetszett a bepillantás az előadásba és láttam a Tanár Úr igencsak elégedett volt a munkátokkal., A fiad falmászó képességét meg kár hogy nem vetted fel! :ymhug: :movingflower:
Már Győrben is van ilyen.

Mára több mindent tervezek, majd meglátom mi fér bele. A pizsamák mind kicsik lettek, úgyhogy barátnőmnek adom őket.

Paggy, remélem mára már a párod kicsit jobb hangulatban lesz, és hajlandó lesz együttműködni veled hogy a cukor ne okozzon szövődményeket. Mert ha az elindul, akkor megállíthatatlan!

Bejelölöm a javasolt műsorodat a yuton, így folyamatosan tudom majd hallgatni amikor pl. a másik szobában vagyunk.

Most egy kicsit a gyülekezeti dolgokkal is le vagyok maradva, az interjúkat stb. sokszor utólag hallgatom meg, pedig szeretek pl. Izraellel kapcsolatban naprakész lenni! R.Castel bejelentkezéseit ha lehet frissiben, de mostanában az is elcsúszik.

Készülnöm kell a beszámolóra, összeszedni a dolgokat a gyámügyre stb. de nem igazán fülik hozzá a kedvem!
Igaz, többször borul az is amit elhatározok. De már nem zaklatom magam ilyennel, ha nagyon ideges vagyok játszom egy két kört és megnyugszom.

Mindenkinek szép napot mára, és remélem senki nem fog elesni ebben a latyakos fagyos időben.
Ja! és el kell érjem legalább az asszisztenst, de tegnap nem sikerült!!! Úgyhogy ma jó lenne!! :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: ~o)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 7. 9:52

Szép jó reggelt, vagyis már napot mindenkinek!
Rita, megfogadom a tanácsod, ha lesz időm vissza olvasok, de inkább irok pár sort, mint most is. Igy legalább tudjátok nem vesztem el.
Ildikóval nem találkoztam , mig visszanéztem az oldalakat, csak egysezr. Remélem jól vagy Ildikó!
Kata, igazad van a cukor szövödményeivel kapcsoaltban sajnos. De Paggy is tisztában van vele szerintem, ugye?
A falmászásról van videó, de megkérdezte ugye nem teszed fel sehova. Na majd képet teszek, és kitakarom az arcát. :-)
A videón tanár úr nem volt rajta, csak a fiam.
Festek. Nagyon sok elmaradásom van.
Meg akarjuk vendégelni a kinai ittlevő igazgatónőt és kistanárokat, mert a füvészkertes rendezvényen, mikor meghivtak bennünket egy vacsorára, akkor elhangzott szeretik a tejfölös dolgokat. Meg szó volt a töltött káposztáról. Ugyhogy lesz egy kis dinom-dánom :-)
Várom a fiam hogy hazaérjen és megyek anyagot venni, mert holnap már dolgozom.
Tegnap esett a hó este, ma meg picit szemerkélt reggel,
Hideg van
Remélem Kata siekrrel jársz az aszisztensnővel.

Megyek, kicsit festek mig nem tudok indulni.
Szép napot mindenkinek!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 7. 14:55

Sziasztok Lányok, most csak egy mondat erejéig, sikerült az asszisztens, oda vissza, de kiderült hogy mi hiányzik.
Na mindegy, holnap séta alkalmával útba ejtem a rendelőt is egy levél erejééig!
Most megyek csendespihenőzni, mert már zúg a fejem a sok infótól, persze közben meg hol a dolgomat csináltam hol játszottam. Megyek, mert Samu vár... még majd jelentkezem... :x :ymhug: :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 7. 15:18

Sziasztok Kislányok!

Paggy,
nem írsz, és ez nem sok jót jelent szerintem. Remélem, ki tudod valahogy ereszteni a fáradt gőzt.
Nem lenne jó, ha te is belebetegednél az ő betegségébe. Elég neked - meg mindenki másnak - a maga baja.
Időskori dackorszak... 8-| X_X

Egyelőre csak belehallgattam a videóba, és azonnal eszembe jutott egy koreai dokumentumfilm, amelyet
Lee Tae-sok atyáról forgattak, aki a teológia után elvégezte az orvosi egyetemet is, és ezután Szudánba
ment misszióba. Aki látta, mindenkit nagyon megérintett ennek a fantasztikus embernek a története, és az
a sok csoda, amit a szudáni emberek egészségéért, és oktatásáért tett. Ha van kedved nézd meg, mert itt
látni is lehet, amiről a hölgy beszél a te videódban.

https://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=24&t=166

Ági, nálunk szinte minden nap esik, aztán el is latyakosodik az egész. Ma nem volt hideg egyébként. Holnap
reggelre viszont -8-at néztem, ami azt jelenti, hogy a mai vizenyős latyak jól meg fog fagyni. De jó lesz!!!

Megismertem a fiadat! A nézők közt is láttam, meg a végén is, amikor a pódiumon állt kezében festményekkel.
Hogy beszippantotta őt is a kínai kultúra! Pedig emlékszem rá, hogy amikor elkezdted a tanfolyamot és a festést,
írtad, hogy a pároddal együtt viccelődtek rajtad, vagy csipkelődő megjegyzéseket tettek.... valami ilyesmi rémlik. :D
Milyen témában tartott előadást? Melyik része érdekli a kínai kultúrának?

Ha megkérdeztél volna engem, hogy milyen ételt javasolok a kínai vendégeknek - amennyiben nem vegánok -,
én is mondtam volna a tejfölös csirkét, a töltött káposztát, és a gulyáslevest is. Most jut eszembe a szegedi
halászlé! Biztosan élvezik majd a magyaros ízeket! Egyszer hallgattam beszélgetést egy itt élő kínai séffel,
aki azt mondta, hogy a tejfölt nagyon szereti, és nagyon sajnálta, hogy náluk nincs ilyen.

Csak szólok, jól fogsz szórakozni a gyógyfüves sorin! :D

Kata, emlékszem, hogy tavaly is nehezen kezdtél neki a gyámügyi beszámolónak, de aztán csak túlestél rajta. :D

Nem akartad volna nagyobbra cserélni a pizsamákat?

Leszedtem az új képeket, holnap kiteszem őket. Ma a magaméból akarok válogatni.

Az elesésről a következő hsz.-ban írok majd.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 7. 16:48

Szóval a mai történetem még a múlt héten zajlott, de ez most nem érdekes.

Egy fotósorral indul a sztori, majd egy svédcsavar után ugyanitt is végződik.

Az erkély ajtó előtt van a szobabicikli, és amikor felülök rá mindig látok egy-két kutyasétáltató embert.
Kitaláltam, hogy lefotózom a kutyusokat, főleg azokat, amelyeken ruha van, aztán ha több összegyűlik,
kiteszem a képeket, hogy megszemléljük az idei kutyaruha trendet.

Ezek voltak az első fotók. Két ember, három kutyát sétáltatott. Miközben fotóztam, azon gondolkodtam,
hogy vajon ők egy pár három kutyával, vagy csak ismerősök egy és két kutyával. És ha ez az utóbbi a helyzet,
vajon a háromból mely kutyák laknak együtt és melyik egyedül. Arra tippeltem, hogy a ruhás ebeknek
ugyanaz a gazdijuk, valószínűleg a hölgy, és a ruhátlan tartozik a férfihoz. Még arra is gondoltam, hogy
megszavaztatom veletek is, és addig várunk az eredményre, amíg nem sikerül egy döntő erejű fotót csinálnom.

Kép

Kép

Kép

Már másnap ki is derült az igazság, de ehhez az kellett, hogy jól elcsússzak egy hólepte befagyott pocsolyán.
Valójában akkorát estem, mint egy ólajtó. Ha nem lett volna hó, mondhatnám, hogy "nagy port vertem fel",
de ez most nem lenne igaz. :D

Örültem volna, ha csak úgy egyszerűen seggre huppanok, de engem nem olyan fából faragtak. Megadtam a
módját. A jobb lábam úgy csúszott meg, hogy kirúgta a balt is alólam. Oldalra estem, ráadásul egy telepakolt,
jó nehéz hátizsákkal egyetemben. Miközben zuhantam, az jutott eszembe, hogy ezt az esést nem úszom meg
minimum két törés nélkül, és abból az egyik combnyaktörés lesz. Írom, mi volt a hátizsákban: egy közepes
sütőtök, több, mint egy kiló narancs, krumpli, vöröshagyma, brokkoli, három konzerv (lencse, bab, csicseri)...
volt még más is, de ezek voltak a súlyosak.
A földön oldalt feküdve nem mertem megmozdulni egy darabig, de az bizakodásra adott okot, hogy a tenyeremen
kívül nem éreztem sehol fájdalmat. Óvatosan megmozgattam mindenemet, majd elkezdtem feltápászkodni.
A tenyerem egy ponton vérzett, egy kavics sérthette fel, egyébként jól voltam, amit se akkor, se azóta nem
akarok elhinni. Hogy tudtam ezt ennyivel megúszni?

Féltérden álltam, de nem tudtam talpraállni, mert mindig ki akart csúszni alólam a lábam. Akkor jöttem rá, hogy
egy befagyott pocsolya közepén vagyok. Épp azon gondolkodtam, hogy négykézláb lemászok róla - hátizsákostul,
mert nem akartam a vérző kezemmel levenni magamról - amikor megláttam egy férfit jönni a járdán. Gondoltam
most már megvárom, és megkérem, hogy segítsen föl, meg ki. A fenti képen látható piros dzsekis férfi volt, de
azt nem mondom meg, hogy egy vagy két vagy három kutyával, mert mégis csak megszavaztatnám veletek a felállást. :D

A jobb tenyerem csukló felőli része, sajgott egy darabig, és éreztem az alkaromat, a könyökömet és a vállamat is,
mert a kezemet tettem le elsőként esés közben, de hála istennek ettől nagyobb bajom nem lett.

Szóval van kedvetek megtippelni, hogy a férfi és a nő egy pár volt-e, vagy ha nem, milyen megosztásban tartoztak
hozzájuk a kutyusok?

Ahogy fentebb írtam, az én tippem az volt, hogy ha nem tartoznak össze, akkor a két ruhás kutya a hölggyé, a
ruhátlan meg a férfié.

A tenyerem:

Spoiler: mutasd
Kép


Csendes, családi házas utcában történt az eset, ritka a járókelő, és az autó is. Másnap lefotóztam a pocsolyát.
És akkor már "tócsaképeket" is készítettem. Általában ezen az utcán keresztül szoktam a városba és hazamenni.

Kép

Kép

Kép

Ez az a bizonyos sütőtök, ami a hátizsákban volt:

Kép

Tegnap este feljöttek a gyerekek mikulásozni. A Miki bablevest és kölesgombócot is hozott nekik. :D Előre szóltam,
hogy éhesen jöjjenek. Pár cukormentes (steviával készült) édesség, egy-egy üveg cukormentes lekvár (eper-csipkebogyó)
és mandarin volt a zsákokban.

Kép

Ildikótól megirigyeltem az adventi koszorúját, én is csináltam egyet. A koszorú és rajta a világítás az Intersparból van.
A kis agyagfigurák régi darabok, a piros fenyődíszeket két éve vettem, szintén az Intersparban.

Kép

A legelső hó nappal és este:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 7. 17:47

(%) O jajRita!Te is megtapasztaltad az elesest.Oriasi szerencsed volt!!!!szuper elvezetes beszamolot irtal a balasetedrol!!! =)) Izgultam, hogy mi lesz a vege.Orulok , hogy megusztad egy kis piros tenyerverrel.
Tibi jol van.Mar vasarolni ment.Na most mit szoltok?
Megivott egy kanna teat, 4 szelet paprikas szalonnat es hozza sok kovaszos uborkat.Jokedve van.
Meg kohogok es valamiert vakarodzom amikor kohogok.
Holnap mindent elolvasok.Addig is koszonok mindentm
A csajszié a 2 kutya ,a pasié a ruhátlan,nem egy pár
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 7. 21:31

Sziasztok Lányok, beköszönök! Hú Rita, azért nem muszáj ám mindenféle sportot kipróbálni élesben amit mi csinálunk!
De jó hogy ennyivel megúsztad! Azért majd a válladat és a karodat is kend be valamilyen krémmel, meglátod sokkal jobb utána.
Én még csak ma mertem újra masszírozni a géppel a nyakam, mert a napokban megint meghúztam a karomat, miközben álltam fel a buszon az ülésről. Hiába na úgy látszik már nem vagyok elég rugalmas. na meg persze a bevásárlókocsi + Samut felsegíteni és odaérni az első ajtóhoz. Már leneveltem a soföröket, hogy ránk szóljanak!
Múltkorában is sikerült a középső ajtót ránk csukni!

Paggy örülök hogy párod megunta a durcit és már okés a helyzet.! Most már te gyógyulj ki a nyavajából teljesen . :-bd

Rita, már levettem a cédulát mindegyikről, és a Triumposból az volt a legnagyobb. Látra elég nagynak látszott.. erről ennyi.
Holnap jobban megnézem a kutyás képeket.. és majd tippelek.
a pocsolya itt is nagy volt, de mára a szél már el is vitte szerencsére!
Gyönyörű lett az adventi kiskoszorú! Ha lenne helyem hova tenni nekem is lenne. Na mindegy, most pillanatnyilag mindennel szanaszét vagyok , úgyis nevetséges lenne ebbe a rumliba helyet szorítani neki.
De karácsonyig több mindennel szeretnék végezni, úgy legalább a kétharmad részéig!

Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: i-) :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég