Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 19:30

Lányok!beteszem a katalógust,ha van kedvetek,nézzetek bele.
Ezek mind magyar festők a századfordulóról és az 1920as évekből.
https://www.kieselbach.hu/aukcio/73-teli-aukcio-hu-146
Görgessétek lefelé!
Itt vannak az árak,hogy mennyiért keltek el a képek:



https://index.hu/kultur/senkitobbet/202 ... tt-hotel-/
Ennyi volt,megyek kutyát sétáltatni.Sziasztok. :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 18. 21:04

Most tertem magamhoz.Ildiko!Nagyon szep a fenyo!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 19. 12:56

Holnap jövök!

Kép Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 19. 14:39

Sziasztok!
Ildikó nagyon tetszik a fenyőd! :-)
Paggy, köszönöm a tájékoz tatást az aukcióról. Hát tudom bennem van a hiba, de hogy én még 10 ezret sem adtam volna ezekért a képekért, az is biztos. Röpködtek a milliók? H át nagyon sznobnak kell hozzá lenni szerintem és most nem akarok bántani senkit sem. Mondjuk Csontváryval sem tudok mit kezdeni, ha egy képe tetszik, lehet sokat mondok. Viszont Munkácsyt szeretem.
Totál eltájoltam magam, azt hittem szombaton van szenteste.
Ma vittem a bácsikának meleg ételt, meg vacsorára is főtt ételt. Mondja, hogy a pap kijött hozzá a templomból, kapott egy jegyet, hogy szombaton menjen és kap meleg ételt. Meg is volt lepődve, mert hiába van a templom oldalába rakva a szeretetláda, amib lehet pakolni a vitt ételeket, ő a templomba nem szokott bemenni. Két vée járok lassan a bácsikához, egysezr sem fordult ez elő, és ráadásul a nevén szólitották. A véleményem megvolt, jó is rossz is. De örültem neki, hogy ő is örült. Megborotválkozva frissen vágott hajjal beszélgetett ott ahol ülni szokott.
Most főzöm a csirkepörköltet neki, teszek a fagyóba is, hogy karácsonyra , meg máskor is legyen neki meleg étel.
Jajj, jött egy szép madár az etetőre. spájzolok be a napraforgóval az ünnepekre.
Ramos itt fülel mellettem és lesi őket.
Kész lettem a képemmel, tanár úrnak is tetszett.

Kép

Ramos gyógyul a mágnesen

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 19. 18:35

Sziasztok LÁnyok és Elthan!
szép estét mindenkinek!
Ági, nagyon szép a rajz! A madárkáról nem csináltál gyorsan képet?
Úgy örültem hogy írtál a bácsikáról. Legalább így most ő is egy kicsit ünnepibb és emberibb külsővel várhatja a karácsonyt.
Ramos persze a maga szokásos kis heverdel módján a mágnesen! Aranyos.

Megyek, adom a vacsorát Samunak! :x :ymhug: :D :-bd i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 20. 6:22

Sziasztok!Agika!Egyreszt izlesek es pofonok kulonboznek, masreszt a mutargykereskedelem befektetes.
Ezt szeretten volna megmutatni.
Kellemes unnepeket Lanyok! :flower1:
A kepeidet, a kitartasodat es a szorgalmadat Agika, mindig megcsodalom. :-bd
Ildikonak es neked koszonom,hogy megmutatjatok. ^:)^
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 20. 6:33

Amiert meg hoztam a sok kepet,mart racsodalkoztam arra, hogy mikozben Parizsban a szazadfordulon es azt azt koveto 3 evtizedben micsoda oriasi fellendules volt a kepzomuveszetben,.Munkacsy festesete meg a regi hagyomanyokhoz hiven historikus, komor es nagylepteku volt.Hobortnak tartotta az impresszionizmust.De a 19.szazad vegen, az uj talalnanyok oriasi fejlodest hoztak.Mar nem lehetett a regi modon festeni.Auto, geoek, nagyvaros....
A magyar festok is kint tanultak Parizsban es hazahoztak az uj stilust+ Nagybanyan rengeteg tehetseg gyult ossze.Magyarorszag ekkor lepest tartott a vilaggal mint irodalomban/Ady es a Nyugatosok/ mint a kepzomuveszetben./Persze nem az egesz Magyarorszag, mert nem hiaba ostromolja Ady a magyar ugart.A szazadfordulon lett Budapest vilagvaros.Hatalmas epitkezesek. Milleneumra.Azert hoztam ezeket a festoket, hogy ezt a forrongast es utkeresest lassuk ill.en most fedezem fel, hogy tukrozodik a festeszetben.Ezutan jon az elso vilaghaboru egy borzaszto kiabrandulas a kapitalizmusbol.Ezutan ismet nem lehet idillikus dolgokat festeni.A szep fenyek, foltok utan jon a valosag.Szurrealista, kubista kepek.Az ember atelte a haboru borzalmait es robotol a gyarakban...Ezek mar nem hangulatis, szines kepekm
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 20. 7:08

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 20. 7:52

Szia Paggy!
Persze, persze, igazad van, elfogadom, de nekem akkor is ez a véleményem :-)
Befektetés, a nagyok befektetése és sznobsága az ilyen aukció, ahol ennyit képesek kiadni egy képért.
Nekünk a tanárunk sokszor elmondta, hogy a lelked és a hangulatod visszatükröződik a képben. - és itt jön az amiről irtál, mit tükröznek ezek a képek-
Nagoyn köszönöm, hogy hoztad és megmutattad! Tényleg! Látunk mást is és kell is látnunk.
Ki kell másznom az ágyból és inditanom a napom, mert megint dőzsöltem egy kicsit, hogy visszafeküdtem hat után.
Mennek a .... reklámok a tv-ben, Ramos vonyit ezerrel. Van egy szaxofonos, meg a politikás-füttyös, na ezeken olyan magasröptű véleményt tud vonyitva elmondani, hogy még a szomszédban is hallják.
Még mennem kell vásárolni is ma. Kezdik a madarak is az inváziót, itt esznek a párkányon, nem is húzom fel a redőnyt addig. megszámoltam 22 kismadár az ablakban.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 20. 8:18

Sziasztok Kislányok!

Paggy képes beszámolójáig olvastam el mindenkit, ezekre válaszolok most. A kiállítás képeivel és videóival fogom
folytatni. Lehet, hogy még ma, de lehet, hogy csak holnap. Elkezdtem fordítani. Szokás szerint sok időt elvesz, de
azért, mert én akarom, hogy elvegye. Már nem túl gyakran van fordíthatnékom, de ha rám jön, akkor ezerrel kell
csinálnom. :-o #:-s :))

Paggy, megértem a háborgásodat a KKK ajándékai miatt, de legalább mostantól tudod, hogy mire számíthatsz, nem
ér több meglepetés, és Birit se. Nem lehet túl nagy bevétele a KKK-nak. Az ajándékok szponzoroktól, felajánlásokból,
származhatnak. Azt osztják szét, amit kapnak. Mondjuk az arányokra odafigyelhetnének.

Az olajban sült lángos krumplis verziója a krumplis lángos, vagy a platnin sütött, ami csak krumpliból és lisztből készül?
Csak azért kérdem, mert ahány ház, annyi elnevezés. Nálunk az első a krumplis lángos, a második a krumplilángos.
20 darab lángoshoz nem kevés alapanyag kellett. Meg voltak elégedve az eredménnyel a fiatalok?

Digitalizálva vagyok, a laptopom saját naptárját használom, telefonon meg a Jegyzeteket. Elgondolkodtam rajta, hogy
mikor szoktam kézzel írni, és kiderült, hogy csak akkor, ha fordítok, és akkor is keveset. Van egy füzetem, abba szoktam
ilyenkor jegyzetelgetni. Leginkább a szereplők nevét írom le, és hogy kik ők a sorozatban. Ez addig kell, amíg nem jegyzek
meg mindenkit.
Kata biztosan jól ki fogja tudni használni a naptárat.

Ha már régóta itt élnék, akkor meg tudnám ítélni, hogy melyik polgármester milyen jó gazdája volt a városnak. Mivel
nincs összehasonlítási alapom, ezért nem tudok véleményt nyilvánítani. Arra meg nem hagyatkozom, amiket a miskolci
fb csoportban olvashatok. Szokás szerint a fele csapat méltatja, a fele utálja.

Miután megnéztem a yt shortot a Kalitkás nőről (amit te linkeltél be), másnap már a hírfolyamomban olvashattam, hogy
mennyiért kelt el. Köszönöm szépen algoritmus! :( :-o

Sajnos tényleg együtt jár a korral a meszesedés. Régen jártál uszodába. Mi lenne, ha újra elkezdenél úszni? Hátha sokat
segítene. Nem tudom milyen gyakran érdemes masszíroztatni, és azt se tudom mennyibe kerül, de lehet, hogy elég lenne
havonta eljárni oda is.
Nem akarom elviccelni a problémádat, de az jutott eszembe, hogy ha meszes is, legalább van gerinced. Hány, de hány
ember nem mondhatja el ezt magáról.

Spoiler: mutasd
December 18.-a a legnagyobb jóindulattal se mondható a te napodnak. Gerincvizsgálat és földhöz vágott tojások.... :(
Egyik nap fent - finom tea felszolgálása - , másik nap lent - dühroham.... Nem tudok mit mondani.... :( De mégis:
még a kórházban kéne lennie. És akkor még csak most értem a következő hozzászólásodhoz. Arról írsz, hogy fog ítélkezni
a családod. Anyukámat is ez tartotta vissza, hogy a részeges apámat elhagyja: mit fognak szólni az emberek. Igaza
volt, a részegségének következményeit csak mi, a szűk családja "élveztük", a külvilág mit sem tudott erről. Apám
mindenki szemében a "kedves Feri" volt. És valóban nagyon kedves, jó szándékú ember volt. Épp csak megnyomorított
bennünket az ivással.


Kata, 17.-én, vasárnap írtad, hogy milyen szép napsütés van nálatok. Nálunk vasárnap óta köd, nyálka, szitálás, vagyis
a nagyon-nem-szeretem morcos idő van. Meg kell erőltetni magamat, hogy kimenjek a lakásból. Lehangoló az egész.
Ilyenkor karácsony táján pont szeretném a telet.... mindegy....

A tűzhely is! Már megvolt a három igazság és a ráadás is! Remélem minden baj itt marad az óévben. Az újjal pedig egy
kevésbé problémás, boldog év köszönt rád és mindannyiunkra!

Ildikó, nálatok is gyönyörű az idő, mint Katánál? De jó nektek! Fentebb írtam, hogy nálunk mi a helyzet. Úúúútálom!

Cipő nélkül a legkényelmesebb a táncika. :D

Milyen jól tetted, hogy újrahasznosítottad a habdobozt! Jól áll a kis kínainak. Egészen egyedi. :)

Ez a fenyős festmény, még szebb, mint az előző! Hű, de tetszik!! És megint milyen szép színű a háttér! Menyire sokat
számít! Meg a jól elhelyezett vékony fekete vonalkák... meg fehér pöttyök... :D

Ági, én az ellentetted vagyok. Nem bírnék lenge öltözékben lefeküdni (kivéve, ha hőség van). Nekem még alvós zoknim,
és alvós pulcsim (nem vastag) is van. Csak jó melegben tudok aludni. A paplanom dupla. A Jyskben vettem, egy nyári
és egy téli van összekapcsolva. Nálam az sosincs szétszedve, együtt van huzatba húzva. Nyáron kitakarózom, ha melegem
van, de sokszor kelek arra, hogy azért van melegem, mert álmomban visszatakaróztam. =)) Régebben egy nehezebb
paplanom volt, az volt az igazi. Kb. két éve tudtam meg, hogy lehet kapni különféle súlyú paplanokat, direkt ilyeneknek,
amilyen én vagyok, akik azt szeretik, ha érzik a takaró nehezét. Már megszoktam ezt a könnyebbet, de ha lesz felesleges
35 ezer forintom, veszek magamnak egy súlyozottat.

https://jysk.hu/blog/egy-sulyozott-paplan-segithet-jobb-alvasban

Gratulálok az első helyhez! Nem ért váratlanul. Nyerő csapat vagytok! Mennyien maradtatok a kezdő kurzushoz képest?
Hányan alkottok egy "osztályt"? A következő kurzuson mit fogtok tanulni?

Olvasom, hogy a vacsora kicsit (öröm)könnyesre sikeredett. A lényeg, hogy finomakat ettetek és jól éreztétek magatokat!

Te is voltál a selyem kiállításon! Paggy által mi is megismerhettük ezt a gyönyörű ruhát. Szeretem a rólad készült fotókat,
mert mindegyiken jókedvűen mosolyogsz. :D

Spoiler: mutasd
Kép


Az unokával majd a karácsonyfa is visszatér a házatokba.

Majomszem???!!! Jaj, én nagyon finnyás vagyok! Nem kóstolok meg olyan ételt, amiben nem tudom mi van. A ti estebédeteken
is csak rizst ettem volna szerintem. És ennek nincs köze ahhoz, hogy nem eszem állati eredetűt. Gyerek korom óta ilyen
vagyok. Bárcsak így lennék az ismeretlen édességekkel is... =)) =))

De kár, hogy nem sikerült feltöltened a fotókat! Ha lesz időd, feltétlenül próbálkozz újra! Szeretem a képeinket nézegetni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 20. 8:35

Kata fotói:

A kenyér friss, a karácsonyi képek hat évvel ezelőttiek, de szerencsére ezek nem évülnek el.
Látszik a fotókon, hogy a teák és a teafőzés érdekelt akkor a legjobban. :D hat éve ezeket a képeket
nézegetve tudtam meg, hogy létezik olyan, hogy sült tea. Visszakerestem: pont Paggy születésnapján
(micsoda összefüggések vannak itt, kérem :)) )írtam ezt a lenti fotóidról:

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 20. 10:45

sziasztok Lányok és Elhtan!
Akkora köd volt nálunk reggel, hogy alig látszott az Ifjuság krt.

Van egy csavar a kenyér körül, az alját nem fényképeztem le mert nyers maradt, meg kellett fordítanom, hogy és úgy megsütni, de persze elfelejtkeztem róla hogy nem vettem ki az edénykéből.
Mindegy még van két szeletre való a többit megcsináltam bundás kenyérnek , mentve a menthetőt!

Ma már kimozdulunk, mert megyünk gyógyszertárba. Az sem baj ha esik, az a lényeg, hogy el tudjam indítani a gépet.
Már hiányérzetem van ha nem használjuk gyakrabban!

amúgy mindennel egyetértek amit írtál. :x :ymhug: :-bd :littlehearth: :flower1:
Hú Ági, ahogy elképzelem azt a csivitelést és a látványt a madárkákkal is.... :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 20. 17:45


Itt a masik pelda Agi.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 22. 5:59

Jo reggelt Lanyok!Indul a nagyuzem nalam.Este jovok olvasni.Szep napot!!!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 22. 8:00

Sziasztok Kislányok!

A kiállításnál hagytam abba az olvasást, innen folytatom.

Paggy, az első saját videódban pont látni lehet egy feldíszített villamost. Biztosan erről írtál korábban.

Felmentem a galéria honlapjára, hogy megnézzem az összes festményt, ami részt vett az aukción, de sajnos
nem láttam mindet, mert hiába próbáltam Lapozni, nem történt semmi. Így "csak" 50 képet láttam, azok közül
ezt a hármat hoztam volna haza. Már írtam, hogy nálam nincs más szempont, csak egy: tudnám-e életem végéig
nézni a falon a képet.

Glatz Oszkár: Tavaszi rét

Kép

Gundelfinger Gyula: Patakpart fákkal Korompán

Kép

Rippl-Rónai József: Kalitkás nő

Kép

A te fotóidon látható képek közül jöhetne még:

Czimra Gyula: Műtermi kilátás francia és magyar újsággal

Kép

Vaszkó Ödön: Koncert

Kép

A fauvizmusról még nem hallottam, örülök, hogy írtál róla.

Ezek a nagy értékű festmények jó befektetések, mint a lakás és a befektetési arany. Megértem a gyűjtőket.

Köszönöm, hogy körbevezettél bennünket a tárlaton!

Ági, én is sokáig azt hittem, hogy szombaton van szenteste. :D

Örülök, hogy jól van a bácsikád! Sokszor a civil szervezetek aktívabban nyújtanak segítséget a rászorulóknak,
mint az egyházak. Bírom a karácsony környéki nagy ebédosztásokat. Olyan álságos! Egy nap a 365-ből.

Milyen szép lett a te festményed is! Régebben a fekete-fehér képek tetszettek jobban, de most már azok a
kedvenceim, amelyeken szolidan megjelenik a barna a zöld vagy a kék is.

Ramos jól van már? A táp volt a probléma? Most olvasom, hogy ezerrel vonyít a szobában :)) . Megnyugodtam,
jól van.

Hú, ha madárinvázió van az etetőn, akkor jön a hideg. Bárcsak már március lenne!

Kata, megoldódott a tűzhely problémája? Nem értem, amit az utolsó hsz.-dban írsz. Milyen gépet nem tudsz
elindítani? Mosógép?

Hogy tud ilyen szép, szabályos, ropogós tetejű kenyérnek sületlen maradni az alja? Úgy látszik a bundás kenyér
ilyen esetnél is megoldás, nem csak a megszáradt kenyérnél. :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 22. 8:03

:ymhug: Agi!Nem meggyozni akarlak, hogy tetsszenek neked a kepek hanem ervelni amellett, hogy sokan nem sznobsagbol vasarolnak,..A szazadfordulon ilyen volt az izles, a stilus...Maimodern szwmmel ez letunt vilag.....Nekem tetszenek a benyomas ,kepek.De tetszenek az egyszerubbnek tuno, de m filozofikus kinai festmenyek is.A kinai kultura regebbi, mint az europai, ismerni kene a melyebb ertelmet a kepeknek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 22. 8:13

Kata fotói:

Ezekért a képekért érdemes volt kimenni a lakásból tegnap. Az a tornyos épület milyen egyedi módon van kidekorálva.
Nagyon tetszik! A naplemente se kutya.

Az utolsó két kép el van rontva, bemozdult a kezed, de emiatt lettek különlegesek. Én is szoktam így járni. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 22. 8:51

Sziasztok!
Gyors leszek, csak ránéztem az irásokra képekre, mert futnom kell mgé egy pár kört ma délig.
Paggy, tudom,hgoy nem meggyőzni akarsz, de ami számomra negativ, azt én elengedem. Pl. a video legelején, mig nem inditjuk el és látszódik kép, na arról nekem a halál és szenvedés jut eszembe. Igy nem is mélyedek bele, mert nekem csak rossz érzést kelt, teljesen mindegy mit képvisel.
A kinai képekről csak annyit, hogy nem tudsz belemélyedni, mert azt csak ők értik, vagy ők se, mert azt is tanulni kell és azt már magas szinteken oktatják csak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 22. 17:09

Sziasztok,sziasztok!Undorító jeges szél fúj.Olyan álmos vagyok,de hogy mitől?Mindegy,most van időm olvasni,de előbb főzők egy kávét.Ja és 1/2 9 re /ma este /megyek Csokival fodrászhoz.Nem ő ,hanem én.HHHHíííííííííííHHHíííííííííííííííHHHííí!!! =))
Ő csak kísérő lesz.A fodrásznőmnek,aki Csoki társtulajdonosa,akkor van szabad helye számomra.Már vittem délre neki 6 csodás nagy fánkot,amit sütöttem,narancslekvárt tettem rá és narancsos gyömbérteát.Ágival ellentétben ,csupa haszonlesés miatt hordom neki hetente 1x a finomságokat.Az ő biztatására hoztam ki ugyanis Csokit az otthonból.Azt mondta,ha velem lesz valami,Csoki az övé lesz.Közben meghalt a kis mopsza,most én biztatom,hogy milyen jó barátja lenne egy új menhelyi kutya Csokinak,amikor ő dolgozik.Még nincs túl a szomorúságon,majd később akar.
Jövök rögtön,megfőzöm a kávét.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 22. 18:10

Áginak a bácsikáról:
Hát itt vagyunk,ilyen mélyen vagyunk együtt a bácsikával.A NEVÉN SZÓLÍTOTTÁK-ezt képzelje el az ember!Igazából meg sem tudsz szólalni...Ennyire rétegzett a társadalom. Múltkor,a már többször emlegetett afrikai videóban,mondta a magyar, 4 gyerekes anyuka,hogy nem tudta a VÉDENCÉRŐL :4 NAPJA NEM EVETT ÉS ÚGY MENT TANULNI AZ ISKOLÁBA.El sem tudjuk képzelni..és hogy a kenyai egyszerű emberek nem tudnak tervezni,mert csak arról szól az életük,éhen ne halljanak...Tehát szép és fontos vállalásod van a bácsika ellátásával.Felelősség. @};-
Ritának a Katának küldendő naptárról:
ma hallottam,hogy 10 napokat késnek a csomagok.Tényleg csak január elején adom fel.Viszont az egész belseje tükrözi a koreaiakat,majd meglátod Kata.Nem tudom miért,de tényleg.Nem írunk kézzel ,nekem se megy már gyorsan,ha papírra kell írnom.Szavak és 1-2 mondat igen,de a többi nem.Így veszítjük el a képességeinket és válunk a gépek függőjévé.Tesztek ellene?Nehéz a kényelemről lemondani,esténként gyakorlom.Egész nap futok , teszek-veszek,este az ágyban a mobilomon nézelődök.Sokszor a fejem mellett működik a mobil hajnalig ,én meg alszom.Már 2 napja 9-kor szilencium
Ritának:
Télen nem úszok,SAJNOS,mert utálom a hideg vizet.Marad a torna.
Ildikó:
Ma Zalaegerszegről jöttek a fenyőárusok.Olyan kedvesek voltak:apuka és a kamasz gyerekei.Öröm töltött el,hogy találkoztam velük.Ebből és állattenyésztésből élnek.Sajnálnám,ha a szép fenyők nem fogynának el. Bébikfenyőket is láttam.Ettől szomorú lettem,mert mennek a darálóba,ha nem viszik el.Jó lenne mindegyiket kiállítani egy térre,feldíszíteni és a fa alá, a fának, ajándékot vinni ,köszönetként.Ezt komolyan gondolom.Megbecsülni mindent.
Későn mentem , a fenyőágak már elfogytak, a vázába szoktam tenni fa helyett.Az egyik ember megszánt , keresett egy nagyon csupaszka ágat , ingyen odaadta,nem fogadta el a pénzt.Néhány kisebb ágacska ,él még rajta, jó lesz a vázába.Olyant vennék,ha volna hely,ami kiültethető azonnal,a kertben díszíteném fel.Ildikó!Milyen a kerted?mennyire havas?Állítólag jön a meleg.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 22. 18:43

Ritának az aukcióról:
Jó volt megnézni az árverésre kerülő képeket.Biztosan hazahoztam volna párat,csak nem tudnám hová tenni.Mutatok egy cikket:
https://kortarsonline.hu/general/kepzo-sztarfestok.html
...Cézanne, Van Gogh, Gauguin – a nagy mesterek művei hazánkat is megjárták, sőt, a világ egyik legnagyobb műtárgygyűjteményét állította össze egy magyar a 20. század elején, alig három év alatt.
...A magyar műgyűjtés aranykorában ugyanis remekművek sora reprezentálta a francia modernizmus mestereit: Cézanne nyolc, Gauguin öt, Manet legalább kilenc, Van Gogh öt és Renoir tíz festménye lógott hosszabb-rövidebb ideig budapesti otthonok, múzeumok és galériák falain. Persze nem akárki juthatott a kegyhez, hogy hasonlókat birtokoljon, csak egy szűk elit, négy zsidó származású nagypolgár, Nemes Marcell, Kohner Adolf, Hatvany Ferenc és Herzog Mór Lipót osztozott a sikeren.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 22. 18:52

....Egy Renoir-múzeumot kitett volna a francia művésznek az a csaknem húsz festménye és jó néhány akvarellje, amely egykor magyar magángyűjteményekben volt. Ezekből mára csak egyetlenegy maradt. A Szépművészeti Múzeum Renoir-kiállítása alkalmat adott arra, hogy utánajárjunk, mi lett a többi kép sorsa.
Báró Hatvany Ferenc (Budapest, 1881. október 29. – Lausanne, 1958. február 7.) magyar festőművész és műgyűjtő, Hatvany Lajos író öccse.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 22. 19:00

Katának:
Hú, azok a kivilágított fák , bokrok!!!!Samu mögött mi látható/a profilképnél/?Olyan mintha halacskák úszkálnának a vízben.
Tehát sikerült kimozdulnotok,de gondolom most nálatok is tombol a szélvihar.Pici jegyes részek is vannak az utcákon,vigyázzatok!Szent Este, azaz szombaton, itt leszünk csokival és a többi állattal.Micsoda vörös színátmenetes égbolt,Ildikónak is biztosan jó téma lenne!!!Mi van a tűzhellyel?Van min főznöd?
Lányok!Vigyázzatok magatokra,boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! :) Zene és egyéb szombat este jön.Holnap Julikáékkal sütünk-főzünk itt nálam.25-26 a lányomékkal/LILLÁVAL \:D/
Titokban beteszem az ajándékok fotóját szombat este spoilerben.Jó kis dolgok lesznek :-bd
Lassan készülődünk Csokival, a jeges szélben fodrászhoz megyünk.Szerencsére 5 percnyire van!!! :-h :) :) :) :) :O3
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 22. 19:21

Lányok!Már fogalmazni sem tudok.Leépül az ember,ha nem gyakorolja.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 22. 19:28

Sziasztok LÁnyok, és Elthan!
Most csak pár szó.. Rita, köszönöm a kitett képeket. Tényleg bemozdult a kezem.
De ez azért volt, mert az út szélén álltunk és izgultan nehogy lelépjen a kocsik elé.
Ma nem mentünk sehova. Pedig több mindent beterveztem, de olyan fáradtnak éreztem magam, hogy inkább heverdeltem.
Samu meg ma kétszer háromszor bealudt. Nem beteg, szerintem az időjárás kavart be nála is.

Semmit sem sütöttem még, elrakodva sincs, nem is tudom hogy fogom a karácsonyfát felállítani. pontosabban hogyan.és hova.

Na mindegy, még van két napom. De holnap ha sikerül kimozdulni, akkor járatom egyet az ózonos gépet. Ezért volt kár, hogy nem ma tudtunk kimozdulni!

Most ettünk tejfölös csirkét tésztával., egy órával előbb kellett volna legkésőbb, de csak most lettem vele kész!
De legalább finom lett, és maradt holnapra ebédre.
Úgyhogy holnap kenyérsütés..
Addig meg sütök valami kevertet. Szép estét mindenkinek! :x :ymhug: i-) :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég