Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 8:39

24.hu
Mindjart beteszem azt a fontosnak velt cikket.Fel kell elotte oltoznom es jovok.
Előtte megmutatom , mi indított arra,hogy jelentkezzek újra-
Ez,már ajánlottam nektek:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 9:03

Élünk itt a saját buborékunkban és azt gondoljuk,csak az van,amit mi látunk.Pedig persze hogy nem!!! [-x
Itt a cikk:
https://24.hu/elet-stilus/2023/01/08/af ... ai-andras/
Részlet:
:ymparty: Nem az afrikaiak fognak Európába menekülni a klímaválság miatt, hanem az európaiak Afrikába
Tehát Lányok!Mit szóltok ?
Mindig,mindent elolvasok,amit írtok,ha erre járok,csak nem írok.Üdv:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 9:34

https://egy.hu/szocio/itt-vagyok-hogy-m ... unk-112260
Részlet:
:ymparty: Hajnalban kell érkezni Hernádnémetibe, Galamb Alex sütödéjébe, ha a hétvégi közös munkába már az elejétől szeretnénk bekapcsolódni. A cigánysoron álló pékségbe nem akárkik járnak: a környék gyermekei számára ez a hely egyszerre iskola és menedék. Olyasmit kapnak az itteni foglalkozáson, ami az élet természetes szövetének alapvető kötőanyaga: reményt a további boldogulásra. Egyik hétvégén mi is belekóstoltunk ebbe a süteményillatú gyermekvilágba, ahol „Alex bácsi” a mester.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 9:41

https://femaleyeti.hu/a-vilagutazova-valas-evulocioja/
Részlet:
:ymparty: Evulóció ez vagy egyik napról másikra leszünk világutazók?
Miután körbe hátizsákoltam a világot mondhatnám én is, hogy vegyétek fel a táskát és irány a világ holnap. Már látom könnyen meg lehet ezt lépni, hiszen a világ nem olyan rossz, mint ahogy a média bemutatja.
https://femaleyeti.hu/bakancslista/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 9:51

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 9:58

https://kert.tv/kulonleges-paradicsomfajta/
:-h B Ú É K! Mégegyszer.
Üdv:SAMUNAK és Lillyke fényképeit várom!!Nagyon érdekel!!!
Ramos "gyerkőc" fotóit is hiányolom.Ágika!Nem láttam azt a különleges híradást,amit mindenképpen meg kéne osztanod!!!!Nagy hír !!GRATULÁLOK ITT IS!!!!! ^:)^ ^:)^ ^:)^ %%- :flower1: :littlehearth: Paggy
Ja és ki ne mareadjon:Ildikó szuper az utóbbi képed!!Irígykedem.5x megnéztem!!! :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 10:08

Gyorsan még egy utolsó.A nászasszonyom nagyon szereti az operettet és átküldte a szilveszteri műsort.Az egyik szereplő:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 10:11

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 10:14

EZ A DAL HANGZOTT EL AZ OPERETT SZILVESZTEREN: :ymparty:

Most már tényleg elbicegek/4 hete eltört a bokám.Egy lyukba léptem a kutyafuttatón :(( .Már jól vagyok,de még gipszben. :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 10:51

Komposztálás eredménye+ növénynevelő lámpa:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 10:53

Érik ez erdei szamócácska a lámpa alatt:
Kép
Nem dicsekszem,csak mutato :flower1: m!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 10:57

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 11:03

Virtuális olvasójegyet vezetett be a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára
A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára azoknak a felhasználóknak javasolja a virtuális olvasójegyet, akik személyesen egyelőre nem keresnék fel a könyvtárat, de szívesen használnák a hozzáférhető elektronikus forrásokat, vagy esetenként szükségük volna egy-egy cikk, könyvrészlet másolatára. A virtuális olvasójegy a könyvtár helyben használatára, kölcsönzésre és könyvtárközi kölcsönzésre nem jogosít, de a beiratkozási díj különbözetének megfizetésével bármikor átváltható más típusú olvasójegyre.
Ezt még nézd meg!!!
https://welovebudapest.com/cikk/2022/9/ ... en-jartunk
Most már tényleg elbicegek. :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. január 8. 21:30

Szia Paggy, jaj az a bokatörés. Mintha unatkozna az ember anélkül. Jobbulást neked is. Egy teljes oldal beszámolóval és nézni olvasnivalóval jöttél. Be kell osztanom, mert annyit még nem tudok ülni, s mivel nekem asztali gépem van ezért helyhez vagyok kötve. Nem mindig boldogulok a telefonnal.

Mindenkinek szép estét, muszáj lefeküdnöm, mert nyílal a fejem, s már káprázik a szemem is a fájdalomtól.!
Holnap felhívom a dokit vagy lehet csak kedden... :x :( :ymhug: :-bd :flower1: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 8. 22:13

Kata!Szia, nem baj ha nem nezed meg.Felgyulemlett bennem a kozlendo es ideontottem.Vigyazz magadra es menj az orvoshoz, ha kell, mert ha lerobban az ember, raszorul masokra!Samunak sok sok szepet!Ritanak itthoni koszontes.Jo ejszakat!Paggy
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. január 9. 8:36

Sziasztok. Az őszi margitvirágcseppek nekem 4 éves történet. A csuklómat műtötték és abban az időben a gyakori időjárás változás miatt, nagyon gyakran fájt a fejem. Egy kórterembe kerültem covid idején egy gazdag magánbeteggel. Ő fizetett mindenért, hogy hamar sorra kerüljön a műtéte. Ő javasolta ezeket a cseppeket. Azt mondta migrénes fejfájását kigyógyították vele. Ez megelőző és kúraszerűen kell szedni. Kb 1 hónapig a javasolt adagot kell szedni azután fokozatosan csökkenteni az adagot, majd abba hagyni. Én 2x 15 cseppel kezdtem. A 3 hónapban 2x5 csepp majd abbahagytam. Nos azóta nekem most kezdett el fájni a fejem ritkán. Kisebbik fiamnak 10 éves kora óta migrénes fejfájása volt. Fényre érzékeny, volt hányása is, szóval nagyon rosszul volt. MR, CT mindenféle labor egyéb kivizsgálása volt. Nem tudták mi a baja. Fájdalomcsillapítókat szedett. Ő is akkoriban kezdte szedni 3x15 cseppel (16 éves volt). A kúra óta nagyon ritka, hogy fáj a feje, de akkor is egy algopyrin elég neki és rohamai nem voltak. Viszont drága. Egy kis üveg 3000 Ft. Igaz erős fájdalomcsillapítókra többet költöttünk. Kb. 3-4 hét után kezd hatni. Nekem előbb használt. Egyén függő. A kúrához kettőnknek 3 üveg kellett. Feleségem nem eszi-issza ami keserű. Én a kamillateát, vagy kávét is magába iszom cukor nélkül. Ő a kávét is 3 cukorral, kamillateát meg sem issza. Gyömbérből is szoktam készíteni a teát, feleségem azt sem issza.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. január 9. 8:53

Paggy írta:https://kert.tv/kulonleges-paradicsomfajta/

Ezt a cikket elolvastam érdekes. Mivel én 8. után kertész akartam lenni, rendkívül sok könyvet olvastam a témában, illetve sok kertész ismerősöm van, akiktől sokat tanultam.
Én paradicsomot már nem oltok. A jelenlegi modern hibridek sok gyökeret nevelnek, de akár mélyebbre is lehet ültetni, vagy elfektetni és a föld alatt lévő szár +gyökereket nevel. Uborkát régen oltottam tökbe, már nem vesződöm azzal sem, de érdemes. Japánban a mai napig a termelők oltják az uborkákat, kűlönösen a kígyóuborka féléket.
Újabban a burgonyára oltják a paradicsomot, föld alatt krumlit hoz, föld felett paradicsomot. Még nem próbáltam. Olvastam róla és videót láttam.
Amit javaslok paradicsom ügyben az, hogy veszek néhány általam preferált fajtából néhány palántát és az oldalhajtásokat amikor kitöröm, azokat vízben gyökereztetem és utána kiültetem. Így hamar megsokszorozhatom olcsón a paradicsom töveket.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. január 9. 9:01

Galamb Alexről már kb 1 éve az RTL klub is készített videót, akkor láttam. Jó, hogy roma gyerekek látnak jó példát is, de sajnos a családjuk körében rengeteg rossz példát is látnak. Szerintem amíg ennyire demokratikusan elnézőek a bűncselekmények elkövetőivel szemben, addig mindig tömegével lesznek akik a gyors és könnyű meggazdagodást fogják keresni mások kárára.
Sajnos az opera és az operett engem kevéssé fog meg, de vannak ott is kiváló művek. Szinte minden zenét meghallgatok és szinte mind között vannak nekem tetsző művek, dalok, egyedül a rap műfaja az, amit most már nem hallgatok meg.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. január 9. 9:07

Kb. 10 éve ebook olvasóm van. Romlott a szemem és egyre kevesebbet olvastam, mert nem szeretem a szemüveget. Az akkori megyei főállatorvosunkkal beszélgettem és Ő javasolta. Kiváló, mert éjjel is olvashatok a beépített világítással és tudom nagyítani a szöveget nagyon egyszerűen.
Spoiler: mutasd
bevallom őszintén, gyakran torrentről szerzem be az olvasnivalót, de több ezer könyvem van nyomtatott formában
. Nyomtatott formában már csak szakkönyveket vásárolok meg.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. január 9. 12:39

sziasztok Lányok és Elthan.! Most ülök még csak géphez, eddig feküdtem, feküdtünk, de ebédre csináltam túróstésztát, ami kb 1o perc meló volt.
Köszi Elthan a infókat. Mindenképp beszerzem. A paradicsomra kicsit allergiás vagyok, de ennek dacára eszem belőle, csak gondoznom ne kelljen, mert a zöldje olyan mintha arcon rúgnának! Legutóbb olyat vettem ami száron volt..hát borzasztó volt a hatása. Ez mind betudható a rengeteg arc és homloküreg gyulladásnak.

Egyébként én is élvezettel nézek és olvasok ettől függetlenül kertészeti dolgokat legközelebb a krumpli rózsa kombót próbálom ki.
Aztán majd a többi nézni és olvasnivaló is sorra kerül. Egyébként óriási lemaradásom van, de már nem idegesítem magam vele. Amikor tudom pótólom . Csak az bosszant, hogy még a hivatalos dolgokat sem tudom intézni.
A villanyt a múlt hónapban duplán vonták le.! Ennek is utána kell járjak!
Annyi a trükk, hogy mindig új űgyfélként kell bejelentkezni időpontkérésre!
De amig nem vagyok jól ez sem megy.

Na mentem, jövök majd, lehet egyenlőre csak szusszanatnyi időre! :ymhug: :x :-bd :flower1: :littlehearth:

ebook olvasón már régebben elgondolkodtam...,jó lenne..de rengeteg könyv még nem jelent meg ebookként, és nem tudom a neten hogyan kell fizetni és nem is vagyok hajlandó csak a bankban. :-bd Lehet hogy ez gyávaság, de jobb félni mint megijedni! :-bd x_x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. január 9. 12:47

Elthan írta:Galamb Alexről már kb 1 éve az RTL klub is készített videót, akkor láttam. Jó, hogy roma gyerekek látnak jó példát is, de sajnos a családjuk körében rengeteg rossz példát is látnak. Szerintem amíg ennyire demokratikusan elnézőek a bűncselekmények elkövetőivel szemben, addig mindig tömegével lesznek akik a gyors és könnyű meggazdagodást fogják keresni mások kárára.
Sajnos az opera és az operett engem kevéssé fog meg, de vannak ott is kiváló művek. Szinte minden zenét meghallgatok és szinte mind között vannak nekem tetsző művek, dalok, egyedül a rap műfaja az, amit most már nem hallgatok meg.

Én ebbe a cikkbe pont ma futottam bele. Egyszerre lélekemelő és megrendítő.
Kérdés hogy a környezet mennyire hagyja a gyerekeket érvényesülni! Mennyire akarják, hogy a gyerekeik sikereket éljenek át.

Az is borzasztóan fontos, hogy a példa mennyire lehet inspiráló akár a felnőtteknek is. Nyilván akik már odajárnak gyerekek, azok valamilyen szinten a pozitivitást akarják kihozni mind a maguk mind a család részére, mindenesetre élvezet volt látni
a képeket is.
A másik történet meg a nefelejcs alapítvány ha jól emlékszem, ahol gyengénlátó vagy más problémával küszködők találják meg az életük egy részének értelmét.
Csodaszép dolgokat korongoznak szőnek és festenek. :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. január 9. 12:50

Paggy írta:Érik ez erdei szamócácska a lámpa alatt:
Kép
Nem dicsekszem,csak mutato :flower1: m!!!

Micsoda pazar.. azért csak nem dolgoztál hiába ezekkel a dolgokkal. Párod hogy van? És Csoki meg a macsekok? :x :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. január 9. 14:31

Sziasztok!

Feltöltöttem a hűtőt, főztem, kipakoltam, mostam, teregettem, és most takarítok.
Holnap jövök!
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. január 9. 14:42


Tévedtem, 2021-ben volt róla riport.
Csak óvatosan Rita, oszd be a munkát. Nekem is mindig ezt mondják.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. január 9. 23:28

Hali!Most olvastam, hogy Song joong Ki Magyarorszagra jon forgatni es iden is lesz koreai nap a Millenarison Budapesten.Egy mai Index cikkben volt.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég