Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 26. 10:34

Köszönöm szépen Rita.
Kata!Bocsánat a szövegért,de ki kéne dobni a kezelhetetlen nagy fát és helyette 1 méterest kell venni,az befér a szekrénybe.Ne szomorkodj miatt,zsupsz ki és vegyél újat!Csak működő dolgok kellenek,ahogy idősödünk,szomorúság nélkül!
Elthán kellemes további órákat ! %%- :) :flower1:
Most ZAZ-t hallgatok:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 26. 11:17

https://norberthires.com/podcast-jelent ... podcastok/
A podcast hallgatás előnyei
Holtidő kihasználása: Míg egy több átszállással fűszerezett tömegközlekedési kaland közben legtöbben valamilyen kellemes zenével múlatják az időt, addig a reggeli rohanás lehetőséget nyújt egy kis passzív tanulásra is. Míg egy könyvet problémás lehet a tömött metrón vagy a futópályán hatékonyan olvasni, addig autót vezetve, sorban állva és maratont futva is tudunk podcastot hallgatni.
Más nézőpontok megismerése: A sok tematikus podcastnek hála sosem volt egyszerűbb, hogy különböző emberek véleménye egyszerűen eljusson hozzánk. Programozó szeretnél lenni, de nem tudod mi is pontosan egy szoftverfejlesztő feladata, hogyan néz ki egy átlagos munkanapja? Szeretnéd a kissé hihetetlen kódoló promók mellett a negatívumokkal is kiegészíteni a képet? Hallgass meg egy freeCodeCamp podcast részt, vagy itthon sokkal relevánsabb Letscode podcast egyik epizódját.
Naprakész tudás: Bármilyen területen szeretnél jobban elmélyülni, szinte biztos, hogy van legalább egy angol nyelvű podcast a témában. Nem kell manapság az USA-ba utaznunk ahhoz, hogy az aktuális marketing trendekkel képben legyünk. Elég reggel letölteni a kedvenc marketinges podcastunk legújabb részét egy kis iránymutatásért. A demokratizált egyetemi kurzusokhoz hasonlóan több neves egyetem felsimerte a podcastban rejlő lehetőségeket és különböző tudományterületek géniuszainak előadását mindenki számára elérhetővé teszik. Személyes kedvencem a London School of Economics podcastja.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 26. 12:36

Kedves Paggy! :littlehearth:

Szeretettel kívánok neked BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT+ mindennapot!

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 26. 13:19

Ildiko!Koszonom szepen.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. december 26. 15:15

Paggy boldog születésnapot kívánok! Néha be tudnák írni, csak bosszant, hogy sokszor elveszik a bejegyzett szöveg. Valamiért kiléptet és nem küldi el. Képekkel nem is kísérletezem. Mivel tudom, hogy tavasszal műtenek próbálom befejezni az elkezdett projekteket a ház körül. Lejárt a lakás előtakarékossági betét, megcsináltuk belőle a fűtés korszerűtést. Puffertartályt építtettem be, radiátorokat, termosztát fejeket cseréltünk. Vettem wifi-s szobatermosztátot és bekötöttem. Vettem akkumulátort és invertert, hozzáépítettem a fűtéshez, így áramszünet esetén is van fűtésem. Alapból nem költöttem volna rá ennyit, de mindenről számlát kellett mutatnom, különben nem kapom meg az előtakarékossághoz az ingyenes támogatást. Csak a vízvezetékszerelő munkadíját fizettem, aki az 1000 l-es puffertartályt és az új kiegyenlítőtartályt kötötte be. Többi munkát megcsináltam én, így megvehettem az invertert és a hozzávaló kiegészítőket. Kerítést is csináltam. Miko chan apja Japánban ács, tőle kaptam sok tanácsot. Így a kerítés deszkáit kicsit égettem és tungolajjal kentem be. Érdekes anyag, UV hatására kikeményedik ez az olaj és úgy néz ki mint a lakk, de nem repedezik. Gombáknak, rovaroknak és UV sugárzásnak ellenáll. Ryu san azt mondta, hogy ezek az új vékony és vastag lazúrok semmit nem érnek. Drágák, nem időtállóak és vegyszeres. A hagyományos japán kezelési módszer, pl a tungolaj sokkal időtállóbb és természetes anyag, akár gyerekbútorokat is kezelhetünk vele.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. december 26. 15:22

Misae channak is most volt a születésnapja 22.-én. Most volt 57 éves. Japánban is drágább és nehezebb az élet a háború miatt. Ők Észak Korea és Kína miatt aggódnak. Misae fia haditengerész ezért különösen aggódik. Mikó chan elvált és a szülei lebetegedtek. 2 munkahelyen dolgozik és a szüleit is egyedül gondozza. Ritkán ér rá. Mindig küldenek képeket, hol jártak, mit ettek. Mivel én is elfoglalt voltam, így a régi napi beszélgetések helyett, 2-3 hetente írunk egymásnak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 26. 15:27

Koszonom szepen Elthan.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2023. december 26. 15:55

Régóta nem szólaltam meg, csak olvastam néha, amit írtatok. Sajna, nem volt több időm.
A karácsonyi kívánságok mindjárt okafogyottá válnak, ezért inkább kívánok mindenkinek szerencsés új évet, teljesüljön minden olyan kívánságotok, ami a javatokra válik!

Egy kis hangulat még a múló karácsonyhoz:
Kép

Paggynek boldog szülatésnapot!
Kép

Ugorjátok meg az új évet jól, úgy, ahogy a kép sugallja!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 26. 16:13

Nagyon szepen koszonom es igyekszem megugorni a tavot. :x
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2023. december 27. 21:06

Sziasztok!
Lemaradtam Paggy születésnapjáról. Megkésve, de annál nagyobb szretettel kivánok minden jót a születésnapodon! :flower1: :littlehearth:
Nem szeretem a meleg időt, főleg amikor végre hideg van és jön pár ilyen 12 fokos meleg nap. Fenn a vérnyomásom, ami nagyon régen volt már. Ilyenkor semmi nem használ, pihenés van, fekvés.
Még vasárnapig irja, hát nem örülök neki.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 28. 1:56

Köszönöm szépen Ági.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 28. 8:48

Sziasztok!

Paggy, Lilla házikója nagyon cuki. Ehető igaz? A lányodéknál a kalácssütés hagyomány karácsonykor?
Még én is adok a gyerekeknek (az unoka, a vő és a meny is idetartozik) mikuláscsomagot és gyereknapra
apró ajándékot, hogyne tartaná számon egy 13 éves. :D

De sok hókiflit sütöttem én is! Szilvalekváros, diós, mákos volt a kedvenc.

Anyukám gyakran csinált diókiflit is (volt, hogy mandulából vagy mogyoróból). Kinézetre nagyon hasonlít
a hókiflihez, de ennek a tésztájában van a dió. Nagyon finom ez is.

https://cookpad.com/hu/receptek/14001244-dios-kifli

Anyósomék kocsonyája is jó fokhagymás volt, és répát is főztek bele.

Arra nem látok rá, hogy nő-e Miskolcon a turistaforgalom. Azt viszont látom, hogy nem költenek annyit az
emberek, mint régen. Adventi vásár, termelői vásár, kocsonyafesztivál... rengeteg árus, sok nézelődő, kevés
vásárló. Ez utóbbi abból látszik, hogy nem állnak sorok - néha egy ember se - a bódék előtt. Nem csodálkozom,
sokba kerülnek a portékák.

Bocsánat! Csak most vettem észre, hogy te is választottál csomagot a fa alól. Két csuszkát hozok neked.
Nagyon nehéz volt őket lefotózni, levideózni, mert nagyon gyorsak. Mire kattinthattam volna a géppel, már
ott se voltak. Ezért volt nagy öröm egyszerre kettőt levideózni.



Elvileg azért meztelenek a modellek, hogy semmi ne vonja el a figyelmet a kalapokról. Nekem pedig pont az
vonta el a figyelmemet. Nagyon fura látvány a kalap egy ruhátlan emberen.

Ugyanilyen cicás lábtörlője van a nászasszonyomnak. Három cicája van. Legtöbbször kint vannak, a bejárati
ajtó előtt van a fekhelyük, de bent is lehetnek.

Közös színházi élmény! Veled együtt örülök! A hónapokig gyűjtött forintok is jó ötlet. Muszáj lesz Lilykénél
is valami hasonlót bevezetni, hogy ne csak a bankkártyát ismerje. Lásson valódi pénzt is. Már beszéltünk erről
a lányommal.

Én könyvet kaptam (Agatha Christie), egy szőrmók párnát, a kinti gyerekeimtől pedig egy élelmiszer szállítmányt.
Majd megmutatom, mi volt benne. Lesz még egy közös élmény is az itthoni fiammal és a menyemmel. Terv már
van, de még nem biztos, hogy az valósul meg. Majd úgyis hozok fotókat róla.

Igazi karácsonyi terülj, terülj asztalkám volt nálatok is. Lilla vidám fotója és a kutyák kerítés mögötti sorakozója
(nyálcsorgatása) láttán jót mosolyogtam.

Ildikó, ez a kutya irtó cuki! És mekkora ötlet már, hogy ő vigye a jegygyűrűket! Egyszer, ha ott vannak nálad,
csinálnál róla egy egész alakos fotót? Jó lenne látni, mennyit örökölt a husky és mennyit a németjuhász felmenőktől.
A feje inkább husky, azt látom. Nyafika édes kiscica volt.

Kata, újabb családi fotók várhatók. Lilyke és a szülők épp az angol nagymamánál van. :) Február 4.-én én is megyek.
Újabb iskolaszünet lesz, amikor nem megy óvodába. Már nagyon várom. Most itthon sikerült nagyon olcsó jegyeket
kifogni, ezért Bp.-ről fogok indulni és érkezni is. Ezért érdemes az utazás előtt jóval megvenni a jegyet, mert az iskolai
szünetek alatt nagyon felviszik az árakat a légitársaságok. Tudják, hogy ilyenkor sok nagymama, rokon utazik ki
vigyázni a gyerekekre, vagy a kint élő család utazik haza látogatóba. Ugyanis iskolai időben nem lehet külföldre vinni a
tanköteles gyerekeket.

Samu tényleg nagyon aranyos azon a fotón. A kiskori képein többet mosolyog, huncutabbnak nézett ki. Mostanra
komoly felnőtt lett.

Hesu, remélem az ünnepek jól teltek. Boldogabb újévet kívánok neked és a családodnak!

Kép

Elthan, remélem nagyobb megrázkódtatások nélkül megúszod az áprilisi műtétet! Gyors felépülést kívánok.

Jó, hogy említetted az elektromos fogkefét. Felírtam a karácsonyi ötleteim közé.

Boldogabb és egészségesebb újévet kívánok!

Kép

Dorina, neked is legyen még boldogabb, még szerencsésebb az eljövendő új év.

Kép

Ági, nálunk is nagyon melegek vannak most. Majd tavasszal lesz tél, ahogy lenni szokott.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 28. 11:26

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 28. 18:09

Sziasztok Lányok, végre sikerült délután kimozdulni. Tettem fel egy két képet is az árkádi fényekről.
Mire kijöttünk akkora köd kezdett leereszkedni, hogy csak pislogtam. ezalatt a bő két és fél óra alatt, hogy nem voltunk itthon vagy 3 tűzoltó autóba futottunk bele. mindegyik más irányba!

Ma kicsit filmeztem is, így elapróztam a napomat. El is fáradtunk. Samu már ágyban, egy szusszanásra, aztán úgyis vacsora!
Mindenkinek szép estét, és kellemes készülődést az új esztendőre. :ymhug: :x :-bd :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 28. 23:32

https://mydramalist.com/article/breakin ... asses-away
Egyik kedvenc szineszem ongyilkos lett, mert megvadoltak..
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. december 29. 0:42

Paggy írta:https://mydramalist.com/article/breaking-actor-lee-sun-kyun-passes-away
Egyik kedvenc szineszem ongyilkos lett, mert megvadoltak..

Szia Paggy. Nagyon sajnálom ezt a színészt. A pasta című sorozata, amiben chef-et játszik a kedvencem volt. Feleségem utálja az ázsiai filmeket, nagyon ritka, ha végig néz egy sorozatot. De ezt Ő is szerette.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. december 29. 0:55

Köszönöm az aggódást, igyekszem felépülni és a véletlenül született kislányomat felnevelni.
Kata nem bonyolult a rendelés, vannak telefonos appok is. Bár kártya kell hozzá, mert aliexpress-nél előre kell fizetni. 8 éve rendelek alin, banggood-on, gekbuying-on, nem vertek át egyszer sem. Magyarországon előbb átvernek, mert a rendőrség nem sokat foglalkozik vele. Fiam elektromos kerékpárt is vett kb 270000 Ft-ért. Az a bicikli itthon 800000 Ft. a boltban. Meg egyéb nagy értékű holmit, telefonokat, tabletet, tv okosítót.
Rita örülök, hogy tippet adhattam. Jó dolog az elektromos fogkefe, szemmel láthatóan fehéredik az ember foga. Lili szeret vele fogat mosni, nem kell rászólni, vagy 50x, hogy menjél fogat mosni. Mivel ő is látja, hogy fehéredik a foga, így nagyobb kedvvel csinálja.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. december 29. 1:21

Ajándéknak jó a fogkefe tartó és hordozó is.
https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... Redirect=y
https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... Redirect=y
Most a fogkefére nincs akció, de így is harmada az itthoni áraknak. 12 fejjel 11000 Ft, 2 fejjel 8300. Nx 7000 Lilijé most 6800, karácsony előtt 4800 Ft volt 12 fejjel.
https://www.aliexpress.com/item/1005004518373364.html
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 29. 9:00

Sziasztok Lányok és Elthan!
Köszönöm az infókat, de nem merem bevállalni. Pedig a maradék fogamra ráférne a fehérítő suvickolás.

Paggy, én sem akartam elhinni a tragédia hírét, de sajnos igaz. A Pasta-t én is szerettem, de jobban feliratosan mint szinkronban, mert nagyon szerettem a hangját is. Remek volt a szerep is amit alakított!
Döbbenet ez a vádaskodás és meghurcolás. Nem értem az ügynöksége is miért nem állt ki mellette, s hagyta a környezete hogy ennyire kilátástalan helyzetbe kerüljön.
Mikor jut el Korea oda, hogy az ilyen gyülölködő cunamit büntessen. Mert az eldobott életet nem lehet visszahozni.

Tragédia mind az egyén mind a család és barátok részére! Most aztán lehet majd "ujjongani" a nagyérdeműnek is akik ide juttatták!
elkeserítő!
Most nem tudok többet írni, majd jövök... :( :(( x_x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 29. 13:37

Sziasztok!Szilveszterkor jövök olvasni,nézelődni és írni. :-h :flower1: :o)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 31. 11:33

MINDEN KEDVES FÓRUMOZÓTÁRSAMNAK BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK!

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 31. 11:33

Én csak egy filmet fordítottam, amiben Lee Sun Kyung szerepel. Azonnal kedvencem lett a három
főszereplő csodás játéka miatt, és persze a tartalma miatt is. Rendkívül szórakoztató alkotás.

Ne tévesszen meg benneteket a kevés hozzászólás és a nézettség. Még a Doramaforeverre kerültek
ki a fordításaim, amikor ehhez készítettem a feliratot.

https://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=24&t=69

Úgy látszik, Koreában már nincs iskolai, munkahelyi és házasságon belüli erőszak, nincs alkoholizmus,
nincsenek öngyilkos diákok, megnyomorított lelkű idolok. Minden téren rendet raktak, már csak a kábítószer
maradt, ami miatt halálba kell hajszolni az embereket. Bravó! Gratulálok!

Kata fotói:

Érdemes volt sétálni, vásárolgatni. Hangulatos képeket tudtál csinálni. De jó, hogy Samunak is volt kedve
kimozdulni!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 31. 11:33

Csak úgy, mert szépek a szememnek.

Kép

Kép

Kép

Én csak napkeltéket tudok fotózni, mert az ablakaim mind kelet-délkelet felé néznek. El tudjátok képzelni,
hogy meglepődtem, amikor estefelé megláttam, hogy ilyen gyönyörű az égbolt. Aznap és másnap ezerszámra
jelentek meg a miskolci fb csoportokban a gyönyörűbbnél gyönyörűbb képek. Az enyém alatt azokból válogattam:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nyolcan ültük körbe a karácsonyi asztalt a fiaméknál: a fiam, a menyem, a volt férjem, a lánya (a gyerekeim
féltestvére), a volt férjem barátnője, a nászasszonyom, és az újdonsült párja. A fiam, a menyem és Sárika
értékesebb ajándékot kapott, a többiekkel csak jelképesen ajándékozzuk meg egymást. Sárika tasakja a
legkisebb, DM ajándékutalványt kapott. Egy 15 évesnek már nem könnyű vásárolni, de ennek nagyon örült.
Előre megbeszéltük.

Kép

Tükröződések: nagyszoba és konyha. Kint lassan kezd világosodni, megiszom a kávémat, és megyek főzni.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. december 31. 11:33

Kép

Az OBI-ban is jön a szilveszter. Nooormáááliiis? Az utolsó kép kapcsán jutott eszembe, hogy gyerekkoromban
mennyi kéményseprőt láttunk az utcán. Ilyenkor mindig keresztbe tettük a mutató és a középső ujjunkat, és
azt mondtuk, hogy "Kéményseprőt látok, szerencsét találok." És persze hittünk is benne. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Hajnalban köd nélkül, hajnalban ködben, reggel ködben: hogy egy kis köd milyen jót tud tenni egy fotóval!

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. december 31. 11:35

Köszönjük Rita, Mindenkinek viszont kívánom! :x :D :-bd :flower1: :littlehearth: :o)

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 78 vendég