Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 19. 19:07

Na végre ,le tudtam ülni a gép elé!HALIHO!
Ritának:
Engem érdekel a téma,mert városban,méghozzá nagyvárosban élek.Szerintem a város kis területen nagyobb népsűrűség ,mint vidéken.Több a súrlódás,de több lehetőség az eszmecserére is,így gyorsabb lehet a változás./vagy nem :)) /
Elolvastam és megnéztem mindent.Kata!Sajnos egy csomó képed eltűnik,csak egy pici négyzetet lehet látni a helyén.
Rita!A tajvani étterem elég jól néz ki,de nem voltam elragadtatva az ételtől.Nálunk a kínaiban finomabb.Mindig minden nagyon friss,ropogós,sok a nyers zöldség.Nekem a rengeteg szósz nem jön be.Inkább szeretem érezni a saját ízt.Persze ha a főétel mellé öntök egy kicsit ,úgy finom.Mindkét fenyős fotód jól sikerült.Köszönöm .A mángoldlevél nagyon guszta.sajnos az sem jó nekem, a FENE EGYE MEG,mert nagyon szeretem!!! :(( :(( :(( Gusztusosak és szépek az ételfotók,csorog a nyálam és szomorkodom,amiért ki kell hagyjam,de mégis jó nézni!!!
Ágika!Persze,ha az ember belefeledkezik valamibe,ott marad.BOCSÁNAT ,nem kioktatni akarlak,hogyan is tehetném!!DE FAJSÚLYOZNI KELL A DOLGOKAT,hogy legyen elég idŐ!.Rájöttem,hogy bizonyos dolgokat el kell engedjek,még ha fáj is.El kell döntsem mi is kell nekem valójában és hosszútávra kell terveznem.Sokszor esett rosszul nekem,amikor egy régi barát,amikor új pasija volt,vagy gyereke született,már teljesen felmondta a kapcsolatot.Később viszont siránkozott,amikor vége lett a párkapcsolata vagy felnőtt a gyerkőce,de akkor már késő lett.A lányomnak mondogatom,isten őrizzen,hogy a 2 legjobb barátnőjét teljesen elhanyagolja.A barátaid hosszú távon veled maradnak,jóban-rosszban, szinte jobban mint a gyereked,akinek saját élete lesz és egyébként is nehéz ,zűrös korban élünk.Vajon milyen az,ha elköltözik a gyerek otthonról és semmire sincs ideje ?Jó ha vannak barátaid,ismerőseid,akivel beszélgethetsz.
Kata!A jégcsapretek igen finom dolog.kis sóval,felkarikázva!!!Nyam-nyam!!! :)) Kíváncsi lennék a hokkaidó ,hogy sikerült és a káposztás rétes is???
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 19. 19:28

Jó estét. Paggy, nagyon nagy munkába vágtad a fejszédet. Nem tudom 10 újjal gépelsz-e, vagy kettővel. Nagyon sokat írtál, és nagyon érdekes. Eszembe nem jutott volna, hogy elolvassam ezt a könyvet. Nehezen birkózom meg a történelemmel, de itt képekkel illusztrálva nagyon érdekes.

Miért lettél rosszul, lelkileg, vagy testileg? Fájt valamid? Holdtölte van, talán az is hat rád. Most azt hiszem már fogyó holdban vagyunk, bár még szép a hold egésznek tűnik.
Néha én is szoktam éjszaka virrasztani, őrzöm magam, várom hogy jobban legyek. Meg sem tudom mondani különben mi van velem. Még beveszem, megiszom, ami segíthet rajtam, és várok.

Rita, azok a fekete diók nem jók, nem szabad megenni, nem akarnak leesni a fáról,csak talán tavasszal potyognak le. Itt sokan felhasználták, mert ugye a dió bent fekete, de belül fehér, és azt gondolták jó. Nem volt hozzá gusztusom, meg nagyon tartottam is tőle.
A másik a fügefa, nekem is sok rajta maradt, láttam egy videót, hogy le kell szedni, mert ráfagy a fára, és nem fog kihajtani az alatt lévő rügy. Leszedtem, megértem lekapkodni. Ma vágta is le belőle, mert nagyon felfelé törekedett, és kihajlott már körbe mindenfele.
Ma kicsit ástam, ültettem 3 sor hagymát, majd tavasszal fog kikelni /remélem/ és akkor újhagymaként esszük.
Szép idő volt nálunk sütött a nap.
Lilykének nagyon jó frizurája van. Tetszik a hajszín, biztos örül, mikor meglát. Alkotó munkáddal hogy állsz. Én festettem egy fát tájjal, szép lett. Kicsi a/5-ös, aztán meggondoltam magam festettem egy dupla akkorát. Másik nap észrevettem, hogy nem úgy csináltam, szóval elnéztem a dolgokat és visszaszedtem a festéke, és ujra ráfestettem. Szóval kidolgoztam vele magam. Lecke a javából. Ezt kipihenve festettem egy karácsonyi képeslapot./egyszerűt/.

Ma Negro kutya kicsit elcsavargott, füttyögettem, és nagy nehezen előjött az erdőből, azt hittem bent van, de kihasználta a felügyelet hiányát.
Kicsit vásároltam is ma délelőtt gondolva már a karácsonyra. /csak élelmiszerfélét/
Ennyi volt a nap.
Jó éjszakát nektek, még visszajövök, hátha írtok. :littlehearth:
Másoltam, hátha eltűnik. Különben a nlc-be szoktam írni, ott mindig kell, mert nagyon leromlott az állapot, már semmi sem a régi.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 19. 19:54

kEDVES iLDIKÓ!mINDIG NAGYON ÖRÜLÖK,AMIKOR MAGADRÓL ÍRSZ./HOGY MIVEL TÖLTÖD A NAPODAT.eLKÉPZELEM A KERTEDET,NEGRÓT.eGYET VISZONT NEM VAGYOK KÉPES ELHAGYNI, ÁLLANDÓAN TÖLTÖTT GALAMBNAK GONDOLLAK.lÉGYSZÍVES TEGYÉLM MÁR BE EGY FÉLIGFOTÓT,HOGY TUDJAM MIHEZ KÖTNI AZ ALAKOD ÉS LESZÁLLJAK :(( A DUCISÁGRÓL/BEAKADT A BILLANTYŰZETEM,AZÉRT ÍROK NAGY BETŰKKEL/!
2 ÚJJAL GÉPELEK,DE ELÉG GYORSAN.
Spoiler: mutasd
oLYAN GYOMORGÖRCSÖM LETT FRUZSI MIATT,MINTHA BÉLCSAVARODÁSOM LETT VOLNA

TANULTAM ÉN IS A BIOKERTÉSZ GYORSTALPALÓN,HOGY MOST KELL A HAGYMÁT VETNI.BIZTOSAN FINOM LESZ TAVASSZAL.SALÁTA,SPENÓT?
NEHOGY ELTŰNJÖN NEGRÓ ÉS ESETLEG NEM TALÁL HAZA.NEM TÖRT KI A FRÁSZ?vÁROM A SZÉP FESTMÉNYEKET
Spoiler: mutasd
.RITA TUDJA KATA CÍMÉT,HA ESETLEG KÜLDENÉL NEKI KÉPET
iLDIKÓ!MUSZÁJ VISSZASZOKNOM AZ OLVASÁSRA,MERT A GONDOLKODÁSOM LELASSULT.2X KELL ELOLVASSAK VALAMIT,HA EGY KICSIT BONYOLULTABB ÉS ÍGY,HOGY MEGOSZTOM MÉGJOBBAN ÖSSZE KELL SZEDJEM MAGAM.TÉGED MILYEN MŰFAJ ÉRDEKEL?ENGEM mÁR A SZÉPIRODALOM NEM ANNYIRA,INKÁBB CSAK NOVELLÁK FORMÁJÁBAN VAGY ÉLETRAJZOK ESETLEG DOKUMENTUMOK,CIKKEK.ILDIKÓ SZÉP ESTÉT! %%- @};- PAGGY
VIGYÁZZ MAGADRA!!!!! :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 19. 20:21

Drága Paggy teszek be, de spoylerbe /lehet nem is így kell írni. szeretném, és elfelejtettem hogyan kell, pedig Kata megírta. A menetét kérem szépen.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 19. 20:39

iLDIKÓ!
Spoiler: mutasd
MEGÍROD,AMIT AKARSZ ,KIJELÖLÖD BAL GOMBOT NYOMVA TARTVA ,EZUTÁN RÁKATTINTASZ A KERET FELETT LÁTHATÓ SPOILER SZÓRA MAJD ELKÜLDÖD ÍGY
Y
jA A POSTIMAGE HASZNÁLATÁVAL FELTESZED A KÉPED,A FÉNYKÉP LINKJE FELKERÜL IDE A KERETBE , A LINKET KIJELÖLÖD BAL GOMBOT NYOMVA TARTVA,EZUTÁN SZINTÉN BALLAL A SPOILER SZÓRA KATTINTASZ,VÉGÜL ELKÜLDÖD
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 19. 20:49

íGY NÉZ KI A BEMÁSOLT, BAL GOMBBAL KIJELÖLT FÉNYKÉPLINK A KERETBEN ÉS A SPOILER SZÓRA RÁKATTINTA.eZT MÁR CSAK EL KELL KÜLDENI
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 19. 21:23

Spoiler: mutasd
Kép


na nézzük mit sikerült.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 19. 21:41

Egész alakos képet nem sikerült találnom. Majd kutakodok még, és talán majd lesz. Nem vagyok sovány 68-69 kg vagyok. Kösz a segítséget.
Nem vagyok nagy kertész. Azt gondoltam az idén nem is csinálok benne semmit, mert nem bírja a gerincem, derekam a munkát. Nem szoktam ősszel hagymát vetni. Azért vetést írok, mert csak beleszórtam a sorba, és nem egyesével dugdostam. Úgy gondolom " ha akar majd kihajt", kikel. Ha nem hát nem lesz. A kutyát ott szoktam őrizni az erdő alján, és mindig visszahívom, ha messzebb megy, most nem volt kontroll. Persze máskor régebben egyedül szokott ott lenni, de mostanában elszaporodtak a vadak, és ez a fajta üldözi őket. Csak nem biztos, hogy el tud futni, vagy nagyon messze fut bár most eléggé fürge. Mindenkinek szép estét, aztán a fotómtól nehogy valakinek rémálma legyen. ;)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 19. 21:49

iLDIKÓ!kÖSZÖNÖM-KÖSZÖNÖM."TÖK JÓL NÉZEL KI!!!!"sZUPER!!! :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 20. 8:27

sziasztok! Jó reggelt lányok, jól megnevettetek a spoilerrel...már amit Ildikó betett! :)) :))
Spoiler: mutasd
Én sokkal egyszerübben csinálom a spot. egy új sorban kezdem simán csak rákattintok a szóra jobbra fent, és megjelenik maga a szó. namost. ugye ott villog egy kis vonalka..annyi hogy a szóközzel csinálok egy kis helyet magamnak, s írom is be a szöveget. mindjárt le is ellenőrzöm magam..

Az elküldés után látni hogy jól csináltam és a kis felső pici kockával meg visszatudok jönni folytatni az írást, most az amit nem akartam spoilerbe tenni.
Még nem csináltam meg semmit, mert volt maradék. és nem akartam összezsúfolni az ennivalókat. Viszont ma már főzni fogok, úgyhogy most éppen csak beköszöntem, mert kora reggel megnéztem az új sorozatot amit kezdtek a Lányok /Netratt/ és nagyon jól megoldották a két szellemvilág megjelenését és az emberek viaskodását! Az pedig nagy szó ha én ilyet megdicsérek!
Tegnap hülyeséget csináltam magammal. Megismerkedtem egy új játékkal, hát már lett látásom erről, milyen az ha valaki a gépezés miatt lesz rosszul. De úgy kell nekem!!! Még a visszerek is elkezdtek megjelenni, s alig bírtam felállni.
Úgy képzeljétek el, hogy este fél 1o-kor vacsoráztunk. Úgyhogy maradok a mahjongnál, az csak 12 forduló, de ha dolgod van nyugodtan ott hagyhatod ha befejezted az adott sort!
Amúgy a lelassulásról, Paggy, én is észrevettem magamon, pl. Eddig mindig a max számot értem el a játékban, most meg unicum ha sikerül. Vagy olvasok, és vissza kell mennem egy részre, mert elveszítem a fonalat!
Na megyek is bevenni a Q1o-emet.
Samu felébredt, jövök majd! Köszönöm Rita a csodaszép madaras képeket!
Ildikó, ha van mélyebb csereped, abba is dughasz dughagymát... Most jöttem rá hogy nem csináltam a sütőtökről képet.
Csak annyit akarok írni róla, hogy tömör rövid okkersárgát vettem, de legközelebb nagy ívben kerülöm.
Maradok a másik az igazi narancssárgás változatnál.

Ildikó nagyon csinos vagy, Nagyon fotogén !!! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Pár pillanatra visszajöttem, Rita, tudnál segíteni azokat a képeket amik kockák lettek kijavítani? Előre is köszönöm.
Már meg is reggeliztünk, és túl vagyunk a vitamin gyógyszer bevételen is, a mosógép meg hamarosan végez. Hogy mekkora áldás hogy van mosógép!
Mégegyszer megnéztem hogy kell a káposztás rétest csinálni..igazából az aprítás a kicsit mumus számunkra, mert nagyon keveset lehet az aprítóba tenni, s most nagyon nem kívánja a fejem a hangokat.. Na mindegy lassan majd irány a konyha..addig nem is porszívozom mert úgyis csak csak bejövök a szobába, és óhatatlan hogy a konyhából ezt azt be ne hordjon az ember a lábán ....
Csinálok húslevest is majd, de azt le akarom fagyasztani, hogy legyen mihez nyúlni, ha úgy adódik. A múltkori is nagyon finom lett s mire észbe kaptam már megettük...pár kanállal maradt csak .Pedig majdnem 5 l volt de három nap alatt elfogyott!
Megyek még egy kicsit olvasni, aztán leszedem a szárítóról a dolgokat, hogy a köv. mosásadagot felteregessem!
Na a végére egy jó hír!
képzeljétek megkaptam a készülék új Talprészét.. erre most vettem észre, hogy a jobboldali is ki van szakadva!
Jesszus! x_x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 20. 13:21

Képphoto host sites

Munka közben kicsit kreatívkodtam.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. november 20. 14:00

Ildikó jól megnevettettél! :x :)) :D :flower1: :littlehearth:
Valaki még ufokörnek nézi! :)) Ügyes vagy! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 21. 13:20

Paggy, most olvasom, hogy rosszul lettél Fruzsi miatt. Jaj, annyira sajnálom! Lassan eljön az a nap,
amikortól mindig jobb és jobb lesz emlékezni rá.

Engem nem nagyon érdekel a történelem, sose szerettem a suliban se. De ez ne szegje kedved!
Tudod, mindig írom, hogy ez egy szabad fórum, mindenki azt oszt meg, amihez a legnagyobb
kedve van.

Katának csak az e-mail címét ismerem.

Ildikó, elég kicsik voltak a diók, szóval gondoltam, hogy van oka, amiért a fán maradtak.

Alkotó munkámban kicsit elakadtam. Jelenleg ott tartok, hogy nem állok meg a kellő időben a festék
rétegek felhordásával, vagy ha az jó, akkor a díszítő motívumokat tolom túl. Még nem találom az
egyensúlyt.

Miért nem tetted fel a festményeidet? A karácsonyi lap is nagyon érdekelne. Hogy kell visszaszedni a
festéket?

Ezt a mondatodat nem igazán értem: " Különben a nlc-be szoktam írni, ott mindig kell, mert nagyon
leromlott az állapot, már semmi sem a régi." Az nlc a Nők Lapja Café akar lenni? Mintha rémlene nagyon
régről (még az e-mailes időkből), hogy az ottani fórumban szoktál csevegni. A társak állapota romlott
le?

Erre a fotódra emlékszem. Mintha avatar képed lett volna valamikor, nem? Nagyon jól nézel ki!!

Jó időt elvehetett az a csigavonal! Szép munka!

Kata, vigyorogtam az új játékos sztoridon. Nagy métely az internet, úgy ahogy van. Én miatta szoktam
le az olvasásról, és már vissza se tudok szokni. :(

Sajnos nem tudok mit kezdeni a nem látható képeiddel, mert nem léteznek. Szerintem leszedted a fb-ról,
miután a linkeket ide kitetted. Máskor küldd el nekem azokat a fotókat, amiket a fb-ra nem akarsz
kitenni, és én kipakolom őket. Vagy itt van egy jó segítség, ami nagyon könnyen elsajátítható.

https://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=41&t=238&p=26933#p26933
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 21. 15:26

Sziasztok!Most gyorsan írok,azután olvasok.
Lányok!Tegnap voltam kint az unokámnál és konstatálnom kellett,hogy a kapcsolatunk a régi.Hiába lesz nagylány,azért mi jó kis unoka-nagyi párost alkotunk.Hárman társasoztunk egy bugyuta társassal ,de közben jókat vihogtunk.A nászasszonyom kezdetben vesztésre állt,ám egy merész húzással az élre került,végül mint mindig, az eszes Lilla nyerte meg.Közben többször "viccesen" akart módosítani a szabályokon,amikor nem kedvezett neki a szerencse/ez most Lilla/,de csak viccből és mi úgy tettünk a nászasszonyommal,hogy nagyon fel vagyunk háborodva.Jó volt.Majd Lillával ketten egy bölcsis "eldugtam valamit, keresd meg"-t játszottunk.Higgyétek el ,az ember gyerek marad legbelül!Miközben Lilla matekversenyeken vesz részt,lovagol,aközben nagyon jól mulatott a bölcsis játékunkon.Nekem is tetszett. =)) =)) =)) =)) =))
Lányok!Hajnalban azt éreztem,hogy koronavírusos lettem,mert rettenetesen kapart a torkom,köhögtem.A gondolat Lilla és a szívműtéten átesett ,de már a 3. oltást is megkapott,nászasszonyom miatt volt ijesztő.ÚR ISTEN megfertőztem őket!!!Gyorsan bekaptam 2 evőkanál mézet víz nélkül.Ha csak a torkom ez megoldja.Reggelre a torkom rendbejött,de a közérzetem még rossz volt-tehát ma fekvőnapot "rendeltem" magamnak.Nem is panaszkodni akarok,hanem vicces.2 órát aludtam és utána azon gondolkodtam miért is fekszem az ágyban,hiszen dolgom van.Hálóingben és kötényben!!! :)) :)) :)) megfőztem egy marhapörköltet,csináltam padlizsánkrémet és sütöttem pogácsát.Most végeztem.A nyulak kint szaladgálnak a konyhában.A párom nem akart zavarni,azt hitte alszom és elment egy nagy sétára.Most jött haza,gyorsan bebújtam az ágyba,szerencsére rossz a szaglása,így az ételszagot nem érzi.Minden kint hűl az ablakban,holnap semmit se kell csináljak.A párom meg eszegeti a tegnapi nagyon finom vadast.Kaptam 3 csomag gyógycukrot.most "kényeskedek"még egy kicsit,azután este kiteregetek.Most komolyan diétázok.Főzök gyógyteát és jövök vissza olvasgatni. :-h Paggy %%- @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 21. 15:34

Kedves Rita.
Nem tudom hol nem állsz meg. Későn veszed észre, hogy túlszaladtál? Mi a terv? Skicceld le valahogy, és a színeket határozd meg. Mi mindig külön tálcán keverjük ki a színeket. Az akrilnál is így kell, mert akkor határozott színt kapsz, nem egyszerre a festékbe nyúlni, bár nem tudom, hogy a formákat amik felveszik a festéket, hogy kell színnel ellátni és utána nyomtatni. Most annyi szép színes levél van, azzal próbálj meg talán játszani. Egyszerű háttérrel. A maszkoló szalagot a falfestékes boltban szoktam venni. A művészellátóban drága.

Az akvarell festéket visszaszedni talán addig lehet, amig még nedves, de nagyon gyorsan szárad. Amig nedves addig vizezni, persze amit a papír elbír, és felitatni. Nem tudom hány gr-os a papír, amire dolgozol. Az enyém 3oo gr-os. Van ennél jobb is, de nekem megfelel. Az akvarellt szárazon is vissza lehet szedni, van az a csodaszivacs /közepén egy kék csík van/ azt bevizezem és kitörölt ecsettel felitatom és feljön. Kicsit szöszös lesz a papír.

Na szóval nem kell ezeket megfogadni, ezek az én tapasztalataim, és amit tanultam róla. Most vettem olyan szivacsos kerek formát, amivel felszedem a festéket, és olyan kis kerek fényes nyomatot hagy, mintha éppen egy vízcseppféle lenne. Azzal a régi akrilos festményen is feljött a szín. Vagy éppen lehet vele feltenni színt, szerintem nálad is jó lenne. De az is lehet, hogy a készletedben is van ilyen.

Ez a fotóm egy nyomdász találkozón készült, az ezelőtti avatárom már nem tudom melyik színész volt kalapban. A fotón már nő le a festett hajam, most teljesen ősz. Nem fényképezett senki, amit más készített, azt nem találtam meg. Évek szerint fent van, minden és nem találom. Biztos átsiklottam felette.
Az nlc café amiről írtam, teljesen lebutították, egy képet sem lehet feltenni. a társak állapota is leromlott. Már nem tudunk személyesen találkozni.

Kata, azt nem értem, hogy kerül fel a f b-ra a kép, ha nem tudod ide felrakni.
Majd hozok festményt. Nem kell remekművet várni, a mai is egy érdekesség volt, nem annyira tetszik az eredeti sem. Ahhoz képest mégis kicsit "kipofásodott."
Mindjárt megnézem a segédanyagot, amit kitettél. Én már küldtem messengerbe magamnak és onnan töltöttem le. De sokat romlott közben a minőség.

Sokat írtam, bocsi, majd válogasd ki Rita. Lehet, hogy nem is jó neked amit írtam, figyelmen kívül kell hagyni.

Nálunk mos a feketére való festést tanulmányozzák, azt hiszem kettőt csináltam ilyet, de még a nyáron. Sima fekete lap csak, nem akvarell papír.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 21. 15:40

Kép

Kép

A mait még nem fotóztam le.

Azt még kérdezem: minden egyes felrakandó képet külön kell hozni, berakni a post i-ba, és ott másolni, és betenni a hsz-be?
Vagy a másolásig egyszerre megcsinálni és akkor egyben vinni a hsz-be?
Ti hogy csináljátok?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 21. 15:44

Szia Ildikó IGEN.Külön kell felrakni.
Nagyon szép a képed,mindjárt megnézem tüzetesen. :-bd :flower1:
És Ildikó,én litániákat szoktam ide írni.Ha soknak találod a leírt szövegedet ,jelöld ki bal gombbal és tedd spoilerbe!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 21. 15:48

Így:
Spoiler: mutasd
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Kép
És azért kell külön-külön,de egy keretben elküldeni,mert ha nem küldöd el az első képet elszáll a hozzászólás és kezdheted elölről!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 21. 15:58

Megyek a város szélén lévő nagy Tescoba. Ez a húszemeletes épület gyerekkoromban Miskolc szimbólumának
számított, mára már csak szellemházként emlegetik. Először át akarták alakítani, de ma már inkább eladná
az önkormányzat. Egyetlen család lakik csak benne. Valamilyen jogi vita miatt még nem sikerült kiköltöztetni
őket.

Kép

Épp a téren jártak a lányomék, amikor egyszer csak felkapcsolták a karácsonyi fényeket. Lilykét annyira
elvarázsolta a sok fény és csillogás, hogy haza se akart menni, csak rohangászott ide-oda. Itt épp a lányommal
jönnek ki a fa belsejéből.

Kép

Az ingyenes Auchan buszon ültem, amikor megszólalt a hangosbemondó, hogy Vörösmarty lakótelep. Ekkor
kinéztem az ablakon és nagyot vigyorogtam, mert megláttam ennek a lottózó-borozónak a névtábláját:
Vörösmaty-ni. Szerintem humoros.

Kép

Nem tudtam jól lefényképezni, mert messze voltam, de az autó végében, a kerítés tövében egy vörös vércse
látható, amint egy élő galambot tart a karmai közt. A galambot maga alá gyűrte, és elkezdte a tollakat tépdesni
róla. A szerencsétlenül járt galamb még mozgott. Egy képet tudtam csinálni (ezt, amit utólag felnagyítottam),
amikor közeledett a járdán egy idős bácsi. Megkértem, hogy álljon már meg egy pillanatra, ne ijessze el a
vércsét, hagy csináljak még egy-két fotót. Lehet, hogy nagyot hallott, mert nem állt meg, a vércse meg
odébb repült a galambbal. Akkor már nem mentem oda, de délután újra arra jártam. Csak a tollak maradtak
a galambból. Most már legalább tudom, hogy nem macska a tettes, amikor ilyen tollmaradványokat látok.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 21. 15:58

Az Aldiban épp volt thai vörös curry paszta és le is volt értékelve. 2023-ig jó a szavatossági ideje. Vettem tíz
üveggel. Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de nem lehet állandóan kapni, csak szezonális termék. Sokszor volt,
hogy hónapokig nem kaptam. Álljon csak itt az én spejzomban. Egyszer ki kéne próbálni a thai sárga és zöld
curry pasztát is. A képen azok is látszódnak.

Kép

Azóta már fel is bontottam az egyik üveget. :D A kép nagyon csalóka, ugyanis a két serpenyő ugyanakkora
átmérőjű. Közös a fedőjük is. :D Spoilerben a bizonyíték. A hátsóban lapos kenyér (tk. tönkölyliszt, víz, só,
késhegynyi szódabikarbóna) készül. A curryben édeskrumpli, karfiollevél, levélnyél, torzsa, mángoldlevél,
brokkoli, lilahagyma, gomba, palermói paprika és vesebab van.

Kép

Spoiler: mutasd
Kép


Kép

A mángold levél másik fele ebbe a zöldséges tésztába (valójában tésztás zöldség) került.

A gombát és a mexikói zöldségkeveréket együtt főztem ki a tk. durum spagettivel. Amikor majdnem kész volt
a tészta, dobtam bele a csíkokra vágott mángold leveleket a vízbe. Együtt szűrtem le őket. Egy serpenyőben
a saját olaján pirítottam egy kis ideig az aszalt paradicsomot, egy csokor újhagymát és sok reszelt fokhagymát.
Mikor készen lett összekevertem a zöldséges tésztával. Tálaláskor szójajoghurtot és hummuszt tettem a tetejére,
majd megszórtam sörélesztőpehellyel.

Kép

Kép

Kép

Másodszor készítettem el ezt az indiai karfiolos lencsét, és még nagyon sokszor fog az asztalomra kerülni.
Nagyon apróra vágott karfiol, édeskrumpli, lencse, hagyma, fokhagyma, szeletelt paradicsom konzerv, só,
indiai fűszerek vannak benne.

Kép

Valamelyik napi vacsorám: avokádókrém (avokádó, és apróra vágott lilahagyma és paradicsom) és bolti tortilla.
Mérges voltam, mert teljes kiőrlésű helyett magvasat vettem.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. november 21. 16:10

Paggy, nagy örömmel olvastam, milyen jól mulattatok Lillával és a nászasszonyoddal! De tényleg!

Be vagy oltva, biztosan nem leszel nagyon rosszul ha elkaptad a covidot. De azért vigyázz nagyon
magadra! A párod miatt jó lenne egy tesztet csinálnod.

Ildikó, én tényleg ismerem ezt a fotódat, de fogalmam sincs, hogy honnan.

Az a baj, hogy nagyon hosszú lenne leírni, hogy mit is csinálok, de sajnos a te tanácsaid nekem
nem jók, mert én nem festek az akrillal, hanem nyomtatok (nincs rá jobb szó, de ez se az igazi).

Ez a tájkép nagyon szép a szememnek. A színe, az arányai... és az is nagyon sokat számít, hogy
nem komor a hangulata, hanem olyan kis vidám.

A képeslap meg mintha most lépett volna ki egy kirakatból. Nagyon szép!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 21. 16:33

Na ,most végeztem az olvasással.
Kata:
Megértem a gépezésről írottakat.Régen a sorozatoknál voltam így,hajnalig néztem,mozdulni alig bírtam.Egyébként Kata a páromnak is ajánlottam,hogy keressen elmefényesítő játékokat.
Most beteszek egyszerűket.Rá kell bökni,hogy elinduljon!
.https://online.seterra.com/hu/vgp/3007
Itt egy másik:
http://kvizpart.hu/
Az ízre nem is olyan jó a hokkaido,mint a kanadai,mármint sütőtöknek.Most szégyenkezem,mert én is hokkaidot "termesztettem".
Várom a káposztásrétesedet!Szerintem ,ugyanúgy kell a káposztát elkészíteni,mint a tésztáhozI
ldikó!Nekem is nagyon tetszik a kép.A legjobban a kép alján lévő sötét színnen ábrázolt fűszálak.Ezt már Áginál is csodáltam.mennyivel nehezebb 1 színnel/annak árnyalataival,festeni!!!Jópofa az ufóköröd. :ymdaydream:
Rita:
A történelemről-hogy érthetné meg az ember,hogy mit lát,ha nem tudja a múltját.Pld.Csak véleményt alkotunk a modern művészetről,de nem értjük.Nem rólad írom,csak általában,de főleg magamról-csak nézelődve éljük az életünket,szinte mélyebb tudás nélkül.Úgy elvagyunk a világban.Érzünk,nézelődünk,szagolunk,a lábunkat lóbázzuk egy felhő szélén,hanyagul "rágózva".Persze,sok a probléma,nehéz az életünk---IGAZ Ám mégis úgy érzem elvagyunk a "műkedvelő"létünkkel.Csak ússzuk meg,csak járjunk jól,csak ne vállaljunk túl nagy felelősséget,hiszen kimerít bennünk a létezés!Nagy százalékban igaz,de már így a vége felé is ,inkább élvezzük a felszínen.1000 hobbym volt,sokmindenhez értek Mekk Elek módjára,ám amikor jön a nehézség,tanulni kéne hozzá,sok évet eltölteni a mélyebb tudás eléréséig,az már nem kell.Pld.a.mézeskalácsosság-közben jöttem rá.hogy durva a kezem a nagyon finom munkához.darabos vagyok.Maradt a jópofa mézesek elkészítése.Vagy kosárfonás-túl sok panccsal jár-maradt néhány kosár megfonása...A tehetség az égin adomány-ahhoz nem jár erölködés.Mégis örülni jó ,ha elkészül a tőlünk telő legjobb művünk \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :-bd :-bd :-bd :-bd .Ugyanez ,nagyjából megértem a mások gondolatait az általuk leírt könyvekben,így, valamennyire jobban fogom ismerni a várost pld.Budapestet is ,ha elolvasom AZ ÉLŐ VÁROS c.könyvet.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. november 21. 17:02

Rita a Fb-on láthattad. Ott volt a profilképem.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 21. 17:25

Rita!Szépek az ételfotók.Hallottam már a miskolci szellemházról,ezen a képen is úgy néz ki.Jó hogy a galambhalált nem tudtad közelebbről lefotózni.!!!El tudom képzelni,micsoda élmény lesz Lilykének a sok karácsonyi dísz!!Egyébként mit ajándékoztok egymásnak?
Currypasztát itt is lehet kapni,vettem én is a vejemnek karácsonyra.Kíváncsian várom Lllyke fotóit!!!Van már barátja a bölcsiben????
Most visszabújok az ágyba,mert fázom hálóingben. :)) :)) :)) Sziasztok,szép estét!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. november 21. 17:40

Tegnap hallottam róla.Ti ismeritek Cseke Esztert az
OH THE SPOT blog létrehozóját?
https://hu.wikipedia.org/wiki/Cseke_Eszter

Cseke Eszter

Született 1980. március 10. (41 éves)
Kolozsvár
Állampolgársága magyar
Foglalkozása
újságíró
dokumentumfilm-rendező
Iskolái
Vörösmarty Mihály Gimnázium (–1998)
Színház- és Filmművészeti Egyetem (–2009)
Kitüntetései
Junior Prima díj (2009)
Arany Nimfa díj (2013)
Pulitzer-emlékdíj (2014)
Prima Primissima díj (2014)
Cseke Eszter
https://drivemagazine.eu/hosszu-elet-on ... 18793.html
Mi az a rejtélyes kék zóna? Cseke Eszter és S. Takács András utánajárt, hogy hol és miért élnek sokáig az emberek.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég