Van képem hozzá

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 3. 9:39

Bejelentkeztem Firefoxból. Remélem sikerül elküldenem.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 3. 10:07

Kép

Próba.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 3. 10:12

Most a cromeból próbálkozom.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 3. 16:04

4. próba.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 3. 16:06

Most bent maradtam. Beírtam újból a jelszavam.
Ha ez jó, akkor beírom mindig. Megnézzük. Bocsánat a sok bejelentkezésért.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 3. 16:42

Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat! Már össze vagyok csomagolva. Hajnal fél háromkor jön a fiam. Négyre
fent leszünk a repülőtéren. Fél hatkor zárják a kaput, és hatkor indul a repülőgép.

Kata, február 24-én szombaton jövök majd haza. Éjfél környékén fog leszállni a gép, szóval fél kettő
körül leszek Miskolcon.

A téli időszak ilyen, hogy lehetetlen időpontokban indulnak és érkeznek a repülők.

Lefotóztam, hogy mit viszek Lilykének.

Hercegnős szoknya :D , hajgumik, diafilmek, és két könyv. Már van egy Tesz-Vesz könyve, amit nagyon
szeret. Azt legutóbb vittem neki ajándékba. Most kapja ezt. Nagyon várja már. A Bori könyveket is nagyon
szereti. Ez még nincs meg neki. Ruhája van több is, de pörgős szoknyája még nincs. Ezt a darabot a KiK-ben
vettem. A farsangi maskarák közt volt, és csak 1200 ft-ba került. Nagyon mutatós egyébként.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 3. 20:18

Rita, tündéri ajándékokat viszel! Úgy örülök neki! Aztán majd jöhetnek a pöttyös és csíkos könyvek. Időtálló örök kedvencek!
Mennem kell, Samut rendezni. Jó éjszakát és jó utat! :ymhug: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. február 4. 11:17

Sziasztok!Rita,remélem szerencsésen megérkeztél!A Bori könyvek,sőt rajzfilmen is megvan 3 nyelven/magyar,német és azt hiszem!!angolul is/.Lilla még most is szereti.Majd később ajánlok könyveket.Sajnos már a pöttyös könyvek Lillának túl lassú volt,pedig nem engedték tévézni,csak nagyon néha.
Érezd jól magad a lányodéknál és töltsetek szeretetteljes órákat Lillykével!
Mindenkinek jókedvű üdvözlet Budapestről!!! :-h :-h :-h :-h :) :) :) :) :) :flower1: %%- ~o)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 6. 8:37

Jó reggelt. Megint csak próbálkozom a beírással.
Köszönöm szépen Rita a filmsorozat befejezését. Remek sorozat volt.
Biztos rendben odaértél a célhoz. Üdvözlet puszi Lilykének, örült az ajándékoknak? Mi tetszett neki a legjobban.
Mindenkinek nagyon szép napot.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 6. 21:15

Sziasztok!

Megérkeztem vasárnap reggel nyolc óra körül (otthon akkor kilenc óra van), és egész nap be se kapcsoltam
a laptopomat, csak estefelé, amikor Lilykének már meseolvasás volt már. Aztán elmentem zuhanyozni, meg
beszélgettünk még egy kicsit, majd visszamentem a szobámba, és alig tudtam életet lehelni a bekapcsolt
laptopomba. Nagyon lassan szenvedve hozta be az oldalakat, amik meg voltak nyitva, amikor elaludt,
végül be se tudta hozni őket, egyszerűen csak elsötétült a képernyője, és vége volt.
Másnap szétszerelte a fiam, semmi különöset nem látott benne, elsőre arra gondolt, hogy a töltő adta meg
magát, a laptop meg csak lemerült. Még tegnap rendeltünk is egy új töltőt, ami ma megjött, és szerencsére
igaza lett. Működik a gépem, szerencsére. A lányom laptopjával akartam bejelentkezni, tegnap, de annak
angol billentyűzete van, tök máshol vannak a betűk, nagyon idegesített, hogy keresgélnem kellett őket.
Úgy gondoltam, hogy megvárom a mai napot. Ha nem működött volna az enyém, akkor az övével akkor
is jelentkeztem volna.

Most csak ennyit írok mert már húz az ágy, de holnap elolvasom, amit írtatok, és hozok pár fotót is.

Jó éjszakát!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 7. 15:39

Sziasztok Lányok és Elthan!
De jó Rita, hogy bejelentkeztél! Köszönöm szépen. El tudom képzelni a nagy nagy örömöt, az újbóli viszontlátás végett! :littlehearth:

Kicsit kótyagos vagyok az erős széltől, nem úgy néz ki hogy könnyen megszokja az ember.
Igaz, engem még az is megpróbál, ha akár Zala akár Somogymegyébe mozdulok ki, mert mindegyiknek más a mikroklímája, mint amihez itt hozzászoktunk.
Bár már semmi sem az igazi. Itt most 14 fokos tavasz van elég erős széllel. amennyire szeretem a kellemes szellőt, annyira utálom az erős, viharos szeleket.
Kíváncsi leszek milyen helyzet van most ott.
Örülök, hogy megoldódott a laptop Probléma!
Töltsétek nagyon kellemesen az együtt töltött időt! Innen is szeretettel üdvözlök mindenkit! :x :ymhug: :-bd :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 11. 15:50

Sziasztok!

Hiába ígértem meg, nem volt időm jönni. A laptopomat is csak fél kilenc felé kapcsolom be, kilenckor meg
már alszom is. A héten kilencre vittem Lilykét az óvodába, utána csavarogtam, bevásároltam, majd ebéd
után, negyed egykor hazahoztam. Általában még itthon is evett egy keveset, majd meseolvasás és alvás volt
neki. Míg aludt, megfőztem az ebédet. Miután felkelt játszottunk, és vártuk haza a felnőtteket.
A jövő héten iskolai szünet van, egész nap együtt leszünk itthon.

Itt már felszálltunk. Kint még sötét volt.

Kép

Nyílik a nárcisz, a primula, a rododendron és persze a pongyola pitypang is. A pitypang lassan az év bármely
szakában képes virágozni. A képeken is látszik, hogy a héten egészen tegnapig esős idő volt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Virágzó fát is láttam. Nem tudtam közelebb menni hozzá, sár volt körülötte.

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 11. 19:41

Jó estét. Köszönjük Rita a képeket, és hogy időt szakítottál ránk is.
Itt jó idők jártak, bár ma reggelre esett az eső. Délután sétáltam egyet, összeakadtam egy ismerősömmel, így nem egyedül mászkáltam.
Ma csak tengtem, lengtem, semmihez sem volt kedvem.
Voltam egy kiállításon is, nekem tetszett, ha majd feltöltöm akkor talán ide is sikerül feltenni. bár most nem tudom elfogad-e a fórum engem.
Rita szoros napjaid lesznek, bár az időtöltés nagyon kellemes lesz számodra.
Kata remélem jól vagytok Samuval együtt. A kenyered nagyon szép Fb-on láttam.
Paggy hol tartózkodsz, remélem nem mentél Jejura, hanem valahol itt pihengetsz az országban.
Mindenkinek szép estét.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 13. 19:49

Sziasztok! Ma is elrohant a nap! Én is készítettem egy két pillanatképet a tegnapi napról. A mai valahogy kimaradt!
Köszönöm én is a szép képeket. Remélem Rita nálatok is minden rendben, és kellemes élményekkel gazdagodsz minden nap.

Paggy képeit is hiányolom. Remélem mindenkinél minden a legnagyobb rendben van.
Nálunk vegyes a kép, de mindent az időjárásra próbálok ráfogni! Végre van laborbeutalónk!
Legyen kellemes hete mindenkinek. Nálunk már este van, legalábbis a mi a gyógyszereket illenti!
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 19. 18:35

Szép estét.
Pár napja nem jártam itt. Megjött a korai tavasz, és kicsit ténykedtem. A cédrusok hullajtják a leveleket, a fűzfáról lesodorja a szél a vékony kicsit száradó ágakat.
Nyílik a hóvirág, a tőzike, és jönnek a hagymások is. Bár máshol már minden előrébb jár, itt a hideg földben még kicsit késik,de nem baj, így is jó.
Az ígért képeket még nem töltöttem fel, így még nem tudom hozni. Kata a tiédet láttam.
Szombaton családi vacsi volt nálunk Lányom főzte.
Vasárnap pedig jól megnyirbáltam a fügefát. Nem tudom milyen termés lesz, felét biztos kivágtam, kifűrészeltem, jól elfáradtam. De akkor v olt hozzá kedvem.
Ma stíriait metéltet főztem, nagyon finom lett. Majdnem 1 kg túróból csináltam.
Majd jövök még. Ritát és Katát olvastam, remélem mindenki jól van.

2. küldés
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 21. 8:31

Sziasztok! Mindenkinek szép napot!
Ildikó, ezek szerint egy kicsit fejest ugrottál a kinti tevékenységekbe. De jó hogy tavaszodik, már itt is bújnak a házfalak tövében a virágok.
Még nem voltunk nagyon kint. Talán majd ma délután sikerül. :D :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 23. 18:36

Sziasztok. Szia Kata.
Kata egy kérdésem lenne, letöltötted az Avistáról a sorozatot, ami olyan 72 GB körüli, vagy találtál más megoldást. A címét már nem tudom, de ha fontos megnézem. Írtad hogy már régen töltöttél onnan. Nagyon gondolkodom, hogy talán meg sem nézem inkább. Túl nagy. Aranycsillagos, de már nem is tudom vissza kell-e tölteni, vagy csak nem számolja a letöltést. Bár annyi sok bónuszom van, hogy ott nem számít.Inkább vonná le.

Mi lehet Paggyéknál? Betegek lettek, vagy valami fogadalom, hogy nem fog jönni.

Rita gondolom egész nap elfoglalt, és estére már elfárad. Nem egyszerű dolog gyerekre vigyázni. Évekig csináltam én is az unokámmal. Ovi-iskola, különféle más dolgok, házifeladat, stb.
Ma szeles rossz idő van, valahogy le is nyom most, a fametszésből "feltámadtam". Nem nagyon festettem, csak kis dolgokat. Vajon Ági már beadta a festményeit? Jól eltűnt.
Többieket már nem is kérdezem, mert ők még ritkábban jönnek.
Nahát nem ment el. :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 23. 20:10

Sziasztok!

Holnap éjfélkor érkezem Bp.-re, szóval már hétfő lesz, mire hazaérek Miskolcra. Délelőtt bevásárolok,
mert kifőztem a hűtőt, mielőtt elmentem, aztán főzök, mosok, kipakolok, porttörlök. Kedden biztosan
jövök olvasni és írni.

Addig is kellemes hétvégét mindannyiunknak! :D
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. február 24. 6:55

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. február 24. 7:12

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 24. 14:40

Sziasztok lányok és Elthan!
Ma megint elszaladt az idő! De jó! Rita is már jön haza! Remélem majd zökkenőmentesen alakul minden!
Tegnapi tejfölösgombát ettük meg ebédre, és sütöttem almás mákos kevertet, majd lefényképezem és kiteszem majd a facéra.

Most ledőlők, Samunak kell e gy kicsit aludni, addig olvasom a híreket a telefonon!
Jövök majd! :x :D
Ildikó, most éppen nem is tudom én sem melyikre gondolsz, a legnagyobb méretem ami le van töltve 94 gb-os. A Second Husband. :x :D :-bd :flower1: :littlehearth: ~o)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 25. 10:52

Sziasztok Kislányok!

Még nem olvastam vissza, csak meg akartam írni, hogy éjjel kettőre értem haza a lakásba. Három óra után
feküdtem le, és tízkor keltem ma reggel. Most iszom a kávémat, aztán nyakamba veszem a várost. Nagy
kedvem van menni ebben a szép napsütésben. Még nem tudom, mit fogok főzni, de nem aggódom, a zöldséges
polcok közt állva mindig megjön az ihlet. :D

Ha hazajöttem mosok, kipakolok, és egy kicsit összetakarítok. Mindig rendben hagyom itt a lakást, de ilyenkor
jólesik kicsit felfrissíteni.

Képzeljétek, 19 fok van itthon úgy, hogy három hétig ki volt kapcsolva a fűtés. Nem is kapcsolom vissza egyelőre.
Mondjuk eddig is csak takarékon ment a konvektor, nem kellett komolyabban fűtenem.

Holnap jövök, és olvasok, írok. Kata fotóit leszedtem már, azokat is kiteszem. Gyönyörű színesek!

Tegnap esti kép. Manchester, repülőtér, naplemente...

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 25. 19:24

Sziasztok Lányok és Elthan!
Rita, de jó hogy már itthon vagy, remélem zökkenőmentes lesz az átállás és tényleg kipihented már estére a fáradalmakat.

Izgatottan várom a képeidet, meg persze az enyémeket is, kíváncsi leszek melyek tetszenek majd a legjobban.

Gabi, Boldog Születésnapot! :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 26. 15:13

Sziasztok!
Na, kezdem olvasni az elmaradásomat.

Kata, Paggy, Ildikó! Köszönöm a kedves szavaitokat!

Kata, Paggy, sajnos Lilyke angolul fog megtanulni olvasni, szóval a pöttyös és a csíkos könyvek nem jöhetnek
szóba nála, de más kamaszoknak szóló könyv se, amely nem kapható angol nyelven. Naponta kétszer 15 percet
nézhet meséket, azoknak egy része magyarul van fent a yt-on, más része meg angolul. Az esetek 99%-ban a
lányom olvas neki mesét kizárólag magyarul. Mindkét nyelven egyformán ért Lilyke, de angolul beszél csak.
Később ez változni fog biztosan, de jelenleg azt a nyelvet használja, ami könnyebb neki. Ha velem, vagy a
lányommal beszél - akik magyarul beszélünk vele - egy-egy magyar szót is betesz az angolok közé, de komplett
magyar mondatokat nem mond.

Kata, remélem nagyjából jók lettek a laboreredményeitek.

Jó, hogy írtad, hogy almás mákosat is sütöttél, mert így annak a képeit is leszedtem a fb-ról. Leszedtem egy
egy évvel ezelőtti cipős emléket is. Emlékeztem rá. Olyan aranyosak vagytok az új cipőkben.

Most, hogy ilyen jó idő van, könnyebben tudtok kimozdulni? Gondolok arra, hogy kevesebb ruha kell, gyorsabban
tudtok elkészülni és elindulni. Vagy ez Samu kedvétől függ inkább?

Ildikó, nagyon szívesen a sorozatot! Annyira örülök, hogy neked is, és mindenkinek ennyire tetszett! Számítottam
rá, de akkor is olyan jó olvasni a sok dicséretet.

Kiállításon jártál? Helyi művész az illető? Nem tettél ki képeket. Ha nem sikerül feltenni őket, küldd el emailben,
kiteszem neked.

Jön a tavasz és hátha nagyobb kedved lesz tevékenykedni. Nekem a tél mindig azt jelenti, hogy elviselem, mert
nem tudok mást tenni, de az, hogy ma is egészen sokáig nyitva volt az ablak, süt a nap, énekelnek a cinegék
nagy energiákat tudnak mozgósítani bennem. Például ablakot pucoltam, és függönyt mostam, holott reggel még
nem is gondoltam rá. :))
A kert bármilyen kicsike is, annyi örömet tud jelenteni... igaz, fáradtságot is, de nem hajt a tatár.

Én soha nem csináltam stíriai metéltet, de anyukám nagyon gyakran készítette. Nekem már gyerekként se volt
kedvem a tészta gyúrásához, nyújtásához, így a stíriai metélt is kimaradt az életemből, ahogy a házi tészta
gyártása is. Fincsi édesség, nagyon szerettem egyébként.

Amikor leveleztünk róla, hogy már a hsz. írása is nehézséget okoz neked, és beszéltük, hogy te chrome-os vagy
én meg firefoxos, kipróbáltam a Chrome-ot, onnan jelentkeztem be, és sokkal többször és hamarabb kidobott a
rendszer, mint amikor a Firefoxból lépek be. De látom, hogy végül megoldódott a gondod, és tudsz már írni.

Nekem is gyakran csak második elküldésre megy el a hsz.

Az aranycsillagosokat is vissza kell tölteni. Itt van, hogy mennyi GB-t mennyi ideig kell seedelni:

Spoiler: mutasd
Kép


Paggy, köszi a videókat, de még csak tegnap kezdtem el ledolgozni a három hetes lemaradásaimat. Túl sok csatornára
vagyok feliratkozva, pedig az utazásom előtt le is iratkoztam jó párról. Így is csak jöttek-jöttek az értesítések.

%%- %%- %%- %%- %%- :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: %%- %%- %%- %%- %%- :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: %%- %%- %%- %%- %%-

Visszatérek a laptopomra: írtam, hogy a töltője romlott el végül is, nem maga a laptop. Később egy véletlen folytán
derült ki, hogy a töltő is jó (akkor már megvolt az új), az átalakító mondta fel a szolgálatot. Angliában másak
a lyukai a konnektoroknak, az én töltőm meg magyar szabvány szerinti, szóval átalakítót kell az ottani konnektorba
dugni, abba megy bele az én dugóm. Lilyke diavetítője is magyar dugós (itthon vettem neki), azt is átalakítóval
használják. Egyik este vetíteni akartunk neki, akkor derült ki, hogy az átalakítóval van a baj, mert a vetítő se
működött. Szerencsére volt még egy átalakító otthon, azzal a vetítő is és a laptopom is működött. Nagyon boldog
voltam. Az új töltőm ott maradt, mert az angol szabványos, majd ott azt fogom használni. Ennyivel könnyebb
lesz a poggyászom legközelebb. :D

Írjátok, és az itthoni fiam is mondta, hogy amíg nem voltam itthon tavaszias volt az idő, hát Angliában nem volt az.
Esős, szürke, savanyú nemszeretem idő volt. Egy dolognak örültem, és ez így volt októberben is, hogy délelőtt soha
nem esett, így Lilykével le tudtunk menni sétálni, csavarogni vagy vásárolni, ha szükség volt rá.
Volt olyan nap is, amikor tavaszias meleg fújt, de olyan is, hogy reggel kaparni kellett a jeget az autó ablakáról.

Május 27.- június 07.-ig lesz a következő iskolaszünet. Akkor megyek legközelebb.

Érdekesség, hogy most a kinti fiammal váltottuk egymást: én megérkeztem reggel 8-ra (ottani idő), ő meg délután
kettőkor indult Skóciába három kollégájával. Valamilyen számítógépes rendszert mentek tanulmányozni, amit az
ő cégüknél is be fognak vezetni. Szerencsére csak öt napra mentek, nem kerültük el teljesen egymást.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 26. 15:25

Kata fotói:

Csodálatos, hogy hány kékje van az estének, hát még ha megszínezi a lemenő napocska is.
Az almás mákos egyszerű kevert süti, de ezek a legfinomabbak. Drága apósom még egy kevés baracklekvárt
is kent rá magának, persze csak titokban, hogy anyósom meg ne lássa, mivel cukros volt.
Az új cipők kipróbálása nagyon aranyos emlék.

Kép

Kép

Kép Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég