Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 10:29

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 10:34

Lanyok!Delelott megnezek mindent, amit feltettetek.Nagyon varom Ildiko beszamolojat!
Most fozok egy jo teat, es kenyelmeskedem.Nezelodok itt.Hu, de jo lesz!Delutan hutoszekreny takaritas!
Kezdem is a visszaolvasást.
Kata:
Dec 13-i-Nincs karácsonyi hangulatod-Nem baj,majd mi csinálunk neked.Nem leszel egyedül!!!Úgy tervezem,hogy dec 24-én én sokat jövök ide.Nálunk i úgy lesz,hogy 23-án Julikáékkal ,25-26án a lányomékkal karácsonyozunk.De Te ezzel ne törődj,valójában már mi is egyedül éljük az életünket, mióta kirepültek a gyerekek!!Vendégként meghívnak.Szóval Kata én biztos itt leszek és gondolom Rita és Ildikó is bekukkant.Hozok izgalmas dolgokat.Mesélek felháborító és vicces történeteket , megosztok képeket ÉS MINDENEK ELŐTT!!!!! VÁROM MAJD A BEJELENTKEZÉSED!!Samus képeket.Mindenképpen főzzél valami finomat!Fodrászkodás?Szóval és tettel, nehogy elkeseredj!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 11:22

Ágika!Gonosz vagyok,mert nem reagáltam a kedves leveledre,de arra szeretnélek sarkallni,hogy nézzél be gyakrabban!Nem kell végigolvasni mindent!Ám szerintem az is igaz,hogy arra van ideje mindenkinek,amire akarja.Szeretnék egy példát írni.Van ill. volt egy barátnőm A gyerekeit tanítottam és utána jóban lettünk.Együtt mentünk tanfolyamokra ,évente 4x-5x jókat beszélgettünk.Később egyre inkább a férje mögé bújt és egyre jobban elhidegültünk egymástól.Fájt nekem,mert sok szép közös dolgunk volt.de ,ahogy múlt az idő teljesen belefelejtkezett a háziasszony .a jó feleség szerepbe.A férjének nem volt szüksége annyira erre,mert egy önálló ember volt,hanem a barátnőmnek kellett ez a szerep.Mondtam neki,hogy kirepültek a gyerekek,a férje önálló ,nem igaz hogy nem ér rá 3-4 havonta 2 órára,inkább mondja meg mi a baja velem.Elfogadom,csak ne hülyüljön már.De nem..Állandóan takarítgatott,főzicskélt kettőjüklre-és szerintem önmagának bizonygatta ,hogy milyen szuper.Szíve joga volt,csak haragudtam rá,mert hiányzott a közös program.Végül elengedtem.Nemrég felkeresett és elmondta,hogy irigyelt engem,mert én éltem ,ő meg nem mert élni,inkább a férje mögé bújt,akit ezzel teljesen önállótlanná tett. Végül bizonyította,hogy nem tud a barátnőm nélkül semmit sem csinálni.Nekem már mindegy mit mond a barátnőm,hogy jön-e vagy nem..Miközben állandóan azzal kötött magához,hogy nincs más barátja.Tehát arra van ideje az embernek,ami fontos.Engem sem lehetne erőszakolni.Nehezen,de megtanultam tisztelni az akaratát,viszont már nem áll közel hozzám,hiába kuncsorog.Ilyen kis gonosz vagyok a mélyben. \:D/ Most , =)) =)) =)) hogy öregszik a férje és utálatos,még néha elégtételt is érzek.HAHAHA!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 11:26

Ildikó!Kedves a fenyőfás kép és a kinai szösszenet is tetszik nagyon.Ildikó!A festmények árai a festő ismertségétől is függnek.Szerintem is nagyon magasak.Dec 26-án felteszem a galéria képeit,remélem neked is fognak tetszeni.Öröm volt ott lenni,ma az árverésen kiderül,mennyiért kelnek el-felteszek ide 2 videót most:



Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 11:31

Szeretnék egy egy játékot indítani,melynek alapja a Koreai Kulturális központban kapott útlevél.
Most spoiler alatt írok valamit,ami a felháborodásomról szól:
[spoiler]Tehát,a kulturális kp.kitalálta,hogy a programokon résztvevők ,kiválthatnak egy "útlevelet".Azt hiszem mutattam is nektek-/mopst masjd teszek be képeket/Minden eseményen való részvétel után,kaphatunk egy pecsétet.Év végén a pecséteket be lehet váltani ajándékokra.Sem gyererk nem vagyok,sem pedig észtér.azt gondoltam,ez egy aranyos játék.kiváltottam az útlevelet és minden alkalommal/filmklub,filmfesztivál,kiállítás,előadás/ pecsételtettem bele.Nekem 7 pecsét gyűlt össze.Birinek 18 db.Dec.22-ig lehet kiváltani az ajándékokat.Mivel még köhögök,de már nem vagyok covidos,nem ültem be a filmklubba,hanem délre,a titkárnő megérkezésének idejére odamentem kiváltani az ajándékot.Észre vettem,hogy általában nem teljesen jól vannak megszervezve a dolgok,mondjuk úgy 70%os minden.Pld hiába a sok érdeklődő,nincs elég nag terem,ahová elférnének,pedig regisztrálni kellett,az utcán ácsoroghatsz....stb.Szóval képen lehetett látni,milyen ajándékok közül választanak neked a pontjaidnak megfelelően.Kaptam egy szép ,komoly naptárt és egy kis tükröcskét.Amikor én délben megkaptam ,egyedül voltam ott.Biri viszont, estére ment a filmklubba . Az igazán fantasztikusan szuper Biri,aki odajárt gajagüm tanfolyamra,minden filmklubbon ott van,koncertekre,kiállításokra ment,koreai filmeket fordít......az a 18 pecsétjéért 1db 2dl-es rizsitalt,egy 5dkg-os ropit és egy pici műanyag poháralátétet kapott.EZ EGY JÁTÉK,de MÉLTATLAN ILYEN AJÁNDÉKOT ADNI A KOREAI KULTURALIS KÖZPONTBAN
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 11:56

:flower1: Ide majd teszek be valamit.Most megyek kutyát sétáltatni,majd jövök.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 12:06

Ezt én:
Kép
Kép
Kép
Kép
Felajánlottam Birinek a naptárat,de nem kéári.A tükröt lilla kaPJA. Lányok!Ha elfogadlátok,bármelyikőtöknek szívesen elküldöm a naptárt..Ez nem értéktelen,csak nekem olyan egyszerű,összefirkálhatós kell.Tehát Rita,Ildikó,Kata,küldöm szívesen.Legalább lenne valami igazán koreai kis valami.ÍRJÁTOK MEG!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 12:11

Hamarosan jövök,megyek kutyát sétáltatni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 17. 12:58

Sziasztok Lányok és Elthan!Mindenkinek szép vasárnapot!
Mindjárt kész a fele ebéd, legalábbis ami a levest illeti. Reggelire a tegnapi palacsintatészta volt egy kicsit feljavítva és az volt a reggeli.

ATV- én megy a Vidám Vasárnap,Samu abba van belefeledkezve..
Én meg a rádiókat hallgatom, közben meg játszottam eddig, utána meg Georgiszt kezdtem hallgatni, de mivel nem élő adás így bármikor el tudom kezdeni és folytatni. :-bd :flower1: :littlehearth:

Köszönöm hogy gondolsz ránk , és ha esetleg még nem jelentkezett senki a naptárért én szívesen elfogadom.
De mivel őrült hajtás van a postán és úgy amblock inkább majd csak januárban add fel, hogy ne sérüljön meg.
Ha közben volt más jelentkező rá és előbb mint én az sem gond.

Sikerült végre egy nagyon jó kis pizsamát vennem magamnak! és jó a mérete anyaga stb. 2o-ban megállt.
De már teljesen kivéreztettem magam anyagilag. Úgyhogy most hogy legalább egy db van hagyom a témát.

Na megyek tálalni, aztán majd meglátom hogy alakul a napunk.. Csodás napsütés van, de kérdés Samu le akar e feküdni, vagy mehetünk egyet sétálni.
Boltba is kellene menni , legalább 3o tojás kellene napi néggyel számolva 4o kellene inkább szilveszterig.

Még átgondolom.

Puszi mindenkinek! :x :ymhug: ~o) :-bd :flower1: :littlehearth:
Visszafelé még egy oldalt elolvastam, mert kiderült hogy ott nem jártam.

Ildikó gyönyörű a dekorod, szerintem is folytasd a készítését!
Én is azt mondom, milyen jó néha halogatni dolgokat , így a múltkori esés megúszta törés nélkül! Nem semmi helyzet lett volna szegény pezsgőknek!

A képeket köszönöm, olyan jó látni ilyesmit, amik megadják a karácsony készülődésének hangulatát.
Na mentem, mert most jut eszembe hogy nem kapcsoltam le a levest, remélem nem az aljáig főztem.. x_x :-bd :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 13:40

Kata elkerem gmailben a cimed Ritatol
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 17. 13:45

Paggy, már el is küldtem! :D
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 14:13

Koszonom Rita.Lanyok csak keso delutan folytatom, mert igeny volt 20 db krumplis langosra a hazban levo fiataloknak.Baratok jottek hozzajuk es megkertek csinaljak.Szivesen..Jovok 6 ora fele vissza.Kata kuldtem gmailt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 14:29

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 17. 14:30

Sziasztok.
Gyönyörű idő van,süt a nap.
Rita, két karácsonyfás kép van, mindkettő fent a FB-on. A kisebb volt az etalon, megfestettem hogy sikerül a színekkel /nem szoktam ilyet csinálni/ bár egész más alakú a másik. Valahol láttam kicsit másképp a havas fát.
A kicsi sokkal jobban tetszik.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 17. 16:18

Sziasztok Lányok és Elthan!
Kedves Paggy, megérkezett az email, válaszoltam is! Köszönettel! :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Megyek kikeverni a kenyértésztát, mert elfogyott a kenyér, a hús lassan megsül a sütőben, annak a helyére fog kerülni! :x :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 17:13

Rita:
Az Erzsébet fürdő dekorációja idén is szép.Már nálunk is van kivilágított busz,de a miskolci villamos mindent visz!!!Rita!a Múltkor írtam egy miskolci farmról,ahol minden olyan barátságos.Nem emlékszer,hogy reagáltál volna,ismered?Sok érdekes dolog történik Miskolc környékén most!!!Fellendült a város?Jó a polgármester vagy a helyi közösség?Van miskolci művésztelep?Mindjárt megnézem
https://www.miskolcigaleria.eu/100-eves ... vesztelep/
https://visit.exhibitonline.hu/hom-keptar/hall/1352
Hűha,van egy Csontváry képetek is!!!!
Kata:
Januárban küldöm a naptárt!!!! :-bd
Ildikó!megvolt az esküvő?Kívánom,érezd jól magad a mulatságban!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd
Ildikó!Krétával lehet írni az ablakra:Zsírkréta?le lehet egyszerűen törölni?
Sajnos megint tavasz lesz karácsonykor,ezért jó,ha legalább az ablakon téli a dekoráció.Ja és milyen ruhát vettél fel az esküvőre?És főleg ,tánccipőt?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 17:34

Lányok!Holnap megyek gerincgyógyászhoz.Megjött a leletem.Meszesedés,kopás,görbület,csőr itt-ott.Hát ez van ,a súly és az öregedés!EWgy vagyonba fog kerülni.
Borzasztóan álmos vagyok.megsütöttem a lángosokat,kint voltunk Csokival.....A párom elmosogat,én meg alszom egy kicsit.Sziasztok,köszönöm a képeket,a szép sötétkék égboltot,a havas karácsonyfát,az utcai Betlehemet Zalaegerszegen,a díszes Erzsébet fürdőt,a miskolci Betlehemet, az esernyőket,a könyvkarácsonyfát..
Hű,a párom behozott egy finom teát \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ ,előbb megiszom,hátha feléledek és még hozok valamit!!!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 17. 18:23

Paggy krétafilcről van szó. Keress rá a neten.
Zsírkréta nem jó. A fenti kr.filc olyan mint egy toll, lemosható. Írószer boltban kapható.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 17. 19:14

Jöttem beköszönni, nálunk lassan kezdődik a esti ceremónia. Bár most degeszre ettük magunkat, mert most készültem el mindennel!
Jó éjszakát mindenkinek!
Paggy, sajnos muszáj az egészségre költeni, többet mint szeretnénk, de ez van.! Milyen aranyos a párod hogy vitt be teát! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 17. 20:06

Sziasztok Lányok!
Sok minden történt a héten, zajlottak az események.
Ildikónál olvastam, hogy visszaütötték a szivét, meg hogy kell katéterezés.
Jó, ha megcsinálják a katéterezést is, látják mi van bent. Az emberek azt hiszik, ó rutinműtét. Igen, csak mikor én a nyugtatótól rosszul lettem, és elkezdtem nagyokat lélegezni a maszk alatt szóltak, hogy na ne csináljam, mert ha hozzáér a katéter a belső részhez, akkor nagy baj lesz. Azt meg ugye nem tudtam, hogy ezt a hülye nyugtatót beadják, csak éreztem, hogy valami nem stimmel. Na de ez én vagyok. Maga a műtét nem fáj, olyan csinálja, aki ért hozzá, nem kókányokat engednek oda. Nagyon drukkolok, hogy jobban legyél és kiderüljön mi okozza a rosszulléteket.

Most csak ami eszembe jut: Kata, volt egy pizsamás felvonultatásod. Volt egy narancsszinű azt hiszem. na az tetszett nekem, annak ellenére, hgoy nem tudok alvásnál magamon semmit elviselni.

Paggy, igen, az embernek arra van ideje amit akar. Csak hiába akar, ha van más teendője is, és valamit háttérbe kell szoritania, emiatt pedig csúszik minden.

Indultunk az ELTE-n a chinese bridge-re készült képünkkel. Elhoztuk az első helyet. Nagyobb képet nem lehet belőle mutatni csak ha egyenként tölti fel az ember, mert hosszú a kép és ha nagyitja nem látszik az egész kép.
Ez volt kedden. Ma meg a kinai igazgatónő és a kinai kistanárokkal közösen volt egy karácsonyinak is mondható késő ebéd, kora vacsora összejövetel.
Nagyon jól sikerült, ők is ettek a mi ételeinkből, mi is az övékéből. Nagoyn megható beszédet mondott az igazgatónő, meg is könnyeztük. Többek között mondta, hogy keveseknek adatik meg, akik ide jönnek hozzánk tanitani ez alatt az egy, vagy két év alatt, hogy betekintsenek pl. egy karácsonyi menűbe, amit mi készitünk az ünnepekre.

Elfáradtam, most is csak tengel-lengek. Ramosnak meg ment a hasa, mire kikombináltuk,hogy az acana vöröshúsos táp, amit most rendeltem, hiába ugyanaz, más az összetevője. Kia fene gondolná. Mágneseztem, probiotikum, úgy néz ki valamennyire áthidaltuk a prob lémát, holnap rendelem meg a régi helyről a kajáját, ami akkor ott nem volt ahogy néztem az újabb adagot neki.

Még csak nyolc óra, de mindjárt ledőlök a s zékről olyan fáradt vagoyk.
De legalább holnap nem kell főznöm, mert a mai kis ünnepségről mindenki hozott maradékot haza.

Mindenkinek szép estét és jó pihenést!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 17. 20:15

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 17. 21:48

Gratulalok Agika!!!! :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 18. 6:14

Sziasztok Jó reggelt Lányok és Elthan!
Remélem mindenkinek jól telt az éjszaka!
Ági, köszönöm a remek kis szösszenetet, gratulálok is a kellemes közös estebédnek! Nálunk így hívják, ha már az ebéd késő a vacsora korán :))

Biztosan nagy örömöt szerzett nem csak az első hely, hanem a közös ünnepi étkezés is. :flower1: :ymhug: ~o)
A képeket megnézve igencsak megérdemelt az első hely! Nagyon megdolgozott érte mindenki!

A ruha meg csodaszép, de a tied is nagyon elegáns! bár még nem láttalak soha olyanban ami ne állt volna jól!
Remélem ez a hét mindenkinek zökkenőmentesen lezajlik.
Nálam éppen most mondja fel a szolgálatot a tűzhely! :-q
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 7:45

Kulfoldre viszik megint:
https://index.hu/kultur/senkitobbet/202 ... o-arveres/
Ugy tunik, Sajnos!!!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 18. 10:51

ÁGIKA GRATULÁLOK! :littlehearth:
Nagy munka volt.

Paggy volt táncika, tánc cipő nem kellett lakásban voltunk és papucsban, vagy zokniban, mint a koreaiaknál.

Rita, a karácsonyfát láthattad, a szűkebb változatot, bár azon nem volt hó.
az csak gyakorlásként volt, és jobb lett mint a másik változat.
A kis kínai egy bemutató videóról van, nem egészen olyan, annak a kerete egy doboz belső. Pont belefért és így került fotózásra. Valami habgumi féle, sajnáltam eldobni tudod "majd valamire jó lesz" darab.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég