Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 17. 15:45

folyt
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 17. 16:42

Most küldtem a facéra az új sütit és a tegnapi kenyér felvágott részét!

Elthan, majdnem mindegy melyik recept, inkább liszt kérdése egy kicsit, és hogy mennyi időd van keleszteni.
Én most kivételesen kicsit kevesebb vizet tettem, és egy picit meg is gyúrtam és jó félórát hagytam kelni a 2o percek helyett, és így lett most sokkal szebb, a belseje meg tömör.

https://www.kochbar.de/rezept/428576/Ru ... sbrot.html



https://kalcirecept.hu/egyszeru-feherkenyer-kezdoknek/


egyik legjobb

ezt gyorsan el is küldöm..
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 17. 17:03

A Szent Albán katolikus templom udvarán érdekes sírköveket vagy urnatartókat láttam. Azt már megfigyeltem
itt, hogy ahány temetőben járok, mindig találok olyan érdekességet, amit máshol nem láttam. Érdekes még a
sok festett kő, és az apró mütyürök sokasága.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 17. 18:05

Visszajöttem egy pillanatra, aztán látom milyen szép templom van megint a képen. A sírkövek is mesélnek, lefőképp arról a kötelékről, mely nem szakad el az eltávozással sem. Megindító, hogy még az unokák emlékei is ott vannak.

el akartam rakodni a konyhában, de aztán egyrészt elaludtam, másrészt meg itt ragadtam a net előtt, mert a szél miatt nem volt kedvem kimenni. Pedig el akartam menni a zöldségeshez is!
Majd holnap délelőtt, mert délután meg hozzák amit a Tescoban onlinen rendeltem meg. Legalább a neheze meglesz.
Legfőképp a CBA-ba akarok bemenni, mert ott még tudok venni 85 ért tojást, a Tescoban csak 14o-ért van.

Muszáj betankolnom, mert nem akarok majd a két ünnep között boltokat járni! Közvetlen előtte sem!

Most búcsúzom, mindenkinek szép estét és jó éjszakát kívánok! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:



ezt még talán én is megcsinálom! Remek receptjei vannak! :D :x :movingflower: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2022. december 17. 19:31

Rita bevallom én is számítógépen javítottam. Én is ha olvasok szemüveget veszek fel. A japánoknál is van hasonló. Ott karamellbe forgatott almát esznek. Az is pálcikába van szúrva.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 18. 12:36


Ma ezt sütöm
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 20. 14:44

Kata fotói:

Kata, az utolsó képeken lévő lepényszerűség is olyasmi, mint a tócsni, igaz? Milyen magas lett ez a kenyered!


Kép

Kép

[img]https://i.postimg.cc/Gt8ZJpQW/320728009-1153131045408016-5731223153823735978-n.jpg[img]

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 20. 14:47

Holnap saját fotókat is hozok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 20. 17:00

Sziasztok Lányok és Elthan!
Köszönöm Rita, hogy kitetted a képeimet! a lepény a krumplis az kétujjnyi, a joghurtos almás pedig bő 3., tehát szép magas lett.
Ma megcsináltam egy youtubos csirke receptet is, de majd meglátom tálalásnál milyen lesz.
Picit improvizáltam is, mert csak egy darab csirkemell volt, és igencsak ügyeskednem kellett hogy mindenképp elég legyen kettőnknek. Mondjuk nem bánnám, ha legalább Samunak maradna holnapra is! :))

Remélem mindenki jól van, s csak a karácsonyi készülődés miatt gyér egy kicsit itt a forgalom. :D
Izgatottan várom a képes beszámolókat, de ha csak pár sor az is elég, mintegy bejelentkezésképpen, hogy nem veszett el senki! :x :ymhug: :-bd :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 22. 15:16

Sziasztok!

Kata, már ki is teszem azt a főztödet, amiről fentebb beszéltél. Mi adja a csirkehús sötét színét?
Kicsit olyan, mintha ázsiai kaja lenne. Jól sikerült? Olyan lett, amilyennek gondoltad?

Kata fotója:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 22. 15:17

Séta közben eszembe jutott, hogy ebben az épületben kellett anyakönyveztetni Lilykét. Épp covid volt,
amikor született. Három és fél hónapos koráig nem voltak papírjai, mert nem lehetett intézkedni. Április
másodikán született, és ottjártamkor nyáron kapták meg a születési anyakönyvi kivonatát.

Kép

Egy pub kiülős terasza így lett lezárva a télre. Annyira röhögtem rajta.

Kép

Kép

Nem ő az egyetlen postás, és egyetlen férfi, aki még mindig térdnadrágban jár. Nyáron meg gyakran látni
téli dzsekis embereket egy-egy hűvösebb napon.

Kép

Egy alapítványnak (szívbetegek) gyűjtött ez a női kórus:

Kép

Épp jókor voltunk a plázában. Ott járt a télapó. Lilyke csak távolból figyelte.

Kép

Mínusz 9 fok volt reggelre. Zsuzsi munkatársa azt mondta, hogy az ő ötven éve alatt nem emlékszik rá, hogy
itt a városban ilyen hideg lett volna.

Kép

Hoztam pár felöltöztetett karácsonyfát is. Mindegyiken szívesen legeltettem a szemem. Az utolsó előtti érdekessége,
hogy igazi toll boa van rajta, az utolsón pedig én is ott vagyok. :D


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 22. 15:37

Szia Rita, igen olyan lett, én direkt nem tettem bele most a paprikákat, hogy estére ne gyötörjem az epémet .. :D
Kis szójaszósszal csináltam, amúgy mindent amit mutatott a youtub.
Most meg éppen egy kisebb tepsibe csinálok almás- joghurtos kevertet, s majdnem kicsi lett a tepsi, majd legközelebb tényleg csak 3 almával csinálom. Majd ha kész, hozok képet róla, pontosabban a facéra! :))
Várom majd a képeidet, addig is kellemes készülődést! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 22. 17:55



bár ez politika, de annyira élveztem ezt a kedves, értelmes beszélgetést! :D :ymhug:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. december 23. 7:41

Kedves Van képem csapat.!

Nagyon szép, boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok nektek, papírszalvétáról festett kis festeményemmel.

Kép
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2022. december 23. 11:56

Köszönjük nildiko. Viszont kívánom mindenkinek. Ez a karácsonyi készülődés engem idegesít. A feleségem egyfolytában porszívózik, átrakodik mindent. Nem találok semmit, mert ilyenkor kérdezés nélkül bedobozol, elrak mindent. Az ultrahang csatornára már régen feliratkoztam. Szerintem egyik legjobb csatorna. Mindenféle vendég van, orosz, amerikai, német, izraeli stb. Volt még baloldali vendége is, szerencsére az értelmesebbjéből. Kisebbik fiam is rendszeresen hallgatja.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. december 23. 13:51

Kedves Elthan ne aggódj egy hét múlva "visszaáll a rend." Mindent megtalálsz. :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 23. 14:31

Sziasztok Lányok és Elthan! De örülök hogy icipicit bejelentkeztetek! :D :ymhug: :-bd
Rita, gyönyörűek a kinti karácsonyi képek! Nem is tudom melyik tetszik jobban, látszik hogy aki diszitette, annak azért volt ízlése! Még a tükörképben is nagyon jól nézel ki, most az én hajam is ilyen rövid. De nem bánom, fél pillanat alatt megmossa az ember, meg megszárad.
Lilyke mit szólt a télapóhoz? Nem is kapott tőle ajándékot?

Ildikó, köszönjük ezt a szívmelengető aranyos képet. Mindegy hogy miről van festve, a lényeg hogy a mondanivalója átjön. :littlehearth:

Elthan jót vigyorogtam asszonykád igyekezetén, de hát mi nők már csak ilyenek vagyunk, bár én nem viszem ennyire túlzásba a dolgokat. Nem mintha nem szeretném ha nálam is csillogna villogna, de egyszerűen nem tudok elrakodni, mert nincs hova!
Még a konyhaszekrényem egy része is a könyvesszekrényem, úgyhogy nem is ecsetelem.
Ráadásul Samu ma már 2. szor alszik vissza, de nincs láza vagy ilyesmi. De ilyenkor nem tudok semmit csinálni, igaz az egyik polcról lepakoltam ami műanyag állvány, és majdnem felvisítottam hogy most derült ki számomra hogy miért akar minden borulni. Elfáradt az anyaga, és meghajolt a közepe. Na mindegy, pont előkerült egy hosszabb alátét, és azt tettem oda alá, hogy a késtartó ne boruljon ki. Igaz nem csak az van benne, de azért kellemetlen volt már hogy a vizszintes helyzetet referálta a függőleges helyett. Szóval én meg annak estem neki! De legalább a legfelső polc már rendben van.

Néha még saját magam is úgy eltudok tenni dolgokat magam elől, hogy két év múlva került elő most a mandula meg a mogyoró
Zsugorfóliában van, de azzal együtt is nem tudom fel merjem e használni, vagy lőttem magamnak egy öngólt anyagilag.

Örülök hogy tetszik az Ultrahang, Király Tamás annyira jól tud kérdezni, érvelni, Bármilyen előadása vagy interjúja van mindet idővel meghallgatok. A Hit rádióban is csúcs a kérdezése. A Hetek újságban is szokott publikálni!
Onlinen is elő lehet fizetni!

Mindegy is, de inkább hallgatok ilyesmit, ha érdekel egy téma mint hogy a hiradókat nézzem, azok úgyis csak a tragédiákkal vannak tele.

Amúgy eléggé megrendített a kis Bence elvesztése, szegény családfő nem lesz neki könnyű ez a karácsony, sem a következő év.

Nekünk sem könnyű az ünnepeket átélni, de amíg legalább egymásnak itt vagyunk Samuval mégis ad annyi örömöt és szeretetet, amellyel sikerül megbirkózni az adott helyzetünkkel.

S mi még összetehetjük hálaadásra a kezünket, mert rengeteg ember család van, akiknek sokkal nehezebb mint nekünk!

Kép

Mindenkinek Békességes Áldott szép karácsonyi ünnepeket! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 23. 14:56

Sziasztok!

Kata,
mindjárt hozom a képeidet! Nem csodálom, hogy nem viszed túlzásba a pakolást meg a készülődést.
Én is csak addig sütöttem-főztem agyon magam, amíg nagy családom volt. Egy nap ráment a sütésre, egy
meg a főzésre. Akkor jól esett csinálni. Ma már nem sütök, és az egyéb ételeim is sokkal gyorsabban készülnek,
mint amikor még húst ettem.

Ildikó, köszönjük szépen! Én is épp egy szép gifet keresek az üdvözlésemhez. Nagyon cuki az üdvözlőlapod!
Itt nagyon nagy hagyományai vannak az üdvözlőlapozásnak. Hatalmas üzletek vannak, amelyekben csak
üdvözlőlapokat lehet kapni. A legtöbbje annyira, de annyira szép. Tegnap bementem egybe, és legszívesebben
mindet lefotóztam volna, hogy megmutassam nektek. A te festményeden is van egy vörösbegy, és azt látom,
hogy itt is hozzátartozik a karácsonyhoz.

Elthan, én is azt mondom, amit Ildikó, karácsony után minden visszakerül majd a jól megszokott helyére.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 23. 15:00

MINDEN KEDVES FÓRUMOZÓ TÁRSAMNAK KELLEMES ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. december 23. 15:04

Kata fotója:

Nyamm!

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. december 23. 15:46

Köszönöm szépen Rita a karácsonyi üdvözletet. Nagyon szép. A karácsonyfák is igazán szépek. Most hozták meg a fenyőt,nem tudom még hogy milyen, biztos szép. Minden éven szép szokott lenni.
A fotóid is gyönyörűek, ilyeneket érdemes nézegetni is, feltöltődik az ember pozitív energiával.
Kíváncsi leszek mit szól Lilyke,ha meglátja a saját díszített karácsonyfáját.
Ma egész délelőtt, és tegnap is konyháztam.
Közben felhívott egy régi munkatársam. Mindig örülök a hívásának, egy évvel idősebb mint én, és ő állandóan túrázik. Mindig biztat engem is, hogy menjek. Azt mondta belejönnék, de ő nem ismeri az én bajaimat, hogy nem bírnám. Mindenki elégedjen meg azzal amit elbír, és szeret csinálni. Mondjuk sokféle tájat bejárni, nagyon jó. Én mindig azt mondom, csak olyan "messze" menjünk, hogy vissza is tudjunk jönni.

Kata nagyon ügyes vagy, mindent kapásból meg tudsz javítani. Én is szoktam néha alkalmazni ilyen trükköt, vagy hasonlót, aztán egyszer csak eljön a szakemberes javítás ideje.
Szép, örömteli karácsony estét.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. december 23. 20:14

Kedves Lányok és Elthan!
Boldog karácsonyt kivánok mindenkinek! Legyen szép az ünnep, bármi is van a világban. Találjuk meg a békét és nyugalmat, tudjunk örülni egymásnak, amig nem térnek vissza a rohanó hétköznapok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7211
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. december 24. 7:30

Kedves Lányok és Elthan! Mindenkinek kellemes készülődést, meghitt karácsonyt kívánok.
Én elhatároztam, hogy nem vagyok hajlandó idegesíteni magam, hogy mit akartam megcsinálni és meddig jutottam!
De amit meg elértem annak örülni akarok maradéktalanul!
Ági örülök hogy bejelentkeztél! Te is csak annyit, amit örömmel tudsz csinálni! Remélem mindenki jól van.

Ildikó, köszönöm az a szép képet! Sajnálom, hogy nem lesz fehér a karácsony, annyira hiányzik már ez az illúzió! Bár amennyi eső esett, és az hó lett volna, lehet csak a lakásból pislognánk kifelé! :)) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. december 24. 13:17

Kedves Lányok és Elthan!

Régen találkoztunk, remélem mindenki jól van. 2 régi képpel kukkantottam be. Fél éves volt amikor elhoztuk a tenyésztőtől, aznap készült a kép.
Kép
Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. december 24. 13:31

Kata teljesen egyetértek veled. Én sem izgatom magam, ha nem sikerült megcsinálnom az aznapra tervezett feladatok mindegyikét. Rájöttem, hogy még rosszabb lesz nekem, ha még ezen is idegeskedem. Régebben kérdezted, hogy melyik gyógyszer okozta a viszketést. A cukorra szedett Metfogamma. Azóta diaprelt szedek. Nagyjából rendbejött a bőröm. Talán egy tízforintos nagyságú folt viszket még.

Ildikó ismét csodaszépek a képeid. Köszönöm.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég