Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 18. 15:00

Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációkat a helyezéssel kapcsolatban. Nekem ez a kép már semmit , vagyis nem sokat jelent. Annyi minden történt vele kapcsolatban, hogy már nem tudok úgy rá gondolni, mint amikor inditottuk.
Úgy döntött a családi kupaktanács, hogy nem veszünk fenyőfát. Egy gonddal kevesebb. Mint már egy ideje, az idén is rendeljük két napra a karácsonyi kaját, igy nem kell főznöm. Szenteste hozzuk el, akkor délben jön még a fiam barátnője is, aztán valamikor, ha az ottani gyerekekek nem betegek megyünk anyuhoz haza, mert ő ki nem mozdul apu halála óta. Eddig mindig betegek volt az öcsém nagyobbik fiának két lánya, akik ovodások, igy mi nem mentünk haza. Aztán mindenki gondolt, amit akart. Nekem fontosabb, hogy ne kapjunk el semmit.
Nagyon jó volt a tegnapi estebéd a kinaiakkal. Mi két fajta töltött káposztát vittünk, meg volt rakott krumpli és csirkepörkölt galuskával, tejföllel. Sütinek volt mákos guba, részeges körte, diós beigli, házi krémsajtos, tejfölös pogácsa, mézes krémes. Ők csináltak hot pot edényben különböző dolgokat, meg a fiam tanára egy porcos oldalas részből ami apróra volt vágva kinai füszerezésű krumplival készült paprikást, amin nem volt lé, de valami kicsi szaftja volt - finom volt. Volt még egy ebéd utáni levesszerűség, amiben rizs volt, szerintem goji bogyó, meg csak remélni mertem, hogy nem majomszem . Na a majomszemről kiderült, hgoy nagoyn finom- érdekes állaga volt, szezámmagos volt a belseje, talán a biangbiang kinai étterem szezámmagos golyóihoz hasonló ize volt. Érdekes virágmellékize is volt. Nem volt roszz. Ők sorban álltak érte. A fiammal mi is szedtünk jócskán belőle. Volt egy kerek sütőtökös süti is, ami engem a kinából hozott csavart, most kideritettem mogyoróolajban sütött, vagy az is volt hozzáadva frász se tudja süteményre emlékeztetett. Kemény, ropogós lett a leányzó által készitett változat külseje, mert szerinte a liszt nem olyan volt, mint amihez ők szoktak. Na ennek is, meg a tanár által készitettnek is kérem majd el a receptjét.
Maradtak ételek, mindenki pakolt mindent. Az igazgatónő olyan beszédet tartott, hogy szem nem maradt szárazon. :-) Nagyon szép napot zártunk.
Örülök neki, hogy a fiamat is siekrült megmérgezni Kinával. :-)

Ildikó, a fenyőfás képed nnagyon tetszett! :-)
Kezdek én is neki a festésnek. Be kell fejeznem, nem sok van hátra, aztán maratonozok majd, mert nagyon le vagyok maradva, legalább tiz képet kell megcsinálnom. Örülök majd, ha a következő kurzusra kész minden.

Kata, tudok én mutatni olyan képet is, amiben tragédia ahogy áll rajtam a ruha. :-) :-) A legtöbb problémám abból van, hogy képtelen vagyok normálisan beállni egy képhez.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 18. 15:53

Sziasztok Lányok és Elthan!
Ági, köszönöm a remek beszámolót! Nagy nagy ölelés érte! :ymhug: :D :-bd :x :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 18. 16:04

A konyhaasztal berendezve, azonnal inditom a maratoni festést, de gyors hozok pár képet, mert aztán ha belendülök csak festek és festek.
Hát csak hoznék, megbolondult a rendszer. Hiába húztam át a telefonról mindent, nem látszik a letöltések mappában. aztán a postimage sem azt tölti be amit kiválasztok. Újra kellene inditani a gépet, de arra már nincs időm, vagyis megyek festeni. Pedig vagy tiz képet akartam gyors feltölteni ide. Franc bele. Na majd igyekszem megtenni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 16:13

Hat Lanyok! Ismet modositok, mert szeretnem ha reszesei lennetek ennek az esemenynek.Tudom , hogy Agi vegre isteni beszamolot irt, de most tobb dolog miatt annyira fel vagyok zaklatva, hogy semmi normalis dologra nem vagyok kepes.Igy azt dontottem, hogy beteszem a galeria latogatast, s utanna megmutatom az eredmenyt is.
Fel vagyok zaklatva, mert a gerincklinikan 10 percert , ami egy kis hatsimogatas volt, allitolag igy kell 12000 ftot fizettem.Majd elmondta, hogy nagyon meszes a gerincem. Es nagyon nem lehet rajta segiten, csak enyhiteni masszirral es uszassal.Jojjek minel tobbszor ide.Ezutan hazafele bementem a galeriaba, ahol mar csomagoltak a magangyujtok a kepeket.Kerdeztem mennyiert keltek el , a titkarno azt mondta, hogy nem ismerem az internetet, keressem meg ott.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 16:23

Majd bementem a Csarnokba es bevadaroltam.Kozben a parom arra jott es mikozben vadaroltam duhrohamot kapott, 40 tojast foldhoz vsgott a Csarnok kellos kozepen, majd uvoltozott velem.Ott akartam hagyni, de utanam kiabalt, hogy varjam meg.Kepzelhetitek.Most itthon duhong.Gyorsan ittam egy nyugtato teat.Nem tudom meddig birom meg.Kar volt segitenem neki, hagynom kellett volna a korhazban.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 16:28

Most le kell nyugodjak, ezert majd leulok a gep ele, ha abbahagyja a cirkuszt.Nem miattam cirkuszol, hanem a cukra miatt.Ha nem valtozik es nem szed gyogyszert es duhong, itt fogom hagyni.Persze, akkor (a csaladom, akik semmiben nem vesznek reszt, majd kikialtanak szemetnek, aki nem torodik a ferjevel..Lillanak eloadjak, majd , hogy a nagyi lelketlen.Kozben ok azok.Nem aldozat vagyok, hanem egy hulye,aki megszokta hogy a hatan fat vagnak es nem szeretett volna csalad nelkul elni.De a SORS mindig megtanit, hogy tobbnyire magamra szamitsak csak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 16:37

Szoval Lanyok!Hamarosan leulok a gep ele.Most eppen zsibbad a kezem az idegesseg miatt, viszont merges vagyok magamra, mert miert kellett a paromat ilyen allapotban barmire is kernem.Mar nem alkalmas ra es ettol lesz ideges.Remeg a keze, de nem szed gyogyszert.
:Az apam pont ilyen idegbeteg volt mint a parom, es a lanyom rettenetesen az anyamra utott.Szegeny Lilla, vajon kire?Az anyjara, apjara vagy a naszasszonyomra, esetleg ram? =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 16:45

Mindjart leulok a gep ele es meglathatjatok, hogy milyen kulonleges egy aukcios kiallitas.Tartsatok velem es Veraval a nezelodesen, de kozben Ildikot , Agit olvassatok!
Mielőtt elkezdem 3 információt megosztok:
1/A nagybányai festőiskola a modern magyar festőművészetet elindító mozgalom, ami 1896-tól kezdve a nagybányai művésztelepen bontakozott ki, és csak a második világháború vetett véget működésének. A művésztelep 1902-től szabad iskolává alakult, ahol az új magyar festőgeneráció majd minden jelentős alakja megfordult. Az iskola fő érdeme, hogy a naturalizmus és a plein air/ :ymparty: szabadban festés/ irányzat eredményeit meghonosította. A korai időszakban a nagybányai stílus legmeghatározóbb egyénisége Ferenczy Károly volt. A többi alapítók: Hollósy Simon, Réti István, Ferenczy Károly, Thorma János, Iványi-Grünwald Béla.

Az iskola a 20. század első felében :ymparty: mindvégig nagy hatással volt a hazai festőművészekre, hatása érvényesült a MIÉNK, a Nyolcak, a Szinyei Merse Pál Társaság, a KUT, az alföldi festők, de még a szentendrei iskola, a miskolci művésztelep festőinél is, át meg áthatotta a magyar festőművészetet, ez volt az első festőiskola, melynek munkásságát a magyar közönség keblére
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 17:19

2/Impresszionista festészetjellegzetességei• fény, levegő• valőr: színtelítettségLokál színek (tárgy felületi, helyi színe) kis színfelületek• reflex: visszatükröződő szín• cél a látvány friss, közvetlen rögzítése• kiegészítő színek, vibráló tónusok• Optikai színkeverés (paletta helyett)• Nyitott képszél• Oldott, laza ecsetvonások• Szubjektív látásmód• Véletlenszerűség, dekomponáltság• Hiányzik a kontúr és a vonalperspektíva(szobrászatban bravúros felületkezelés, gazdag fény-árnyék hatások)  
Ezt követő és ezt meghaladó irányzat a
  Posztimpresszionizmus jellemzői• jellemzők• impresszionizmusból indul ki• kompozíció formai-tartalmi egyensúlya• pl pointillizmus/PONTOK ÖSSZESSÉGÉBŐL HOZZA LÉTRE A KÉPET • optikai törvények, :ymparty: festészet tudományos alapokon• :ymparty: fény és szín analízise• vonal szerepe felerősödik• síkszerűség, dekorativitás  
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 17:23

3/Fauvizmus/VADSÁG/ - vibráló színek,vadságok a vásznon
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 17:26

És akkor most csapjunk bele!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 17:33

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 17:39

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 17:44

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 17:54

Néhány képet kiemelek és majd a végén megírom hány forintért kelt el:
Kép
Paizs-Goebel Jenő/1896-1944/ Szamárhegy Szentendre
Kép
Glatz Oszkár/1872-1958/
Tavaszi rét 1910-es évek
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 17:58

Kép
Boromissza Tibor/1880-1960/
Kalapos nő parkban/Nagybánya/Kép

Kép

:ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty:
eERRŐL RÖGTÖN A RENOIR:pORTRAIT ALPHONSINE C.KÉPE ÖTLÖTT AZ ESZEMBE
Képlightshot
Kép

Czóbel Béla/1883-1976/
PARKRÉSZLET/NAGYBÁNYA 1906-KÖRÜL/
eREDERTILEG ÍGY NÉZ KI,NEM JÓ A KÉP.AMIT CSINÁLTAM:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 18:29

Kép
HOLLÓSS sIMON/1857-19186
Nyári napsütéses fasor/Máramaros-plein air/1910
Kép
vASZKÓ öDÖN/1896-1945/
kONCERT 1921
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 18:43

Kép
cZIMRA gYULA/1901-1966/
Műtermi kilátásfrancia és magyar újsággal/
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 18. 18:47

Tavaszi rét és Szentendre c. festmények nagyon tetszenek. A többit még alaposan meg kell néznem.
Nagyon jó lehet ott a helyszínen "válogatni" mármint melyik tetszik jobban.
Az árak az egekben lehetnek.

Kell neked Paggy ilyen helyekre menni, ahol kicsit le tudsz nyugodni, a viharok után.
A cukor csinálja. Egyszer vedd videóra az ilyen esetet, és meg kell mutatni amikor lehet, hogy ezt többet ne.
Kire hallgat az Ember, meg kell találni azt a személyt, ha van olyan. Itt okoskodok, inkább törődjek magammal. Bocsánat érte.
Köszönöm a rengetek ismeretanyagot. A keretek is gyönyörűek.

Ágikám, a sok festményt be kell adni, vagy csak megnézik. Most mi is kaptunk egy feladatot, bár most nem iratkoztam be tanfolyamra.
Vannak még lefestetlen tanfolyami anyagaim is, amiket vettem, de jobban tetszett magamtól, önállóan festeni mégha nem is sikerül úgy ahogy szeretném.
Köszönöm a fenyős kép dicséretét. Nem tudom a kicsit kitettem-e ide. Az jobban tetszik.
Közben várom a csomagszállítót, 19-20 óra az időpont. Nehogy elszalasszam.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 19:04

Szia Ilkdikó!Köszönöm. :flower1:
Lányok!Úgy döntöttem a katalógusból fényképezek/mert vacakok a képeim és szeretném,hogy lássátok,mennyi szép képet árultak/ és jónéhányat beteszek-Majd megírom hány ft.ért keltek el-
Közben elmegyek csokit megsétáltatni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 19:06

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 19:12

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 19:17

@};-
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 19:21

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 18. 19:28

Sziasztok Lányok és Elthan!
Látom zajlik az élet visszafelé olvastam el ami a legutolsó hozzászólásom óta megjelent!
Nem semmi! A kiállítás egy két képe eléggé tetszett, a többi nem fogott meg annyira, annál inkább Ildikó kis fenyőképe!

Hallod Paggy, a barátnőm meglepett 3o tojással, mert készült hozzám, és megkértem hogy hozzon nekünk fél kiló kenyeret, aztán majd tojást hozok a kisboltból.
Erre fel hozta bónusznak a tojást! Igazán jólesett, + még banánt és pár liter tejet is hozott! Igaz, csak fél órája volt rám! Mert aztán vinni kellett a legkisebbet matek foglalkozásra. :x :ymhug: :-bd :littlehearth:

De már régóta készült hozzánk, még két adventi csokinaptárt is kaptunk, de az is csak most ért ide. de nem gond, majd megesszük apránként , a mikulást meg megpróbálom kifestetni Samuval.

Paggy, folytatva az előző gondolatmenetet, bele sem merek gondolni a 4o tojás katasztrófájába! Mi boritotta ki ennyire?
Hiába, a cukor hat az idegekre is, és amire régen csak mosolygott volna, most dührohamot tud kiváltani.
Saját tapasztalat a bátyám által. A végén ő úgy intézte el magát, hogy nem volt hajlandó bevenni a gyógyszereket és az inzulint. így borítékolva volt a halála.

Tőlem még telefonon bocsánatot kért előtte azért amit velem tett! ^:)^ Remélem az Úr jóváírja nála!
Rettenetesen félhet a párod minden következménytől ami a cukor miatt jöhet, és ezzel próbálja megmutatni hogy akkor is ő az úr a házban, és egyáltalán. Belül meg sír, mert tudja hogy milyen aljadék dolgot csinált most is veled.

Sajnálom őt, de téged másképpen, mert ő szeret téged, de te vagy akin le tudja vezetni a frusztrációját.
Egy pszihológus kellene neki! Rettentően oda lehet az önbecsülése, és rettenetesen haragszik saját magára a betegsége miatt.

Paggy, most abban a cipőben vagy amiben mi voltunk Laci miatt 4o éven át. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég