Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 31. 21:43

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 31. 21:46



Millió rózsaszál..... koreai sorozatból.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. december 31. 22:03



Leonard Cohen egyik kedvencem.




Vitray Tamás.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. december 31. 22:15

Ildiko!Koszonom szepen :)
Lanyok!Szorakozaskent foldrajzi teszteket szoktam megoldani.Tudjatok hol van a Tigris es az Uefratesz forrasvideke?Az okorban tanultuk , hogy a 2 folyo Mezopotamiaban talalhato.De hol ered?En nem tudtam Ti?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 1. 9:55

Sziasztok Lányok és Elthan!
Boldog új évet mindenkinek újra! Mi a petárdázást átaludtuk, leengedtem a redőnyt, és kész.
Ugyanis nagyon kimerültünk késő délutánra már a sok petárdázás na meg Samu rekordvulkánozásán-

Úgyhogy rendcsinálás mosás még az utolsó pillanatban is! Aztán fél 12 felé már meg sem hallottunk a petárdákat, aludtunk mint a bunda.

Most akkora csend van, hogy cseng a fülem bele. Mindenki alszik.
Köszönöm a sok sok szépet és néznivalót, talán a tangóharmónikás tetszett most a legjobban.

A kollázs megint csodásra sikeredett! :ymhug: :D :-bd :littlehearth: :flower1: %%-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2024. január 1. 10:40

Boldog új évet kívánok mindenkinek, és azt, hogy ez az év ne legyen rosszabb, mint a tavalyi.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 1. 10:42

https://youtube.com/shorts/R1IQwY2tIts? ... JaN4-Ot0Ts
:) :x Mekkora szívtipró lesz ez a srác,ha felnő!!!! :))
Hesu
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2021. május 19. 8:28

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Hesu » 2024. január 1. 10:46

Kép
:littlehearth:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2024. január 1. 11:16

Egészségben gazdag békés boldog újévet kívánok mindenkinek!
Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2024. január 1. 11:53

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! :ymparty:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 1. 14:40

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 1. 14:51

Sziasztok!

Paggy, Kata, Ildikó, Elthan, Ági, Éva, Hesu és Amyrebecca! Köszönöm szépen a jókívánságokat!

Ildikó, nem maradt egy pár mézeskalács karácsonyról, amit lefotózhattál volna a húgodnál? Csak viccelek!
De az komoly, hogy egész évben el tudnám nézegetni a szépségeket.

A húgodnak pici unokája, neked meg pici dédunokád lehet nemsokára. :littlehearth: Nem semmi!

Azt szokták mondani, hogy amikor ilyen piros az ég alja, másnap nagy szél lesz. Nálatok bejött ezek szerint,
nálunk nem. A kopár fa gyönyörű szerkezete és a színes égbolt csodás látvány együtt!

A feje alapján is sejtettem, hogy a kutyus inkább a husky felmenőjére ütött, így még nyilvánvalóbb. Jól nevelt
kutyuska.

Paggy, de jól tetted, hogy sétáltál egyet és fotóztál nekünk. Kellemes, napsütéses, nyugis városrészlet...
a képek alapján. A videó szerint kellemes, napsütéses, zajos városrészlet. De ez nem baj. A zaj együtt jár
a nagyvárossal, ahogy a fűnyíró, a motoros fűrész és a rotációs kapa hangja a faluval.

Spoiler: mutasd
De még jobban tetted, hogy be/visszalopóztál a lányod, de leginkább Lilla életébe!!!! Ha a hegy nem megy
Mohamedhez... Mekkora ötlet! Látod, így kell ezt csinálni. Legyünk proaktívak.
Biztosan megörökíted majd a helyszíneket, amiket közösen jártok be, és elhozod nekünk is, hogy mi is tanuljunk
és szórakozzunk. Jó lesz! Már várom! :D
Az élményekkel kapcsolatban is egyetértek veled.

Lilla tanulmányainak ilyen fajta támogatása nagyszerű ötlet! Megjegyzem ezt is! Jól fog jönni Lilykénél is.


A Hadik kávéházról Juhász Anna, Juhász Ferenc költőnk lánya jutott eszembe. Követem őt a yt-on. Bár ő a nappalijában
beszélget a meghívott vendégeivel, de gyakran utal az Irodalmi Szalonjára, aminek a Hadik adott otthont.

Spoiler: mutasd
Már gondolkodtam rajta, hogy alig bírok már egy könyvet elolvasni, mégis követek egy pár könyves, verses,
irodalommal kapcsolatos csatornát. Filmeket nem nézek, de követek filmeket elemző, kritizáló csatornákat.
Mai modern zenét keveset hallgatok, mégis imádom hallgatni a mai fiatal zenészeket és alkotásaikat elemző
csatornákat is. (Kicsit sok lett a "csatorna", de nincs kedvem kijavítgatni.)


Köszi a pixiz összeállítást a fotóimból! Jó így együtt látni őket, és még tükröződnek is. :D

Fogalmam sincs, honnan ered a két folyó.

Ablak az ablakban. Nagyon tetszik!

Kép

Kata, remélem Samu kialudta a "bajokat", és jól van.

Kenyérkéd jó lett?

Elthan, ahhoz képest, hogy máskor már délután elkezdik a durrogtatást, az idén egészen sokáig csend volt, és utána
se volt olyan nagy csinnadratta, mint szokott lenni. Lehet, hogy már erre sincs pénz.

Ági, remélem jövőre is olyan sikeres és élményekkel teli találkozásod lesz a kínai kultúrával és képviselőivel,
mint az idén. Egy-két versenyen elért első helyezést is látok a lelki szemeim előtt. :D

Hesu, remélem, hogy a jövő év szebb napokat, kevesebb gondot és kevesebb betegeskedést tartogat számotokra!

Éva, neked és a családodnak jó egészséget kívánok! Kis madárkátokkal, Dodival, vigyázzatok egymásra.

Amyrebecca, neked is boldog újévet kívánok! Hamarosan jövök egy újabb sorozattal.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 1. 17:30

Kedves Vidéki Éva és AmyRebecca!BÚÉK nektek is! %%-
Rita!Képzeld,Törökországban erednek a híres folyók:
A Tigris az egyik legnagyobb közel-keleti folyó, az ókori Mezopotámia két folyamának egyike (a másik az Eufrátesz). Hossza egyes források szerint 1900 kilométer, más adatok szerint csak 1750 km hosszú; vízgyűjtő területe pedig 375000 km². Egyes táblázatok szerint a Tigris a világ 64. leghosszabb folyója (összehasonlításul, a Duna 30. ezen táblázatban).

A Tigris a kelet-törökországi Toros-hegységben (Toros Dağları) / https://hu.wikipedia.org/wiki/Torosz-hegys%C3%A9g az örmény-kurd hegyvidéken ered, körülbelül 25 km-re délkeletre Elazığ városától. Két patak találkozásától nevezik Tigrisnek: ezek a Satt-el-Didsleh és a Satt-el-Botan.

A folyó ezután 400 km-en keresztül átfolyik Délkelet-Törökországon (Diyarbakır, Batman). A Tigris erősen duzzasztott folyó Irakban és Törökországban is, hogy vizet biztosítson a folyó völgyével határos száraz és félsivatagos területek öntözéséhez. A duzzasztások fontos szerepet játszottak az iraki árvizek elhárításában is, amelyekre a Tigris történelmileg hírhedten hajlamos volt, miután áprilisban elolvadt a hó a török hegyekben.

Törökország után jön a szíriai-törökországi határszakasza a folyónak, ez 44 km hosszú......
Eufrátesz

Eufrátesz Elő-Ázsia legnagyobb folyója. Az Ararát környéki magas hegyláncban Kép
Arszaniász és Erzerum táján két ágból ered. Miután ezek egyesülnek, áttöri a Taurusz hegységet és kilép a mezopotámiai síkságra. ÉNY-ról DK-re folyik. Bagdadnál kb. 35 km-re közelíti meg a Tigrist, de csak Kurnánál egyesülnek. Aztán a két folyó Satt el Arab néven a Perzsa-öbölbe ömlik. Amikor még külön ömlöttek a tengerbe, az öböl É-ra felnyúlt. Azóta a folyók lehordott homokjától a szárazföld D-re terjedt.
Jelenleg 2899 km hosszával Elő-Ázsia leghosszabb folyója, amely a torkolatánál 360 m széles és 18 m mély. Az Ókorban számtalan csatornát táplált a vize, az öntözést segítve. Ezekre a csatornákra gondol a Zsolt 137,1, és egyik ilyen csatorna lehetett a Kebár folyó (Ez 1,1).
https://www.viszkokfruzsi.hu/2022/10/to ... tamia.html
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2024. január 1. 17:40

Még egyszer BUÉK mindenkinek! Rita itt 30.-án is durrogtattak, tüzijátékoztak. 31.-én egész nap, ment a durrogtatás, délután 5-től ment a rakéta is hajnal 3-ig. Azért mondtam, hogy panaszkodnak, de erre van pénz.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 1. 17:47

Kép

Ha nincs is kedved végignézni,ajánlom szeretettel,hogy nézzél bele kicsit a videóba!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 1. 18:22

Lányok!Mara elkezdte fordítani a:
Story of Yanxi Palace c.sorozatot.Végignézem automatikus fordítással.Olyan jó,hogy nem tudtam abbahagyni.Nagyon nagyon jó és TANULSÁGOS!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd
Spoiler: mutasd
/Azt hiszem 19 rész a vikin le van fordítva/

A másik ilyen a The Rise of Phoenix.Szintén automatikus fordítással néztem.Szuper.Persze csak azért néztem így,mert 70 részes és Sakura /ezer köszönet érte ^:)^ /a 7. résznél tart.Majd,ha lefordítja,megnézem mégegyszer és megköszönöm neki,hiszen rendes fordítással sokkal,de sokkal jobb!!!
EZEK MIND KÍNAI TÖRTÉNELMI SOROZATOK
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 1. 19:02

Várható kínai történelmi drámák 2024-ben:
https://mydramalist.com/list/W3rBdNP3
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2024. január 2. 16:25

Sziasztok!
Jönnöm kell olvasni, mert nagyon sok érdekes dolgon futottam most át.
Egyenlőre beteszem ezt az OGYÉi oldalt, nézzétek át, hátha van valami ami érint titeket is.

https://ogyei.gov.hu/ETREND_LISTA/?fbcl ... 2dsinBg47E
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 3. 9:39

Sziasztok Lányok és Elthan!
Ági köszönöm az infót.!

Elthan, a kinti ismerőseidről van híred? Végtelenül elszomorító a természeti katasztrófa pusztítása! :ymhug: x_x :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 3. 20:06

Sziasztok,jó estét!
Holnap este megyünk Lillával színházba.Különleges alkalom ,mert ezekben a családilag zűrös időkben,1-2 óra örömteli együttlét, ajándék..Nem tudom írtam-e,hogy még azért is különleges,mert egy különleges tanítványom énekel az előadásban.Lillának hívják , pont annyi idős mint az unokám,6-os .Sajnos, csak rövid ideig korrepetáltam,mert ez a nagyszerű kislány ,a fociedzés közben elcsúszott , kiugrott az álcsontja az izületi vápából.Iszonyú fájdalommal járó 1 év következett,míg vége találtak egy külföldi masszőrt,aki stabilizálni tudta ,így egy szájban lévő herkentyűvel gyógyul.ÉS,képzeljétek ,nem tudott beszélni sem rendesen,magántanuló lett,majd sikeresen levizsgázott.MOST JÖN A CSODA!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ ,szerette volna az énektanulást folytatni egy magántanárnál.Hatalmas szorgalommal ,a szájában a segédeszközzel,olyan jól énekel,hogy bevették a színház stúdiójában a kórusba.Üzent nekem,hogy szeretné,ha megnézném.Persze ,hogy vettem jegyet és így holnap megyünk Lillával.Az előadás végén odamegyünk a művészbejáróhoz,viszünk neki virágot,gratulálunk.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 3. 20:15

Ma FŐZELÉKES FERI KÁRTYAPARTY VOLT A KONYH'aMBAN.Kanasztaztunk,a vegen a 5 felebol csemegeztunk.Hozok kepet.Marmegint vacakol a billentyuzet
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 3. 20:50

Vas'rnap Birivel moziba megyunk.
A KOR.FILMFESZTIVAL meg nem latott filmjet vetitik a norm'l mozik>//ELOZO ELETEK
https://muveszmozi.hu/filmek/elozo-eletek
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 3. 21:00

Beleneztem a filmbe,azt hiszem , mindnyajatoknak tetszene. :) :x Biztos le lehet majd tolteni ,magyar felirat mar van
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2024. január 4. 0:13

Kata58 írta:Sziasztok Lányok és Elthan!
Ági köszönöm az infót.!

Elthan, a kinti ismerőseidről van híred? Végtelenül elszomorító a természeti katasztrófa pusztítása! :ymhug: x_x :((


Sziasztok! Kata beszéltem velük még másodikán. Tokyóban élnek, ez Japán keleti része, a földrengés és a cunami a nyugati parton volt, a Korea felőli oldalon. Miko egy ismerősét nem éri el, aki pont ott volt kiküldetésen. De ott több részen vannak kommunikációs problémák. Egyébként régebben beszélgettem velük a földrengésről. Azt mondták a földrengés érintette részeken mindenki kap sms-t. Konkrét utasításokkal mit csináljanak. De nem a pintérféle, "ha elfogyott a benzined ülj át egy másik autóba", hanem a tartózkodási helyüknek megfelelő helyet adnak meg, ahová menni kell. Emlékszem kérdeztem tőlük, hogy nem idegeskednek a rendszeres földrengéstől? Mind a ketten azt mondták karma, mindent megtesznek, hogy ők és családjuk rendben legyen, ha nem sikerül, akkor ez van nem tehetnek ellene. Miko keresztény, Misae sinto vallású, egyáltalán nem érdekli őket ki milyen vallású. Hasonló gondolkodásúak.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 4. 10:35

Sziasztok!

Paggy, Törökországra egyáltalán nem gondoltam volna.

A színházhoz és a filmhez is jó szórakozást kívánok nektek! A színészpalánta kislány ereje, kitartása,
elszántsága jó példa lehet az unokád előtt. Sajnáltad, hogy musicalre viszed el őt, de ezek után, hogy
leírtad a kislány történetét, nagyon jó ötletnek tartom. Mindketten más szemmel fogjátok nézni a
színpadi teljesítményét.

Hű, micsoda terülj, terülj asztalkám! Megírnád, hogy milyen finomságok láthatók a képen? Az üvegtálban
zöldbab van?

Elthan,
el tudom képzelni, hogy a japánok már immunisak a földrengésekkel szemben. Olyan nagyon
régóta élnek együtt vele, hogy beépült az életükbe.

Kata fotói:

Biztos vagyok benne, hogy ez a kenyér nagyon jól sikerült. Egyszerűen látszik rajta.
Az utolsó fotó egy négy évvel ezelőtti Kata látható - szerintem frissen fodrászolva. :)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég