Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 21:25

Kép
https://welovebudapest.com/hely/mitzi/
A Mitzi a Bartók Béla út legújabb színfoltja, melyet ugyanaz a csapat álmodott meg, akiknek a BÉLA-t is köszönhetjük. A "kortárs bisztró" a Bartók 1 Galériával osztozik egy üzleten, így itt a művészet és a bohém hangulat kéz a kézben járnak a könnyed fogásokkal.
Ez a földszint:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 21:34

Menjünk fel az emeleti galériába,ahol kezdődik a kiállítás megnyitója!

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 21:45

Balról jobbra a 2.ember a bátyám.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 22:01

Kép
Kép
Ennyit erről.Most megnézem a cicámat.Majd jövök vissza.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 22:20

https://www.facebook.com/viragjuditgale ... cale=hu_HU
A Római Magyar Akadémia (más néven Collegium Hungaricum Róma – latin, tulajdonképpen „Magyar Intézet”) a Külgazdasági és Külügyminisztérium kötelékébe tartozó tudományos-kulturális intézet. Célja többek között koncertek, kiállítások, könyvbemutatók, felolvasóestek, konferenciák, kerekasztal-beszélgetések révén megismertetni a magyar kultúrát, humán tudományokat Olaszországban. Emellett elősegíti és támogatja a magyar kutatók, illetve ösztöndíjasok tanulmányait, kutatásait a dél-európai országban.
....A teológiai és művészeti hagyományokhoz híven a Collegium Hungaricum a harmincas években már évente 10 festőt, szobrászt, 10 teológust, 20 nyelvszakos tanárjelöltet, történészt, építészt, jogászt stb. fogadott.
Festők és szobrászok:
Római Collegium Hungaricum (Magyar Akadémia)
Aba-Novák Vilmos, Árkay Bertalan, Bardon Alfréd, Basilides Barna, Breznay József, Buday György, Buza Barnabás, Chiovini Ferenc, Farkas Ferenc, Hallgass Jenő Zoltán, Hincz Gyula, Iván Szilárd, Jeges Ernő, Kákay-Szabó György, Kardos Tibor, Kerényi Jenő, Koczka András, Korompay György,[2] Kurucz Dezső István, Kuzmik Lívia, Lévay Tibor, Madarassy Walter, Medveczky Jenő, Mészáros László, Meszlényi Antal, Molnár C. Pál, Nemessányi-Kontuly Béla, Patkó Károly, Pátzay Pál, Radó János Polikárp, Rónay László, Szabó Vladimir, Szentgyörgyi Kornél, Szőnyi István, Szuchy Tibor, Tar István, Trapli István, Ugray György, Végh Ilona, Vilt Tibor, Visky Károly[1][3]
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 22:32

Saját képek jönnek de a facebookon jobb minőségben megnézhetők https://www.facebook.com/viragjuditgale ... cale=hu_HU



Kép
Kép[/url
[url=https://postimg.cc/Lh0wHsDr]Kép

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 22:52

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 22:56

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 22:59

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:03

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:10

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:21

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:25

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:31

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:36

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:41

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:45

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:53

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:56

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 9. 23:58

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 10. 0:02

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. március 10. 0:14

És még 1000 kép!
https://viragjuditgaleria.hu/hu/kiallit ... kiallitas/
:ymparty: KÖRPANORÁMA!!!
:-h Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 10. 9:02

Délután jövök. Befejeztem a főzést, most megyek menni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 10. 14:47

Sziasztok!

Paggy, hogy milyen dolgok vannak! Nem egyformán kopik a nyuszi foga? Ha te nem írod, nekem
ilyesmi eszembe se jutna.
Szegény Kobak, szegény Csoki, szegény Te! Nagyon sajnállak, hogy újra át kell élned, hogy itt hagy
egy kiskedvenced. :( Visszajöttem ide, mert most olvastam, hogy a párod szobájának szekrényébe
költözött be szegényke. Istenkém, istenkém!

Szerintem is félreértette a kutyás ismerősöd, a "csókolom"-ot. Szerintem ez a köszönés tiszteletet
fejez ki a fiatalabb részéről, és azt is, hogy a szüleitől kapott példamutatást. Én is azt láttam anyukámtól,
ha hazalátogattunk a falujába, hogy még mindig csókolomot köszönt azoknak a tőle idősebb néniknek,
akiknek gyerekként is így köszönt, és én is így voltam ezzel, amíg a szülővárosomban éltem.

Lilykének csak második nyelve lesz a magyar, és biztos, hogy a saját gyerekéhez ő már angolul fog szólni,
mert azon a nyelven fogja tudni a legjobban kifejezni magát. Az, hogy beszéli majd a magyar nyelvet, az
egy dolog, de hogy olvasni is fog-e tudni magyarul, az már más kérdés. Gyerekként biztosan nem, sőt még
tiniként se. Azt sokat kéne gyakorolni, de valószínűleg már annak is örülni fogunk, ha angolul hajlandó lesz
olvasni. Itt van például az a szó, hogy "nyuszi". Egy angol ajkú nagyjából így olvasná ki: "niuszzáj" vagy
"nájuszzi", vagy "nájuszzáj". :))
Sose lehet tudni, hogy lesz-e rá szüksége, vagy nem. Ki tudja, lehet, hogy fordítással, vagy tolmácsolással
fogja keresni a kenyerét, vagy Magyarországon akar majd egyetemre járni...

Fordítottam már thai történelmi sorozatot, de abban fikciósak a szereplők és az események, így nem
kellett ügyelnem arra, hogy hiteles legyen a fordítás. https://ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=37&t=408

A Love Destinyben viszont valós történelmi események és történelmi szereplők vannak szép számban, itt
mindennek utánanézek, aminek csak lehet. Magyarul kevés információt lehet találni, de szerencsére angolul
majdnem mindennek utána tudok nézni. Örülök nagyon, hogy tudsz majd csatlakozni. Jól fogunk szórakozni.

Nagyon kedvelem az ilyen típusú bisztrók hangulatát, mint a Mitzié. Nagyon tetszik az esti utcai képed a sárga
és kék fényekkel.

Gratulálok a bátyád újabb kiállításához! Nem tudom, hogy mivel foglalkozik civilben, de alkotni, létrehozni,
és ezt mások elé tárni nagyon klassz dolog. Nekem a bátyád két szélső képe jobban tetszett, mint a két középső.
Pontosabban a szememnek jobban tetszett. Írtam már korábban, hogy nálam ez az egyetlen értékmérő. A "Kert" c.
képét haza is tudnám hozni.

Olvastam, hogy mely képzőművészek kaptak ösztöndíjat a Magyar Akadémiától, és akkor tudatosult bennem,
hogy sokkal, de sokkal kevesebb női festő van, mint férfi. Miért van ez? Ki tudja.

Nagyon látványos a Virág J G kiállítása! A fekete falakon, jó megvilágítással, ékszerként ragyognak a festmények.
Újra felfedeztem magamnak Csontváryt, nem újra, de felfedeztem Aba-Novákot (Kikötő), Schreiber Hugót (Rúzsozó nő)
és Markó Károlyt (templomépítés).

Megnéztem a VJ Galéria fb-ra kitett fotóit. Mindegyik élmény volt számomra. Kiegészíteném velük a te beszámolódat,
amit nagyon köszönök képestől, videóstól együtt. :flower1: :littlehearth:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 10. 16:06

Sziasztok! De jó hogy van mit olvasni és nézni!
Annak viszont nem , hogy Paggynak megint kijut a nemjó dolgokból. Cicót nagyon sajnálom, remélem nincsenek fájdalmai.
A párod meg változatlanul nem fogadja el a valóságot, és ezért elgyengül ő is.
Samu most itt van mögöttem, csináltam egy csendespihenőt, most nem aludtam, mert tegnap fél 4-ig elaludtam, Samu puszilgatott fel, hogy felébredjek.

Borongós nagyon az idő, tényleg nincs kedve az embernek kimozdulni.
Viszont a kiállítási képek nagyon tetszettek, de nekem főleg a tájképek, s milyen érdekes hatás volt a visszatükröződésnek.

Gratulálok a festők kiállításának. Igazán nem is értem néha, Ildikó is nyugodtan kiállíthatna .
Nem tudom hogy sikerült a kínai vagy koreai nap, már összekeverem az éppen aktuálisat. Remélem nem mosott el senkit az időjárás!

Most ettük meg a szomszéd által hozott diós bejgli másik felét, nekem már két szelet is sok volt.
Holnap már főzök ebédet, meg sütök kevert túrósat ugyanis nem fagyasztottam le így viharsebesen fel kell használnom.

Szép hétvégét mindenkinek!
Remélem Ramos is rendben van, rég láttunk róla is képeket. Bár lehet Ági is nagyon el van havazva... :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Rita, ugyanúgy duplázva klikkel tudom elküldeni, de a lényeg hogy sikerült. Csak ezt a mondatot még beszúrtam hogy jelezzem. :-bd

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 70 vendég