Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 14. 20:02

Lilyke nemcsak a kis táskáját fedezte fel, amit lehet magával vinni a játszótérre, hanem az anyja táskáit
is nagyon szereti hurcolászni, sőt már kezdi beledugdosni a lábát a felnőttek szandáljaiba, papucsaiba.

Spoiler: mutasd
Kép

Ez a fehérnemű bolt szexi és még szexibb fehérneműket is árul. Még nem láttam egy kirakatot se ezen
kívül, ahol molett baba lenne kiállítva. Az van írva a kirakat üvegére, hogy "Minden test gyönyörű..."
Nekem tetszik.

Spoiler: mutasd
Kép

Ez egy speciális kukamosó autó. A szemétszállítás után szokták kimosni a kukákat és a konténereket. A kukák
a kis kerttel rendelkező sorházakhoz, és az abban lakó családokhoz tartoznak, míg az emeletes házak
lakásaiban lakóknak (például a lányomék) közös konténerük van, de ez így van otthon is.

Kép
Itt nagyon pici kertecskék tartoznak a házakhoz, mert a földterület nagyon drága. Emiatt felfelé építkeznek.
A fenti képen csak két emeletes egy lakás, de ezek a lentiek már három szintesek. Az alapterületük viszont
egyáltalán nem nagy. Egy kert szélessége, a lakás szélességével egyenlő.

Kép

Kép

A múltkor belülről láttuk az külső ablaküveg tisztítását, azóta már kívülről is sikerült megnézni. A sárga slaghoz
egy víztartályos autó is tartozik. A kefében végződő fejből folyamatosan jön a víz, miközben mossák az ablakot.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 14. 20:04

Walton Gardenben láttam ezt az óriási lapufélét. Rákerestem, brazil óriáslapu a neve.

Kép

Nálunk is lehet tövet vásárolni. Nagyon dekoratív növény.

https://www.egzotikusdisznovenyek.hu/bolt/evelok/brazil-lapu/

Bizonyára a kertek mérete az oka annak a jelenségnek, amelyt az idén figyeltem meg. Egyre többen kavicsra
cserélik a gyepet az előkertjükben. Eddig se mindenkinek volt befüvesítve, de az idén rohamtempóban terjed
az új trend. Ám a geotextília, és a sűrűn lerakott kavics ellenére is felüti a fejét a gaz, amitől így már sokkal
nehezebb megszabadulni. A kapa éle kicsorbul, az már biztos. Én csak a növényeket sajnálom. Kinek van kedve
virítani és illatozni ilyen környezetben?

A leggyakoribbak a fekete, fehér, szürke, lilás szürke, barnás kavicsok és palaszerűségek, meg a folyami kavics.
A legfelső képet már kitettem egyszer. ide volt kiírva, hogy álljunk meg egy mosolyra.

Kép

Ennek nem is annyira kicsi az előkertje. A kerítés melletti sávban más színű kavicsot használt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Még május 28-án készítettem a lányomék lépcsőházából ezt a fotót (csak a kilátás, és a frissen nyírt bokrok miatt)
de most jól jön, hogy bemutassam, hogy az előtérben lévő ház utolsó lakója is felszedte a füvet az előkertjéből, és
leszóratta szürke kővel. A szomszédnak nagyon megtetszhetett az eredmény, mert ő is kicseréltette a folyami kavicsát.
A felső kép az előtte, az alsó, az utána.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 14. 20:06

A cicás templom közelében van ez a kis pipacsos méhlegelő. A sok piros közt gyanús lett a két világos folt.
Közelebb menve láttam, hogy fréziák. Paggy jutott eszembe róluk.

Kép

Kép

A méhlegelőről jut eszembe, hogy ha lesz egy kis kertjük a lányoméknak, Lilyke meg fogja kapni ezt a kis szettet.
A neve: Nevelj saját méhlegelőt

Kép

A kirakatokon látszik, hogy hamarosan itt is vége a tanévnek. A plakátok felirata: "A világ legjobb tanára", "Köszönöm,
tanárnő/úr. Üdvözlő kártyákat, ajándék tasakokat és jelképes ajándékokat lehet vásárolni. Itt nagy divat az üdvözlő
kártyák küldözgetése. A lányomék az esküvőjükkor rengeteget kaptak a munkatársaktól, ismerősöktől, karácsonykor, és
Lilyke a születésnapján az angol rokonoktól.

Az utolsó képen lévő üzlet már a karácsonyra gondol. (Ma délelőtt fotóztam) =))

Kép

Kép

Kép

Írtam, hogy a héten szabadságon vagyok, délelőtt bevásároltam a fiam ebédjéhez, és közben kattintgattam, amit
megláttam. Egy pub ablakára volt kiragasztva ez a hirdetés. Erről is Paggy jutott eszembe, meg a nászasszonya, és
a szegény madárkái. A szöveg: nagy méretű papagáj kalitka eladó. Egyébként a pub csődbe ment, nem tudott kinyitni.
Az üzlethelyiség kiadó.

Kép

Kép

Van egy magyar bolt is a városban, de a szlovák és a lengyel üzletekben is árulnak magyar termékeket.
Kilenckor nyitnak, én meg nyolckor fotóztam őket. A szlovák bolt neve, Maja, a méhecske, amellett a templom
mellett van, amelynek a teteje látszik a naplementés fotómon, amit a lányomék konyhaablakából készítettem.
Ez, és a vele szemben lévő lengyel bolt van a legközelebb hozzánk. Ezekbe is gyakran beugrunk, de a legjobban
a város központjában lévő nagy lengyel boltot szeretjük (3. kép). A magyar üzlet elég messze van hozzánk, de
oda is járunk, mert magyar TV paprikát csakis ott lehet kapni.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 14. 20:11

Holnap újra jövök. Búcsúzóul három igazi angol telefonfülke. Visszahívhatóak, még mindig működnek.
Az egyikből e-mailt és szöveget is lehet küldeni. Lehet, hogy otthon is van ilyen szolgáltatása a Matávnak.
Itt mindent jobban megfigyelek, mint otthon, fogalmam sincs, hogy miért. Megfogadtam magamnak,
hogy otthon is ugyanígy kinyitom a szemem ezután.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 15. 11:19

ÓÓÓÓ Rita!!!De jó,hogy ilyen részletes beszámolót írtál és a rengeteg kép is klassz!Most csak átfutottam ,holnap este jövök és írok.Elöljáróban.BORZASZTÓ,HOGY AZ EMBEREK MÉG ARRA A KIS MUNKÁRA SEM VÁLLALKOZNAK,AMI EGY ELŐKERT GONDOZÁSA./KAVICSSZÓRÁS FŰ HELYETT/Tegnap egy szomorú dolgot láttam-hallottam.Nem messze tőlünk lakik egy házaspár.Csendes,zárkózott,udvarias emberek.Néha beszélgettünk a hölgytaggal.Most meséli,hogy áttétes rákos , már alig van étvágya.Egyébként ezerféle bélbetegségben szenved,többek között, hisztamin intolarenciában.Kérdeztem ,hogy mit eszik.Semmilyen ízleteset nem.Felajánlottam, hozok kacsamellet ,megsütöm neki,próbálja ki.Átmentem hozzájuk megcsinálni.Gyönyörű tisztaság,rend.Azt mondta utál főzni,már nem is tud,nem szereti az állatokat,mert kosz van velük és sétálni kell vinni,a növények közül is csak azt,amelyikkel nincs gond.EGÉSZ ÉLETÉBEN CSAK A CSALÁDJÁT ÉS A JÓISTENT SZERETTE.Jár egy egyházi közösségbe,ahol nagyon rendesek,segítik lelkileg.De már az sem elég.Jó nekem-mondja-hogy ennyi minden érdekel,mert több helyről kaphatok örömet.---
Nagyon szerettem volna segíteni,beszélgettünk/a szokásosnál visszafogottabb módon,próbáltam felvidítani/Nagyon megdöbbent az általam mondott dolgokon-neki ilyen dolgok soha nem voltak az eszében-furcsának is találta-meredeknek,túl vidámnak,harsánynak-erősnek.--Annyira le van merülve,hogy persze hogy csak a valamilyen módon való energiaadás segíthetne.Viszont a vallása miatt a természetgyógyászat szóba sem jöhet.
A szenvedés elviselése inkább ,mint ha egy gondolatait lebénító gyógyszert venne be.Tisztelet Neki 1000x :littlehearth: ^:)^ ^:)^ ^:)^ :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth:
Szeretnék egy interjút betenni ,ami az egymás elfogadásáról, a háláról-hálátlanságról szól.Különösen érintve vagyok,mert sokszor nekem is nagyon nehezen megy ,hogy ne ítélkezzek első látásra.Pedig hát engem pláne nehéz elfogadni első látásra-hallásra.Még a régi kedves Éva néni se,akire 1/2 évig vigyáztam,az sem tudott.Azt mondta a lányának az első alkalom után:
Ki a fene ez a nő,akit ideküldtél?Vidd el innen azonnal!-----És azután nagyon jóban lettünk.Sokat köszönhettünk egymásnak.NEM BESZÉLVE ARRÓL,hogy dec.24-én született és anyukám pedig dec.24-én halt meg.Szerintem anyu küldte őt nekem,hogy szeretetben váljunk el. :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 15. 11:23

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 15. 14:03

Lányok!Picit visszajöttem,.mert a konyhában nem tudok mit csinálni.Vettünk egy új villanytűzhelyt,a párom most szereli be.15 éves volt a régi és már vagy 5x cseréltük rajta a fűtőlapokat.Így már nem éri meg.
Ágika!Elvesztél?
Samuka hogy van?
Holnap jön Lilla ,ha minden jól megy ,megyünk vagy a N.M-ba hátizsákos kutatásra vagy pedig Macskabaglyot nézni a M-sz-re.De lehet "szökőkút-túrára".Ő választ.
Szép napot Lányok!Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 15. 16:18

Sziasztok LÁnyok! sógornőm most ment el nemrég. Ő dolgozott epilepsziás gyerekekkel. Egy két dolgot átbeszéltünk, és
javítottam, mert ugye hasmenésnek mondtam ami történt, de az is volt de mégsem, mert a hasmenés az sokszori esemény, az epilepsziás rohamnál meg amikor elernyednek az izmok akkor meg ugye még ha vegyes akkor sem az.
Na mindegy , ennyivel okosabb lettem. De a telefonközpontos azt mondta, hogy legközelebb azonnal hívjam a mentőt, és ne én mozgassam...a mentősök úgyis megvárják míg rendbe hozom... Mert kell hogy más is lássa, ne csak akkor már mikorra nagy nehezen rendbe tettem.
A hátam közepére az egészet.
Köszönöm a csodaszép képeket és beszámolókat Ritának!
Paggy, olyan jó dolgokat tettél fel megint, milyen jó lenne abba az izgalmas étterembe ellátogatni, Nagyon szeretem más kultúrák ételeit!
Sajnálom azt a hölgyet akiről írtál...nem Jehova tanúi.? Nálunk nincs tiltva a természetgyógyászat, ahogy pl a véradás sem. Vagy az oltás. Isten azt mondja mindent megvizsgáljatok, s ami jó megtartsátok.. Minden okulásunkra van.
De az tény nem könnyű a próbákban helytállni minden helyzetben és körülmények között!

Mennem kell most fogom megcsinálni az uborka salátát, és a resztelt májat! Most új módon a Mészi főzből.
Kíváncsi leszek, hogy fog manómnak izleni! Jövök majd még ....bár elég fáradt vagyok, fél év papirmunkáját csináltam meg ma délelőtt! :-o :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 15. 17:11

Paggy,
Spoiler: mutasd
sajnos a mi családunkban is felütötte a fejét a gyilkos kór. A menyem nevelőapjáról derült ki a napokban.
Azóta hatalmas élni akarás van benne, pedig az utóbbi időben állandóan csak azt hajtogatta, hogy mindkét
szülője 64 évesen halt meg, és az idén ő is 64 éves, biztosan ő is meg fog halni. Jól bebeszélte magának,
meg is kapta szegény. Jövőre menne nyugdíjba, annyira várta a nagy napot, de közben meg állandóan ez a
butaság járt az eszében.


Kata, az nem jó, hogy rohama volt Samukának. Jobb lenne hinni, hogy csak a melegtől volt. Nagyon sajnálom
szegényt, és persze téged is. Remélem, van rá módszer, vagy gyógyszer, hogy ritkábban forduljon ez elő.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 15. 17:11

A szabadság első napján (kedd), ismét Chesterbe látogattak el a lányomék. Fantasztikus aurája van ennek a
városnak. Szeretnek/szeretünk ott lenni, és csak úgy bámészkodni, jönni-menni, sétálgatni. Most szinte végig
a katedrális parkjában, és a Dee folyó partján múlatták az időt.
Banán uzsonna, majd rohangálás, játék a katedrális szomszédságában. Végül otthonról hozott wrap vacsora
a folyó parton, és szundikálás az autóban a hazafelé tartó úton.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 15. 17:42

Tegnap délelőtt a közelben lévő szedd magad farmon voltak a gyerekek, ahol epret és málnát szedtek. Ma
újra visszamentek, mert Lilyke nagyon élvezte az ottani játszóteret. Délután pedig Liverpoolba mentek
megünnepelni a házassági évfordulójukat.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép


Séta a folyóparton, majd vacsora a kedvenc marokkói éttermükben. Nagyon örültek neki, hogy nem ment
tönkre a pandémia alatt. Lilykének vittek ugyan babfasírtot és sült édes krumplit otthonról, de ahogy
sejtették, nem volt rá szükség. A hummuszt, az arab lapos kenyeret, és a falafelt is tömte befelé.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 15. 18:18

Sziasztok!Még mindig nem vagyok,csak várom,hogy a lépcsőház-előszoba -hall felszáradjon.Holnap este itt leszek.VISZONT újrapörgettem az oldalakat NEM LÁTTAM KATA, HOGY SAMUKÁNAK ROHAMA VOLT,csak azt láttam,hogy majdnem ájulás .Az is csak egy fél mondat.MI TÖRTÉNT????Epilepsziás roham?
Jesszus!!!Nem csak a melegtől annyira leesett a vérnyomása?Bocsánatot kérek,a figyelmetlenségem miatt,hiszen ez a legfontosabb dolog. :littlehearth: %%-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 15. 22:19

gyorsan hozok egy két képet, aztán majd holnap írok...majd ha már beszéltem a dokival.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:flower1: :littlehearth: i-) :x :ymhug:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 16. 6:52

Jó reggelt Lányok!Köszönöm Kata a képeket.Délután-estefelé jövök és mindent megnézek és elolvasok.
Lányok!Annyi izgalom van a környezetemben:
Spoiler: mutasd
.Meggondolatlan voltam tegnap,de muszáj is volt-a házszomszéd/a borzalmas család-ők azok akik kivágták a fát/verte a kutyáját ,idegbetegen.A kutya egyébként is ideggyenge szegény-,terelőkutya és egy kertes házban állandóan ugat, a csaj meg nem bírja,mi is nehezen.Egyébként szereti ,de az idegei tropák/szerintem valamilyen kábítót használ/szóval tegnap valamiért nagyon felbosszantotta a kutya.Egész nap üvöltözött vele,délután pedig nagyon megverte. Kimentem az erkélyre .Erre jött egy ismerősöm és beszólt a csajnak,hogy kihívja a rendőröket,ha veri a kutyát ,ekkor megszólaltam,hogy kibírhatatlan ,amennyit ordibál--- JÖTT A LAVINA, MAGÁBÓL KIKELVE ÜVÖLTÖTT RÁM,SZITKOZÓDOTT[.]Később felszólt az utcáról az alattunk lakónak,hogy vigyázzanak velem,mert én egy DÖG vagyok.Régebben rendes voltam,még a házukba is beengedtek,de megváltoztam. Most már ne merjek szólni,egyébként is dögöljek meg.Mindezt 20 perces monológban.Hiába próbáltam vele beszélni-kilátástalan volt.SAJNÁLOM/az egyébként nagyon szörnyen viselkedő szüleit.Szerintem tönkre mentek,hogy nem tudják leszoktatni a ......-ról.Tényleg szereti a kutyát,csak már az idegeit tönkretette a VALAMI.Az egész utca hallja ,amikor üvölt,zenél és isznak.Nem lehet mit tenni.

Lányok!Ma Lillával egy olyan jó napunk lesz,tele izgalmas kalanddal.Kívánok Nektek is hasonlóan szép napot!Remélem hűvösebbet,mint a tegnapelőtti.Üdv.Paggy %%- @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. július 16. 13:25

Sziasztok Lánykák!
Szégyenszemre most jelentkezem, de annyi dolgom volt, hogy éjszaka már leájultam volna a gép elől, igy csak most irok, de most is csak bejelentkezem. Olvasnivaló hegyek várnak rám, azt hiszem Rita hétvégi bejelentkezéseihez mérve, hárommal vagyok lemaradva.
Igyekszem nagyon.
Kicsit hűlt a levegő, viygázzatok magatokra. Paggy Neked pedig nagyon jó Lilla-zást kivánok! - most ennyit olvastam csak. :-) -
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 16. 15:05

Paggy, nagyon kellemes időtöltést kívánok Lillával! Kíváncsian várom, melyik programot választotta.
(Tippem: a macskabagoly)

Sajnos igaz, hogy egy rossz szomszéd is elég, hogy megkeserítse több lakó életét. Borzalmas lehetett nézni,
hogy bántotta azt a szerencsétlen állatot. Ha még egyszer előfordul, jelentsétek fel. Egyébként tényleg
nem tudtok mást tenni.

Kata, nagyon jók lettek az utóbbi fotóid is. Olyan sejtelmesek, és nem csak az este készültek.

Látom, Samuka jobban van. Nehezen bírjátok azt a nagy meleget. Itt is meleg van most, 27 fok, de mindig
hozzáteszem, hogy ez itt melegebbnek tűnik. Már írtam korábban, hogy itt az időjárás, meg a hőérzet, meg
úgy egyáltalán minden, ami az időjárással kapcsolatos másképp működik, mint otthon. Itt nem véletlenül
kell a legnagyobb melegben is vékonyabb és vastagabb pulcsit, meg hosszú nadrágot is vinni Lilykének, ha a
játszótérre megyünk (magunknak is mindig viszünk pulcsit). Amint hosszabb időre elbújik a nap, és a szél is
erősebben elkezd fújni, máris sok fokkal érzed hidegebbnek a hőmérsékletet, mint előtte. Ez fordítva is
igaz, persze.
Arról már nem is beszélek, hogy mindannyian felveszünk magunkra felülre egy réteget, amint betesszük a
lábunkat egy nagyobb üzletbe. Nagyon, de nagyon-nagyon lehűtik a boltok belsejét. Fogalmam sincs, hogy
miért. Jégveremben érzi magát az ember. Ha egyébként is hűvösebb van, és Lilykén már van kardigán, vagy
vékony pulcsi, akkor egy kis takaróval szoktuk betakarni. Higgyétek el, ez nem túlzás. Volt olyan, hogy véletlenül
otthon hagytam a pulcsimat, akkor vagy nem mentem be a többiekkel az üzletbe, vagy amikor a plázában
jártam így, vettem magamnak egy nagy méretű vastagabb kendőt, és azzal burkoltam be magam. Nem hoztam
haza, a lányom továbbhasználta (direkt olyan színűt vettünk, amit jól ki tudott később használni).

Ági, de jó, hogy bejelentkeztél! Jó olvasgatást! Most gyakrabban tudok írni, mert a héten szabadságon vannak
a lányomék, így én is kivettem a szabimat. :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 16. 15:11

Az otthoni fiamék közben már haza is jöttek a nyaralásukról. Horvátországban, Krk szigeten voltak.
Csak pár fotó a hangulat kedvéért.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 16. 15:43

Lányok!Megjöttem.Elöször mindent elolvasok újra és megnézek,Majd később,amikor minden felraktatok, elmesélem,megmutatom ,youtube-bal kiegészítem a mondandómat.Tehát szép délutánt nekünk!
Mindenek előtt beteszek 1 örömképet rólunk.Örömkép,mert unoka és nagyi végre találkozott egy kis időre.Jól éreztünk magunkat,s azután mindenki ment a maga "dolgára".A lányom eljött Lilláért,integettünk . :littlehearth: :flower1:
Spoiler: mutasd
Kép

Most pedig megyek olvasni. :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 16. 15:48

Hellóka mindenki! Csak előkerültünk mi is, sikerült elmenni a beutalóért, megvan az időpont is 28-án megyünk az epilepszia gondozóba! Úgyhogy ezen a területen sikerrel jártunk!
Úgy elfáradtam,-tunk, hogy rántotta volt az ebéd, s nézni akartam a sorimat, de a felénél le kellett feküdjek és most ébredtem fél órája.
Képek most nem készültek, annyira a Samura figyeltem. Venni akartam sortot meg pólót, de nem találtam olyat ami tetszett volna egyikünknek sem, így csak hogy vásároljak nem vettem semmit. Kivéve két szelet káposztás rétest.
Amúgy brutál drága! Megcsináltam tegnap a Mészi féle uborkasalátát, és eszméletlen finom lett.

Úgy örültem a tengerparti képeknek, az utolsó kettő remek kép lenne lakáson belül is, mert üdítően szép és hangulatos.
Rita, itt is rettenetesen hűvösek az üzletek, ha kicsiben vagyok meg is kérem a tulajt hogy amig ott vagyunk vegyen vissza belőle mert nem bírjuk, nekünk túl hideg.

Paggy, már az állatvédelem okán is igenis ki kell hívni az állatvédőket. S az iratlan szabály, hogy nem vagy köteles elviselni és a többi lakó sem ha esetlegesen gyakran fordul elő a minősíthetetlen viselkedés tenni kell ellene!

Az már zaklatás egy formája. Ő maga segítségre szorul. de nem vagytok kötelesek mindent eltűrni!

Remélem csodás Lillás napod lesz! Jó időt és sok humort hozzá! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Paggy, édesek vagytok Lillával! :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :x :ymhug:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 16. 16:13

Már többször láttam olyan helyi buszt, amelyre az volt írva, hogy kanapé is van rajta. El sem tudtam
képzelni, hogy hogy kell ezt érteni. Csak ülni, vagy feküdni is lehet rajta? A gyerekek nem szoktak
busszal utazni, úgyhogy ők se tudtak semmi okosat mondani.
Utánanéztem a neten. Az derült ki, hogy egyes járatokon, a busz hátuljában van ez a kanapé azok
számára, akik hosszabb ideig utaznak, és kényelemben akarják magukat érezni. Még napfénytető is
van a kanapé felett. Nem is tudom... :-?

A második fotót a netről szedtem:

Kép

Kép

Az egyik szupermarket melletti autómósó oldalán lévő felirat szerint, csak összegyűjtött esővizet, és
újrahasznosított vizet használnak az autók mosásához.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 16. 16:25

Kata, ügyesek vagytok, hogy a lényeget, a beutalót el tudtátok intézni.

Abban a reményben tettem be a tengerparti képeket, hogy hátha hűsítőleg hatnak.

Az otthoni üzletekhez szokva vagyok, azt bírom, de az itteniekben csontig hatoló hideg van. Egyszer
érdemes lenne megmérni. Még attól is jóval hidegebb van, mint ami a hűtőpultok környékén szokott
lenni otthon. Ha kint csak 17 fok van, akkor is érzed, hogy a boltban belül hidegebb van.

Paggy, örülök, hogy jól éreztétek magatokat Lillával. Várom a beszámolót!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 16. 16:51

Rita!Időrendben válaszolok és reagálok:
Először is ,most hogy írtad,szerintem is az ovális labdát megpörgetni lehet a legnehezebb a gyeptekénél.meg a surlódás a gyepen.el sem tudom képzelni,hogy mekkora erővel kell dobni.Viszont jó kis kar-váll edzés,no meg csípő is!!
A párommal már most alkudozunk,jól felbosszant,amikor felcsillan a szeme ha tészta kerül az asztalra.hiába főzök finom zöldséges pörköltet,hússal,csak a szaft kell neki a körettel.Néha az idegeimre megy,ahogy csillog a szeme,mint egy rosszgyereknek,aki direkt rosszalkodni akar.
Milyen érdekes az óceáni éghajlat.Tanultunk róla,de így közvetlenül hallani!!!ÉRDEKES.Az ismerősömék ,akik kiköltöztek,annyira nem szeretik.Mindig felhős,esős,nyirkos.Olyan se nem ez ,se nem igazán az.Gondolom az angoloknak meg ez a szárazföldi meleg lenne a haláluk.
AJAJAJ!!! :) :)) Lillyke a nagytáskával!!!ARANYOS MINDENHOGY. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kert:nekem nem tetszik,hogy kicserélik kavicsra,kőre a füvet.Olyan ,mint a nászasszonyom.SEHOL SEMMI ,AMI KINŐ,SEMMI KOSZ,CSAK ÁTLÁTHATÓ LÉLEKTELEN TISZTASÁG.
Vicces,ahogy a pasi ott áll a külső ablakmosóval.Autómata,vagy csak odatámasztotta?
Megnéztem az óriuáslaput.Télen nincs levele,csak gyöktötzse,amit óvni kell.A CANNA növény is ilyen.
Köszönöm a pipacsos-fréziás képet.Ez a FRÉZIA ALBA nevű növény.Az ősfréziák egyik fajtája.
https://viragbarat.hu/viragzo-szobanove ... -nevelese/
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. július 16. 16:53

Rita, jót nevettem a fekhelyes buszon! Az autómosás viszont remek kitaláció az esővízzel. Minden csepp megőrizve, megbecsülve.
Éppen tegnap láttam ilyen témáról két videót is a youtubon, az a címe, hogy hogyan gyűjtsük az esővizet!
Most nem érek rá, mennem kell estebédet csinálni!
További szép délutánt mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. július 16. 16:56

Bár borult volt az ég egyik délelőtt, de éreztem, hogy nem lesz eső, szóval bátran elindultunk Lilykével
egy kis hintázásra. Éjjel esett, vinni akartam papírzsepit magunkkal, hogy letörölhessem a hintát, de
otthon felejtettem, ezért a Lidlbe vettük először az irányt. Majd papírzsepivel felszerelkezve, folytattuk
az utunkat.


Kép

Kép

A templom kerítésén át észrevettük a barna cicát, úgyhogy őt is útba ejtettük.

Kép

Kép
Megérkeztünk a játszótérre. Víztelenítés, és boldog hintázás.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Délután hosszan esett, úgyhogy kocsival elmentünk az IKEA-ba. Bár vittük a babakocsit is, de a nagy térben
sokat tudott gyalogolni is Lilyke. A babakonyha nagyon érdekelte, alig tudtuk elcsalni onnan. Karácsonyra
meg fogja kapni valamelyik fajtát.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. július 16. 16:56

Nagyon jó ötlet a méhlegelő Lilykének,ha nem méhcsípés-allergiás.A papagájkalitkáról pedig azért nem írok,mert nekem elfogadhatatlan az eset/madarat kis helyen tartani/ÖNZÉS!!!!!!!!!!!!!
Szép pirosak a telefonfülkék,úgy mint a filmeken.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 7 vendég