Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 16:53

Szia Rita!Nem lehet látni a képeket.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 13. 16:55

Paggy, vacakol a postimages, várni kell egy kicsit. A feltöltés is nagyon lassan ment neki.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 17:02

Rita,Kata!Olyan klasszak a látható képek.megvárom mindet.Addig a láthatókról írok és kérdezek.Előbb viszont.Rita régebben kérdezted.A tökből 2 a hátsó udvarra megy,a többit elosztogatom.Kata!A cicaorvoslást elhalasztottam a jövő hétre,mert hirtelen sok dolog jött.Holnap viszem a Fruzsit ultrahangra,hogy kibírna-e egy altatást a szíve,ha esetleg kifakad a daganata.Erről nem írok többet. :ympray: :ympray: :ympray: Mosdt nézem a képeket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 17:07

Rita!Zseniális vagy a lakatos képekkel!Kész dokumentumfotók.Nagyon-nagyon vicces,amit hozzáfűztél.A "hárman" egy lakaton,lehet,hogy a gyerekük?!És a Jolános kép is szuper.Tetszik-tetszik-tetszik!!! =))
A padok is!!!!!!!!+!+! :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd Olyan hangulatos minden!!!!Szinte kedvem lenne odaszállni.De most esős idő van.MAJD FOLYTATOd,HA VISSZAJÖTTÉL.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 13. 17:16

Kis apróságokat hoztam még:

A sétálóutcán egyes házak előtt a burkolatban látni ehhez hasonló táblákat. Szeretem, hogy
megemlékeznek róluk.

Kép

Kép

Még a legelső angol utamon manchesterben láttam ilyen védőhálót egy renoválás alatt álló házon.
Emlékszem, hogy akkor be is tettem ide. Lehet, hogy nektek, akik nagy városban laktok már régóta,
nem új dolog ez, de én még csak most látok itthon először ilyet, és nagyon tetszik. A Városház tér
mellett volt ez az épület.

Kép

Egy cukrászda belsejében fotóztam ezeket a macikat. Amíg nem voltak kinyitva is ott ültek.

Kép

Nem szőrszálhasogatásnak szánom, de a menü harmadik sorában elírták a mungóbabcsíra nevét
mangóbabcsírára. A mungóbab egy hüvelyes, a mangó meg egy gyümölcs.

Kép

Még egy szőrszálhasogatás. Olyan szép ez a régi épület! Szerintem nagyon nem illik hozzá ez a
modern, csupa üveg erkély. Itt a képen nem mutat olyan furán, mint élőben.

Kép

Ezen csak megakadt a szemem. Nem szoktak kínai üzleteknek magyar női neveket adni.

Kép

Szintén megakadt a szemem a söröző nevén. Miskolc régen kereskedő város volt, most meg iparváros.
Honnan szedte a tulaj az Arany kasza nevet? Nem baj, sőt tetszik is, csak szöget ütött a fejemben.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. április 13. 17:19

Hű, Paggy! Még nincs vége! =)) De azt hiszem, hogy már csak holnap folytatom.

Addig egy szép sárgászöld csigusz. Még nem láttam eddig ezt a fajtát. Lehet, hogy nagyvárosban
szeret csak élni?

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 17:21

mOST ELŐSZÖR KATÁNAK ÍROK.mINDKETTEN EZER PIROS PONTOT ÉRDEMELTEK A SOK KÉPÉRT ÉS A RÉSZLETES BESZÁMOLÓÉRT.nEM SIETEK,MERT OLVASGATOM ÉS NÉZEGETEM .mÁR MEGINT MEGNYOMTAM A caps look gombot és úgy maradt.Riat!Csak nyugodtan,nem sietek. :-h
HÚÚÚ,de szuper a csiga,még nem láttam ilyent.Imádom a kis apró lényeket,ahogy intézik a dolgaikat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 17:33

Kata!Írtad,hogy túlzásba vitted a filmezést.NEM CSODÁLOM!!!Olyan bőséges választék van!!Köszönöm a filmkészítőknek és fordítóknak az izgalma,drámai,megható,romantikus és nevettetős perceket/ÓRÁKAT!!!!!! :flower1: :flower1: :flower1: ^:)^ Amikor elhal a lábad,mert annyit ülsz a fenekeden filmnézés közben :)
Érdekelne a fekete szappan.Miből van?Szénszappan??? :)) :)) :)) Nálunk teafaolajos és rózsás van.Mindkettő nagyon finom és persze drága volt,de sokáig tart és jó minőségű.Jó lehetett a joghurtos-almás.Átsült rendesen.Azért kérdezem,mert elég vastagnak néz ki.Hány fokon sütötted?
A lakóközösségről.Szerencsém van az utóbbi 3 évben,azelőtt,hát......Elhiszem,hogy nem lehet mindenhol ilyen.Emberfüggő-lakókfüggő.Nagyon kifejezi szerintem azt amit írtál,hogy kívül belül sivár.De nem baj,mert ott vagy TE a WONDERWOMEN,a felhőfotós,paradicsomtermesztő és nem utolsó sorban a SZUPERANYU!!! :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Tudod ki az a WoNDERWOMEN?Lehet,hogy nem így kell, írni.mindjárt megnézem.
Lillától hallottam a nevét és azt hogy az elmúlt évben annak akart öltözni farsangkor.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 17:56

Rita!Nem is tudok betelni a sok jóval!!A szép Erzsébet tér a szoborral?Ki ő???Szökőkút-virágok-csodakupolás volt fürdő.Milyen hangulatos lenne újranyitni!Így képzeltem el a német BADGASSTEINT,ahová az úrhölgyek jártak gyógyfürdőzni./Raktam már be ismertetőt a városról./De Magyerországon is, LÁM CSAK ,MILYEN SZÉPSÉGEK VOLTAK!!Vannak!!!.Hiszen közel van Miskolctapolca!!!!!JAJJJ-JAJJ,de élvezetes képek!!Az obeliszkes freformátus templom-majd ha lesz időd ,bemennél körbenézni?A fantasztikus aranykakas.El sem hiszem,hogy ekkora.A tájkép gyönyörű. :-bd :-bd :-bd Gondolom egy városi fotós készítette jó időben,megfelelő fényviszonyok között.És hát a fák!!!Rózsaszínű koszorúslánycsokrok.Köszönöm szépen Rita!Jó készülődést és szerencsés utat!!!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 13. 20:12

https://sandorzsolt.com/bemutatkozas/
A BÜKKI BORVIDÉK borásza.Szép képek!!!
".....Miskolcnak micsoda bormúltja volt!A XVI.században 5-600 család foglalkozott ezzel.A környező utcák nevei is erről adnak tanúbizonyságot....."
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. április 13. 21:41

Sziasztok. Most beléptem, eddig nem voltam, egy képet sem láttam.
Próbáljuk ki.
Paggy drága én sem regisztráltam az oltásra....... kicsit kivárok.
Most kivettem a rossz linket. Nem én rontottam el. szabályosan csináltam.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. április 13. 21:44

Valami nagy marhaságot tett ide ki a gép. Hogy kell törölni, mert nem tudtam.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 13. 22:08

Sziasztok! Paggy, 17o fokon kell sütni 45 percet és nagyon finom lett, igaz én 6 almával csináltam...de megérte!
A szappan pedig
https://www.drkrem.hu/szepsegapolas/sza ... ap-szappan
minden fejbőrre jó hajat mosni, de elég nehéz kiöblíteni! Viszont még most is egész jó a hajam!
https://www.drkrem.hu/natur-elelmiszerek-123
mindig akkor vásárolok, amikor akciós, s ha 2o ezer felett rendelsz többféle teát kapsz ingyen + grátisz ajándékok!
A teák is ajándékok olyankor.
https://www.drkrem.hu/natur-elelmiszere ... -700-g-560
mivel már törzsvásárló vagyok és van kártyám így bizonyos dolgokat amikor akciós még olcsóbban jutok hozzá
https://www.drkrem.hu/kinek-ajanljuk/al ... arna-70x90
egyenlőre ez a párna a legújabb szerzemény!
https://www.drkrem.hu/aprobojtorjan-tea-50-g
olyan jó leírások vannak ... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

utólag megnéztem a wunderwoment..jót derültem mert mindenesetre jól kihozza az anyatigris életérzésemet :)) :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 14. 10:21

Sziasztok!Kata köszönöm a linkeket.Megnéztem.Klassz a szappan.
Ildikó!Nem tudom, mit szeretnél kitörölni?Vissza kell lépni a betett szövegedhez,ott lenyomott jobb gombbal kijelölni,majd a nyíllal törölni,ami az ENTER fölött van,a betűk mellett.
Hoztam egy ismert linket és ,ami a fontos ,Magyarország több tájegységével készült hasonló.

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 14. 10:22

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 14. 10:36

Hiába,akarják népszerűsíteni,nekem nem tetszik.Nem az életkort utasítom el,sőt,egyáltalán nem a szép,elegáns vagy bohókás ruhadarabokat,hanem azt,hogy az idősödésből divatot csináljanak.Megnéztem néhány szép fotót idősekről,aki már én is vagyok lassan.Nagyon tetszett a saját környezetükben.De nekem a mutogatás nem tetszik.Szörnyen merev lettem!!! :(( :(( :flower1:
https://egy.hu/stilus/hatvan-evnel-idos ... ban-107564
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 14. 11:29

sziasztok! Kedves Paggy, megnéztem a linket, s nekem nagyon tetszik, hogy valaki felvállalja a korát, és a stílust is ha illik hozzá! De a kirívó dolgokat nem mikor egy fehér nő úgy öltözik és olyan diszletet használ magán mintha cubai 2o éves lenne. Na azt én is rühellem, mert ilyenkor úgy néz ki mint egy ripacs aki nem tudja hol van!

Itt a lakótelepen nagyon sok az idős hölgy és úriember, és nagyon jó látni, hogy némelyik egyáltalán nem igénytelen, hanem kellemesen visszafogottan öltözik.

szép napot mindenkinek! Majdnem elvitt bennünket a szél, a postára kellett mennünk, de szerencsésen hazaértünk!
A széllökések a legrosszabbak! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

A videókat megnézem, de majd csak délután, mert nem tudom eldönteni, hogy most aludjak vagy kicsit később, pedig most ittam meg a 2. kávémat! Roppant zavaró ez az álmosság! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. április 14. 18:11

2018. februárjában volt egy "Yoon Dong-ju és József Attila" rendezvény a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Ott hangzott el, hogy fordítja József Attilát magyarról egy koreai hölgy, aki József Attilából doktorál Magyarországon. A magyarról fordítás azért nagyon érdekes, mert azt a néhány magyar irodalmi művet, ami Dél-Koreában megjelent, közvetítő nyelvből fordították.
Idén a költészet napján a Kyobo kiadásában jelent meg a kötet, a fordító neve: Jin Kyung Ae (진경애), az antológia címe: Nagyon fáj (너무 아프다).
Talán van, aki nem tudja, hogy a Kyobo a legnagyobb dél-koreai könyvkiadó, illetve könyvterjesztő cég.
Az esemény kapcsán készült a fordítóval a PIM-ben egy interjú, ha érdekel valakit, itt link:

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 14. 20:18

Kedves Dorina!Köszönöm,hogy felhívtad rá a figyelmet.Végignéztem-hallgattam.A végén behunytam a szemem ,amikor a riporter magyarul,s a fordító, koreaiul olvasott fel József Attila Eszmélet c.verséből 3 versszakot.Olyan szép és ismerős volt számomra koreaiul is a vers csengése. ^:)^ :flower1: Paggy %%- @};-
Ha nem haragszol, idemásolom a 3 versszakot.
József Attila

ESZMÉLET
1
Földtől eloldja az eget
a hajnal s tiszta, lágy szavára
a bogarak, a gyerekek
kipörögnek a napvilágra;
a levegőben semmi pára,
a csilló könnyűség lebeg!
Az éjjel rászálltak a fákra,
mint kis lepkék, a levelek.

2

Kék, piros, sárga, összekent
képeket láttam álmaimban
és úgy éreztem, ez a rend -
egy szálló porszem el nem hibbant.
Most homályként száll tagjaimban
álmom s a vas világ a rend.
Nappal hold kél bennem s ha kinn van
az éj - egy nap süt idebent.

3

Sovány vagyok, csak kenyeret
eszem néha, e léha, locska
lelkek közt ingyen keresek
bizonyosabbat, mint a kocka.
Nem dörgölődzik sült lapocka
számhoz s szívemhez kisgyerek -
ügyeskedhet, nem fog a macska
egyszerre kint s bent egeret.

/részlet/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 14. 20:34

https://21.szazadkiado.hu/ha-a-macskak- ... gLr2vD_BwE
Ha a macskák eltűnnének a világból - Genki Kawamura
/Könyvismertető -részlet/


Miért kell szorosan magunk mellett tartanunk szeretteinket és hogyan fedezzük fel azt, ami igazán számít az életben?

A történet főhősének napjai meg vannak számlálva. A rokonaival nem érintkezik, egyedül él, egyetlen társasága Káposzta nevű macskája és bizony felkészületlenül éri, amikor a doktor közli vele, hogy már csak néhány hónapja van hátra.

De mielőtt nekiláthatna, hogy elintézzen mindent, amit feltétlenül meg akar tenni, megjelenik előtte az Ördög és különleges ajánlatot tesz: cserébe azért, ha egy dolog eltűnik a világból, az elbeszélő egy nappal tovább élhet.

És ezzel egy nagyon bizarr hét veszi kezdetét...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 14. 20:39

https://talpalatnyitortenetek.hu/
/Kiragadtam a bemutatkozást/
...Hitvallásunk:
iszünk benne, hogy élhetünk és útrakelhetünk úgy is, hogy nem a kizsákmányolás nyomait és hulladékunkat hagyjuk magunk után.

Dóri és Edvárd, egy egyszerű fiatal házaspár vagyunk, akik elhatározták, hogy jó útitársai lesznek egymásnak. Ez az út eddig 4 földrészen és egy teljes életmódváltáson át vezetett minket.

Ismerd meg a történetünk!
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. április 14. 21:53

Paggy! DE JÓ, HOGY BEMÁSOLTAD!

Paggy írta:
József Attila

ESZMÉLET
1
Földtől eloldja az eget
a hajnal s tiszta, lágy szavára
a bogarak, a gyerekek
kipörögnek a napvilágra;
a levegőben semmi pára,
a csilló könnyűség lebeg!
Az éjjel rászálltak a fákra,
mint kis lepkék, a levelek.

2

Kék, piros, sárga, összekent
képeket láttam álmaimban
és úgy éreztem, ez a rend -
egy szálló porszem el nem hibbant.
Most homályként száll tagjaimban
álmom s a vas világ a rend.
Nappal hold kél bennem s ha kinn van
az éj - egy nap süt idebent.

3

Sovány vagyok, csak kenyeret
eszem néha, e léha, locska
lelkek közt ingyen keresek
bizonyosabbat, mint a kocka.
Nem dörgölődzik sült lapocka
számhoz s szívemhez kisgyerek -
ügyeskedhet, nem fog a macska
egyszerre kint s bent egeret.

/részlet/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. április 14. 22:11

Még egy pillanatra visszajöttem.Hoztam NEKED DORINA egy fejtörőt/persze MÁSNAK is/Most találtam és megpróbáltam megoldani.Akkor is érdemes belekezdeni,ha nem voltál túl jó történelemből./Igaz szerintem a földrajzi fejtörők könnyebbek.

https://rubicon-proba.typeform.com/to/a ... gI95vD_BwE
Nekem nem sikerült nagyon jól ,mert sokat csak "majdnem" tudtam,és a "majdnem" az pedig nem elég. :))
Azért hozok földrajzit is.
https://www.femcafe.hu/cimkek/foldrajzi-teszt
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 14. 22:23

Köszönöm a sok érdekességet! Milyen érdekes magyarról koreaira fordítani a költészetet, de nyilván át fogja tudni hozni a mondanivalóját, legfőképpen hogy őbenne magában mi érinti meg a költészetben.
:x :D :littlehearth:
Most már muszáj mennem, mert filmeztem, két film is megjött délután, s előtte a Generals hölgyét néztem előlről, és persze itt ragadtam .
Ilyenkor már javában az ágyban szoktunk lenni, s még hátravan a fogmosás!
Mindenkinek jó éjszakát. Hozok legközelebb verset én is mert mostanában sokat motoszkál bennem Várnai Zseni költészete. Amúgy az önéletrajzi regényét meg rongyosra olvastam, ilyenkor mindig anyura gondolok. Ő is mindig mindent megtett a családjáért! :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. április 14. 22:27

Rita! képzeld annyiszor megnéztem az oldalt, s most került elő benne a csigás képe meg a megemlékezős térkockák-
Aranyosak voltak a macik is! De jó hogy fokozatosan lehet nyitni! :-bd :-bd :-bd

Jó utat kívánok neked, ha jól emlékszem holnap utazol! Nagy ölelés! S majd a családodat is ha lehetőséged lesz rá a nevemben adj át egy nagy ölelést! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég