Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7238
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 22. 16:33

Rita, elküldve, bár azt írta, hogy ez már megjelent a beszélgetésben... ?? Na mindegy.. majd kiderül... :x
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 22. 18:24

Sziasztok.
Kata most láttam a fejrevalódat, vagy sál nem tudom, de nagyon jól áll. Teljesen más Kata vagy.
Rita, ma elkezdem a fordításodat, gondolom nyugis sorozat lesz. Videán fogom nézni,..... kicsit elkényelmesedtem, csak azt töltöm le, amit nagyon muszáj. A gépem nem fogadja el a letöltő helyeket, mindenhol vírust jelez, Avistán nem tölthetek le mindent. Olvastam a ÁÉ-n tetszik másnak is.

Tegnap délután festettem, be is fejeztem, mert ennél jobb nem lesz, akvarell . Keretet kell neki keresnem, mert amibe pont belefér, abba nem illik bele.

Ma sétálni akartam, de sehogy nem akaródzott mégse, így elaludtam. Úgyis keveset alszom, hát most megtörtént.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10958
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 22. 18:26

A radioban hallottam:
https://www.travelo.hu/tavol/20141222-e ... iroda.html
Huu, de jo a festmeny Ildiko!!!!!!!!! :flower1:
Crocosmia/ sarkanyfu?/
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7238
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 22. 19:23

nildiko írta:Sziasztok.
Kata most láttam a fejrevalódat, vagy sál nem tudom, de nagyon jól áll. Teljesen más Kata vagy.
Rita, ma elkezdem a fordításodat, gondolom nyugis sorozat lesz. Videán fogom nézni,..... kicsit elkényelmesedtem, csak azt töltöm le, amit nagyon muszáj. A gépem nem fogadja el a letöltő helyeket, mindenhol vírust jelez, Avistán nem tölthetek le mindent. Olvastam a ÁÉ-n tetszik másnak is.

Tegnap délután festettem, be is fejeztem, mert ennél jobb nem lesz, akvarell . Keretet kell neki keresnem, mert amibe pont belefér, abba nem illik bele.

Ma sétálni akartam, de sehogy nem akaródzott mégse, így elaludtam. Úgyis keveset alszom, hát most megtörtént.
Kép

Ildikó, hétvégén voltam így mint te, vagy tucatszor hogy ki kellene mozdulni de nálunk is alvás lett belőle.
Annyira fájt a lábam több helyen hogy majdnem sírvafakadtam. de aztán vettem be fájdalomcsillapítót, meg használtam az Anestát így sokkal jobb lett.

Gyönyörű a festményed, csontfehér, kerekített keretet tudok elképzelni hozzá.. de te biztosan jobban tudod.
Na lassan mehetek is Samunak beadni a gyógyszereket. Azon tudom lemérni a fáradtságomat, hogy majd minden szót javítani kell. Holnapra még nem találtam ki az ebédet..
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 22. 19:53

Fehér keretbe próbáltam Kata, csak nagyobb kell belőle. Az meg most nincs itthon.Nem is nagyon lehet kapni, /lehet, hogy csak ott nincs amerre én keresem. A/5-ös a kép. Erre invitált Kinva, de most nem fizettem elő a tanulásra. gondoltam megpróbálom egyedül. Nem egészen olyan, de ez megengedett. A színeket követtem. az övé pasztellkréta. Majd azzal is megcsinálom.
Paggykám fogalmam sincs milyen virág, olyan amilyen. .
Elkezdtem Rita filmjét, láttam a köv. fordítást is, remélem meglesz az is, talán majd ha visszajöttél. Most aztán 3 futó sorozatot nézek, és egy csomó elő van jegyezve, nem is tudom mi lesz a letöltöttekkel.
Szép estét kívánok.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 23. 10:30

Sziasztok.
Csak megírom nálunk nagyon jeges minden, csúszik az út, belecsúsznak az autók az előttük lévőbe. Sószórót még nem láttam ma, ugye pedig felkészültek a télre az idén is.
Azért írom "senki ne készüljön hozzánk jönni" mert elcsúszhat.
Viccesre vettem, de tényleg komoly.
a mai programot nem tudom mi lesz, rejtvényt fejtettem - egy keveset- előszedtem Rita filmsorozatának 2. részét, valamit főzni is kellene, halvány gőzöm nincs mi lesz.
Majd még jövök.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7238
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 23. 11:25

Sziasztok lányok és Elhtan!
Ildikó, szerencsére itt még nem vészes, de mindenhol olvasom hogy csak a nagyon rutinosak induljanak útnak.
Ma még én sem tudom kimozdulunk e , elvileg igen, ez most kinti tényező!
Én most almáspalacsintát sütök pár szemet, ha marad, uzsonnára is remek lesz fahéjasan megszórva!

Na megyek is vissza a konyhába, mert elfogyott minden hétvégi kaja Puszi, mindenkinek, és most tényleg csak a nagyon nagyon muszáj legyen megcsinálva kint.
Szerintem nem szakad le az ég, ha egy egy nap kimarad! :ymhug: ;;) :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 24. 10:45

Sziasztok!

Nem tűntem el, csak még van két részem, amit nagyon gyorsan be akarok fejezni, ezért a fordításra
koncentrálok. Holnap kiteszem Kata fotóit, és elolvasom, hogy mit írtatok, de válaszolni, és saját fotókat
kipakolni, majd csak pár nap múlva fogok.

Nálunk havas eső esik, fúj a szél is. A kinti gyerekeim mondják, hogy náluk meg épp tavaszias meleg van.
A múlt héten reggelente még vakarniuk kellett a jeget a kocsi ablakáról.

Nemsokára jövök!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 28. 10:17

Sziasztok!

Nem tudtam betartani az ígéretemet, mert még mindig nem végeztem a fordítással. Sok minden másra kellett
időt szánnom, a sors összeesküdött ellenem, hogy ne tudjak úgy haladni, ahogy szeretnék. :ymdaydream: :-?? :-?

Most már nem ígérek semmit, de szerintem ma befejezem az utolsó rész fordítását is, és akkor holnap jövök
és hozom Kata fotóit is.

Legyen szép a vasárnapotok!

Tegnapi fotó. Angliában már ekkora a nárcisz:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7238
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 29. 8:33

Köszönjük Rita a jelentkezést, ezzel a bájos képpel! Várunk türelmesen! :x :ymhug: :D :movingflower: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 29. 13:29

Na, megjöttem végre, kezdek is olvasni.

Paggy, nálunk az Inertsparban is nagyon olcsó a narancs, és mézédes is mellé. Olvasom, hogy újra készül
nálad a narancslekvár. Jól emlékszem, hogy ajándékba is szoktad adni. Amíg olcsó érdemes többet csinálni.

Az egyszemélyes esküvőre azonnal rámondtam volna, hogy hülyeség. De elolvasva a cikket már nem tűnik
annak egyáltalán.

Mint minden édességet, a fánkot is jaj de nagyon szerettem.

Ildikó, a milyen jó hobbi neked a festészet. Kifested magadból, amit ki kell, és a végeredmény meg nem
csak téged, hanem másokat is gyönyörködtet.
Micsoda színek, és lendületes vonalak. A piros csak úgy rikít ki a képből. Jól odavonzza a tekintetet.
Elgondolkodtam, hogy milyen színű keret illene hozzá. Talán egy közepesen sötétbarna. Nem biztos.
Most olvasom, hogy Kata meg csontfehér keretbe tenné. Na, most már kíváncsi vagyok, te milyet fogsz
választani. Most értem oda, hogy te is fehéret gondoltál neki. Pár napja jártam a KIK-ben. Többféle
méretű olcsó keretet láttam ott. Mind világos színű volt. Biztosan volt fehér is.

Ahogy látom, annyira sok a sorozat és a naponta jövő feliratok, hogy csak olyannal lehet nézőt bevonzani,
ha valamiben különleges az a sori, amit fordítok. Lehet, hogy hagyom is azt a 2008-as koreait, és tovább
keresgélek az újabb és parlagon hagyottak között.

Kata, megvannak a fotók, meg a fb-ról is leszedtem, amit még nem tettem ki. Mindjárt hozom is őket.
Az egyik fotónál írtad, hogy azonosítsam be azt a valamit, ami rajta van, sajnos nem sikerült.

Legalább az orvost el tudtátok intézni. Már az is valami.

Nálunk most csudaszép tavaszias idő van. Reggel még hideg volt, de ahogy kisütött a nap, elmúlt a hideg is.
A gyerekek mondják, hogy Angliában tavaszias idő van.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 29. 13:29

Nagyon szép a naptár. A sál valóban nagyon jól áll. A könyv is Paggy ajándéka volt?

Kép Kép

Kép Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 29. 13:29

Micsoda színek! Jólesik nézni ezeket a képeket.

Kép

Kép

Kép Kép

Kép Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép

Kép Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 29. 19:21

Jó estét.
Rita! Nagyon édes a Lilike fotó. elég is volt eddig nekünk, és hogy jöttél az is nagyon jó.
Megnéztem a 3 rész sorozatot, nem lehet abba hagyni. Szeretem az ilyen filmeket, nem csigáz fel az egekig.

Rita, még nincs kerete a festeménynek, talán holnap utána nézek. ahol megnézhetném és többféle van belőle, oda nem jutok el, mert a város szélén van, és a buszok,..... hát azok menetidejét nem tudom.Ma különben is káosz volt a sztrájk miatt, olyan volt mint a mesében, hol volt, hol nem volt. Én sehova sem mentem .... ezért is maradtam itthon. Leginkább fehér keretet szoktam választani, rózsaszín, arany, és a fene tudja milyenek vannak, az egyszerű simát keresem, ami legalább fának látszik, /de nem mindig az./. Mai Kis Vuk-kos képem azt hiszem kuka lesz.Annyira tömzsi lett szegényke, mintha háziállat lenne. :))
Paggy Van Gogh kiállításra is mentek?

Kata nagyon szépek a fotóid.
Kép
Azt hiszem nem tettem még fel ide, ha igen bocsánat. Pasztell krétával készült. /nem tanult tanfolyamból, csak úgy ránézésből. /
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 30. 7:00

Sziasztok!

Ildikó, ma újabb három rész érkezik. Így hármasával pont elfogy szombatig, és vasárnap hajnalban nyugodt szívvel
utazhatok el. Már nagyon várom, újra együtt számoljuk Lilykével, hogy hányat kell még aludni a találkozásig. :D
Boldog vagyok, hogy ennyire tetszik a sori!

El is felejtettem, hogy sztrájkolnak a buszsofőrök. Neked muszáj tönegközlekedned, mert nem a belvárosban laksz.
Én csak néha szorulok rá, például ha az Auchanba vagy a Decathlonba akarok menni. Legutóbb a Régió játékboltba
mentem diafilmeket venni Lilykének. A legnagyobb üzletük a város szélén van, oda is busszal mentem.

Jót vihogtam a túltáplált Vukon. :D

Hű, a piros mellett már a sárga is világít az új képeden. Imádom a pasztellkrétával készült alkotásokat, de most az
akvarell jobban állt ennek a virágos témának. És most csak a technikáról beszélek. Mondjuk ha az előzőt nem láttam
volna, most ezt dicsérném agyon. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 30. 7:00

Lilyke egy újabb szülinapi partira volt hivatalos vasárnap:

Spoiler: mutasd
Egy játszóházba voltak hivatalosak a gyerekek. Az ünnepelt és a vendégek egy ovis csoportba járnak. Biztosan itthon
is úgy van, hogy kisebb-nagyobb helyek vannak elkerítve, ahol lehet ilyen gyerekpartikat rendezni, és közben játszhatnak
is a gyerekek. Kívülről nem lehet ételt bevinni, a játszóház kínálatából kell összeválogatni az ételt. Angliában mindenütt
van vegán opció, Lilyke azt kapott. Ahogy megérkeztek a gyerekek átadták az ajándékot az ünnepeltnek, majd mindenki
ment játszani. Kicsit később ettek-ittak, majd újabb játék, és ment haza. Nem tudom itthon mi a szokás, de búcsúzáskor
a vendégek is kapnak egy kis ajándékot, plusz az ünnepelt tortájából is elvihetnek egy szeletet. Ott nem ehetik meg
mert ez a szabály.

Játék közben:

Kép

Várják, hogy leülhessenek az asztalhoz. Lilyke zöld ruhában, mellette az ünnepelt (elfelejtettem megkérdezni a nevét):

Kép

Falatozás, és a végén a tortagyertyák elfújása. Ahogy fentebb írtam, csak a parti végén vágták meg a tortát. Közös
fotó a szülinapossal. A jégkrém is a menü része volt.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 30. 15:01

Köszönöm Rita a 3 részt.
Ma lesz a napja, hogy nézzem.
Pasztell kréta:
Meg kell mondjam az előző is pasztell krétás volt Kinva mester szerint. De én akvarellel festettem, meg, azt akartam megcsinálni krétásan is. De már nem teszem. Marad így, ahogy van. A sárga nagyon nehezen akart "világítani" Puha kréta kellett volna hozzá, de nekem nincs. Valami már "mezei" van nekem, azzal csináltam. A papír sem éppen a legjobb hozzá. "Szegény ember vízzel főz" /na meg más is/ Nem fogok venni 3 félét.
Kinva mester szobafestő volt, tőle vettem több leckét is, még nem is festettem meg mind, amit tőle vettem. Karate sérülést szenvedett, így lett festő, nemtonki tanítványa lett, és már mindent tud. Szeretem a videóit.

Készülődj, egyeztessetek és jó utazást neked.
Ma csavarogtam egyet, nemrég jöttem haza. Süt a nap, de hideget érzek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7238
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 30. 17:41

Sziasztok Lányok és Elthan!
Végre ideértem. Ma olyan heverdel napom volt, de azért Szabi a pék almását megcsináltam és fel is tettem a facéra!
Legközelebb fele adagot csinálok, mert sok lett!
Mondjuk tényleg nem volt vele sok munkám! És ez most tényleg jól is jött. Beszippantott egy iskolás sorozat, na meg a Love Lajk Galaxy, már nem is tudom hányadszor nézem meg.
Így aztán a tennivalóim meg persze halmozódnak! Most megyek megnézek még egy részt a tiedből.
Nagyon aranyosak Lilyke pajtásai, biztosan jól érezték a gyerekek magukat!

Látom már igencsak finisben van az indulásod. Éppen ma olvastam a Windosról, hogy nagyon meg fog drágulni.
Nahiszen...

Ildikó, olyan szép a festményed, pihentető, ugyanakkor igencsak figyelem felkeltő a maga harsányságával. Tetszik.

Rita, köszönöm hogy kitetted a képeket, valahogy itt mintha még szebb lenne mint magán a facén!
Remélem Paggy is jól van, illetve a környezetünkből mindenki! :x :-bd :flower1: :littlehearth: :ymhug:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 30. 18:44

A szülinapos képeket csak később láttam meg, miután elküldtem a hsz-t.
Hát Tündérlány, ahogy régi kolléganőm szokta mondani. Én az unokámat Tündérkirályfi címmel tüntettem ki. Már nem is emlékezhet rá, mert most mondanám ...... hogy nézne rám?
1, 9o körüli férfi? haha.

Lilike nagyon csinoska, a ruhácskája is nagyon szép, pont jó.
Megyek filmezni,mert félbemaradt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 1. 7:39

Sziasztok!

Vasárnap hajnalban indulunk a reptérre. Emlékeztek, mikor novemberben jöttem haza a fiammal váltottuk
egymást a repülőtéren. Én Angliából jöttem, ő meg Németországba ment. A menyem kivitte őt, engem meg
hazahozott. Most majdnem megismétlődik ez a helyzet. Hétfőn utazott a fiam Németországba, ma jön haza,
vasárnap meg visz a repülőtérre. :D

Ildikó,
de jó, hogy csavarogtál egy kicsit, még ha hideg is van. Muszáj menni.

190 cm körüli az unokád? Jó ég! Nálunk az itthoni fiam a legmagasabb. 185 centi, őt követik a többiek, mint
az orgona sípja. :D

Korábban egy videóhoz írtam, hogy a lányom és én Babának, Babucinak, Babkának hívjuk Lilykét. Mások Lilynek
vagy Lilykének szólítják. Mindenre hallgat egyébként. Én sokszor hívom Cicuskának is. :D
Az angolok a Lilyt úgy ejtik, hogy Lile. Nem teljes e-ként, hanem az e és az i között hallatszódik az e hang.

Kata, leszedtem az almás süti képeit, mindjárt kiteszem őket. A fb lebutítja a fotókat és a videókat, azért
tűnnek ott kevésbé szépnek. Jó is, hogy ide is kikerülnek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 1. 7:48

Kata fotói:

Az almás fánk friss fotó, a Samué pár évvel ezelőtti. Olyan vicces arcokat tud vágni. :)

Kép Kép

Kép Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 1. 22:43

Nem tudunk írni, nem jelenik meg.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1104
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 1. 22:44

Egész nap próbálkoztam. Köszönöm a 18 részig a sorozatot.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 3. 8:09

Sziasztok!

Tavasz és tél is jelen volt nálunk az elmúlt napokban. Reggel inkább tél volt, napközben pedig inkább tavasz.

Csütörtök reggel ilyen volt az előttem álló fenyő ága:

Kép

Kép

Aznap, de kicsit később készültek ezek a fotók a város szélén álló nagy Tesco parkolójában. Látható és érezhető
is volt, hogy itt hidegebb van, mint a városban.

Kép

Visszamentem a városba, ahol 11 óra körül már sütött a nap, és már csak a hóvirágok képviselték a fehérséget.

Kép

Még mindig tudtam tükörképeket fotózni. A hálószoba ablakban a fürdőszoba köszön vissza, a konyhaablakban
pedig a spejz. Közben azt is láthatjuk, hogy kint kezd feljönni a napocska.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7238
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 3. 8:35

Sziasztok Lányok és Elthan!
Kedves Rita, köszönöm a csodaszép képeket!
Mivel lassan utazol, itt kívánok neked biztonságos oda-vissza utat. El is felejtettem, mikorra írtad a visszaérkezésedet.
Addig is érezd magad jól a kinti gyerekekkel és Lílykével akiket innen is nagy szeretettel ölelek! :ymhug: :ymhug: :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég