Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 16:55

Kedden még James Guy úszót ünnepelték a warringtoni lapok, aki a 4x200-as gyorsváltóban megszerezte
a város első olimpiai aranyát.


Kép

Ám csütörtökön már a harmadik aranynak örülhettek. Ugyanis a fenti fiú és a szintén helyi Kathleen Dawson
4x100-as vegyes váltóban is aranyat szereztek.


Kép

Az egyik nagy üzlet kerti részlegén megtaláltam a gyepet helyettesítő kavicsokat, palákat. :( :-?

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 16:56

Festett kaktusz után festett orchideák. Nooormáááliiis?

Kép Kép

Kép Kép

Nemcsak virágokat, hanem cukkini (zöld és sárga színű) és articsóka palántát is lehet kapni a Lidlben.

Kép

Kép

Tányérokat és poharakat vihetett az, akinek szüksége volt rá. A héten ezeket tették ki a lépcsőházba.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 16:58

Délelőtti program: játszótér, utána gyors vásárlás. Csak hagymát és zöldbabot kellett venni Lilyke ebédjéhez.

Spoiler: mutasd
Kép


Hintáztam, csúszdáztam, mehetünk a boltba. Hopp, elfújta a szél a szatyromat! Na, megvan! Most visszamegyek
a kis táskámért. Végre minden megvan, indulhatunk!
Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép


Lilyke nagyon szereti a gyümölcsöket. Ezeken a fotókon nektarint, sárgabarackot, és a zabpehelyből kihalászott
áfonyát eszi épp. Azért jócskán fogyott a zabpehelyből is. Azt is nagyon szereti.
Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

A tányérjai és a kanalai bambuszból készültek. Nagyon könnyen tisztán tarthatóak, nem tartják meg a szagokat.
A tányérok alja vákuumozható, a kanalak feje szilikonos, és pont olyan vastagok, hogy jól beleillenek a kicsi
kezekbe. Több kanalat is vettek a lányomék, de ezek váltak be a legjobban. Ha kézzel eszik Lilyke, csak a bal
kezét használja, de a kanalat mindkét kezével megfogja. Hol jobb, hol bal kézzel eszik. Zsuzsi ugyanilyen volt. :D

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 16:58

Angliában a gyerekek minden iskolai felszerelést ingyen kapnak, ezért még egy nagy szupermarketben
is csak ekkora az írószerrészleg.

Kép

Itt nincsenek cukrászdák, fogalmam sincs, hogy lehet-e valahol szülinapi tortát rendelni. De nem hiszem,
hogy az átlagembert ez nagyon zavarná. Az üzletek polcai tele vannak tortákkal. Nem tudom miből vannak,
de nem hűtött polcon vagy fagyasztóban tárolják őket. Ugyanott vannak, ahol az édességek. Több hónap
a szavatossági idejük. :-o x_x A legtöbbje átlagos méretű, de vannak kisebbek és nem kerek formájúak is.
Az ötödik képen lévő macis torta kistányér méretű (csak hogy tudjatok viszonyítani). Hááát, nem is tudom....
egyszer próbából megkóstolnám valamelyiket... de csak egyszer...

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nem tudom, miért, de nagy a keletje a hernyótortáknak. Minden nagyobb bevásárlóközpontnak megvan a saját
specialitása.

Ezt a Sainsbury's-ben fotóztam. Háromféle hosszúságban készítik. Ők itt a Wiggles nevű hernyók.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép


És jöjjön a többi nagy rivális hernyója. Alig van különbség köztük.

Spoiler: mutasd
Morrisonsét Morrisnak hívják:

Kép

A CO-OP-ét Charlienak:

Kép

A Waitrose-é Cecil:

Kép

Az ASDA-é Clyde:

Kép

A TESCO-é Curly:

Kép

A Mark & Spencer-é Colin:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 16:59

A héten is sikerült nagyon szép felhőket elcsípni. A legfelső egy ugató kutyára emlékeztet.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 16:59

És gyönyörű naplementéket is fotóztam (ezeket fényképezőgéppel csináltam, de mindet ezen a héten).
A konyhaablakból lehet a legszebb képeket készíteni. Erősen zoomoltam.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 17:00

Itt nem a házfalra, hanem ilyen táblákra írják ki az utcaneveket.

Kép

Kép

Kép

Kép

A héten megint volt a lakóparkban ablakmosás. Az ablakból is megfigyelhettünk egyet, később a játszótérre
menet is láttunk egy másikat, és bent a lakásban is megfigyelhettük újra. Most épp a konyhában voltunk,
amikor elkezdett zörögni az ablak. Paggy kérdezte, hogy honnan szedik a vizet. Lefotóztam a "lajtos" kocsit
is. Innen vezetnek ki a slagok.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 17:00

Biztos nem véletlenül írják ki a szemetes kocsira is, és az egyik szupermarket elé is, hogy rendőrségi
intézkedést von maga után, ha valaki durváskodik az alkalmazottakkal.

Kép

Kép

A fiamnál már főztem lecsót, de a lányoméknál még nem. Kedden be van zárva a magyar bolt, elmentünk
hát a Tatry nevű szlovák boltba, ahol a TV paprika mellett magyar termékeket is árulnak. Egy kis polcon szlovák
nyelvű könyveket is láttunk, amiket el lehet vinni elolvasni.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 17:00

A lecsóba zabnokedlit szaggattam. Csak víz, só és zabpehelyből darált liszt van a nokedliben.
Mindenkinek nagyon ízlett. Olaj nélkül készült. TÉNÉ

Spoiler: mutasd
Kép


Kép

Most fekete lencse került a fasírtba emiatt lett ilyen sötét. Egyszerűen imádjuk a bab és a lencsefasírtot. TÉNÉ

Kép

Kép

A héten is volt egyszer hajdina wrap. Ez itt a Lilykéjének a tölteléke: saláta, spenót, paradicsom,
kaliforniai paprika, retek, uborka, sült szójaszószos tofu, fasírt. Az öntet hummuszos szójajoghurt. TÉNÉ

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13458
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. augusztus 8. 17:01

Még egy pár Lilyke. A játszótérre egy nagy parkon kell keresztülmenni. Néha alig jutunk el oda, mert
útközben mindent meg kell vizsgálni.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. augusztus 8. 17:16

Köszönöm szépen Rita. Nem merem használni, nagyon-nagyon apró magja van. Kellene vennem egy boltit, az biztos ellenőrzött. Bár az enyém biztos mentes mindenféle méregtől.Megnéztem a videót, nagyon értékes, még egyszer meg kell néznem, és kijegyzetelek belőle.
Köszönöm a részletes ismertetőket.
Paggy a heti Nők Lapjában is írnak a szobrocskákról. Nagyon naprakész vagy.
Nálunk most kavarognak a felhők. Éppen most jöttem be kintről leszedtem a fekete szedret, hátha mégis elered majd az eső.
Pár szem füge is érett már, paradicsom minden napra ad ajándékot. Bár ma nem ettem belőle, sajnos előnyben részesítettem a Sport szeletet. Már nagyon kívántam az édes sütit.

Napokban festettem.
Egy lefóliázott feszített vásznas képet alakítottam át, ami sehogy sem tetszett. Bár a nap folyamán más-más színben láttam a festeményt, érdekes volt követni, attól függ milyen megvilágítást kapott. Néha komor volt, most is néha komor, de nem követtem most, hogy mikor milyen.
A fóliára festettem rá. persze rajta maradt a régi festék /akril festék/
Egy újat is csináltam, majd legközelebb talán hozom.
Legyen gyönyörű szép napotok.
Végignéztem Rita a fotóidat. Tündéri ez a kislány. Hogy mindent megeszik, az meg külön öröm. Nálunk a gyümölcs nem nagyon ment, a zöldségek is nehezen. Mivel már 24 éves az unoka, azt eszik meg amit akar. Bár most úgy látom egészségesebben táplálkozik. ...... remélem jól látom. A nokedli a lecsóban? Én is fogok bele tenni ezután, bár én tejfölösen szoktam készíteni, hogy kell megcsinálni a nálatok belevaló nokedlit? Majd, ha lesz időd írd meg. A fasírt is nagyon tetszik. Jól néz ki, kívánós lettem.


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 8. 18:59

Sziasztok Lányok! Gyönyörű felhőket hoztál és naplementéket, csodaszép lehet látni, ahogy átmennek mindenféle árnyalatba! Gratula az angol úszóknak, legalább nem hiába mentek ki, ők is hoztak dicsőséget országuknak! :-bd
Tündéri a beszámoló Lilykével, még innen is látni, ahogy napról napra ügyesebb, és kíváncsi. Nagyon jó dolog, hogy nem kell rohanni, még a játszótérre sem, mert van mit megnézni, szemrevételezni, megfogni..stb. Amúgy nincs arrafelé se nagy mozgás, itt se. Nagyon tetszett a videó, én is ki fogok dolgokat jegyzetelni. Sajnos abban igaza van, hogy a gyógyszerlobbi nem igazán az egészség megőrzéséért küzd, hiszen akkor kisebb lenne a profit. Amúgy szégyen szerintem, hogy legalább bizonyos kor felett nem járnak a legfontosabb dolgok ingyen. Persze nem annak van erre szüksége, akinek a nyugdíja is majdnem milliós tétel. Nem irigylem tőle, bizonyos értelemben ez is lehet teher, ha valakinek túlságosan jól megy és nem tudja értékelni azt amivel rendelkezik.
sajnos én is mindig a szüleimre hallgattam, így nem tanultam meg időben az öngondoskodást, csak a szűköldödésben volt részünk, persze apu kurváinak nem... de ez most nem téma.
Csak oda akartam kilyukadni, hogy pl. a pénz beosztása, fontossági sorrend stb, ami az alapvető élethez kell, mindent a Gyülekezet prédikációiban, vagy pl. a női alkalmon tanultuk meg. Még főzés alapjait is a pásztorunk felesége tanított meg nekünk, aztán már felbátorodva én is egyre többet improvizáltam.
Nem mintha pl rántottát, palacsintát, vagy rántott hús és húslevest ne tudtam volna csinálni, vagy tálalni, de hát sok minden alapanyagot nem is ismertem, nem beszélve a variálhatóságról. Nagyon sokat dolgoztunk az állatokkal, kertészettel , mellette estin végeztem a gimit, szóval anyu volt a házitündér a konyhában is. Így sok minden utólag kamatozódott.
Talán azt sajnálom a legjobban, hogy anyu nem érte meg, hogy milyen jól na persze néha hibázva, de megállunk a lábunkon.

Visszatérve hozzád, a tortás dobozok és a hernyós elrendezés nekem sem hozta meg az étvágyamat, sőt, egyik másiktól kirázott a hideg.
A marcipánt ha túl sok van valamin nem szeretem, de így alkalmanként persze elmegy. A Thaj étterembe nem jutottunk még el, de ami késik nem múlik.

Érdekes, hogy nálatok ott Angliában milyen sokszor mossák az ablakokat!

Azt a lecsót én is megcsinálom holnapra, mert minden van itthon hozzá! Kíváncsi leszek sikerül e a zabpelyhes nokedli!

Ildikó, milyen szép itt is a festmény! nekem kicsit Paál L.s a hangulata. De egyébként azt figyeltem meg , hogy az sem mindegy hogy az ember éppen milyen hangulatban van amikor képeket nézeget! Szerintem nem csak a fények dominálnak, hanem az ember lelki állapota is!
Lassan vacsora idő, Samukám itt téblábol körülöttem :)) de még békén hagy, kb annyi ideig, amig éppen befejezem az írást.
Puszi mindenkinek, jó éjszakát, és kellemes hetet. Jah a beígért viharból eddig itt nem lett semmi, így legalább nem mosta el a barokk esküvőt! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. augusztus 8. 19:27

Kedves Lányok!
Sok minden volt ami miatt nem jelentkeztem, de jött a "sugallat" :flower1: :littlehearth: messziről, hogy kapjam már össze magam és ideje volna normál életet élni, igy itt vagyok.
Most csak pár kép erejéig azt hiszem, olvasás még későbbre hagyva jelen állás szerint, de nagyon igyekszem. Hátulról kezdem, mert azt hiszem lassan több, mint eg yhónapja nem voltam.

Lótusz napok ismét Szegeden, ahol a Konfúciusz Intézettel ismét kint voltunk és kalligráfiát, festészetet "oktattunk".

Első nap vége hulla fáradtan egy kép erejéig az alvó lótuszok és a kedvenc mocsári ciprusom előtt.

Kép

Második nap első fél órája, amikor mindenkiről készült kép. Életemben nem kaptam ilyen instrukciókat, hogy : fejet fel, tokát be, mellett ki. Úgy röhögtünk ezeket hallva, hogy majd leestünk az ecsettel együtt a székről. Velünk szemben volt egy könyvárus pasi, annak meg a hallottak után majd kiesett a szeme. =))

Kép

Pár kép a legújabbtól visszafelé.... Kint a Füvészkertben ott volt tanár úr is, itt élőben már mivel másként látszanak a képek elmondta a hibákat, mi miatt, mivel nem él a kép úgy ahogy ő szeretné a legutolsó óránk a sziklák megelevenitése volt.
Amúgy nagyon tetszett neki a részletesség, kidolgozás, de ez a fontos dolog hiányzott belőle sok képnél.

Kép


Kép

Ezek megint megosztó képek lesznek, de hát ez a kinai festészet. Mindegyik kép nagyon nehéz volt. Nem is csinálták meg sokan.

Kép

Nem tudom Ramosról irtam-e, hogy kozmetikusnál voltunk? Azért teszek be egy képet róla.

Kép

Most csak ennyi, de legalább már itt vagyok. Mindenkinek ölelés! :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 8. 21:22

Haliho kedves ELVESZETT kínai FESTŐMESTERNŐ.Jól nézel ki nagyon és "nem hiszem el",hogy bármi bajod lehet,mert olyan üde vagy a képeken. :) :)) :flower1: :littlehearth: :flower1:
Köszönöm a festményeket is,majd tüzetesen megnézem.Persze elkéne a magyarázat hozzá!!! :)) :)) :)) Már teljesen kiestem a kínai festészet tanulmányozásából,olyan régen láttam a képeidet.Ágika és kedves Lányok!Isten őrizzen,hogy ide kötelességből gyertek!Ildikónak nagyon köszönöm a szép festményét.Ez különösen tetszik.Rita és Kata mindent elolvastam.Hát még ilyen különleges naplementés képet nem is láttam.Nem egy Walt Disney filmből tettél be képeket Rita?GYÖNYÖRŰ!!Lilyke meg a "szokásos"cukorka a rózsaszín kistáskával+nejlonszatyorral,a rohangálós elszánt arcocskájával,a minden tüzetesen megvizsgáló ügyködésével a bottal :)) Nagyon köszönöm az egészet.Jó volt olvasni.Kata!Nem is gondoltam,hogy Te már olyan rég óta jársz a gyülekezetbe,hogy még főzni is ott tanultál meg rendesen.Dícséretre méltó,aki munka mellett és főleg ilyen sok mellett,még tanul is.Igazán klassz vagy!!! :-bd :flower1: Lányok!Most csak benéztem és hoztam egy vicces cikket.A koreai sztárok rajongói lányokká varázsolták a fiúkat.Így néznének ki:
https://www.allkpop.com/article/2021/06 ... s-as-women
Legyetek jók,semmiképpen ne adjátok a fejetek a búnak!!!Azt a maradék időt,kinek mennyit,elrontani önsajnálattal,nem VÉTEK????Ha adtok másoknak,kaptok is.Hú!!Micsoda "bölcs"vagyok. :) :)) Találhatunk barátokat itt is.Jó éjszakát kívánok innen Budapestről!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 8. 21:28

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 8. 22:56

Gyorsan beteszek pár képet.Le kellett vinnem Fruzsit ,jön a vihar!!
Kép
Kép
[url=https://postimg.cc/FfqJ6g6X]Kép[/urlZuhog és villámlik.Lezárom. :-h %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 9. 6:31

Jó reggelt Lányok!Nekem már majdnem délelőtt van,mert 4ó 20-kor ébredtem,pont a párom ajtócsukásakor.Ment dolgozni.Már "vágja a centit" ugyanis aug.29-én,a születésnapján/70./ abbahgyja a munkát.Eddig szerette csinálni,most jött el,hogy elég.Remélem a könyvtár mindvégig nyitva lesz,mert ha nem ,meg fogok tőle őrülni,ugyanis napi 1/2 könyvet biztosan elolvas.Gyerekkora óta könyvfaló :littlehearth: :-bd .Tehát reggel korán ébredtem.Zörögni nem akartam a konyhában,mert mindenkinek nyitva az ablaka. Valami hasznosat akartam csinálni,hát olvassuk el végre Lilla társasjátékának szabályát,ugyanis egyáltalán nem értettem meg,hogy az általa borzasztó egyszerűnek mondott játékot.
Beteszem ide ,nézzétek meg,vagy legalább kukkantsatok bele!10 és 1/2 éves gyerek simán megérti és én... :(( :(( :(( :(( :(( és TI????
https://www.szellemlovas.hu/szabalyok/plussmesek.pdf
Szép napot!Paggy %%- @};-
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 9. 6:42

Rita ,Kata,Ági,Ildikó!Holnap "jól" megnézem a képeiteket,mert tegnap csak átfutottam. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 9. 6:54


:) :) :) :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 9. 9:49

Lányok!Visszajöttem pár percre,mert elvégeztem a mélyhűtő takarítást és most megjutalmazom magam 20 perccel.Újabban ilyen vagyok.2 dolog között 1/2 óra-20 perc pihenő,így elég sokáig bírom.Na gyerünk!!
Lányok!BELEVÁGOK!!!A furulya és a tánc/senior zumba/melletta fényképezés tanulásába.Mármint nem a technikába,hanem a látásmódba.Lássuk a kezdetet!Nézem az időt ,el ne vesszek itt,mert rengeteg dolgom van.TAKARÍTÁS.Ma vendégem jön 5 -re.Szeretett Jolim,aki egy lengyel csodanő/szuperül takarít ,5 csillagosan.Házakhoz jár,nekem barátom lett és nem takarítónőm.Vele ma sörözni fogunk.Nekem max egy pikkoló Kozel ,mert nem szabad,de ő nagyon bírja.El ne ítéljétek!Nem alkoholista,csak a melegben a hatalmas mennyiségű munkák után ,megiszik egy dobozzal.
Ő az akinek gyönyörű virágos erkélye van a II.János Pál pápa téren az Erkel Színház szomszédságában.
Húha,sietnem kell,mert lejár a megszabott időm és én állandóan pletykálok.Tehát néhány kép.És a heti fotósanyag:
Válassz témát-mondja a könyv!
Divatőrült vagy,akkor azt,szereted a szép színes anyagokat,akkor fotózd le közelről vagy különböző hátterekkel,kertészkedsz,akkor a növénykéid növekedését dokumentáld,de ne szárazon,hanem a hozzájuk fűződő érzelemmel,stb...
Találtam a könyv elején 2 hosszú,de tartalmas mondatot:
A FÉNYKÉPEZÉS CSODÁLATOS MÓDJA,HOGY MEGFIGYELD A VILÁGOT,MEDITÁCIÓ és kreatívitást fejlesztő elfoglaltság,valamint kapcsolatokat is tudsz teremteni általa.
LÁTÁSMÓDODAT CSISZOLHATOD,ha megpróbálsz a FÉNYEK és ÁRNYÉKOK,VONALAK és KOMPOZÍCIÓK szempontjából szemlélni a világot.Hát ez az.
A héten választok egy jó témát,mondjuk pár hétre.Holnap csak nézelődni térek be.Ez a CSAK nem helyes,mert ÖRÖM LESZ újranézni és olvasni a dolgaitkat. \:D/ :flower1: :littlehearth: :flower1:
Jöjjenek a fényképek,s azután a hét közepéig csak munka !!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 9. 9:51

Kép
NA NEM,EZT NEM HASZNÁLHATOM!Lillának vettem egy hologrammos könyvjelzőt.Csak megmutatom.Nekem jó lesz valami más!! :)) A hétvégén találkozom Lillával.Kimegyek,mert a másik nagymamája vigyáz a házra és Lillára.ÉN VENDÉG LESZEK OTT. :ymhug: Végre láthatom Lillát.
Spoiler: mutasd
Szomorúság ,hogy nem én vagyok a "kiválasztott",megbízható nagyi.PEDIG AZ VAGYOK,csak szegények még nem tudják.Mindig ,aki erőszakosabb,szabályosabb,az a menő.A FELSZÍNEN!!!Nem baj,majd a végén rájönnek.

Kép
Hűha,de elszállt az idő.Futok.Sziasztok.Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 9. 12:31

Sziasztok! DE Jó ! Végre Ági is megjelent, s micsoda jó képekkel, s igazad van Paggy, olyan üde, és fiatalos a megjelenése, hogy csak. A felvétel közbeni megjegyzésen én is jót vigyorogtam Ramos meg persze a szupersztár! :)) :littlehearth:

Paggy, remélem a vihar nem tett tönkre nálatok semmit, olvasom egy két helyen ismerősöknél micsoda kárt csinált a vihar :-q :-w :((

Megnéztem a társasjátékot, én sem értem. és elég rémisztő.
A ruhák viszont gyönyörűek! Nagyon tetszett mindkét cikk amit betettél, ilyesmiket az ágyban szoktam olvasni a telefonról, mikor vizszintbe helyezem a lábaimat, hogy a sok ülést ellensúlyozzam.

Majd meglátom hogy alakul, s lehet lemegyünk. A tegnapi viharból nem volt semmi, és így nem mosta el a barokk esküvőt, mindenesetre úgysem tudok ilyen helyekre Samuval menni, mert ki nem állja! Amint utcai zene van vagy bármi már húz is hogy menjünk haza!

Ma dupla ebéd volt Samunak, mert a tegnapi maradékot + túróstésztát evett!
Nekem csak az utóbbi jutott. De nem baj, nekem ez is elég volt.
Na megyek, mert az előbb itt volt értem, hogy pihenjünk le! Nagy ölelés és nagyon jó időt és időtöltést kívánok mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. augusztus 9. 19:52

Sziasztok!
Végig olvastam mindent! :-)
Nem jegyzeteltem,mert arra nem volt időm, fejből meg biztos a fele se jut majd eszembe, ami akkor még megvolt, mikor olvastam.

Paggy, én meg sem próbáltam a társasjátékot megérteni. Mikor Zoltán kicsi volt előszeretettel játszottunk. Ma már idegesit. Bár nem teljesen igaz, mert a fiamék nagyon sokat játszanak baráti körben, drága társasokkal. Van, hogy kintről rendelik angol nyelven. Egyszer amit hazahozott azzal játszottunk még a nagy karanténos időszakban. Ő mondta mit csináljak, én meg léptem. Ennyi . :-)
Ott hagytam a bba a nézelődést száz éve, hogy a múzeumi anyagot töltötted fel és azon agyaltam a háztartási eszközök mik lehetnek amire rákérdeztél. Vagyis lehet, hogy nem háztartási eszközök voltak, mert nekem egész más jutott róluk eszembe. =))
Örülök, hogy el tudtál menni szabadságra és lubickolhattál abban a szép környezetben. Minden téren :-)
Viszont a nyuszik betegsége , nem evése valahogy kimaradt, vagy nem jól olvastam valamit?
Fruzsi változatlanul kis aranyos, Kobak is, ahogy társaságot szolgáltat neki. A tökök is szépen fejlődnek. Locsolni mennyit kell őket?
Hogy áll a komposzt?
A tibeti videókat újra előkeresem, mert azokat nem néztem meg, későbbre tettem, de kiváncsi vagyok rájuk.
Húha, a párod abbahagyja a munkát! Nem is sokára!

Kata, azért örülök, hogy kiderül mi Samuka rosszul létének oka.
Olvasva amiket irtál eszembe jutott az egyik ismerősöm, aki hasonló cipőben jár, de a fiát pl. az anyja olyan szinten nem fogadta el, hogy szégyellt vele az utcán, vagy bárhol mutatkozni. Meg is volt a véleményem róla.
A levegőtisztitót én sem vettem meg, jól döntöttél!
Nemrég jártunk úgy, kb. egy hete, hogy a férjemet meginvvitálták egy érrendszeri vizsgálatra. Persze, hogy engem is feliratott.
Mondtam neki, rendben, de nem veszünk semmit.
Elmentünk, vártunk fél órát, amiért a guta ütögetett, mert aztán mikor már bent voltunk nekünk meg szólt, hogy késésben vagyunk, mert itt van már a következő. Lényeg: egy karra rakott - mint a vérnyomásmérő -, műszerrel mérte meg a hajszálerek és artériák állapotát. Természetesen Jánosé nagyon rossz lett, az enyém eggyel jobb. Viszont mivel fehér köpeny szindrómám van, a vérnyomásom kapásból 200 / 120 volt, igy az is nyomott a latban sokat. Na ezek után elmondta, hogy a magyar kardiológus szövetség - direkt irom kisbetűvel, mert ilyen szöv. nincs-, ajánlásával vannak a termékek, amik GMO mentesek, csak gyógynövények és minden csuda jó. Természetesen belemnetünk a három éves időszakba, amiben van hat ellenőrzés szintén géppel. Gyanús volt, amit mondott a mágnesről, de hagytam elmenni a fülem mellett, mert olyan meggyőző volt a pasi, hogy még engem is levett a lábamról. Mindez kettőnknek egy évre 240 ezer.
A pénzt átutalással fizettük volna. Mondom este a férjemnek, hogy átutalta-e? Ő meg, hgoy nézzek már utána a cégnek. Na ezután nem kellett a pénzt befizetni. :-) Irt egy e-mailt, hogy nyoma legyen az elállásnak, mivel a pénz nem volt kifizetve, igy ha kekeckedtek volna, akkor sem tudtak volna mit csinálni.
Megfogadtuk soha többet nem megyünk sehova se ilyen helyre.

Ildikó, gyönyörűek a festett képeid! A legutóbbi is nagyon tetszik, meg még sok másik. Van egy búzavirágos képed vázában az asztalon. Rögtön eszembe jutott, hogy ilyet festettem. :-)
A kék szinek sokaságán jót mosolyogtam. AMig nem rendeltem meg a 36 szines dobozos vizfestéket Kinából, addig kettővel dolgoztam. Most meg kánaán van. Nem kell sűrűn már rendelni kintről, mert a vámot ráteszik és a posta is a saját dolgát, nagyon megemelkedtek az árak pluszban. Nemrég mondta a festős csoportból az egyik társunk,hogy majd ötven ezres rendelésre egy huszast fizetett rá pluszban.

Rita! Lilyke gyönyörűséges. A kékes étele eszembe juttatta azt a szint, amivel mi festünk :-) Olyan imádnivaló ahogy élvezi a dolgokat. :-) Elcsodálkoztam az iskolai egyenruhákon, a lakóparki ablakmosáson és a tortákon az üzletekben.
Annyi minden volt eszembe mmig olvastalak, persze most elszállt az éterbe....
Jó dolognak tartom,hogy nem a kukából szedik ki az emberek a megunt dolgokat. Nem tudom ott létezik egyáltalán a lomtalanitás, mikor az utcára rakják a sokmindent?
Itt nálunk azért jobban működik a gyógyszer kiirás a felhőből leszedve, de érthető ott kint, mivel gondolom kisebbek a gyógyszertárak igy és legalább akkor előre tudnak tervezni, beszerezni a dolgokat. Főleg, ha nem azonnal megy az ember a felirt adagért.
A kaktuszok és a többi virág festése őrült hóbort. A kakis könyv, meg a benne levő szuper tartalom szintén. Aki irta a könyvet elég sok problémával küzdhet, hogy ezt olyan fontosnak tartja megismertetni ilyen korban.

Dorina! Emlékeztem a citromos-narancsos gyümölcsödre! :-) Remélem sokat fog teremni! :-)


Lányok, új hobbim van. :-) Gyűjtöm tél utánra a fészekrakáshoz a madaraknak a bélésanyagot. Vagyis, a pihe-puha madártollakat, amit az örvös galambok itt ejtenek el a kertben. :-) Gyűlik szépen, meg Ramosnak a szőrét is teszem el. :-) Aztán majd kiderül mennyire lesz kapós márciusban.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7212
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 10. 7:43

Sziasztok Jó reggelt! :flower1:
De örülök Ági, a hosszú szösszenetnek! Az új hóbortodnak meg örülök, szerintem borítékolható, hogy mennyire fognak örülni neki a madarak! Csak az egerek is ne találják addig is nagyon vonzó fészeknek. Csak a tárolás végett mondom.
Mert azoknak is amennyi eszük van, mindent, minden lehetséges módon beszereznek. Egyszer szétszedtünk egy egérfészket, hát ne tudd meg, megvoltak a hiányzó könyvszélektől, újságokból minden.! x_x :-q
Tele volt a fészek kölykökkel, még nem nyílt ki a szemük.

Játék terén én a különféle mahjongokkal szeretek játszani. na meg a pasziánsz. :-bd

Milyen jó hogy leírtad hogy jártatok ezzel a kivizsgálással! Tényleg hogy el tudják kábítani az embert! De legalább egyikőtök sikerrel járt, s írtatok emailt.

De jó hogy így is tudunk jó irányba hatni egymásra! Már engem is számtalanszor hívtak, de nem mentem el, mert egy vicc,
a vizsgálati összeg is.. Ma ha minden igaz, végre kimozdulunk majd dél felé, így beszéltük meg tegnap, ugyanis nem volt kedvem valamiért kimozdulni, + minden van itthon.
További szép napot mindenkinek, s már nagyon jó lenne, ha nem kellene ezekről az időjárási animálákról olvasni!
Apu falujában is volt ahol levitte vagy az egész, vagy a fél tetőket. Borinál hála Istennek nem . Egyébként rengeteg házat megvesznek arrafelé, és egész paloták épülnek! Két végletű a lakosság. :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. augusztus 10. 14:35

Sziasztok!
Kata, a fészekanyag egyenlőre műanyag kis dobozkában gyűlik a kamrában. Oda egér nem kellene, hogy bejusson. :-) Vagyis nagyon remélem :-)
Jó melegben indultok el délben, de olyan érdekes, hogy régen ahogy haladtunk a késő délután felé, kezdett hűlni a levegő. Most meg akkor tetőzik.

Ma takaritottam az albérlők után, mert akik ott laktak, az iráni pár, azok közül a csaj elköltözött egy garzonba, a srác meg maradt. Otthon ezért megköveznék őket. A szó szoros értelmében. Először nem is értettem miért kellett nekik külön szerződés, aztán leesett. Gondolom jön a lány anyja most hogy szabadabban lehet már kicsit utazni és borulna a bili, ha ideérne . :-)
A srác keresett maga mellé másik srácot, de megkérdezte, hogy muszáj-e neki lányt választani - mondtam neki, ő adja fel a hirdetést, ne én válasszak neki lakótársat :-) - , mert hát a barátnője mit szólna. :-)
Úgyhogy most lett egy szir lakótárs. Nagyon illedelmes srácnak tünik, egyenlőre e-mailba, meg facebookon beszéltünk vele. Igy most mivel végre haza tudtak menni, egy hónapom van kitakaritani a lakást. Nagy kosz nincs, de nem csinálom meg rögtön, mert az egyenlő a pár napos fekvéssel utána. Napi két óra bőven elég.
Fűnyirás volt utána ahogy hazaértem ebédkészités előtt még, meg kapálás, ki is nyúltam, de most már pihi. Viszont úúúgy ennék valami hideg fagyit. De hát nincs. :-)
Ramos is fürdött, mert ahogy locsolódott a tuja, ott rohangált a vizben a tálcáknál és varacskos disznó módba váltott. Igy medence felfújva, Ramos forgott benne, hogy jobban hűljön, most meg már bent van a hűvös lakásban.

Kép

Találtam Ramosról egy videót, mikor felment az emeletre, ahol a férjemnek az üzem van részben megcsinálva. Na a lejövéssel gondok voltak, mert hát betoji azért őkelme. Ez megmaradt neki a hozott dolgaiból.




Ebben az évben végre pár év után ki lettek takaritva a klimák és szinte déltől folyamatosan megy este tizig. Nem is kell ablakot nyitni, csak reggel a hűvösebb időben. Igy totál elvagyunk.
Eszem a parlagfüvet már pár hete, kezdődik nemsokára az allergia idény.
A múlkor a gyógyszertárban a gyógyszerész ismerősével beszélt telefonon és parlagfű tablettáról volt szó. Elmeséltem az én verzióm, köszönte szépen. Egyre többen fordulnak már , vagy legalábbis elfogadják és nem nézik az embert őrültnek , az egészségügyben dolgozók közül is a természetes dolgok felé.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég