Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 9. 16:05

(%)
Rita:Osztom a velemenyed a bojtrol.Amig beteg voltam , fogytam 6 kgotSziasztok!5re megyunk Kitty cicaval az allatorvoshoz, mert tusszog .
Addig irok:Kata:
Meghallgattam a betett dalt.Igy dokkal jobb, mint a szinhazban.Meg vannak dogok?Borzadzto!!!Mekkora turelem kell ehhez!
Ildik:
Szent Atya aram nelkul lenni!!!Nem ijedtel meg?Este lampa nelkul?Tudom, hogy arrafele sokkal hidegebb van.Jol jott nekunk Sopronban a nagy cserepkalyha.Igaz, reggel hamuzni kellett.Hova teszitek a hamut?Allitolag a fahamu jo a novenyeknek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 9. 16:19

Rita:
Osztom a velemenyed a bojtrol.Amig beteg voltam,nem tudtam enni, fogytam.Most vigyaznom kell.Viragot nem tudtunk atadni, csak uzenetet kuldtunk, mert keson lett vege.Sajnos a lanyom nem fogja ossze soha Lilla hajat.Ez a maniaja.Remelem majd o, megteszi, ha nagyobb lesz!
Lillyke nagyon ontudatosan nez ki a szep uj kabatjaban.Aranyos.Konnyebb lesz a lanyodnak kamasz korban, mert nem lesz nagy valtozas a termeszeteben, ha most is ontudatos.
Gusztak az etelek, amit lefenykepeztel.Kivaladztottam 2't.A nyers zoldsegest es a kuszkusszal talaltat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 9. 16:29

Ildiko:
Azt irtad, hogy mar mindent utalsz, ami munka.Egy kutyastarsam mondta regebben:70 eves korodig minden fontosat intezz el otthon, hogy azutan mar csak tengjel- lengjel, elvezd az eletet!Fiatalabb vagyok nalad , delutanra hajnaltol, elfaradok es csak logok.Amennyire lehet, a kedvtelesnek kell elnunk. :-bd :flower1:Fessel, sutogessel, setaljal, kedvedre!
Kata koszonom a havas fotokat.
Most mennem kell a macskaval, sziasztok. :-h :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 9. 17:32

:o) Paggy, elmultam 70 nem intéztem el mindent. Most mi lesz?
PatóPálost játszom.Vagy lesz, vagy nem lesz rá időm a későbbiekben.

Nem is írtam, pedig mikor néztem megjegyeztem, milyen édes Lilyke az új kabátjában, és maga a kabát viselése is nagyon jó. Tudni kell hordani az új ruhát. Férjem mondta ő aztán jól tudja viselni "valamelyik ruháját" mert már megszokta, jól bejáratta.Nekem is van ilyen cuccom. :-bd
Cicának jó egészséget kívánok.
Nem ijedtem meg a sötéttől, mert már párszor megtörtént. Gyertyát Gyújtottam, telefonon is van világítás, volt valami bekapcsolható világítása Beának.
De nem vitás kellemetlen volt.
-5-6 fok van.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 10. 7:29

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 10. 7:34

Az uj francia miniszterelnok Gabriel Attal.a legnepszerubb francia politikus:nyiltan meleg , de ez nem tema, zsido szarmazasu apailag,anyailag ortofox kereszteny.Azert lett miniszterelnok, mert oktatasi miniszterkent nem engedi hogy az iszlam vallasi szokasok terthoditsanak a francia iskolakban.Macron elnok megbizott benne es a tarsadalom is.Franciorszagban 10% a az embereknek iszlam vallasu."Tokos legenynek" tartjak a franciak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 10. 8:11

Es itt most a nem vallasos iskolakban ne legyenek mar vallasos szokasokrol van szo.Tamogatom.A vallas szerintem intim dolog, maganugy.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 10. 9:57

https://qubit.hu/2024/01/08/kutya-vagy-gyerek
A cikkben podcast is van!
Erdekes a podcast.kb 30 perc korul fontos megallapitast tesz.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 10. 11:39

Sziasztok!

Na, ma hozzánk is ideért a hideg. Tegnap még csak -5 volt (szobaablakra ragasztott kinti hőmérőn mérve),
ami az erős szél miatt többnek tűnt. Ma viszont -10 van, igaz, nincs szél. És ma hosszú menetelős napom van.

Spoiler: mutasd
Nem dicsekvésből írom az alábbiakat, nehogy így vegyétek. Amikor három gyerekemből kettő külföldre költözött,
már akkor eldöntöttem, hogy nagyon kell vigyáznom az egészségemre, hogy még sokáig látogathassam őket. Ők
dolgoznak, nem tudnak gyakran hazautazni, nekem viszont van időm, tudok menni. Már csak erő és egészség kell.

Egy hónapja változtattam a mozgásomon. Egyik nap ugyanis sokkot kaptam attól, hogy fel akarok állni a székre,
és kétszer kellett nekikezdenem, mire egyszer sikerült. Másodszorra is úgy, hogy megkapaszkodtam az asztalban.
Szóval nagyon hasznos a gyaloglás, de közben meg elfogytak az izmaim. Úgyhogy ismét elkezdtem tornázni.
Két naponta torna, majd a nyújtás után azonnal ráülök a szobabiciklire és hat km tekerés háromféle fokozaton,
majd ismét nyújtás. Utána zuhany, öltözés és kb. 6000 lépés a szabadban. Ilyenkor csak az Intersparba megyek el,
ha kell valamit venni, ekkor veszem meg.
Másnap pedig 12000 lépés tempósan szabadon, táska és hátizsák nélkül. Ha hazajöttem, azon frissiben rápattanok
a bicajra és azon is tekerek 5-6 km-t. Már érzem a hatását.


Kata, eszembe se jutott, hogy át kell majd állni Win 11-re. Ha megyek februárban, Kristóf, a "kinti" fiam, majd
elintézi a laptopomat. Ő szokta mindig. De előtte lementek pár dolgot a külső winchesterre, mert amikor egyszer
a Windows valamilyen nagy frissítést hajtott végre, pár dolog eltűnt a laptopomról.

Nagyon sajnállak a sütőd miatt! Olyan sokat használod, hogy muszáj jónak lennie. Lehet vele valamit kezdeni?

Ildikó, amíg falun éltem, én is a keringető szivattyú miatt utáltam az áramszünetet. Szerencsére soha nem tartott
sokáig, és nem is fordult elő gyakran.

Nálunk hó november óta nem volt.

Szerintem a szíved miatt van az, hogy örökké fáradtnak érzed magad. A katéterezés segíteni fog rajta, ez biztos.
Egy ismerősöm mesélte, hogy sokkal mozgékonyabb lett a katéterezés után.

Írtad korábban, hogy a sorozatokhoz sincs mindig kedved. Hát, amit most fordítok nagy sebességgel, annyira aranyos,
hogy mindenkit jókedvre derít majd, aki nézi. Sikerült megtalálnom a legcukibb thai sorozatot, ami valaha létezett.
És ez nem túlzás. Hátha rád is jó hatással lesz. Sietek vele, hogy még február 4.-e előtt befejezzem, és elkezdhessem
kitenni a részeket.

Te értesz a festészethez, látod, ha elrontottál valamit egy képeden. Nekünk laikusoknak meg pusztán csak tetszik. :D
És ez jól van így. :)

Most minden szabadidőmben fordítok, de volt már eszemben nekem is, hogy előszedjem a felszereléseimet, és
újra próbálkozzam az alkotással. Ha hazajöttem, lehet, hogy belevágok, hacsak nem fordítani lesz megint kedvem.

Paggy, a hat kiló kicsit soknak tűnik ilyen rövid idő alatt. De tudom, ha beteg az ember a legkisebb gondja is nagyobb
annál, minthogy ilyesmivel foglalkozzon.

Ha Lillát nem zavarja, hogy szabadon van a haja, akkor hagy legyen. Nagyon szép, érdemes megmutatni.

Írtam már, hogy Lilyke Kos, és ez látszik is rajta. Még kicsi, de az már biztos, hogy megy a saját feje után, és nagyon
nehezen lehet befolyásolni, ha elhatároz valamit. :(( :))
Sokat szoktunk beszélni a kamaszkorról, ami a mostani gyerekeknél már hatodikos, hetedikes koruk táján kezdődik.
Szerintem nagyon jó, ha egy szülő fel van erre a korszakra készülve, hogy jobban megértse majd a csemetéjét.

Jobbulást kívánok Kitty cicának! Nem értek hozzá, de a tüsszögés nem tűnik nagy bajnak. Biztosan gyorsan túl lesz rajta.

Paggy, Ildikó, köszönöm a dicséretet Lilyke nevében is. Aznap kapott egy overált is. Az is 70%-kal le volt értékelve,
mint a kabátja, és nagy szükség volt rá, mert most ott is hideg van. Azt hittük, hogy nem akarja majd, mert nem
nagylányos, de abba is azonnal beleszeretett. Abban jár óvodába. Ki érti ezt? :))

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 10. 12:01

Sziasztok.
Rita, nagyon aranyos ez a kislány. A napszemüveg is jól áll neki. Rita, tegnap már kutakodtam nálad. A legutóbb fordítottadból egy részt néztem meg, közben jöttek a fordított részek, amit már elkezdtem, és tartott egy ideig. Most megnéztem ami "jött a gépemre" és tetszett. Várom Paggy reakcióját.
A festészet, én szeretem, a magam kedvére csinálom, van egy fióknyi akvarell, és külön az akril. Tegnap valaki megnézte az étkezőt "ott van a kiállítás" hát elcsodálkozott, nemműértő az illető, hisz én sem vagyok az. Tudod én csak azt látom, hogy nem egészen így akartam, és az eredeti terv szerinti jobb volt. Annyira sok tehetséges ember van. Még nem festettem meg a Kinvától vett tanuló anyagot sem,pedig most kedvezménnyel kínál nekem újabbat. Most nem veszek.
Lilla haja nagyon szép, és látom hogy szép sűrű.
Itt is hideg van, nem tudom most hány fok van, de süt a nap. Mindjárt kimegyek.
Délután pihenni kell, mert az éjszaka eléggé éber voltam. Keveset aludtam. Közben kiválogattam a még meglévő sokéves lekvárokat. A maradékosakat kiöntöttem, volt amelyik nem is volt már jó ízű.
Most lesz kis levegőzés, aztán majd sorba jön szépen minden.
Szép napot!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 10. 12:14

https://wmn.hu/kult/61716-ettol-a-szere ... imu-filmet

Remélem sikerül valahonnan letölteni!
Rita!Elnézést kérek,hogy miközben én tartom a fogadalmamat és nem nézek kínai modern sorozatot,amiket Te is fordítasz,itt a fórumon ajánlok egy koreai modern filmet.Udvariatlanság és bunkóság tőlem,mégis megteszem.Tudd,hogy nagyon-nagyon-nagyra értékelem ,hogy fordítasz ^:)^ ^:)^ ^:)^ csupán a Korea iránti szeretetem miatt vagyok hű az" ELSŐ SZERELMEMHEZ".Kínai sorozatokból a történelmit nézek.Ne haragudj rám kérlek!

A másik:Tudjátok ,az anyai nagymamám és magam miatt szeretem nagyon a festészetet , nem vagyok sznob,ezért hozok ennyi kiállításról,galériából tudósítást.Akit nem érdekel,"lapozza" át! :) :) :) :)
Ildikó!íRTAM EMAIL ,sajnos rossz helyre szúrtam be egy sort,így kicsit összevissza lett,de remélem érthető volt.Amikor észrevettem,már megnyomtam az ELKÜLDÉST.
Rita:
Lillyke iszonyú vagány a szemüvegben!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Igazad van a mozgással kapcsolatban.Most vagyok változóban ,ezzel kapcsolatban.Ha nagy stresszben vagyok,alig birok mozogni.Másnál pont fordítva van.Stresszben én ESZEK, RÁGÁS NÉLKÜL LENYELEM
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 10. 12:20

Tükörképeket hoztam. Most erre kattantam rá. Ezek az utolsó fotóim. Azt hiszem kimaxoltam ezt a témát. :))
Fényképezőgéppel készültek a képek.

Ezt az egyszerű tükröződést ( első kép ) csak azért hoztam, hogy az alatta lévő értelmezhető legyen, ugyanis
az egy dupla tükörkép. Szó szerint egy szekrény tükrös ajtajáról tükrőződik vissza. Ezért vannak a dolgok
jobbról balra, balról jobbra fordulva rajta. Közben a háttérben jön föl a nap. :D

Kép

Kép

Ugyanaz a napkelte, a háttérben a fenti tükrös ajtajú szekrény, csak az állólámpa nem ugyanaz. Kettő van a
nagyszobában. A plafonon lévő lámpát szinte soha nem kapcsolom fel, a hangulat világítást szeretem. Mindig
ott ég egy kis lámpa, ahol vagyok épp. Az erkélyajtó a visszatükröző felület.

Kép

Mai napkelte a szekrénysor egyik üveges ajtajában tükröződve. Az alatta lévő kép a szekrénysor folytatása,
a fenti állólámpa tükörképeivel. A harmadik képen a napocska (erősen zoomolva), amely ilyen szépre színezte
a fotókat.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 10. 12:37

:ymparty: Rita!Írtam a fényképeid fölé néhány sort neked. :ymparty: Sok örömet a fordításban!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd
Lányok!Sajnos rengeteg minden érdekel: a családomon,barátaimon kívül a fenntarthatóság a jövőben,a normális gondolkodású politikusok,akik segítenek a jövőt kevésbé borússá tenni,a művészetek,a például szolgáló emberi történetek , a tájékozódás a mostani világunkban,a városom jelene és múltja ,NEM UTOLSÓ SORBAN ITT A FÓRUMON TÖRTÉNTEK-jó sok minden. =)) =)) =)) =)) =)) =))
Egy QUBITCÍM:
Küzdenünk kell Budapest egyediségéért, mert lassan minden világváros ugyanolyan
https://qubit.hu/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 10. 13:21

Bocsánat,de röhögtem ettől a pár mondattól/Qubit cikk részlet/:
A Mars felé vezető út bolgár joghurttal van fellocsolva



A bolgár joghurt legendás: a Lactobacillus delbruckeii bulcaricus és a Steptococcus termophilus közreműködésével készült tejtermék akár az örök élet kulcsa is lehet, de ha nem is az, legalábbis elsegítheti az űrhajósokat a Marsra, ahová kényelmes lenne egy ilyen kompakt módon szállítható superfooddal utazni. Egy decemberben megjelent kutatásban a joghurt űrbéli szerepét vizsgálták, és arra jutottak, hogy igenis ki lehetne vinni az űrbe, és jót is tenne az űrhajósok mikrobiomjának, =)) =)) =)) csak sajnos finganak tőle. =)) =)) =)) Talán: a kutatás szerzői szerint ahhoz, hogy ezt alaposabban felmérjék, még további vizsgálatok szükségesek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 10. 13:40

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 10. 14:43

Rita a tükörképeid nagyon szépek, csodás színekkel, és leleményes beállításokkal igazán művésziek. Nem csak úgy elkattintod.
Hihetetlen ilyen piros színt látni. Többféle piros színem van.- Most éppen festettem egyet, naplementés, vagy felkelés, nem tudom biztosan, mert valahonnan kis videóból festettem. Nálam másképp jött ki, a színek miatt is, és talán nem a megfelelő időben küldtem a festéket, és nem vezényeltem "oszolj" szót, szóval nem terjedt annyira mint kellett volna.

Paggykám, hogy tudsz ilyet megfogadni, hogy csak koreait nézel, mit hoz neked ez. saját magadnak állítasz korlátokat, és bírod, csak mindenképpen emlékezteted magad erre, hogy te megfogadtad. Nincs értelme. Tudom, hogy ennek a két sornak sincs értelme.Lemondasz valamiről, amivel másnak nem ártasz, ami lehet, hogy éppen megváltoztatja a nézetedet más népekről, érzésről, és talán hoz valami örömöt, boldogságot, és türelmet. Lehet, nem jó pillanatnyi helyzetben dönteni, de akkor éppen az a legjobb döntés, de megváltoztatod, ha látod, hogy más kell. Sok minden érdekel, belenéztem ebbe, abba, és én azokból a ruhákból tudnék választani legalább egyet, amit fel is vennék, ha olyan alkalom adódik. Szép útja lehetett a nőnek, hogy megtapasztalta. Igen itt is kijön, a ruhát viselni tudni kell.nem csak megjelenni kell benne,hanem kell hozzá az érzés.
Bocsánat, talán nem sértettelek meg, hisz tudod, nagyon kedvellek téged is. :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 11. 12:54

:flower1:


Rab Arpad jovokutato.Erdemes meghallgatni.pld.Svajcban kozvetlen demokracia van, mar csip- csup ugyekben is kikerik a lakosok velemenyet,ez egy kicsit idegesito, am megis mindenki erzi , hogy az ado forintok hasznosulnak.Pelda erteku -e ez nekunk?A jovo utja a kozvetlen szavazas...erre is keresik a valaszt az erdekes musorban.Nostredamusrol is lesz szo es meg sok mindenrol...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 11. 21:07


2050 korulre josoljak a tudosok hogy keall az Eszak- atlanti aramlas , aminek oriasi hatasa lesz az eghajlatra.....
https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89sza ... 3%A1ramlat
.......Nem ahhoz kell hozzászokni,hogy mindig melegebb lesz,hanem a szélső értékek csúsznak széjjelebb....a klímaváltozás hatására

...Intelligensen lehet erre a változásra felkészülni..pld.előlocsolás,ha tudod,hogy jön az aszály....milyen vízzel locsolod az erdőtüzet...milyen fafajokat telepítesz...pld.a spanyolok a nagy meleg miatt nem fognak tudni olivát termeszteni-részben átvehetjük...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 11. 22:51

Megint jót nevettem azon,hogy egy következő podcastban/Jövő zenéje/arról van szó,hogy az "E EGÉSZSÉGÜGY-mesterséges intelligencia" hatására majdnem örökké fognak élni kb 20 év mulvától az emberek.Erre megszólalt Litkai Gergely humorista: 100 évesen még anyámmal fogok élni ? =)) Mi van akkor ,ha frissítés lesz a szerveren és véletlenül elveszítjük a nagyit? :)) Ijesztő,de izgalmas kihívás. :-??
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 13. 2:06

Kerlek, ne vedd tulzasnak ezt a sok okoskodo podcastot!Ez is rettento erdekes:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 13. 8:16

Sziasztok!

Jó hideg van ma is nálunk. Hó nem esik, mégis fehér minden. Ez egy tegnapi fotó az ablakból.

Kép

Ildikó, az, hogy Lilyke télen is kéri a napszemüveget, ha bántja a szemét a nap, azért én vagyok a felelős.
A szülei még nyáron se nagyon vesznek fel napszemüveget, én viszont az év minden szakában, ha vakít a nap.
Tőlem látta, hogy télen is felveszem, és ő is rászokott. Arra kel csak figyelni, hogy kilásson rajta. Ugyanis
úgy veszi fel, meg le, hogy összefogdossa a lencsét. Most már magától is szól, ha nagyon mancsos. =))

Tegnap kiszámoltam, hogy ebben a tempóban haladva befejezem-e a fordítást az utazásomig, és hát egyáltalán
nem biztos...sajnos. Akkor csúszni fogok sajnos.

Ha lesz kedved nekünk is megmutatnád az étkezős kiállításodat? A képeidet külön-külön ismerjük már, de egyben
is nagyon jó lenne látni. Akkor a méretüket is jobban el tudnánk képzelni, egymáshoz tudnánk őket viszonyítani.
Az összhatásra és a hangulatra is nagyon kíváncsi lennék. :D

Köszönöm a dicséretet! Annyi igaz, hogy próbálom a legjobb oldaláról bemutatni ezeket a tükörképeket, de csak
azért, hogy még esztétikusabbak legyenek a fotók. Mesterségesen nem befolyásolom, csak észreveszem, és
lefotózom.

Ma újabb hasonló fotókat hozok.

Paggy, dehogy haragszom! Nézz azt, amihez kedved van, amihez húz a szíved. Nyugodtan ajánlhatsz filmeket is.
Tudod, hogy itt mindent lehet.

Spoiler: mutasd
Gyerekkoromtól azt láttam, hogy mindenki gyorsan evett körülöttem. Nálunk nem voltak ráérős ebédek, amikor
hosszan ültünk az asztal körül és beszélgettünk. Mindenki habzsolt. Persze, hogy én is ilyen lettem. Ez csak pár
évvel ezelőtt változott meg. Kényszerítenem kellett magam rá, hogy ne csak nyeljem az ételt, mint kacsa a
nokedlit, hanem jól rágjam is meg. Nehéz volt megszokni, mindig visszagyorsultam. Azt a taktikát választottam,
hogy jól megmelegítettem az ételt, hogy muszáj legyen lassan ennem. Hogy egy képzavarral éljek, a jól megrágott
étel nagy terhet vesz le a gyomor válláról. =))


Feldobott a yt egy csúcsszuper videót a hisztamin témában. Még nem hallgattam meg végig - de megfogom -pedig
nem vagyok érintett. Miattad kezdtem bele. Gondoltam, ajánlom majd neked, ha értelmes, hasznos dolgok
hangzanak el benne, de ezeken messze túlmutat. A hölgy, aki beszél egy természetgyógyász, epigenetikai szakértő,
és maga is szenved ebben a kórságban. Mivel az orvostudomány nagyon keveset tud a hisztaminról és úgy tűnik,
hogy nem is nagyon kutatják - a covidig legalábbis, azóta megnőtt az érdeklődés - ezért ő maga járt utána minden
fellelhető információnak, és nagy tudásra tett szert az évek alatt. Ma már betegek járnak hozzá. Hétköznapi nyelven
mond nagyon okosakat. Te is említetted fentebb a mozgást, erről is szó esik a videóban. Nem is gondoltam, hogy a
hisztaminosoknak másképp kell mozogniuk, mint másoknak. Szörnyű ez a hisztamin! Nem gondoltam volna.



A kaftánokat és az ázsiai éttermet néztem meg. A ruhák nagyon szépek. Egyszer turiztam hasonló fazonú ruhát,
de csak otthon hordtam nyáron. Akkor még a picike falucskámban éltem, a kisboltba elmentem benne, de máshová
nem vettem fel. Nagy feltűnést keltettem volna benne, és azt nem szeretem.

Az ázsiai konyhát szeretném, de sajnos nagyon sok olajat használnak. Már elszoktam tőle, emiatt undort kelt bennem
az olajban tocsogó étel látványa. Nem tehetek róla, nem direkt csinálom, ez van.

A most fordított thai sorimban is rossz néznem, hogy legalább egy bögrényi olajba, ha nem többe, öntenek bele
négy felvert tojást, amikor rántottát csinálnak.

Rab Árpádot nagyon szeretem, majd meghallgatom. talonban van egy másik videója is.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 13. 8:38

Azt hittem, hogy a múltkor kimaxoltam a tükrös-tükröződő fotókat, de mégse. Bár amiket most beteszek
nem mind tükrös, inkább fényjátékos. Egy biztos, a felkelő nap - vagy a lemenő, de abban nincs részem -
tudja a legszebb színekre átfesteni a világot.

Szerencsémre tegnapelőtt lehúzva maradt a redőny reggel. Ilyen soha nem fordul elő, pont azért, mert imádom
nézni, és fényképezni a megszínezett égboltot, a felhőket, és az egész napfelkeltét. Redőnyös napfelkeltét
most először fotóztam. Ez is izgalmas volt!

Kép

A szekrénysor üveges részén a redőny lyukacsain átjutott napsugarak láthatóak. Annyira hihetetlen, hogy
akadályoztatva is ilyen szépen látszódnak.

Kép

Az erkélyajtón csak félig volt leeresztve a redőny, ezért a száraz hortenzia csokorra nem "pöttyözve" esik a fény.

Kép

Kép

Itt a szekrénysor a tükrös ajtajú szekrényben tükröződik vissza:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 14. 4:50

Szép hajnalt vagy pihenteto alvást a reggelig hátralévő 2 órára!Amikor éppen fel akarom adni a közösségi létemet és sutba dobni az eddig elért eredményeimet,akkor megtaláltam A jovo zeneje c podcast újabb adásat:TULELIK E A NOVENYEINK A KLIMAVALTOZAST?cimmel.Az egyik témája a komposztálás
Itt ,a lakótelepi házak között, azért nem teljesen közel az épületekhez, felállítottak egy közösségi komposztálót.Nalunk itthon havonta 1x télen, 10 naponta nyáron ,megforgatjuk a bennelévőt.A2 kijaros macskám gondoskodik az esetlegesen elszaporodó egerekről és patkányokról.De ahol ezt nem komplexen kezelik, ott az elkényeztetett városi ember tiltakozik.Neki zsákban hozzak a virágföldet, a 2 cserépnyi virágához!!!! :(( :(( :(( Ahol jólműködő közösségek vannak, ott nem csak az önkormányzattól várjak a megváltást, hanem tesznek is érte.Viszont ,mindenhol akadnak sértődött, utálatos emberek, akik mindenben csak a rosszat látják.Pld.még a mi házunkban is van 1 ilyen tulajdonos.Hála az ÉGIEKNEK :ympray: , nem lakik velünk!Néha megjelenik , akkor önhatalmúlag kiborít néhány virágcserepet, amiben mini palantácskák nőnek.Nem kommunikál senkivel, csak kivág egy fát a kertben, átrendezi mindent,Mivel túl kicsi az udvarunk , soha nem engedem le Csoki kutyámat a kertbe pisilni vagy kakilni.Ha mar az utcán elvégezte a dolgát , összeszedtem a kakit , megyünk ki az udvarra.Ez a " kedves" tulaj talált valahol 1 db ilyen ürüléket ,direkt rákente a hintaagyra,ezzel is illusztrálva, hogy milyen szörnyű hely ,ahol ő kénytelen lakást birtokolni..Inkább betonozzuk fel, se fű, se fa ne nőjjön itt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 14. 5:16

:Lanyok!Reggel kutyasetaltatas utan jovok olvasni es irni.Airni.A jovo heten megyunk Birivel egy koreai temaju kiallitasra az uj Neprajzi Muzeumba a Varosligetbe.Majd mutatom
Ildikó!Nagyon kedvelem azt az idős ismerősömet,aki a fentebb említett megfontolandó javaslatot tette/70-ig intézz el mindent mert,.../Kezdem belátni,hogy igaza van.Igyekszem.Persze,mindenki másmilyen,van aki sokkal lazább ,nem kellenek az ilyen intelmek.A festészetről:Talán nem is kell említenem ,mert már többször megtettem,mennyire jó dolog ,öröm nekünk,hogy Te és Ági megmutatjátok nekünk a festményeiteket.Köszönöm szépen :-bd :flower1: :littlehearth: Szeretek galériákba járni és gondoltam,nem zavar titeket,ha megosztom a látottakat.Biztosan sok-sok év kell ahhoz,hogy az ember nagy festő legyen.Szép hobby festést tanulni.A bátyám 18 éves kora óta//60 éve/ gyakorolja.Az akkor igen ismert festő-grafikushoz járt tanulni/Hinsz Gyulához/.Most 78 éves a testvérem , a maga nemében, elég jó amatőr festő.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10959
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 14. 5:18

%%-
Húú,Rita,a naplementés fotók !!!Az utolsó,ahol a fa mögül kukucskál a nap,a legszebb.,
Köszönöm a hisztaminos videót,megnézem.
Ildikó!A fogadalmam tartom,mert nincs sok időm,így választanom kell.A kínai történelmik is nagyon jók és főleg hosszúak.A koreai moderneket nézem és kevés koreai történelmit.abból mintha gyengébbek készülnének mint régen.Bár a MY DAREST csodás volt.Olyan régi színvonalú,szívet facsaró.Megnéztem melyik koreai sorozat volt tavaly a legjobb:
2. Blue Dragon Series Awards 2023: A nyertesek teljes listája
Dráma
– Daesang (fődíj): Song Hye Kyo | „The Glory”
– Legjobb dráma: „Big Bet”
– Legjobb színész: Ha Jung Woo | „Narco-Saints”
– Legjobb színésznő: Bae Suzy | „Anna”
– Legjobb férfi mellékszereplő és női főszereplő: Lee Dong Hwi | „Big Bet”
Lim Ji Yeon | „The Glory”
– Legjobb újonc színész és színésznő: Park Ji Hoon | „Gyenge hős osztály S1”
Shin Ye Eun | „Mások bosszúja”
– OST Népszerűségi díj: DKZ's Jaechan | „A mi szezonunk”
– Miért nem díj: Choi Hyun Wook | „Gyenge hős osztály S1
ERRŐL AZ UTÓBBIRÓL ÓDÁKAT ZENGENEK: :o) :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd

https://azsiaekkovei.hu/kdorama/weak-hero-class-1
Láttátok?
https://www.viki.com/tv/38971c-weak-her ... 1#episodes
Itt egy komment a sorozatról:
-Nemrég fejeztem be ezt a drámát, és tanácstalan vagyok, könnyes a szemem, és a székem szélén állok. Régóta nem adtam 10 csillagos értékelést egy koreai drámára,....

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 38 vendég