Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. április 18. 8:43

Sziasztok!

Jól elaludtam ma, fél nyolckor ébredtem. Addigra Ramos már jól kidolgozta magát, lihegve várta bent a levesét. Most is ugat. Hiába mondom neki, hogy nem kell annyit doglozni. Alkalmi süket.
Kata! Szomorú, hogy még mindig nem fogják fel az emberek, bárki elkaphatja. Vigyázzatok nagyon! Itt sok mindent megszerveznek nálunk. Időseknek gyógyszer szállitás, bevásárlás, befizetések. Mindezt az önkormányzattól, de vannak cégek, intézmények akik szintén bekapcsolódtak. Időseknek, vagy akiknek nincs szájmaszk dobnak be a postaládába. Lehet jelenteni, kiről tud az ember, hogy szüksége van rá és viszik. Varrt maszkok szerintem, ahogy láttam.
Néztem én is a házhoz szállitós bevásárlást, de mivel itt van tőlünk a külső körúton a Tesco, Lidl, Aldi meg egyebek, ezért még nem kértem. Meg a szállitási költség miatt sem.

Paggy, nem is merem leirni milyen munkát gondotlam a párodnak a leirás alapján :))
Elégedett volt a sorozatokkal? Ment utána zökkenőmentesen a megnézés?
Szegény Fruzsin látszik most jól a hatalmas daganat. Jól néz ki a kis csapat a fűben. :-)
Akartam már irni, mert láttam a másik maszkodat is, a sebészit. Remélem jól láttam. Annak a felső részén van fémszál betét, vagy mi. Azt ha az orrodra rányomod, hogy felvegye a formáját, akkor nem párásodik be a szemüveg felette. Mennyit szenvedtem vele elsőnek, nem is akartam felvenni, mert nem láttam rövid időn belül a párától. Most már nincs vele baj.
Az a lilás tulipán nagyon tetszett bimbósnak, meg kinyilva is.
A lányoknak vett virág pedig csudiszép!!! Velük hogy találkozol?
Az azért túlzás, hogy leprásnak nézik az embert a házban. Ha menni kell, akkor menni kell. Állatok sétáját muszáj az esetedben megejteni. Nekünk szerencsére itt a kert.
Örülök,hogy a hűtőd tele és káosz van a sok mindentől a lakásban :-)
Legalább a bolt letudva.

Tegnap ahogy a piacra mentem az ebzet húsáért, meg még tejtermékért, hát gondolkodtam bemenjek-e. Pétnek volt, és annyi autó a parkolóban, hogy csak na.
A polgármester szigoritott. Számláló lesz mától, 500 főnél több vásárló nem tartózkodhat a piacon belül. Szerintem az is sok még, de majd kiderül.
Szerencsére kaptam mindent, elvittem a töpit is a szeretetládához, bár nagyon rosszarcú nők ültek ott és várták a valószinűleg napi szinten vitt kimaradt kenyeret , péksüteményt a templomhoz.
Aztán ahogy jöttem ki a piacról, az egyiket a biztonsági őrök nem is engedték be a piacra. Nem álltam meg tátani a szám, de az is elég volt, amit hallottam. A nő váltig állitotta, hogy nem lopott soha. Nagyon sok a zsebes a piacon, ismerik őket, mint a rossz pénzt szerintem a biztonságiak is.

A paloták engem is elvarázsoltak. Legjobban a középső tetszett. A sétáló utca végén található, gyönyörű a belseje. Az első az egy kis eldugott részen, nem is nagyon figyelne fel rá az ember, mert a zöld fák a bejáratot is eltakarják, beljebb is van az úttól.
A Reök palotát meg most újjitották fel nemrég.
Van még egy pár, ami szembejött velem a neten, beteszem pusztán a tájékoztatás, nézelődés végett. :-)

http://szecesszio.szegedvaros.hu/setak-szeged/

Tegnapi sztárfotó:

Kép


Ilyen volt, mikor az fajtamentésnél elvittük sétálni:

Kép

Ma már festeni is kellene, meg füvet vágni, mert tele a kert pittypanggal.
Holnapra , meg délutánra esőt is mond.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 18. 16:46

Ági és kata! Mindenki!Sziasztok!Mielőtt reagálnék,le kell írjam ,ami feszít.Hallgattam a rádióban a FILMKLUBRÁDIÓ ismétlését.Megint leírom,ne hogy azért elvessétek a gondolatot,mert ilyen vagy olyan oldalhoz tartozik a rádió,mert a kérdésem általános.
Tehát a dokumentum film címe
Dénes Gábor:
KIS MAGYAR HUNGARIKUM
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 18. 17:19

Kivennék néhány gondolatot a vitából:
-A Kádár korszak látszólagos jóléte nagyon sok pénzbe került.Míg más országokban nem volt rendesen ennivaló,mi AZ ÁLLAMILAG,HITELBŐL,TÁMOGATOTT MEZŐGAZDASÁG ÁLTAL ,a külföldhöz képest gazdaságtalanul,ELŐÁLLÍTOTT DOLGOKBÓL,viszonylag jól elkéldegéltünk.A közgazdász azt mondta,Kádár kiadta,hogy amíg a magyarnak van mit enni és inni,nem lázadozik.A mezőgazdaság fölöslegét átvette a SZU csereügyletként:gabona-olaj,hús-olaj,gáz.De a SZU felbomlott és a nyugat is akarta az orosz piacot.Az oroszok azt mondták csak rubelben tudnak fizetni,de nekünk az nem kellett,sőt a németek sokkal olcsóbban adták a termékeiket,mint mi a piac megszerzése miatt.Antall József kiküldte a közgazdászt tárgyalásra,hogy legalább Moszkvát mi lássuk el gabonával,hússal.a németek önköltségi árnál alacsonyabb árral megnyerték a versenyt.Mi a gazdaságtalanul előállított,esetleg ugyan jó minőségű termékeinkkel sehol sem voltunk a piacon.És hitel kellett volna.a nyugatiak elengedték volna az adósságainkat,mnt a többi kelet-európai államnak,de !!!!!és erről a múltkor írtam,Antall József részint mert úri ember volt és azt mondta,mi nem vagyunk kufárok,mi úri emberek vagyunk,megfizetjük az adósságainkat,részint ,mert New Yorkban a magyar gazdasági lobbi nem volt olyan erős mint a lengyel,a cseh.Most jön a kérdésem:
Helyesen döntött-e?-Nem politikailag mondom.A nép fizesse meg ,mert jobban élt előtte?Nem lehet megmondani a népnek,hogy nem kellő szakértelemmel és pontossággal dolgozunk? A gazda,aki már rég nem értett a földhöz ,de vissza akarta kapni a rekvirált vagyonát,most mondják azt neki,hogy NEM?Megértené egy ember is,hogy sokkal ,de sokkal előrébb tartanak a nyugati országok a munkaszervezésben?Hogy nincs már juss,hanem kőkemény kapitalizmus,kiszámított,adagolt trágyával,hőmérővel mért talajgazdálkodással......
A filmben a csodás cukorgyárakat azért adták el bagóért és be is zárták,mert fizetni kellett az adósságot.Az vihette,aki készpénzt adott azonnal és hogy ügyvédek,pénzemberek spekuláció miatt vásárolták fel a földeket,ahol azután semmit sem termeltek.LÁTLELET ez a film.
Na de,én a saját bőrömön érzem a tehetetlenségünket. Az egészségügyben uralkodó feudális viszonyokról tudok konkrétan.Mint napközis tanító néni,bár mindig renitenskedtem a gyerekek érdekében,de azért nem volt nagy baj,nem éreztem ezt a nyomást.Igaz ugyan,hogy a ranglétra alján lévő ember sokkal szabadabb/ÉS Ő DOLGOZIK,A TÖBBI MEG ÉRTEKEZIK ÉS A FEJE FELETT MEGVÁLTJA A VILÁGOT,DE AZ KIT ÉRDEKEL,MIKOR TE "CSINÁLOD A TÖRTÉNELMET",MERT TE VAGY A GYEREKEKKEL :x :)) /Vajon jól döntött?Mi van ,ha megmondja nekünk,hogy fizetnünk kell a jólétért?Az most nem számít,hogy a vezetőink sokkal jobban éltek és hogy ők döntötték el,hogy a hatalmuk megtartása érdekében,hogy ne lázadozzunk,nem szóltak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 18. 17:21

Lányok!Mindjárt jövök vissza és megnézem a szép képeket és reagálok,csak főzök egy teát. :!! :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 18. 18:15

sziasztok! Remélem tényleg esni fog egy kis eső, mert már olyan száraz minden, hogy ihaj...
Na meg aztán csináltam ma valamit... :-o úgy döntöttem visszaadom a matracot és egy másikkal próbálkozom, és beszéltem a bolttal de.-t és megbeszéltük mi legyen. Végeredmény itt a 3. matrac, amit eredetileg elsőre akartam elvinni...hát komolyan normáliiiissss...
mindegy, mivel most volt segítségem megoldódott. DE! a papíron az van hogy 6 óra mire kirúgja magát, a hölgy meg hogy 24 óra...akkor most?!?! Nagyjából azonos áron, visszakaptam 1oe Ft-ot, és még egy 11eFt párnát vettem hozzá...Remélem most már nem fogok oldalra fekve zsibbadni sem a nyakam vállam és a karom. A vásárlási utalványokat egy éven belül kell levásárolni. és ismét egy DE...remélem ez már ténylegesen a jó matrac lesz. Egyébként a hölgy még adott kedvezményt, hogy minél kevesebb veszteség érjen engem is.
Most nem csináltam képeket, mert másokhoz kellett alkalmazkodni, de nagyon nagyon kevesen voltak, fegyelmezettek, türelmesek az emberek az eladók és a vevők egyaránt, bár lehet hogy csak szerencsém volt :D ;) . Mindenesetre kissé ki is merültem és ebéd után fél 5-ig aludtam, s még így hogy írok is egy árnyalatot megszédültem. Samum meg persze élvezte a helyzetet, s nem csináltam de majd itthon egy kis szájmaszkos képet. Még igy is ennivaló volt a mosolyával...mert kiült a szemére, hogy milyen boldog. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Ági, az jutott eszembe, látva Ramos első képét, hogy ég és föld a két kép élethelyzete és kisugárzása. Az előző hogy vajon most igaz e ..a másodiknál meg ilyen jó dolgom van itthon...regényt lehetne írni őkelméről is.
Jó hogy minden van itthon úgy általánosságban nálatok is, és bizony nem győz az ember figyelni mindenre a környezetében.
Paggy, hát szívesen betársulnék Fruzsi mellé egy kis hempergésre...Nálam is egy kis káosz van a konyhában a nagy konzerv, tes, liszt rízs stb. felhalmozása végett, de legalább van mihez nyúlni...Egyszer minden elfogy. Ja! S megnéztem a linket is az időről, mindenki úgy fogja fel , és dolgozza fel, ahogy tudja, csak aki nehezen bírkózik meg a kialakult helyzettel annak nagyon nehéz. Egyébként hozzáállás kérdése még akkor is, ha igenis vannak nehézségek, mert az emberek csak éltek egymás mellett és nem egymásért, és a bezártság előhoz jót rosszat...csak itt megint az a kérdés, hogy mivel kezdenek vele. lehúzzák a rolót, vagy adnak időt, lehetőséget a másik meghallgatására, van e empátia a másik megsegítésére, a gondok együttes átbeszélésére és megoldására, adnak e időt egymásnak és egymásra! Ez most olyan időszak valahol, mint a jegyesség, még nem ismerem még a másikat teljesen, mert lakva ismeri meg az ember a másikat, bár néha még úgy sem. Na most meg egy tüzoltóautó...szerencsére nem ide tartott..
kizökkentett..Na mindegy így is sokat írtam....puszim mindenkinek! Maradjatok, maradjunk egészségesek... :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 18. 18:28

Paggy, az előbb küldted ezt a privatizációs dolgot, ez is pro kontra, biztosan lehetett volna jobban is, amire emlékszem hogy úgymond a tartozás miatt vittek sok mindent, de én személy szerint nem engedtem volna az Eunak sem hogy a mezőgazdasági létesítményeinket leállíttassák, mert ez volt az egyik feltétele annak hogy beléphettünk. tulajdonképpen ez félig öngól volt, mert így sok mindenben meg úgymond nyugatról szorulunk sok mindenre! Ezt most nincs kedvem bővebben kifejteni, csak annyi, hogy több mindent másként kellett volna, és Orbán érdeme többek között hogy az előző éra sok baklövését sikerrel kinullázta, sőt több területen hatalmasat lépett az ország, de ez még nem a kánaán de szerintem nem is lesz az, de nincs IMF hitel és a többi, mert azt már az ország visszafizette. Pont a baloldal szégyenteljes törekvése, hogy ellenségként és nem ellenfélként viselkedik, és mindegy nekik hogy kell e3 hitelt felvenni, mert az emberek ha hitelt vesznek fel és a többi, nem fognak a spirálból kijönni...ez nem minden hitelre igaz, de nagyon nehéz józanul teljes ismerettel rendelkezni....Lásd a múltkor még engem is rá akartak venni egy hitelre...alig bírtam lerázni. Persze, nem mintha nem tudtam volna elkölteni, vagy befektetni valamibe, de nézd meg itt ez a fránya cv. ez sem olyan dolog, amit az ember olyan nagyon várt, de az biztos, hogy utána semmi sem lesz ugyanolyan, viszont ennek is lesz majd egy pozitív hozadéka. csak az embereknek fel kell nőni a feladatokhoz, az új helyzetekhez. A többit az idő megoldja, csak legyünk egészségesek, tettrekészek, már amennyire lehetséges, mert az idősök bár nem mindenki sok jó tanáccsal tudnak élni, és példával demonstrálni is, főleg akik átélték a holokausztot, 56- és a többi. Egyszerre kell falusinak és városinak lenni, tehát nyitottnak kell lenni mindenre ami előre visz, és nem visszaránt ,... :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 18. 18:57

Megérkeztem.
Igaza van Katának,ég és föld a 2 kutyakép.Szomorúvá tesz,ha látok lekonyolult füle-farka kutyát.Ramos gyönyörű lett -kiteljesedett.Jó helye van és megérkezett. :ymparty: :ymparty: :ymparty: Ma kértek a rádióban segítséget a kutyamenhelyek.Persze az embermenedéknek kell adni,de ugyanúgy az állatoknak is..---Nem szabadna 500 embernek egy piacon lennie,vagy olyan óriási területen van?Ma mondta egy ismerős kutyás a túloldalon állva,hogy az egyik ilyen nagyáruházban millióan vásárolnak,mintha nem lenne vírus.Ami még ijesztő,hogy az időseknek jó sokáig fentartják majd a karantént.Remélem nem igaz!--Jó lesz,ha már festesz,mert kell egy kis szépség!Minden nap valami jó!
Kata!Nahát,milyen rendesek,hogy kicserélik mindig a matracot.És az elsőt vetted meg? :)) :)) :)) Meséltem,hogy a vejem is cserélgette,s azután vett egyet és mégis a földön egy szőnyegen meg egy paplanon alszanak. :)) :)) :)) Jót tett a lelketeknek a kimozdulás?Kapott valami finomságot Samuka?
Kata!Muszáj mozogni,mondom én a,ki majdnem gurul =)) ,mert elzsibbadunk.MACITORNA,olyan fogmosós maci,mint régen volt.Törzsfordítás jobbra-balra,törzshajlítás előre-hátra........
Lányok!Sül az egybensült tarja paradicsommal-padlizsánnal és rágcsálok egy kis gyömbért,kortyolok hozzá teát.megöntöztem a kertem .......
Hozok néhány képet.Szép estét!Paggy
A lényeg kimaradt Áginak:
Sikerült a páromnak 4-t megnézni,s azután megunta :)) A foglalkozásról,majd akkor írok,ha válaszolnak neki,DE NEM SÍRÁSÓ :)) :)) :)) ,de közel van hozzá!!! :)) :)) :))
A párom elvitte a gyönyörű virágot a lányoknak és betette a kertbe,majd lemennek érte.Biztosan tetszeni fog nekik.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 18. 19:03

Palántakert:
Kép
CICKE_RUMCAJSZ :
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 18. 19:07

Lizike:
Kép
Fruzsi:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 18. 19:10

Sül a hús,nagyon finom az illata!!!!
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. április 18. 20:48

Sziasztok!
Nem akartam már ma bejelentkezni, mert hulla vagyok.
Segitettem csomagolni nagy méteres alkatrészeket a férjemnek, hogy neki ne kelljen ezzel időt vesziteni, tudja gyártani őket. Fent az emelet erre van félig berendezve. Aztán meg levágtam a füvet, belocsolt a rendszer, de felügyelni kellett. Rohangálni állandóan nézni a szivattyút, mert kevés a viz most a talajban, levegős és lenullázza magát, ami annyit jelent, hogy el is romolhat.
Hulla dög fáradt vagyok. Már megfürödve, hajat mosva ülök itt és nézem majd a kis sorozatom.
Elolvasva amit irtatok, holnap válaszolok, de Paggynak muszáj irnom, mert akkorát visitottam, hogy tudnia kell róla. :))
Tényleg arra gondoltam amit irtál, vagyis a párod új és remélhetőleg leendő munkahelyére =))
Jajj, még mindig röhögök.
Na ezek után nagyon drukkolok neki, hogy sikerüljön és megtudjuk mivé képezte át magát.
Holnap jövök, de most le kell feküdnöm, mert k.o. lett a derekam.
Jó éjt mindenkinek!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. április 19. 7:27

Kislányok, hat oldal lemaradásom van. Kezdek olvasni. Épp látom, hogy kilenc naposka volt Lilyke, amikor
utoljára képet tettem be róla. Azt is pótolom, hiszen ma már nagy két heteske és három naposka a drága. :D

Ági, megfordítottam a házi kézápolós képedet.

Na, most én is dicsekedhetek odaégetett kajával. Épp főztem, az utolsó simításoknál tartottam, amikor
Zsuzsi küldött egy videót Lilykéről. Nem lett ennyire vészes a helyzet, amennyire gondolni lehet a látványból.
A szójaszósz miatt tűnik nagyon odaégettnek. A kaja menthető volt szerencsére. Később azt is kiteszem.

Spoiler: mutasd
Kép

Mi a Kossuth kiflidet diós félholdnak hívtuk. Gyerekkorom sütije.

De jó lett a locsolós kép! Gyönyörű lett a kalács! Valamikor én is nagyon sokat sütöttem, csak úgy vacsorára
is a gyerekeknek. Aztán amikor lett kenyérsütő gépem, akkor beprogramozva, reggelre is lett friss kalácska.

A békák kuruttyolásába, egy-egy cinege is beleénekelt. :D Jó nagy hanggal keresik a párjukat. :))

Balról a második kislány vagy te. Azonnal felismertelek!

Úgy látszik az, hogy kevesen vannak az utcákon, egyeseket bátorrá tesz. Milyen mocsok volt az a pasi is! Ha
lettek volna járókelők, ő is csendben ment volna a járdán. Most már ezzel a tudattal fogsz elindulni otthonról,
és felkészültebb leszel.
Spoiler: mutasd
Ha minden kötél szakad, jól tökön rúgod, hadd zápuljon meg a tojása. :)) Erre tanítottam a lányomat is.
Jó végső érv. Mondjuk egyetemistaként vettünk neki csilipaprika sprét is, mert egyszer fényes nappal, sokak
szeme láttára kellett egy villamosra felmenekülnie, két fiatal pasi elől.

Guszta a rakott krumpli és a zserbó is, nagyon szerettem őket. A rakott krumplit vegán módon is el lehetne
készíteni, de kezdetektől kerülöm a régi ételeim veganizálását. Teljesen új főzési módokat és ízeket akartam
megtapasztalni.

Én is szeretem a mákos nudlit, csak az enyémen nem volt ennyire folyósra elkészítve a mák. A mák amúgy is
hatalmas nagy kedvencem. Mára már nem eszem sütiben, de a kásámban minden nap ott van mákliszt formájában.

Gyönyörűek a virágok! Nekem is van szép meggy-, meg barackvirág fotóm, majd hozom.

A paloták videóit nem nézem meg, mert így is három órája olvasok és írok, bocsi!

Ramos igazi sármos pasi! :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. április 19. 7:28

Paggy, az én falumban nincs, de az iskolaudvaron lévő négy darab, százévesnél is öregebb gesztenyefán
rendszeresen fészkelnek dolmányos varjak. Szép megtermett példányok, rengeteget hangoskodnak. Húsevők,
szemben a vetési varjakkal. Vajon mit tud magának kitúrni az emberi hulladékból? Kár, hogy erre kényszerülnek.

Tetszett a barátnő látogatás! Aranyosak a kutyuk. Nálatok előrébb tart a természet, mint nálunk. Minden nap
megyek, és még sok a szürke fa, bokor.

Köszönöm a vejednek a locsolást!

Tyúkhúr! Ha kimegyek az udvarra, mindig legelek belőle nyersen. Szeretem. De igazad van, ki kéne próbálni főve is.

Nagyon látványosak a virágszigetek. Csodálatos az azálea!

Itt a faluban épp úgy mennek a dolgok, mint eddig. Mikor valaki megy az utcán beköszön a kertekben ügyködő
szomszédoknak, ismerősöknek (mondjuk nálunk mindenki ismerőse mindenkinek, kb. 600-an vagyunk :D ),
beszélünk pár szót, és megyünk tovább. Amíg kiérek a faluból ez jó párszor megismétlődik. Mindenki minden nap
megkérdezi, hogy a szokásos sétámra megyek-e. :)) Aztán a falu végétől már csak a nagy csend marad, meg a
madarak csicsergése. Nálunk nincs elzárkózás, mert eleve köztünk van a kerítés.

Kata! Azt hittem, ettől jobb a kapcsolat közted és a sógornőd között. Essen rosszul, hogy nem jött, nem keresett,
de bocsáss meg neki, ne tarts haragot. Hívd fel te, kezdeményezd te a beszélgetést. Mondd el neki, hogy mi az, ami
rosszul esett neked, aztán meg beszélgessetek egy jót.

Leköpdösik az emberek egymást? Mi a fene? Itt a "sötét" Borsodban sem csinálnak ilyet!

De sajnálom, hogy nem jutottatok le! Nem baj, addig is nézzük a harmadikról készült fotókat. Úgyis gyorsan változik
most a természet, és jönnek a szebbnél szebb felhők is.

Most olvasom, hogy az új matrac kapcsán mégis kimozdultatok. De jó! Muszáj lenne néha. Ha kellő távolságot
tartotok, nem kaptok el semmit.

Kedves Ica! Köszönöm szépen a gratulációdat. Igen, mindenki nagyon jól van. Ma hozok pár képet.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. április 19. 8:27

Pár kép Lilykéről. Kilenc naposat még tettem ki, onnan folytatom. Egyébként a hordozóban sokkal
nagyobbnak néz ki, mint valójában. Némelyik kép csalóka, de az igaz, hogy látni rajta, hogy szépen
nődögél.

Pont két hetes volt (három napja), amikor egyik pillanatról a másikra kiütések jöttek ki rajta, főleg a lábán
és a kezén. Az orvos azt mondta, semmi gond, ez csak szokásos babakiütés, nincs vele tennivaló.
Arra azonban számítsanak, hogy vándorolni fog a testén. Így is lett. Másnapra a lábán más semmi sem
volt, viszont átment a nyakára és az arcára. Emiatt láttok majd "pöttyös" képeket. Egyébként Lilyke
észre se vette. Nem volt nyűgös, úgy evett és aludt mint a kiütések előtt.

Spoiler: mutasd
10 napos:

Kép

11. napos:

Kép

12 napos: takaró, zokni lerúgva az oldalra fordulás miatt.

Kép

Kép

13 napos: Evés után beájulva. A zokni még fent van. Gondol egyet, oldalára fordul. Takaró és zokni ismét
lerúgva. :D Ez a kiságya hordozható utazókiságy. Ez a nappaliban van, itt alszik napközben.

Kép

Kép

14 napos: Ekkor jöttek ki a kiütések a kezén és a lábán. Mennek a kórházba.

Kép

15 napos: az arcán is megjelentek a pöttyök, de a lábáról nyomtalanul eltűntek, és a kezén is alig látszódtak már.
Az orvos szerint 4 hét alatt kell elmúlnia.

Kép

16 napos: Tegnapi fotó

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 19. 10:45

sziasztok lányok! Szép reggelt, végre viszonylag jót aludtam...talán tényleg ez lesz az igazi..
https://www.dormeo.hu/fresh-prima-hero-matrac.....ezt vettem meg. :D
https://www.dormeo.hu/dormeo-renew-natu ... cvedo...ez viszont csalódás, mert lecsúszik, összegyűrődik alattad...csak teljesen lapos matracra jó,,mert csak akkor éri be alul ahogy kell. :-q
https://www.dormeo.hu/dormeo-air-smart-parna-40x60..ezt is, mivel nem tudtak pénzt visszaadni.. :(( Még nem avattam fel, mert ki akartam próbálni hogy milyen a megszokott párnákkal a matrac.. :)
mindjárt..
Át kellett állítanom a centrifugát, mert a babaruha programon tocsog a víztől...ez is nonszensz--

Rita, édesen nődögél az a kislány, a pöttyök meg majd elmúlnak hogy jöttek ugyanúgy ...de már most még alvás közben is hogy megvannak máris a kis szokásai... :)) ..zokni nuku...kíváncsi leszek, mikor kezdi majd a kezével is leszedni :)) Samu is anno sportot űzött belőle.. :)) de volt, hogy a járdán találtunk cipőcskét, és kerestük a tulajdonosát, de aztán meglett!! :D .

Samunak már melegszik a tegnapi maradék, majd csak utána főzök... ;;) ..lustaság fél egészség címen. De most én meg akarom csinálni a túrós tésztát, és ugyanabban az edényben főzve ugye a pörköltet csinálok előtte akkor nem tudok tésztát kifőzni. Annyira megszoktam az AMC-s tésztafőzést, hogy el sem hiszem hogy nem áll rá a kezem másra..pedig edényem van, nem az az akadálya. így viszont biztosan kifogy minden. :)
Paggy, nem győzök gyönyörködni a palántáidban. Itt sajnos még a folyosón sem lehet virág, és így nagyon kopár minden! :(( .

Ha minimálisan nagyobb lenne a kilépő illetve legalább erkélyem lenne az más. Lehet mégis veszek egy kiskertet..akármilyen kicsi, azért mégis lenne hol levegőn lenni... :) De ez most még csak egy futó gondolat... :(
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 19. 11:49

Sziasztok!Mielőtt még tüzetesebben megcsodálnám Lilykét leírom:
Halálfélelmem volt az este.Megszegtem a szabályt miszerint se gluténes,se laktózos éte3l!!!De én a rosszkedvemben HÚSZSÍROS KENYÉR és TEJSZÍNES KÁVÉT---,mna estére elkezdett lüktetni az agyam-a görcsök mindenhol a testemben-bevérzett az egyik szemem.A sors állandóan figyelmeztet,de én egy örök renitens vagyok,a fene egye meg!!!Mától tilos a fantasztikusan finom tejszínes/nem laktózmentes/ kávé és a zsíroskenyér.Ülve aludtam,hogy nehogy agyvérzést kapjak az agyamban a görcsöktől elpattanó értől.Na így jártam magam miatt. :(( :(( :((
A többi hozzászólást a következőbe teszem,ne hogy összeérjen az általam vázolt rosszal.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 19. 11:50

Most nézelődöm.
bocsánat,kicsit késtem,mert 2 "vendégem" lett hirtelen.Julikáék eljöttek meglátogatni,s kivittem "velük" a kutyákat.5 m-re egymástól.És a lányomék is betoppantak az UTCÁNKBA tőlem 3 m-re megálltak.Olyan szomorú volt,de mégsem ,hogy nem tudtam Lillát se megölelni.De van egy jó hír,megszülettek a kiskutyák,ezek közül 1 lesz június 8-án Lilláé.Édesek,majd küldök képet.
De most vissza ide a GYÖNYÖRŰ KIS KARAKTERES LILYKÉHEZ.
Rita!Nagyon édes baba az unokád.Már igen csak fejlődik és nem hiába kos jegyű,mert forog mozog és belevaló kislányka!!!!Minden kicsinek van valami a bőrén.Emlékeztek, a mi időnkben az ÉLETTANI SÁRGASÁG volt a gond,ami a közös vérkeringésből a babában maradó vörösvértestek lebontásából származik.Még lámpázták is őket.Gondolom Rita,amikor csak lehet ott bámulgatod a kicsit.Sajnálom-sajnálom ,hogy vissza kell fogni magad,mert nem ölelheted meg.Nem sokára ,remélem,már repülhetsz hozzá! %%- %%- %%- %%- Zsuzsi változatlanul jól van?És az apuka?Vele is kell törődni!!!! :)) :x
Rita!milyen bátor szöveget írtál Áginak!!! :)) az inzultáló srácnál.Hű,én inkább elszaladtam volna,nem vagyok verekedős,de IGAZAD VAN.Hogy haladsz az iskolában?Hány 1-t kaptak a be nem jelentkezők.A volt kolléganőm mesélte,hogy 1-t kell adni annak,aki nem jelentkezik.Rita!várom a szép ételfotókat és FŐLEG A SÉTÁLÁSI TELEFONOS FOTÓKAT.Köszönöm a képeket.
Kata!Kíváncsian várom a matrac sorsát! =)) =)) =))
Áginak és Mindenkinek jó pihenést a szeles,hűvös időben!Üdv.P :flower1: ~o) :movingflower: aggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. április 19. 13:29

sziasztok!
Gyors beugrottam, mert még sok a dolgom mára!
ELőször is Paggy! ÚÚristen!! Vigyázz magadra és most már kerüld amit kerülni kell! Az ember nem is gondolná, hogy ilyen baj lehet ezekből a kicsinek mondható bűnökből.
Rita, Lilyke tünemény! Ezzel a megfordulásával mindig megmosoylogtat!
Kata, örülök, hogy jó lett a matrac!
Megyek csinálom a tennivalóim. Kicsit szomorkás az idő, nem tudom ideér-e majd az eső.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 19. 13:48

Paggy, nyugodtan bűnözhetsz, egy , nem két dolgot felejtettél el ...de gondolom annyira kívántad már hogy ezért...

Zsíroskenyér tejtermékkel együtt TILOS annak akinek epegondjai stb vannak, vagy hajlamos a migrénre...CSAK TEÁVAL, s minél citromosabb annál jobb..---
Ha ez a reggeli, akkor vacsorára lehet tejeskávé mondjuk a mi gyerekkorabeli...egyébként nekem a koffeinmentestől mindig megfájdul a fejem, de ha koffeinos akkor semmi gond. Ja és mindig csak lefőzött lehet nálam, mert a másik fajtától még ráadásul olyan vagyok mint akit csalánnal ütöttek...
szóval időintervallum minimum12 óra! És óvatosan a mindenféle magos kenyerekkel, mert azok is csinálnak néha úgynevezett keresztallergia szerűséget, ami pl olyan mintha csipkednék az epét..+ gyomorsav...Saját tapasztalat...
Plusz most a hirtelen nagy meleg.. ;;) ;)
Most annyiból jó a kutyásoknak, hogy muszáj kimenni..bár amennyi rossz idő volt mostanában...még abban sem vagyok biztos...
Ha jól emlékszem /nem biztos..retriver lesz Lillácskának...hát az sem szobakutya, ugyancsak dolgozni kell vele, és mindenre megtanítani...busz, metró villamos stb...szájkosár, stb....szóval most én lettem egy kicsit lámpalázas, mert egy városi kutyától sokkal több minden kell hogy elvárható legyen mint egy falusitól. ;) :D :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 19. 14:02

Itt a mama és a "babák". :)) :x :littlehearth:
Spoiler: mutasd
Kép

Köszönöm a jótanácsokat Kata :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: ,megfogadom.Paggy @};-
És a lányomék nem Bp-belterületén laknak,tehát környező település nagy kerttel.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 19. 14:16

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. április 19. 17:23

Paggy, gyönyörű a Golden...nekünk is volt 3. :D
szuper a videó amit küldtél ott is lehet tényleg bűnözni...el is határoztam, hogy nem pörkölt lesz, hanem szeletelt sülthús rizzsel és almaleves...minden füszer van hozzá itthon... :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. április 20. 7:46

Később fogok olvasni, most kiteszek pár kaját.

Hűtőellenőrzés következménye ez a zöldséges-szójaszószos tészta. Egy közepes cukkini vége
vészesen puhulni kezdett, és volt még négy szem szép nagy kalapú barna csiperkém, ami
önmagában fél fogamra se lett volna elég, szóval kellett az árukapcsolás a cukkinivel. Egy
közepes lilahagymát, és egy gerezd fokhagymát is tettem melléjük. Pici olajon hirtelen
lepirítottam a lilahagymát a fokhagymával, majd a gombát és végül a cukkinit. Csak só és
bors került rájuk. Közben kifőtt a tészta, amit leszűrés után azonnal a pirított zöldségekre
dobtam. Szójaszósszal meglocsoltam, és jól összekevertem, és kicsit együtt pirítottam még
őket. Ekkor csipogott a telefonom. Sejtettem, hogy a lányom küldött valamit. Videó érkezett,
amit kétszer meg is néztem. Ekkor kapódott a tészta az edény aljára. :D A képét tegnap
megmutattam.

Kép

A cukkini másik felét másnap ettem meg. A gomba tönkjeit nem mindig egy időben eszem meg
a kalapjával. Most is volt pár tönköm (az előző napi négy barna csiperkéé, meg még a társaié
azt megelőző napokról). A tönk apró kockára vágva, paradicsommal vagy hagymával, vagy mindkettővel
lepirítva, nagyon finom alapot biztosít az ételeknek. Aztán kallódott a szekrényben egy kukorica
konzerv is, amit pár hónapja a csicseroborsó helyett kaptam le az egyik üzletben a polcról. Emiatt
kicsit mexikóisra vettem a figurát. Volt még egy kevés fajitas fűszerkeverékem, azt is előszedtem.
Két kisebb paradicsom is került a hűtőből, és pár perc múlva már készen is lett ez a kukoricás-
cukkinis ragu.
A köret zab, de most előtte való este beáztattam. Másnap az áztató vizet leöntöttem róla, és
a kuktában öt percre állítva az órát, egy fél krumplival, egy fél répával és sóval készre főztem.
Áztatás nélkül 30 perc, áztatással 5 perc. Nem kis különbség a villanyszámla szempontjából nézve
sem. Ezt csinálom azóta a tönkölybúzával és a barna rizzsel is. Hihetetlen, de másnapra a vízben
ázva olyan puhák a szemek, hogy nem kell erőlködni rágás közben. A képet nézve, eszembe
jutott, hogy kevés olajon hagymát és fokhagymát is pirítottam alá.

Párolt brokkoli és kelbimbó is került a tányérra, egy kevés saját készítésű tofumártás kíséretében.

A tofuk különféle keménységben készülnek, attól függően, mire akarjuk használni őket. Ez egy lágy
tofu volt, mert valami krémeset akartam kipróbálni belőle. Aztán szemem elé került egy tofumártás
recept, azon a vonalon indultam el. Széttördeltem a tofut és egy kevés vízzel, egy kisebb citrom
levével, egy kiskanálnyi juharsziruppal meg sóval összeturmixoltam. Nagyon fincsi lett!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. április 20. 8:00

Már korábban rájöttem, hogy a spenót mennyire passzol a brokkolival. Reménykedtem benne,
hogy a kelbimbóval is. Jelentem, nagyon jók együtt!

Amíg elkészítettem a fokhagymás spenótot, addig a sütőben megsült az édeskrumpli és pár darab
almával meg paradicsommal megrakott gomba. Csak amikor készen lett mertem rátenni a tofumártást,
mert nem tudtam, hogy viselkedne a sütőben, de legközelebb ki fogom próbálni. A kész spenótba
belekevertem az előző napi párolt brokkolit és kelbimbót és kész is volt az ebéd.

Hogy az alma mindenbe jó!!!

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. április 20. 10:09

Ó Rita!Olyan hálás vagyok Neked az ételekért és a gyönyörű fotókért.SPENÓTOS KELBIMBÓ +édesburgonyás "cucc" ,ha betettem a képeimet ,leírom.A sétás fotót is kérem szépen majd,persze csak ,ha tudsz csinálni,mert jó rég óta nem jutok ki Budapestről és különben is bár szeretem nem az én világom a "vad természet".Igazi városi balkon- és előkertlány vagyok.Pont ezért szeretem a kisvárosi,falusi életképeket,fényképeket.nemcsak hogy szeretem,de nagyon nagyra becsülöm a nem Pesten élőket.Tehát várom MINDENKITŐL ,aki csak tud, a jó "kis" képeket.Persze gondolom, Ti itteni társaim, is vagytok vagytok vele,hogy szívesen olvassátok a más helyen között élők hangulatírásait és vagy fotóit. :x :ymdaydream:
Kata!Mindenképpen főzzél valami finomat.Jól hangzik,amit írtál:e szeletelt husi rizzsel és almaleves!!!!!!!!Remélem lefotózod! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :movingflower:
Nagyon izgulok Lányok,mert hoztam NAPSÜTÉSFOTÓKAT a reggeli kutyasétáról és a végén sikerült egy TASLÁN MŰVÉSZI KÉPET csinálnom.Csak gondolom,még nem láttam nagyban.Most hozom a képeket.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég