Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 17:44

Zene , olvasás következik és nézelődés...
Csöngetnek
Szomszédok általi süteménycsere zajlott. :)
Na most már tényleg olvasok..
Kata dec.22,:
Vajon hogy fogod felállítani a karácsonyfát?Másnak ,a fiataloknak ez semmi,nekünk meg egy komoly program.Majd írd meg,hogy sikerült!
nagyon problémás lehet samu kjezét fogni,cipekedni és fotózni az utcán!!Ezért is megbecsülöm a képeidet,különösen a városiakat,a sütiseket,a felhőseket és Samuról a jólsikerülteket.És,amin ketten vagytok
Ilodikó dec.22.
Sejtelmes:
-Holnap még vennem kell valamit, mert nem tudtam jól elosztani az ajándékot. Nem nagy dolgok._Majd,ha már megkapták,áruld el,hogy mit ajándékoztál!!!Bocsánat,de mindig csak írod,hogy ilyen, meg olyan a kerted, én meg szeretném látni a szép,télen is barátságos zalai tájat.Hátsó gondolatokkal telítve említettem nemrég a zalai fenyőárusokat,hogy hátha teszel be egy kis kertképet!! :littlehearth: :)És kocsonyát is főztél?HÚÚÚÚ,de szeretem!Van ,aki még répát is tesz az aszpikba.
Hozok is mindjárt kocsonyaképet.Szeretitek.JÓ fokhagymásan! Nyam nyam
https://sobors.hu/receptek/unnepi-kocsonya-recept/
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 18:37

Ildikó:
Heten mint a gonoszok és a törpék \:D/ :
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 18:39

Rita dec.22.
AJAJJJ ,milyen édesek a kutyák!!!Tudják,hogy rossz fát tettek a tűzre. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-bd
Megnéztem a repülős videót.Jó,ha nem kaptak infarktust az utasok.Szörnyű szél fújt!!
https://www.bonuszbrigad.hu/repulogep-s ... es-b144336
Kép
MÁR ILYEN ÉLMÉNYT IS SZEREZHETSZ!!!! :ympray:
A hét országra szóló lakodalom:
Népmeséinkben gyakran szerepel a "hét országra szóló lakodalmat csaptak"mondat, ami jól kifejezi, hogy milyen nagy hírű és emlékezetes lakodalom volt.

"Hét országra szól, mint a lőcsei kalendárium" = nagyon híres, messze földön ismert esemény

A hetes a magyarság őstörténete óta jelen van szólásainkaban, népmeséinkban. Az egész kifejezője. Azt jelenti: nagyon, teljesen, egészen.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 19:10

Klassz az adventi villamoson sétálni veled! Őzikék,madárkák,pici gombák bukkannak elő.Ami re szívesen ráültem volna,az az ablak melletti pad.Látom,nagy volt az érdeklődés.Tényleg Rita,milyen a turistaforgalom ilyenkor Miskolcon?Újabban,azt hallom a rádióból,hogy sokan nem otthon karácsonyoznak.Tegnap egy egyedülálló ismerősöm említette,szeretne felszállni egy tengerjáróra idős korában és ott hajózgatni a tengereken.már le se szállna róla csak......
https://www.robinsontours.hu/utazas-mag ... 05986e40-2
Csak a barlangfürdő miatt tettem be.Kár,hogy nem szereted,micsoda csodás képek készültek volna!!! :) :-??
Lilyke,így a videón,még nagyobb "nagylány" már!!Szép a haja.Megható ,az első videón,ahogy dajkálja a babát. :littlehearth: Tényleg ,érdekes,hogy a beszédben hol angol,hol pedig magyar szavakat használ.
A karácsonyfa alól a laposat választom.Bár jól jönne egy vagány téli kalap-sapka!Vajon van a fa alatt?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 19:23

JaJJ,EZT LÁTNOTOK KELL!!!
https://www.baramarianne.hu/teli-kalapok
de miért meztelenek a kalaphoz???? :-??
20 ÉVVEL EZELŐTT CIKK A KÉSZÍTŐRŐL:
https://www.baramarianne.hu/o-az-utolso-kalapkiralyno
Ági!Az imát én is köszönöm szépen.A bácsika most hol lehet?
Kata:
Megjött nálatok a Jézuska?Mit szólt Samu az új könyvhöz?A Gyülekezet ilyenkor nem ad ajándékot az egyedülállóknak?nincs szeretetvendégség?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 19:41

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 19:50

Kata!Megvagytok?vacsoráztatok már?
A borsófőzeléket megenném.nekem viszont a halászlé helyett zöldségkrém leves jön mindjárt.megyek is ki a konyhába melegíteni.majd jövök Addig is szép estét!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 24. 20:08

Sziasztok!

Én két perce jöttem haza a fiaméktól. A többiek még maradtak, de én most fogok beszélgetni egy keveset
a gyerekeimmel és Lilykével. Már megyek is a Messengerre.

Holnap jövök.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 20:26

Végül jönnek az ajándékok ,amiket holnap viszek/spoilerben/
A lányom mascskás lenne,de Lilla miatt 2 kutya van.Vita bontakozott ki a lányom és a vejem között,mert a vejem a nagykertes házban ,nem engedné ki a cicát,mi pedig szabadságpártiak vagyunk/A vejem előzőleg emeleti lakásban lakott,fél,hogy elkóborolna a cica//.TEHÁT, NEM LETT A KUTYÁK MELLÉ MACSKA ,EZÉRT AZ AJÁNDÉK TŐLEM A LÁNYOMNAK.
Spoiler: mutasd
Kép6lÁBTÖRLŐ/

Ajándék vejemnek+ kapnak még 1 valódi gyümölcsfát,már a pincében van,csak nem lehet még elültetni.
Spoiler: mutasd
Kép

Lilla 12és 1/2 éves Mikulásra és Nyúlra én 100 és 200 forintosokat teszek dobozba,ami a zsebpénze a táborban,vagy a kiránduláson vagy amire akarja. Húsvét és Mikulás között és Mikulás és a Nyúl között gyűlik a pénz.Kb max 6-7000 ft jön össze.Ilyenkor nyitja a dobozt és számolja meg,mennyi jött össze.Én csak rakodom a pénztárcámból,amikor eszembe jut.nem tudom én sem ,csak ilyenkor derül ki./ELMARADT MIKULÁSAJÁNDÉK/
Spoiler: mutasd
Kép
Zoknik Mikulásra:
Kép

Csoki Mikulásra
Spoiler: mutasd
.Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 20:48

Lilla karácsonyi ajándéka.
Spoiler: mutasd
2 új könyv és 2 turkált + egy pici zöld asványangyalka láncra
a lányom egy ásványnyakláncot kap

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 20:51

És január 4-re vettem színházjegyet .Lillával megyünk ketten a Madách Színházba:József és a színes szélesvásznú álomkalap
A bibliai történet musical változatban.Írtam biztos,hogy a tanítványom játszik benne , ő hívott fel,hogy jöjjünk el:

A videó 8 évvel ezelőtt készült
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 24. 21:03

Most pedig Lányok,megyek Csokival játszani,majd aludni.Holnap hajnalban kelek. :) Kellemes ünnepeket!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1105
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 24. 22:43

Jó estét.
Paggykám, remek ajándékokat vettél.Biztos nagyon jó lesz színházba menni Lillával. A gyűjtögetett pénz nagyon jó, csak hát van ahol nem szívesen fogadják a az aprópénzt. Mondjuk a 200-as nekem nem annyira apró, de hát 7000 ft-ban számolva, bizony már sok db. Közben beválthatnád kicsit nagyobbra.
A kertem: mindig írom, hogy kicsi, zsebkendőnyi, nincs benne sok minden, a derekam a gerincem nem engedi. Jó lenne már leszokni róla. De nekem is csak kevés növényem van benne. Most pár saláta diszeleg benne. Lányom kedvéért raktam bele, ő kapta a palántát. Én max megveszek egy fej salátát ha kívánom, és vége, ezért nem érdemes ültetni. Málna és szederbokor van benne, egy meggyfa, valamint őszibarack, ami az idén 2 db-ot termett. Fügefa, vagy bokor 2 db. Szóval nem ilyen-meg olyan hanem semmilyen. Talán még pár virág virít benne nyáron, és zöldhagyma, uborka. és kifújt.
Kocsonyát már többször főztem, nekem kell bele füstölthús, mert azzal szeretem,de sárgarépát nem teszek bele és kevés fokhagymával főzöm. Ne a fokhagyma domináljon benne.De már tavaly sem főztem, mert a család többi tagja nem szereti, igaz én több napig is elélek rajta, mert szeretem, de ezért nem főzök. Majd veszek, ha odajutok, ahol kedvező az ára és finom.
Ami hiányzott a csomagból az egy kölyökpezsgő volt.
A kutya viszont nagyon hiányzik, nagyon sajnálom, de én már nem akarok állatkát, így is sok dolgom volt Negroval, pedig én csak gondoztam, igazán nem az én kutyám volt, de már jól rám maradt. Mikor mindenféle nyavalya elért, és ő is idősödött, akkor már nekem terhes volt a szolgálat. De mindig megkapta ami járt neki, simogatástól a gyógyszerelésig,beszélgetés, séta, amit elkezdek, azt végig csinálom.
Nincs hó nálunk, szinte tavaszias az idő.

Kép

Ma ezzel a gyönyörűséggel játszottam, kicsit szeretgettem, nagyon okos kutyus.
Kép
A belső udvarban nőtt gomba, ehető, de már régen vége, csak szép látvány volt.
Kép
Nyafika, valamikori cicánk. Baleset áldozata lett.
Jó éjszakát. Remélem Samunak tetszett az új mesekönyv.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1105
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 24. 22:47

A kutyáról: az orrán lévő 2 db gyűrű jegy-gyűrű. A kutya volt megbízva a gyűrűk bevitelére a házasságkötő terembe. Levétel után "megengedett"magáról egy fotót. Az unokám feleségéé az eb, egy németjuhász és egy husky keverék kutyus.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 25. 9:08

Sziasztok LÁnyok és Elthan!
Mindenkinek békességes szép reggelt és napot kívánok mára is. Remélem mindenki kipihente a karácsonyi készülődés fáradalmait és az első nap izgalmait.
Most jutottam hozzá hogy egy kicsit visszapótoljak a lemaradásokból.
Lilyke szuper édes ahogy énekel és játszik. Bekuckózva is milyen aranyos. :flower1: :littlehearth:

Milyen kedves baráti és családi kis képeket kaptunk, nagyon látszik az öröm és a harmónia! Köszönöm hogy ezt is láthattam. :x

Még nincs felállítva a fa, mert nem volt aki levegye a szekrény tetejéről. Ez van. Igéret! Garmadával.

Mindegy, nem bosszankodom. Samunak csak ma fogom odaadni a másik könyvet, amikor nem csak a kezébe nyomom, hanem olvasok is belőle, mielőtt az ebéd utáni pihenés jönne.

Ildikó, milyen aranyos az a kutyus, és a cicuska ... Hát nekem is vannak aranyos emlékeim cica ügyben is, de a sok kötözés között rengeteg kép elveszett. / sógornőm nem ment el az utolsó fordulóért, én meg későn vettem észre, mert azt mondta fenn van a padlásukon de ez nem volt igaz!/ :-q

én sem sütöttem most semmit, na jó egy túrós kevertet. Viszont kaptunk ajándékba süteményeket, így nem láttam értelmét a + sütésnek csak a falás kedvéért.
Viszont a múltkor megjöttek a kásák és a tea, így már ittam is a régiből, hogy most már itt a friss előbb azt fogyasztjuk el.

Nagyon aranyos volt az ázsiába szakadtam doki videója is , tényleg annyi hasznos tanáccsal látja el az embert.

Paggy, nagyon szép az a csésze, el is hiszem, hogy külön becsben tartod.
A szinházi előadás szerintem szuper lesz, élvezettel hallgattam a beszélgetést is!

József története meg Ruth és Eszter könyve mellett az egyik abszolút kedvencem!!!
Igaz, Mózesé is...

Bár Jézus születése és a feltámadás is szívem csücske!!

Paggy, Sámuel akkori képe szerintem is egy véletlen szuperkép!
Pedig ez a pszihológusnál készült Bp.i rendelőjében. :littlehearth: :flower1:
Fél évvel Zsolt elmenetele után!!
Mindig elgyönyörködöm a régi képein! sajnos most hogy még az epilepszia is belépett, komoly gondok vannak.
De most nem részletezem, nem akarok ünneprontó lenni.

Viszont aggódom hogy Elthan ennyire nem jön..... x_x :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 25. 10:48

Hesu
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2021. május 19. 8:28

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Hesu » 2023. december 25. 18:16

Hali!
Áldott Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek :littlehearth: !

Hogy mi van és mi történt velem, nem szeretném részletezni, mert sok rossz történt velünk az utóbbi bő egy évben és nem szeretnék senkit sem elszomorítani, mert nem ennek van itt az ideje.

Talán egyszer.

...és bocsássatok meg, de repülnöm kell tovább, mert a papát el kell rendeznem lefekvés előtt.
További szép estét és további Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Azt hiszem, hogy holnap valamelyik csoporttagunknak van szülinapja. Én Paggyre emlékszem.
Isten éltessen sokáig :movingflower: erőben, egészségben :littlehearth: !

Puszi mindenkinek, ha tudok, jövök.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 25. 20:20

Sziasztok!Köszönöm szépen Hesu.Ami fontos, szép nap volt a lányomékkal.Felteszem Lillát spoilerben:
Spoiler: mutasd
Kép

Hesu!Ha meg tudod tenni,hozd el ide,ami a szívedet nyomja! O:-)
Ildikó!Köszönöm,hogy írtál a kertedről.Fogalmam sincs miért ,én nagyobbnak gondoltam.Megértem,nincs már kedved a nagyobb kerti munkákhoz.Anyukámnak mondtam,amikor idősödött,hogy mivel már utazni nem tud,akkor utazzon virtuálisan.Állítólag a TiktOKON VANNAK ÉLŐ VÁROSLÁTOGATÁSOK,MINT AMIT ÉN SZOKTAM CSINÁLNI A VIDEÓIMMAL.Elképzelhető, kertészkedni is lehet virtuálisan.Nem viccelek.Mindig szívesen nézem a Kisvakond youtube csatornát.PaRTIUMBAN ÉLŐ HOBBYKERTÉSZ működteti.
https://www.youtube.com/@Kisvakondkert
Milyen okos kutya!!Nem esett le az orráról??? :)) Ugye nem így vitte be,hanem csak a fotózás kedvéért került az orrára?
A mai napról még:
Nagyon nagyon finom volt a vejem halászleve és sült kacsája valamint az én fűszeres rántott tarjám salátákkal.A végén laktózmentes tiramisu volt és kávé mandulatejjel.Hozok még 2képet.
Úgy volt,hogy mégsem jönnek fel holnap köszönteni a lányomék a párom rossz lelkiállapota miatt,de megállapodtunk,hogy fél órára mégis.Most gyorsan díszítgetek .
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 25. 21:16

Spoiler: mutasd
Kép

A kutyák az étkezés alatt az előszobában vártak:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 25. 21:26

Kata!Mi lett a fenyővel?Samu mit szólt az új könyvhöz?
További boldog vagy valamennyire boldog órákat!Ha mással nem,hát egy finom teával,rádiót hallgatva.nEKEM NAGYON SOKSZOR EZ AZ ÖRÖMÖM.Az állatok,finom tea és a lelki magányt oldó jó rádióműsorok.Senki ne szomorkodjon!!! :ymdaydream: :)
Egy kis vidámság:
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. december 25. 22:26

Sziasztok. Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek.
Kata, megvagyok. Haskötő állandósult a 2 sérv miatt. Volt teljes kivizsgálásom, kontrasztos CT is. Vénába is tettek kontraszt anyagot felvétel közben, meg innom is kellett vagy 2 liter folyadékot. Daganat nincs, prosztata, egyéb szervek rendben. Gerinc rendben, a nyaki gerincsérv és a hasi sérv kivételével rendben vagyok. Persze a régi műtétek, ahol csontot faragtak, drótoztak szokott fájni (térdek, bal csukló, jobb váll),
de azokhoz hozzászoktam már. Április 29.-én lesz a has műtétem. A kivizsgálás azért kellett, hogy előre hozzák-e a műtétet. Feleségem a vizsgálat előtt nagyon ideges volt. Azt vízionálta, hogy daganatom van. Vizsgálat után nyugodott meg. Nem olvastam vissza remélem mindenki rendben van, ha nem akkor mielőbb gyógyuljon meg. Covid végig söpört a családon, feleségemen és a 3 gyereken, engem kihagyott. Nem kaptam el. Nem tudom miért.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. december 25. 23:05

Negyedikre csak berakta. Karácsonyra mindenkinek szónikus fogkefét vettünk. A fogorvosom azt mondta oral b io, vagy philips socare, vagy hasonló, vagy ocleans lenne megfelelő. Hát az áruk nem olcsó. Feleségem kifogásolta azt is, hogy mindegyik telefonos appot is tartalmaz. Úgy sem használjuk ki. Ahogy az egyéb eszközeinken sem. Mosogatógép, párásító, mosógép, forrólevegős sütő, rizsfőző, stb. Felesleges. Így utána érdeklődtem egy ismerős fogtechnikusnál. Azt mondta app nélküli, kiváló szónikust tud ajánlani, ami strapabíró is. Neki is van 1 éves, annyira jó, hogy vesz a feleségének is. Egy kínai gyártó, aki kb. 20 éve csak fogkeféket és szájzuhanyokat, egyéb fogászati kellékeket gyárt és fejleszt. De ne itthon vegyem meg, mert drága. Vegyem meg a gyártó oldalán. Karácsony előtt mindig adnak akciót. A cég neve Nandme. Nandme 8000 típust vettünk, Lilinek Nandme 7000. Mert gyerekeknek, tiniknek külön típust gyárt. Itthon 33000 Ft darabja. A gyár boltjából megvettük 2 db Nandme 8000 és Lilinek a Nandme 7000-et. 19500 Ft. volt a 3 db. szállítással együtt. Adtak hozzá 36 db. fejet ajándékba, 300 db keretre feszített fogselymet, nem tudom, hogy hívják. Kb. 30-40 napja használjuk nagyon jó. Oral B volt előtte a forgó fejes, az sehol sincs ez mellett. Fiaim is vettek, ők is dícsérik. Egyiknek Philips volt előtte, csak leejtette és nem működött utána. Azt mondta semmivel sem rosszabb, mint a 60000 Ft-os Philips. Csak azért írtam le, hátha kell valakinek jó és olcsó elektromos fogkefe.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 26. 6:04

Kedves Paggy! Még nagyon sok boldog születésnapot kívánok! Isten éltessen!

Kép

Kép


Először fordul elő, hogy két virágos képet teszek be köszöntésképpen. Ha a felsőt választottam ki, hiányzott
az alsó ünnepélyessége, ha meg az alsóra tettem a voksomat, hiányolni kezdtem a felső vidám színességét.
A frézia alapkövetelmény volt, ennek viszont mindkettő megfelel. :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 26. 8:02

Sziasztok Lányok és Hurrá Elthan! Köszönöm hogy bejelentkeztél, tényleg nagyon komolyan aggódtam. De nagy kő esett le a szívemről. De azért ilyen hosszú időre eltünni.!

Mi van a japán barátaiddal, náluk sem volt unalmas az időjárási mizéria.
Köszönöm az infót a fogkefékkel, én sajnos nem tudok rendelni, mert tuti rosszul csinálnám.

Mindenkinek további kellemes ünnepeket.
Paggy, nem volt aki levette volna a szekrény tetejéről a karácsonyfát, így nem lett felállítva. Ez van.

:x :ymhug: :-bd :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég